FC Barcelona

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Ko je najbolja opcija za novog trenera?

Anketa je završila: 27 feb 2024, 21:50.

Hansi Flick
10
21%
Imanol Alguacil
0
Nema glasova.
Julian Nagelsmann
14
29%
Michel
1
2%
Rafa Marquez
6
13%
Roberto de Zerbi
8
17%
Thiago Motta
5
10%
neko drugi
4
8%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12033
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 24 apr 2024, 22:59



Laporta još jednom pokazao da je ubleha od lika.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

let3
Postovi: 29104
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 24 apr 2024, 23:13

messilla je napisao/la:
24 apr 2024, 22:46
let3 je napisao/la:
24 apr 2024, 22:37
messilla je napisao/la:
24 apr 2024, 22:18
Xavi je besraman. Upravo je izgubio svo dostojanstvo, ukoliko je uopce sta ostalo.
Zato je Xavi besraman ? covjek dao ostavku, ovi to odbili i jos ga muntali da ostane :tokralju:

Ko je tu zapravo besraman :crazy:
Hej dusa. Nisu mu dali da ode, a on sve htio. :mrgreen:
Jel bio dao otkaz ?
Ali Laporta mu ne dade da ode, na koljenima ga molio da ostane :lol:



Ovo je besramlje, drug moj. Uprava da ima neki plan, da drzi do sebe - ne bi se ovoliko nisko spustali i gubili dostojanstvo, vec bi mu se zahvalili i nasli novog trenera ;)

Avatar
messilla
Postovi: 31134
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 24 apr 2024, 23:39

Kakav otkaz bolan, ni blizu. Samo najavio odlazak na kraju sezone.

I kakav Laporta i dostojanstvo, frajer mrtvi populista i političar.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

let3
Postovi: 29104
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 24 apr 2024, 23:49

messilla je napisao/la:
24 apr 2024, 23:39
Kakav otkaz bolan, ni blizu. Samo najavio odlazak na kraju sezone.

I kakav Laporta i dostojanstvo, frajer mrtvi populista i političar.
Ma sve se svodi na upravu. Bezveze je pljuvati Xavija.

Oni su ga molili da ostane. A zasto, pa znamo svi.

Najjeftiniji trener (npr. Cholo 4x vecu platu ima), zatim nece talasati puno oko pojacanja, sta mu god dovede Deco on ce klimnuti glavom taman to bio Romeu :D Dalje, posto nemaju para da kupuju igrace, on ce forsirsati masijce i praviti im igrace....i to su neki stvari zasto je on njima idealan trener u trenutnoj situaciji.
A sto se tice nekih vecih rezultata, to mozemo odmah zaboraviti :salut: pogotovu sad kad dođe Mbappe u Madrid.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2110
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la numanumaye22 » 25 apr 2024, 00:28

let3 je napisao/la:
24 apr 2024, 22:37
messilla je napisao/la:
24 apr 2024, 22:18
Xavi je besraman. Upravo je izgubio svo dostojanstvo, ukoliko je uopce sta ostalo.
Zato je Xavi besraman ? covjek dao ostavku, ovi to odbili i jos ga muntali da ostane :tokralju:

Ko je tu zapravo besraman :crazy:
Bas tako, lik je odlucio otici a onda Laporta nakon sto su ispusili za sve titule i izgubili jos novca rekao: "De nemoj se za*ebavati, nemamo za kifle, kamoli za drugog trenera, odradi tu jos jednu godinu sto imas ugovor i prtljaj, ako si vec cules u srcu. Neces dobit nikakva pojacanja posto, ponavljam, nemamo za kifle".

Xavi:"ko ga *ebe, jedna jos sezona i odoh na odmor negdje" (ko recimo Safet Susic sto je uradio)

cabron
Postovi: 22
Pridružen/a: 21 jan 2024, 16:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la cabron » 25 apr 2024, 10:28

Dzabe se raspravljate nije ni trebao otic, sve dobro upakovana prica

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3566
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la NisamInSajder » 25 apr 2024, 11:23

cabron je napisao/la:
24 apr 2024, 18:40
Problem je sto se igraci poput Ferrana zadrze par godina u klubu nikakvom zaslugom, ostat ce taj i ovo ljeto a i slicni njemu..

Klub vode budale, Laporta je stara lisica koju je pregazilo vrijeme, bio najbolja opcija nakon one prevare ali sve se vise dokazuje da nema od te price nista. Forsiraju neku tradiciju koja je propala jos 2013, kontam nema para ali daj stisni muda i promjeni nesto, dovedi njemca nekog na klupu, prodaj "bitne" igrace, ugasi propali mentalite itd.. k moj ce bilo sta od tog napravit. Prico sam mj unazad, cijela prica sa Xaviem bajka za budale, taj nece nigdje, dokazano je lik neznalica i nikako nije fit za ove mlade momke sa svojim psiho ispadima, ali neka ostat ce on ipak ima Barca DNK.

De Jonga sam branio ali nakon ove sezone dokazao je da ga se treba prodat, previse se njega godina ceka, uzet dobre pare dok se jos moze..
Eventualno ce njega i prodat i mozda neko iznenadenje tipa Araujo, kupit ce Bernarda, dovest 2-3 free agenta i ide nova sezona sa Xaviem.
Dalje od toga smijesno je i nagadat i nadat se, na kraju dokazano nista od toga ne bude.
Ferran nije problem. Odličan igrač za rotacije i on bi valjalo da ostane. Može dati nekih 10tak golova, par asistencija i to je to. Problem je što mi moramo imat 3 bolja ofanzivca od njega, na kraju krajeva to je i u Cityu bio slučaj (ljudi su imali 3 bolja ofanzivca koja su donosili rezultat, a on je bio odličan role igrač).

2-3 free agenta nemaš kvalitetna naredno ljeto, realno. To odmah otpisat. Bernardo Silva je mač sa dvije oštrice, ove sezone je tanak u Cityu, a nikad veći prostor za igru nije imao, da li je zasićenje ili normalan pad forme igrača u njegovim godinama veliko je pitanje. Ako je prvo, mogao bi se vratiti, no ako je pak pad forme dobit ćeš samo novog Lewandowskog koji će derati ozibljne novce, a nema nikakvog hajra od njega. Plus što imaš jako slične igrače Bernardu, Pedri, pa sa posudbe Torre, Fermin nešto više centralno, plus imaš na tržištu Danija Olma koji je mlađi, željan dokazivanja i trofeja, dijete kluba i mnogo jeftiniji. De Jong je ove sezone pokazao samo koliko nesposnobne ljude u medicinskom timu i kondicione trenere imamo, iz povrede u povredu i on i Pedri i još nekolicina igrača.

Što se Xavija i ostanka tiče, svakako bolje ostaviti njega nego dovoditi nekog novog eksperimenta. Nadati se da Xavi može ponovo utegnuti odbranu i uz ofanizvna pojačanja da ekipa postane ubojitija.

Laporta ispričana priča, propali političar, populista. Ništa on drugo nije. I u prvom mandatu je imao sreću što je klub vodio Txiki, a ne on.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3566
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la NisamInSajder » 25 apr 2024, 11:34

Lavcina je napisao/la:
24 apr 2024, 16:00
Ma sve i da okrenemo finance na svoju stranu, dzabe ti to sve kad ti klub vode levati.

Evo opet kruzi prica kako smo zagrizli za Bernarda Silvu. Super je on igrač to stoji. Ali momak ima 30 godina, vjerovatno je svoj prime vec doživio u Cityu, a uz to imaš bruku vezista sličnih (fudbalskih karakteristika) njemu.

Umjesto, da čitam kako traze defanzivnog veznog, bočnog, lijevo krilo, ja čitam ove gluposti.
Opet ce se skrsiti +50mil€ na igraca koji ce polako poceti opadati u formi. Guardiola nas uzima ko zadnje levate.

Ter Stegen
X - X - Cubarsi - Balde
Pedri - X - Gavi
Yamal - X - X

Za iducu sezonu vidjeti sta je sa Roqeom. Ako nije toliko dovoljno dobar za prvih 11, idealno bi bilo momka poslati na posudbu ali u La Ligu. Da se privikne na španski stil fudbala i dobije na iskustvu. Villareal, Valencia, Betis, Girona bi bili idealni. Klubovi koji gaje vise napadacki stil (i traziti gdje ce momak biti uvijek prva postava).

Znaci 4,5 novih igraca, da odmah uskoce u prvih 11. Uz prodaju Torresa, Arauja, De Jonga, Lewandowskog, Koundeja i jos kojeg.
Kako nema para, šta ćemo ih okretati, pa stuklo se pod Laportom za obeštećenja 270 miliona eura, na plate isto bruka (Raphinha, Ferran preko 10 miliona, Lewa 27 miliona, ostali isto igrači pretplaćivani Kessiea, Christensen 10, Inigo 10, Gundogan 18 miliona...). Samo odabir je bitan, koji će pokazati se bio loš.

Xavi navaljiva na tog Bernarda, a eto u postu gore sam objasnio šta tu može biti problem, recimo Olmo bi mogao biti mnogo mnogo bolji izbor, a jeftiniji zasigurno. Roque treba do kraja sezona svaku da igra 90 minuta, od Lewe nema ništa, od njega bi i moglo biti nešto. Od tih igrača što si nabrojao za prodaju, Araujo, Kounde i de Jong samo po pravim cijenama, Torres kao rotacijski igrač bi mogao dati ruke, a Lewa i Raphinha obavezno da idu uz ostatak otpisanih igrača (Lenglet, Dest, Romeu, pisalo se i za Iniga..).
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
Romariooo
Postovi: 6925
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 25 apr 2024, 12:07

Iako sam za nekog iskusnijeg trenera,nema veze neka xavija,za ovu situaciju on i jeste najbolje rjesenje,zapoceo je neki projekat,imao je ogromne pehove i sta reci onako realno, ligu nije osvojio hajmo rec iz dva razloga,prvi su povrede,drugi navlacenje realu, to je fakticki tako i nema tu potrebr puno filozofirati

U ligi prvaka opet peh sa arauhom i crvenim kartonom, ne mozes xavija tu kriviti,i ona nesmotrenost cancela kad je zaboravio dembeleta,da smo zadrzali 1 0 do poluvremena, mozda bi xavi tu nesto mogao napraviti i uticati,al generalno, jedan samo detalj je odlucio da nismo u polufinalu, a i put do finala i titule bi bio otvoren.

Sad je kljucno kako ce se na ljeto posao odraditi, kljucno je dobiti klasnog spica umjesto leve, klasnog zadnjeg veznog i lijevog beka

Moze se i prodati nesto, po meni ili leva ili feran trebaju biti prodati, ako se moze dovesti bernardo onda prodati rafinju, de jong se moze prodati za velike pare i za to dovesti klasnog zadnjeg veznog,i jos jednog rezervnog, araho se isto moze prodati za velike pare i onda dovesti oba beka

Ova ekipa ima potencijal,samo eto na nekim pozicijama ima i viska klase,a na nekim skripi zestoko,potrebno je samo to presloziti

Npr ako se prodaju rafinja,leva,de jong i arauho to su ogromen pare i mogu sd i kupiti skupa pojacanja, mada nece otici sva cetvorica, po meni leva je prioritet da ga se rijesimo, pa onda de jong

Xavi je od prvog dana do danas realno vazda morao nesto krpiti i improvizirati i red je da napokon ima poslozenu ekipu i srece s povredama
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Rodju
Postovi: 1088
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 25 apr 2024, 12:32

numanumaye22 je napisao/la:
25 apr 2024, 00:28
let3 je napisao/la:
24 apr 2024, 22:37
messilla je napisao/la:
24 apr 2024, 22:18
Xavi je besraman. Upravo je izgubio svo dostojanstvo, ukoliko je uopce sta ostalo.
Zato je Xavi besraman ? covjek dao ostavku, ovi to odbili i jos ga muntali da ostane :tokralju:

Ko je tu zapravo besraman :crazy:
Bas tako, lik je odlucio otici a onda Laporta nakon sto su ispusili za sve titule i izgubili jos novca rekao: "De nemoj se za*ebavati, nemamo za kifle, kamoli za drugog trenera, odradi tu jos jednu godinu sto imas ugovor i prtljaj, ako si vec cules u srcu. Neces dobit nikakva pojacanja posto, ponavljam, nemamo za kifle".

Xavi:"ko ga *ebe, jedna jos sezona i odoh na odmor negdje" (ko recimo Safet Susic sto je uradio)
Drago mi je, da je među nama, forumašima, jedan, koji je bio sa njima u vrijeme jučerašnjeg dogovora. Čestitam i hvala ti što si sa nama podijelio njihov razgovor. Ko bi to rekao, a ja ti onakve nazive davao? Izvini.

Rodju
Postovi: 1088
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 25 apr 2024, 12:46

NisamInSajder je napisao/la:
25 apr 2024, 11:23
cabron je napisao/la:
24 apr 2024, 18:40
Problem je sto se igraci poput Ferrana zadrze par godina u klubu nikakvom zaslugom, ostat ce taj i ovo ljeto a i slicni njemu..

Klub vode budale, Laporta je stara lisica koju je pregazilo vrijeme, bio najbolja opcija nakon one prevare ali sve se vise dokazuje da nema od te price nista. Forsiraju neku tradiciju koja je propala jos 2013, kontam nema para ali daj stisni muda i promjeni nesto, dovedi njemca nekog na klupu, prodaj "bitne" igrace, ugasi propali mentalite itd.. k moj ce bilo sta od tog napravit. Prico sam mj unazad, cijela prica sa Xaviem bajka za budale, taj nece nigdje, dokazano je lik neznalica i nikako nije fit za ove mlade momke sa svojim psiho ispadima, ali neka ostat ce on ipak ima Barca DNK.

De Jonga sam branio ali nakon ove sezone dokazao je da ga se treba prodat, previse se njega godina ceka, uzet dobre pare dok se jos moze..
Eventualno ce njega i prodat i mozda neko iznenadenje tipa Araujo, kupit ce Bernarda, dovest 2-3 free agenta i ide nova sezona sa Xaviem.
Dalje od toga smijesno je i nagadat i nadat se, na kraju dokazano nista od toga ne bude.
Ferran nije problem. Odličan igrač za rotacije i on bi valjalo da ostane. Može dati nekih 10tak golova, par asistencija i to je to. Problem je što mi moramo imat 3 bolja ofanzivca od njega, na kraju krajeva to je i u Cityu bio slučaj (ljudi su imali 3 bolja ofanzivca koja su donosili rezultat, a on je bio odličan role igrač).

2-3 free agenta nemaš kvalitetna naredno ljeto, realno. To odmah otpisat. Bernardo Silva je mač sa dvije oštrice, ove sezone je tanak u Cityu, a nikad veći prostor za igru nije imao, da li je zasićenje ili normalan pad forme igrača u njegovim godinama veliko je pitanje. Ako je prvo, mogao bi se vratiti, no ako je pak pad forme dobit ćeš samo novog Lewandowskog koji će derati ozibljne novce, a nema nikakvog hajra od njega. Plus što imaš jako slične igrače Bernardu, Pedri, pa sa posudbe Torre, Fermin nešto više centralno, plus imaš na tržištu Danija Olma koji je mlađi, željan dokazivanja i trofeja, dijete kluba i mnogo jeftiniji. De Jong je ove sezone pokazao samo koliko nesposnobne ljude u medicinskom timu i kondicione trenere imamo, iz povrede u povredu i on i Pedri i još nekolicina igrača.

Što se Xavija i ostanka tiče, svakako bolje ostaviti njega nego dovoditi nekog novog eksperimenta. Nadati se da Xavi može ponovo utegnuti odbranu i uz ofanizvna pojačanja da ekipa postane ubojitija.

Laporta ispričana priča, propali političar, populista. Ništa on drugo nije. I u prvom mandatu je imao sreću što je klub vodio Txiki, a ne on.
Tanak u City-ju? Bolje ti znaš od Guardiole? MC će vjerovatno biti prvak u PL. Igraju u finalu FA Cup-a, gdje ih je upravo BS svojim golom odveo, ispali u 1/4 finalu UCL, gdje je dao gol molerima, ali i promašio penal, dakle čovjek je prva postava kod Pepa, a ti tvrdiš da znaš bolje od trenera MC.
Ja prvi imam dosta primjedbi na fizičku spremu igrača Barcelone i mislim da su česte povrede mišića jednih te istih igrača vjerovatno plod nekih grešaka u kondiciono-medicinsko-nutricionističkom timu, ali kod FDJ se radilo uvijek i samo o mehaničkim ozljedama zbog vanjskog utjecaja, nažalost uvijek na isti gležanj.
Dva puta start protivnika i jednom doskok na tu nogu nakon blagog kontakta u zraku sa suparnikom i izvrtanje zgloba.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4520
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MoodyHank » 25 apr 2024, 13:20

Zamisli biti mator kao ovaj debil Rodju i nazivati igrače suparničkog tima molerima. Baš definicija boomera koji po prvi put otkriva internet.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Rodju
Postovi: 1088
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 25 apr 2024, 13:22

MoodyHank je napisao/la:
25 apr 2024, 13:20
Zamisli biti mator kao ovaj debil Rodju i nazivati igrače suparničkog tima molerima. Baš definicija boomera koji po prvi put otkriva internet.
Ti prvo doktoru. Pa kad se izliječiš, onda možemo pričati.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4520
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MoodyHank » 25 apr 2024, 13:28

Rodju je napisao/la:
25 apr 2024, 13:22
MoodyHank je napisao/la:
25 apr 2024, 13:20
Zamisli biti mator kao ovaj debil Rodju i nazivati igrače suparničkog tima molerima. Baš definicija boomera koji po prvi put otkriva internet.
Ti prvo doktoru. Pa kad se izliječiš, onda možemo pričati.
De malo piši o molerima i navlačenju za molere, pa malo o tome kako Barcelonu niko ne voli jer je toliko dobra i slično. Priča na nivou djeteta od 14 godina, a u guzici imaš dovoljno da bi djed trebao biti. Pozabavi se sobom, ne drugima, drtino.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

let3
Postovi: 29104
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 25 apr 2024, 13:43

Evo, opet ista prica kao i proslo ljeto. Xavi cvili za Zubimendijem ili Kimmichom, ovi iz uprave se grohotom nasmiju na takve zelje.
Deco zagovara prodaju De Jonga, Xavi ne zeli ni da cuje. Pored boljeg trenera, Barci treba i bolji/spsobniji sportski direktor. Covjek koji ce prodavati one koje ne trebaju i koji ce dovesti prava pojacanja.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 25 apr 2024, 13:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jasonstatham
Postovi: 1022
Pridružen/a: 29 avg 2020, 18:32
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasonstatham » 25 apr 2024, 13:44

Finansijski puno stabilniji klubovi, pa ne mogu pronaći adekvatnog trenera. Vidite patnje Liverpoola, Bayerna, (želje, hehehe). Ne znam šta ste vi mislili i očekivali? Ovo se znalo par sedmica poslije najave kad je Laporta vidio da nema koga i nema od čega.
Možda je ovo u stvari i bila predstava za publiku s ciljem da ga krvožderi popuste i da se skloni pritisak sa ekipe. I da kao navijači uvide da trenutno od Xavija boljeg nema.

Ne znam šta da mislim o Laporti. U jednom trenutku mi izgleda kao klovn, drugi put osoba koja u ovoj oluji pokušava da izvuče max.
Jako je bitno šta se to ponudilo Xaviju, tj. šta je on to tražio, na šta je pristao. Sumnjam da je tolika budala da pristane na novu Romeu sezonu.
Za stanje u klubu su svi odgovorni, od Laporte zbog finansija, preko Deca zbog transfer politike, do Xavija zbog neshvatljivih taktičkih zamisli.

Nadam se samo da će smoći snage i brzinski otjerati Deca i Cancela, jer Portugalci uopšte nisu dorasli zadatku.
Prefiero estar en la tumba en Colombia que en una celda de la cárcel en Estados Unidos.

Rodju
Postovi: 1088
Pridružen/a: 25 jun 2018, 10:42
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rodju » 25 apr 2024, 13:59

MoodyHank je napisao/la:
25 apr 2024, 13:28
Rodju je napisao/la:
25 apr 2024, 13:22
MoodyHank je napisao/la:
25 apr 2024, 13:20
Zamisli biti mator kao ovaj debil Rodju i nazivati igrače suparničkog tima molerima. Baš definicija boomera koji po prvi put otkriva internet.
Ti prvo doktoru. Pa kad se izliječiš, onda možemo pričati.
De malo piši o molerima i navlačenju za molere, pa malo o tome kako Barcelonu niko ne voli jer je toliko dobra i slično. Priča na nivou djeteta od 14 godina, a u guzici imaš dovoljno da bi djed trebao biti. Pozabavi se sobom, ne drugima, drtino.
Liječenje.

Mukebir
Postovi: 300
Pridružen/a: 18 feb 2024, 18:05
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mukebir » 26 apr 2024, 11:46

Laporta navodno dovodi kondicionog trenera koji je radio sa Konteom u reprezentaciji Italije i Interu.

sombrero
Postovi: 1843
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la sombrero » 26 apr 2024, 19:46

dobro je da su primjetili da su puno iza velikih ekipe što se tiče fizičke spreme

Mukebir
Postovi: 300
Pridružen/a: 18 feb 2024, 18:05
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mukebir » 27 apr 2024, 21:23

Evo žene opet u finalu LP. Visile su malo u prvom poluvremenu ali crveni za Chelsea u drugom i rutinsko završavanje utakmice.

Odgovori

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.