AC Milan

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8171
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 18 apr 2024, 23:12

Beduin je napisao/la:
18 apr 2024, 23:05
Stroj1946 je napisao/la:
18 apr 2024, 22:56

Al su zato doveli kvazi pojačanja da nadomjeste te odlaske. I odlično su pojačali ekipu. Nema dalje.
Ne zanima ove vlasnike trofeji i uspjesi, samo zeleni brojevi plusevi na kraju godine na papiru.
Hajmo biti realni, statisticki (po brojkama i procentima) vecina pojacanja su itekako opravdala dvoj dolazak i odradila odlican posao. Govorim o ovima u napadu. U prilog tome govori i cinjenica da jedan Jovic sa klupe ima bolji procenat od startera Girouda. Da su Pulisic i RLC se nasavali golova, a Okafor pastigao neke bitne golove ali i dosta malo minuta dobijao kao i Chuck, naravno ne mogu ni imati svi preveliku minutazu.

Onaj ko je procijenio da mi trebaju ovakvi profili veznih igraca kao i ovakva odbrana treba da snosi odgovornost, da vracaju Gabbiu i dovode na zimu jos par defanzivaca koji ne igraju nikako a pare si bacene. To je do onoga ko ih je doveo i treba da objasni razlog toga. Bolje da nisi nikoga dovodio i ustedio koji milion.

Ali ovosezonska pojacanja i globalu niposto se ne moze ismijavati i osporavati jer su statisticki odlicni, govorim o ofanzivjijem dijelu tima, pa i Reijnders koji ce sigurno biti daleko bolji uz drugog trenera i dobrog suigraca u sredini.
Niko njih ne ismijava, ali nisu ni ta pojačanja napravila veliku prevagu. To i rezultati govore, ne bi sada ulazio preduboko u priču ko je koliki doprinos imao, ali rezultati govore drugačije, jer je prvenstvo dugo, na više frontova. Ali je činjenica da su sve glavne utakmice podbacili.
Jednostavno što meni smeta je što se svaki igrač koji dođe u Milan utopi u to neko sivilo, ne znam kako i zašto ali ja to prepisujem treneru, za razliku od Intera recimo gdje ljudi jedu i melju.
U Interu ubode sa igračima, ima fula, ali dosta igrača se dokazalo kao pun pogodak i imaju doprinos. Pioli je sve uyebo što se može uyebat u ekipi. I ne vidim razlog da ostane i iduću sezonu, to bi bio totalni idiotluk ako se to desi.

Avatar
rope11
Postovi: 17660
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 18 apr 2024, 23:13

Pioliju će Inter biti zadnji ekser u kovčegu, uzimajući u obzir da će taj čovjek 99% opet popušiti na isti način kao svaki prethodni derbi.


Uhvatio se niz dobrih rezultata dok se igralo opušteno jednom sedmično kad znaš da na tabeli ne možeš ići ni gore ni dole. Čim je uslijedio prvi ozbiljan test i prva bitna utakmica, tu je uslijedio raspad sistema.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

ACMilan100
Postovi: 297
Pridružen/a: 21 jul 2023, 23:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ACMilan100 » 18 apr 2024, 23:15

Ja bi mu odma veceras dao otkaz.
Jer ako imaju u planu (sto se nadam da imaju), onda noga veceras.
Ali odma na klupu da sjedne naredni trener i da pocne da sklapa ekipu u ovih zadnjih 6 kola do kraja.
Da vidi sam na cemu je, jer kad ljeto dodje odma moze da pijaca krene kupi/prodaj!

Kad za 70 minuta sa igracem vise mi samo jedan gol dadosmo e i to treba znati.

memaga
Postovi: 1693
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 18 apr 2024, 23:17

muxa je napisao/la:
18 apr 2024, 23:07
memaga je napisao/la:
18 apr 2024, 23:04
muxa je napisao/la:
18 apr 2024, 23:01
Za razliku od nas ova Roma a pogotovo Atalanta imaju vrhunske igrače
Milan je drugi na tabeli, cetvrfinale l.uefa Elham....svi zadovoljni...kasa se puni...Pioli odradjuje dobar posao well done...
Jbg druže ti ko naš Fudo u Zenici, za sve mu kriva SDA :)
Ne znam sta je tebi ili ostalima nejasno? Mi nismo vise veliki klub, mi nemamo ambicija prema trofejima, Milan sluzi da pojedinac zaradi na njemu na preprodaji. Takva nam je i organizacija, Pioli i igraci su ovdje kolateralna steta igranke koju kardani igraju....svidilo se to nekome ili ne dok su oni na celu Milana nama se ne pise dobro....
Nazalost navijaci mjaucu al se ne pitaju, ovo je zalosno....

Avatar
muxa
Postovi: 11379
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 18 apr 2024, 23:20

Al kakve ti fajde sad o tome pisati. To sto su nam vlasnici kakvi jesu ne umanjuje Piolijevu odgovornost za ovakvu igru
Il Club più titolato al mondo!

enzo777
Postovi: 185
Pridružen/a: 02 apr 2023, 22:30
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la enzo777 » 18 apr 2024, 23:28

Ovo večeras je krivac Pioli.
Ekipa nespremna, ne motivisana, i opet izmišljanje neki formacija. Isma ti izlazi u toku prvog vremena jer nema pojma, Musah ti igra na krilu, a igrači koji su trebali igrat su na klupi.
Ponovo igramo sa igračem više, i samo fudbalski neznalica gura sve moguće napadače unutra da bi zabio gol. To može na FIFA, al ne moze na Football manageru. Trebao je ostavit istu ekipu i sa 4-2-3-1 prijeći na 4-1-2-2-1 sa krilima više u centru. Znaci ostavit istu ekipu, polako ubacivati igrače na pozicije i širiti Romu a ne puštat ih da se zatvaraju.

Kriv je za zadnje 2 sezone, kriv je jer nas je izbacio iz CH Lige u decembru, kriv je jer smo se oprostili od Scudetta u novembru. Al najgore od svega: kriv je jer nije školovao ni jednog mladog igrača u prvi tim.
Otkaz momentalno

Avatar
milanist
Postovi: 12102
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 18 apr 2024, 23:32

E moj meepo, odjednom imas vremena i za forum da blatis Piolia, inace ga nemas ( vremena )

Sto se tice Intera, kazes imaju trenera (mada si govorio da su u rasulu). Ja bi prije rekao da imaju normalnu upravu i ljude koji dovode igrace.
Jeste i njima odu neke zvijezde ali to odmah nadomjeste sa drugima, koji gledaj sad cak dodju i besplatno.
Nasi ne daju koju kintu vise za Thurama, Inter da, i dobiju dobrog napadaca. Nasi ne zele da ponude koju paru vise Hakanu, pa opet Inter ponudi i on ode njima. Primjera je jos koliko hoces.
Nas Geri bi i Rafu drzao na 1.5M i da mu ovaj zari ipali ligom. Ko ce sljedeci otici ko zatrazi vise para. Mike? kao sto gledam.
Jednostavno ti ljudi nisu za fudbal i tacka.

Koliko god Pioli usr.ao veceras, ili ovu sezonu, i sa nekim novim ne vjerujem da ce bolje da bude. Sve dok su ovi degenerici vlasnici.

Ne moze valjat covjek koji je kao zadnji hinjo otjerao Paola koji je ikona i legenda ovog kluba. Geri vidi zeleno (novac) i to je sve. Ne interesuje ga sportski uspjeh. To sto se takvi kao ti pecaju na raznorazne algoritme i 'lijepe' price super.

Pioli i neka ide, i treba mozda da ide. Samo da vidimo kad sa istim ovim igracima krene lose, ko ce onda da bude kriv.... ?
Zadnja izmjena: milanist, dana/u 18 apr 2024, 23:33, ukupno mijenjano 1 put.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Beduin
Postovi: 16379
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 18 apr 2024, 23:33

Stroj1946 je napisao/la:
18 apr 2024, 23:12
Beduin je napisao/la:
18 apr 2024, 23:05
Stroj1946 je napisao/la:
18 apr 2024, 22:56

Al su zato doveli kvazi pojačanja da nadomjeste te odlaske. I odlično su pojačali ekipu. Nema dalje.
Ne zanima ove vlasnike trofeji i uspjesi, samo zeleni brojevi plusevi na kraju godine na papiru.
Hajmo biti realni, statisticki (po brojkama i procentima) vecina pojacanja su itekako opravdala dvoj dolazak i odradila odlican posao. Govorim o ovima u napadu. U prilog tome govori i cinjenica da jedan Jovic sa klupe ima bolji procenat od startera Girouda. Da su Pulisic i RLC se nasavali golova, a Okafor pastigao neke bitne golove ali i dosta malo minuta dobijao kao i Chuck, naravno ne mogu ni imati svi preveliku minutazu.

Onaj ko je procijenio da mi trebaju ovakvi profili veznih igraca kao i ovakva odbrana treba da snosi odgovornost, da vracaju Gabbiu i dovode na zimu jos par defanzivaca koji ne igraju nikako a pare si bacene. To je do onoga ko ih je doveo i treba da objasni razlog toga. Bolje da nisi nikoga dovodio i ustedio koji milion.

Ali ovosezonska pojacanja i globalu niposto se ne moze ismijavati i osporavati jer su statisticki odlicni, govorim o ofanzivjijem dijelu tima, pa i Reijnders koji ce sigurno biti daleko bolji uz drugog trenera i dobrog suigraca u sredini.
Niko njih ne ismijava, ali nisu ni ta pojačanja napravila veliku prevagu. To i rezultati govore, ne bi sada ulazio preduboko u priču ko je koliki doprinos imao, ali rezultati govore drugačije, jer je prvenstvo dugo, na više frontova. Ali je činjenica da su sve glavne utakmice podbacili.
Jednostavno što meni smeta je što se svaki igrač koji dođe u Milan utopi u to neko sivilo, ne znam kako i zašto ali ja to prepisujem treneru, za razliku od Intera recimo gdje ljudi jedu i melju.
U Interu ubode sa igračima, ima fula, ali dosta igrača se dokazalo kao pun pogodak i imaju doprinos. Pioli je sve uyebo što se može uyebat u ekipi. I ne vidim razlog da ostane i iduću sezonu, to bi bio totalni idiotluk ako se to desi.
Pa gledaj, kad ti medju 6 najboljih strijelaca su cetvorica prinove, i to dvojica njih ulaze sa klupe sa skroz tankom minutazom, a uz to si ubjedljivo drugi najefikasniji tim Seria A, onda moras reci da su relativno dobra pojacanja sa nekom prevagom.

Problem je odbrana i to se vidi po primljenim golovima. Opet naglasavam, nismo ja i ti birali profil veznih igraca niti procijenili odbranu sa kojom se sad sramotimo, a na zimu dodatno doveli promasaje u odbrani. Valjda je to trener aminovao, procijenio, odobrio i sad vidimo rezultate toga.

Muka mi od ovog smrada od trenera. Opet pokaza zasto je tako malo trener i umrijet ce sa tom titulom sa Milanom kao najvecim uspjehom u zivotu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
coelho41
Postovi: 12733
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la coelho41 » 18 apr 2024, 23:36

milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
.
Hebote pa ispali ste od Rome s igračem manje :rol:
Čestitke na trofeju: najveći rival Real Madrida :tokralju:

memaga
Postovi: 1693
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la memaga » 18 apr 2024, 23:36

muxa je napisao/la:
18 apr 2024, 23:20
Al kakve ti fajde sad o tome pisati. To sto su nam vlasnici kakvi jesu ne umanjuje Piolijevu odgovornost za ovakvu igru
Da je ovo ozbilkan klub,Pioli bi trebao biti bivsi prosle godine u Januaru kad je imao rupu 8 tekmi bez pobjede....ostavili su ga na klupi, uslo se u sezonu sa njim u sta ocekivati? On je takav kakav je neki prosjecan trener, koji radi taj posao kako radi, toplo hladno....
Najveca odgovornost ko papagaj sam, na vlasnicima, al njih ocigledno to ne zanima....
Sto se tice igre, opet kazem toplo hladno kao i citave sezone....tako je kako je....

Avatar
milanist
Postovi: 12102
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 18 apr 2024, 23:46

coelho41 je napisao/la:
18 apr 2024, 23:36
milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
.
Hebote pa ispali ste od Rome s igračem manje :rol:
Čestitke na trofeju: najveći rival Real Madrida :tokralju:
Dabome da jesmo :kafa: Kaze Pero da vi cak niste ni drugi po redu, nego je Man.Utd ispred vas :urnebes:
Izvinuti ces al izgleda da ste treci po redu :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
coelho41
Postovi: 12733
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la coelho41 » 18 apr 2024, 23:54

milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:46
coelho41 je napisao/la:
18 apr 2024, 23:36
milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
.
Hebote pa ispali ste od Rome s igračem manje :rol:
Čestitke na trofeju: najveći rival Real Madrida :tokralju:
Dabome da jesmo :kafa: Kaze Pero da vi cak niste ni drugi po redu, nego je Man.Utd ispred vas :urnebes:
Izvinuti ces al izgleda da ste treci po redu :D
Sad sam opet provjerio na internetu izgleda da ste ispali od Rome iz drugorazrednog takmičenja :urnebes:

Avatar
milanist
Postovi: 12102
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 19 apr 2024, 00:02

coelho41 je napisao/la:
18 apr 2024, 23:54
milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:46
coelho41 je napisao/la:
18 apr 2024, 23:36


Hebote pa ispali ste od Rome s igračem manje :rol:
Čestitke na trofeju: najveći rival Real Madrida :tokralju:
Dabome da jesmo :kafa: Kaze Pero da vi cak niste ni drugi po redu, nego je Man.Utd ispred vas :urnebes:
Izvinuti ces al izgleda da ste treci po redu :D
Sad sam opet provjerio na internetu izgleda da ste ispali od Rome iz drugorazrednog takmičenja :urnebes:
To niko i ne spori :kafa: pokrenuo si pricu da ste najveci Realov protivnik, ja ti kazem sta je Pero izjavio pa ti kako hoces :wave:
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
galia95
Postovi: 1050
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 19 apr 2024, 00:06


Avatar
AjsKjub
Postovi: 4302
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la AjsKjub » 19 apr 2024, 00:11

Da li je moguce da je bilde na presici krivio kvalitetu igraca u dvomecu. Pa hoces bar jednom preuzeti odgovornost stakoru jbni :crazy:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
galia95
Postovi: 1050
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la galia95 » 19 apr 2024, 02:32

Joj frajera, ko da gledam ove naše političare, ne do bog da preuzme odgovornost hahahaha. Kada napokon dobije otkaz u Milanu, ja ga vidim u našem Vijeću ministara BiH. 😅🤣

ACMilan100
Postovi: 297
Pridružen/a: 21 jul 2023, 23:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ACMilan100 » 19 apr 2024, 05:20

Beduin je napisao/la:
18 apr 2024, 23:33
Stroj1946 je napisao/la:
18 apr 2024, 23:12
Beduin je napisao/la:
18 apr 2024, 23:05


Hajmo biti realni, statisticki (po brojkama i procentima) vecina pojacanja su itekako opravdala dvoj dolazak i odradila odlican posao. Govorim o ovima u napadu. U prilog tome govori i cinjenica da jedan Jovic sa klupe ima bolji procenat od startera Girouda. Da su Pulisic i RLC se nasavali golova, a Okafor pastigao neke bitne golove ali i dosta malo minuta dobijao kao i Chuck, naravno ne mogu ni imati svi preveliku minutazu.

Onaj ko je procijenio da mi trebaju ovakvi profili veznih igraca kao i ovakva odbrana treba da snosi odgovornost, da vracaju Gabbiu i dovode na zimu jos par defanzivaca koji ne igraju nikako a pare si bacene. To je do onoga ko ih je doveo i treba da objasni razlog toga. Bolje da nisi nikoga dovodio i ustedio koji milion.

Ali ovosezonska pojacanja i globalu niposto se ne moze ismijavati i osporavati jer su statisticki odlicni, govorim o ofanzivjijem dijelu tima, pa i Reijnders koji ce sigurno biti daleko bolji uz drugog trenera i dobrog suigraca u sredini.
Niko njih ne ismijava, ali nisu ni ta pojačanja napravila veliku prevagu. To i rezultati govore, ne bi sada ulazio preduboko u priču ko je koliki doprinos imao, ali rezultati govore drugačije, jer je prvenstvo dugo, na više frontova. Ali je činjenica da su sve glavne utakmice podbacili.
Jednostavno što meni smeta je što se svaki igrač koji dođe u Milan utopi u to neko sivilo, ne znam kako i zašto ali ja to prepisujem treneru, za razliku od Intera recimo gdje ljudi jedu i melju.
U Interu ubode sa igračima, ima fula, ali dosta igrača se dokazalo kao pun pogodak i imaju doprinos. Pioli je sve uyebo što se može uyebat u ekipi. I ne vidim razlog da ostane i iduću sezonu, to bi bio totalni idiotluk ako se to desi.
Pa gledaj, kad ti medju 6 najboljih strijelaca su cetvorica prinove, i to dvojica njih ulaze sa klupe sa skroz tankom minutazom, a uz to si ubjedljivo drugi najefikasniji tim Seria A, onda moras reci da su relativno dobra pojacanja sa nekom prevagom.

Problem je odbrana i to se vidi po primljenim golovima. Opet naglasavam, nismo ja i ti birali profil veznih igraca niti procijenili odbranu sa kojom se sad sramotimo, a na zimu dodatno doveli promasaje u odbrani. Valjda je to trener aminovao, procijenio, odobrio i sad vidimo rezultate toga.

Muka mi od ovog smrada od trenera. Opet pokaza zasto je tako malo trener i umrijet ce sa tom titulom sa Milanom kao najvecim uspjehom u zivotu.

Do martovskih skupljanja repki, nase novajlije su ucestvovale u 75% datih golova, znaci asistencija/gol, sto je to sasvim dovoljno za neki izrazaj da su dobra pojacanja(nekazem perfekta).
Slazem se da je podbacila odbrana a bogomi i Mike…

Avatar
meskalin
Postovi: 2507
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 19 apr 2024, 08:13

Jednostavno došlo je vrijeme da se rastanu od Piolia, trener je 65% ekipe svakog tima, Barca dobila crveni PSG ih rastavio na proste faktore, Roma dobila crveni Abraham zamalo zabio za 3-0 :S klub odavno nije onaj klub za koji navijam, ali da može biti bolje od trenutno prikazanog to apsolutno...

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8171
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Stroj1946 » 19 apr 2024, 10:44

Beduin je napisao/la:
18 apr 2024, 23:33
Stroj1946 je napisao/la:
18 apr 2024, 23:12
Beduin je napisao/la:
18 apr 2024, 23:05


Hajmo biti realni, statisticki (po brojkama i procentima) vecina pojacanja su itekako opravdala dvoj dolazak i odradila odlican posao. Govorim o ovima u napadu. U prilog tome govori i cinjenica da jedan Jovic sa klupe ima bolji procenat od startera Girouda. Da su Pulisic i RLC se nasavali golova, a Okafor pastigao neke bitne golove ali i dosta malo minuta dobijao kao i Chuck, naravno ne mogu ni imati svi preveliku minutazu.

Onaj ko je procijenio da mi trebaju ovakvi profili veznih igraca kao i ovakva odbrana treba da snosi odgovornost, da vracaju Gabbiu i dovode na zimu jos par defanzivaca koji ne igraju nikako a pare si bacene. To je do onoga ko ih je doveo i treba da objasni razlog toga. Bolje da nisi nikoga dovodio i ustedio koji milion.

Ali ovosezonska pojacanja i globalu niposto se ne moze ismijavati i osporavati jer su statisticki odlicni, govorim o ofanzivjijem dijelu tima, pa i Reijnders koji ce sigurno biti daleko bolji uz drugog trenera i dobrog suigraca u sredini.
Niko njih ne ismijava, ali nisu ni ta pojačanja napravila veliku prevagu. To i rezultati govore, ne bi sada ulazio preduboko u priču ko je koliki doprinos imao, ali rezultati govore drugačije, jer je prvenstvo dugo, na više frontova. Ali je činjenica da su sve glavne utakmice podbacili.
Jednostavno što meni smeta je što se svaki igrač koji dođe u Milan utopi u to neko sivilo, ne znam kako i zašto ali ja to prepisujem treneru, za razliku od Intera recimo gdje ljudi jedu i melju.
U Interu ubode sa igračima, ima fula, ali dosta igrača se dokazalo kao pun pogodak i imaju doprinos. Pioli je sve uyebo što se može uyebat u ekipi. I ne vidim razlog da ostane i iduću sezonu, to bi bio totalni idiotluk ako se to desi.
Pa gledaj, kad ti medju 6 najboljih strijelaca su cetvorica prinove, i to dvojica njih ulaze sa klupe sa skroz tankom minutazom, a uz to si ubjedljivo drugi najefikasniji tim Seria A, onda moras reci da su relativno dobra pojacanja sa nekom prevagom.

Problem je odbrana i to se vidi po primljenim golovima. Opet naglasavam, nismo ja i ti birali profil veznih igraca niti procijenili odbranu sa kojom se sad sramotimo, a na zimu dodatno doveli promasaje u odbrani. Valjda je to trener aminovao, procijenio, odobrio i sad vidimo rezultate toga.

Muka mi od ovog smrada od trenera. Opet pokaza zasto je tako malo trener i umrijet ce sa tom titulom sa Milanom kao najvecim uspjehom u zivotu.
Dijelim s tobom mišljenje 1/1, poenta je da su ta pojačanja odradila polovičan uspjeh sa ovim trenerom. Pulišić igra desno krilo, ja mislim da je u Chelsea-u igrao lijevo više, nisam siguran, Tijjani prema onome što sam upratio kad sam gledao par isječaka u AZ-u (a ko će realno pratiti Holandsku ligu :) ) bio više ofanzivno orijentisan, pa čim ga je pomjerio prema naprijed čovjek je dao par golova, na stranu njegova loša završnica. Jok on ga stavi defanzivno, ko da je Tonali, RLC igra polušpica, nije to igrao u Chelsea-u kolko ja znam, bio klasični CM, dalje, Jović uvali par golova, zakuca ga za klupu hladno. Par mladih igrača se pokaže i dokaže, za nagradu više ni minute ne odigraju. Čestitam, bravo čelavi klocu.
Za odbranu nema potrebe pisati, žalosno i tuga, to sam davno pisao, Italijani vazda prvo odbranu spreme i urede, pa ostalo, kod nas sve kontra. Daj krila, nema veze što ima 2 i po stopera samo ili nema lijevog beka i ima 3 desna beka. Stoperi Kjaer, Tomori, Gabbia i Thiaw. Treba neka zvjerka u odbrani pa upari i rotiraj sa njim kojeg hoćeš stopera. Florenzi nam bek, zajedno sa drvenim Calabrijom, lijevo samo Theo i nema zamjene klasične. Golmani Mike koji je kikseva imao nažalost kao da brani u našoj ligi jbte.
Remont odbrane moraju pod hitno uraditi, top stopera, novog top špica i top veznjaka. Ne znači to ništa ako dovedeš 3 veznjaka po 20 miliona, umjesto jednog top veznjaka za 50, i to vrijedi za stopera i napadača. Krpe se ko da nemaju za kifle. Loš skauting i preporuke to je jedan od problema u odabiru (pogrešnom) igrača. To je koštalo ovu sezonu između ostalog i naravno bravure trenera.
AjsKjub je napisao/la:
19 apr 2024, 00:11
Da li je moguce da je bilde na presici krivio kvalitetu igraca u dvomecu. Pa hoces bar jednom preuzeti odgovornost stakoru jbni :crazy:
Ma nema šanse, pa to kad bi uradio ispalo kao da "ne zna", sam bi sebe ukopao kod budućeg poslodavca. Kalkulisano od njega.

Avatar
meepo
Postovi: 4147
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meepo » 19 apr 2024, 10:50

milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
E moj meepo, odjednom imas vremena i za forum da blatis Piolia, inace ga nemas ( vremena )
Ti ko kakva mahalusa sto te briga je li ja imam vremena ili ne ? :urnebes:
milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
Sto se tice Intera, kazes imaju trenera (mada si govorio da su u rasulu). Ja bi prije rekao da imaju normalnu upravu i ljude koji dovode igrace.
Jeste i njima odu neke zvijezde ali to odmah nadomjeste sa drugima, koji gledaj sad cak dodju i besplatno.
Druze ja bi prije rekao da ti malo provjeris. Inzhagi je prije intera osvajao trofeje i evo ide ka svom 9-om u 8 godina trenerske karijere. Cak je covjek u primaveri trofeje osvajao , a Pioli u 20+ godina uzeo jedan trofej iako je vodio klubove kao sto su inter,Lazio i Fiorentina. Pametnom dosta.

Zadnji prelazni rok odu im Skriniar, Onana i Brozovic dodju Acerbi , Sommer i Thuram i ljudi gaze. Odjednom Acerbi igra sezonu zivota, kao i Thuram i Sommer. Onana koji je prosle godine bio jedan od najboljih igraca im u Manchesteru prima nevjerovatne golove i sigurno jedan od najgori transfera Manche u zadnjih 10 godina , ali naravno pisi ti kako je sve do uprave. Jeste Marotta jedan od najboljih direktora u ligi unazad par godina i kao sto sam pisao ni Paolo a bgm ni ovi sad mu nisu do koljena ali ne postavlja on igrace na terenu kao ni taktiku.
milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
Jeste i njima odu neke zvijezde ali to odmah nadomjeste sa drugima, koji gledaj sad cak dodju i besplatno.
Nasi ne daju koju kintu vise za Thurama, Inter da, i dobiju dobrog napadaca. Nasi ne zele da ponude koju paru vise Hakanu, pa opet Inter ponudi i on ode njima. Primjera je jos koliko hoces.
Thuram, Acerbi i Sommer zvijezde prije intera :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Hakan je htio da ide iz Milana i otisao je za pola miliona vecu platu u inter mislim da je pametnom dosta da shvati da je tu bilo lose krvi izmedju njega i jos nekog (mislim Ibrahimovica).
milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
Nas Geri bi i Rafu drzao na 1.5M i da mu ovaj zari ipali ligom. Ko ce sljedeci otici ko zatrazi vise para. Mike? kao sto gledam.
Jednostavno ti ljudi nisu za fudbal i tacka.
Joj druze dosadan si s tim pretpostavkama i Gerijem. Nije Geri kriv sto je Berlu nabio dug u Milanu pa ga prodao onom kineskom prevarantu i sto se zbog toga nije igrala Europa i sto se morao ovaj dogovor s UEFOM potpisivati pa je klub finacijski kastiran. Ti ne kontas da 10-12 godina zavaljivanja kluba u dugove ne mozes popraviti za 1-2 sezone kad je steta vec bila ucinjena. Da nije bilo tog dogovora s UEFOM vjerovatno bi Investcorp ili PIF ili neko treci kupio Milan , ali ovako Geri i ekipa su jedini koji su bili spremni da se prihvate rizika.
milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
Koliko god Pioli usr.ao veceras, ili ovu sezonu, i sa nekim novim ne vjerujem da ce bolje da bude.
Jah jah jah. Uprava je kriva jer Calabria igra defanzivnog veznog ili sto Reijnders sjedi na klupi ili sto Pioli postavlja igru kao u prvoj utakmici. Ne postoji trener u ovom trenutku koji je bolji od Piolia. Cim dobije otkaz u Milanu ceka ga posao u Realu, Cheleseau , Manchesteru e tugo moja. Kad ti klub za 5 godina nema identitet ni igru onda ne citiras statistiku o sutevima i ne govoris kako nije bilo kvaliteta vec dajes otkaz samoinijactivno.

milanist je napisao/la:
18 apr 2024, 23:32
Geri vidi zeleno (novac) i to je sve. Ne interesuje ga sportski uspjeh. To sto se takvi kao ti pecaju na raznorazne algoritme i 'lijepe' price super.
Financije i sportski uspjeh su u uzajamnoj korelaciji. Ne moze Geri sutra prodati klub za vise od cijene po kojoj ga je kupio ako klub ostvaruje prosjecne sportske rezultate.Mislim da je to i pticama na grani jasno. Na kraju sezone bit ce otkaza Pioli je sigurica samo da vidimo ko ce mu se jos pridruziti.

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.