Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5750
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la JohnCleese » 26 apr 2024, 10:10

Shategabri je napisao/la:
26 apr 2024, 09:51
Sam sebi štimaš hoće li ti biti dobro.
Ako zavisiš od drugih po tom pitanju, nayebo si.
:stop:

Čim si se rodio a da se nisi pitao sekundu jednu hoćeš li da se rodiš automatski ne štimaš sam sebi ništa i zavisiš od svega
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Sage
Postovi: 5357
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Sage » 26 apr 2024, 10:20

ElimGarak je napisao/la:
25 apr 2024, 23:48
Sinoć kad sam pošao spavati nešto sam razmišljao.

Kada pripadnik Armije Republike Bosne i Hercegovine muslimanske vjeroispovijesti pogine onda ga zovemo šehidom. OK.

Ali onda bi bilo fer pripadnika Armije Republike Bosne i Hercegovine katoličke vjeroispovijesti kada pogine da ga zovemo palim križarom. Pošto je to slična analogija.

Živi borac musliman: mudžahid/gazija. Poginuli borac musliman: šehid

Živi borac katolik: križaš/krstaš. Poginuli borac katolik: pali križar/krstaš.

Pošto se u Armiji Republike BiH poštivala multietničnost, raznolikost, multikonfesionalnost itd itd onda moramo poštovati i saborce katolike pa ih zvati palim križarima. Jedino logično. Jer nema smisla da je musliman u ARBIH povlašten pa kad zgine postane šehid, a da je katolik koji je poginuo u Armiji samo pali borac/branitelj. Neka bude pali križar. Fer nek je. Ako će se već koristiti vjerska terminologija, neka se koristi za sve.
Pa nađi značenje riječi šehid i samo će ti se reći. A onda istraži zašto su krenuli križarski ratovi pa ćeš vidjet da ni križar nema smisla za ove katolike. Doduše što neko reće, od rata na ovamo sve je "evoluiralo" pa tako i nazivi. Uglavnom katastrofa
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14345
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 26 apr 2024, 10:41

Felixians4 je napisao/la:
26 apr 2024, 06:42
A jest se grozno probuditi, osvane dan. Stiže ljetno doba, sunce, ljudi uživaju, živost. Daj da mi se ispuni ta jedna želja da me nema šta prije
Od prvih zabilježenih naznaka začetka civilizacije, pored nastamba, zemunica i uređenih skloništa, ljudi su stvarali građevine koje nisu samo imale korisnu svrhu (za stanovanje).

Anatomski moderan čovjek nakon kraja ledenog doba, barem prema naučnim saznanjima, traga za smislom svog postojanja, uporedo s onim obavezama i nagonima koji su potrebni za opstanak te produženje vrste.

Ta potraga se (nekim nadahnućem) ogleda u stvaralaštvu, kroz vještinu mašte.

Nekom su djeca smisao postojanja, nekom bogatstvo, a nekom zdravlje, no sve navedeno ima svoj rok trajanja kao na kraju i sam život. Upravo ta vremenska ograničenost života ljude koji se nisu ostvarili na nekim poljima, baca u stanje beznađa. Jer ono, sve prođe a ti tapkaš u mjestu.

Zato kreni nekim drugim vodama, rizikuj i gledaj na sve kroz prizmu onoga kako dobrota i moral nisu vezani samo za ovaj svijet, jer iako u šutini našeg bića i prema tom unutrašnjem glasu djeluju kao ispravni, vidimo da se uvijek ne poštuju i često gaze. Izgradit strpljivost, istraživat i biti zadovoljan malim stvarima je msm cijela suština naše priče.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 26 apr 2024, 10:43, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

19vendetta87
Postovi: 4701
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la 19vendetta87 » 26 apr 2024, 10:43

Kakve dubokoumne teme na samom početku dana :D
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

DonRamiz
Postovi: 168
Pridružen/a: 19 feb 2020, 23:29

Re: Re: Chat

Post Postao/la DonRamiz » 26 apr 2024, 10:53

numanumaye22 je napisao/la:
25 apr 2024, 15:18
Beli98 je napisao/la:
25 apr 2024, 15:04
numanumaye22 je napisao/la:
25 apr 2024, 14:54
Vidis sto se Beli edukovao, sve zna kako je bilo iako je rodjen 98 godine. Treba tako, oprez, ha ja. :kafa:
Beli je, za tvoju informaciju, švabo, obisao sva mjesta gdje mu je narod stradao. Beli je citao knjige koje je dobio moj babo nakon agresije. Beli je, orden Zlatnog Ljiljana nosio u skolu na zahtjev uciteljice i dobio lekciju zajedno sa svojim drugovima iz razreda. Beli je, u Grabovici, pored Jablanice, gdje su pobijeni civili spustio glavu, zaplakao i proucio Fatihu ubijenim hrvatima. Beli, švabo, zna razliku izmedju dobra i zla. Taman da sam jucer rodjen, nista ti ne znaci.
Okej, i sta ima tvoj babo sto je ratovao? Kolika ce mu bit penzija? Ima li benificirani radni staz? Jel zaposlen a da nije u stranci? Sta je opcenito borac ili ratni vojni invalid dobio sto je branio svoju zemlju? Posto je moj branio a dobio je qurcinu, firma privatizirana nakon rata i svi na biro. Kasnije se snalazi sam.

Sta su opcenito dobili ratni vojni invalidi i jel njima teleca snicla 3 KM ko u Parlamentu?
Nije niko isao na liniju zato sto voli nego zato sto je morao
Svi bi radije ostali kuci ili otisli negdje na zapad

FoSte95
Postovi: 12665
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 26 apr 2024, 10:57

Felixians4 je napisao/la:
26 apr 2024, 06:42
A jest se grozno probuditi, osvane dan. Stiže ljetno doba, sunce, ljudi uživaju, živost. Daj da mi se ispuni ta jedna želja da me nema šta prije
Čemu to burazzz
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
GefufnaII
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 26 apr 2024, 11:00

Asteriks je napisao/la:
26 apr 2024, 10:41
Felixians4 je napisao/la:
26 apr 2024, 06:42
A jest se grozno probuditi, osvane dan. Stiže ljetno doba, sunce, ljudi uživaju, živost. Daj da mi se ispuni ta jedna želja da me nema šta prije
Od prvih zabilježenih naznaka začetka civilizacije, pored nastamba, zemunica i uređenih skloništa, ljudi su stvarali građevine koje nisu samo imale korisnu svrhu (za stanovanje).

Anatomski moderan čovjek nakon kraja ledenog doba, barem prema naučnim saznanjima, traga za smislom svog postojanja, uporedo s onim obavezama i nagonima koji su potrebni za opstanak te produženje vrste.

Ta potraga se (nekim nadahnućem) ogleda u stvaralaštvu, kroz vještinu mašte.

Nekom su djeca smisao postojanja, nekom bogatstvo, a nekom zdravlje, no sve navedeno ima svoj rok trajanja kao na kraju i sam život. Upravo ta vremenska ograničenost života ljude koji se nisu ostvarili na nekim poljima, baca u stanje beznađa. Jer ono, sve prođe a ti tapkaš u mjestu.

Zato kreni nekim drugim vodama, rizikuj i gledaj na sve kroz prizmu onoga kako dobrota i moral nisu vezani samo za ovaj svijet, jer iako u šutini našeg bića i prema tom unutrašnjem glasu djeluju kao ispravni, vidimo da se uvijek ne poštuju i često gaze. Izgradit strpljivost, istraživat i biti zadovoljan malim stvarima je msm cijela suština naše priče.
DeanHuijsen je napisao/la:
21 feb 2023, 17:13
Felixians4 je napisao/la:
21 feb 2023, 15:18
tebi treba neko da te vrijedja i omalovazava vise nego sto to ti sam sebi radis, tek tada ces se poceti vise cijeniti

ovi sto ti daju kurtoazne savjete da se trznes, uopste ti ne pomazu i samo te nerviraju, jel tako

nego, drug... nadji kakvu dominu, otvori OnlyFans, nek ti **** majku majcinu svaki dan, sve dok se sam sebi ne ogadis, uzmes pare, a i osjecat ces se dosta bolje i produktivnije nego trenutno ili kao skaut

nema na cemu ;)

slika
isto sam mu, ne tako davno, rekao i savjetovao
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

VensanKasel
Postovi: 1953
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 26 apr 2024, 11:02

GefufnaII je napisao/la:
26 apr 2024, 09:25
VensanKasel je napisao/la:
26 apr 2024, 09:16
Ma trolaju , ali im užasno ide ... Samo ignorisati :thumbup:
Jedno za druga, ali stvarno ozbiljno pitanje. :)

Moze li se gdje u Sa rentati Boxter ili 911 na par dana?

Ali iz provjerene rent agencije, ne od bruda i advokata povezanih sa kartelom. :mrgreen:
Može , provjerena je agencija iz Sarajeva . Na aerodromu je sjedište . Samo teško bude dostupan , arapi dođu i uzmu po 3-4 mjeseca :D
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
LamineDiarra
Postovi: 118
Pridružen/a: 02 mar 2024, 13:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la LamineDiarra » 26 apr 2024, 11:07

Felixians4 je napisao/la:
26 apr 2024, 06:42
A jest se grozno probuditi, osvane dan. Stiže ljetno doba, sunce, ljudi uživaju, živost. Daj da mi se ispuni ta jedna želja da me nema šta prije
milijardama godina si mrtav (ne postojiš), pa si onda 80god živ, pa onda opet milijardama godina si mrtav.

hoću reći, imati priliku biti živ, što je astronomski mala šansa, je nešto prekrasno. treba bit zahvalan na svakom danu kad si živ i uživati u tome (koliko više manje objektivno možemo).

lijep pozdrav i sretno.

Avatar
GefufnaII
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 26 apr 2024, 11:17

VensanKasel je napisao/la:
26 apr 2024, 11:02
Može , provjerena je agencija iz Sarajeva.
Koja, da mu proslijedim kontakt?
Moze i preko tebe, ako bi i ti imao kakav procenat. :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

VensanKasel
Postovi: 1953
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 26 apr 2024, 11:28

GefufnaII je napisao/la:
26 apr 2024, 11:17
VensanKasel je napisao/la:
26 apr 2024, 11:02
Može , provjerena je agencija iz Sarajeva.
Koja, da mu proslijedim kontakt?
Moze i preko tebe, ako bi i ti imao kakav procenat. :mrgreen:
Sad sam ga zvao , kaže da je prodan .




slika




slika



Ovaj model i agencija su bili u pitanju . Mogu se raspitati , ali ovi su provjerni bili . Inače Sejo Boy renta Audi Q8 i BMW X6 na njemačkim tablicama godinama , zanimljivo inspekciju zaboli ona stvar :kafa:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13068
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la nerkolfc » 26 apr 2024, 11:45

LamineDiarra je napisao/la:
26 apr 2024, 11:07
Felixians4 je napisao/la:
26 apr 2024, 06:42
A jest se grozno probuditi, osvane dan. Stiže ljetno doba, sunce, ljudi uživaju, živost. Daj da mi se ispuni ta jedna želja da me nema šta prije
milijardama godina si mrtav (ne postojiš), pa si onda 80god živ, pa onda opet milijardama godina si mrtav.

hoću reći, imati priliku biti živ, što je astronomski mala šansa, je nešto prekrasno. treba bit zahvalan na svakom danu kad si živ i uživati u tome (koliko više manje objektivno možemo).

lijep pozdrav i sretno.
Kome treba biti zahvalan?
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
LamineDiarra
Postovi: 118
Pridružen/a: 02 mar 2024, 13:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la LamineDiarra » 26 apr 2024, 11:50

nerkolfc je napisao/la:
26 apr 2024, 11:45
LamineDiarra je napisao/la:
26 apr 2024, 11:07
Felixians4 je napisao/la:
26 apr 2024, 06:42
A jest se grozno probuditi, osvane dan. Stiže ljetno doba, sunce, ljudi uživaju, živost. Daj da mi se ispuni ta jedna želja da me nema šta prije
milijardama godina si mrtav (ne postojiš), pa si onda 80god živ, pa onda opet milijardama godina si mrtav.

hoću reći, imati priliku biti živ, što je astronomski mala šansa, je nešto prekrasno. treba bit zahvalan na svakom danu kad si živ i uživati u tome (koliko više manje objektivno možemo).

lijep pozdrav i sretno.
Kome treba biti zahvalan?
zahvalan prilici da živiš.

ogromnoj većini ljudi je smrt toliko zastrašujuća da odbijaju razmišljati o njoj kao jednostavnoj činjenici koja nas sve čeka. ono, ako je išta sigurno to je da ćeš umrijeti. zapravo, trenutno je to jedino sigurno za sve nas na ovom topiku i na ovom svijetu - umrijet ćemo i više nas neće biti (bar ne u ovakvom obliku).
zato, što bi požurivao ono što je neumitno. uživaj.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2122
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 26 apr 2024, 11:52

Ja depre ovdje sine moj, pola foruma na antidepresivima. S obzirom na sve nije ni cudi :crazy:

Avatar
GefufnaII
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 26 apr 2024, 11:53

VensanKasel je napisao/la:
26 apr 2024, 11:28
Inače Sejo Boy renta Audi Q8 i BMW X6 na njemačkim tablicama godinama , zanimljivo inspekciju zaboli ona stvar :kafa:
ma nije ovo varijanta dijaspora se kurci rentacarom, vec poslovni put sa relax vikendom i iskljucivo se trazi jedan od ova 2 modela :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Shategabri
Postovi: 14678
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 26 apr 2024, 11:53

JohnCleese je napisao/la:
26 apr 2024, 10:10
Shategabri je napisao/la:
26 apr 2024, 09:51
Sam sebi štimaš hoće li ti biti dobro.
Ako zavisiš od drugih po tom pitanju, nayebo si.
:stop:

Čim si se rodio a da se nisi pitao sekundu jednu hoćeš li da se rodiš automatski ne štimaš sam sebi ništa i zavisiš od svega
Po teoriji čaša je dopola prazna :D

Ne možemo se roditi sa sviješću 20-godišnjaka...30-godišnjaka...prirodan proces.
Koševo Zapad

Avatar
Sage
Postovi: 5357
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Sage » 26 apr 2024, 11:56

Samodestrukcija nije fer prema ostalim spermatozoidima koje su sjebala bijela krvna zrnca nasih majki braneci jaje a koji su se isto trkali da dodju na cilj.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13068
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la nerkolfc » 26 apr 2024, 12:05

Treba malo razmisliti I o ljudima koji ostaju, roditeljima, unistit ces njima zivot jer ce se pitati jesu li oni krivi.

Ali ovo me sve podsjeca na jednu anegdotu sa dzenaze.

Kcerka plakala za mamom, neda da se ukopa, govori hocu I ja sa njom, svi je nesto tijese I govore nemoj de smiri se, kad ce jedan stari efendija njoj pa hajde onda upadaj, pustite je nek ide da zavrsimo s ovim. Kazu umirila se kcerka ne progovara vise :mrgreen:
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

VensanKasel
Postovi: 1953
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 26 apr 2024, 12:09

nerkolfc je napisao/la:
26 apr 2024, 12:05
Treba malo razmisliti I o ljudima koji ostaju, roditeljima, unistit ces njima zivot jer ce se pitati jesu li oni krivi.

Ali ovo me sve podsjeca na jednu anegdotu sa dzenaze.

Kcerka plakala za mamom, neda da se ukopa, govori hocu I ja sa njom, svi je nesto tijese I govore nemoj de smiri se, kad ce jedan stari efendija njoj pa hajde onda upadaj, pustite je nek ide da zavrsimo s ovim. Kazu umirila se kcerka ne progovara vise :mrgreen:
Baš ti je smajli prigodan , kćerka pati za majkom bravo :clap:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
DamirT
Postovi: 14163
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la DamirT » 26 apr 2024, 12:09

Kad se zapocela prica o smrti. Sta mislite, nakon sto umremo, hocemo li se ponovo roditi, ali mozda u nekoj drugoj drzavi, kontinentu, gradu, nakon milijardi i milijardi godina? :mrgreen:

Mozda nisam najbolje objasnio, al znate na sta mislim.
Zadnja izmjena: DamirT, dana/u 26 apr 2024, 12:11, ukupno mijenjano 1 put.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amidzaa i 6 gostiju.