DDC MLS

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Azpi
Postovi: 4462
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la Azpi » 28 dec 2021, 01:35

EC3 je napisao/la:
24 dec 2021, 21:08
Umrla tema 😁 je li stvarno tako los posao?
Uopšte nije sad ovo čitam i ovo je daleko od istine, imaš težih i lakših projekata ali odradis svoje i to je to

CMS sa druge strane je varanje, gdje bas ne znam moraš biti toliko ravnodušan da radiš i da možeš zaspati
Inmotion je posredovanje izmedju kompanija i vozača za prevoze

Ddce sa platana od 1000+ km i 5 radnih dana iskreno ne da nije los nego je odličan, a osim sss treba ti poznavanje jezika i to je to
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
EC3
Postovi: 691
Pridružen/a: 21 nov 2020, 22:00
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la EC3 » 28 dec 2021, 14:22

Koliko dugo traje otkazni rok kod njih? Ukoliko nadjes bolji posao
Otto Hightower: You only lost one eye. How could you be so blind?

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la samosarajvo » 29 dec 2021, 23:44

JoeBleck je napisao/la:
15 dec 2021, 20:25

Ma ne seri kralju , kakve si ti gluposti napisao.Znam 5 ljudi koji rade tu , nisi istine naveo.
Crnce ljudi , neki targeti poziva , qraca palaca.Plata 800 sa svim na ruke.
To za shoping karticu ti je najjaca , pa to u BH telecomu ne postoji.

Prekovremeno je placeno isto ili nikako.

Clan si HR-a pa Vam treba radnika , mojne srati i lagati ljude :)

Uslovi nisu kakve si naveo.Team leader nema 1000KM o cemu ba pricas !

Da se razumijemo.Nisam radio niti sam imao dodira sa tom bransom.Druzim se sa ljudima koji su radili ilo rade.Pogidose !
Ti znas 5, ja 700 ljudi.I ne, nisam u HRu.

Sta sam rekao iza toga stojim.
Plata je 800 KM samo na data entri projektima, nesto najlakse moguce.

900 je na customer supportu na engleskom na emailovima.
Calls +100 KM na to.Ako projekat ima smjene (radne vikende pa si slobodan u toku hefte) onda jos +100 na to.
Tj 1100, a sad je 60% firme customer support calls sa radom u smjenama.

Customer support na njemackom/francuskom (B2 ili C1, calls) je 1300 agentu.

Prekovremeni 1.5 placen.Imam ih toliko uradjenih...

Zavisi od projekta, negdje crncis da stignes target a negdje ga uradis za 4h.

A za soping karticu, sta sa ti kazem.Vjeruj ili ne.Ocigledni nisi upucen u odnos RB i DDCa.(desetine miliona maraka prodje kroz RB svaki mj)
Ja nakon 1.5 godinu uzeo kreditnu karticu sa 2 plate limita i limit po tekucem racunu 1 platu.(6mj ugovor bio u tom trenutku, cim istekne i dobijes novi moras ga nosit u banku da produze te limite i kartice)
Jos pola godine nakon toga dobio preapproved kredit od 10.000 na 6 godina (prije covida sve, ugovor opet bio 6mj u tom trenutku).Znaci preapproved, bez ikakvih zahtjeva i potpisa iz firme isl.
Zatvorio sve te kartice i limit i dodo za bolje auto.
Godinu nakon toga i ugovora zastalno (proslo ljeto, znaci covid period) digo 40.000 KM, zatvorio taj stari kredit, uradio starcima fasadu,zamjenio nacin grijanja, uzeo jos bolje auto i ostalo love.

Avatar
EC3
Postovi: 691
Pridružen/a: 21 nov 2020, 22:00
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la EC3 » 30 dec 2021, 00:20

samosarajvo je napisao/la:
29 dec 2021, 23:44
JoeBleck je napisao/la:
15 dec 2021, 20:25

Ma ne seri kralju , kakve si ti gluposti napisao.Znam 5 ljudi koji rade tu , nisi istine naveo.
Crnce ljudi , neki targeti poziva , qraca palaca.Plata 800 sa svim na ruke.
To za shoping karticu ti je najjaca , pa to u BH telecomu ne postoji.

Prekovremeno je placeno isto ili nikako.

Clan si HR-a pa Vam treba radnika , mojne srati i lagati ljude :)

Uslovi nisu kakve si naveo.Team leader nema 1000KM o cemu ba pricas !

Da se razumijemo.Nisam radio niti sam imao dodira sa tom bransom.Druzim se sa ljudima koji su radili ilo rade.Pogidose !
Ti znas 5, ja 700 ljudi.I ne, nisam u HRu.

Sta sam rekao iza toga stojim.
Plata je 800 KM samo na data entri projektima, nesto najlakse moguce.

900 je na customer supportu na engleskom na emailovima.
Calls +100 KM na to.Ako projekat ima smjene (radne vikende pa si slobodan u toku hefte) onda jos +100 na to.
Tj 1100, a sad je 60% firme customer support calls sa radom u smjenama.

Customer support na njemackom/francuskom (B2 ili C1, calls) je 1300 agentu.

Prekovremeni 1.5 placen.Imam ih toliko uradjenih...

Zavisi od projekta, negdje crncis da stignes target a negdje ga uradis za 4h.

A za soping karticu, sta sa ti kazem.Vjeruj ili ne.Ocigledni nisi upucen u odnos RB i DDCa.(desetine miliona maraka prodje kroz RB svaki mj)
Ja nakon 1.5 godinu uzeo kreditnu karticu sa 2 plate limita i limit po tekucem racunu 1 platu.(6mj ugovor bio u tom trenutku, cim istekne i dobijes novi moras ga nosit u banku da produze te limite i kartice)
Jos pola godine nakon toga dobio preapproved kredit od 10.000 na 6 godina (prije covida sve, ugovor opet bio 6mj u tom trenutku).Znaci preapproved, bez ikakvih zahtjeva i potpisa iz firme isl.
Zatvorio sve te kartice i limit i dodo za bolje auto.
Godinu nakon toga i ugovora zastalno (proslo ljeto, znaci covid period) digo 40.000 KM, zatvorio taj stari kredit, uradio starcima fasadu,zamjenio nacin grijanja, uzeo jos bolje auto i ostalo love.
Kolika ti je plata ako znas engleski, njemacki i francuski znaci 3 strana jezika?
Otto Hightower: You only lost one eye. How could you be so blind?

Avatar
Azpi
Postovi: 4462
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la Azpi » 30 dec 2021, 00:52

Pa logično onolika u zavisnosti na kojoj poziciji zavrsis, možeš znati i 10 jezika kakve to veze ima? nema logike da ti to utiče na platu, zašto bi?
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
RoninX
Postovi: 1946
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la RoninX » 30 dec 2021, 08:55

moze li se data entry, ako je ono sto mislim da jeste, raditi od kuce? i kao ugovor o djelu?

Avatar
EC3
Postovi: 691
Pridružen/a: 21 nov 2020, 22:00
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la EC3 » 30 dec 2021, 14:11

Azpi je napisao/la:
30 dec 2021, 00:52
Pa logično onolika u zavisnosti na kojoj poziciji zavrsis, možeš znati i 10 jezika kakve to veze ima? nema logike da ti to utiče na platu, zašto bi?
Pa mislio sam da li mozes raditi vise poslova pa samim tim zaraditi vece pare ?
Otto Hightower: You only lost one eye. How could you be so blind?

Avatar
Azpi
Postovi: 4462
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la Azpi » 30 dec 2021, 16:14

EC3 je napisao/la:
30 dec 2021, 14:11
Azpi je napisao/la:
30 dec 2021, 00:52
Pa logično onolika u zavisnosti na kojoj poziciji zavrsis, možeš znati i 10 jezika kakve to veze ima? nema logike da ti to utiče na platu, zašto bi?
Pa mislio sam da li mozes raditi vise poslova pa samim tim zaraditi vece pare ?
Haj mi objasni kako možeš raditi više poslova u jednom radnom vremenu?
Možeš raditi po 4 sata na dvije pozicije ali opet to je jedno radno vrijeme i jedna plata, a u drugu ruku niko nece dati nekome dvoje plate za jedno radno vrijeme
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
EC3
Postovi: 691
Pridružen/a: 21 nov 2020, 22:00
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la EC3 » 30 dec 2021, 16:34

Azpi je napisao/la:
30 dec 2021, 16:14
EC3 je napisao/la:
30 dec 2021, 14:11
Azpi je napisao/la:
30 dec 2021, 00:52
Pa logično onolika u zavisnosti na kojoj poziciji zavrsis, možeš znati i 10 jezika kakve to veze ima? nema logike da ti to utiče na platu, zašto bi?
Pa mislio sam da li mozes raditi vise poslova pa samim tim zaraditi vece pare ?
Haj mi objasni kako možeš raditi više poslova u jednom radnom vremenu?
Možeš raditi po 4 sata na dvije pozicije ali opet to je jedno radno vrijeme i jedna plata, a u drugu ruku niko nece dati nekome dvoje plate za jedno radno vrijeme
To sto si napisao :mrgreen: na to sam mislio da li si bolje placen ako radis kao broker za engleski i npr njemacki paralelno
Otto Hightower: You only lost one eye. How could you be so blind?

Belodedic
Postovi: 57
Pridružen/a: 15 apr 2017, 19:22
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la Belodedic » 10 jan 2022, 20:05

wolfie je napisao/la:
08 jun 2021, 07:45
Mozes se i meni javiti, ako te nesto interesuje
Pozdrav!
Kakvi su uslovi za rad na projektu Octopuls (mislim na plate)?

Belodedic
Postovi: 57
Pridružen/a: 15 apr 2017, 19:22
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la Belodedic » 10 jan 2022, 20:09

Zna li mozda jos neko nesto o tom projektu?

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la samosarajvo » 28 jan 2022, 22:23

RoninX je napisao/la:
30 dec 2021, 08:55
moze li se data entry, ako je ono sto mislim da jeste, raditi od kuce? i kao ugovor o djelu?
Sve moze od kuce.

Ugovor o dijelu nazalost nije moguc.

U firmi imas platu, prijavljen na puni iznos ofc, doprinosi, godisnji isl.Nije part time job i radis 8h dnevno.

Sto se octa tice, ugl je Eng ali se sad sire i na druge jezike.
Sve zavisi jel

make07
Postovi: 1
Pridružen/a: 28 jan 2022, 22:34
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la make07 » 31 jan 2022, 23:33

samosarajvo je napisao/la:
29 dec 2021, 23:44
JoeBleck je napisao/la:
15 dec 2021, 20:25

Ma ne seri kralju , kakve si ti gluposti napisao.Znam 5 ljudi koji rade tu , nisi istine naveo.
Crnce ljudi , neki targeti poziva , qraca palaca.Plata 800 sa svim na ruke.
To za shoping karticu ti je najjaca , pa to u BH telecomu ne postoji.

Prekovremeno je placeno isto ili nikako.

Clan si HR-a pa Vam treba radnika , mojne srati i lagati ljude :)

Uslovi nisu kakve si naveo.Team leader nema 1000KM o cemu ba pricas !

Da se razumijemo.Nisam radio niti sam imao dodira sa tom bransom.Druzim se sa ljudima koji su radili ilo rade.Pogidose !
Ti znas 5, ja 700 ljudi.I ne, nisam u HRu.

Sta sam rekao iza toga stojim.
Plata je 800 KM samo na data entri projektima, nesto najlakse moguce.

900 je na customer supportu na engleskom na emailovima.
Calls +100 KM na to.Ako projekat ima smjene (radne vikende pa si slobodan u toku hefte) onda jos +100 na to.
Tj 1100, a sad je 60% firme customer support calls sa radom u smjenama.

Customer support na njemackom/francuskom (B2 ili C1, calls) je 1300 agentu.

Prekovremeni 1.5 placen.Imam ih toliko uradjenih...

Zavisi od projekta, negdje crncis da stignes target a negdje ga uradis za 4h.

A za soping karticu, sta sa ti kazem.Vjeruj ili ne.Ocigledni nisi upucen u odnos RB i DDCa.(desetine miliona maraka prodje kroz RB svaki mj)
Ja nakon 1.5 godinu uzeo kreditnu karticu sa 2 plate limita i limit po tekucem racunu 1 platu.(6mj ugovor bio u tom trenutku, cim istekne i dobijes novi moras ga nosit u banku da produze te limite i kartice)
Jos pola godine nakon toga dobio preapproved kredit od 10.000 na 6 godina (prije covida sve, ugovor opet bio 6mj u tom trenutku).Znaci preapproved, bez ikakvih zahtjeva i potpisa iz firme isl.
Zatvorio sve te kartice i limit i dodo za bolje auto.
Godinu nakon toga i ugovora zastalno (proslo ljeto, znaci covid period) digo 40.000 KM, zatvorio taj stari kredit, uradio starcima fasadu,zamjenio nacin grijanja, uzeo jos bolje auto i ostalo love.
Pozdrav,samo da kazem nemam nista protiv tebe @samosarajevo i ovom momku koji ti je replicirao i ostalima ovdje imam namjeru da kazem kako jeste jer sam bio duze vrijeme u ovoj firmi i upoznao sam malo vise ljudi i moram iskoristiti ovaj forum da podjelim ljudima koji traze priliku za posao.Ali mi je namjera samo da te debunkujem oko HR a i kako se odnose prema ljudima,ostalo za pare je nebitno ako ih nemozes zaraditi i nebitno kakav kredit mozes uzet .
Drugo,ako krenete uzeti ovaj posao nemojte izgarati u poslu jer se nece isplatiti i nikoga nece biti briga jer i ako budete dali sve od sebe jedno vrijeme samo ce te pucati sebi u stomak jer ce vas tjerati jos vise,u bilo kojem projektu da upadnete osjetit ce te pritisak samim tim i mobing stoje ozbiljno jer dosta ljudi ovdje nezna sta je to i imate svoja prava.
Meni je bilo 6 mjeseci non stop mobinga,od diskriminacije,spominjanje plate,lobiranja za druge,laganje,prijavljivanje,sabotiranje od TLova(koji te nikada nece pokriti kad god ti zatreba) i kad zatrazite pravo na svoja prava koliko god smijesno zvuci necete ih dobiti.HR u ovoj firmi je cirkus jedan zivi,menagement jos gori,postoje timovi od 10 menagera koji nemogu da kontrolisu 10 ljudi jer neznaju kako jednostavno.
SJecam se jednom prilikom kvazi menager iz Buchingama s kojom se hvalila na FBu ulazi na firmin chat i napada sve kako varamo i necemo da radimo i da ima posla koliko hocete i podmece lazi da bi se vidjelo dok mi nismo registrovali koje se lazi sirile sve.Pa onda sam upoznao djevoku koja je tu radila 6 punih godina i trpila non stop pritisak i prebacivanja na druge projekte.Ovo sve je samo dio mali sta se sve radilo. DOk ovo pisem shvatam koji je mobing ovo bio i zao mi je zasto niko nije poduzeo nista da uradi nesto veliko povodom ovoga.

Trece smjene su usasne i ne snosljive na duze staze.Zna se raditi do 0600 da se nesto ostvari od posla ko fol a toga nema naravno i nemoze se roditi sadrzaj.

Moram biti iskren isto i reci da su plate bile redovne ali samo to,ja jos uvjek nikad nisam dobijo Overtime rad,godisnje ne isplacenje i jos bonusa,
TLDR,Firma DDC je veliki cirkus,nije sve u novcu ako nemas okruzenje pozitivno i kad ljudski faktor previse utjece.

Avatar
EBSCO
Postovi: 1714
Pridružen/a: 06 feb 2012, 00:31
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la EBSCO » 02 feb 2022, 18:00

Samo da se i ja upisem jer igrom slucaja znam desetak ljudi koji su prosli kroz istu firmu i ovo su njihova zapazanja:

- Prevelik micromanagement, osjecas se kao da si pod mikroskopom i da te prate. Svaka sekunda se prati i svaka sekunda pogresno provedena se nabija na nos. Da mogu ikako kameru bi ti u wc uveli da znaju gdje si i koliko ostajes.
- TL-ovi nemaju pojma o poslu i svojim tracevima prave toksicnu atmosferu. Nemaju nimalo obzira za radnike i ne mozes se osloniti na njih i ignorisu primjedbe ako se radnik pozali na maltretiranje.
- Ako si bolestan to gledaju kao nesto negativno i to ti utice na njihovu percepciju o tebi i samo se gledaju brojevi koliko si nakucao sati i nista ih drugo ne zanima.
- Nemas toliko prostora za napredak i zakucan si sa tom platom koju dobijes na startu. Apsolutno razumijem logiku da data entry vrijedi 900 km dok tipa pozivi idu na 1000 ali dzabe to sve kad nema prostora za napredak.


A ovo vezano za benifite sto kolega gore prica nisu bas takve kako ih on pokusava predstaviti.

Raiffeisen Shopping kartica se daje doslovno svakome ko je na bilo kojem ugovoru o radu, bio on na određeno ili na neodređeno. Razlika je samo u tome što ako si na određeno kartica ti traje koliko i taj ugovor i onda moras dolaziti sa novim ugovorom da ti je produze. Sto znaci to nije neki benifit DDC-a nego same banke gdje god ti radio. Onda vezano za ovo kao da je benifit sto nakon 3 godine prelazis na neodređeni ugovor. Kao prvo to nije nikakva milostinja DDC-a nego stvar zakona. Prema zakonu o radu FBiH, ti osobu mozes maksimalno 3 godine drzati na ugovoru na određeno i po automatizmu se onda njegov ugovor racuna kao na neodređeno cim ta osoba pređe 3 godine u toj firmi. Svaka ozbiljna firma koja brine o radnicima moze komotno nakon 6 mjeseci ili godinu dati osobi ugovor na neodređeno da pokaze da joj je stalo do radnika i da zeli da ga zadrzi. A ovi lihvari ocigledno cijede do maksimuma 3 godine koliko i mogu. Sad vezano za kredite, mene je taj isti RF zvao pola godine nakon rada u jednoj firmi gdje sam bio na ugovoru na određeno i nudili su mi kreditne opcije bez puno peglanja za approval jer vide po uplatama da je plata redovna. Znaci opet to nije nikakav benifit DDC-a nego je to stvar banke sto vidi da te firme redovno uplacuju svoje obaveze. Vidim spominju se i neki limiti u RF, opet to nije stvar DDC-a nego same banke. RF konkretno trazi 3 zadnje platne liste da bi ti odobrili limit i odobre ti bez ikakvih problema ako vide da uredno primas platu. Moj kolega je nakon 4 mjeseca rada dobio limit, samo donio zadnje 3 platne liste i uz platu od 1000km mu dali limit od 4000km ako se dobro sjecam.

Generalno sam za mozda 2-3 call centra cuo dobre stvari i to samo za ekipu sto radi na njemackom. To je stvarno posao koji te ubije u pojam i nemas nikakvog relevatnog iskustva na koje se mozes pozvati kada bi sada htio aplicirati na drugi posao. Ako vec neko ima tu fleksibilnost, bolje uciti neku drugu vjestinu ili pokusavat neke kurseve ganjati nego gubiti vrijeme u call centrima koji te mentano otupe. I ovi sto su na Njemackom doguraju do određene granice, cca 1600 km, i oni tu samo stagniraju jer logicno nece niti jedan sef pustit da ti ides iznad njega.

nisamjatisi
Postovi: 12
Pridružen/a: 11 nov 2022, 01:00
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la nisamjatisi » 18 apr 2023, 16:14

poz, ima li neko ko trenutno radi u DDC-u?

zanimalo bi me par stavki: da li postoji mogucnost rada od kuce i koliko traje "trenazni" proces, takodjer da li je nuzno obavljati pozive ili je home office baziran samo na tekstualnu komunikaciju i jedan jezik?
hvala unaprijed!

inzomni
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 apr 2022, 23:08
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la inzomni » 18 apr 2023, 16:25

Znam mnogo ljudi koji rade u ovom DDCu i to su fakticki ljudi koji nemaju drugu ambiciju da rade bilo sta drugo.

Ili u dosta slucajeva, nasli su bolju priliku al nesto ih sprecava da to odmah rijese pa dok premoste rade par mjeseci tu.

Sve u svemu, skilless firma. Hiljadu umisljenih gazdi koji misle da vladaju tvojim zivotom.

Avatar
Sveti
Postovi: 10201
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: DDC MLS

Post Postao/la Sveti » 18 apr 2023, 19:59

Citam po netu cisto iz znatizelje, navodno je firma pravi dumpsterfire
naprijed rejal

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: RacioEmocionalan, Sheyi, Surreal i 29 gostiju.