Dionice

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la AshburtonG » 10 jun 2023, 13:47

Bila je tolika dividenda, jer prosle godine nisu isplacivali istu.

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ljevak » 16 jun 2023, 12:06


Avatar
LegendaIvica
Postovi: 871
Pridružen/a: 28 maj 2022, 21:57
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la LegendaIvica » 16 jun 2023, 12:26

ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 12:06
https://www.klix.ba/biznis/berza/na-sar ... /230615116

Nije ih bilo stid objaviti
Ja sam to kontao neki dan kad je bilo 3k ali ovo je next level :rol:

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ljevak » 16 jun 2023, 18:50

https://www.klix.ba/biznis/privreda/ter ... /230616122

Od svih zemalja Norveška će nas poklopiti.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7445
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la kraljttbvb » 16 jun 2023, 18:55

ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 18:50
https://www.klix.ba/biznis/privreda/ter ... /230616122

Od svih zemalja Norveška će nas poklopiti.
Mi se ovog izbacivanja uglja drzimo ko pijan plota, a Svabe vracaju termoelektrane na ugalj.

Ovi veliki ne mare za zagadjenje, a nas male plase nekakvim sankcijama.

Auta prelaze na struju, sve prelazi na struju u pokusaju da se izbaci nafta i to je nasa sansa, jer proizvodimo dosta struje, a mi potpisujemo neke zelene agende za izbacivanje iz upotrebe onoga na cemu lezimo (ugalj)...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la MortemHz » 16 jun 2023, 19:47

Na današnjem trgovanju na SASE ostvaren ukupan promet od 51.985 KM
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ASD » 16 jun 2023, 20:00

Za čitavu ex-yu je dovoljna jedna berza.
Nisu dobre ni u Hrvatskoj, ni u Srbiji.

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ljevak » 16 jun 2023, 20:19

kraljttbvb je napisao/la:
16 jun 2023, 18:55
ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 18:50
https://www.klix.ba/biznis/privreda/ter ... /230616122

Od svih zemalja Norveška će nas poklopiti.
Mi se ovog izbacivanja uglja drzimo ko pijan plota, a Svabe vracaju termoelektrane na ugalj.

Ovi veliki ne mare za zagadjenje, a nas male plase nekakvim sankcijama.

Auta prelaze na struju, sve prelazi na struju u pokusaju da se izbaci nafta i to je nasa sansa, jer proizvodimo dosta struje, a mi potpisujemo neke zelene agende za izbacivanje iz upotrebe onoga na cemu lezimo (ugalj)...
Kolonijalizam. Klasicno uzimanje resursa, umitano u celofan zvani obnovljivi izvori energije. Samo sto nasi glupani na vlasti ne znaju reci da mi svakako proizvodimo struju iz obnovljivih izvora. Lako je uporediti podatke, bolji smo od pola europe. Al znas ti nas, **** ti nas.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ASD » 16 jun 2023, 21:52

ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 20:19
kraljttbvb je napisao/la:
16 jun 2023, 18:55
ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 18:50
https://www.klix.ba/biznis/privreda/ter ... /230616122

Od svih zemalja Norveška će nas poklopiti.
Mi se ovog izbacivanja uglja drzimo ko pijan plota, a Svabe vracaju termoelektrane na ugalj.

Ovi veliki ne mare za zagadjenje, a nas male plase nekakvim sankcijama.

Auta prelaze na struju, sve prelazi na struju u pokusaju da se izbaci nafta i to je nasa sansa, jer proizvodimo dosta struje, a mi potpisujemo neke zelene agende za izbacivanje iz upotrebe onoga na cemu lezimo (ugalj)...
Kolonijalizam. Klasicno uzimanje resursa, umitano u celofan zvani obnovljivi izvori energije. Samo sto nasi glupani na vlasti ne znaju reci da mi svakako proizvodimo struju iz obnovljivih izvora. Lako je uporediti podatke, bolji smo od pola europe. Al znas ti nas, **** ti nas.
Ma daj, ne zezaj. Nešto se mora uraditi. Ovako kako je trenutno, ne ide.
Potpisali smo Sofijsku deklaraciju, a ništa ne radimo.

memaga
Postovi: 1690
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la memaga » 16 jun 2023, 22:13

Momci mislim da ste skrenuli sa teme, ovo je forum o dionicama a ne o kolonijalizmu....hahahahah
Ako imate kakav pametan prijedlog za ulaganje u dionice bio bi zahvalan...
Kako se oporezuje dobitak na dionicama?

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ljevak » 16 jun 2023, 22:58

ASD je napisao/la:
16 jun 2023, 21:52

Ma daj, ne zezaj. Nešto se mora uraditi. Ovako kako je trenutno, ne ide.
Potpisali smo Sofijsku deklaraciju, a ništa ne radimo.
a sta ne ide?

EPBIH-Uredno se smanjuje proizvodnja iz uglja. Grade se VE i SE.
Njemacka, Poljska povecavaju udio u proizvodnji (sad su oko 36%) pa nek njih malo maltretiraju.

Ove godine iz TE za 5 mjeseci 1420 GWh iz uglja, nikad manje.

https://www.epbih.ba/upload/images/graf_novi.png


EPHZHB - svakako ima samo HE,VE . Suvisno je pricati o njima.

memaga je napisao/la:
16 jun 2023, 22:13
Momci mislim da ste skrenuli sa teme, ovo je forum o dionicama a ne o kolonijalizmu....hahahahah
Ako imate kakav pametan prijedlog za ulaganje u dionice bio bi zahvalan...
Kako se oporezuje dobitak na dionicama?
ovo i jeste direktno vezano za temu. Ako ces se baviti berzom tako sto ce ti neko reci sta da radis, onda bolje nemoj.

Kod nas se ne oporezuje dividenda. U tome smo jedinstveni

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ASD » 16 jun 2023, 23:46

ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 22:58
ASD je napisao/la:
16 jun 2023, 21:52

Ma daj, ne zezaj. Nešto se mora uraditi. Ovako kako je trenutno, ne ide.
Potpisali smo Sofijsku deklaraciju, a ništa ne radimo.
a sta ne ide?

EPBIH-Uredno se smanjuje proizvodnja iz uglja. Grade se VE i SE.
Njemacka, Poljska povecavaju udio u proizvodnji (sad su oko 36%) pa nek njih malo maltretiraju.

Ove godine iz TE za 5 mjeseci 1420 GWh iz uglja, nikad manje.

https://www.epbih.ba/upload/images/graf_novi.png


EPHZHB - svakako ima samo HE,VE . Suvisno je pricati o njima.

memaga je napisao/la:
16 jun 2023, 22:13
Momci mislim da ste skrenuli sa teme, ovo je forum o dionicama a ne o kolonijalizmu....hahahahah
Ako imate kakav pametan prijedlog za ulaganje u dionice bio bi zahvalan...
Kako se oporezuje dobitak na dionicama?
ovo i jeste direktno vezano za temu. Ako ces se baviti berzom tako sto ce ti neko reci sta da radis, onda bolje nemoj.

Kod nas se ne oporezuje dividenda. U tome smo jedinstveni
Njemačka to radi zbog vanredne situacije (rat u ukrajini). Inače su drastično smanjili zavisnost od uglja.
Mi smo zavisni na milion načina o uglju. Ne treba govoriti da nam je Elektroprivreda jedan od motora ekonomije.

memaga
Postovi: 1690
Pridružen/a: 08 feb 2017, 23:17
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la memaga » 17 jun 2023, 07:03

ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 22:58
ASD je napisao/la:
16 jun 2023, 21:52

Ma daj, ne zezaj. Nešto se mora uraditi. Ovako kako je trenutno, ne ide.
Potpisali smo Sofijsku deklaraciju, a ništa ne radimo.
a sta ne ide?

EPBIH-Uredno se smanjuje proizvodnja iz uglja. Grade se VE i SE.
Njemacka, Poljska povecavaju udio u proizvodnji (sad su oko 36%) pa nek njih malo maltretiraju.

Ove godine iz TE za 5 mjeseci 1420 GWh iz uglja, nikad manje.

https://www.epbih.ba/upload/images/graf_novi.png


EPHZHB - svakako ima samo HE,VE . Suvisno je pricati o njima.

memaga je napisao/la:
16 jun 2023, 22:13
Momci mislim da ste skrenuli sa teme, ovo je forum o dionicama a ne o kolonijalizmu....hahahahah
Ako imate kakav pametan prijedlog za ulaganje u dionice bio bi zahvalan...
Kako se oporezuje dobitak na dionicama?
ovo i jeste direktno vezano za temu. Ako ces se baviti berzom tako sto ce ti neko reci sta da radis, onda bolje nemoj.

Kod nas se ne oporezuje dividenda. U tome smo jedinstveni
Ziv bio kako vodite temu na koji nacin se dobija struja, sve vodi prema politici, i kod nas je sve vezano za politiku i to je ocaj i nikakve veze sa dionica nema....
Na kraju ce te voditi diskusiju ko je kriv HDZ SDA ili neko treci....

Hvala na infu za dividende da su neoporezive to je jedinstveni slucaj mislim u svjetu ili mozda jos negdje ima....

Oporezuje li se dobitak od prodaje akcija???

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7445
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la kraljttbvb » 17 jun 2023, 11:10

ljevak je napisao/la:
16 jun 2023, 20:19
Kolonijalizam. Klasicno uzimanje resursa, umitano u celofan zvani obnovljivi izvori energije. Samo sto nasi glupani na vlasti ne znaju reci da mi svakako proizvodimo struju iz obnovljivih izvora. Lako je uporediti podatke, bolji smo od pola europe. Al znas ti nas, **** ti nas.
Krenimo redom. ESG je akronim od engleskih riječi Enviromental, Social i Governance (zaštita okoliša, društvena odgovornost i korporativno upravljanje).

Pa zašto onda bankari sa Wall Streeta guraju ESG? Odgovor se nalazi u istraživanju konsultantske kuće Wood Mackenzie. Trenutno više od 65 posto svjetskih rezervi nafte i prirodnog plina, dovoljno za narednih 60 godina, kontroliše sedam nacionalnih kompanija - tri arapske, dvije ruske, jedna iranska i jedna venecuelanska kompanija (Saudi Aramco, QatarEnergy, Abu Dhabi National Oil Company, Rosneft, Gazprom, National Iranian Oil Company i Petróleos de Venezuela). Nacionalne kompanije su uglavnom u većinskom državnom vlasništvu, što znači da su američki privatni investitori - a i općenito Zapad - izgubili kontrolu nad ovim resursima.

Zato ustvari i žele nametnuti da cijeli svijet odustane od fosilnih goriva i pređe na zelenu obnovljivu energiju, koju bi oni kontrolisali. Ako pak kojim slučajem vjerujete da bankari sa Wall Streeta, zapadni političari i mediji to rade zbog ljubavi prema planeti Zemlji, potražite naučnu studiju prof. dr. Simona P. Michauxa koja kaže da je zelena energija podjednako prljava kao i energija fosilnih goriva. Treba li navesti da planirani energetski bilansi ostatka svijeta (minus Zapad) jasno pokazuju da im na pamet ne pada da odustaju od fosilnih goriva?

U ESG svijetu Njemačka je “svjetski prvak” zelene tranzicije. Prema podacima Statistisches Bundesamt (Destatis), Njemačka je u 2022. čak 44 posto energije dobijala iz obnovljivih izvora (energija vode, vjetra, sunca i biomase). A sada iznenađenje. Prema posljednjim podacima Agencije za statistiku BiH u februaru 2023. BiH je 50,4 posto električne energije dobijala iz obnovljivih izvora! Pri tome proizvodnja energije iz uglja u Njemačkoj raste. U 2020. godini 23,4 posto električne energije u Njemačkoj dolazilo je iz uglja, 2021. godine 28,1 posto, a 2022. čak 31,3 posto, pokazuju podaci Destatisa. I to je logično. Obnovljivi izvori energije su veoma ovisni o vremenskim prilikama i zbog toga se čak i jedna Njemačka vraća sigurnom uglju.

BiH ima prilične rezerve uglja i već sada može zadovoljiti sve svoje potrebe za električnom energijom i da joj još ostane za izvoz. Trenutno BiH ima veću proizvodnju električne energije po stanovniku od zemalja u okruženju - proizvodnja u BiH je na kraju 2021. godine iznosila 5.393 kWh po stanovniku, a u Hrvatskoj 3.638 kWh, Mađarskoj 3.585 kWh, Rumuniji 3.037 kWh i tako dalje.

Nedavno je predsjednik Ugande Yoweri Museveni ismijavao Njemačku i njenu zelenu agendu. On je na svom Twitter nalogu napisao da se u Njemačkoj upravo ruši ogromna vjetroelektrana kako bi se napravio dodatni prostor za novi rudnik uglja i termoelektranu te dodao da to “izvrgava ruglu zapadnjačku posvećenost klimatskim ciljevima”. Dodao je i da Afrika nikada neće prihvatiti zapadnjačke dvostruke standarde “jedna pravila za njih, a druga za nas”. Nažalost, mi u BiH nemamo niti političare niti regulatore niti struku takvog kalibra kakve ima Afrika.
Malo duzi tekst, ali govori isto sto i mi ovdje pisemo...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ASD » 17 jun 2023, 11:48

Samo što kod nas velika većina obnovljivih izvora spada u rijeke. Koji se kao izvorišta energije previše iskorištavaju.

Rudnici i Elektroprivreda su kod nas kočnice razvoja društva. Ne treba ni 1 posto simpatije imati prema njima.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la MortemHz » 19 jun 2023, 17:48

A jes' ova berza propala, u posljednih mjesec dana nikad manje posla.

Na današnjem trgovanju na sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 430,63 KM.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️


Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la MortemHz » 26 jun 2023, 14:59

Na današnjem trgovanju na SASE ostvaren ukupan promet od 1.627.954 KM
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la ljevak » 29 jul 2023, 00:39

Potvrđeno naše pisanje: Novi pad profita BH Telecoma

https://www.biznisinfo.ba/potvrdjeno-na ... -telecoma/

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7445
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Dionice

Post Postao/la kraljttbvb » 29 jul 2023, 06:09

Ima 20 godina kako govore da Telekom namjerno ruse, da bi ga neko mogao jeftino kupiti.

Mada se dobro ikako drze da ne propadnu, kad vidis kako su "ljubazni" kad im dodjes da pitas za nesto...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: boatenkk i 23 gosta.