Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

Avatar
Pogba
Postovi: 19809
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 27 okt 2021, 00:24

Ovaj mit o tome kako Torino ima vise navijaca u gradu je prosuo svojevremeno komentator na Pinku kada je isla Serie A i i dan danas se ta laz samo ponavlja. Od tad je proslo 17/18 godina.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16643
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ronaldo99 » 27 okt 2021, 00:32

Mago je napisao/la:
26 okt 2021, 23:41
meepo je napisao/la:
26 okt 2021, 23:19
ronaldo99 je napisao/la:
26 okt 2021, 23:15
Puno se bavis sa nama,svako kolo napominjes neke gluposti i nebuloze,uzivaj u golovima dijamanta i opusti se,nije dobro za zdravlje
Pojedoše ga kompleksi. Ne vidim da bilo ko od Milanovih pristalica komentarise ovoliko inter nakon neke utakmice koliko on Milan i vazda napominje da će inter zavrsiti ispred Milana a da će se Milan grčevito boriti za top 4.
@Ronaldo
Ma jok,samo pisem na forumu. Haman za to i sluzi. :?

P.S. ja samo mrzim Milan. Nije kompleks. Valjda imam pravo na to. Uzivajte i laku noc :salut: :bih:
Uredu je mrziti drugi klub,mrzim i ja i Inter i Juve pa opet ne pisem non stop o ta dva kluba i ne potenciram kako ih sere neka sreca ili sta ti vec znam. Znaci tebe pojede kad Milan pobjedjuje i uvijek trazis sebi neki razlog da to umanjis,e to se vec zove kompleks nista drugo.

Avatar
obagol
Postovi: 964
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la obagol » 27 okt 2021, 08:53

Pogba je napisao/la:
27 okt 2021, 00:24
Ovaj mit o tome kako Torino ima vise navijaca u gradu je prosuo svojevremeno komentator na Pinku kada je isla Serie A i i dan danas se ta laz samo ponavlja. Od tad je proslo 17/18 godina.
Nije to laž. Malo pogledaš historiju, kako je teklo doseljavanje sa juga Italije na sjever tokom industrijalizacije, tvornica FIAT-a koja je zapošljavala veliki broj doseljenika sa juga koji su počinjali navijati za Juventus jer je to bio klub "gazde". Svi lokalci su navijali za Torino i zbog toga Torino ima jaku lokalnu bazu navijača dok je Juventus broj 1 po broju navijača u cijeloj Italiji. Svi bolji poznavaoci prilika u Italiji će ti reći da Torino ima više navijača i simpatizera u Torinu od Juventusa (naravno da će neki navijač Juventusa to demantovati, kao što pokušavaju demantovati sudske presude).

Avatar
Pogba
Postovi: 19809
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 27 okt 2021, 09:18

Torino ima navijaca u Torinu kao Olimpik u Sarajevu.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Mago
Postovi: 6327
Pridružen/a: 28 jan 2013, 23:41
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Mago » 27 okt 2021, 09:21

ronaldo99 je napisao/la:
27 okt 2021, 00:32
Mago je napisao/la:
26 okt 2021, 23:41
meepo je napisao/la:
26 okt 2021, 23:19


Pojedoše ga kompleksi. Ne vidim da bilo ko od Milanovih pristalica komentarise ovoliko inter nakon neke utakmice koliko on Milan i vazda napominje da će inter zavrsiti ispred Milana a da će se Milan grčevito boriti za top 4.
@Ronaldo
Ma jok,samo pisem na forumu. Haman za to i sluzi. :?

P.S. ja samo mrzim Milan. Nije kompleks. Valjda imam pravo na to. Uzivajte i laku noc :salut: :bih:
Uredu je mrziti drugi klub,mrzim i ja i Inter i Juve pa opet ne pisem non stop o ta dva kluba i ne potenciram kako ih sere neka sreca ili sta ti vec znam. Znaci tebe pojede kad Milan pobjedjuje i uvijek trazis sebi neki razlog da to umanjis,e to se vec zove kompleks nista drugo.

Ma nije tako uopste. Komentarisem kad pogledam utakmicu. Izgubili ste sve u LP pa nisam ostavio komentar jer nisam gledao.

Po meni vas sere. Jel ne smijem mislit tako? Diktatura vlada pa moram pisati kako vama odgovara?

Ne dao Bog sta reci protiv Milana. Lijepi Juventini :mrgreen:
Ognuno ha la propria storia, noi abbiamo la nostra e ne siamo orgogliosi.

Avatar
Padovan
Postovi: 12650
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 27 okt 2021, 09:24

Torino jeste imao više navijača u Torinu, zbog historije i svega, pa i tog perioda dominacije i velike tragedije, ali u zadnje vrijeme nije to više velika razlika, ali je uopšte ima. Općenito u Torinu nije publika fudbalska, to se vidi i na utakmicama Juventusa i Torina.

Kada se pokrene ta priča o navijačima, meni uvijek prođe kroz glavu legendarni post Grandea.
Postao/la Grande » 14 apr 2010, 17:15
Momci ne znam sta da vam kazem...

Nebi da se neko uvredi ovdje,ali ja sam bio na puno stadiona sirom Italije,ali kada dodjes u Milan da gledas Intera ili milana sve ti bude jasno,od ponasanja domacih navijaca,do gostoprimstva nas kao domacina ili milana i atmosfere na tribinima itd itd.Na tribini nema stvari kao u Torinu,pa ljudi tamo se konzumira sve i svasta,cak se koriste i najteze droge koje postoje trenutno...

Rasptajte se malo kakva je situacija kada navijaci juventusa krenu na neko gostovanje i kada krenu navijaci Intera ili milana??

Raspitajte se malo na tim forumima koliko obrazovanih ljudi i djevojaka navija za juventus??

Raspitajte se jel juventus ima najvise navijaca KONOBARA u Italiji?? :mrgreen:

Raspitajte se jel juventus ima najvise navijaca kod ljudi koji su zavrsili samo osnovnu skolu i rade po raznim fabrikama,mesnicama,prodavnicama itd itd.

Ja vama opet kazem da juventus ima vise navijaca u Italiji(ali je to 70% nizi sloj ljudi)i imate puno narkomana u svim grupama iz cijele Italije,ali zadnje 4 godine to sve opada i klub nije kao sto je bio...

Niste vise popularni kao nekada a to se vidi po vasim rezultatima a i ljudima koji su u vasem klubu a i oko kluba...

Pozz
:rol: :rol:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
obagol
Postovi: 964
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la obagol » 27 okt 2021, 09:40

Pogba je napisao/la:
27 okt 2021, 09:18
Torino ima navijaca u Torinu kao Olimpik u Sarajevu.
E jbg sad. To kao da ja kao navijač Intera kažem da Juventus nije najuspješniji klub u Italiji. Jest da je to jedini klub koji mrzim ali činjenice su činjenice. Zar je problem priznati nešto što tebi ne ide u prilog?

Avatar
Soule
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 okt 2021, 18:48

Re: Serie A

Post Postao/la Soule » 27 okt 2021, 10:04

Pogba je napisao/la:
27 okt 2021, 09:18
Torino ima navijaca u Torinu kao Olimpik u Sarajevu.
Nikakav mit. Torino vjerovatno ima vise navijaca i simpatizera u Torinu od Juventusa.

Vise puta sam bio tamo, i privatno i poslovno. To se da zakljuciti i iz razgovora sa ljudima koji tamo zive, ali i obilaskom grada i okolice (ne samo proci kroz par piazza u centru). I po 50 autobusa, te tablicama automobila na parkingu ispred stadiona prije svake Juventusove domace tekme. Plus je na svakoj tekmi veliki broj turista.

Nije to sad neka dominacija, vjerovatno nesto tipa 60%-40%.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
dinoo
Postovi: 4889
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 27 okt 2021, 10:16

Kad je u pitanju taj farsopoli, pored svih gluposti, ne regularonosti u sudjenju, zavrsetku sudjenja za par sedmica i izbacivanja Juventusa u drugu ligu, i eto znamo kako je to zavrsilo kako se Juventus vratio, kako se karma ukazala milanskim klubovima gdje 10-ak godina prisli trofeju nisu, prisli....eh pored toga svega, najjaca mi je odluka:

Juventus: kriv, kriv za 90 bodova, oduzima se 90 bodova, slijedi nova tabela, Juventus zadnji na njoj, ide u drugu ligu.

Milan: kriv, kriv za 30 bodova?!?!??! Znaci kriv! Ali, oduzima se 30 yebenih bodova, pravi se nova tabela, eto bas na nacin da milan ide u ligu sampion?!?!?! Ponavljam, kriv! Namjestao! Ali hajmo ih nagraditi plasmanom u ligu sampiona?!?!? Koju milan osvaja sezonu kasnije, ako se ne varam, ne bitno...

Ono, sta reci, osim neletove famozne: voda nije radioaktivna, voda je malo radioktivna...

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 okt 2021, 10:33

Pustite to što je bilo prije 15 godina. Nova afera oko varanja prilikom transfera je na repertoaru, Napoli i Juve najviše pod istragom. Kao i Inter ali u manjem intenzitetu. Juventus je navodno lažirajući papire prikazao profit od 40M eura. A transfer Osmihena u Napoli je također meta istrage.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Soule
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 okt 2021, 18:48

Re: Serie A

Post Postao/la Soule » 27 okt 2021, 10:35

Cuj 40M afera. Pa toliko Paratici ispegla kvartalno.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SonVolt » 27 okt 2021, 11:13

Bas na Netflixu ima dokumentarac kako je Juventus namjestao utakmice. Mozda je bolje reci kako je Moggi namjestao jer je upitno koliko su ostali elementi Juventusa ucestvovali u tome.
Steta jer su imali bas jaku ekipu, nije bilo potrebe za takvim stvarima. Uprljana jedna bas jaka generacija igraca.

Uglavnom, platili su za to. Izbaceni, vratili se nazad i dominirali posljednjih 10 godina. Posteno.
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
dinoo
Postovi: 4889
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 27 okt 2021, 11:19

Sve jasno, samo mi je "čistoća" Milana i još par njih nejasna...ono, namjestio si 10 yebenih pobjeda, DESET, od dvadeset koliko si pobjedio....i to je ok, ideš u ligu šampiona da ti uefa namiri još para....

Da se razumijemo Milan ko MIlan mi je super gotivan klub, nemam ništa protiv kluba nego samo ti tadašnji nekakvi dupli/trodupli aršini...smiješno je to sve bilo, i ništa drugo.

Avatar
Padovan
Postovi: 12650
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 27 okt 2021, 11:31

Berlusconi- politika je odradila svoje kada je Milan bio u pitanju, to je bar jasno.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
dinoo
Postovi: 4889
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 27 okt 2021, 11:52

A kako je ono bilo, zaboravio sam, zet od moratija bio glavni tuzilac ili sudija? Tako nesto?
I onda dodju i nesto bi pricali o postenom sudjenju.
Ali eto, do ovog proljeca, titula bila misaona imenica skoro 10 godina u gradu mode.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 27 okt 2021, 12:03

Inter 19 godina nije vidio Scudetta, niti bi još par godina, bez toga eventa. To je najveća istina.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Beduin
Postovi: 16358
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Beduin » 27 okt 2021, 13:12

dinoo je napisao/la:
27 okt 2021, 11:19
Sve jasno, samo mi je "čistoća" Milana i još par njih nejasna...ono, namjestio si 10 yebenih pobjeda, DESET, od dvadeset koliko si pobjedio....i to je ok, ideš u ligu šampiona da ti uefa namiri još para....

Da se razumijemo Milan ko MIlan mi je super gotivan klub, nemam ništa protiv kluba nego samo ti tadašnji nekakvi dupli/trodupli aršini...smiješno je to sve bilo, i ništa drugo.
Zato jer znaju da smo bili jedini kadri uzeti LP pa su bili blazi prema nama. Tako je to kad si majstor u necemu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
dinoo
Postovi: 4889
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 27 okt 2021, 13:25

Ima smisla, evo i ove zadnje dvije sezone po 20 i kusur penala isto tako pokazivanje dobre volje od saveza prema dobrom projektu milana.
:D

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la VelaHavle » 27 okt 2021, 13:28

obagol je napisao/la:
26 okt 2021, 23:08
VelaHavle je napisao/la:
26 okt 2021, 22:20
A decko je malo glup. Nesto tip Siamo.
Među ukućanima imaš nekog kome je preče da kažeš da je glup :salut:
Sta je bolan, nije valjda da te sramota :kafa:
Aljegri, out!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16643
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ronaldo99 » 27 okt 2021, 13:52

dinoo je napisao/la:
27 okt 2021, 13:25
Ima smisla, evo i ove zadnje dvije sezone po 20 i kusur penala isto tako pokazivanje dobre volje od saveza prema dobrom projektu milana.
:D
Isto ovako srbi negiraju osudjene ratne zlocince,kad moram usporedjivati sa ovim iako tome nije mjesto ovdje. Sud je presudio sta je presudio,ides dalje.

Kako vam ne dosadi nesto sto je bilo prije 15 godina o tome se raspravljati. Juve je bio prvak 10 godina,sad vise nije,znaci proslost. Milan je osvojio LP 7 puta,zadnji put prije 14 godina znaci proslost,niko se i ne sjeca toga,gledajmo prema naprijed i trenutno. Hajmo malo o tome raspravljati.

:thumbup:

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.