Sloboda vs Tuzla City

husrefbeg
Postovi: 1090
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 09 dec 2023, 18:13

Senčo se malo preračunao poletio da preuzme klub i mislio da će kao u prvom mandatu biti placeva. Nema više a momci iz Skupštine ne daju muljazu zato će napustiti i sa sobom povesti Nalu koji glumi moralnu vertikalu a naplaćuje i od prošlog mandata.

Avatar
DamirT
Postovi: 14003
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la DamirT » 10 dec 2023, 12:48

husrefbeg je napisao/la:
09 dec 2023, 18:13
Senčo se malo preračunao poletio da preuzme klub i mislio da će kao u prvom mandatu biti placeva. Nema više a momci iz Skupštine ne daju muljazu zato će napustiti i sa sobom povesti Nalu koji glumi moralnu vertikalu a naplaćuje i od prošlog mandata.
Zato ovi iz Skupstine rade sve posteno i transparentno, nema govora :urnebes:

Sve hinja do hinje...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

simonknows
Postovi: 2156
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la simonknows » 10 dec 2023, 15:42

TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 dec 2023, 20:53
simonknows je napisao/la:
08 dec 2023, 15:43
husrefbeg je napisao/la:
08 dec 2023, 15:34


Znači odustali ste od PL idete u stabilizaciju. Možda vam je tako i bolje svakako će se na Tušnju igrati PL. Senčo vam nije uspio vratiti dugove već napravio nove. Kupovat redom utakmice i pravio muljaže ne da to ova poštena skupština.
Sačekat ćemo ponedjeljak. Pazi da se PL nikako ne igra na Tušnju narednih godina. A mi ćemo ući kad tad i s kim god.
Po tvom mi bi prosle godine ispali, ali nece da moze 😘
Budi iskren i reci kako ste ostali prošle sezone, pa nama niste gola dali u 3 "derbija", u Banovićima smo fulali 1 na 1 za pobjedu, na Tušnju vas dobili, u Gradačcu 20ak minuta sa igračem manje niste nam zaprijetili kako treba... Konkurenti vam svi uzimali bodove i kući i na strani, i znaš kako ste na kraju ostali. Tako ćete i ove sezone, možda. Ko ostaje kupovinom i na guzove, taj ispadne kad tad. Ne pitaj kako znam.

Želju ste dobili? Pa njih smo i mi samljeli u kupu, Široki ste dobili? Prvo bizarno glupa reakcija Lukića gdje sam sebi daje gol, a onda poigravanje Muse i 2 0, onako ih nikad ne bi dobili. Ostalo ste dobili Igman kući i Gošk na strani, pa ti vidi kako možete pošteno ostat.
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

husrefbeg
Postovi: 1090
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 10 dec 2023, 16:10

simonknows je napisao/la:
10 dec 2023, 15:42
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 dec 2023, 20:53
simonknows je napisao/la:
08 dec 2023, 15:43


Sačekat ćemo ponedjeljak. Pazi da se PL nikako ne igra na Tušnju narednih godina. A mi ćemo ući kad tad i s kim god.
Po tvom mi bi prosle godine ispali, ali nece da moze 😘
Budi iskren i reci kako ste ostali prošle sezone, pa nama niste gola dali u 3 "derbija", u Banovićima smo fulali 1 na 1 za pobjedu, na Tušnju vas dobili, u Gradačcu 20ak minuta sa igračem manje niste nam zaprijetili kako treba... Konkurenti vam svi uzimali bodove i kući i na strani, i znaš kako ste na kraju ostali. Tako ćete i ove sezone, možda. Ko ostaje kupovinom i na guzove, taj ispadne kad tad. Ne pitaj kako znam.

Želju ste dobili? Pa njih smo i mi samljeli u kupu, Široki ste dobili? Prvo bizarno glupa reakcija Lukića gdje sam sebi daje gol, a onda poigravanje Muse i 2 0, onako ih nikad ne bi dobili. Ostalo ste dobili Igman kući i Gošk na strani, pa ti vidi kako možete pošteno ostat.
Senčo se javno hvali po gradu da je najmanje šest utakmica kupio uključujući i zadnju što je javno sad na Skupštini izjavio. I to u federalnoj. Inače bi bili 3 ili 4 na tabeli. Ko će sad na proljeće kupovati. Mi jesmo bili i sada smo u krizi Al lagano izlazimo. Šta reći za vas osim riječi stabilizacija u kojoj ostajete narednih nekoliko godina.

Avatar
hondas
Postovi: 1112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 15:56
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la hondas » 10 dec 2023, 16:39

Vi cete nekom nesto pricati o postenju i kupovinama,smjesno,nema vise malverzacija ni u jednom klubu na nasim prostorima.Sad ces reci i da ste bolji navijaci od nas.Pola ekipa Prve lige federacije ima bolju posjetu od vas.Dodje na utakmicu samo ko je dobio dnevnicu a sve je manje dnevnica.

Avatar
hondas
Postovi: 1112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 15:56
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la hondas » 10 dec 2023, 16:41

Zreli ste za kontrole i pretresa klupskih papira.

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2085
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 10 dec 2023, 16:45

Lijepo je da postoji ova tema da bi i niželigaši mogli malo da se uključe u dešavanja u PL a da je bude ofirno.
Možda su u pravu kada pričaju o načinu kako smo ostali prošle godine, ali imali su priliku i oni. Nije da su oni pošteni pa nisu htjeli nego nisu znali. Preciznije nisu niti znali niti imali para za takvo nešto i sada su zasluženo tu gdje jesu.

TuzlaCityfighter
Postovi: 772
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 10 dec 2023, 22:31

simonknows je napisao/la:
10 dec 2023, 15:42
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 dec 2023, 20:53
simonknows je napisao/la:
08 dec 2023, 15:43


Sačekat ćemo ponedjeljak. Pazi da se PL nikako ne igra na Tušnju narednih godina. A mi ćemo ući kad tad i s kim god.
Po tvom mi bi prosle godine ispali, ali nece da moze 😘
Budi iskren i reci kako ste ostali prošle sezone, pa nama niste gola dali u 3 "derbija", u Banovićima smo fulali 1 na 1 za pobjedu, na Tušnju vas dobili, u Gradačcu 20ak minuta sa igračem manje niste nam zaprijetili kako treba... Konkurenti vam svi uzimali bodove i kući i na strani, i znaš kako ste na kraju ostali. Tako ćete i ove sezone, možda. Ko ostaje kupovinom i na guzove, taj ispadne kad tad. Ne pitaj kako znam.

Želju ste dobili? Pa njih smo i mi samljeli u kupu, Široki ste dobili? Prvo bizarno glupa reakcija Lukića gdje sam sebi daje gol, a onda poigravanje Muse i 2 0, onako ih nikad ne bi dobili. Ostalo ste dobili Igman kući i Gošk na strani, pa ti vidi kako možete pošteno ostat.
Ostali zahvaljujuci sto je bilo losijih od nas, koji su i ispali !
Elvir Baljic

Avatar
senjak075
Postovi: 789
Pridružen/a: 13 dec 2022, 10:25
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la senjak075 » 11 dec 2023, 14:01

Oba puta časno ispali za razliku od ostalih klubova :thumbup:

To i jest razlika između nas i seoskih klubova iz Konjica, Posušja i obje Sloge :puke:
Ja tripujem tripujem, na Slobodu tipujem!

TuzlaCityfighter
Postovi: 772
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 11 dec 2023, 14:10

senjak075 je napisao/la:
11 dec 2023, 14:01
Oba puta časno ispali za razliku od ostalih klubova :thumbup:

To i jest razlika između nas i seoskih klubova iz Konjica, Posušja i obje Sloge :puke:
Zasto bi klubovi iz Konjica, Doboja ili Posusja bili seoski klubovi ? Nekad imam isjecaj da se u Slobodi zbog toga i desavaju odredjene stvari, jer nekako sve gledate sa neke visine, smatrate da ste nesto veci, bitniji...
Elvir Baljic

Beledija
Postovi: 1054
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 12 dec 2023, 11:18

TuzlaCityfighter je napisao/la:
11 dec 2023, 14:10
senjak075 je napisao/la:
11 dec 2023, 14:01
Oba puta časno ispali za razliku od ostalih klubova :thumbup:

To i jest razlika između nas i seoskih klubova iz Konjica, Posušja i obje Sloge :puke:
Zasto bi klubovi iz Konjica, Doboja ili Posusja bili seoski klubovi ? Nekad imam isjecaj da se u Slobodi zbog toga i desavaju odredjene stvari, jer nekako sve gledate sa neke visine, smatrate da ste nesto veci, bitniji...

Beledija
Postovi: 1054
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 12 dec 2023, 16:04

Tačno je da u Pl BiH ima nekoliko klubova iz malih sredina(sela) ili manjih gradova.Doboj jeste grad Konjic i Posušje dali imaju status grada ili samo općine to ne znam.TC Husić je preselio u Tuzlu,pa to nije više Sloga S.Han i već šestu godinu nastupa pod imenom koje su svi prihvatili osim gotovo svih navijača Slobode.Manje je poznato da je i u SFRJ bilo seoskih klubova( u 1. saveznoj ligi 1971 g. igrala je Crvenka sa 8-9 hiljada st.) a dosta ranije je nastupala i Lendava kod M.Sobote u Sloveniji.U nedostatku sredstava mnogi klubovi odustaju od takmičenja, kratkoročno ih zamjenjuju takozvani hibridni klubovi koji imaju privatne investitore. Žalosno je što sa gubitkom volje ili finansije postanu opterećenje ti klubovi poćinju nestajati sa scene a još je žalosnije da ekipe sa višedecenijskom bitisanju jedan po jedan sele u niže lige ili zaključavaju brave na stadionima.Pratim šta se dešava sa Slobodom...jedni kažu dobro drugi tvrde da je to daleko od dobrog.Ja lično mislim da grad treba dok je vrijeme svim pravnim srestvima zaštiti klub od eventualnog propadanja. Zaštititi svoj brend a bogami zaštititi i sredstva koja nisu beznačajna.Ovo što je skupština razriješila presjednika a istog lika izabrala u komisiju za izbor sledećeg je u naj manju ruku bez veze. Mislim da toga nema ni u Ruandi. Ili možda ima.

Hazre
Postovi: 686
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 13 dec 2023, 15:17

Cuj sta kazu navijaci Slobode...da hoce biti Dreamteam Tom Cat i Babuka. Vec sanjaju u evropi i nekom trofeju. Pa bolan Sarajevo, Zrinja i Borac su miljama pred vama. O cemu vi pricate o evropi i kurcu. Plafon vam je PL :crazy: :crazy: :shock:

montolivo18
Postovi: 822
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la montolivo18 » 13 dec 2023, 15:50

Vraća se Azmir Husić na velika vrata u Slobodu.🚪

Hazre
Postovi: 686
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 13 dec 2023, 15:59

montolivo18 je napisao/la:
13 dec 2023, 15:50
Vraća se Azmir Husić na velika vrata u Slobodu.🚪
Dobro oke neka se vrati, ali od evrope opet nema nista. To ti garantujem...

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2085
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 13 dec 2023, 18:53

Malo i dobrih vijesti, mada ih ne treba uzimati 100% za ozbiljno jer dolazi nam izborna godina. Grad Tuzla će kroz kreditno zaduženje (nisu rekli u kom iznosu) raditi neke stvari na Tušnju, a DF je kroz Vladu TK rekao da će sufinansirati sve radove na Tušnju u omjeru 50:50.
Trebalo bi to iskoristiti da dobijemo ili natkriven istok ili natkriven zapad. Samo da ne bude pusta predizborna kao više puta do sad.

montolivo18
Postovi: 822
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la montolivo18 » 14 dec 2023, 20:34

Šta kažete na ovo??

Senad Mujaković i njegov Upravni odbor podnijeli su ostavke u Fudbalskom klubu Sloboda prije nekoliko dana.

Međutim, predsjednik u ostavci kaže za Raport da to nije gotova priča i najavljuje mogući preokret - odnosno, odlazak onih ljudi koji su Slobodu odveli u niži rang, a ostanak Mujkanovića i onih koji žele ponos Tuzle vratiti u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.


Nije završena priča
"To nije završena priča. Mi tražimo, odnosno moj Upravni odbor i pojedini ljudi oko kluba, da dio članova Skupštine, odnosno svi oni koji imaju veze sa ispadanjem Slobode izt Premijer lige odstupe iz kluba", kaže Mujkanović za naš portal.

Potvrđuje još jednu značajnu vijest, a to je da je u kontaktu sa bivšim predsjednikom FK Sloboda Azmirom Husićem, svojim ljetošnjim "rivalom" za čelno mjesto u klubu.

"Tačno je, razgovaram sa Husićem oko tih stvari, odnosno oko fudbalske priče u Slobodi. U komunikaciji smo", potvrđuje Mujkanović.


Pojašnjava potom svoj status u klubu nakon neopozive ostavke koju je podnio prije tri dana.


"Pravno smo u ostavci, a po Statutu bi Skupština trebala odrediti Odbor za hitnost koji bi radio 30 dana, dok se ne nađe nova uprava.

Međutim, oni prave neku komisiju i raspisuju javni poziv za Upravni odbor", ističe Mujkanović te nabraja razloge za ostavku.

"Napravili su na Skupštini izmjenu Statuta, stvorivši ogroman pritisak na Upravu. Odlučili su da prave nekoliko komisija - komisiju za dovođenje i odlaske fudbalera, komisiju za trenere i slično...


Žele srezati ingerencije Upravnog odbora koji bi donosio pare, a drugi bi raspolagali sredstvima, donosili odluke i trošili.


U tim okolnostima, niko normalan ne bi radio. Da ne govorim da je sve to pravno neutemeljeno", pojašanjava Mujkanović.

Upitna legalnost Skupštine
Ko sada vodi tekuću poslove u FK Sloboda - dok su oni u ostavci, a drugi niko nije imenovan?

"Tu je direktor kluba Eldar Jusufović. On nije pod ostavkom, radi po ovlastima koje ima u pravnom licu", kaže Mujkanović.

On dovodi u pitanje i legalnost akuelne Skupštine FK Sloboda, formirane nedugo nakon što je on sa svojim timom u julu dobio povjrenje starog skupštinskog saziva da preuzme klub.

"Sve je to meni sumnjivo. Mislim da su dva čovjeka iz stare uprave birali članove za novu Skupštinu i, po meni, Skupština nije legitimna.


Na ovu temu ćemo još pričati, ali nije sada vrijeme", tvrdi Mujkanović.

Iz kluba su na zvaničnoj internetskoj stranici objavili saopćenje sa sjednice Skupštine u kojem se navodi niz primjedbi na rad Uprvanog odbora u proteklih pet mjeseci pod Mujkanovićem.

Pitali smo Mujkanovića za komentar.

Važnije stvari
Počeli smo od navoda da Upravni odbor "nije želio obrazložiti finansijski izvještaj za period u kojem je rukovodio klubom".

"Dotad ih nije nigdje bilo, a onda mi dobijamo, samo dan nakon što je prvi dio sezone završen, dopis putem e-maila od neke Skupštine da im podnesemo finansijski izvještaj za protekla 4,5 mjeseca.

Niti je početak niti kraj godine, a zna se kad se podnosi izvještaj o finansijama. Time su pravili pritisak na upravu, ne znam iz kojeg razloga. Možda da nas disciplinuju ili smijene iako smo postigli dobar uspjeh od ulaska u klub.

Ipak, dao sam im dio izvještaja. Više nisam želio jer ne poznajem te ljude. Ne znam ko su, kakvog su karaktera...", ističe Mujkanović.

Drugi je prigovor bio da Upravni odbor nije dostavio plan rada za 2024. godinu.

"Tražili su plan rada za 20204. godinu da im dostavimo u novembru, i to u trenutku kad ne znamo ni koji rang ćemo igrati naredne sezone. I to ne bi bilo bitno, napravili bismo A i B varijantu, dobili bi oni sve na vrijeme.

Međutim, imali smo prečih stvari da se brinemo, kao što su igračka pojačanja, pogotovo jer u zimskom prijelaznom roku nema mnogo pristupačnih fudbalera na tržištu.

Pokušali smo na tome raditi", kaže Mujkanović.

Lični animoziteti
Na kraju, on otkriva šta bi mogao biti motiv za uklanjanje njegovog Upravnog odbora iz kluba.

"Jedini zaključak je da ovo ima veze s ličnim animozitetima, ali i ambicijama pojedinaca koji bi ulaskom u Slobodu željeli da prave sebi pozicije uoči izbora u Nogometnom savezu Bosne i Hercegovine.

Moja je jedina ambicija Sloboda, da je vratim u Premijer ligu BiH. Međutim, ako je neko mislio da ću ja raditi, a drugi da se kite uspjesima, tako ne ide", zaključio je Mujkanović.

montolivo18
Postovi: 822
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la montolivo18 » 14 dec 2023, 20:40

Ponosnipodrinjac je napisao/la:
13 dec 2023, 18:53
Malo i dobrih vijesti, mada ih ne treba uzimati 100% za ozbiljno jer dolazi nam izborna godina. Grad Tuzla će kroz kreditno zaduženje (nisu rekli u kom iznosu) raditi neke stvari na Tušnju, a DF je kroz Vladu TK rekao da će sufinansirati sve radove na Tušnju u omjeru 50:50.
Trebalo bi to iskoristiti da dobijemo ili natkriven istok ili natkriven zapad. Samo da ne bude pusta predizborna kao više puta do sad.
Konstanto spominješ da dobijate nešto vi? Šta tačno dobijate? Vaš stadion je u Simin Hanu, sa njega možete raditi šta hoćete, farbati stolice u plavo-bijelu boju, stavljati reflektore, mijenjati teren, mreže, golove i tako dalje. Na Tušnju ste samo kao gosti, ustvari vi to plaćate i ni za šta se ne pitate, i to je činjenica, tačnije ne pitate se kao na svom stadionu. Stavi se ti u poziciju da sad ideš stanovati kod nekoga u kuću i da mu komanduješ, nećeš sigurno moći.

TuzlaCityfighter
Postovi: 772
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 14 dec 2023, 20:57

montolivo18 je napisao/la:
14 dec 2023, 20:34
Šta kažete na ovo??

Senad Mujaković i njegov Upravni odbor podnijeli su ostavke u Fudbalskom klubu Sloboda prije nekoliko dana.

Međutim, predsjednik u ostavci kaže za Raport da to nije gotova priča i najavljuje mogući preokret - odnosno, odlazak onih ljudi koji su Slobodu odveli u niži rang, a ostanak Mujkanovića i onih koji žele ponos Tuzle vratiti u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.


Nije završena priča
"To nije završena priča. Mi tražimo, odnosno moj Upravni odbor i pojedini ljudi oko kluba, da dio članova Skupštine, odnosno svi oni koji imaju veze sa ispadanjem Slobode izt Premijer lige odstupe iz kluba", kaže Mujkanović za naš portal.

Potvrđuje još jednu značajnu vijest, a to je da je u kontaktu sa bivšim predsjednikom FK Sloboda Azmirom Husićem, svojim ljetošnjim "rivalom" za čelno mjesto u klubu.

"Tačno je, razgovaram sa Husićem oko tih stvari, odnosno oko fudbalske priče u Slobodi. U komunikaciji smo", potvrđuje Mujkanović.


Pojašnjava potom svoj status u klubu nakon neopozive ostavke koju je podnio prije tri dana.


"Pravno smo u ostavci, a po Statutu bi Skupština trebala odrediti Odbor za hitnost koji bi radio 30 dana, dok se ne nađe nova uprava.

Međutim, oni prave neku komisiju i raspisuju javni poziv za Upravni odbor", ističe Mujkanović te nabraja razloge za ostavku.

"Napravili su na Skupštini izmjenu Statuta, stvorivši ogroman pritisak na Upravu. Odlučili su da prave nekoliko komisija - komisiju za dovođenje i odlaske fudbalera, komisiju za trenere i slično...


Žele srezati ingerencije Upravnog odbora koji bi donosio pare, a drugi bi raspolagali sredstvima, donosili odluke i trošili.


U tim okolnostima, niko normalan ne bi radio. Da ne govorim da je sve to pravno neutemeljeno", pojašanjava Mujkanović.

Upitna legalnost Skupštine
Ko sada vodi tekuću poslove u FK Sloboda - dok su oni u ostavci, a drugi niko nije imenovan?

"Tu je direktor kluba Eldar Jusufović. On nije pod ostavkom, radi po ovlastima koje ima u pravnom licu", kaže Mujkanović.

On dovodi u pitanje i legalnost akuelne Skupštine FK Sloboda, formirane nedugo nakon što je on sa svojim timom u julu dobio povjrenje starog skupštinskog saziva da preuzme klub.

"Sve je to meni sumnjivo. Mislim da su dva čovjeka iz stare uprave birali članove za novu Skupštinu i, po meni, Skupština nije legitimna.


Na ovu temu ćemo još pričati, ali nije sada vrijeme", tvrdi Mujkanović.

Iz kluba su na zvaničnoj internetskoj stranici objavili saopćenje sa sjednice Skupštine u kojem se navodi niz primjedbi na rad Uprvanog odbora u proteklih pet mjeseci pod Mujkanovićem.

Pitali smo Mujkanovića za komentar.

Važnije stvari
Počeli smo od navoda da Upravni odbor "nije želio obrazložiti finansijski izvještaj za period u kojem je rukovodio klubom".

"Dotad ih nije nigdje bilo, a onda mi dobijamo, samo dan nakon što je prvi dio sezone završen, dopis putem e-maila od neke Skupštine da im podnesemo finansijski izvještaj za protekla 4,5 mjeseca.

Niti je početak niti kraj godine, a zna se kad se podnosi izvještaj o finansijama. Time su pravili pritisak na upravu, ne znam iz kojeg razloga. Možda da nas disciplinuju ili smijene iako smo postigli dobar uspjeh od ulaska u klub.

Ipak, dao sam im dio izvještaja. Više nisam želio jer ne poznajem te ljude. Ne znam ko su, kakvog su karaktera...", ističe Mujkanović.

Drugi je prigovor bio da Upravni odbor nije dostavio plan rada za 2024. godinu.

"Tražili su plan rada za 20204. godinu da im dostavimo u novembru, i to u trenutku kad ne znamo ni koji rang ćemo igrati naredne sezone. I to ne bi bilo bitno, napravili bismo A i B varijantu, dobili bi oni sve na vrijeme.

Međutim, imali smo prečih stvari da se brinemo, kao što su igračka pojačanja, pogotovo jer u zimskom prijelaznom roku nema mnogo pristupačnih fudbalera na tržištu.

Pokušali smo na tome raditi", kaže Mujkanović.

Lični animoziteti
Na kraju, on otkriva šta bi mogao biti motiv za uklanjanje njegovog Upravnog odbora iz kluba.

"Jedini zaključak je da ovo ima veze s ličnim animozitetima, ali i ambicijama pojedinaca koji bi ulaskom u Slobodu željeli da prave sebi pozicije uoči izbora u Nogometnom savezu Bosne i Hercegovine.

Moja je jedina ambicija Sloboda, da je vratim u Premijer ligu BiH. Međutim, ako je neko mislio da ću ja raditi, a drugi da se kite uspjesima, tako ne ide", zaključio je Mujkanović.
Vidi majstore,sve je to dobro sroceno i napisano, samo ima jedan problem. A.H ne radi niskim u duetu, on ako radi nesto, radi sam. Taj isti Mujkanovic prilikom preuzimanja Slobode izjavi što šta za Azmira , sad se ponizio i dosao mu na noge da trazi "podršku" za preuzimanje kormila u Slobodi, jer ocito sam nije u stanju. Mujkanovic vam je napravio samo duga, sad kad je doslo vrijeme naplate nekih racuna, leze ostavka. Nazalost ali tacno je da je samo narastao dug od kad je Mujkanovic preuzeo. Sto se tice terena -stadiona i ulaganja, nek samo uloze i poprave, nema veze ciji je, samo nek se dotjera da lici na nesto.
Elvir Baljic

husrefbeg
Postovi: 1090
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: Sloboda vs Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 14 dec 2023, 20:59

montolivo18 je napisao/la:
14 dec 2023, 20:40
Ponosnipodrinjac je napisao/la:
13 dec 2023, 18:53
Malo i dobrih vijesti, mada ih ne treba uzimati 100% za ozbiljno jer dolazi nam izborna godina. Grad Tuzla će kroz kreditno zaduženje (nisu rekli u kom iznosu) raditi neke stvari na Tušnju, a DF je kroz Vladu TK rekao da će sufinansirati sve radove na Tušnju u omjeru 50:50.
Trebalo bi to iskoristiti da dobijemo ili natkriven istok ili natkriven zapad. Samo da ne bude pusta predizborna kao više puta do sad.
Konstanto spominješ da dobijate nešto vi? Šta tačno dobijate? Vaš stadion je u Simin Hanu, sa njega možete raditi šta hoćete, farbati stolice u plavo-bijelu boju, stavljati reflektore, mijenjati teren, mreže, golove i tako dalje. Na Tušnju ste samo kao gosti, ustvari vi to plaćate i ni za šta se ne pitate, i to je činjenica, tačnije ne pitate se kao na svom stadionu. Stavi se ti u poziciju da sad ideš stanovati kod nekoga u kuću i da mu komanduješ, nećeš sigurno moći.
I ti slabo kontaš. Niti smo mi vlasnici gore u S. Hanu niti vi na Tusnju. Drug moj oba stadiona su javno dobro, a vlasnik je grad Tuzla i nalaze se samo na raspolaganje sportskim klubovima. Pošto je stadion Tušanj od većeg značaja čak je grad oformio i JU Sradion Tušanj koja se opet finansira iz budžeta građana. Znači nema tu ništa privatno. Dal će nekad biti ovom potom. I ni ekser se ne može zakucati bez tendera i procedure.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”