Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Brokula
Postovi: 31277
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 03 maj 2024, 22:29

Države članice UN-a koje se nalaze na ovom spisku su:

Albanija, Austrija, Bangladeš, Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Kanada, Čile, Hrvatska, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Njemačka, Irska, Italija, Jordan, Lihtenštajn, Litvanija, Luksemburg, Malezija, Nizozemska, Novi Zeland, Sjeverna Makedonija, Poljska, Ruanda, Slovenija, Švedska, Turska, Velika Britanija, Sjedinjene Američke Države i Vanuatu.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54584
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 03 maj 2024, 22:33

Brokula je napisao/la:
03 maj 2024, 22:29
Države članice UN-a koje se nalaze na ovom spisku su:

Albanija, Austrija, Bangladeš, Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Kanada, Čile, Hrvatska, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Njemačka, Irska, Italija, Jordan, Lihtenštajn, Litvanija, Luksemburg, Malezija, Nizozemska, Novi Zeland, Sjeverna Makedonija, Poljska, Ruanda, Slovenija, Švedska, Turska, Velika Britanija, Sjedinjene Američke Države i Vanuatu.
Postavljam ja to stalno sa svakim update-om, imaš na prošloj stranici :thumbup:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54584
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 03 maj 2024, 22:36

avenija je napisao/la:
03 maj 2024, 22:27
MortemHz je napisao/la:
03 maj 2024, 21:47
avenija je napisao/la:
03 maj 2024, 21:25


Treba ovih jos 13-14 dana izlobirati barem do 40 sponzora. **** me malo ovaj arapski svijet i bliski istok ali vidjecemo. Kuvajt, Katar, UAE i takve zemlje da je izlobirati za sponzorstvo, gdje je taj Silajdzic :D , zna li se sta ce Pakistan? Iraq?
Katar neće da bude sponzor ali će glasati za rezoluciju. Za ostale nema toliko podataka još uvijek. Meni je bilo drago jer se glasanje malo pomjerilo, to ti daje više prostora da reaguješ i lobiraš dalje. Jučer su bile 23 države a danas je već broj 30 i siguran sam da neće stati na ovome.
Kakav Silajdžić? Misliš na Lagumdžiju? On extra radi, jučer u kasne sate se i Bangladeš pridružio.
Ma Silajdzica spominjem jer ima dole jake veze po tim zemljama bogatim na istoku pa da malo lobira..

Malo su me iznenadile Islamske zemlje ali kada opet vidim šta rade u vezi Palestine otreznim se.
Ma prošlo je njegovo, sljedeće godine puni 80.. jedino da obavi neki prijateljski poziv ili dva iz svog stana u Sarajevu :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Beduin
Postovi: 16506
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Beduin » 03 maj 2024, 23:09

Jeste dobro navuci sto vise kosponzora prije glasanja, mozda i zbog uticaja na misljenje drugih zemalja, ali dosta zemalja je najavilo podrsku i svoj glas ovoj rezoluciji iako nisu sponzori.
I neku noc kad je bila vanredna sjednica UN-a o sigurnosnoj situaciji u BiH i pitanju o rezoluciji moglo se shvatiti gdje imas sigurne glasove, Svicarska i mnoge druge su nedvojbeno naglasile da se genocid jeste desio i da se to ne smije zaboraviti niti vise ponoviti. Tako i neke Azijske zemlje...

Ka bih se usudio reci da ce broj glasova ZA biti iznenadjujuce velik. Imam takav utisak jer su vodece zemlje napravile indirektan veliki pritisak na mnoge drzave gdje nema kalkulacija, ako pne kazu da je bio genocid onda i mnoge "manje bitne" zemlje ima da dadnu podrsku jer ce sutra i njima trebati podrska i pomoc zemalja lidera.

Jedva cekam vise to glasanje, da se aBd usvoji pa da se basladjuiem reakcijama genocidasa. Jedino ce mi biti zao naseg naroda povratnika i ovih u genocidnoj tvorevini gdje su manjine i stalno pod pritiskom agresora.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
avenija
Postovi: 13730
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la avenija » 03 maj 2024, 23:30

MortemHz je napisao/la:
03 maj 2024, 22:36
avenija je napisao/la:
03 maj 2024, 22:27
MortemHz je napisao/la:
03 maj 2024, 21:47


Katar neće da bude sponzor ali će glasati za rezoluciju. Za ostale nema toliko podataka još uvijek. Meni je bilo drago jer se glasanje malo pomjerilo, to ti daje više prostora da reaguješ i lobiraš dalje. Jučer su bile 23 države a danas je već broj 30 i siguran sam da neće stati na ovome.
Kakav Silajdžić? Misliš na Lagumdžiju? On extra radi, jučer u kasne sate se i Bangladeš pridružio.
Ma Silajdzica spominjem jer ima dole jake veze po tim zemljama bogatim na istoku pa da malo lobira..

Malo su me iznenadile Islamske zemlje ali kada opet vidim šta rade u vezi Palestine otreznim se.
Ma prošlo je njegovo, sljedeće godine puni 80.. jedino da obavi neki prijateljski poziv ili dva iz svog stana u Sarajevu :D
Da te čuje Trump :mrgreen: , tek kreće u kampanju i borbu za novi mandat.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
boatenkk
Postovi: 503
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la boatenkk » 03 maj 2024, 23:48

ova rezolucija je najveca steta drzavi.. priprema se teren za novi rat ovdje.. ovo ce biti kasus bel.. samo da nam ne bude secas li se doli bel... srbi se naoruzavaja dok mi hurme kupujemo.. nikad se necemo opametiti.. holandani ce opet nas goloruk narod ostaviti na cjedilu ako pukne..

Avatar
Brokula
Postovi: 31277
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 04 maj 2024, 00:01

Moze li neko ovog retardiranog idiota banovati
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
soxx
Postovi: 13618
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la soxx » 04 maj 2024, 00:04

Sta dobijamo izglasavanjem rezolucije?

Avatar
Brokula
Postovi: 31277
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 04 maj 2024, 00:10

soxx je napisao/la:
04 maj 2024, 00:04
Sta dobijamo izglasavanjem rezolucije?
Da se obiljezava kao Holokaust i genocid u Ruandi, da je medjunarodno priznat.

Bosns nema nikakav PR generalno i ovo bi bila prilicno golema stvar barem po meni.

Drugacije je kad je nesto medjunarodno oznaceno, odma ce vise prosjecnih ljudi cuti za genocid i ko ga je pocinio
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Brokula
Postovi: 31277
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 04 maj 2024, 00:14

Hebote ljudi moraju javno govoriti Amerima prestanite nam prijetiti. Ovo ni Rusi nisu radili
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
godrina
Postovi: 2936
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la godrina » 04 maj 2024, 06:52

Beduin je napisao/la:
03 maj 2024, 17:26
godrina je napisao/la:
03 maj 2024, 17:17
Jel treba bit neki minimum "za" ili samo da ih je vise ?
Glas vise ZA i rezolucija ce biti izglasana. Svaki suzdrzani glas se ne racuna.
Super, hvala :bih:
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
Brokula
Postovi: 31277
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 04 maj 2024, 07:43

Ovo nije NYPD o kojem sam toliko serija gledao, ovo je neka ruska filiiala :(
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

FoSte95
Postovi: 12757
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 04 maj 2024, 07:45

To će biti u dva dana, glasanje za Rezoluciju i glasanje za Kosovo

Btw na koji način izglasavanje Rezolucije ( čitaj komad papira ) može biti izazivanje rata i ko bi taj rat onda pokrenuo
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Beduin
Postovi: 16506
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Beduin » 04 maj 2024, 10:36

Brokula je napisao/la:
04 maj 2024, 00:10
soxx je napisao/la:
04 maj 2024, 00:04
Sta dobijamo izglasavanjem rezolucije?
Da se obiljezava kao Holokaust i genocid u Ruandi, da je medjunarodno priznat.

Bosns nema nikakav PR generalno i ovo bi bila prilicno golema stvar barem po meni.

Drugacije je kad je nesto medjunarodno oznaceno, odma ce vise prosjecnih ljudi cuti za genocid i ko ga je pocinio
Upravo to, glavni cilj je uspostava medjunarodnog dana sjecanja na zrtve genocida u Srebrenici. Nigdje se u nacrtu rezolucije ne spominju Srbija i Republika Srpska tako da genocidasi bespotrebno laju i placu, sve je promisljeno isplanirano i uradjeno.

Po meni jos bitnije je cinjenica da mnoge male zemlje koje nisu ni cule za BiH, a pogotovo za genocid u Srebrenici, su sad itekako cule jer se nikad vise nije pricalo o genocidu u UN-u i zemljama sirom svijeta. Rekao bih ponajvise zahvaljujuci Vucicu i toj kampanji negirajja, a onda i rusko-kineskih saveznika u UN-u.

Koliko god za nas bila bitnija presuda Haskog suda da se osude i kazne pocinioci genocida, ujedno je to i polazna tacka ove rezolucije, ipak ce rezolucija uciniti da se svake godine svijet podsjeca i opominje na genocid. Pamet je kratka pa se presuda zaboravi, a rezolucijom ces svake godine iznova i iznova podsjeca svijet i svake naredne generacije sta se uradilo u BiH i da se to ne radi vise nigdje i nikome.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

FoSte95
Postovi: 12757
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 04 maj 2024, 13:14

Uvijek su mi bile zanimljive ove mentalne vratolomije

Od ovga



Preko ovoga

https://express.ba/naslovnica/426272/je ... -do-8-372/

Pa nazad na ovo

https://ava.z.ba/showbiz/muzika/901829/ ... -albancima
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
boatenkk
Postovi: 503
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la boatenkk » 04 maj 2024, 13:59

FoSte95 je napisao/la:
04 maj 2024, 07:45
To će biti u dva dana, glasanje za Rezoluciju i glasanje za Kosovo

Btw na koji način izglasavanje Rezolucije ( čitaj komad papira ) može biti izazivanje rata i ko bi taj rat onda pokrenuo
vrlo jednostavno.. oni zele samo razlog da kazu da se ne moze s nama.. vidis da pricaju da su genocidni i da im mi to govorimo.. samo cekaju da pukne.. samo sad je drugacija situacija.. gadali bi se pistoljima na vodu.

Avatar
jedanjeborac
Postovi: 388
Pridružen/a: 26 maj 2018, 08:48
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la jedanjeborac » 04 maj 2024, 14:06

Što bi se reklo kad ovakva ekipa sponzoriše događaj, tu nema da fali i nema da ne bude rezultata.

Za Srbiju!

ANamelessGhoul
Postovi: 1026
Pridružen/a: 10 apr 2020, 04:08
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la ANamelessGhoul » 04 maj 2024, 14:30

jedanjeborac je napisao/la:
04 maj 2024, 14:06
Što bi se reklo kad ovakva ekipa sponzoriše događaj, tu nema da fali i nema da ne bude rezultata.

Reci ti nama jel negiras genocid ?

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8347
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 maj 2024, 14:32

:rol: :rol: :rol:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15821
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la BosniaBoston » 04 maj 2024, 14:36

Kme kme
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Pensioner26, VivaLaStella i 13 gostiju.