AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
milanist
Postovi: 12111
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 23 apr 2024, 23:19

Top strucnjak, iskusan i sa pregrst trofeja, bas ono sto nam trenutno i treba :D mlad i jeftin sto je najbitnije.
Od svega ovoga gazda vide samo ovo zadnje :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
galia95
Postovi: 1051
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 23 apr 2024, 23:23

Strašno dragi prijatelji, evo nemam riječi. :mrgreen: :urnebes:
Zadnja izmjena: galia95, dana/u 23 apr 2024, 23:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
meepo
Postovi: 4148
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 23 apr 2024, 23:24

milanist je napisao/la:
23 apr 2024, 23:19
Top strucnjak, iskusan i sa pregrst trofeja, bas ono sto nam trenutno i treba :D mlad i jeftin sto je najbitnije.
Od svega ovoga gazda vide samo ovo zadnje :D
Vise trofeja osvojio nego rodjo ti prije nego je dosao u Milan, cak ima i vise trofeja od rodje ti , ali opet daleko mu kuca bila.

enzo777
Postovi: 186
Pridružen/a: 02 apr 2023, 22:30
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la enzo777 » 23 apr 2024, 23:27

Pioli je trebao biti otjeran u decembru 2022 kad je izgubio sve prijateljske utakmice u zimskoj pauzi. Od tada je nas brod krenuo tonut. Paolo i Massara skoro svaku utakmicu u svlacionici da motivise igrace, i na kraju jedva nekako izvucemo 5to mjesto koje nas odvelo u Ch. Ligu.
Paolo je shvatio da Pioli nije za ovaj klub jer nema pojma sta hoce, i krenuo je da trazi nove igrace i novog trenera (navodno Pirlo). Eh tu se skontaju dva pajdasa Geri i Pioli, da se otkaz ovoj dvojici mamlaza i preda ekipa potpuno Pioliju i niko vise ne smije u svacionicu. I od tada gledamo cudo nevideno. Igraci stagniraju, Reijnerds biva ismijavan a u repki odlicno igra, Krunic mogao otic za 12 mil na ljeto al zadrzimo ga da bi ga se jedva rijesili u januaru. Ekipa nema taktiku ni filozofiju, godinu dana se trazi pravi sastav, i 85% ekipe se povrijedilo na misicnoj bazi. I za sve to vrijeme se trpio Piolini, neda jaruga Geri nikom da ga dira. I tako se mi oprostimo u decembru od Scudetta i Ch. League (ali to nam navodno nisu bili ciljevi, vec odigrat grupnu fazu i bit 4ti na tabeli posto smo potrosili 100 miliona na prosperitet).

Dode ti covjek koji nam je donio Scudetto i vratio pobjednicki mentalitet u ekipu, Ibra, i odma se nesto desi. Odjednom ponovo neko dolazi na treninge, gleda "majstorije" koje izvodi Pioli, ponovo neko ulazi u svlacionicu al ovaj put Piolini ne smije pisnut, i Ibra objasni ameru da mu jaran pojma nema u svom poslu. I poslije silni gubitaka, ispadanje iz Euro League od Rome, i svaki put izvlacenja na konferenciji: "ci é mancata lucidita, non andavamo larghi, non abbiamo chisu di piu, c'era il problema nel trasferimento..." uvijek neki izgovori, ni jednom u ovi 5 godina nije rekao: "chiedo scusa, é colpa mia". Nikad!!! Uvijek su drugi krivi, ali nikad on. E sada je napokon DOSTA!!!

Ko god nam bude trener, morat ce vratit duh u ekipu, radit na motivaciji i individualnosti, objasnit im taj neki timski rad gdje svi branimo i svi napadamo, i polako gurat mlade i procijenit koje igrace ne trebamo. Jer, ponavljam, Pioli nas od decembra 2022 unistava svakim danom, htijeli vi to ili ne htijeli. Priznali ili ne, ovi igraci nisu preko noci zaboravili igrat fudbal. To dolazi vremenom

Laku noc i ko sto neko rece, i za mene je ova sezona zavrsena, jer skoro je nemoguce da budemo 6ti

Avatar
milanist
Postovi: 12111
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 23 apr 2024, 23:28

Jakih mi trofeja :D ali neka bude, ima i komsija Imsir mi neki trofej iz SFRJ jos dok je vodio Golubove, moze i on komotno :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
galia95
Postovi: 1051
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 23 apr 2024, 23:38


Avatar
meepo
Postovi: 4148
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 23 apr 2024, 23:40

Osvojiti titulu prvaka Belgije, 8 najjace lige u Europi, s klubom koji je nije osvojio 70 godina ispred Anderlechta i Bruggea nije mala stvar , ali to dodje kao trofej tvoj komsije Imsira ;)

Avatar
galia95
Postovi: 1051
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 23 apr 2024, 23:44

enzo777 je napisao/la:
23 apr 2024, 23:27
Pioli je trebao biti otjeran u decembru 2022 kad je izgubio sve prijateljske utakmice u zimskoj pauzi. Od tada je nas brod krenuo tonut. Paolo i Massara skoro svaku utakmicu u svlacionici da motivise igrace, i na kraju jedva nekako izvucemo 5to mjesto koje nas odvelo u Ch. Ligu.
Paolo je shvatio da Pioli nije za ovaj klub jer nema pojma sta hoce, i krenuo je da trazi nove igrace i novog trenera (navodno Pirlo). Eh tu se skontaju dva pajdasa Geri i Pioli, da se otkaz ovoj dvojici mamlaza i preda ekipa potpuno Pioliju i niko vise ne smije u svacionicu. I od tada gledamo cudo nevideno. Igraci stagniraju, Reijnerds biva ismijavan a u repki odlicno igra, Krunic mogao otic za 12 mil na ljeto al zadrzimo ga da bi ga se jedva rijesili u januaru. Ekipa nema taktiku ni filozofiju, godinu dana se trazi pravi sastav, i 85% ekipe se povrijedilo na misicnoj bazi. I za sve to vrijeme se trpio Piolini, neda jaruga Geri nikom da ga dira. I tako se mi oprostimo u decembru od Scudetta i Ch. League (ali to nam navodno nisu bili ciljevi, vec odigrat grupnu fazu i bit 4ti na tabeli posto smo potrosili 100 miliona na prosperitet).

Dode ti covjek koji nam je donio Scudetto i vratio pobjednicki mentalitet u ekipu, Ibra, i odma se nesto desi. Odjednom ponovo neko dolazi na treninge, gleda "majstorije" koje izvodi Pioli, ponovo neko ulazi u svlacionicu al ovaj put Piolini ne smije pisnut, i Ibra objasni ameru da mu jaran pojma nema u svom poslu. I poslije silni gubitaka, ispadanje iz Euro League od Rome, i svaki put izvlacenja na konferenciji: "ci é mancata lucidita, non andavamo larghi, non abbiamo chisu di piu, c'era il problema nel trasferimento..." uvijek neki izgovori, ni jednom u ovi 5 godina nije rekao: "chiedo scusa, é colpa mia". Nikad!!! Uvijek su drugi krivi, ali nikad on. E sada je napokon DOSTA!!!

Ko god nam bude trener, morat ce vratit duh u ekipu, radit na motivaciji i individualnosti, objasnit im taj neki timski rad gdje svi branimo i svi napadamo, i polako gurat mlade i procijenit koje igrace ne trebamo. Jer, ponavljam, Pioli nas od decembra 2022 unistava svakim danom, htijeli vi to ili ne htijeli. Priznali ili ne, ovi igraci nisu preko noci zaboravili igrat fudbal. To dolazi vremenom

Laku noc i ko sto neko rece, i za mene je ova sezona zavrsena, jer skoro je nemoguce da budemo 6ti
Slažem se u potpunosti, Enzo 👍

Pioli je trebao biti bivši odmah iste večeri nakon istorijske blamaže na San Siru Milan-Sassuolo 2:5 u januaru 2023.(par dana prije toga Lazio - Milan 4:0). Da taj čovjek posjeduje imalo digniteta, časti i samopoštovanja, sam bi se oprostio nakon katastrofalnog januara 2023. Sve ostalo nakon toga je mamuzanje mrtvog konja, što smo i mi ovdje na forumu konstatovali bezbroj puta.

Avatar
meskalin
Postovi: 2507
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 24 apr 2024, 07:52

Pioli je bivši i to je definitivno, ostaje pitanje ko će doci kao njegova zamjena svašta se pisalo ovih dana....nakon sto sam se vratio iz Milana sinoć i kad su se utisci slegli, ja mogu reci on kao da je namjerno išao da izgubi utakmicu sezone....sve sto je trebao da ne izgubi ovu tekmu, a on ti krene s najčudnijom formacijom, krilo na centarfora ( laznog :facepalm: ), a na krilo stavi polutku ( pored 4 krilna igrača) na to sve vadi iz igre jedinog igrača koji može podvaliti loptu, ma užas živi..

Derbi me je oduševio iako je pljusak padao od 07:00 ujutro do 00:00 nije uspio pokvariti doživljaj....Curva Sud, Curva Nord navijanje, transparenti, San Siro i njegova akustika su me oduševili, pa atmosfera u gradu nešto nevidjeno.... bio sam na masu utakmica od Wembley_a do Mestalla apsolutno ništa se ne može usporediti s derby della Madonnina...

Na kraju mišljenja sam da nakon Ibrinog poniženja Intera i Hakana na proslavi titule, jednostavno karmicki se moralo vratiti na ovaj način.


slika

Avatar
Beduin
Postovi: 16402
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 24 apr 2024, 08:08

galia95 je napisao/la:
23 apr 2024, 23:38
Sad ovakve ocajne partije Girouda zadnjih mjeseci imaju jos vise smisla.
Ali znas sta mi i dalje nema smisla, to sto je ovo morao znati i trener ali i dalje ga forsira u prvih 11 pored losih partija i spoznaje da definitivno odlazi. Ali kad je celavi konj u pitanju sve ima smisla.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
muxa
Postovi: 11379
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 24 apr 2024, 10:08

Mišljenja sam da Van Bomel nije dobra opcija i da bi, medju nama dostupnim opcijama, bolji izbor bio Mota.
Prvo, Mota već ima iskustva kao trener u Italiji sto je veoma bitno.
Drugo, ne svidja mi se sto je Van Bomel dobar prijatelj sa Zlatanom, pa će mu se vjerovatno vise "progledati kroz prste" u slučaju loših rezultata.
Bez obzira što nisam za Van Bomela, nisu mi jasni pojedinci koji su protiv, a svoju argumentaciju zasnivaju na (ne)osvojenim trofejima.
Murinjo recimo ima pregršt trofeja pa jel to znači da bi nam on bio dobra opcija? Ili možda Alegri, koji će od ljeta vjerovatno biti slobodan?
Koliko je trofeja imao Xabi Alonso kad ga je Leverkusen doveo?
Mota i De Zerbi nisu trofeji treneri al bi ih uvijek prije volio vidjeti na klupi Milana nego recimo Murinja, Alegrija and Co. Njih je vrijeme davno pregazilo.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8176
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 24 apr 2024, 10:19

Ovo sa Van Bommelom je bas komedija, nevjerovatno kakve gluposti rade. Apsolutno nije kalibar za Milan, i onda ide trpi i gledaj nove bravure ili ce otici nakon neuspjesne sezone. Fakat ne kontam sta je u glavi onim ljudima. Evo ide i prica o eventualnoj prodaji Thea i Mikea. Za predpostavit je i bilo. Treba za remonta, nema onaj zalizani klosar za kifle.

Avatar
nextterrain
Postovi: 2477
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la nextterrain » 24 apr 2024, 10:30

Od ovih trenera sto se spominju moje dvije najveće želje su:

Thiago Motta, razloge sam opisao već u prethodnim postovima, ali mislim da će on u Juventus nažalost.

Zatim trener Porta, Sergio C. koji je igrao već Italiji, zna talijanski kao i francuski. Osvojio je titule sa Portom, igra čvrst nogomet i odlična mu je defanzivna struktura. Talijanski klubovi mu leže, sto je i pokazao protiv Milana, Juventusa, ali i Intera gdje je nesretno izgubio. Ima iskustvo u LP, tako da mislim da bi on bio odličan izbor za Milan.

Avatar
muxa
Postovi: 11379
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 24 apr 2024, 10:33

Nisam upratio da se on uopšte povezivao sa nama, al sam zato pročitao da je jedna od opcija Fonseka :)
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
milanist
Postovi: 12111
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 24 apr 2024, 11:32

muxa je napisao/la:
24 apr 2024, 10:08

Bez obzira što nisam za Van Bomela, nisu mi jasni pojedinci koji su protiv, a svoju argumentaciju zasnivaju na (ne)osvojenim trofejima.
Murinjo recimo ima pregršt trofeja pa jel to znači da bi nam on bio dobra opcija? Ili možda Alegri, koji će od ljeta vjerovatno biti slobodan?
Koliko je trofeja imao Xabi Alonso kad ga je Leverkusen doveo?
To sam rekao zbog meepa, jer stalno je se vodio tezom sta je to mister osvojio prije Milana, pa sam rekao sta je to Van Bommel osvojio prije Milana :mrgreen:

Nisam za ove bivse igrace, ako bi vec morao prije bi vratio Shevku, cisto zbog nostalgije, ne kazem da bi garantovao nesto, kao sto ne garantuje ni Van Bommel ni bilo ko.
Ima puno trenera, nadam se da ce izabrati sto je najbolje po klub, a ne da gledaju samo sto jeftinije da prodju, a bojim se da ce biti tako.....
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16690
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 24 apr 2024, 12:51

Al reakcije tipa kakav Van Bommel koji ce nam on qurac, a upopste i ne znaju ni sta radi ni gdje trenira i ima li kakav uspjeh, vec eto moze samo Klopp i niko drugi

Sad bi svi jelde Xabi Alonsa? A bi li ga neko htio prije godinu ipo kad je preuzimao Leverkusen?? Hajde da vas cujem

Avatar
muha milanez
Postovi: 5817
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 24 apr 2024, 12:55

Tako je, nikad ne možeš znati. Može biti top a možda bude i flop.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8176
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 24 apr 2024, 13:24

Šta se ima reći za Van Bommela. Trenira Antwerpen, bio osvajač duple krune u Belgijskoj ligi, bio trener godine. Bio nakratko trener Wolfsburga, dobio nogu, bio trener PSV-a, dobio nogu. Bukvalno s konja na magarca sad. Nije uspio u ozbiljnim ligama, pa sad haj odmah u Italiju, referenca ta dupla kruna.
Milan mu je jedina šansa samo kroz Ibrahimovića i nikako drugačije, da je neko drugi na direktorskoj poziciji ne bi pomislio na njega, nego jaran sa Ibrom pa ono "haj me poguraj svega ti". Ko da je naša liga jbte.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16690
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 24 apr 2024, 13:38

Tako je sve je kako kazes i nikako drugacije, tako se reklo i za Xabija Alonsa, nema referenci mulac obicni, a sad bi ga svi htjeli

Uostalom sad ce se svaki dan ovdje pisati bice nam ovaj bice nam onaj trener, a na kraju cu neko 10-ti sjesti na klupu

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8176
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 24 apr 2024, 13:49

Stvar je u tome da ima 48 godina, S. Inzaghi ima 48. Pogledaj razliku. Xabi trenira Leverkusen koji nema imperativ trofeja. Bilo je sta uradi, uradi, ko ce pored Bayerna i Dortmunda. Ovo im se omaklo, ne bi da ga omalovazavam ili nesto slicno, ali neko ko poznaje Bundesligu dugo, ovo je splet okolnosti sto je Bayern u tranziciji opet. Ne mogu se porediti te dvije stvari, Xabi u sustini vodi klub u Bundesligi, a ne u Svicarskoj ligi tipa Young Boys. Milan treba jakog trenera, mozda i Emerya sto je spominjan par puta, ali izgleda problem su pare opet.

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.