RŠD Velež Mostar

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Mostarac45
Postovi: 1163
Pridružen/a: 23 nov 2019, 16:04
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarac45 » 23 apr 2024, 23:25

Kulesza je napisao/la:
23 apr 2024, 23:07
Iskreno ostavio bi Šturma ako ne uspijemo naći kapitalno pojačanje na lijevom beku, ako ništa on je poznat faktor, bez ciljanog traženja na toj poziciji možemo samo zavrtiti rulet sa potencijalnim Isićima i Domićima
Slazem se ako ista za rotacije mislim sa boljim krilom da bi mozda vise doso do izrazaja, neka opet u klubu vide sa njim kako i sta

Direktorcic
Postovi: 1724
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Direktorcic » 23 apr 2024, 23:44

Espiritosanto je napisao/la:
23 apr 2024, 23:12
Ne bih se iznenadio i da Domić ostane.
Sviđa mu se život u Mostaru,karijera mu nije prioritet hoće igrati ili ne a platu ima kao juniori.
Možda se na kraju i dogovori da bude 5 opcija sa klupe za stopera i da nastavi biti tu za siću bukvalno.
I meni se svidja zivot u Mostaru i pustit cu kosu da mogu repic svezat ali i dalje ne znam pravilno trcat

Moze neki ugovor do 2026 :urnebes:

nije tebi nista licno ovo ali je to malo smijesno

Mostarac12345
Postovi: 227
Pridružen/a: 08 dec 2023, 23:48
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarac12345 » 24 apr 2024, 00:00

RodjeniiBrato je napisao/la:
23 apr 2024, 23:24
Svi na Koševo,svi na jug, svi u kop!
Kad bi vozom išli😍
Sta bi nas bilo na Kosevu al mislim da to nije tesko uopste izvest

Mostarac45
Postovi: 1163
Pridružen/a: 23 nov 2019, 16:04
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarac45 » 24 apr 2024, 00:25

Mostarac12345 je napisao/la:
24 apr 2024, 00:00
RodjeniiBrato je napisao/la:
23 apr 2024, 23:24
Svi na Koševo,svi na jug, svi u kop!
Kad bi vozom išli😍
Sta bi nas bilo na Kosevu al mislim da to nije tesko uopste izvest
Skup je voz brato jedino kad bi bas bilo zagarantirano da ce dosta raje ici sa vozom, a pretpostavljam da ce taj dan svi ici vlastitm autima na izlet u sarajevo

Cernica22
Postovi: 1216
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Cernica22 » 24 apr 2024, 01:24


Nedjelja, fino vrijeme, nije radni dan, strasan termin, stari rival, Velež u europi. Jel nam treba neki konkretan poziv?
SVI NA KOŠEVO BAGRO MOSTARSKA !
19V22

Mostarac12345
Postovi: 227
Pridružen/a: 08 dec 2023, 23:48
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarac12345 » 24 apr 2024, 01:51

Idemo invaziju napravit

Avatar
rodjak
Postovi: 2268
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la rodjak » 24 apr 2024, 06:23

Mostarac12345 je napisao/la:
23 apr 2024, 21:01
OnlyLeft22 je napisao/la:
23 apr 2024, 20:41
slika

Tribina fino napreduje :kafa:

SVI NA KOSEVO !
Neko ko se razumije u građevinu😃sta sad slijedi na ove zute daske sto je pokriveno
Losa utakmica danas i zbog vremena i zbog pritiska ali najbiutniji su bodovi.Ali ko moze na Kosevo ovo je mozda odlucujuca utakmica za Evropu ,svi na Kosevo:salut:

Sto se tice ove tribine(pomalo nesto znam oko gradjevine ) sada na ove daske idu prvo mate(zeljezo) ravne koje ce biti u donjem dijelu betona i onda na njih stepenaste mate koje ce biti savijene u obliku stepenastih redova na tribinama ,i onda zavrsni salung za redove i nalijevanje betona. :salut:

Skoro nigdje se ovako vise ne gradi.Recimo ovamo u USA se svi nosivi stubovi i ove kose grede (sto idu ukoso izmedju ovih dasaka) se rade od jakih " I " profila koji se prifabrikuju u nekoj radionici i onda se samo sklapaju na licu mjesta (samo se na mjestu izljevaju temelji a sve ostalo se dovozi u dijelovima),i onda poslije kad se napravi kostur od tih jakih metala dovoze se isto tako prefabicki napravljeni betonski redovi koji se stavljaju po toj konstrukciji ,za nju se vezuju i tako poplocavaju citav stadion(ide to jako brzo).Poslije se sa vanjske strane te konstrukcije postavljaju ukrasni paneli koji su isto fabrikovani i koji se slazu po brojevima a u istom vremenu i na isti nacin se sastavlja krov.Brze se radi bar 3-4 puta od ovog klasicnog nacina rada sa betonom,ova konstrukcija je puno laksa sto se tice tezine pa trebaju manji temelji ali je i takav vid gradnje bar duplo skuplji ako ne i vise.

Evo recimo kako je gradjena Red Bull Arena u Newark-u (NYC) prije mozda 10-tak 15 godina
slika
na kojoj nisam radio ali sam cesto tu dolazio (ali sam radio recimo Red Devils Arenu isto ogroiman stadion ili dvorana za hokey i sve je isto)

jedini razlog sto mi radimo ovako je sto je puno jeftinije ,a i nije neka velika gradjevina da ti sada dogovaras neku veliku prifabrikaciju dijelova .Opet kad pogledas beton je najjeftiniji materijal za gradnju
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
aimar21
Postovi: 614
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la aimar21 » 24 apr 2024, 07:42

slika

Bravo Rođeni!! Idemo dalje... :tokralju:
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Mostarwolf1981
Postovi: 3930
Pridružen/a: 30 jun 2019, 20:35
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarwolf1981 » 24 apr 2024, 09:20

Naime, u postupku licenciranja Velež je kao domaći stadion za UEFA-ina takmičenja prijavio Bilino polje pa je vrlo izvjesno da će se na zeničkom hramu fudbala opet igrati evropski susreti.

Gr0hot
Postovi: 425
Pridružen/a: 30 dec 2021, 17:30
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Gr0hot » 24 apr 2024, 09:33

Igramo kuci sa Posusjem, Gosk te imamo tri gostujuce protiv Sarajeva, Sirokog i TCa.
Posusje dobijemo li guramo ih od pozicija 3 i 4og mjesta.
Uz to dobit Goska te eventualno dobiti ili Siroki ili TC nam garantuje mjesto u Evropi.
Moramo mrtvi idioti biti da ovako nesto prokockamo.
A mi to u ovom trenutku nismo.
Skroz nebitno da li cemo zavrsiti 3 ili 4.
Bilo koje od ta dva mjesta nas vode na zeljeni izlet u Evropu. :bih:

Redred
Postovi: 97
Pridružen/a: 06 okt 2018, 11:56
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Redred » 24 apr 2024, 09:40

Da li neko zna koliko koja pozicija na tabeli na zavrsetku sezone nosi novca ?

ElimGarak
Postovi: 100
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la ElimGarak » 24 apr 2024, 09:43

Čuj vi se nadate nekim pojačanjima..nadali ste se i prošlo ljeto i ove zime pa šta bi na kraju? Odbrana oslabljena prodajom onog Latinosa što je odigrao svega 12 il 14 utakmica. Velež nema napadača. Ako Haskić nije raspoložen klub je u banani. Sami ste govorili kako klubu fali završnica i da nema ko da zabije. I pitanje je može li Velež zadržat najboljeg igrača - igrača koji pravi razliku na terenu. Da, mislim na Gulaša. Sve s obzirom da je na posudbi iz Sarajeva. Za konkurentnost u ljetnoj Evropi potreban je odličan skauting, da se ubode s nekim transferima a tu igraju i znanje i sreća i mnogo novca.

Velež s trenutnim rosterom i igrom ima ekipu koja u Wwin ligi može i mora biti plasirana na pozicijama od 3. do 5. I to je sve. Za Evropu totalno nekonkuretni. Tu mislim na Evropu ovu ljetnu pretkolsku. O grupnoj Evropi i ne govorim jer nijedan klub u BIH nema za nju kvalitetu sem Zrinjslog.

Vidjet ćemo šta će donijeti okončanje lige. Mislim da će mnogi biti razočarani i da se konferencijska pretkola neće igrati s nešto boljim sastavom od trenutnog. Moguće čak i lošijim ako Gulaš ode. Onda će se sve pravdat da je klub u procesu izgradnje stadiona. Stadiona koji bez zdenke neće moći imati evropkapacitet od minimalno 8.000.

Veeemooo
Postovi: 361
Pridružen/a: 09 dec 2023, 15:21
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Veeemooo » 24 apr 2024, 10:03

ElimGarak je napisao/la:
24 apr 2024, 09:43
Čuj vi se nadate nekim pojačanjima..nadali ste se i prošlo ljeto i ove zime pa šta bi na kraju? Odbrana oslabljena prodajom onog Latinosa što je odigrao svega 12 il 14 utakmica. Velež nema napadača. Ako Haskić nije raspoložen klub je u banani. Sami ste govorili kako klubu fali završnica i da nema ko da zabije. I pitanje je može li Velež zadržat najboljeg igrača - igrača koji pravi razliku na terenu. Da, mislim na Gulaša. Sve s obzirom da je na posudbi iz Sarajeva. Za konkurentnost u ljetnoj Evropi potreban je odličan skauting, da se ubode s nekim transferima a tu igraju i znanje i sreća i mnogo novca.

Velež s trenutnim rosterom i igrom ima ekipu koja u Wwin ligi može i mora biti plasirana na pozicijama od 3. do 5. I to je sve. Za Evropu totalno nekonkuretni. Tu mislim na Evropu ovu ljetnu pretkolsku. O grupnoj Evropi i ne govorim jer nijedan klub u BIH nema za nju kvalitetu sem Zrinjslog.

Vidjet ćemo šta će donijeti okončanje lige. Mislim da će mnogi biti razočarani i da se konferencijska pretkola neće igrati s nešto boljim sastavom od trenutnog. Moguće čak i lošijim ako Gulaš ode. Onda će se sve pravdat da je klub u procesu izgradnje stadiona. Stadiona koji bez zdenke neće moći imati evropkapacitet od minimalno 8.000.
Pa i dovedena su solidna pojacanja- Orec, Bruno, Guliashvili (doduse na posudbu, ali nam je puno znacio u ovoj sezoni), pa i Sturm i Dino Halilovic koja nisu neka vele pojacanja, ali kada uzmes u obzir da ti je sezonu ranije Cukovic igrao lijevog beka onda itekako jesu, Lohan takodjer bi mogao predstavljati sasvim solidno pojacanje. Ne znam koja ti je potreba da sve zivo kritikujes, naravno da kritika mora biti kada je potrebno, ali ti ga druze pretjera svaki moguci put.

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11428
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 24 apr 2024, 10:07

Od dolaska Klafurica su nam dosli:

Dino Halilovic
Vito Caic
Tomislav Duka
Aref Gholami

Halilovic kada igra na sredini jedan od najboljih u ekipi
Caic sasvim solidan, sve bolji i bolji
Duka svakako drugi golman
Gholami dobar
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11428
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 24 apr 2024, 10:12

slika

slika

Kad nam ova dvojica budu napadali odbrane po evropi
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11428
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 24 apr 2024, 10:14

OnlyLeft22 je napisao/la:
20 apr 2024, 22:41
3. Velež 46 +17
4. Sarajevo 42 +15
5. Posušje 41 +7
6. Sloga 38 -11

28.
Velež - Sloga
Zrinjski - Sarajevo
Borac - Posušje

29.
Posušje - Zrinjski
Sloga - Zvijezda
Sarajevo - Velež

30.
Sloga - Sarajevo
Velež - Posušje

31.
Posušje - Sloga
Široki - Velež
Sarajevo - Zvijezda

32.
Sarajevo - Posušje
Sloga - Široki
Velež - GOŠK

33.
Široki - Sarajevo
Posušje - Zvijezda
GOŠK - Sloga
Tuzla - Velež
Evo da vratim ovu tabelu

28.
Velež - Sloga 1:0
Zrinjski - Sarajevo
Borac - Posušje

(28) 3. Velež 49 +18
(27) 4. Sarajevo 42 +15
(27) 5. Posušje 41 +7
(28) 6. Sloga 38 -12
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Direktorcic
Postovi: 1724
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Direktorcic » 24 apr 2024, 10:29

Jedini nas problem kako ja vidim je efikasnost.Haskica ne ide a fali nam jedan "radovac" tj igrac njegovog kalibra od prije par godina

Avatar
aimar21
Postovi: 614
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la aimar21 » 24 apr 2024, 11:03

Ljudi, ma samo opušteno...

Puno nekih negativnosti se vrti, ali je stvarnost drugačija od toga. Stabilni smo. Europa gotovo zagarantovana, plasman nikada bolji. Real Madrid ima oscilacije u igri, pa zašto ne bi imali mi? Trener je mislio da sa ovim rosterom može ostvariti ciljeve i za sada mu sve ide po planu. Naše je da podržimo...

Stadion se radi. Nekada malo brže, nekada malo sporije, ali se radi. Ako se već sljedeće sezone ne može igrati Europa, nije toliko ni bitno da li će betonski radovi biti gotovi u maju ili u julu. Puno se zamaramo detaljima. Ako kategorija koju gađamo zahtijeva 8000 stolica i 2000 pokrivenih, onda ćemo sigurno to imati. Sumnjam da se u klubu radi neplanski i da se prepustilo radnicima na terenu da šaluju i izlijevaju onako kako im je volja. Projekat postoji i po njemu se radi, a da li će javnost biti upoznata sa detaljima zavisi od Uprave i to treba poštovati. I mene neke stvari zanimaju, ali možda nema potrebe da ih znam...

Uglavnom, valjalo bi ne izgubiti na Koševu, čisto da smo opušteniji. Guliashvili pametno odradio karton sinoć, tako da nam je na raspolaganju do kraja sezone.
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
GrimReaper
Postovi: 435
Pridružen/a: 23 jun 2023, 00:35
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la GrimReaper » 24 apr 2024, 11:43

Kada se moze ocekivati ova tribina prema "Djuro Salaj" ? I ovo sto sam procitao i ovo sto su mi rekli mi nekako predaleko jbemga te juli te august neki cak kazu i u Septembru. Ali drago mi je da je Bilino prijavljeno ako budem tu kad evropska krenu ce se kupi neka karta.

Rezime vidjenog od sinoc : Malo dosadno, malo vise zatvorenije nego inace, vrijeme ubi boze. Zao mi je Oreca nadam se da nije neka ozbiljnija jer to bi onda bio bas udarac ovih zadnjih 5 do kraja. Edo Vehabovic - Sta se desi sa ovim likom ?? Nekada sam znao toliko popizditi radi nekih njegovih gluposti prosle godine ove sezone je tata jedan od najboljih na terenu. Samo jedinu zamjerku koju imam trenutno je mora malo temperament umanjit dobro razumijem kratak fitilj i tako to ali brate. Grande Ante za njega ne moram nista ni govoriti babo je Chellini u Primeu, Hadzikic sigurno ce dobiti neki poziv za repku. Ovo ostalo jucer je bilo sve vise manje tu i tamo ali lose vrijeme, malo vise nebitnija nego bitnija utakmica.

Gulli se mora naci nacin kako da se otkupi nece on imati mjesta u Sarajevu a jos manje da ce zaigrati tamo.
Life is temporary, but death is eternal.

You sold our soul, you told us its never gonna happen.

FREE RUI PINTO.

THOMASSHELBY
Postovi: 394
Pridružen/a: 28 maj 2020, 19:12
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la THOMASSHELBY » 24 apr 2024, 12:25

Zna li se sta je sa Orečom?

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Abduljnasri, Truba1905burazeru, ZauvijekSamoVelez i 18 gostiju.