Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la ljevak » 18 mar 2024, 22:20

Izvukli novinari iz plana poslovanja. Prvo 10%, pa demant, pa sad razmatraju blok tarifu. A sta je blok tarifa? Usteda elektricne energije, tjeraju ljude da se ne griju na struju (sto podrzavam u potpunosti). Znaci i da uvedu blok tarifu nece imati veceg efekta na poslovanje. Bez 40-60 % poskupljenja nema hajra. I da, u RS-u je sud oborio odluku EP RS da uvede blok tarifu jer diskriminiraju potrosace koji trose vise struje. I uz to nalozili da elektroprivreda vrati pare koje je naplatila dok je vazila blok tarifa.

Ljudi nenormalno je da je racun od struje najnizi. Nenormalno je da se grijemo na struju dok a ostale zemlje ratuju zbog energenata. Ljigavo je pisati “udar na gradjane” kad se najavi poskupljenje struje, a za mobitele, kablovske itd se daje po par stotina maraka.
Zadnja izmjena: ljevak, dana/u 18 mar 2024, 22:22, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 mar 2024, 22:21

EP uhljebi ce to nulirati kao i uvijek. EP je uvijek na nuli bila. Ako povecaju cijenu struje oni ce samo sebi namaknuti ili zaposliti jos 1000 ljudi.
Realno je da imaju 200-300 mil profita, a oni nikada nisu imalo 5 10 mil profita. Bukvalno Telecom uzme 50 miliona hladno.

EP je ono kao u Jugoslaviji. Vjerovatno nemaju ni spisak uposlenika niti znaju ko dodje na posao, ko ne dodje.
Rudnici isto imaju svi po nekih 1000 ljudi koji i dodju i ne dodju.

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ljevak » 18 mar 2024, 22:35

Jedna za marsala

slika

:mrgreen:

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3099
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Slatinash_7 » 18 mar 2024, 22:48

Jest, treba poskupiti struja kao što je i gorivo u Saudijskoj Arabiji 3 KM litar..al u k! Problem EP jeste što se tadašnja vlada FBiH da smiri boga pitaj koliko rudara upustila u to spajanje sa rudnicima da im može isplatiti plate da ne bude "rat" u državi..Kontali to nekako anulirati ali šipak stari moj, cijev je šuplja, usta su gladna, još kad su vidjeli da novi milioni stižu samo još više zinuli i sad to bog ne upravi..Još jedan problem je preniska izvozna cijena uglja prema Srbiji, bukvalno nemamo marke profita od toga, vjerovatno smo u minusu samo to ne smije niko da kaže..I naravno ko zna koliko stotina miliona bačeno na ravnanje zemljišta i pripremu za blok sedam koji nikad ne dođe, vjerovatno najveća promašena investicija u BiH a i šire..katastrofalno ponašanje tadašnjih vlasti je dovelo da najbolje preduzeće u BiH par godina nakon spajanja sa rudnicima može lagano počet prosit od naroda kao sto to radi BHRT..a ovi novi postavili bankara Vedrana Lakića za Ministra, boga pitaj kakvi kadrovi sad sjede gore, iako iskreno čisto sumnjam da su gori od bakirovih i sebijinih pulena...
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la MortemHz » 19 mar 2024, 00:24

DamirT je napisao/la:
18 mar 2024, 21:02
MortemHz je napisao/la:
18 mar 2024, 20:50
Počela izgradnja prvog Lidlovog objekta u Sarajevu

slika
Ocekuj da ce se probiti rok za izgradnju jedno 3 puta :mrgreen:
Nije neka šteta s obzirom na to da će otvoriti 2027. godine :mrgreen:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 mar 2024, 01:10

MortemHz je napisao/la:
19 mar 2024, 00:24


Nije neka šteta s obzirom na to da će otvoriti 2027. godine :mrgreen:
Zar nisu rekli 2025? :?
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 19 mar 2024, 02:46

Marsal je napisao/la:
19 mar 2024, 01:10
MortemHz je napisao/la:
19 mar 2024, 00:24


Nije neka šteta s obzirom na to da će otvoriti 2027. godine :mrgreen:
Zar nisu rekli 2025? :?
Jarane koliko otvaraju ljudi, 15 godina pa ko da podizu nove kule bliznakinje iz New Yorka :rol:

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 mar 2024, 07:44

numanumaye22 je napisao/la:
19 mar 2024, 02:46
Marsal je napisao/la:
19 mar 2024, 01:10
MortemHz je napisao/la:
19 mar 2024, 00:24


Nije neka šteta s obzirom na to da će otvoriti 2027. godine :mrgreen:
Zar nisu rekli 2025? :?
Jarane koliko otvaraju ljudi, 15 godina pa ko da podizu nove kule bliznakinje iz New Yorka :rol:
Pa kao njihova politika je da otvore sve odjednom ali ako to budu čekali u BiH i 2027 je onda nerealna. :mrgreen:

Pogotovo kad uzmeš u obzir da je nekoliko objekata već spremno i izgrađeno, a evo i u Sarajevu će biti do kraja godine.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 mar 2024, 08:02

Samo okrečiti ili renovirati cijeli stan postalo je gotovo nemoguće a da se ne naoružate strpljenjem, ali i s dosta novca. Na majstore se čeka i i po pola godine, a i kada dođete na red – cijene usluga ove godine – čini se dostigle su maksimum. I opet, kako kažu majstori – dobro je dok ih još ima. Za nekoliko godina zanatlija neće ni biti.

Liste čekanja prije su bile samo u zdravstvenim ustanovama gdje se čekali na neke od dijagnostičkih pregleda. Danas ćete na čekanje i kada trebate usluge molera, keramičara ili bilo kojeg drugog majstora. Jednostavno, ove sve deficitiranije majstore, one koji nisu otišli preko granice, ne možete dogovoriti ako se niste najavili nekoliko mjeseci ranije.

Dakle, čak i ako ste spremni platiti više – čekanje je zagarantovano. A cijene, za razliku od ranijih godina, čini se nikada više. Da bi okrečili stan od 80 kvadrata, potrebno je, ove sezone izdvojiti oko 1000 maraka.

-Sve zavisi da li želite da vi kupite materijal, da li ima namještaj u stanu, da li sve to treba zaštititi, kažem evo da vi kupite materijal i uradite sve, pa jedno 700 do 800 maraka – kazao nam je sagovornik.

A kako je proljeće najpogodnije za renoviranje, svi oni koji nisu, prošle godine rezervisali termin, teško da će uspjeti naći slobodnog majstora. Čini se da će mnogi građani, a zbog ovakvog trenda – kako kažu biti sami svoj majstor je jer jeftinije, a nema čekanja.
Manje intervencije oko vodoinstalacionih poslova, pa krečenje (špahtlanje, gletanje i šta već) mogu se iole kvalitetno uraditi i bez majstora, uz malo truda.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 mar 2024, 08:08

kažem evo da vi kupite materijal i uradite sve, pa jedno 700 do 800 maraka – kazao nam je sagovornik.
Jbt dan kod nas se svaki idiot počeo gađat cijenama proizvoljno onako kako mu prahne :rol:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

VensanKasel
Postovi: 1929
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 19 mar 2024, 08:20

Asteriks je napisao/la:
19 mar 2024, 08:02
Samo okrečiti ili renovirati cijeli stan postalo je gotovo nemoguće a da se ne naoružate strpljenjem, ali i s dosta novca. Na majstore se čeka i i po pola godine, a i kada dođete na red – cijene usluga ove godine – čini se dostigle su maksimum. I opet, kako kažu majstori – dobro je dok ih još ima. Za nekoliko godina zanatlija neće ni biti.

Liste čekanja prije su bile samo u zdravstvenim ustanovama gdje se čekali na neke od dijagnostičkih pregleda. Danas ćete na čekanje i kada trebate usluge molera, keramičara ili bilo kojeg drugog majstora. Jednostavno, ove sve deficitiranije majstore, one koji nisu otišli preko granice, ne možete dogovoriti ako se niste najavili nekoliko mjeseci ranije.

Dakle, čak i ako ste spremni platiti više – čekanje je zagarantovano. A cijene, za razliku od ranijih godina, čini se nikada više. Da bi okrečili stan od 80 kvadrata, potrebno je, ove sezone izdvojiti oko 1000 maraka.

-Sve zavisi da li želite da vi kupite materijal, da li ima namještaj u stanu, da li sve to treba zaštititi, kažem evo da vi kupite materijal i uradite sve, pa jedno 700 do 800 maraka – kazao nam je sagovornik.

A kako je proljeće najpogodnije za renoviranje, svi oni koji nisu, prošle godine rezervisali termin, teško da će uspjeti naći slobodnog majstora. Čini se da će mnogi građani, a zbog ovakvog trenda – kako kažu biti sami svoj majstor je jer jeftinije, a nema čekanja.
Manje intervencije oko vodoinstalacionih poslova, pa krečenje (špahtlanje, gletanje i šta već) mogu se iole kvalitetno uraditi i bez majstora, uz malo truda.
Baš jučer majstor kod mene počeo krečiti , 82 kvadrata ima stan kaže 800 KM i to nam je dobar pripaz :kafa:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 mar 2024, 08:22

Cijena krečenja kvadrata na već pripremljenu podlogu, bez dodatnih intervencija te uz vlastiti materijal, dođe između 5 i 10 KM, a sve češće ovo drugo. Najgore, majstora ni za lijeka.

Ja sam okrečio/farbao 50ak kvadrata za dan i po, te fenomenalno ispalo. Najveći dio vremena otišao na struganje viška, dok glet masom popunjavanje rupa ide ko na traci.

Sve me izašlo možda 80ak KM (jupol, impregnacija, dva valjka i farba). Druga ruka treba da bude mal' više rijetka i tjt. Što kae jedan čovjek, ima i treća ruka ako se fuli. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 mar 2024, 08:26

VensanKasel je napisao/la:
19 mar 2024, 08:20
Baš jučer majstor kod mene počeo krečiti , 82 kvadrata ima stan kaže 800 KM i to nam je dobar pripaz :kafa:
Što sam ne okrečiš? :mrgreen:
Svaki dan po jednu sobu i bit će ko čvoka.

I što kaže Asteriks neće te izaći 100 maraka.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 mar 2024, 08:32

Asteriks je napisao/la:
19 mar 2024, 08:22
Cijena krečenja kvadrata na već pripremljenu podlogu, bez dodatnih intervencija te uz vlastiti materijal, dođe između 5 i 10 KM, a sve češće ovo drugo. Najgore, majstora ni za lijeka.

Ja sam okrečio/farbao 50ak kvadrata za dan i po, te fenomenalno ispalo. Najveći dio vremena otišao na struganje viška, dok glet masom popunjavanje rupa ide ko na traci.

Sve me izašlo možda 80ak KM (jupol, impregnacija, dva valjka i farba). Druga ruka treba da bude mal' više rijetka i tjt. Što kae jedan čovjek, ima i treća ruka ako se fuli. :mrgreen:
Znači dnevnica izađe 400 stoje, bez materijala, plaćeniji od 99 posto fudbalera u našoj premijer ligi :mrgreen:

Kako je krenulo uskoro će fudbaleri u molere, a ni doktori nisu daleko, isplativije to nego se zajebavati sa životima ljudi i stresirati :crazy:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14329
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 mar 2024, 08:35

Gule kožu, ali previše smo se opustili ko narod. :mrgreen:

Đe nestalo ono uradi sam.

Prvi put kad sam postavljao vodokotlić, umal nisam rasturio dvije pločice bušilicom, a da ne pominjem nagib i ostale probleme (nisam znao pravilno tiple umetnut). Kasnije ide ka po loju, uz ono trijumfalno, završno polaganje vajservage. :lol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Jabroni
Postovi: 702
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Jabroni » 19 mar 2024, 08:47

Ja i harden smo već krenuli obuku da glat pređemo nakon što nam AI uzme poslove

VensanKasel
Postovi: 1929
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 19 mar 2024, 09:02

Marsal je napisao/la:
19 mar 2024, 08:26
VensanKasel je napisao/la:
19 mar 2024, 08:20
Baš jučer majstor kod mene počeo krečiti , 82 kvadrata ima stan kaže 800 KM i to nam je dobar pripaz :kafa:
Što sam ne okrečiš? :mrgreen:
Svaki dan po jednu sobu i bit će ko čvoka.

I što kaže Asteriks neće te izaći 100 maraka.
Dok braća arapi dolaze , nema problema :kafa:
Ma ovaj lik top , već jednom krečio samo mu ujutro napravim dužu u malu i sve sam odradi , ma ljepota .

Ma probao sam jednom da sam krečim , yebao sam sebi sve svaki dan što to uradi :rol: :rol: :rol:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
Arvid
Postovi: 17204
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 19 mar 2024, 09:22

Ja sam alergičan na kreč i lakove, tako da i kad bi želio moleraj raditi ne mogu :mrgreen:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 mar 2024, 09:36

Ja sam sebi krečim, ono jest da je dosadno a bogami i ruka zaboli ali davat nekom 1000 maraka da odradi nešto tako glupo kad skontaš :mrgreen: vala nije pametniji od mene.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la dscile » 19 mar 2024, 09:41

Stan od 80 kvadrata ne bi trebalo znaciti da se kreci samo 80 kvadrata, jer to je povrsina poda/plafona. Ima tu daleko vise i krecenja i zaj*bancija. A cijene su takve kakve su dokle god ih ima neko placati.

Zar ne bi idealna ekonomija trebala biti takva da svako radi svoj posao i da na taj nacin cirkulise novac kroz drustvo?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], bavariapivo i 23 gosta.