RSD Velež - Stadion Rođeni

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Abduljnasri
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 avg 2023, 13:41
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Abduljnasri » 09 mar 2024, 11:30

aimar21 je napisao/la:
07 mar 2024, 10:34
Ekipa, obzirom da sam neki dan iznosio ideju o pokrivanju RA tribine privremenim krovom, jutros sam i službeno poslao mail, kako bih predložio navedenu ideju.

Mail:

Poštovani,

zanima me da li je moguće uraditi privremeni montažni krov na RA tribini?

Na posljednjoj domaćoj utakmici protiv FK Borac smo bili svjedoci posvećenosti grupe najvjernijih navijača FK Velež, gdje su cijelim tokom utakmice, po najvećem pljusku, pružali maksimalnu podršku klubu svojim navijanjem. Pošto je to slučaj u bukvalno svakoj utakmici, mislim da bi im se Klub kroz ovaj projekat adekvatno zahvalio za bezrezervnu podršku.

Ideja koju imam je privremeni montažni krov koji će pokrivati samo centralni dio tribine gdje grupa stoji. Napravio sam par slika koje prikazuju moju ideju, ali su zbog nedostatka adekvatnog programa za dizajniranje, one su dosta amaterske. Ipak, mislim da mogu prikazati jasnu ideju.

Osnovni dio projekta je pet konzola koje bi se postavile na već postojeće stubove i koje bi se zadnjim dijelom "naslonile" na zid na zadnjoj strani tribine. To je pojednostavljena verzija već postojećeg krova na tribini sa suprotne strane i mislim da bi bilo dosta jednostavno i ne preskupo za izgradnju.

Obzirom da je Klub u velikom infrasukturnom zamahu izgradnjom nove tribine sa svim sadržajima za CAT4, smatram da pokrivanje dvije već izgrađene tribine nije prioritet i da se to vjerovatno neće dogoditi u narednih nekoliko sezona. Zbog toga bi ovaj privremeni krov bio idealno rješenje. Opet, kada kompletno pokrivanje stadiona dođe na red, ovaj privremeni krov se uz minimalne izmjene može instalirati na jedan od manjih stadiona naših partnerskih klubova (Jablanica, Blagaj, Bijelo Polje).

Hvala i lijep pozdrav.


slika


slika
Druze ovo staticki je ne izvodljivo , sta mislis sta ce cuvati prednji dio, jedino kao na zapadu nesto slicno a to je bacanje para po meni i ruzno bi izgledalo

BigEM
Postovi: 72
Pridružen/a: 28 okt 2023, 22:52
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la BigEM » 09 mar 2024, 12:21

Nakon zavrsetka juzne tribine slijedi projekat natkrivanja RA i sjeverne tribine da bi se zaokruzila cjelina i kompletirala izgradnja Arene Rođeni.
Iduce sezone ce sa izgradnjom natkrivenog juga biti i vise nego dovoljno natkrivenoh mjesta obzirom da nam je u idealnim uslovima posjeta oko 4.000 gledalaca.
I can’t believe it. I can’t believe it. Football, bloody hell!

MostarskiVelez
Postovi: 51
Pridružen/a: 17 sep 2014, 16:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la MostarskiVelez » 11 mar 2024, 20:46

Kao da su malo usporili radovi zadnji dana, sta je reci?

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11370
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 11 mar 2024, 20:51

MostarskiVelez je napisao/la:
11 mar 2024, 20:46
Kao da su malo usporili radovi zadnji dana, sta je reci?
Pa vidis li kakvo je vrijeme zadnjih dana :D
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

MostarskiVelez
Postovi: 51
Pridružen/a: 17 sep 2014, 16:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la MostarskiVelez » 11 mar 2024, 21:02

OnlyLeft22 je napisao/la:
11 mar 2024, 20:51
MostarskiVelez je napisao/la:
11 mar 2024, 20:46
Kao da su malo usporili radovi zadnji dana, sta je reci?
Pa vidis li kakvo je vrijeme zadnjih dana :D
Brate pa ce doci juni i Mostarska zega pa ce onda biti vruce je. Klima je kakva je ako ces cekati da je suncano i 20 stepeni bez trunke vjetra neces nikada zavrsiti zapoceto.

ElimGarak
Postovi: 94
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ElimGarak » 15 mar 2024, 00:38

aimar21 je napisao/la:
07 mar 2024, 10:34
Ekipa, obzirom da sam neki dan iznosio ideju o pokrivanju RA tribine privremenim krovom, jutros sam i službeno poslao mail, kako bih predložio navedenu ideju.

Mail:

Poštovani,

zanima me da li je moguće uraditi privremeni montažni krov na RA tribini?

Na posljednjoj domaćoj utakmici protiv FK Borac smo bili svjedoci posvećenosti grupe najvjernijih navijača FK Velež, gdje su cijelim tokom utakmice, po najvećem pljusku, pružali maksimalnu podršku klubu svojim navijanjem. Pošto je to slučaj u bukvalno svakoj utakmici, mislim da bi im se Klub kroz ovaj projekat adekvatno zahvalio za bezrezervnu podršku.

Ideja koju imam je privremeni montažni krov koji će pokrivati samo centralni dio tribine gdje grupa stoji. Napravio sam par slika koje prikazuju moju ideju, ali su zbog nedostatka adekvatnog programa za dizajniranje, one su dosta amaterske. Ipak, mislim da mogu prikazati jasnu ideju.

Osnovni dio projekta je pet konzola koje bi se postavile na već postojeće stubove i koje bi se zadnjim dijelom "naslonile" na zid na zadnjoj strani tribine. To je pojednostavljena verzija već postojećeg krova na tribini sa suprotne strane i mislim da bi bilo dosta jednostavno i ne preskupo za izgradnju.

Obzirom da je Klub u velikom infrasukturnom zamahu izgradnjom nove tribine sa svim sadržajima za CAT4, smatram da pokrivanje dvije već izgrađene tribine nije prioritet i da se to vjerovatno neće dogoditi u narednih nekoliko sezona. Zbog toga bi ovaj privremeni krov bio idealno rješenje. Opet, kada kompletno pokrivanje stadiona dođe na red, ovaj privremeni krov se uz minimalne izmjene može instalirati na jedan od manjih stadiona naših partnerskih klubova (Jablanica, Blagaj, Bijelo Polje).

Hvala i lijep pozdrav.


slika


slika
Svaka čast meni nisu odgovorili.

Ovaj krov je dobar iako mu trebaju lukovi i sajle da ga čuvaju zato sam za Durakovićevu opciju. Inače piši propalo.

Avatar
aimar21
Postovi: 610
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 15 mar 2024, 07:45

ElimGarak je napisao/la:
15 mar 2024, 00:38

Svaka čast meni nisu odgovorili.

Ovaj krov je dobar iako mu trebaju lukovi i sajle da ga čuvaju zato sam za Durakovićevu opciju. Inače piši propalo.
Fora u svemu je da ljudi slabo čitaju šta se napiše, pa samim tim i ne mogu vidjeti ideju. Više puta sam naveo da je ovo PRIVREMENO rješenje. Znači krov koji će poslužiti u narednih par sezona dok se ne nađu sredstva da se radi onaj Durin ili već koji drugi projekat natkrivanja. Nakon toga se može prebaciti na neki od stadiona manjih klubova sa kojim sarađujemo.

Moje iskustvo mi govori da je ovo rješenje i više nego izvodivo kao pravougaona greda sa dva oslonca. Glavni oslonac bi bili već postojeći stubovi i oni bi bili otprilike na 1/3 grede, dok bi drugi oslonac bio vezanje za zadnji, već postojeći zid. Znači radi se o 5 greda na 5 stubova, koje su poprečno vezane i sa limom koji služi kao pokrov. Lukovi i sajle koje spominješ su potrebne tek kada se bude radio full krov koji bi bio mnogo teži i glomazniji i kojem bi zbog toga trebala protuteža koja će raditi balans.
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1257
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Kulesza » 15 mar 2024, 09:15

Nemojte se čuditi ako vam ne odgovore, oni ni Kevelju ne odgovaraju preko maila :rol:
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11370
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 15 mar 2024, 09:18

Sumnjam da ce Barcelona odgovoriti na mail

Tako to rade veliki klubovi :mrgreen:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
begla
Postovi: 68
Pridružen/a: 02 jun 2010, 12:22
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la begla » 15 mar 2024, 11:15

OnlyLeft22 je napisao/la:
15 mar 2024, 09:18
Sumnjam da ce Barcelona odgovoriti na mail

Tako to rade veliki klubovi :mrgreen:
odosmo off-topic od teme ali meni je Bayern odgovorio na mail kad sam im poslao da nešto upitam
Tako rade veliki klubovi :thumbup:
"jedno pitanje je samo ostalo..."

mobih
Postovi: 198
Pridružen/a: 21 jan 2014, 18:32
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mobih » 15 mar 2024, 12:17

MostarskiVelez je napisao/la:
11 mar 2024, 21:02
OnlyLeft22 je napisao/la:
11 mar 2024, 20:51
MostarskiVelez je napisao/la:
11 mar 2024, 20:46
Kao da su malo usporili radovi zadnji dana, sta je reci?
Pa vidis li kakvo je vrijeme zadnjih dana :D
Brate pa ce doci juni i Mostarska zega pa ce onda biti vruce je. Klima je kakva je ako ces cekati da je suncano i 20 stepeni bez trunke vjetra neces nikada zavrsiti zapoceto.
podsjeca na cekanje idealne temperature iz dana tane & co...

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjak » 16 mar 2024, 00:14

mobih je napisao/la:
15 mar 2024, 12:17
MostarskiVelez je napisao/la:
11 mar 2024, 21:02
OnlyLeft22 je napisao/la:
11 mar 2024, 20:51


Pa vidis li kakvo je vrijeme zadnjih dana :D
Brate pa ce doci juni i Mostarska zega pa ce onda biti vruce je. Klima je kakva je ako ces cekati da je suncano i 20 stepeni bez trunke vjetra neces nikada zavrsiti zapoceto.
podsjeca na cekanje idealne temperature iz dana tane & co...
koji su ono mislili da mozemo do ljeta zavrsiti tribinu i da mozemo igrati Evropu :crazy: :tokralju: :rol: ,ocito im je gradjevina strani pojam

Sporo ovo ide ,iako sam znao da nece ici tako brzo,ali slazem se lose im je "prolazno vrijeme"(znate ono u skijanju kad mjere prolazno vrijeme da se vidi kako skijaju ,e kod nas je ispodprosjecno to prolazno vrijeme :problem: ). Kad se dovede vise radnika na gradiliste tada ce i krenuti brze jbga,za nadat je se da ce nekako do iduce godine zavrsiti bar to osnovno. :roll: (do firme je koja gradi a ne do Velaza)

Sto se tice ovog cara za prijedlog pokrivanja dijela RA tribine ,mislim da se moze izvesti tako kako je on opisao.Ali sta je problem.Tu se iziskuju dodatna sredstva i rad da se to napravi pa onda rad da se to skine a sve u par godina.Koliko imam info da ce ici odmah pokrivanje ove nove tribiune,pa ce kazu onda imati sasvim dovoljan broj pokrivenih mjesta u slucaju kise (nova tribina plus Vip iza gola to je cirka 4500 pokrivenih stolica,sasvim dovoljno za nase prilike ,a cim zavrse novu tribinu planira se onda preci i na ostale sa postavljanjem krova. :salut:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11370
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 18 mar 2024, 10:06

Napokon je i tribina malo maknula
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Gr0hot
Postovi: 419
Pridružen/a: 30 dec 2021, 17:30
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Gr0hot » 18 mar 2024, 10:32

rodjak je napisao/la:
16 mar 2024, 00:14
mobih je napisao/la:
15 mar 2024, 12:17
MostarskiVelez je napisao/la:
11 mar 2024, 21:02


Brate pa ce doci juni i Mostarska zega pa ce onda biti vruce je. Klima je kakva je ako ces cekati da je suncano i 20 stepeni bez trunke vjetra neces nikada zavrsiti zapoceto.
podsjeca na cekanje idealne temperature iz dana tane & co...
koji su ono mislili da mozemo do ljeta zavrsiti tribinu i da mozemo igrati Evropu :crazy: :tokralju: :rol: ,ocito im je gradjevina strani pojam

Sporo ovo ide ,iako sam znao da nece ici tako brzo,ali slazem se lose im je "prolazno vrijeme"(znate ono u skijanju kad mjere prolazno vrijeme da se vidi kako skijaju ,e kod nas je ispodprosjecno to prolazno vrijeme :problem: ). Kad se dovede vise radnika na gradiliste tada ce i krenuti brze jbga,za nadat je se da ce nekako do iduce godine zavrsiti bar to osnovno. :roll: (do firme je koja gradi a ne do Velaza)

Sto se tice ovog cara za prijedlog pokrivanja dijela RA tribine ,mislim da se moze izvesti tako kako je on opisao.Ali sta je problem.Tu se iziskuju dodatna sredstva i rad da se to napravi pa onda rad da se to skine a sve u par godina.Koliko imam info da ce ici odmah pokrivanje ove nove tribiune,pa ce kazu onda imati sasvim dovoljan broj pokrivenih mjesta u slucaju kise (nova tribina plus Vip iza gola to je cirka 4500 pokrivenih stolica,sasvim dovoljno za nase prilike ,a cim zavrse novu tribinu planira se onda preci i na ostale sa postavljanjem krova. :salut:
I sada da krenu sa bas jakim tempom, mogu stici.
Problem je mozda u lovi to jest uplatama koje su trebale leci a i malko vremenskim uslovima. Kada imas dovoljno love, unajmis 104 radnika da rade a ne samo 4.
Ova tema je zanimljiva jer izbacuje enormnu kolicinu gradjevinski strucnjaka u nasim redovima. :rol:

Za sve kat nivoe imamo odabranu ekipicu ovdje.😁

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjak » 19 mar 2024, 04:03

dajte, ima li ko kakvih slika sa trenutnih radova na tribini :cool:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
emil02in
Postovi: 3692
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la emil02in » 19 mar 2024, 14:06

slika
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Abduljnasri
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 avg 2023, 13:41
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Abduljnasri » 19 mar 2024, 14:50

Gr0hot je napisao/la:
18 mar 2024, 10:32
rodjak je napisao/la:
16 mar 2024, 00:14
mobih je napisao/la:
15 mar 2024, 12:17


podsjeca na cekanje idealne temperature iz dana tane & co...
koji su ono mislili da mozemo do ljeta zavrsiti tribinu i da mozemo igrati Evropu :crazy: :tokralju: :rol: ,ocito im je gradjevina strani pojam

Sporo ovo ide ,iako sam znao da nece ici tako brzo,ali slazem se lose im je "prolazno vrijeme"(znate ono u skijanju kad mjere prolazno vrijeme da se vidi kako skijaju ,e kod nas je ispodprosjecno to prolazno vrijeme :problem: ). Kad se dovede vise radnika na gradiliste tada ce i krenuti brze jbga,za nadat je se da ce nekako do iduce godine zavrsiti bar to osnovno. :roll: (do firme je koja gradi a ne do Velaza)

Sto se tice ovog cara za prijedlog pokrivanja dijela RA tribine ,mislim da se moze izvesti tako kako je on opisao.Ali sta je problem.Tu se iziskuju dodatna sredstva i rad da se to napravi pa onda rad da se to skine a sve u par godina.Koliko imam info da ce ici odmah pokrivanje ove nove tribiune,pa ce kazu onda imati sasvim dovoljan broj pokrivenih mjesta u slucaju kise (nova tribina plus Vip iza gola to je cirka 4500 pokrivenih stolica,sasvim dovoljno za nase prilike ,a cim zavrse novu tribinu planira se onda preci i na ostale sa postavljanjem krova. :salut:
I sada da krenu sa bas jakim tempom, mogu stici.
Problem je mozda u lovi to jest uplatama koje su trebale leci a i malko vremenskim uslovima. Kada imas dovoljno love, unajmis 104 radnika da rade a ne samo 4.
Ova tema je zanimljiva jer izbacuje enormnu kolicinu gradjevinski strucnjaka u nasim redovima. :rol:

Za sve kat nivoe imamo odabranu ekipicu ovdje.😁
Nadji ti 5 ljudi a ne 104.. glupe ti price... dzaba ti sve pare svijeta kad nema radnika za lijeka

A radovi idu sasvim solidnom dinamikom ..

Avatar
aimar21
Postovi: 610
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 19 mar 2024, 14:56

Ako je neko obratio pažnju na zadnje dvije utakmice i na ovu zadnju sliku, primjetno je da se radi...
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Konzerva » 19 mar 2024, 15:01

aimar21 je napisao/la:
19 mar 2024, 14:56
Ako je neko obratio pažnju na zadnje dvije utakmice i na ovu zadnju sliku, primjetno je da se radi...
ako nece na ovako finom vremenu, kad ce? :D
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
emil02in
Postovi: 3692
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la emil02in » 19 mar 2024, 15:04

Pojedinci i negledaju samo nek se piše šta bilo.Trenutno ima 25 radnika na gradilištu i radi se sa obje strane.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Maestro^^, Zalik i 11 gostiju.