Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
DamirT
Postovi: 14040
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la DamirT » 21 avg 2023, 17:47

Dinamo mi dodje nesto ko Bayern u Njemackoj. Sve nesto hinjski kradu igrace, trenere itd
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
hurem
Postovi: 8628
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la hurem » 21 avg 2023, 18:00

1921boy je napisao/la:
04 avg 2023, 14:59
Onaj klub/reprezentacija koja želi Jakirovića, mora isplatiti Rijeci pare u vrijednosti šest plata. Čitam sad kako ga Ferenc želi i da su to spremni platiti.
Evo čovjek prije 2 sedmice postavio.

Jakirovic nije želio propustiti odličnu priliku za njega, idealnu, ali bukvalno idealnu.
S Rijekom bi 90% ispao od Lilla a potom se borio sa slabijim timom protiv Dinama i Hajduka za nesto vise.

Ovako dolazi u momentalno raspali Dinamo (a Jakirovic najviše voli takvu situaciju pri dolasku), niko mu neće zamjeriti i da ispadne u LE i nastavi takmičenje u Conf.L.
Takodjer ne stoji Dinamo najbolje ni u HNL iako je tek počeo faktički.
Ima vrijeme pred sobom, slabije protivnike u grupnoj fazi u Europi i vece sanse za proljece na euro sceni...istina imat ce i oslabljen tim ali i to ce njemu odgovarati, da "trenira strogocu" s Dinamovom omladinom i nesto sporednijom igrackom garniturom jer tu nema i neće biti Orsica, Petkovica, Livakovica, Sutala...vidjet ćemo koga ce jos prodati.

Jakir je ovo zaslužio.
Sretno mu.

19vendetta87
Postovi: 4642
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la 19vendetta87 » 21 avg 2023, 18:44

DamirT je napisao/la:
21 avg 2023, 17:47
Dinamo mi dodje nesto ko Bayern u Njemackoj. Sve nesto hinjski kradu igrace, trenere itd
Pa kad su im svi ostali klubovi iz lige filijale (osim Hajduka). Ista stvar i u bundesligi sa Bayernom.
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

izdzezveubrazil
Postovi: 2357
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la izdzezveubrazil » 21 avg 2023, 18:58

Jakirović je ispao teški jad i nadam se da će biti izuzetno neuspješan na klupi Dinama.

Avatar
1921boy
Postovi: 5813
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la 1921boy » 21 avg 2023, 20:25

Bilo šta reći sa Rijekine strane je u potpunosti glupo. Miško negoduje, a i sam je bio taj koji je insistirao da se cifra ubaci, nakon promašaja sa prošlim trenerom, u slučaju da opet ne bude išlo da ga se lakše može riješiti.

Cifra od 100k (ili ti ga šest plata) je smiješna. U bilo kojem trenutku je neko to mogao platiti. Miško je sam rekao da nije htio to pojačati nakon priče sa nama tj. sa našom reprezentacijom, jer kao obećao je da će ostati, a ako pojačam to ću mu morati isplatiti ako dođe do raskida ako nešto krene po zlu. Ukratko, sam pao, sam se ubio.

I zbog čega Dinamo nije iskorak u odnosu na Rijeku? To što je upao u neku mini seriju, loše igre i rezultata, ne znači apsolutno ništa.

Igrati playoff LK sa ekipom koja je 185 miliona skuplja u odnosu na Rijeku ili igrati playoff EL sa ekipom koja je negdje oko 40-45 miliona jeftinija nego Dinamo. Veća i bolja prilika, da ne pričamo da je sigurno dobio bolju platu i mogućnosti sa Dinamom nego sa Rijekom.

Način na koji je otišao, ruku na srce, moglo je to malo bolje proći ali eto, vjerujem da se ni on nije nadao da će se to riješiti kao dlanom o dlan, vijesti javljaju da je Goran Tomić trebao postati trener Dinama i da je to ujutro bio deal done ali da se kasnije desio ogroman obrat.

Avatar
ASD
Postovi: 26231
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la ASD » 21 avg 2023, 21:05

Tajming prelaska u Dinamo je jako dobar za Jakira.
Loši rezultati u klubu, očekuju se odlasci nekih igrača. Znamo svi da on voli graditi tim. Jedino je loše što bi mogao izgubiti titulu, ako bude svoj sistem gradio.

Avatar
hurem
Postovi: 8628
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la hurem » 21 avg 2023, 22:37

Nekako sam bio ubijeđen da je otišao uz razgovor s čelnim ljudima Rijeke a ne ovako kako jeste. Ružna gesta nema sta.

Sta kaze Miskovic: "Kako moze otići na taj način iz kluba koji mu je toliko toga dao?!" :)

Istina je da je Jakirovic u ovih nekoliko mjeseci dao vise Rijeci nego Rijeka njemu. Jakirovic je glavni krivac sto je Rijeka izborila Europu i nije se borila za opstanak.

Avatar
ASD
Postovi: 26231
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la ASD » 22 avg 2023, 10:35

Jeste tajming loš, ali se opet ne sjećam kada su navijači nekog kluba ovako pobijesnili jer im je trener otišao?

To znači da Jakir vrijedi?

Avatar
JonSnow
Postovi: 6184
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la JonSnow » 22 avg 2023, 11:00

ASD je napisao/la:
22 avg 2023, 10:35
Jeste tajming loš, ali se opet ne sjećam kada su navijači nekog kluba ovako pobijesnili jer im je trener otišao?

To znači da Jakir vrijedi?
Neupitno je dobar trener, ali nisu zbog toga popizdili.

Avatar
1921boy
Postovi: 5813
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la 1921boy » 27 avg 2023, 23:24

Pobijedi Jakirović svoju Rijeku.

Avatar
hurem
Postovi: 8628
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la hurem » 28 avg 2023, 10:26

Jakirović je ODLIČNO postavio ekipu u ove dvije teške utakmice (Sparta Prag, Rijeka).
Ako bude imao uspješnu priču u Dinamu, a vjerovatno hoće, možemo ga zaboraviti na klupi reprezentacije. Vrlo moguce.

Avatar
1921boy
Postovi: 5813
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la 1921boy » 28 avg 2023, 14:02

Nisam bio spreman, ali ako se neki pitaju - ne, još ne idem u penziju.

Vahid reče kako je odbio da ide u Saudiju, imam osjećaj da čeka još jedan posao u Francuskoj.

Avatar
hurem
Postovi: 8628
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la hurem » 31 avg 2023, 21:06

Nisam iznenađen zbog poraza i ispadanja iz LE.
Čitajući izjave posljednjih dana dalo se primjetiti da se Jakirovic poprilično umislio, uzoholio, osilio (kako ko koju riječ preferira :) )
Nadam se da ce ga ovaj poraz spustiti na zemlju.

Horoz
Postovi: 1634
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la Horoz » 31 avg 2023, 21:10

Četvrti gol je čisti nedostatak kvaliteta, ostale nisam vidio. Šutalo 2 i Nevistić, nema šanse da bi ga primili da je bio ili Livaković ili Šutalo u ekipi.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1707
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la Imajednabrigada » 31 avg 2023, 22:20

Profa Jakir i nikad prežaljeni selektor obruka i Dinamo i Hrvatsku. Vec sam pricao ranije da lose reaguje pod pritiskom i da je izabran ne bi neko idealno rješenje kako su neki smatrali i najavljivali.

To se pokazalo i veceras, doduše ostao je bez bitnog igraca ali bez obzira na ovoj utakmici je trebao taktički i rutinirano sacuvati prednost iz prve utakmice da je bio neki extra kalibar.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1634
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la Horoz » 31 avg 2023, 22:25

Imajednabrigada je napisao/la:
31 avg 2023, 22:20
Profa Jakir i nikad prežaljeni selektor obruka i Dinamo i Hrvatsku. Vec sam pricao ranije da lose reaguje pod pritiskom i da je izabran ne bi neko idealno rješenje kako su neki smatrali i najavljivali.

To se pokazalo i veceras, doduše ostao je bez bitnog igraca ali bez obzira na ovoj utakmici je trebao taktički i rutinirano sacuvati prednost iz prve utakmice da je bio neki extra kalibar.
Napisao sam, odlučujući gol je klasični nedostatak kvaliteta stopera i golmana. Ono je Šutalo morao stići i blokirati ili Nevistić odbraniti u svom uglu. Pa nije ih Ronaldo napadao.
Nema Jakirović tu puno krivice, ma koliko bili kivni na njega. Prodali tri najbolja igrača, plus povreda još jednog od boljih, to nijedan tim ne može nadoknaditi, pogotovo ako ne može dovesti ni blizu kvalitetna pojačanja.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
hurem
Postovi: 8628
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la hurem » 31 avg 2023, 22:34

Brigada, na osnovu čega si zakljucio da loše reaguje pod pritiskom...evo zivo me interesuje?!

Ovaj poraz ce ga spustiti na zemlju i to je najbitnije jer je poletio visoko. Nebitno je ovdje sto je izgubio neke važne igrace koji su bili nosioci igre. Ovaj poraz je previsok taman da je Goricu vodio u Češkoj a ne Dinamo Zagreb.

Horoz
Postovi: 1634
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la Horoz » 31 avg 2023, 22:41

Igrao je protiv češkog šampiona, to su po pravilu vrlo ozbiljne ekipe i kada nemaju izvikanih igrača. Česi su prodali jednog bitnog igrača i doveli dobru zamjenu.
Promjene koje je Dinamo doživio ih stavljaju , otprilike, na nivo Gorice, kada se susreću sa organizovanim i relativno kvalitetnim protivnikom.
Ne branim Jakirovića i nije mi pretjerano drag, ali realno ovo je rezultat po mjeri igračkog kadra i transfer politike.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1707
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la Imajednabrigada » 31 avg 2023, 22:45

Horoz je napisao/la:
31 avg 2023, 22:25
Imajednabrigada je napisao/la:
31 avg 2023, 22:20
Profa Jakir i nikad prežaljeni selektor obruka i Dinamo i Hrvatsku. Vec sam pricao ranije da lose reaguje pod pritiskom i da je izabran ne bi neko idealno rješenje kako su neki smatrali i najavljivali.

To se pokazalo i veceras, doduše ostao je bez bitnog igraca ali bez obzira na ovoj utakmici je trebao taktički i rutinirano sacuvati prednost iz prve utakmice da je bio neki extra kalibar.
Napisao sam, odlučujući gol je klasični nedostatak kvaliteta stopera i golmana. Ono je Šutalo morao stići i blokirati ili Nevistić odbraniti u svom uglu. Pa nije ih Ronaldo napadao.
Nema Jakirović tu puno krivice, ma koliko bili kivni na njega. Prodali tri najbolja igrača, plus povreda još jednog od boljih, to nijedan tim ne može nadoknaditi, pogotovo ako ne može dovesti ni blizu kvalitetna pojačanja.

Pa on je uveo tog stopera iz njemu znanih razloga valjda je znao cim raspolaže.

Ali kao prvo on sebi nije smio dozvoliti da Dinamo primi 3 gola za sat vremena igre.

Drugo, kazem da je ostao bez pola ekipe ovu utakmicu je trebao rutinirano odigrati, taktički, smireno jer je bio u plusu 2 gola.

Odlazak najboljeg igraca nije izgovor, u utakmici gdje si trebao rutinski sacuvati rezultat....eto onda bi i tako bilo i kao selektor npr fali nam dva igraca i mi izgubimo od Luxa ili Slovaka i lagano kazemo nedostatak kvaliteta.

Onda nemamo sta reci ni rukfasu i njemu je falilo 3 ili 4 igraca, dakle radilo se o nedostatku kvaliteta :mrgreen:
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1634
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Bosanskohercegovački treneri u inostranstvu

Post Postao/la Horoz » 31 avg 2023, 22:54

Imajednabrigada je napisao/la:
31 avg 2023, 22:45
Pa on je uveo tog stopera iz njemu znanih razloga valjda je znao cim raspolaže.

Ali kao prvo on sebi nije smio dozvoliti da Dinamo primi 3 gola za sat vremena igre.

Drugo, kazem da je ostao bez pola ekipe ovu utakmicu je trebao rutinirano odigrati, taktički, smireno jer je bio u plusu 2 gola.

Odlazak najboljeg igraca nije izgovor, u utakmici gdje si trebao rutinski sacuvati rezultat....eto onda bi i tako bilo i kao selektor npr fali nam dva igraca i mi izgubimo od Luxa ili Slovaka i lagano kazemo nedostatak kvaliteta.

Onda nemamo sta reci ni rukfasu i njemu je falilo 3 ili 4 igraca, dakle radilo se o nedostatku kvaliteta :mrgreen:
Dinamo nije bolji klub od Sparte, ovaj Dinamo danas. Ne možeš odigrati smireno i sačuvat rezultat, kad igraš protiv bolje ekipe. Rezultat iz prve utakmice je bio više sretan, nego spretan i vidjelo se tu gomila problema koji su izašli na vidjelo u ovoj tekmi. Moharemija je izveo radi povrede pretpostavljam. Otišao je dalje bolji tim iz dvije tekme, po svim parametrima.
Ne znam koja je to paralela između rukfaša, luksemburga, Bih i ove tekme? :) Ovdje se radi o ozbiljnim, organizovanim ekipama, gdje nedostatak jednog standardnog igrača znači puno. Kod rukfaša je amaterska zabava.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: denza i 4 gosta.