RSD Velež - Evropa

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

MostarskiSin
Postovi: 1828
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la MostarskiSin » 27 jul 2022, 13:44

fanaticRA je napisao/la:
27 jul 2022, 11:55
MostarskiSin je napisao/la:
27 jul 2022, 09:44
Bez Radovca sutra izgleda definitivno
Veliki hendikep, ali očekujem da ga bRAt Halil “zalila” i prolazak u treće pretkolo :pray:
Pa ne znam iskreno sta bih ti rekao, uzimajuci u obzir trenutnu formu i nije bas veliki hendikep. Ja bih mozda cak krenuo sa Zeljkovicem i Hasanovicem u veznom redu kao 2 osiguraca i ispred njih stavis Andjusica ili Prsesa da malo to povezu. Treba nam trke i energije svih 90 min a ova dvojica to sigurno mogu dati.

Jedini upitnik bi onda bio koga staviti na stopera pored Ikica, mozda Zvonica ali onda imas dva prespora stopera gdje nas mogu ubiti na kontre ako mislimo izaci visoko.

Nadam se da ce brko postaviti ovo kako treba i da nece izmisljsti toplu vodu sa Zaimom na krilu

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11367
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la OnlyLeft22 » 27 jul 2022, 13:53

RAja no stres

Hamrun - Velež 0-3 (Zajmovic, Haskic, Andjusic)

:opaopa:

Igrači znam da citate forum

HOĆEMO SRCE NA TEREN !

PO POBJEDU !
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la Ado1922 » 27 jul 2022, 18:44

Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

ra1981
Postovi: 1335
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la ra1981 » 27 jul 2022, 18:52

Sahbaz2 je napisao/la:
25 jul 2022, 00:21
JimmyPage je napisao/la:
22 jul 2022, 01:40
Ako neko ima dobre volje da mi objasni i ako je prepoznao na terenu šta smo mi trebali igrati večeras i čemu se uopšte teži po pitanju igre i taktike na osnovu ove utakmice odnosno utakmice u Posušju i generalno priprema? Od Amara to neću saznati očito jer o tim stvarima ne priča kad daje izjave.
Feđa je ostavio taj pečat gdje smo igrali visoki presing u formaciji 4-2-3-1 sa visokim izlascima bekova.
U šanse su ulazili gotovo svi igrači osim stopera a zamisao je bila da se napada sa puno igrača i da se dosta njih nalazi u protivničkom šesnaestercu. Zato nismo imali izrazitog strijelca nikada.
Evo stvarno bih volio ako ima neko stručan da mi objasni novi koncept, ne mora se ulaziti u dubinu.
Igra na prekide? Na centaršuteve? Primjetio sam da se puno šalju dijagonale i duge lopte na krilo, uglavnom bekovi šalju lopte na krilo. Teži se vjerovatno tom centaršutu na Haskića. Ostalo nisam ništa skontao. Imamo li još neke mehanizme?

edit:

Anđušić ne može igrati lijevo, uduši ga pozicija. Imam osjećaj da on i Halilović teško mogu igrati zajedno jer su po prirodi takvi da žele loptu.
Vidim da Halil ima najviše odriješene ruke, sve nekako polazi od njega. Ne znam jel to taktička zamisao ili igrači nesvjesno njemu guraju loptu jer ima iskustvo. Dobar je igrač neminovno al brate upegla loptu, stalno višak potez ima. Krasio nas je taj prvi dodir i izbacivanje bekova/krila u prostor.
Isto tako upitna mi je uloga i Radovca jer se Halil stalno nameće kao dirigent u igri, ovaj se nekako nije vidio uopšte. Možda nije htjeo odgovornost, nije bio u elementu al nekako mi je recimo Pršeš bio malo konkretnijih. Možda jer se Emir istrošio a ovaj svjež.
Ulogu Blagojevića ne kontam, da donese mir u igri? Šta će nam, on možda treba kad vodimo pa da umiri igru, ja ga ne vidim kao kreativca.
Mislim da Džanković i Pantelić moraju igrati krilne pozicije, ostalo je natrpavanje sredine, Nemanja nesvjesno teži ka sredini tokom utakmice da igra iza napadača jer mu je to prirodna pozicija.
Evo pred spavanje da ti dam svoje misljenje. Da pobjedis ligu bilo koju skoro uvijek moras dati duplo vise golova nego sto primis (cesto cak i vise). Sa Fedjom iskreno nismo primali toliko golova (oko gol po utakmici) sto je ok al trebalo je bolje; igrali smo visok pressing, brzo vracali loptu i drzali je u ekipi. Cesto je znao posjed da bude 60-40 ili vise. Taj posjed lopte je cinio da protivnici nisu imali puno suteva po golu.

Problem sa Fedjom je sto smo gradili igru vrlo sporo, dodavanja u ekipi dok su se bekovi dizali gore sa ostatkom ekipe. To sto se cesto desavlo je da se protivnik stigne vratiti i postaviti a mi na kraju imamo neki ubacaj sa sa krila i rezultat je da smo isto tako dali malo vise od 1 gol po utakmici. Najvise smo dali i zabili kad smo zavrsili treci 50:30 na 33 utakmice sezona prije 25:23 na 22 utakmice a ovu zadnju 42:37 na 33. To sto se cesto desavalo jer nam je citava ekipa bila visoko sa bekovima je da su protivnicke kontre i polukontre bile opasne i ako je samo bilo 3-4 suta po golu. Sad ako ces tako igrati moras imati igrace vrlo brze na svim pozicijama ne samo stoperskim a da bih davao gole mora igra biti puno brza na zadnjoj trecini, cesto neki dupli pas da se dodje u prostor izmedju golmana i odbrane.

Eh vecina novih trenera prvo uigrava odbranu pa onda napad. To sto sam primjetio sa Amarom je da mi ne pocinjemo ikakav pressing prije polovine terena, nasa zadnja linija je vrlo kompaktna cak i krila se spuste nisko i daje se prostor protivnickom beku i onda se vrsi pritisak na tu stranu da se zatvori igrac uz aut liniju. Mislim da je misao tu da protivnici nemaju neke opasne sanse i iskreno nisu imali dok nisu dali gol poslje prekida.

Sto se tice napada tu sam vise zbunjen, na snimcima sa treninga sam vidio vjezbe vrlo direktne i brze igre po zemlji. Npr krilo primi, jedan dodir vrati se lopta, direk pas naprijed na prostor sto se otvori i drugi igrac popunjava. Nazalost na utakmicama jos uvijek to ide sporo i igra se svodi na duge lopte nekad haskicu sto ne uspijeva jer ipak su tu dva stopera. Al je uspjelo par puta preko njihovih bekova sa lijeve i desne strane, gdje npr pantelic dobije prostor po desnoj strani. To sto mei vise brine kad se taj prostor otvori napad ne popunjava dovoljno brzo i npr pantelic nije imao neke alternative za neki brzi pas.
Što više ovakvih postova. Kapa dole.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1494
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la RacioEmocionalan » 28 jul 2022, 10:20

Opet Osimova filozofija isijava iz izjava za medije! Čovjek je neshvatljiv - što znači - genije!
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

1981ultra
Postovi: 577
Pridružen/a: 13 nov 2020, 16:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la 1981ultra » 28 jul 2022, 10:27

Na golu Bogdanović
Stoperi Zeljković i Ikić
Lijevi bek Halilović
Desni bek Ćosić
Hasanović
Pršeš Radovac
Vehabović
Anđušić i Haskić
4-4-2 prolaz siguran

StarmoCity
Postovi: 418
Pridružen/a: 27 nov 2017, 03:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la StarmoCity » 28 jul 2022, 13:39

1981ultra je napisao/la:
28 jul 2022, 10:27
Na golu Bogdanović
Stoperi Zeljković i Ikić
Lijevi bek Halilović
Desni bek Ćosić
Hasanović
Pršeš Radovac
Vehabović
Anđušić i Haskić
4-4-2 prolaz siguran
Kazu Radovac i Blagojevic imaju povredu. Izgleda Prses od prve.

fanaticRA
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 jul 2021, 17:42
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la fanaticRA » 28 jul 2022, 14:42

Još nešto manje od šest sati.. idemoo RAja, idemoo Rođeni

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2627
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la TzBulevar87 » 28 jul 2022, 15:33

StarmoCity je napisao/la:
28 jul 2022, 13:39
1981ultra je napisao/la:
28 jul 2022, 10:27
Na golu Bogdanović
Stoperi Zeljković i Ikić
Lijevi bek Halilović
Desni bek Ćosić
Hasanović
Pršeš Radovac
Vehabović
Anđušić i Haskić
4-4-2 prolaz siguran
Kazu Radovac i Blagojevic imaju povredu. Izgleda Prses od prve.
Igrat ćete kud i kamo bolje sa Prsesom od starta. U prvih 20 min prve utakmice se vidjelo da vam fali on, da fali neko ko zna "baratat" loptom i dati pas jer ovi igraju agresivno, a fizički su nadmoćnija ekipa...

Sretno večeras, do pobjede. :bih:
075

Chuske
Postovi: 110
Pridružen/a: 27 maj 2019, 05:53
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la Chuske » 28 jul 2022, 15:44

Hamrun - Velež 0:1 kraj (Anđušić)
Bogi brani 2 penala
Velež ide dalje!! :opaopa:

fanaticRA
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 jul 2021, 17:42
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la fanaticRA » 28 jul 2022, 16:22

Chuske je napisao/la:
28 jul 2022, 15:44
Hamrun - Velež 0:1 kraj (Anđušić)
Bogi brani 2 penala
Velež ide dalje!! :opaopa:
kakav bi to ses bio da prođemo na penale večeras :D

Cernica22
Postovi: 1203
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la Cernica22 » 28 jul 2022, 16:45

fanaticRA je napisao/la:
28 jul 2022, 16:22
Chuske je napisao/la:
28 jul 2022, 15:44
Hamrun - Velež 0:1 kraj (Anđušić)
Bogi brani 2 penala
Velež ide dalje!! :opaopa:
kakav bi to ses bio da prođemo na penale večeras :D
Neka hvala, daj da do poluvremena rahat budemo :urnebes: :urnebes:
19V22

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1580
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la JimmyPage » 28 jul 2022, 18:39

slika

Jel moguće da ćemo izaći sa ovim sastavom

VictoriasFikret
Postovi: 845
Pridružen/a: 13 jun 2020, 17:48
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la VictoriasFikret » 28 jul 2022, 18:47

sa stranice UEFA.com
slika

Espiritosanto
Postovi: 3007
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la Espiritosanto » 28 jul 2022, 19:10

Interesantan sastav,ima dosta znalaca sa loptom mogla bi igra biti brža i tečniji pasovi a i igra se na plastičnoj travi.
Sretno momci i po pobjedu i prolaz dalje.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

MostarskiSin
Postovi: 1828
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la MostarskiSin » 28 jul 2022, 19:12

VictoriasFikret je napisao/la:
28 jul 2022, 18:47
sa stranice UEFA.com
slika
Ekstra sastav, ako budu trka i zalaganje na nivou prolazimo glat

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3533
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la mozak » 28 jul 2022, 19:26

Da ne ureknem Bajrića, nadam se da neće napraviti kakvu kardinalnu grešku, sobzirom da prvi put igra ovako važnu utakmicu.
Sa druge strane, ovakve utakmice mu donose potreban nivo iskustva u važnijim utakmicama.
Očigledna je Osimova namjera da preuzme kontrolu nad posjedom i da pokuša preko krila prenjeti loptu i zadat posljednji pas prema napadačima.
Pantelić je taj koji bi trebao iskoristiti Haskićevu pokrivenost.
Kako god, sretno nam bilo!
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
doox
Postovi: 210
Pridružen/a: 02 nov 2019, 17:47
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la doox » 28 jul 2022, 20:17

Samo polako, uprava zna najbolje.... :opaopa:

RAStolac01
Postovi: 127
Pridružen/a: 23 maj 2022, 18:53
Lokacija: Bregava
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la RAStolac01 » 28 jul 2022, 20:23

mozak je napisao/la:
28 jul 2022, 19:26
Da ne ureknem Bajrića, nadam se da neće napraviti kakvu kardinalnu grešku, sobzirom da prvi put igra ovako važnu utakmicu.
Sa druge strane, ovakve utakmice mu donose potreban nivo iskustva u važnijim utakmicama.
Očigledna je Osimova namjera da preuzme kontrolu nad posjedom i da pokuša preko krila prenjeti loptu i zadat posljednji pas prema napadačima.
Pantelić je taj koji bi trebao iskoristiti Haskićevu pokrivenost.
Kako god, sretno nam bilo!
:shifty:

Jsjsjsjsjs
Postovi: 439
Pridružen/a: 20 jul 2020, 22:58
Kontakt:

Re: RSD Velež - Evropa

Post Postao/la Jsjsjsjsjs » 28 jul 2022, 20:31

Dokaz koliki smo amateri kad smo od ovog Emersona napravili Maldinija.

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.