FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
armando
Postovi: 1502
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 06 maj 2024, 18:07

Centre forward je napisao/la:
06 maj 2024, 17:37

Kad smo već kod precijenjenih, bio bi zanimljiv povratak Pepa. Al' nije lud da ide sa Otoka. Osvojio je LP i tako skin'o teret sa sebe. Ostaće on tamo dok ga puškom ne otjeraju. Vjerovatno će posle njih u penziju. Mudar je, istina, al' još veći srećković.
Ma kako to Centre ;)
Pep ostaje još godinu u Cityju, do kada mu i ugovor važi.
Poslije toga možda i on odmori, onda će gledati i mjerkati kud i koliko.
Ono što je sigurno, vratit će se još jednom u Barsu i vodiće i Furiju. Ali to vjerovatno na samom kraju karijere.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

bayernmiasanmia
Postovi: 227
Pridružen/a: 28 maj 2023, 00:07
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bayernmiasanmia » 06 maj 2024, 18:14

effe_sa je napisao/la:
06 maj 2024, 17:29
bayernmiasanmia je napisao/la:
06 maj 2024, 17:18

Nisam znao da je Christian Streich dobio otkaz , provjerio sam da je i dalje trener Freiburga!
Zbunilo me to drug sto si napisao , koji je 2 decenije uspjesno vodio Freiburg , pa sam pomislio da je bivsi . :kafa:
Streich napušta Freiburg na kraju sezone, sam je odlučio jer smatra da je predugo tamo i treba mu odmor. Nastavit će trenersku karijeru, ali i u subotu je u jednom razgovoru za ZDF naznačio da faktički nije to za njega da vodi tako veliki klub. I faktički da to ne bi i ranije prihvatio, iako je nekada Hoeness isticao da bi Streich mogao biti i u Bayernu dobar trener.

bayernmiasanmia
Postovi: 227
Pridružen/a: 28 maj 2023, 00:07
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bayernmiasanmia » 06 maj 2024, 18:17

effe_sa je napisao/la:
06 maj 2024, 17:29
bayernmiasanmia je napisao/la:
06 maj 2024, 17:18

Nisam znao da je Christian Streich dobio otkaz , provjerio sam da je i dalje trener Freiburga!
Zbunilo me to drug sto si napisao , koji je 2 decenije uspjesno vodio Freiburg , pa sam pomislio da je bivsi . :kafa:
Streich napušta Freiburg na kraju sezone, sam je odlučio jer smatra da je predugo tamo i treba mu odmor. Nastavit će trenersku karijeru, ali i u subotu je u jednom razgovoru za ZDF naznačio da faktički nije to za njega da vodi tako veliki klub. I faktički da to ne bi i ranije prihvatio, iako je nekada Hoeness isticao da bi Streich mogao biti i u Bayernu dobar trener.

bayernmiasanmia
Postovi: 227
Pridružen/a: 28 maj 2023, 00:07
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bayernmiasanmia » 06 maj 2024, 18:19

effe_sa je napisao/la:
06 maj 2024, 17:29
bayernmiasanmia je napisao/la:
06 maj 2024, 17:18

Nisam znao da je Christian Streich dobio otkaz , provjerio sam da je i dalje trener Freiburga!
Zbunilo me to drug sto si napisao , koji je 2 decenije uspjesno vodio Freiburg , pa sam pomislio da je bivsi . :kafa:
Streich napušta Freiburg na kraju sezone, sam je odlučio jer smatra da je predugo tamo i treba mu odmor. Nastavit će trenersku karijeru, ali i u subotu je u jednom razgovoru za ZDF naznačio da faktički nije to za njega da vodi tako veliki klub. I faktički da to ne bi i ranije prihvatio, iako je nekada Hoeness isticao da bi Streich mogao biti i u Bayernu dobar trener.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17846
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 06 maj 2024, 19:02

Hoce li ljudino? :mrgreen:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1264
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 06 maj 2024, 20:06

@ ledar,

slažemo se da je Tel napadač i da bi tu trebao dobiti najviše prilike. Naravno da neće pored Kanea uopće igrati napadača i zato mislim da bi za njegov napredak idealno bilo da ide na posudbu iduće sezone. To bi mu puno više koristilo nego da ovako prosjedi još jednu sezonu na klupi.

Na lijevom krilu je sigurno pokazao bolje partije nego na desnom i zato ostajem kod mišljenja da je svojim nastupima najesen trebao dobiti puno više prilike da pokaže šta može jer opet se pozivam na brojke koje ipak govore njemu u prilog. Tuchel je tu trebao prepoznati momentum i dati mu sve više i više prilika. Umjesto više prilika, za nagradu je dobio sjedenje na klupi.

Nikako se ne mogu složiti sa tvojim mišljenjem da je Tuchel nekoga doveo na veći nivo a pogotovo ne da je Musiala kod njega jako napredovao. Prije bih rekao da je kod mnogih igrača ove sezone nastala stagnacija a kod nekih i pad forme.

Možda sam dosadan sa tim brojkama ali one ipak govore kakvu sezonu netko igra.

Jamal Musiala:
2022/2023 - 47 utakmica - 16 golova - 16 asistencija - 3.024 odigranih minuta
2023/2024 - 37 utakmica - 12 golova - 8 asistencija - 2.776 odigranih minuta

Tako da tu nikako ne možemo govoriti o nekom velikom napretku.

Za Pavlovića se slažem i to je stvarno jedna od rijetkih pozitivnih stvari koje su nam se dogodile ove sezone. Nadam se osvajanju Lige prvaka pa će biti ipak više uspješnih stvari ove sezone. :D

Avatar
Centre forward
Postovi: 6211
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 06 maj 2024, 20:12

Čekaj da mu se babo odloguje, nek halali ako sam ga zamijenio :mrgreen:

@armando,ljudino, ma kakav njegov povratak u Barsu. Neće on na brodove koji tonu. On je mirovina poslije Otoka, eventualno neka egzotična Midl Ist destinacija, da se još malo ušićari.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
armando
Postovi: 1502
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 06 maj 2024, 20:32

Centre forward je napisao/la:
06 maj 2024, 20:12
Čekaj da mu se babo odloguje, nek halali ako sam ga zamijenio :mrgreen:

@armando,ljudino, ma kakav njegov povratak u Barsu. Neće on na brodove koji tonu. On je mirovina poslije Otoka, eventualno neka egzotična Midl Ist destinacija, da se još malo ušićari.
Ovi gore su komedijaši, žive preko bare a predstavljaju se ko da zaglavili u Zairu. (namjerno :) dr kongo profesore)
Ne znam, može biti to u vezi Gvarde. Lik me ne interesuje, ali eto zbog ove naše zavrzlame malo sam više zarovio gdje treba i ne treba :)
Nećemo dublje u vezi ćelkopira, ne da mi se i o našim kandidatima diskutovati :cool:
Samo kraljeviće eliminisati, samo to....
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
effe_sa
Postovi: 7523
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 06 maj 2024, 20:52

Centre forward je napisao/la:
06 maj 2024, 17:37
Čovjek koji je dobio 5 komada od West Hama, bi sad treb'o da vodi Bayern. Pri tome, precijenjeni čekićari vjerovatno nikad nikome nisu dali 5 komada u historiji.
Streich sam kaže, a i većina brzo zaključi, da jednostavno on nije trener za nas, jednostavno on je skroman čovjek i za nekih je skromnijih sredina.
Ali gdje mu izvuče jedino ovaj detalj da je od West Hama potonuo. :D Pa ovo što je napravio s Freiburgom, ove dvije osminefinala u EL su nešto nadrealno. Mislim u odnosu na BVB, Leverkusen, Leipzig ( Bayern skoro da ne moram pominjati) Freiburg svjetlosnim godinama zaostaje po sredstvima, infrastrukturi itd. S jednim Freiburgom bi kako u Njemačkoj, tako i treneri iz drugih top liga hladno ispadali u prvom kolu tj. sada grupnoj fazi EL. Da ne govorimo da je samo uspjeh što se s takvim klubom uspio opšte plasirati u evropska takmičenja. Streich je u Freiburgu odradio sjajan posao i prebacio je sve granice. To se mora dovoljno dobro naglasit. ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Centre forward
Postovi: 6211
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 06 maj 2024, 20:56

Od kad nisam čuo za Zair, vidi se da si stara škola :thumbup:
Pazi, prolazak Kraljeva bi bio baš uspjeh, jer jači su, realno. Al' po nekom mom mišljenju zijanili bi finale. Na Parižane je nekako doš'o red, slično kao i sa Westminsterskim CSKA, i kola bi se opet slomila na nama. Ne bih bio siguran ni protiv Žutih, jer Nebo bi baš u tom momentu vjerovatno pogledalo Marka, vječitog drugog, da ode poslije toliko godina, sa najvećim trofejom. Eventualno osvajanje bi bilo najsladje do sada.

Ja sam preživio 3 poraza u finalima, 4 ne znam da bih mogao.

@effe, nisam nikako ljubitelj Frajburga kao ekipe, a posebno poslije tog debakla, stv sam bio ljut, pa nisam baš ni mjerodavan za sud, priznajem. :D
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Jup
Postovi: 1198
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 06 maj 2024, 21:19

Centre forward je napisao/la:
06 maj 2024, 20:56
Od kad nisam čuo za Zair, vidi se da si stara škola :thumbup:
Pazi, prolazak Kraljeva bi bio baš uspjeh, jer jači su, realno. Al' po nekom mom mišljenju zijanili bi finale. Na Parižane je nekako doš'o red, slično kao i sa Westminsterskim CSKA, i kola bi se opet slomila na nama. Ne bih bio siguran ni protiv Žutih, jer Nebo bi baš u tom momentu vjerovatno pogledalo Marka, vječitog drugog, da ode poslije toliko godina, sa najvećim trofejom. Eventualno osvajanje bi bilo najsladje do sada.

Ja sam preživio 3 poraza u finalima, 4 ne znam da bih mogao.

@effe, nisam nikako ljubitelj Frajburga kao ekipe, a posebno poslije tog debakla, stv sam bio ljut, pa nisam baš ni mjerodavan za sud, priznajem. :D
:cool: :thumbup: jos od kad su Forman i M.Ali boksovali davne 1974 :mrgreen:

Sto se tice meca sa rejalom sta da ka :mrgreen: sta da kazem niti sam optimista niti pesimista ,bice sta mora da bude i tu sve staje , :mrgreen: nadam se da ce se desiti cudo i ponoviti 2012,a i ako ispadnemo necu previse biti razocaran s obzirom na cjelokupunu sezonu i pokazano , samo posteno bez lopovluka ,da ne bude kao sto je bilo ko u ona zadnja dva duela .

Mogu samo reci da je tuzno gledati da jedan velikan ,ide na noge malte potencijalnim trenerima koje vide da mi mogli na klupu ,samo sto ih ne moli skoro .
Ozbiljno neko sranje je nastupilo u klubu ,ono je sigruno zadnjih godina tinjalo i kupilo se dok nije puklo ove sezone :oops: :( .
Videt cemo u sredu sta ce biti nadam se najboljem :thumbup:
Pravda za Tyson Furya

SWOT
Postovi: 723
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la SWOT » 06 maj 2024, 22:22

effe_sa je napisao/la:
06 maj 2024, 20:52
Centre forward je napisao/la:
06 maj 2024, 17:37
Čovjek koji je dobio 5 komada od West Hama, bi sad treb'o da vodi Bayern. Pri tome, precijenjeni čekićari vjerovatno nikad nikome nisu dali 5 komada u historiji.
Streich sam kaže, a i većina brzo zaključi, da jednostavno on nije trener za nas, jednostavno on je skroman čovjek i za nekih je skromnijih sredina.
Ali gdje mu izvuče jedino ovaj detalj da je od West Hama potonuo. :D Pa ovo što je napravio s Freiburgom, ove dvije osminefinala u EL su nešto nadrealno. Mislim u odnosu na BVB, Leverkusen, Leipzig ( Bayern skoro da ne moram pominjati) Freiburg svjetlosnim godinama zaostaje po sredstvima, infrastrukturi itd. S jednim Freiburgom bi kako u Njemačkoj, tako i treneri iz drugih top liga hladno ispadali u prvom kolu tj. sada grupnoj fazi EL. Da ne govorimo da je samo uspjeh što se s takvim klubom uspio opšte plasirati u evropska takmičenja. Streich je u Freiburgu odradio sjajan posao i prebacio je sve granice. To se mora dovoljno dobro naglasit. ;)
Odličan komentar. Streich je napravio čudo sa obzirom na uslove sa kojima je raspolagao. West Ham ima jedno 10 puta veći budzet od Freiburga i onaj lik piše da je Freiburg potonuo protiv njih, jok nije :crazy:

Mislim da Freiburg ima budzet kao Rijeka il Osijek :kafa:

korisnik32
Postovi: 134
Pridružen/a: 16 jul 2019, 18:12
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la korisnik32 » 06 maj 2024, 23:14

Nakon poraza Man Utd-a večeras, Ten Hag od sutra novi trener Bayerna

Neutral
Postovi: 37925
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Neutral » 07 maj 2024, 00:31

Hag je odličan trener. Ako dođe bit će pun pogodak.

To što se teško proslavit u Unitedu je zasebna tema s tim prije što tu ima katastrofalnih odluka oko kupovine igrača.

Zaboravlja se šta je čovjek radio sa Ajaxom.

Avatar
ledar
Postovi: 3873
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 07 maj 2024, 00:36

Streich je napravio u Freiburgu što Guardiola, Mourinho i Ancelotti zajedno ne bi napravili. A to da ne bi znao izać na kraj sa igračima, pa on je tip uličnog štemera, jeli bi mu iz ruke. Samo što nije zainteresiran, da mu ponude Real, City, Barcu... i daju plaću da sam napiše on bi ladno odbio.

DonRamiz
Postovi: 175
Pridružen/a: 19 feb 2020, 23:29

Re: FC Bayern München

Post Postao/la DonRamiz » 07 maj 2024, 09:35

Neutral je napisao/la:
07 maj 2024, 00:31
Hag je odličan trener. Ako dođe bit će pun pogodak.

To što se teško proslavit u Unitedu je zasebna tema s tim prije što tu ima katastrofalnih odluka oko kupovine igrača.

Zaboravlja se šta je čovjek radio sa Ajaxom.
Ne zaboravlja se.
Ono polufinale lige prvaka sa Ajaxom je jedini razlog zasto ga iko shvata ozbiljno poslije ove epizode u engleskoj.

Avatar
coelho41
Postovi: 12815
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 07 maj 2024, 09:56

Ma ne treba United uopšte uzimat kao nešto relevantno.
Van Gaal, Mourinho, Moyes, Rangnick, Ten Hag, Solskjaer svi su kod njih izgledali ko amateri. Nemoguće da su svi oni neznalice.

U Bayernu mu svakako niko ne bi dopustio da dovede neke igrače poput Antonya, tako da vjerujem da bi se snašo, posebno jer je radio u FC Bayern II, za vrijeme Guardiole. Ali šta je zanimljivo od te njegove ekipe tadašnje niko od fudbalera maltene nije uspio, jedino Hojbjerg i Mitchel Weisser su postali pristojni fudbaleri :mrgreen:

Zlaja83
Postovi: 411
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 07 maj 2024, 11:12

Kako su neobični ti trenerski putevi.

Znači mi zainteresirani za Ten Haga, a United za Tuchela, a kad gledaš sa te neke sportske strane vjerojatno su oni sa njim nezadovoljni iz potpuno istih razloga kao mi s Tuchelom. Isto njima neće biti mjerilo ono što je radio kod nas, jer eto ovdje je toksična atmosfera, a tamo nije. Tuchel nije razvio mlade igrače ali eto Ten Hag kao jeste, i da ne nabrajam tako dalje...

U biti radi se o dva kluba koji se nalaze u sličnoj situaciji, veliki klubovi sa dugom tradicijom koji se pokušavaju vratiti na pravi kolosjek mijenjajući pritom lako i igrače i trenere. Samo kod Uniteda ta kriza identiteta traje malo duže, pa su samim tim upumpali i malo više para kako bi se iz nje izvukli.

Avatar
harden
Postovi: 23709
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 07 maj 2024, 11:17

Zlaja83 je napisao/la:
07 maj 2024, 11:12
Samo kod Uniteda ta kriza identiteta traje malo duže, pa su samim tim upumpali i malo više para kako bi se iz nje izvukli.
Malo duze i malo vise para :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
coelho41
Postovi: 12815
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 07 maj 2024, 11:23

Ne bih se ja složio da smo mi ispali iz kolosijeka kao United. Infrastrukturalno, kadrovski, timski, finansijski, po svemu smo bolji od Uniteda.
Dodatno, ako osvojimo Ligu Prvaka, ovo će biti jako uspješna sezona pa ti vidi.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.