FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
osvajaci551
Postovi: 453
Pridružen/a: 09 jun 2021, 15:18
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la osvajaci551 » 13 jul 2021, 17:27

Protiv Posušja isto na MojaTV
Raheem Sterling - igračina, a ne padavičar!

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 13 jul 2021, 17:29

obrijanopile je napisao/la:
13 jul 2021, 15:53
alacious je napisao/la:
13 jul 2021, 15:21
slika

Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

http://timeline.fksarajevo.ba/
Da li je vraćen ljiljan na grb, ili je ovo neka stara verzija? I da li ste za to da ljiljan bude na grbu?
Ljiljan. Pogrešno ga se smatra simbolom svetog trojstva (otac, sin, duh sveti). U heraldici ga je predstavljen kao simbol čistote i nevinosti.
Lilium bosniacum je istovjetan francuskom kraljevskom ljiljanu vladarske kuće Anjou (Anžu). Bosanski kralj Tvrtko, stavlja ga na svoj grb, pokazujući time rodbinsku povezanost sa tom kraljevskom kućom. Veza nije direktna, što pokazuje poprečna srebrna pruga na grbu, ali je zakonita, jer nije kvrgava što bi ukazivalo na sumnjivo porijeklo, a što je bila oznaka nezakonitih kraljevskih potomaka (mahom djece koja su dobivena u vanbračnim izletima kraljeva ili njima najbliže rodbine). Tvrtko ih stavlja na grb, objedinjujući dvije kraljevske kuće Kotromanića i Nemanjića i krunišući se vladarem kako to već stoji u njegovoj tituli. Time je obezbijedio bar nominalnu vlast nad Bosnom i Srbijom.
Ljiljani nisu na izvornom bosanskom grbu, odnosno grbu Kotromanića, nego naizmjenične plavo-zlatne kose pruge koje su ukazivale na povezanost bosanskih vladara sa mađarskom kraljevskom kućom Arpadovića i ne baš blisku vezu sa poljskim Jagelovićima..
Izvorni grb FK Sarajeva imao je crvenu zvijezdu petokraku. Obzirom na vrijeme u kojem je klub nastao i činjenici da je bio klub antifašističke intelektualne srpsko-muslimanske sarajevske klase, a kasnije sarajevske više srednje klase i građanske opcije, crvena zvijezda je primjerenija grbu nego ljiljan. Međutim, kako su oba simbola u osnovi čista, donekle ih je uprljala i zloupotreba u dnevno-političke svrhe.
Zato nisam za upotrebu nijednog simbola. Zastava BiH svakako može na vrhu leđnog dijela dresa, a ljiljan i/ili zvijezda kao dekoracija na dresu - naravno.

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8161
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 13 jul 2021, 17:34

VenamaHrabrih je napisao/la:
13 jul 2021, 17:29
obrijanopile je napisao/la:
13 jul 2021, 15:53
alacious je napisao/la:
13 jul 2021, 15:21
slika

Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

http://timeline.fksarajevo.ba/
Da li je vraćen ljiljan na grb, ili je ovo neka stara verzija? I da li ste za to da ljiljan bude na grbu?
Ljiljan. Pogrešno ga se smatra simbolom svetog trojstva (otac, sin, duh sveti). U heraldici ga je predstavljen kao simbol čistote i nevinosti.
Lilium bosniacum je istovjetan francuskom kraljevskom ljiljanu vladarske kuće Anjou (Anžu). Bosanski kralj Tvrtko, stavlja ga na svoj grb, pokazujući time rodbinsku povezanost sa tom kraljevskom kućom. Veza nije direktna, što pokazuje poprečna srebrna pruga na grbu, ali je zakonita, jer nije kvrgava što bi ukazivalo na sumnjivo porijeklo, a što je bila oznaka nezakonitih kraljevskih potomaka (mahom djece koja su dobivena u vanbračnim izletima kraljeva ili njima najbliže rodbine). Tvrtko ih stavlja na grb, objedinjujući dvije kraljevske kuće Kotromanića i Nemanjića i krunišući se vladarem kako to već stoji u njegovoj tituli. Time je obezbijedio bar nominalnu vlast nad Bosnom i Srbijom.
Ljiljani nisu na izvornom bosanskom grbu, odnosno grbu Kotromanića, nego naizmjenične plavo-zlatne kose pruge koje su ukazivale na povezanost bosanskih vladara sa mađarskom kraljevskom kućom Arpadovića i ne baš blisku vezu sa poljskim Jagelovićima..
Izvorni grb FK Sarajeva imao je crvenu zvijezdu petokraku. Obzirom na vrijeme u kojem je klub nastao i činjenici da je bio klub antifašističke intelektualne srpsko-muslimanske sarajevske klase, a kasnije sarajevske više srednje klase i građanske opcije, crvena zvijezda je primjerenija grbu nego ljiljan. Međutim, kako su oba simbola u osnovi čista, donekle ih je uprljala i zloupotreba u dnevno-političke svrhe.
Zato nisam za upotrebu nijednog simbola. Zastava BiH svakako može na vrhu leđnog dijela dresa, a ljiljan i/ili zvijezda kao dekoracija na dresu - naravno.
Hrpa napisane gluposti. Ne mogu da vjerujem šta sam pričito. Pogotovo ovaj drugi dio. :facepalm:
Briši ovo živ bio.

NajvecaRadosti
Postovi: 6321
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 13 jul 2021, 17:40

osvajaci551 je napisao/la:
13 jul 2021, 17:27
Protiv Posušja isto na MojaTV
Vozdra svima prije svega,tu spas mene

Dobro je,meni bolje Moja TV licno prenosi utakmice nego Arena,jos kad bi nasli komentatora kao sto Arena ima Vedada bilo bi odlicno

U prvih 5 kola mora se najmanje 12 bodova upisati
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
Aduka87
Postovi: 9200
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 13 jul 2021, 17:41

Znaci samo 1.500 besplatnih testova ?
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 13 jul 2021, 17:45

Aduka87 je napisao/la:
13 jul 2021, 17:41
Znaci samo 1.500 besplatnih testova ?
Konfuzno je jako sta ovaj izjavi.Nadam se da ce sutra na press-u razjasniti nasi ovo,jel dosta raje svakako nece zbog testova da ide a ova izjava ce jos dosta ih odvratiti od utakmice .Nema mi smisla iz razloga jel govori da je za Velez bilo 1.300 testova a bilo preko 5 hiljada ljudi na stadionu.Valjda bude jasnije nakon naseg pressa sutra.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Aduka87
Postovi: 9200
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 13 jul 2021, 17:47

miky_hz je napisao/la:
13 jul 2021, 17:45
Aduka87 je napisao/la:
13 jul 2021, 17:41
Znaci samo 1.500 besplatnih testova ?
Konfuzno je jako sta ovaj izjavi.Nadam se da ce sutra na press-u razjasniti nasi ovo,jel dosta raje svakako nece zbog testova da ide a ova izjava ce jos dosta ih odvratiti od utakmice .Nema mi smisla iz razloga jel govori da je za Velez bilo 1.300 testova a bilo preko 5 hiljada ljudi na stadionu.Valjda bude jasnije nakon naseg pressa sutra.
Pa ni meni, zar nije bilo da su svi testovi bili besplatni navijacima Veleza a ovaj govori samo 1.300 su mogli imat besplatne testove, boze me sacuvaj
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
Jadnimi
Postovi: 1466
Pridružen/a: 02 mar 2019, 13:19
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Jadnimi » 13 jul 2021, 17:47

Aduka87 je napisao/la:
13 jul 2021, 17:41
Znaci samo 1.500 besplatnih testova ?
10.000 gledalaca, 2/3 nisu vakcinisane cca 6.000, a 1500 testova, netko je ovdje lud

Antikloc
Postovi: 2470
Pridružen/a: 11 mar 2021, 08:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Antikloc » 13 jul 2021, 17:48

SarajevoForza je napisao/la:
13 jul 2021, 17:08
svihsedamsamuraja je napisao/la:
13 jul 2021, 16:48
Miljacka je napisao/la:
13 jul 2021, 16:00


Ja bih pokusao sa nekim manjim ljiljanom ili malom zastavom RBIH iznad prezimena na dresu.
Sviđa mi se to, podržavam, iznad prezimena zastava RBiH
Apsolutno za vraćanje starog grba, pored toga što je to hiljadugodišnji simbol jedne nam jedine zemlje i svakoga ko njoj osjeća pripadnost, grb kao grb 10000000 puta ljepše izgleda sa ubačenim elementom iznad teksta plus što je lopta ovako mnogo mnogo ljepša jer ima ove rezove, nije čitav krug bijel. A iovako svi navijači na zastavama koriste stari grb tako da je mišljenje javnosti očigledno.
Stari grb,orginalni grb je sa crvenom zvijezdom. A stavljanje ljiljana je pokusaj bosnjizacije kluba ( kao sto srbiziraju Borac ), a to je totalno glupo i primitivno. Na srecu to je prepoznato i stopirano.
Sarajevo je gradski i bosanski klub i to treba da ostane.
Dezinficiram,deratiziram kloceve po kucama,uredima,stadionima. Cijene pristupacne.
Iznad glava viju se barjaci
Idu papci,olovski seljaci !!

visokohz
Postovi: 2938
Pridružen/a: 23 jan 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la visokohz » 13 jul 2021, 17:50

Krste na NOVA TV

spezial
Postovi: 3708
Pridružen/a: 23 feb 2021, 17:29
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la spezial » 13 jul 2021, 17:54

slika

Evo Prolab je jos snizio cijene, pa ako ko izvisi za ovo testiranje

Avatar
PeakyBlinders
Postovi: 1143
Pridružen/a: 24 nov 2020, 21:52
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeakyBlinders » 13 jul 2021, 17:56

E ćuj 1500. Pa manje bi klub kazne platio da nas pusti sve đuture, a ti Forto mamu testiraj.
ORIGINAL 1987

Avatar
Osttribine
Postovi: 2778
Pridružen/a: 13 avg 2015, 13:08
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Osttribine » 13 jul 2021, 17:56

miky_hz je napisao/la:
13 jul 2021, 17:19
Ministar zdravstva Kantona Sarajevo Haris Vranić najavio je da će navijači FK Sarajevo uoči evropske utakmice u četvrtak imati 1.500 testova za testiranje na koronavirus.

"Ministarstvo zdravstva Kantona Sarajevo je ranije osiguralo 1.300 besplatnih antigenskih testova za prvu međunarodnu utakmicu FK Velež, a također planira osigurati 1.500 testova za testiranje navijača FK Sarajevo, uoči njihove evropske utakmice koja se igra u četvrtak na stadionu Koševo", najavio je danas ministar zdravstva Kantona Sarajevo Haris Vranić.

Naglasio je i kako se ovom odlukom željelo podržati održavanje prvih međunarodnih nogometnih susreta naših klubova.

Dodao je i da resorno ministarstvo nikada nije planiralo osigurati ovu vrstu testova za sve međunarodne i druge utakmice, i to na teret Zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo.

"Navijači svih naših klubova dužni su, kao i svi građani Kantona Sarajevo, da se pridržavaju propisanih epidemioloških mjera, čiji je cilj zaštita od zaraze koronavirusom", istakao je ministar Vranić.

Kako je planirano, testiranja s ovim testovima će se vršiti u četvrtak, 15.07.2021. godine, u periodu od 09:00 do 18:00 sati na drive-in punktu Vrbanja.

Također je kazao kako će troškove svih eventualnih budućih testiranja ove vrste snositi sami organizatori utakmica.

Dakle kad skontas klubovima u Sarajevu ce biti bolje da igraju bez navijaca,jel ono sto ce zaraditi od karata dati ce za testove i jos ce morati doplatiti :thumbdown:
Pa evo mene prvog ovo testiranje je odbilo od posjete Koševu, iz principa ne zelim da idem na utakmicu ako se moram testirati, totalna glupost, svakodnevno smo svjedoci koliko su gradske kafane, restorani ispunjeni, nikakva distanca niti epidemioloske mjere se ne primjenjuju i nikom nista. I dodje j.ebena utakmica i ti maltretiras navijace ai samo u Kantonu Sarajevo i obecas da ce se svi moci besplatno testirati pa dva dana pred utakmicu kazes obezbijedili smo milju i pol testova, a u prodaju pusteno oko 9 milja ulaznica.
Nista ocekujem sam nekog "spasioca" politicara kako ce reci da se on krvavo izborio da se ipak svi koji imaju ulaznicu besplatno testiraju, cirkus drzava.

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3566
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 13 jul 2021, 17:58

Pa Senad Bilic dogovara tog Amerikanca, investitora. Ako je kao sto @GiS kaze vlasnik Los Angelesa, onda je Tanova musterija i vjerovatno ce opet Tan ostati sa nekim svojiom udjelom u klubu.

U koliko je sutra ta press konferencija, mislim da je to samo u povodu utakmice.
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la joker90 » 13 jul 2021, 18:00

Mamu ti sanersku Vraniću!
Bahati, bahati Željkan!
1946

Anex
Postovi: 2782
Pridružen/a: 23 avg 2014, 23:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Anex » 13 jul 2021, 18:02

Majku ti .ebem Forto i tebi i testovima,smetljari prevarantski

Avatar
benko21
Postovi: 2565
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la benko21 » 13 jul 2021, 18:04

oni su svoje lice pokazali neki dan kada su tabuti s posmrtnim ostatcima prolazili kroz grad oni su se vozali po Bjelasnici
toliko
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
Aduka87
Postovi: 9200
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 13 jul 2021, 18:05

visokohz je napisao/la:
13 jul 2021, 17:50
Krste na NOVA TV
E nemam je, sta prica Krste ?
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
SarajevoForza
Postovi: 1032
Pridružen/a: 22 jul 2019, 12:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoForza » 13 jul 2021, 18:07

Antikloc je napisao/la:
13 jul 2021, 17:48
SarajevoForza je napisao/la:
13 jul 2021, 17:08
svihsedamsamuraja je napisao/la:
13 jul 2021, 16:48

Sviđa mi se to, podržavam, iznad prezimena zastava RBiH
Apsolutno za vraćanje starog grba, pored toga što je to hiljadugodišnji simbol jedne nam jedine zemlje i svakoga ko njoj osjeća pripadnost, grb kao grb 10000000 puta ljepše izgleda sa ubačenim elementom iznad teksta plus što je lopta ovako mnogo mnogo ljepša jer ima ove rezove, nije čitav krug bijel. A iovako svi navijači na zastavama koriste stari grb tako da je mišljenje javnosti očigledno.
Stari grb,orginalni grb je sa crvenom zvijezdom. A stavljanje ljiljana je pokusaj bosnjizacije kluba ( kao sto srbiziraju Borac ), a to je totalno glupo i primitivno. Na srecu to je prepoznato i stopirano.
Sarajevo je gradski i bosanski klub i to treba da ostane.
Baš zato što je bosanski klub i treba ljiljan, jer ljiljan predstavlja čitavu Bosnu (ne predstavljaju je valjda nekakve zvjezdice i žuti trokut ili random instrumental umjesto normalne himne) i svakoga ko Bosnu prihvata svojom, a ne samo Bošnjake (to što ga ostali narodi ne žele u današnjem vaktu je njihov problem, isto kao što ljiljan na zastavi sda ne znači da je to isključivo simbol jednog naroda).
"Kad si najtrofejniji, kako li je, kako li je?"

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 13 jul 2021, 18:07

Stroj1946 je napisao/la:
13 jul 2021, 17:34
VenamaHrabrih je napisao/la:
13 jul 2021, 17:29
obrijanopile je napisao/la:
13 jul 2021, 15:53

Da li je vraćen ljiljan na grb, ili je ovo neka stara verzija? I da li ste za to da ljiljan bude na grbu?
Ljiljan. Pogrešno ga se smatra simbolom svetog trojstva (otac, sin, duh sveti). U heraldici ga je predstavljen kao simbol čistote i nevinosti.
Lilium bosniacum je istovjetan francuskom kraljevskom ljiljanu vladarske kuće Anjou (Anžu). Bosanski kralj Tvrtko, stavlja ga na svoj grb, pokazujući time rodbinsku povezanost sa tom kraljevskom kućom. Veza nije direktna, što pokazuje poprečna srebrna pruga na grbu, ali je zakonita, jer nije kvrgava što bi ukazivalo na sumnjivo porijeklo, a što je bila oznaka nezakonitih kraljevskih potomaka (mahom djece koja su dobivena u vanbračnim izletima kraljeva ili njima najbliže rodbine). Tvrtko ih stavlja na grb, objedinjujući dvije kraljevske kuće Kotromanića i Nemanjića i krunišući se vladarem kako to već stoji u njegovoj tituli. Time je obezbijedio bar nominalnu vlast nad Bosnom i Srbijom.
Ljiljani nisu na izvornom bosanskom grbu, odnosno grbu Kotromanića, nego naizmjenične plavo-zlatne kose pruge koje su ukazivale na povezanost bosanskih vladara sa mađarskom kraljevskom kućom Arpadovića i ne baš blisku vezu sa poljskim Jagelovićima..
Izvorni grb FK Sarajeva imao je crvenu zvijezdu petokraku. Obzirom na vrijeme u kojem je klub nastao i činjenici da je bio klub antifašističke intelektualne srpsko-muslimanske sarajevske klase, a kasnije sarajevske više srednje klase i građanske opcije, crvena zvijezda je primjerenija grbu nego ljiljan. Međutim, kako su oba simbola u osnovi čista, donekle ih je uprljala i zloupotreba u dnevno-političke svrhe.
Zato nisam za upotrebu nijednog simbola. Zastava BiH svakako može na vrhu leđnog dijela dresa, a ljiljan i/ili zvijezda kao dekoracija na dresu - naravno.
Hrpa napisane gluposti. Ne mogu da vjerujem šta sam pričito. Pogotovo ovaj drugi dio. :facepalm:
Briši ovo živ bio.
Marko Vego - Historijska karta srednjovijekovne bosanske države, Sarajevo, Svijetlost, str 27-28. 1962.
Historija srednjovijekovne Bosne, Svijetlost str. 80. 1982.
Vladislav Skarić, Istorija Sarajeva od najranijih dana do AU okupacije, Prosvjeta, str 44-45, 61-63. 1936.
Ostrogovski - srpski grbovi Beograd Nišro str 112.
Almanah FK Sarajevo 1946-1982.
Sarajevo i revoluciji - uspjeso i prevazilaženje poteškoća nakon NOR-a, Nisim Albahari, Fahrija Ajanović, mr. Rafael Brčić, Esad Čengić, Džemal Muminagić, Dane Olbina, mr. Dubravka Škatica i dr. Istorijski arhiv Sarajevo 1979.
Volio bih da izađeš sa kontraargumentima čime bi pobio tvrdnje navedenih autora.
Hvala.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.