FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Elber111
Postovi: 341
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Elber111 » 07 maj 2024, 11:32

TenHag u Bayernu nakon ovog fijaska u Utd nije idealno rjesenje ali opet ako pogledas da i nema nekih opcija preostalih ....ja bih rekao i za njega i za nas idalan spoj.
Njemu da pokusa vratiti ugled i postovanje koje je stekao u Ajaxu....nama da napokon krenemo sa novom sezonom.
Ako ista TenHag ima iskustvo razvijanja mladjih igraca,i oslanjanja na njih...bar iz vremena u Ajaxu.
(DeJong,Deliht).
Posao u Bayernu bi ipak trebao da bude laksi ako nista tu bi vec zatekao igrace koji su level iznad onoga sto ima u Utd.
Od Sanea Kejna Nouera DeLihta pa Musiale.
Jos na sve dobio bi sigurno i priliku da izrazi svoje zelje pri kupovini novih igraca.
A vjerujem da bi mu.jedna od osnovih stavri kod dolaska bilo podcrtano paznja nq mladje igrace i njihov razvoj.
Sigurno da nije prvi izbor ....ili idalan ali u situaciji u kojoj se nalazimo mislim da je dobar i zbog poznavanja kluba i jezika a vjwrujem da bi i igraci vise uzivali jer sigurno da bi igrao daleko ofanzzivniji nogomet .
Na kraju iskreno sve ove odbijenice i price po medijima nikako nisu dobre za klub i sto prije to rjese bolje za sve

Zlaja83
Postovi: 411
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 07 maj 2024, 11:43

coelho41 je napisao/la:
07 maj 2024, 11:23
ako osvojimo Ligu Prvaka, ovo će biti jako uspješna sezona pa ti vidi.
A ako ne osvojimo imat ćemo situaciju da si u dvije godine uzeo jedan trofej i to na guzove, pa ti vidi.

Nisam ja stavio znak jednakosti između ova dva kluba, nego povukao paralele u kojima se vide sličnosti, pogotovo ovaj dio s trenerima, i kako je kod komšije ljepša krava a ne znaš ni sam zašto, možda nije samo u kravi problem.

btw, 3 nas trenera odbila, tamo nekom draže/lakše trenirat West Ham nego Bayern, nije sve idealno.

Avatar
coelho41
Postovi: 12815
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 07 maj 2024, 12:11

Zlaja83 je napisao/la:
07 maj 2024, 11:43
coelho41 je napisao/la:
07 maj 2024, 11:23
ako osvojimo Ligu Prvaka, ovo će biti jako uspješna sezona pa ti vidi.
A ako ne osvojimo imat ćemo situaciju da si u dvije godine uzeo jedan trofej i to na guzove, pa ti vidi.
Upravo tako. Pretanka je ta linija koja razdvaja uspjeh od neuspjeha na ovom nivou.

Ako recimo Kim, Dier, De Ligt ili bilo ko drugi bude imao jednu lošu noć, sve što smo gradili pada u vodu.

Avatar
ledar
Postovi: 3875
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 07 maj 2024, 12:21

@Stefan Effenberg

Statistika Musiale je jednim dijelom stvar i ostatka momčadi, generalno u bundesu igrate lošiju sezonu nego lani. No, i u toj lošijoj sezoni, kad bi svi igrači u teoriji trebali imati niže ocjene, Musialine ocjene su veće nego lani:

Sofascore
22/23 bundes 7,05 CL 6,77
23/24 bundes 7,49 CL 7,33

kicker
22/23 bundes 3,07
23/24 bundes 2,95
(kod njemaca je niža ocjena bolja).

Istina je da on "nestane" u nekim dijelovima utakmice, ali to je daleko bolje nego ranije kad je pokušavao proći kroz petoricu i nesmiljeno gubio lopte. Tako da je sve u oku promatrača i očekivanjima navijača.

No, ono što je sramotno je da on, uz ove ogromne plaće lošijih suigrača, još igra za 5 milki ojra. Kad bi mene neko plaćao 2 hiljade ojra a lošije kolege bi imale 5 i kad bi mi šef nakon 3 godine i dao tih 5 lijepo bih mu se zahvalio, gdje je prije bio.

Avatar
bavaracmujo
Postovi: 628
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:15
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bavaracmujo » 07 maj 2024, 12:23

Elber111 je napisao/la:
07 maj 2024, 11:32
TenHag u Bayernu nakon ovog fijaska u Utd nije idealno rjesenje ali opet ako pogledas da i nema nekih opcija preostalih ....ja bih rekao i za njega i za nas idalan spoj.
Njemu da pokusa vratiti ugled i postovanje koje je stekao u Ajaxu....nama da napokon krenemo sa novom sezonom.
Ako ista TenHag ima iskustvo razvijanja mladjih igraca,i oslanjanja na njih...bar iz vremena u Ajaxu.
(DeJong,Deliht).
Posao u Bayernu bi ipak trebao da bude laksi ako nista tu bi vec zatekao igrace koji su level iznad onoga sto ima u Utd.
Od Sanea Kejna Nouera DeLihta pa Musiale.
Jos na sve dobio bi sigurno i priliku da izrazi svoje zelje pri kupovini novih igraca.
A vjerujem da bi mu.jedna od osnovih stavri kod dolaska bilo podcrtano paznja nq mladje igrace i njihov razvoj.
Sigurno da nije prvi izbor ....ili idalan ali u situaciji u kojoj se nalazimo mislim da je dobar i zbog poznavanja kluba i jezika a vjwrujem da bi i igraci vise uzivali jer sigurno da bi igrao daleko ofanzzivniji nogomet .
Na kraju iskreno sve ove odbijenice i price po medijima nikako nisu dobre za klub i sto prije to rjese bolje za sve
Sad cu ja ko ovaj nas jup za jozu svim parolama, ja sam za hansija na sav glas.
A sto se tice ovog holandeza ni pod razno mi se ne svidja jer ove njegove izjave su u rangu neke placipickhe samo kuka i svak mu je drugi kriv. Imao je uspjeh u ajaksu uz tu fenomenalnu gerneraciju dobrih igraca al ovo sto radi u junajtedu je u rangu tuhela kod nas, jednostavno nikakav pecat nikakve igre nista, na stranu rezultati i trofeji al nema nista sto bi ga guralo kao dobrog trenera, i arteta nema trofeja al ima neku relativno dobru igru u kojoj je uvijek ublizu nekog trofeja.
Svakako da nije dobro ovoliko odbijanje al mislim i da nasi tu racunaju na neku priliku i da kalkulisu cekajuci xabija ili klopa tako da mislim da im je u interesu doveli bi cak i zidana al ko ce njega otjerat kad klop klimne glavom ipak je lakse nekog zerbija ragnika.

Avatar
harden
Postovi: 23711
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 07 maj 2024, 12:25

Da vas podsjetim da Jamal Musiala ima 21 godinu. Normalno je da decko ima mane u igri, a i da ih ispravlja vremenom i napreduje strahovito jer je generacijski talenat.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
coelho41
Postovi: 12815
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 07 maj 2024, 12:33

Kad smo kod plaća, šta je zanimljivo nama svi najbolji igrači ove godine, osim Kanea, imaju platu manju od 10mil€ :mrgreen:

Dier(5 mil€), Guerreiro (8 mil€), Pavlović (<1mil€), Musiala (5mil€), Mazraoui (8 mil€) i Laimer (9 mil€) su za mene igrači koji su svojim igrama, uz Kanea, obilježili drugi dio sezone konstantno dobrim partijama, uz Kimmicha na beku i Neuera na golu.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6211
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 07 maj 2024, 14:10

Mene samo kopka možemo li nekako usaglasiti Džemu i Floriana u tim, s tim da oba daju ono najbolje od sebe?
Ja ovog drugog već nekako računam da je naš :D

Nekoga su dogovorili za trenera od "one tamo" sezone, pa niko neće da dodje na godinu, nema drugog objašnjenja. Vjerojatno sve to serviraju javnosti, a ispod žita završavaju pos'o.

PS: Mene je Dier pozitivno iznenadio, pravi profesionalac, a bio sam skeptičan kad je doš'o.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
harden
Postovi: 23711
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 07 maj 2024, 14:31

Centre forward je napisao/la:
07 maj 2024, 14:10
Mene samo kopka možemo li nekako usaglasiti Džemu i Floriana u tim, s tim da oba daju ono najbolje od sebe?
Ja ovog drugog već nekako računam da je naš :D

Nekoga su dogovorili za trenera od "one tamo" sezone, pa niko neće da dodje na godinu, nema drugog objašnjenja. Vjerojatno sve to serviraju javnosti, a ispod žita završavaju pos'o.

PS: Mene je Dier pozitivno iznenadio, pravi profesionalac, a bio sam skeptičan kad je doš'o.
Moze, vidjet ces i u repci to.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
coelho41
Postovi: 12815
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 07 maj 2024, 15:20

Problem s trenerom su i naša očekivanja.

Prije nego što će se postaviti Kahn kao CEO, cilj je bio jasan: prvo finale Lige Prvaka na Allianz Areni u novom formatu LP.

U međuvremenu, promijenili smo dva trenera, sportskog direktora i direktora kluba, a ciljevi su ostali isti i od novog trenera se traži skoro pa nemoguće da u manje od godinu dana svog mandata deliveruje toliko željenu i nikad neprežaljenu titulu LP na Allianz Areni. Pa nije niko lud da se veže za takve ciljeve, kad očigledno vlada nepovjerenje iz vrha kluba.

Usrali smo i šefa i stanicu.

Sensei
Postovi: 746
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 07 maj 2024, 16:49

Laimer i Pavlovic su cinili vezni red na zadnjem treningu danas, Sané, Musiala i Gnabry iza Kanea, piše Bild. Goretzka i Müller pocinju s klupe.

Hrabro od Tuchela. Velika utakmica za Aleksa.

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1264
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 07 maj 2024, 17:38

@ ledar,

Musiala je strašan igrač i tu nema sumnje. Kako će vrijeme prolaziti on će biti sve bolji i bolji, u to nema sumnje. Nadam se da će produžiti ugovor jer je on svakako već sada ponajbolji igrač Bayerna u tako mladim godinama.

Dobit će i on tih 15+ milijuna po sezoni ovo ljeto, u to nema sumnje. Uglavnom vjerujem da ćemo napraviti sve da ga zadržimo i da će sa Wirtzom činiti naš napad jednim od najboljih na svijetu.

Avatar
armando
Postovi: 1502
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 07 maj 2024, 17:40

Sensei je napisao/la:
07 maj 2024, 16:49
Laimer i Pavlovic su cinili vezni red na zadnjem treningu danas, Sané, Musiala i Gnabry iza Kanea, piše Bild. Goretzka i Müller pocinju s klupe.

Hrabro od Tuchela. Velika utakmica za Aleksa.
Tuchel puca od starta sa najjačim što ima.
Čini se kao ispravna stvar. Pavla je dosta jači na lopti od Leona, Leimer mora ponoviti istu partiju i baciti Jeremiesa u zaborav.
Još je upitnik ( ako je uopšte) ko starta na lijevom beku. Po meni Mazra treba dobiti prednost.
Müller normalno nije više stari, ali ako uđe sa klupe tek onda od njega nema koristi.
Koga ubaciti svježeg ako se bude ganjao rezultat i igrali produžeci?
Hmm, biće svega.
Zna li se ko sudi?

Real pozvao Kahna u goste, valjda se pridruži ekipi na banketu da im čestita :)
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Jup
Postovi: 1198
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 07 maj 2024, 18:32

armando je napisao/la:
07 maj 2024, 17:40
Sensei je napisao/la:
07 maj 2024, 16:49
Laimer i Pavlovic su cinili vezni red na zadnjem treningu danas, Sané, Musiala i Gnabry iza Kanea, piše Bild. Goretzka i Müller pocinju s klupe.

Hrabro od Tuchela. Velika utakmica za Aleksa.
Tuchel puca od starta sa najjačim što ima.
Čini se kao ispravna stvar. Pavla je dosta jači na lopti od Leona, Leimer mora ponoviti istu partiju i baciti Jeremiesa u zaborav.
Još je upitnik ( ako je uopšte) ko starta na lijevom beku. Po meni Mazra treba dobiti prednost.
Müller normalno nije više stari, ali ako uđe sa klupe tek onda od njega nema koristi.
Koga ubaciti svježeg ako se bude ganjao rezultat i igrali produžeci?
Hmm, biće svega.
Zna li se ko sudi?

Real pozvao Kahna u goste, valjda se pridruži ekipi na banketu da im čestita :)
Onaj Szymon Marciniak
Pravda za Tyson Furya

Avatar
sljivo
Postovi: 14369
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 07 maj 2024, 19:04

ispadamo glat

Avatar
Bilall
Postovi: 1428
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 07 maj 2024, 19:50

Ja mislim da ce sutra Bayern napasti jako i od prve minute sa ciljem da u startu dodje do prednosti. To bi moglo iznenaditi malo domacina a ako povedu i dobro uzdrmati.
Ovo su posebne utakmice i uvijek su bile teske ali ja mislim da Bavarci mogu, pa najmanje do penala u Madridu...



Pack ma’s!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7523
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 07 maj 2024, 19:53

Zlaja83 je napisao/la:
07 maj 2024, 11:12

U biti radi se o dva kluba koji se nalaze u sličnoj situaciji, veliki klubovi sa dugom tradicijom koji se pokušavaju vratiti na pravi kolosjek mijenjajući pritom lako i igrače i trenere. Samo kod Uniteda ta kriza identiteta traje malo duže, pa su samim tim upumpali i malo više para kako bi se iz nje izvukli.
Ja bi odavde jedino izdvojio ovo boldirano kao tačno... A ipak su to dvije potpuno različite situacije. Mi smo u polufinalu LP i mi smo LP osvojili prije manje od 4 godine. Ono što se često zaboravlja mi smo generalno u ovih dvadesetak godina osvojili LP (3X) više od mnogih klubova velikog imena i od par klubova koji su od nas mnogo više ulagali (iako i mi u međuvremenu jako mnogo ulažemo, uporedivši to npr sa 2001. godinom kada je osvojena isto LP, to je drastično više, jer je tada naš najveći transfer bio oko 15 miliona maraka :) ). A isto tako evo za ManU i Konferencijska liga postaje nešto što je skoro daleko a da ne govorimo o LP i njihovim već pomalo podavnim uspjesima... :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
effe_sa
Postovi: 7523
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 07 maj 2024, 20:00

armando je napisao/la:
07 maj 2024, 17:40


Real pozvao Kahna u goste, valjda se pridruži ekipi na banketu da im čestita :)
Poštuju ljudi takvu veličinu. ;) A ja sve više vjerujem da će se Kahn kad-tad vratiti u klub na bitnu poziciju i to pogotovo kada Uli više ne bude imao taj bitni uticaj (a i to će se desiti, jer već gubi podršku određeni legendi u klubu). Kahn je za.ebao možda s Nagelsmanom, ali je on evidentno određenim odlukama se i oduprijeo Ulijevom uticaj. Ovaj drugi ga je onda uticajem na Nadzorni odbor, na ostale članove i uspio odstranit iz kluba. Ali Kahn je bar imao neki svoj put i svoju liniju.

Rummenige je već odavno pokazao da se i želi povući, pa se i povukao skroz, jer Uli je ostao svo vrijeme član Nadzornog odbora (samo član ali opet dovoljno). A Kalle se onda samo vratio jer se zakuhalo nakon otkaza Kahnu i Braci. I danas je Kalle rekao da je spreman više za savjetodavne uloge, a da bi ovi pravi dužnosnici trebali raditi posao i brinuti se da što manje dospijeva u javnost, kao što je u njegovom i Ulijevom periodu manje dospijevalo.
A i trebaju obojica da savjetuju, ali bi trebali malo više da popuste s uticajem. Pogotovo Uli, koji jednostavno više ne zna kada je dosta. Iako je Uli ovde nekad kritikovan i kada nije trebalo, u nekim ranijim periodima. A dok je imao pravo vodstvo, oficijelno nad klubom, malo je on toga pogrešno uradio.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Neutral
Postovi: 37925
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Neutral » 07 maj 2024, 20:04

sljivo je napisao/la:
07 maj 2024, 19:04
ispadamo glat
Apsolutno tačno.

Ove sezone u gostima u LP:

Jedva pobijedijili Kopenhagen gdje je Ulreich imao svoju noć.
Fenomenalno je igrala Galata protiv nas i opet smo pobijedili sa 3:1.
Mrtvog Uniteda smo pobijedili 1:0, a sjećate se domaće utakmice i patnje.
Od mrtovg Lazia smo izgubili sa 1:0.
Protiv Arsenala smo zabijali skoro sve pa izvukli 2:2.

Jedini spas i pozitivno za nas je što je Real ove sezone u LP poprilično očajan kući. Leipzig se nosio na Bernabeu ravnopravno. Mnogo toga zavisi koliko će Neuer skinuti zicera i hoćemo li mi konačno zabijati svoje šanse ili i dalje promašivati zicere.

Lewy21
Postovi: 715
Pridružen/a: 22 nov 2019, 21:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Lewy21 » 07 maj 2024, 20:16

Pa bolje Tuchela ostaviti nego dovoditi Ten Haga, Bože sačuvaj kakve su to ideje? Samo nam još treba da i Bayern postane smijurija od kluba kao i United.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.