Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 15:31

Jabroni je napisao/la:
18 apr 2024, 15:24

Smijel se drkat il je ko u Duneu don't waste water
"polish comes from the cities, wisdom from the desert"

znaci, mudro bi bilo da ga drzis saharski isusenog
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 15:35

Lik je 2016. dobio nobela za otkrivanje autofagije.
Doduse, dobio ga je i Obama za mir. :silent:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
harden
Postovi: 23619
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la harden » 18 apr 2024, 15:37

GefufnaII je napisao/la:
18 apr 2024, 15:28
Imaju ljudi koji nemaju potrebu za sexom, ali je cinjenica da isti ima zdravstvene benefite. :mrgreen:

Razumijem te, ali tema je zanimljiva. I ja sam, kao prema mnogo cemu, imao djelomicne predrasude. Medjutim, kad licno probas i lijepo se osjecas nakon toga - tjera te da probas opet i podijelis sa drugima. Slicno kao sa, recimo, kokainom. :mrgreen:
Sve jasno, zato sam post zapoceo sa 'JA LICNO' :mrgreen:
Kraj tvog posta je vec zanimljiviji. Jesi probao lsd ili nesto slicno, jel bilo dobrih tripova ili te lose odradi? koks znam, al sam za ovo drugo pic.ka :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 15:44

E, takvi postanu najveci zagovornici kad probaju prvi put. :mrgreen:
Nisam... probao sam svasta jednom (dvaput :mrgreen: ), ali lsd ne.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Jabroni
Postovi: 706
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Jabroni » 18 apr 2024, 15:59

GefufnaII je napisao/la:
18 apr 2024, 15:44
E, takvi postanu najveci zagovornici kad probaju prvi put. :mrgreen:
Nisam... probao sam svasta jednom (dvaput :mrgreen: ), ali lsd ne.
Taman znamo uloge i ko šta donosi na roštilj, ti janje, ja ovo, harden parfeme

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la RiNo » 18 apr 2024, 16:04

GefufnaII je napisao/la:
18 apr 2024, 14:41

Meni licno nije cilj da sagorim masti, to je samo neminovna posljedica neunosenja kalorija, ali jest sekundarni benefit. Motiv i cilj su zdravstveni benefiti, prvenstveno regeneracija celija i imunog sistema.
Naprotiv, performans se popravi (relativno gledajuci). Naravno ne mozes obarati PR i drzati intenzitet kao na ugljikohidratima. Ali mozes puno veci volumen odraditi, a o cardiu da ne pricam. Najjaca stvar je kad se na zadnjim ponavljanjima uopste ne patis mentalno, samo fizicki osjetis da ne mozes vise. I duplo si brze spreman za slijedeci set. Razlog je sto se ne luci inzulin i nema skokova i padova energije, vec imas konstantan i linearan dotok energije iz masti u vidu ketona.

Meni se posebno svidja benefit na mentalno zdravlje i kako prazan stomak (pored toga sto nema karakter :mrgreen: ) moze dovesti do takvog levela mentalne ostrine i fokusa, i navede te na preispitivanje licnog nacina ishrane i bespotrebnog prezderavanja. Ukrarko - treba jesti da bi zivio, a ne zivjeti da bi jeo. ;)

Jos nesto... vjerujem da ima stvarno teskih slucajeva depresije i anksioznosti, koje se moraju drzati pod kontrolom lijekovima, ali ja bih licno svakome ko kaze da je depresivan i anksiozan predlozio da "odgladuje" 70-80h uz, uporedo, umjerenu fizicku aktivnost, pa da u takvom stanju popricamo sta ga muci. Mozda grijesim, ali volio bih obaviti razgovor pod takvim okolnostima. :mrgreen:
Vjrujem da mentalno postaneš jači, kao i svaki put kad sebe u nečemu pobjediš, bilo to da istrčiš dodatni kilometar, odeš na trening kad ti se ne da ili se riješiš neke ovisnosti, u ovom slučaju hrane/šećera. Ja sam poslije Ramazana nastavio sa režimom 18/6, a planiram ove sedmice isprobati i 24 sata mokrog posta. Vuče me da odradim i tih 48h i 72h. Sa 101kg i 187cm mislim da imam dovoljno zaliha da preživim, samo žao mi ovo malo mišića što se izgradilo posljednjih godina :mrgreen:
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 16:22

RiNo je napisao/la:
18 apr 2024, 16:04
samo žao mi ovo malo mišića što se izgradilo posljednjih godina :mrgreen:
Neces bolan izgubit misice, vec na volumenu misica i to samo privremeno. Neko ce reci, nije **** vec se cuko posr'o, ali nije tako ako pogledas fizionomiju i anatomiju misica.

Jednom izgradjena misicna vlakna se veoma tesko razgradjuju (gube), pogotovo ne u roku od nekoliko dana. Problem je trenutna percepcija tokom posta, jer nema glikogena, samim time nema ni vode koju isti vuce za sobom. Misic je >75% voda, a tokom posta i usljed dehidracije ce to pasti debelo ispod 75% i imas osjecaj da si izgubio misice, ali misicna vlakna se ne mogu razgradit za 3-4 dana, radi se samo o fluktuaciji vode. ;)

Odmah nakon rehidriranja i punjenja ugljikohidratima ce ti se izgubljeni misici vratit. :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

samoposmatram
Postovi: 5386
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 18 apr 2024, 16:22

Lik nobelovac je pratio germu u svom radu, nije ljude.

Nije se igrati sa postom, ali ima I gorih stvari od toga.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15390
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la feniksptica » 18 apr 2024, 16:29

Sto bi se gladovalo ako se ne mora.

Sasvim zdravo i normalno se moze zivjeti s hranom.

Problem je ako je covjek proklet pa puno jede
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 16:31

samoposmatram je napisao/la:
18 apr 2024, 16:22
Lik nobelovac je pratio germu u svom radu, nije ljude.

Nije se igrati sa postom, ali ima I gorih stvari od toga.
Pa ko to prvo ne radi eksperimente na kvascu i misevima, vec odmah na ljudima? Za potrebe ove diskusije, Izuzmimo covid. :mrgreen:

Kako je otkriven penicilin, kao vjerovatno najvece ili, tacnije receno, najkorisnije otkrice u medicini, koke je spasilo stotine miliona ljudi, pa mozda i covjecanstvo samo, i koliko je proteklo od otkrica do primjene na ljudima?

Nije se igrati ni sa vatrom, ali ko to jos jede sirovu zecetinu i srnetinu. ;)

Naravno, kao i sa svakim ekstremom postoje opasnosti. Ali kontrolisani ekstrem moze imati vise koristi nego stete.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 16:37

feniksptica je napisao/la:
18 apr 2024, 16:29
Sto bi se gladovalo ako se ne mora.

Sasvim zdravo i normalno se moze zivjeti s hranom.
Ma ne mora se i balans je naravno kljuc uspjeha u svemu. Ali ja sve ovo navedeno radim max 4 godisnje. Nista cesce nego recimo ciscenje garaze, podruma, dvorista u proljece... koliko god drzao uredno i cisto - moras periodicno odraditi generalku. ;)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

samoposmatram
Postovi: 5386
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 18 apr 2024, 16:48

GefufnaII je napisao/la:
18 apr 2024, 16:31
samoposmatram je napisao/la:
18 apr 2024, 16:22
Lik nobelovac je pratio germu u svom radu, nije ljude.

Nije se igrati sa postom, ali ima I gorih stvari od toga.
Pa ko to prvo ne radi eksperimente na kvascu i misevima, vec odmah na ljudima? Za potrebe ove diskusije, Izuzmimo covid. :mrgreen:

Kako je otkriven penicilin, kao vjerovatno najvece ili, tacnije receno, najkorisnije otkrice u medicini, koke je spasilo stotine miliona ljudi, pa mozda i covjecanstvo samo, i koliko je proteklo od otkrica do primjene na ljudima?

Nije se igrati ni sa vatrom, ali ko to jos jede sirovu zecetinu i srnetinu. ;)

Naravno, kao i sa svakim ekstremom postoje opasnosti. Ali kontrolisani ekstrem moze imati vise koristi nego stete.
Sve ima svoje prednosti i mane. Po licnom iskustvu, post nije rjesenja za zdravo tijelo.

Dokaz toga je da godine prolaze a vecina koji su bili pretili i dalje su pretili. Omrsavi na par mjeseci, pa se vrati i pojaca masu.

Danas se godine i kile prate kod vecine.

Vecina je zaboravile dane u zivotu gdje su bili zgoljavi i imali six pack. Neki nazalost nikad nisu bili zgoljavi.

Bogatstvo naroda se danas broji po sto manjem bmi. Sto veci, sto siromasnija zemlja.

Avatar
Arvid
Postovi: 17248
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 18 apr 2024, 17:11

Instructions unclear, pao sam u nesvijest. Jeo zadnji put prije 15 dana.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 17:13

samoposmatram je napisao/la:
18 apr 2024, 16:48
Sve ima svoje prednosti i mane. Po licnom iskustvu, post nije rjesenja za zdravo tijelo.

Dokaz toga je da godine prolaze a vecina koji su bili pretili i dalje su pretili. Omrsavi na par mjeseci, pa se vrati i pojaca masu.

Danas se godine i kile prate kod vecine.

Vecina je zaboravile dane u zivotu gdje su bili zgoljavi i imali six pack. Neki nazalost nikad nisu bili zgoljavi.

Bogatstvo naroda se danas broji po sto manjem bmi. Sto veci, sto siromasnija zemlja.
Nije rjesenje, ali je koristan alat. Kao kad obradjujes zemlju cijelu godinu, ali moras zvat komsiju sa frezom 2x godisnje. Ili neka slicna analogija sa zenama. :mrgreen:

Ostalo, manje-vise si svasta nalupao, ali rekoh vec ranije da post ne treba koristiti primarno kao jedan od nacina mrsanja. Za 4 dana posta svakako neces izgubiti vise od 1kg masnoca, sve ostalo je voda. ;)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
GefufnaII
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 18 apr 2024, 17:15

Arvid je napisao/la:
18 apr 2024, 17:11
Instructions unclear, pao sam u nesvijest. Jeo zadnji put prije 15 dana.
Bio je nedavno jedan na klixu koji je water fast koristio za mrsanje. U 30 i kusur dana skinuo mislim 24 ili 28kg. I javljao se cesto sa presjecima stanja... kilaze, uma i krvne slike. :D

A @pici mu govori, nista to jarane, samo trbusni, milijarde i milijarde :rol:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8197
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la baboedindzeko09 » 18 apr 2024, 17:53

Jel još koga zeza forum ili samo mene?
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Surreal
Postovi: 7259
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 18 apr 2024, 18:01

slika

"ulov" sa sajma, ograničio sam se na petobu, je li ko šta čitao od ovog?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17825
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la akisarajevo92 » 18 apr 2024, 18:01

slika
Don't believe the hype.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13031
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la nerkolfc » 18 apr 2024, 18:01

baboedindzeko09 je napisao/la:
18 apr 2024, 17:53
Jel još koga zeza forum ili samo mene?
Meni sva slova uveća
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Marsal
Postovi: 22763
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 18 apr 2024, 18:04

GefufnaII je napisao/la:
18 apr 2024, 17:15
Arvid je napisao/la:
18 apr 2024, 17:11
Instructions unclear, pao sam u nesvijest. Jeo zadnji put prije 15 dana.
Bio je nedavno jedan na klixu koji je water fast koristio za mrsanje. U 30 i kusur dana skinuo mislim 24 ili 28kg. I javljao se cesto sa presjecima stanja... kilaze, uma i krvne slike. :D

A @pici mu govori, nista to jarane, samo trbusni, milijarde i milijarde :rol:
Pici je isto pušač koji je prestao pušit. Naporan u pm.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.