ABA Liga 2023/2024

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan


Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Sanfrancisco » 24 dec 2023, 23:56

Sretan Luka Bozic svima koji slave !!!

filip13
Postovi: 38071
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la filip13 » 27 dec 2023, 22:32


filip13
Postovi: 38071
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la filip13 » 28 dec 2023, 08:52


Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7445
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la kraljttbvb » 28 dec 2023, 09:54

Iz Igokee idu ko na traci...

Onaj jedan u Budućnost, Gordic ode i još jedan (slabo pratim ABA, pa ne znam imena).
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Sanfrancisco » 28 dec 2023, 10:56

Jutros u policijskoj akciji u Baru uhapsen prvi covjek Mornara Djordjije Pavicevic.

filip13
Postovi: 38071
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la filip13 » 28 dec 2023, 15:12


Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la deantinho » 02 jan 2024, 13:46

kraljttbvb je napisao/la:
28 dec 2023, 09:54
Iz Igokee idu ko na traci...

Onaj jedan u Budućnost, Gordic ode i još jedan (slabo pratim ABA, pa ne znam imena).
Faktički su obezbijedili opstanak nakon prve faze, tako da sa te strane mogu i sa puno manjim troškovima igrati drugi dio. Za BH ligu im i drugi tim može biti dovoljan. Drugo, čuo sam da su navodno postojali problemi između trenera i par prvotimaca, pa možda je i to razlog.

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la VensanKasel » 07 jan 2024, 10:53

Teodosić izvrnuo zglob , Zvezdu baš krenulo sa povredama .
Loše pred duplo kolo Eurolige , on im je ključni igrač u napadu ove sezone .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Sanfrancisco » 07 jan 2024, 15:31

VensanKasel je napisao/la:
07 jan 2024, 10:53
Teodosić izvrnuo zglob , Zvezdu baš krenulo sa povredama .
Loše pred duplo kolo Eurolige , on im je ključni igrač u napadu ove sezone .
Nije. On je vise asistent. Ponekad bljesne kao strijelac, ali vise je kao vodja tima, sto je i razumljivo, s obzirom na renome i iskustvo. Najpotentniji kao strijelac je Nedovic( i protiv Partizana i sinoc najbolji strijelac tima). Ponekad i Rokas, kad ga krene sut.
Mislim da povreda Teodosica nije teze prirode.

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la VensanKasel » 07 jan 2024, 16:44

Sanfrancisco je napisao/la:
07 jan 2024, 15:31
VensanKasel je napisao/la:
07 jan 2024, 10:53
Teodosić izvrnuo zglob , Zvezdu baš krenulo sa povredama .
Loše pred duplo kolo Eurolige , on im je ključni igrač u napadu ove sezone .
Nije. On je vise asistent. Ponekad bljesne kao strijelac, ali vise je kao vodja tima, sto je i razumljivo, s obzirom na renome i iskustvo. Najpotentniji kao strijelac je Nedovic( i protiv Partizana i sinoc najbolji strijelac tima). Ponekad i Rokas, kad ga krene sut.
Mislim da povreda Teodosica nije teze prirode.
Na terenu se vidi razlika kada on igra i kada ne igra .
Imaš li možda statistiku +/- Teodosića i Nedovića ?
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Felixians4 » 07 jan 2024, 16:59

Koliko vi to pojednostavljeno i usko promatrate. Skroz se mijenja sad mentalitet i koncepcija. Uoči sezone mali Topić ipak u Megi, Duško Ivanović brzo dobije otkaz, preuzme Grk, ekipa u ABA gazi, no u EL slabo i na prijelazu godine doselekcija, mali Topić stiže, mijenjaš visoke rezerve, ozljede, milijun je faktora u sezoni.

Teodosić i Topić su playmakeri, Nedović nije. On to može pokriti, tu je i Yago koji sigurno nije nesretan što će sada mu se povisiti minutaža, no poanta je da su u par dana dakle ostali bez 70% kreacije, a gro akcija se i preko short rolla Mitrovića igralo koji je također OUT, inače prvi po napadačkim skokovima u EL, a tu na početku sezone na topicu EL kljucalo se kako jedini Bolomboy je dobar skakač što je teška bedastoća i tad sam kontrirao budući da i Simonović i Ilić su upravo u navedenom segmentu jaki.

Bilo je predviđeno da Miloš uzme Nikolu pod svoje i da ga usmjeri prije odlaska u NBA svijet budući da dijele poziciju i stil igre dobrano, a naravno i ostatak ekipe, igranje Eurolige je silan podražaj, pogotovo pod svjetlima reflektora u Beogradu za svoj klub. I sada, šokantni scenarij za same aktere, poglavito Sfairopoulosa, no aj, nisu neki dugi izostanci, što se tiče Jadranske Lige, CZV će vjerojatno opet s pozicije 1 i kao nigdje zadnjih 7-8 godina prednost domaćinstva u playoffu ABA lige je izražena mada će valjda i tome doći kraj u tolikoj mjeri i na onaj odvratan način.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7445
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la kraljttbvb » 07 jan 2024, 22:19

Felixians4 je napisao/la:
07 jan 2024, 16:59
Bilo je predviđeno da Miloš uzme Nikolu pod svoje i da ga usmjeri prije odlaska u NBA svijet budući da dijele poziciju i stil igre dobrano, a naravno i ostatak ekipe, igranje Eurolige je silan podražaj, pogotovo pod svjetlima reflektora u Beogradu za svoj klub.
Koja je fora da klubovi svoje mlade igrace "spremaju" za draft?

Sta ce konkretno CZ dobiti sto ce Topic biti visoko na draftu i sto ce otici u NBA?

Ja koliko se sjecam da tu nema nekih para, da NBA klubovi ne mogu puno dati para za igraca, kao neku vrstu odstete...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Sanfrancisco » 08 jan 2024, 00:45

VensanKasel je napisao/la:
07 jan 2024, 16:44
Sanfrancisco je napisao/la:
07 jan 2024, 15:31
VensanKasel je napisao/la:
07 jan 2024, 10:53
Teodosić izvrnuo zglob , Zvezdu baš krenulo sa povredama .
Loše pred duplo kolo Eurolige , on im je ključni igrač u napadu ove sezone .
Nije. On je vise asistent. Ponekad bljesne kao strijelac, ali vise je kao vodja tima, sto je i razumljivo, s obzirom na renome i iskustvo. Najpotentniji kao strijelac je Nedovic( i protiv Partizana i sinoc najbolji strijelac tima). Ponekad i Rokas, kad ga krene sut.
Mislim da povreda Teodosica nije teze prirode.
Na terenu se vidi razlika kada on igra i kada ne igra .
Imaš li možda statistiku +/- Teodosića i Nedovića ?
Konkretno na derbiju Nedovic +8, Teo +16, a Hanga +20, ok sve to, ali ja govorim uopsteno...

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Sanfrancisco » 08 jan 2024, 00:47

Ni meni nije jasno to oko drafta, da li bi Zvezda imala neke koristi, s obzirom da mali ima ugovor na 4 godine,

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Felixians4 » 08 jan 2024, 03:18

kraljttbvb je napisao/la:
07 jan 2024, 22:19
Felixians4 je napisao/la:
07 jan 2024, 16:59
Bilo je predviđeno da Miloš uzme Nikolu pod svoje i da ga usmjeri prije odlaska u NBA svijet budući da dijele poziciju i stil igre dobrano, a naravno i ostatak ekipe, igranje Eurolige je silan podražaj, pogotovo pod svjetlima reflektora u Beogradu za svoj klub.
Koja je fora da klubovi svoje mlade igrace "spremaju" za draft?

Sta ce konkretno CZ dobiti sto ce Topic biti visoko na draftu i sto ce otici u NBA?

Ja koliko se sjecam da tu nema nekih para, da NBA klubovi ne mogu puno dati para za igraca, kao neku vrstu odstete...
Napisao sam golem tekst o Megi i tome, završio maloprije, nadam se da će ugledati svjetlo dana negdje na internetu.
Tu sam mislio na plan Topića i njegovih zastupnika, a CZ je uvidjela da za manje novce može forsirati svog košarkaša,a rezultat će vjerojatno biti bolji no s razvikanim strancima, s druge strane, ogromna je reputacija uvijek dobar kapital u životu. Odštete plaćaju u pravilu sami košarkaši od svojih NBA Rookie ugovora.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7445
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la kraljttbvb » 08 jan 2024, 07:47

Opet nam ništa nisi objasnio.

To što će CZ imati reputaciju razvojnog kluba im samo može oboriti ugled kod ovih boljih igraca, jer što bi neko ko je dokazano ime dolazio da pomaže razvoj djece, umjesto da se negdje bori za trofeje.

Što bi Miso rek'o: "Drugi joj rasplice kosu, a ja je volim", nema od toga ništa, samo razvijas igraca za nekog drugog.

Mega je druga stvar, jer je to Miskov privatni klub koji i služi za razvoj omladinaca. Njima trofeji nisu bitni, koliko im je bitno privući što više djece koja trebaju razvoj i od kojih će Misko sutra profitirati jer će im biti menadžer...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la dscile » 08 jan 2024, 08:47

Ljudi moji, vracanje Topica sa pozajmice i davanje minutaze nije forsiranje Topica, jer on kvalitetom i treba imati tu minutazu.

Zvezda ce od nekog NBA kluba dobiti ono propisano obestecenje, mislim 650 hiljada dolara. S cim se moze dupe obrisati, ili dovesti jedan solidan igrac.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la Felixians4 » 08 jan 2024, 16:31

kraljttbvb je napisao/la:
08 jan 2024, 07:47
Opet nam ništa nisi objasnio.

To što će CZ imati reputaciju razvojnog kluba im samo može oboriti ugled kod ovih boljih igraca, jer što bi neko ko je dokazano ime dolazio da pomaže razvoj djece, umjesto da se negdje bori za trofeje.

Što bi Miso rek'o: "Drugi joj rasplice kosu, a ja je volim", nema od toga ništa, samo razvijas igraca za nekog drugog.

Mega je druga stvar, jer je to Miskov privatni klub koji i služi za razvoj omladinaca. Njima trofeji nisu bitni, koliko im je bitno privući što više djece koja trebaju razvoj i od kojih će Misko sutra profitirati jer će im biti menadžer...
Topić je igrač Zvezde, prošao njihovu školu, Zvezdaš, bio je na posudbi. Drugo, Napier i skandali, loše igre, Yago se isto navikava, itekako je bilo potrebno tražiti playmakera, u suprotnome ne bi odgovaralo nikome pa bi malac ostao u Megi do kraja sezone.

Ne dobija se reputacija na osnovu jednog igrača pa bila ona loša ili dobra, tako i Mega nije reputaciju stvorila isključivo na Jokiću i Miciću, oni su samo šlag, igrali zajedno pritom. Ne vidim poveznicu da ne možeš se boriti za trofeje s ultra talentiranim mladićem ili dva, a u EL ionako u pravilu ne ulaze u playoff, čak i u EC Zvezda ni Partizan nisu u zadnjim pokušajima stizali do završnice. Nadalje, pa otkud zaključak da je CZ razvojan klub? Koji su to "ovi bolji igrači"? Podcjenjuješ scouting jer za 4-5x manje cifre možeš dovesti boljeg igrača od onog plaćenog milijun ili dva! A pravi igrač, ispravnog razmišljanja sigurno uživa igrati s talentiranim suigračima koji su željni učenja.

Upravo mnogi pokušavaju s "dokazanim imenima" pa samo bespotrebno troše budgete bez ikakvog plana i rezultata.

I na kraju, u situaciji kad SVAKI direktor i vlasnik europskog kluba u košarci se žali da nema prihoda, tek tako prijeći preko činjenice da ćeš uprihoditi nakon drafta onoliko koliko dobiješ od prize money za pobjede u sezoni, pa i više od toga je suludo.



Kontekst je uvijek ključan. A kad pričamo o najtalentiranijim igračima svijeta, ne vidim iti jedan razlog protivljenju da on nastupa osim klasičnih mantri i pogrešnih rezona da mladi igrači ne mogu igrati ozbiljan nivo.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7445
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 2023/2024

Post Postao/la kraljttbvb » 16 jan 2024, 14:05

Još jedan klub želi u ABA ligu

Prema nezvaničnim informacijama Meridian sporta, KK Kluž je na adresu ABA lige poslao zahtev za učešće u ABA ligi.

Ambiciozni rumunski klub ove sezone igra u Evrokupu, a trenutno je trećeplasirani u grupiB ovog internacionalnog takmičenja. Nije poznato da li bi i klub iz Rumunije ponudio finansijsku injekciju regionalnoj ligi, kao što je to, takođe kako nezvanično saznaje Meridian sport, uradio Dubai. Klub iz UAE spreman je da u ABA ligu donese sponzorske ugovore u visini od 3.000.000 dolara. Iz te sume bi se pokrili svi troškovi ekipa kao i ABA lige (avio karte, smeštaj timova, sudija, čelnika takmičenja…) koji bi se u naredne dve sezone napravili zbog utakmica regionalnog takmičenja u Dubaiju.

Prema Statutu, samo jednoglasnom odlukom može da se proširili takmičenje, odnosno svi članovi najvišeg tela Lige moraju da kažu “da” kako bi Dubai i Kluž zaigrali u ABA ligi.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: samirr i 11 gostiju.