FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
77
18%
2. Borbu za Evropu
181
42%
3. Sredinu tabele
77
18%
4. Borbu za opstanak
99
23%
 
Ukupno glasova: 434

Argentina
Postovi: 3824
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 14 maj 2026, 22:26

perodeformero je napisao/la:
14 maj 2026, 22:20
Pa ne gura HDZ samo Zrinjski, gura i ostale hr klubove pa nisu na tom levelu. I Želju pomaže politika na isti način, ako misliš na finansije.
Zrinjski ima ljude koji imaju znanje i ljudi prave pare, u tome je ključ, novac nije toliko važan koliko ti misliš, jeste važan, ali ima nešto mnogo važnije. Kada budali daš milion znaš šta se desi na kraju sa tim milionom?
Upravu si, mi nemamo rukovodstvo kluba. Imamo losu administraciju i nikakve veze Savez&Politika. Kanton i Opstina nas guraju zivotom, ali i oni tu vide interes. Sreca pa je tako, jer bi ostali bez tribine. Trebaju nam ljudi koji znaju, sa Mirvicem vjerujem da ce isti od omladinskog pogona do Uprave.

Situacija je nikad teza, ali ono sto dugorocno nas moze izvuci u odnosu na ostale je baza navijaca (ne sto kazu, nego njihova komercijalna potrosnja i sve ato se s time veze, od sponzora do fanshopa) sto ostali nemaju. Ali to se veze za ozbiljne glave da vode klub.

+ imamo nase lazne vojnike kluba koji su nas zavalili i imali korist na stetu kluba.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

perodeformero
Postovi: 1223
Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la perodeformero » 14 maj 2026, 22:32

Ma nemaš ti ni navijačku bazu kako se predstavlja ovde nije ovo Salke da se priča o nekim desetinama hiljada i milionima koji navijači donesu u klub, sve to simbolično realno. U njemačkoj navijači bukvalno finansiraju klub i drže ga u životu ima ih na stotine hiljada, ovdje je to neka romantika koja veze s realnošću nema, mislim OK može ali Do nekog nivoa posušja ili rudara, sve nešto ozbiljnije je glupost i pričati o tome
Zadnja izmjena: perodeformero, dana/u 14 maj 2026, 22:35, ukupno mijenjano 1 put.


GavranBeli
Postovi: 1096
Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GavranBeli » 14 maj 2026, 22:35

Kakva navijacka skupina. Manijaci na istok ulaze dzaba mislis da oni placaju 15 maraka kartu? Al kurcu. Plus dječije karte idu ko halva niko to ne gleda na ulazu.

Nekadasiigrostarsno
Postovi: 124
Pridružen/a: 28 jan 2024, 13:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Nekadasiigrostarsno » 14 maj 2026, 22:55

PO HILJADITI PUT DTA TREBA DA SE DESI DA IZADJEMO NA ULICU SIMBOLIČNO ZAUSTAVIMO SAOBRAĆAJ U SPICI TROLE SVE OBUSTAVIS HAOS BI U GRADU NASTO. MORAMO SE DICI SVI U KLUBU I OKO KLUBAAAAAAAA. LJUDI NAS ZIVE SAHRANISE MI SAMO TIPKAMO. MENI LICNO DODJE DA IZADJEM I STRAJKUJEM GLADJU al ne želim jer ljudi u ovoj zemlji jos uvijek nemaju sta da jedu i imaju mnogo gori problemi al jednostavno nesto bi učinio da se pokrene raja i ne spavamo mi sto fakat volimo klub ovo su stvari vise zbog kojih srce puca. .. opstrukcije kluba kao da je klub toliko zla ucinio nekome...ja se nadam se ce ovom bolu doc kraj

Seher1921
Postovi: 226
Pridružen/a: 25 dec 2025, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Seher1921 » 14 maj 2026, 23:11

GavranBeli je napisao/la:
14 maj 2026, 22:35
Kakva navijacka skupina. Manijaci na istok ulaze dzaba mislis da oni placaju 15 maraka kartu? Al kurcu. Plus dječije karte idu ko halva niko to ne gleda na ulazu.
Manijaci ulaze sa godisnjom od Juga ko je imao prije pocetka gradnje ko nije placa ulaz regularno. Sad se mozes izbrisat dok nisi opet sam sebi repliku udario

Marokanci58
Postovi: 489
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Marokanci58 » 15 maj 2026, 00:07

Seher1921 je napisao/la:
14 maj 2026, 23:11
GavranBeli je napisao/la:
14 maj 2026, 22:35
Kakva navijacka skupina. Manijaci na istok ulaze dzaba mislis da oni placaju 15 maraka kartu? Al kurcu. Plus dječije karte idu ko halva niko to ne gleda na ulazu.
Manijaci ulaze sa godisnjom od Juga ko je imao prije pocetka gradnje ko nije placa ulaz regularno. Sad se mozes izbrisat dok nisi opet sam sebi repliku udario
Nije istina ulazi se sa kids ulaznicama 10000% provjereno
BRATSTVO GRAČANiCA

Helemnejse
Postovi: 249
Pridružen/a: 05 maj 2026, 18:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Helemnejse » 15 maj 2026, 00:07

Sve ce biti udure za koji dan

Zvao sam ja ljude da vidim sta je zapelo.

Kazu Neka karinas ce to završiti sutra prekosutra.

Povuci ce za vestu ovog dajdzu
Zadnja izmjena: Helemnejse, dana/u 15 maj 2026, 00:34, ukupno mijenjano 1 put.

TvrtkoPrvi
Postovi: 128
Pridružen/a: 25 jan 2025, 15:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TvrtkoPrvi » 15 maj 2026, 00:25

Argentina je napisao/la:
14 maj 2026, 22:26
perodeformero je napisao/la:
14 maj 2026, 22:20
Pa ne gura HDZ samo Zrinjski, gura i ostale hr klubove pa nisu na tom levelu. I Želju pomaže politika na isti način, ako misliš na finansije.
Zrinjski ima ljude koji imaju znanje i ljudi prave pare, u tome je ključ, novac nije toliko važan koliko ti misliš, jeste važan, ali ima nešto mnogo važnije. Kada budali daš milion znaš šta se desi na kraju sa tim milionom?
Upravu si, mi nemamo rukovodstvo kluba. Imamo losu administraciju i nikakve veze Savez&Politika. Kanton i Opstina nas guraju zivotom, ali i oni tu vide interes. Sreca pa je tako, jer bi ostali bez tribine. Trebaju nam ljudi koji znaju, sa Mirvicem vjerujem da ce isti od omladinskog pogona do Uprave.

Situacija je nikad teza, ali ono sto dugorocno nas moze izvuci u odnosu na ostale je baza navijaca (ne sto kazu, nego njihova komercijalna potrosnja i sve ato se s time veze, od sponzora do fanshopa) sto ostali nemaju. Ali to se veze za ozbiljne glave da vode klub.

+ imamo nase lazne vojnike kluba koji su nas zavalili i imali korist na stetu kluba.
Pa upravo to kod nas su politicari ovako glupi ko pitar GavranBeli. Sva im je pamet u prici i bajkama, nama trebaju sposobni ljudi.

blap
Postovi: 176
Pridružen/a: 18 maj 2017, 12:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la blap » 15 maj 2026, 06:32

Parolu dignite, nesto jako, nema fotelje i slicno.

Karma je mocna.
AMAR OSIM

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 668
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 15 maj 2026, 06:47

Digla se kuka i motika da se Statut završi, ovaj pritisak je upravo ono što nam treba. Nema odustajanja braćo.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

perodeformero
Postovi: 1223
Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la perodeformero » 15 maj 2026, 08:08

Lokomotifa je napisao/la:
15 maj 2026, 06:47
Digla se kuka i motika da se Statut završi, ovaj pritisak je upravo ono što nam treba. Nema odustajanja braćo.
Pa ne može se statut završiti tako što ti napraviš neki pritisak, nije to utakmica. Šta je problem javno iznijeti koji su to sporne odredbe statuta da vidimo mi svi o čemu se tu radi

Avatar
Lokomotifa
Postovi: 668
Pridružen/a: 23 feb 2025, 12:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lokomotifa » 15 maj 2026, 08:52

Sve što je objavio Valter portal je istina. Prva verzija Statuta iz decembra je bila nezakonita sa aspekta usklađenosti sa Zakonom o udruženjima i fondacijama, jeste Senat bio problem, jeste problem bio i što ne može isti čovjek biti potpredsjednik i potpredsjednik Skupštine i još nekoliko stvari. Onda su oni davali sugestije četiri puta i mi ispravimo četiri puta, oni opet ne daju saglasnost. Zato vam kažem politika se nama ozbiljno bavi, a nas kao politika ne zanima. Pa politika je dovela i Zrinjski i Borac na ovo mjesto gdje su sada. Politika je dovela i Velež na ovu poziciju gdje su sada. Samo mi i kone živimo u nekim iluzijama da će doći neki Mamić ili Marić i da će sve biti med i mlijeko. Jedno je bitka na terenu, a druga puno važnija bitka se vodi van terena. Ako ovo raja nr kontaju, onda nam nema pomoći, džaba armija navijača ako je ta armija nepismena.
"19.09.1921. Sarajevski podsavez je prihvatio novi klub u svoje okrilje i uvrstio ga u takmičarski kalendar za sezonu 1921/1922. Kao tada jedini radnički klub među nacionalno orijentisanim klubovima FK Željezničar se susreo sa mnogim teškoćama."

EDobric1997
Postovi: 68
Pridružen/a: 19 nov 2024, 00:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la EDobric1997 » 15 maj 2026, 10:19

Covjek ovdje deset dana upoznao se i sastancio sa 100 ljudi i onda sinoc u neko doba samo naglo promijeni plocu nakon sastanka sa Nijazom. Nijaz izgleda bas nema mjere i ne bira sredstva da se osveti klubu i zadovolji svoju sujete. Haram mu bilo i na ovom i na onom svijetu.

Avatar
Ramirez
Postovi: 108
Pridružen/a: 11 jul 2025, 12:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ramirez » 15 maj 2026, 10:33

hajde da j mater Nijazu ako je tako.Mislim da ce usvojiti statut danas

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1938
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NerminFatic » 15 maj 2026, 10:36

Ramirez je napisao/la:
15 maj 2026, 10:33
hajde da j mater Nijazu ako je tako.Mislim da ce usvojiti statut danas
Daj BOze da to moze tako brzo. Na hajr.

Marokanci58
Postovi: 489
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Marokanci58 » 15 maj 2026, 10:47

U 12 sati ministar će imati tačku statut nakon pritiska medija i oko 12:30 će saoštiti svoju odluku. Novinari su dobili već pozive.
BRATSTVO GRAČANiCA

12tiigrac21
Postovi: 61
Pridružen/a: 17 apr 2026, 10:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 12tiigrac21 » 15 maj 2026, 10:54

Savo otišao, Slato najavio da ide, nova Skupština zakazana, meni je to indikator da i Sanin ide. Ali eto vidhet ćemo. Sreća, pa smo navikli na turbulencije, inače teško da više može po kožu.

12tiigrac21
Postovi: 61
Pridružen/a: 17 apr 2026, 10:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 12tiigrac21 » 15 maj 2026, 10:57

Marokanci58 je napisao/la:
15 maj 2026, 10:47
U 12 sati ministar će imati tačku statut nakon pritiska medija i oko 12:30 će saoštiti svoju odluku. Novinari su dobili već pozive.
Vidi, pošto lupaš od jučer i trolaš po forumu. Nemoj da unosiš nemir, tebi je do zajebancije, dok je nama iskrenim navijačima Željo sve.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19757
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 15 maj 2026, 11:02

12tiigrac21 je napisao/la:
15 maj 2026, 10:57
Marokanci58 je napisao/la:
15 maj 2026, 10:47
U 12 sati ministar će imati tačku statut nakon pritiska medija i oko 12:30 će saoštiti svoju odluku. Novinari su dobili već pozive.
Vidi, pošto lupaš od jučer i trolaš po forumu. Nemoj da unosiš nemir, tebi je do zajebancije, dok je nama iskrenim navijačima Željo sve.
Lik mrzi Grad Sarajevo
Želju patološki mrzi


Užas

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Hrasno15 i 27 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []