ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Victor » 09 feb 2022, 17:21

admin je napisao/la:
09 feb 2022, 16:47
Naravno da jesu pare problem.

Nije to Golf dvica pa da ga kupiš i ulažeš u njega i koliko para - toliko muzike. Ako daš 10 miliona, imaš najboljeg Golfa na svijetu.

Potreban je sistem, a sistem uz znanje iziskuje i novce.
Sport odavno nije livada pa eto ti trči i budi najbrži ako si talenat.

Dodatni problem je što veze nemamo u šta ćemo ulagati i ono malo para što imamo.

Nemamo kvalitetnu selekciju sportova, pa onda nemamo kvalitetnu selekciju sportista na najnižem nivou od kojih bismo razvijali vrhunske sportiste, pa nemamo trenere koji bi tu selektiranu djecu razvili u vrhunske sportiste, nemamo uslove u kojim bi se oni razvijali, nemamo motivaciju za njih da imaju želju da se razvijaju kao sportisti... svaka od tih stavki se plaća.

Nije poenta ulaganja u sportiste uzrasta Olimpijade (mada i to nemamo). Poenta je ulaganja u najniži nivo stvaranja baze iz koje bi kroz 10 godina mogao izdvojiti talenta u kojeg treba dalje ulagati.

Kako ti uopšte možeš očekivati da imamo kvalitetne skijaše, kad nemamo nijedan program kroz koji talentovana djeca od najranijeg uzrasta mogu besplatno skijati. Znači, sužavaš bazu potencijalnih olimpijaca u skijanju na one čiji roditelji mogu plaćati bar 5.000 KM po sezoni, bar 5-6 godina dok dijete stasa da uopšte možeš pričati o tome da li je talenat ili nije. I onda kad ga eto prepoznaš kao talenta, opet nemamo programa koji bi ga finansirao, ali eto mozda neki dio troškova neki sposobni roditelji mogu odnekle pokriti. Kad sve sračunaš, treba ti roditeljske investicije bar 50.000 - 100.000 KM da bi neko dogurao do Olimpijade. I onda dok nađeš roditelje koji to imaju i od njih one koji su spremni to dati na skijanje, imaš potencijalnih 50 djevojaka među kojima tražiš talenta za olimpijsku medalju. Šansa da ubodeš tog među njih 50 je ravna nuli.
Ima i ta mjesta, al brate pricamo o najgorim nastupima mogucim..u ove da si ulozio ne znam ti sta bili bi mozda bolji za 5%

Mi ovdje ne pricamo o medalji nego o brukanju epskih razmjera za koje nema izgovora...

Po toj prici svaka drzava koja je ikad uzela medalju nista drugo ne radi nego ulaze milijarde u sport...ljudi od usta odvajaju da bi se pravili sportisti..

Svugdje je manje vise isto...pocnes trenirat ako si talent prepoznace te prije ili kasnije i dobices ulsove ovdje ili tamo. Trenirao sam kosarku preko 10 godina i znam vrlo dobro sta pricam

I opet ponavljam niko im ne trazi medlaju, al realno imaju nastupe ko osobe koje su se jucer pocele bavit ovim sportovima
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Trunks » 09 feb 2022, 17:57

Victor je napisao/la:
09 feb 2022, 15:26
Trunks je napisao/la:
09 feb 2022, 12:59
Victor je napisao/la:
08 feb 2022, 23:45
Ma ja pare...das larisi uslove, stiiendiju, stan, treninge..ode na olimpijadu i ispdne nakon minut...jel i to drzava kriva?

Iskreno kakve rezultate postizu ulaze se i previse jer i ovaj minimum ulaganja ne mogu da opravdaju.

Znaci sad treba ulozit 10 miliona da ovaj bude 45 od 60 ma daj ba. Pa imas li talenta i kvalitete imalo
Ja, i?

Znači umjesto da imamo 20 Larisa ili još boljih sportista od nje, ti bi da nemamo ni tu jednu? Genijalno.

Taj talenat i kvalitet koje spominješ ćemo imati prije svega kada u državi bude više aktivnih sportista među kojima možeš izabrati najbolje od najboljih. Sada ih nemamo zbog stvari koje sam boldovao u onome spoileru.
Cuj ja i..pa eto sta za to kazes? Jesu i tu pare problem

ljudino pokazi da si talenat ulozice se u tebe, sta sad treba hodat s koferom para po BiH i davat ih svakome za svaciju zajebanciju.

Ovo je bruka nad brukama koja nema veze sa drzavom..zasto? Zato sto rezultati svih nasih sportistata su daj boze i amaterski..ovo nordijsko tracnje i sanke je otprlike ko da neko ode na 100 metara i istrci ih za 18/19 sekundi sto realno je vise rezultat prosjecne osobe nego li profesionalnog sportiste. Evo trcacu ja 15tak sekundi sto je mozda i iznad prosjecno..hocel me poslat na OI? Ulozit u mene?

To sto se ovi takmice u sportovima koji nisu dostupni velikoj vecini ne znaci da su ista posebno, tj sa ovako losim skorovima samo potvrdjuju da nisu trebali ni ici i da su tu spletom okolnosti i nista vise.

Pa eto ti si rekao za Larisu kao dale su joj se pare. Šta sad želiš reći, da curi ne treba uopšte dati priliku? Imala je respektabilne rezultate iza sebe prije OI i zasluženo je zaradila barem minimalnu pomoć. Otišla je na Olimpijske igre i podbacila, šta sad? Da imamo još deset cura kao što je ona ili još boljih, osvojila bi se i medalja. Ovo se ne odnosi samo na sportiste koji nas sada predstavljaju na ovim Zimskim olimpijskim igrama već ti govorim za kompletno stanje sporta u BiH. Poenta je da je potrebna veća količina aktivnih sportista među kojima možeš izabrati najbolje i najtalentovanije iz tog bazena, već drugi put ti to pišem.

Čuj ''šta sad, treba hodat s koferom para po BiH i davat ih sportistima''. Ne možeš tako šturo posmatrati stvari. Postoji nešto što se zove državni budžet i sve normalne države odvajaju određeni procenat tog budžeta za sport. Kod nas je taj broj sto puta manji nego recimo kod susjeda. Šta kažeš za to?

Pročitaj još jednom šta sam ti napisao u zadnjem pasusu komentara iznad.

Evo odgovorio ti je i @admin do najsitnijih detalja.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Trunks » 09 feb 2022, 18:23

admin je napisao/la:
09 feb 2022, 11:45
Naravno, korijen problema nije u takmičarima kojima treba čestitati na rezultatima koje postignu u nemogućim uslovima. Korijen problema je u Olimpijskom komitetu u kojem već 20 godina uz sve veće i veće neuspjehe sjede isti ljudi po nacionalnom ključu i ne rade apsolutno ništa da unaprijede te rezultate. U strategiji sporta u BiH koja ne postoji. Raznim ministrima na raznim nivoima koji bi se trebali baviti poslom kojim se ne bave. Državi koja ne podržava sportiste niti podrzava razvoj sporta na bazičnom nivou u školama... itd. Najmanje su krivi sportisti koji nisu dovoljno dobri. Više od njih smo krivi mi koji želimo sami sebi predstaviti da je to ipak dovoljno dobro i time omogućavamo ovim nehljebima da i dalje ne rade ništa korisno.
To je to. Upravo o tome sam i ja pisao, ali mnogi me ovdje nisu shvatili ili ne žele shvatiti.

Kao što si napisao, nemamo ni školski sport koji bi trebao biti nešto najosnovnije kao u svim normalnim državama. Nešto što bi omogućilo da se iz većeg bazena nađu najbolji i najtalentovaniji sportisti. Jednostavno, ovi koji su na pozicijama sistematski uništavaju sport u Bosni i Hercegovini.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la admin » 09 feb 2022, 20:04

Victor je napisao/la:
09 feb 2022, 17:21
admin je napisao/la:
09 feb 2022, 16:47
Naravno da jesu pare problem.

Nije to Golf dvica pa da ga kupiš i ulažeš u njega i koliko para - toliko muzike. Ako daš 10 miliona, imaš najboljeg Golfa na svijetu.

Potreban je sistem, a sistem uz znanje iziskuje i novce.
Sport odavno nije livada pa eto ti trči i budi najbrži ako si talenat.

Dodatni problem je što veze nemamo u šta ćemo ulagati i ono malo para što imamo.

Nemamo kvalitetnu selekciju sportova, pa onda nemamo kvalitetnu selekciju sportista na najnižem nivou od kojih bismo razvijali vrhunske sportiste, pa nemamo trenere koji bi tu selektiranu djecu razvili u vrhunske sportiste, nemamo uslove u kojim bi se oni razvijali, nemamo motivaciju za njih da imaju želju da se razvijaju kao sportisti... svaka od tih stavki se plaća.

Nije poenta ulaganja u sportiste uzrasta Olimpijade (mada i to nemamo). Poenta je ulaganja u najniži nivo stvaranja baze iz koje bi kroz 10 godina mogao izdvojiti talenta u kojeg treba dalje ulagati.

Kako ti uopšte možeš očekivati da imamo kvalitetne skijaše, kad nemamo nijedan program kroz koji talentovana djeca od najranijeg uzrasta mogu besplatno skijati. Znači, sužavaš bazu potencijalnih olimpijaca u skijanju na one čiji roditelji mogu plaćati bar 5.000 KM po sezoni, bar 5-6 godina dok dijete stasa da uopšte možeš pričati o tome da li je talenat ili nije. I onda kad ga eto prepoznaš kao talenta, opet nemamo programa koji bi ga finansirao, ali eto mozda neki dio troškova neki sposobni roditelji mogu odnekle pokriti. Kad sve sračunaš, treba ti roditeljske investicije bar 50.000 - 100.000 KM da bi neko dogurao do Olimpijade. I onda dok nađeš roditelje koji to imaju i od njih one koji su spremni to dati na skijanje, imaš potencijalnih 50 djevojaka među kojima tražiš talenta za olimpijsku medalju. Šansa da ubodeš tog među njih 50 je ravna nuli.
Ima i ta mjesta, al brate pricamo o najgorim nastupima mogucim..u ove da si ulozio ne znam ti sta bili bi mozda bolji za 5%

Mi ovdje ne pricamo o medalji nego o brukanju epskih razmjera za koje nema izgovora...

Po toj prici svaka drzava koja je ikad uzela medalju nista drugo ne radi nego ulaze milijarde u sport...ljudi od usta odvajaju da bi se pravili sportisti..

Svugdje je manje vise isto...pocnes trenirat ako si talent prepoznace te prije ili kasnije i dobices ulsove ovdje ili tamo. Trenirao sam kosarku preko 10 godina i znam vrlo dobro sta pricam

I opet ponavljam niko im ne trazi medlaju, al realno imaju nastupe ko osobe koje su se jucer pocele bavit ovim sportovima
ulaganje u ove sad je kao da farbas kucu staru 200 godina vodenim bojicama i očekuješ da će biti ko nova.

to je besmislena priča, niti su oni krivi što su loši, niti ti od gotovog sportiste od 25 godina sada možeš napraviti svjetskog šampiona nekim ulaganjima, ako on nije ispravno radio od predškolskog uzrasta.

ako se priča o ulaganjima, sigurno se ne priča o tome da treba dati nešto para aktuelnim takmičarima. To je kozmetika i zadnji korak.

I uopšte nije isto svugdje. Slovenija je npr. skoro uvela fizičko svaki dan u osnovnoj školi, dodatne investicije za omladinski sport, olakšala naturalizaciju sportista, radi strateški i ima rezultate o kojima mi možemo sanjati. O velesilama i njihovom pristupu ne treba ni pričati. Način na koji djeca predškolskog i školskog uzrasta treniraju neki sport u Njemačkoj i u BiH se ne mogu porediti. Hrvatska i Srbija prepoznaju te talente i to ne samo kod sebe već i kod nas...

Ne znam otkud ti to "prepoznaće te prije ili kasnije i dobićeš uslove"? Ko je u BiH prepoznat od strane BiH i dobio uslove u BiH? Upravo to je ključno, možda. Čak i kad se pojavi neki vanserijski talenat, on u 99% slučajeva ne bude prepoznat i ne dobije uslove. Ako je u pitanju Srbin ili Hrvat, prepozna ga Srbija ili Hrvatska, dobije tamo uslove i osvoji medalju za njih. Ako je Bošnjak, može se nadati da će ga prepoznati neki Čeh kao Džeku i to je to, najprije će biti da će propasti prije nego što napuni 15. Znači, do sportista je najmanje.

aqarius
Postovi: 3902
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la aqarius » 09 feb 2022, 22:12

Sa zanimanjem sam pratio par zadnjih stranica i dotakli ste se dobre teme. Problem leži u kombinaciji svih tih faktora..ne ulaganja,korupcije,nepotizma,antitalenta,itd...Uboli ste u sridu što kažu a to je školski sport.Radim u školi i vjerujte da na tjelesnom u 5.razredu učim djecu bacati rukometnu loptu..ama samo da je bace i uhvate..to je bože sačuvaj pa 90% pojma nema..haloo od 30 đaka 25 nema pojma...znači djeca se više ne igraju ševe,ćize,blize,viktorije,veselih golića,ne skijaju,ne sankaju,ne plivaju..ne voze biciklo i nemaš baze...piče samo po telefonu...oni koji kao nešto rade ima ih 0,003 %.Znači izgubili smo mentalitet,kulturu tjelesnog odgoja...i ja nas 20 godina ne vidim.Može biti nekih bljeskova poput Lane ali to je malo,premalo

Salahudin123
Postovi: 156
Pridružen/a: 28 dec 2021, 18:52
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Salahudin123 » 09 feb 2022, 22:38

Sve se slazem, svi mi znamo da drzava ne ulaze, da se nista planski ne radi, da smo u rasulu sto se tice sporta, sve to stoji. Ljudi koji su komentarisali negativno su me, u svom ovom behutu sto se tice naseg sporta, nasmijali i hvala im na tome. Ovo i jeste za smijeha i niko mi na ovom svijetu ovo ne moze opravdati. Opet kazem, sve znamo koji su nasi problemi ali otici na OI i u prvoj utrci pogresno startati ( ja mislim da to u historiji takmicenja nikom nije poslo za rukom), a u drugoj kasniti 20 sekundi, kriva je i ona, i onaj ko ju je poslao, i drzava i takav rezultat jeste za ovih komentara kakvi su bili. Onog u sankanju necu ni pominjati. Ako smo vec u takvom rasulu spremi jednog ili ni jednog takmicara, nemoj neki nacionalni kljuc i u ovome ganjati ili koje vec seme idu tu, i ovako se blamirati jer ovo nije nista nego blamaza, ma ko da je kriv i zasluzuje sve ove komentare sto su docekani na noz. Niko nije trazio medalju ali brate nije se trazilo ni ovo. Ima ono i do naseg mentaliteta, ocito je bitno samo otici, treba se malo i potruditi kad si vec tu, a ne dozvoliti da zena bude brza od tebe na trci od 1500 metara. Izgini te 3 minute koje si dobio i vratit ce se rezultat koji nece dobiti ove komentare garantujem zivotom. Ne ulaze se ni u Sandru Perkovic kao sto ulazu Amerikanci u svoj sport ali zena ih pobuca kad god stigne. P.S. Perkovic sam onako naveo, na um pade mi ona, posto sam vec pominjao nase bacace kugle, uzmi tu kuglu majku joj i bacaj po citav dan ne bi li se u finale plasirao ( mozda glup primjer ali nema veze), ne trebaju za to milioni. Svaki trud se isplati kad tad.

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Tiktaktoe » 09 feb 2022, 22:53

Kuka daj pare za nove sanke. Dobije, ima losije rezultate nego sa starima.

E sad lijepo vrati pare...
Vrabac kriminalac

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Victor » 09 feb 2022, 22:55

Tiktaktoe je napisao/la:
09 feb 2022, 22:53
Kuka daj pare za nove sanke. Dobije, ima losije rezultate nego sa starima.

E sad lijepo vrati pare...
Imas sanke, imas skije, imas role..vrati role :D
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Ivano
Postovi: 586
Pridružen/a: 14 jan 2022, 00:26
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Ivano » 10 feb 2022, 11:24

Elvedina ujutru starta 25.
👑 TOM BRADY 👑

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Robust » 10 feb 2022, 17:57

evo i kosovski zubar ostvari bolje rezultate u skijanju of nasih ubleha bas me zanima kakve je on uslove za skijanje imao :urnebes:

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1474
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la NerminFatic » 10 feb 2022, 18:25

Robust je napisao/la:
10 feb 2022, 17:57
evo i kosovski zubar ostvari bolje rezultate u skijanju of nasih ubleha bas me zanima kakve je on uslove za skijanje imao :urnebes:
Nesto nije u redu s tim nekim kombinacijama kad se kosovski stomatolog umalo umijesa u borbu za medalje. Meni nis' nije jasno. :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la jestamaji » 10 feb 2022, 18:38

ja mislim da je on slovenac kosovskog porijekla tako da ima neke uslove

Antikloc
Postovi: 2471
Pridružen/a: 11 mar 2021, 08:34
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Antikloc » 10 feb 2022, 20:06

admin je napisao/la:
09 feb 2022, 20:04
Victor je napisao/la:
09 feb 2022, 17:21
admin je napisao/la:
09 feb 2022, 16:47
Naravno da jesu pare problem.

Nije to Golf dvica pa da ga kupiš i ulažeš u njega i koliko para - toliko muzike. Ako daš 10 miliona, imaš najboljeg Golfa na svijetu.

Potreban je sistem, a sistem uz znanje iziskuje i novce.
Sport odavno nije livada pa eto ti trči i budi najbrži ako si talenat.

Dodatni problem je što veze nemamo u šta ćemo ulagati i ono malo para što imamo.

Nemamo kvalitetnu selekciju sportova, pa onda nemamo kvalitetnu selekciju sportista na najnižem nivou od kojih bismo razvijali vrhunske sportiste, pa nemamo trenere koji bi tu selektiranu djecu razvili u vrhunske sportiste, nemamo uslove u kojim bi se oni razvijali, nemamo motivaciju za njih da imaju želju da se razvijaju kao sportisti... svaka od tih stavki se plaća.

Nije poenta ulaganja u sportiste uzrasta Olimpijade (mada i to nemamo). Poenta je ulaganja u najniži nivo stvaranja baze iz koje bi kroz 10 godina mogao izdvojiti talenta u kojeg treba dalje ulagati.

Kako ti uopšte možeš očekivati da imamo kvalitetne skijaše, kad nemamo nijedan program kroz koji talentovana djeca od najranijeg uzrasta mogu besplatno skijati. Znači, sužavaš bazu potencijalnih olimpijaca u skijanju na one čiji roditelji mogu plaćati bar 5.000 KM po sezoni, bar 5-6 godina dok dijete stasa da uopšte možeš pričati o tome da li je talenat ili nije. I onda kad ga eto prepoznaš kao talenta, opet nemamo programa koji bi ga finansirao, ali eto mozda neki dio troškova neki sposobni roditelji mogu odnekle pokriti. Kad sve sračunaš, treba ti roditeljske investicije bar 50.000 - 100.000 KM da bi neko dogurao do Olimpijade. I onda dok nađeš roditelje koji to imaju i od njih one koji su spremni to dati na skijanje, imaš potencijalnih 50 djevojaka među kojima tražiš talenta za olimpijsku medalju. Šansa da ubodeš tog među njih 50 je ravna nuli.
Ima i ta mjesta, al brate pricamo o najgorim nastupima mogucim..u ove da si ulozio ne znam ti sta bili bi mozda bolji za 5%

Mi ovdje ne pricamo o medalji nego o brukanju epskih razmjera za koje nema izgovora...

Po toj prici svaka drzava koja je ikad uzela medalju nista drugo ne radi nego ulaze milijarde u sport...ljudi od usta odvajaju da bi se pravili sportisti..

Svugdje je manje vise isto...pocnes trenirat ako si talent prepoznace te prije ili kasnije i dobices ulsove ovdje ili tamo. Trenirao sam kosarku preko 10 godina i znam vrlo dobro sta pricam

I opet ponavljam niko im ne trazi medlaju, al realno imaju nastupe ko osobe koje su se jucer pocele bavit ovim sportovima
ulaganje u ove sad je kao da farbas kucu staru 200 godina vodenim bojicama i očekuješ da će biti ko nova.

to je besmislena priča, niti su oni krivi što su loši, niti ti od gotovog sportiste od 25 godina sada možeš napraviti svjetskog šampiona nekim ulaganjima, ako on nije ispravno radio od predškolskog uzrasta.

ako se priča o ulaganjima, sigurno se ne priča o tome da treba dati nešto para aktuelnim takmičarima. To je kozmetika i zadnji korak.

I uopšte nije isto svugdje. Slovenija je npr. skoro uvela fizičko svaki dan u osnovnoj školi, dodatne investicije za omladinski sport, olakšala naturalizaciju sportista, radi strateški i ima rezultate o kojima mi možemo sanjati. O velesilama i njihovom pristupu ne treba ni pričati. Način na koji djeca predškolskog i školskog uzrasta treniraju neki sport u Njemačkoj i u BiH se ne mogu porediti. Hrvatska i Srbija prepoznaju te talente i to ne samo kod sebe već i kod nas...

Ne znam otkud ti to "prepoznaće te prije ili kasnije i dobićeš uslove"? Ko je u BiH prepoznat od strane BiH i dobio uslove u BiH? Upravo to je ključno, možda. Čak i kad se pojavi neki vanserijski talenat, on u 99% slučajeva ne bude prepoznat i ne dobije uslove. Ako je u pitanju Srbin ili Hrvat, prepozna ga Srbija ili Hrvatska, dobije tamo uslove i osvoji medalju za njih. Ako je Bošnjak, može se nadati da će ga prepoznati neki Čeh kao Džeku i to je to, najprije će biti da će propasti prije nego što napuni 15. Znači, do sportista je najmanje.
Ulaganje nije glavni problem. Glavni problem je nedostatak baze. Nema masovnosti. Tako da jedino sto drzava treba i moze uraditi je popularizacija sporta.
Za skijanje ne treba veliko ulaganje,ako si iz ruralne sredine i zivis u brdima. Od pocetka uspona slovenskog skijanja ,od pocetka 80-ih ,samo su Rok Petrovic i Mateja Svet bili iz grada,svi ostali su iz ruralnih krajeva.politicki korektno receno,u stvari iz mrtvih vukojebina. Braci Prevc otac traktorom poravna snijeg,pa onda rucno mini skakaonu i skaci prije skole,poslije skole,dok te stapom ne utjeraju u kucu. I takvih ima na hiljade,pa se neko i probije. A isto je u Austriji,Svicarskoj,Bavarskoj skoro svi skijasi i skakaci su iz ruralnih krajeva! Isto u tim zemljama,ima sportska kultura,svako selo ima klubove za 100 sportova. To bi na primjer mogla drzava pomagati u sklopu popularizacije sporta.
No,uglavnom treba raditi na promjeni mentaliteta. Treba uzdizati kult tjela i kult sporta,kao vrijednosti postaviti rad,pozrtvovanje,trud. To i kad bi se krenulo u pravom smjeru,trebaju decenije da to da rezultate,jer jasno je koliko smo mi daleko od toga.
Dezinficiram,deratiziram kloceve po kucama,uredima,stadionima. Cijene pristupacne.
Iznad glava viju se barjaci
Idu papci,olovski seljaci !!

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la branimir85 » 11 feb 2022, 05:06

Ne baš neka vožnja,iako staza više odgovara tehničarkama.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Otelo
Postovi: 33513
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Otelo » 11 feb 2022, 09:34

slika

Hvala Muzaferiji što je ispunila neka minimalna očekivanja, da ne bude da sam samo negativan.

Čini se da je zadržao 87. u konkurenciji od 97. atletičara koji su startali, dvojica nisu završila utrku.

Portugalac, Bolivijac, Brazilac, Čileanac, Lebanonac, Crnogorac, Meksikanac i Kolumbijac su stigli iza našeg predstavnika.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Robust » 11 feb 2022, 11:40

slika

nadam se da mu cevapi nisu letili sa tanjira na sve strane kao sto je on letio na stazi :mrgreen: :urnebes:

slika koja opisuje sve u vezi nasih zivota mozes biti najgori al neka cevapa i igara i sve ce biti potaman u životu :rol:


Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BoixosNois1899 » 11 feb 2022, 13:10

Drape je napisao/la:
11 feb 2022, 11:50
slika
:rol: :tokralju:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la TheChief » 11 feb 2022, 18:48

BoixosNois1899 je napisao/la:
11 feb 2022, 13:10
Drape je napisao/la:
11 feb 2022, 11:50
slika
:rol: :tokralju:
Zakasnio sam nepunih devet za 30. mjestom koje je vodilo u četvrtfinale, što je takođe sjajno - naglasio je Erić.

A ima i ovo.

slika

18 sekundi na 1 500 m
11 min na 15 000 m

Ne smijem ni pomisliti koliko ce kasniti na 50 km. :D

Valjda zavrsi trku do sljedecih OI.

Salahudin123
Postovi: 156
Pridružen/a: 28 dec 2021, 18:52
Kontakt:

Re: ZOI Peking 2022 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Salahudin123 » 11 feb 2022, 18:55

TheChief je napisao/la:
11 feb 2022, 18:48
BoixosNois1899 je napisao/la:
11 feb 2022, 13:10
Drape je napisao/la:
11 feb 2022, 11:50
slika
:rol: :tokralju:
Zakasnio sam nepunih devet za 30. mjestom koje je vodilo u četvrtfinale, što je takođe sjajno - naglasio je Erić.

A ima i ovo.

slika

18 sekundi na 1 500 m
11 min na 15 000 m

Ne smijem ni pomisliti koliko ce kasniti na 50 km. :D

Valjda zavrsi trku do sljedecih OI.
Zavrsit ce je taman kad bude gala ceremonija zatvaranja OI.

Odgovori

Natrag na “ZOI Peking 2022”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.