Football Manager 2024

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la phily » 02 dec 2023, 09:43

Igram sa željom došao do četvrtine finala Kupa protiv Zvijezde, pobjedim prvu 5:1 u gostima, dodje uzvrat ubacim mlade da odigraju igraju 2 :2 , sutaju se nekom logikom penali i ja ispadam na penale..pise obavijest nakon remija 1:6 željezničar ispao iz kupa ...
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3563
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la tutankamon1905 » 08 dec 2023, 21:18

Nakon 6 sezona i dok se ceka jos jedna sezona na novi stadion, red je pokazati sta se dosad napravilo :D
slika
slika
slika
Prva sezona u europa ligi zavrsio treci u grupi sa sheriffom, atalantom i west hamom i onda u prvoj knockut fazi konferencije ispao s dva poraza od midtyllanda..Liga je prelagana, a u kupu me zeljo redovno maltretira. Od ostalih klubova u ovih 6 sezona samo je jedan klub zavrsio u grupama konferencije..nije sarajevo, nije zeljo, nije borac, nije velez........ nego sloboda :mrgreen:

Prva ekipa:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Od prvih 11 izdvojio bih u trenutku dolaska wonderkida Andre Alexandra, srbina rodjenog u smederevu. :urnebes: Dosao iz Zvezde.
Takodjer iste godine iz Obale bjelokosti dosli defanzivci Koffi i Angoua(takodjer wonderkid kad je dolazio).

Mislim da sam vec spominjao da sam u problemima svaki prelazni rok zbog aktiviranja liga petica..Svaki prelazni rok dobijem milijardu ponuda, ali ne zelim prihvacat i onda budem u problemima 2 mjeseca dok se atmosfera opet popravi..Jbg ne vidim smisao prodavanja igraca koje jedva iskopam i jedva dovedem.
Najveci problem je s ovim Angouom..Agent je trazio minimum fee release clause 1.2M i nisam mogao to iskljucit...To sam rijesio sa asking price ispod te cijene i reject all offers...znam da nije posteno, ali ****, tu je do 2032. pa na silu na silu :kafa:
Dosad sam redovno imao bar 4-5 kvalitetnih u21 igraca, ali sada svi lagano izlaze iz te kvote pa ce sad biti manjih problema dok ponovo ispadne neki kvalitetan igrac, a da prvih 11 ne pati

Rezerve:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Za izdvojiti nikog posebno, mozda bosanca Rasmusena i Babica, obojica iz nase skole. To bi bilo to ukratko. Iduce godine 15.6. se zavrsava novi stadion i to se sad ceka. Za ovu sezonu cu gledat samo dovest jos jedno desno krilo i vjerovatno ako nekog prodam od rezervi, dovesti zamjenu.
Tesko je i dalje ocekivati vece uspjehe u europi uz zamke pri sklapanju momcadi svake sezone i prvih mjesec dva lose atmosfere zbog odbijanja ponuda..Ali doci cemo nadam se do trenutka kada nece svi letit za prvom ponudom...Ali za takvo nesto mi trebaju i uspjesi ostalih klubova u europi..ovo je zalosno dosad

Najvece prodaje zasad
Petar Sucic 8.75M eura u arabiju
Antonio Prskalo 6.75M eura u arabiju
Lukas Kacavenda 5.5M eura u Emirate

Pridonijeli su i Cuze i Viveros sa 2 odnosno 1.2 M eura..Obojica imaju 30 godina i istice im ugovor iduce godine stoga je ovo predobro.

Ne znam imal jos ista interesantno..velez vec drugi put ispada iz lige. Iduce sezone derbi celik-velez za ulazak u premier ligu vjerovatno.
Toliko..ako nekog sta zanima nek pita

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Davidoffgold » 08 dec 2023, 23:53

tutankamon1905 je napisao/la:
08 dec 2023, 21:18
Nakon 6 sezona i dok se ceka jos jedna sezona na novi stadion, red je pokazati sta se dosad napravilo :D
slika
slika
slika
Prva sezona u europa ligi zavrsio treci u grupi sa sheriffom, atalantom i west hamom i onda u prvoj knockut fazi konferencije ispao s dva poraza od midtyllanda..Liga je prelagana, a u kupu me zeljo redovno maltretira. Od ostalih klubova u ovih 6 sezona samo je jedan klub zavrsio u grupama konferencije..nije sarajevo, nije zeljo, nije borac, nije velez........ nego sloboda :mrgreen:

Prva ekipa:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Od prvih 11 izdvojio bih u trenutku dolaska wonderkida Andre Alexandra, srbina rodjenog u smederevu. :urnebes: Dosao iz Zvezde.
Takodjer iste godine iz Obale bjelokosti dosli defanzivci Koffi i Angoua(takodjer wonderkid kad je dolazio).

Mislim da sam vec spominjao da sam u problemima svaki prelazni rok zbog aktiviranja liga petica..Svaki prelazni rok dobijem milijardu ponuda, ali ne zelim prihvacat i onda budem u problemima 2 mjeseca dok se atmosfera opet popravi..Jbg ne vidim smisao prodavanja igraca koje jedva iskopam i jedva dovedem.
Najveci problem je s ovim Angouom..Agent je trazio minimum fee release clause 1.2M i nisam mogao to iskljucit...To sam rijesio sa asking price ispod te cijene i reject all offers...znam da nije posteno, ali ****, tu je do 2032. pa na silu na silu :kafa:
Dosad sam redovno imao bar 4-5 kvalitetnih u21 igraca, ali sada svi lagano izlaze iz te kvote pa ce sad biti manjih problema dok ponovo ispadne neki kvalitetan igrac, a da prvih 11 ne pati

Rezerve:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Za izdvojiti nikog posebno, mozda bosanca Rasmusena i Babica, obojica iz nase skole. To bi bilo to ukratko. Iduce godine 15.6. se zavrsava novi stadion i to se sad ceka. Za ovu sezonu cu gledat samo dovest jos jedno desno krilo i vjerovatno ako nekog prodam od rezervi, dovesti zamjenu.
Tesko je i dalje ocekivati vece uspjehe u europi uz zamke pri sklapanju momcadi svake sezone i prvih mjesec dva lose atmosfere zbog odbijanja ponuda..Ali doci cemo nadam se do trenutka kada nece svi letit za prvom ponudom...Ali za takvo nesto mi trebaju i uspjesi ostalih klubova u europi..ovo je zalosno dosad

Najvece prodaje zasad
Petar Sucic 8.75M eura u arabiju
Antonio Prskalo 6.75M eura u arabiju
Lukas Kacavenda 5.5M eura u Emirate

Pridonijeli su i Cuze i Viveros sa 2 odnosno 1.2 M eura..Obojica imaju 30 godina i istice im ugovor iduce godine stoga je ovo predobro.

Ne znam imal jos ista interesantno..velez vec drugi put ispada iz lige. Iduce sezone derbi celik-velez za ulazak u premier ligu vjerovatno.
Toliko..ako nekog sta zanima nek pita
Au buraz, imam pitanje. Kako ti zena reaguje na ovo sve ? Ocito si profi u Fm-u 😛. Svaka cast.
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2387
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la JayCatwright » 11 dec 2023, 20:47

tutankamon1905 je napisao/la:
17 nov 2023, 11:38
Ethel je napisao/la:
17 nov 2023, 09:00
tutankamon1905 je napisao/la:
17 nov 2023, 00:10
Regen o kojem sam pricao. Bilbija se ozljedio pa sam mu dao sansu u ligi. Prvu bio jako los, a onda drugu dominacija

slika

A tu je i onaj drugi sto sam ga spominjao. Obojicu dobio u prvom intakeu kad sam poceo igrat..Mislim za nasu ligu i pokrivanje u21 godista i vise nego dobri
slika

slika

Znao sam igrat i po 10 sezona s puno jacim klubovima i jacom skolom, pa dobit losije igrace od ovih tako da...
Nisam nikad unosio facepack za regen, jel previse komplikovano, znam da je malo specifican nacin ucitavanja?
Imas na youtube sve korak po korak. Skines facepackove, stavis ih tamo u my documents i folder od grafike od FM i imas onaj programcic. Sva ti je "mudrost i komplikovanost" da napravis onaj fajl u kojem ce bit igraci.
Za prvi put izgleda komplikovano, ali iskreno, ako sam ja uspio,moze svatko :rol:

S ovim novim decembarskim updateom FM-a, ovo prestalo raditi, tj. vratile mi se stare regenske face. Ako naiđeš na kakav fix piši ovdje

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3563
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la tutankamon1905 » 11 dec 2023, 22:13

Problem je sto su degenerici mijenjali nesto ID brojeve i vise nisu samo brojevi nego ima i r- ispred....Imaju neki tutoriali da samo izmjenis config file ubacis to r-, ali meni nije pomoglo...

Zato sam ja obriso sve postojece fajlove sto sam dotad radio..instaliro new gen manager
onda otisao u njegov direktorij
C:\Users\user\AppData\Local\Programs\NewGAN-Manager\app
i nasao ovo: profile_manager.py

To otvoris sa notepadom il bilo cim i nadjes ovaj dio

for dat in data:
xml_string.append("<record from=\"{}\" to=\"graphics/pictures/person/r-{}/portrait\"/>".format(dat[1]+"/"+dat[2], dat[0]))

bitno ti je to r
u tebe nece bit sa crticom, pa dodaj crticu i spremi.

I onda ona standardna procedura sa new gen managerom. U FMu napravi onaj fajl s igracima s novim ID-ovima i onda u new gen manager.

Probaj pa javi...
Davidoffgold je napisao/la:
08 dec 2023, 23:53
tutankamon1905 je napisao/la:
08 dec 2023, 21:18
Nakon 6 sezona i dok se ceka jos jedna sezona na novi stadion, red je pokazati sta se dosad napravilo :D
slika
slika
slika
Prva sezona u europa ligi zavrsio treci u grupi sa sheriffom, atalantom i west hamom i onda u prvoj knockut fazi konferencije ispao s dva poraza od midtyllanda..Liga je prelagana, a u kupu me zeljo redovno maltretira. Od ostalih klubova u ovih 6 sezona samo je jedan klub zavrsio u grupama konferencije..nije sarajevo, nije zeljo, nije borac, nije velez........ nego sloboda :mrgreen:

Prva ekipa:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Od prvih 11 izdvojio bih u trenutku dolaska wonderkida Andre Alexandra, srbina rodjenog u smederevu. :urnebes: Dosao iz Zvezde.
Takodjer iste godine iz Obale bjelokosti dosli defanzivci Koffi i Angoua(takodjer wonderkid kad je dolazio).

Mislim da sam vec spominjao da sam u problemima svaki prelazni rok zbog aktiviranja liga petica..Svaki prelazni rok dobijem milijardu ponuda, ali ne zelim prihvacat i onda budem u problemima 2 mjeseca dok se atmosfera opet popravi..Jbg ne vidim smisao prodavanja igraca koje jedva iskopam i jedva dovedem.
Najveci problem je s ovim Angouom..Agent je trazio minimum fee release clause 1.2M i nisam mogao to iskljucit...To sam rijesio sa asking price ispod te cijene i reject all offers...znam da nije posteno, ali ****, tu je do 2032. pa na silu na silu :kafa:
Dosad sam redovno imao bar 4-5 kvalitetnih u21 igraca, ali sada svi lagano izlaze iz te kvote pa ce sad biti manjih problema dok ponovo ispadne neki kvalitetan igrac, a da prvih 11 ne pati

Rezerve:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Za izdvojiti nikog posebno, mozda bosanca Rasmusena i Babica, obojica iz nase skole. To bi bilo to ukratko. Iduce godine 15.6. se zavrsava novi stadion i to se sad ceka. Za ovu sezonu cu gledat samo dovest jos jedno desno krilo i vjerovatno ako nekog prodam od rezervi, dovesti zamjenu.
Tesko je i dalje ocekivati vece uspjehe u europi uz zamke pri sklapanju momcadi svake sezone i prvih mjesec dva lose atmosfere zbog odbijanja ponuda..Ali doci cemo nadam se do trenutka kada nece svi letit za prvom ponudom...Ali za takvo nesto mi trebaju i uspjesi ostalih klubova u europi..ovo je zalosno dosad

Najvece prodaje zasad
Petar Sucic 8.75M eura u arabiju
Antonio Prskalo 6.75M eura u arabiju
Lukas Kacavenda 5.5M eura u Emirate

Pridonijeli su i Cuze i Viveros sa 2 odnosno 1.2 M eura..Obojica imaju 30 godina i istice im ugovor iduce godine stoga je ovo predobro.

Ne znam imal jos ista interesantno..velez vec drugi put ispada iz lige. Iduce sezone derbi celik-velez za ulazak u premier ligu vjerovatno.
Toliko..ako nekog sta zanima nek pita
Au buraz, imam pitanje. Kako ti zena reaguje na ovo sve ? Ocito si profi u Fm-u 😛. Svaka cast.
Ne pitaj nista.. nije jos zena, al bori se :rol:

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2387
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la JayCatwright » 11 dec 2023, 23:08

Aj za vikend probam to, mada kontam novi sejv svakako krenuti. Dosta 18 sezona na starom (prenio sejv sa FM 23, nisam toliki luđak)

Vidim na FM scoutu dodali nasu ligu, ne znam jel to ta sto je neko od vas pravio

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la StrikeWarzone » 12 dec 2023, 00:06

Krenuo s Željom prvu sezonu, tek sam na prijateljskim.
Budžet odron, ekipa tanka,pokušao dovesti Gorana Karačića, ma nisam mu mogao obećati a kamoli ponuditi koliko je tražio...
Pojačanja :
Riad Mašala posudba s pravom otkupa
Faris Krkalić- posudba s pravom otkupa
Amer Hiroš, 65k na godinu i pol odgođeno plaćanje.
Ako može neko da postavi facepack, i grbove za balkan,nekako mi monotono igrati bez slika igrača,ja imam neki stari facepack iz 2015.
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la StrikeWarzone » 12 dec 2023, 00:08

tutankamon1905 je napisao/la:
08 dec 2023, 21:18
Može li link za facepack i logo za balkan ?
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Davidoffgold » 12 dec 2023, 13:46

Ajd jedno takticko pitanje za sve. Ev skinuo sam demo malo da udjem u fazon to se igra pola sezone pa cu kupiti aBd uskoro fullgame. Uvijek, svaki menadzer zadnjih 5 godina sam pokusavao da igram 442. Razlozi su jednostavni
1. Volim tu kontru i sirinu koju ti 442 omoguci
2. Volim da imam 2 spica (krauc i defo haha)
3. Mislim da je najlaksa i najprostija za igru
Medjutim rijetko mi uspjeva ili skoro nikako da je implementiram IG.
Ima li neko nekih savijeta ili isprobanih taktika da slika/podjeli
Pozz
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
RajvoSA03
Postovi: 407
Pridružen/a: 19 jan 2023, 13:53
Lokacija: La Bombonera
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la RajvoSA03 » 12 dec 2023, 22:25

Da li neko slucajno zna gdje se moze naci crackovana igrica?
92:48 - La Decima

"Dan bez nogometa je izgubljen dan." - Ivica Osim

Kemo88
Postovi: 231
Pridružen/a: 29 apr 2020, 18:37
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Kemo88 » 12 dec 2023, 22:38

Igra li neko online, zainteresovan sam

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4296
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la AjsKjub » 12 dec 2023, 22:50

RajvoSA03 je napisao/la:
12 dec 2023, 22:25
Da li neko slucajno zna gdje se moze naci crackovana igrica?
FM24 (i buduce verzije) ima i imati ce denuvo anti-tamper, znaci ne ocekuj crack vise. Malo je denuvo crackara a oni sto to rade ni ne znaju za FM.
Pored toga, FM je do ove godine imao sam MKDEV tim koji se "penzionisao" skoro. Znaci bukv niko ni da pokusa.

Ja sam 23 kupio iako postoji crack (mozete naci na cs.rin.ru forumu), 24 preskacem i cekam ove najavljene velike promjene za 25.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Davidoffgold » 12 dec 2023, 22:59

Ja sam mislio da vise niko ne skida igrice Bgm... Valjda je proso taj vakat
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
RajvoSA03
Postovi: 407
Pridružen/a: 19 jan 2023, 13:53
Lokacija: La Bombonera
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la RajvoSA03 » 13 dec 2023, 01:06

AjsKjub je napisao/la:
12 dec 2023, 22:50
RajvoSA03 je napisao/la:
12 dec 2023, 22:25
Da li neko slucajno zna gdje se moze naci crackovana igrica?
FM24 (i buduce verzije) ima i imati ce denuvo anti-tamper, znaci ne ocekuj crack vise. Malo je denuvo crackara a oni sto to rade ni ne znaju za FM.
Pored toga, FM je do ove godine imao sam MKDEV tim koji se "penzionisao" skoro. Znaci bukv niko ni da pokusa.

Ja sam 23 kupio iako postoji crack (mozete naci na cs.rin.ru forumu), 24 preskacem i cekam ove najavljene velike promjene za 25.
Ja sam svaki do sad igrao crackovan, pa i 23. Realno mi se ne isplati placat za skoro pa istu igricu svake godine. Ali eto ceka se 25
92:48 - La Decima

"Dan bez nogometa je izgubljen dan." - Ivica Osim

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3563
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la tutankamon1905 » 13 dec 2023, 21:07

Kakav oprostaj od Bijelog brijega..Uzvrat smo izgubili, ali bilo je ludo ocekivat nesto vise
slika

Najveci uspjeh dosad u ligi prvaka, 1/4 finala..vise srece nego pameti..Real Sociedad i Rennes :urnebes:
slika

I konacno..u dugogodisnjoj fm karijeri prvi put sam uspio odigrat do trenutka kada prelazim na novi stadion
slika

Sada krece uzivanje..Uspio sam i nekim glavnim igracima produzit ugovore, sklonit one glupe klauzule da mogu ic kad oce. Takodjer ispao je jedan dobar junior te sam jos jednog doveo iz Borca tako da ni ovu sezonu nece bit problema sa u21.
I da..Bih je usla u EU, trebam provjerit ocel se EU igraci racunati kao stranci...neko je rekao da je na proslom FM-u bilo s tim problema

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la StrikeWarzone » 13 dec 2023, 23:14

StrikeWarzone je napisao/la:
12 dec 2023, 00:08
tutankamon1905 je napisao/la:
08 dec 2023, 21:18
Može li link za facepack i logo za balkan ?
??
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Kemo88
Postovi: 231
Pridružen/a: 29 apr 2020, 18:37
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Kemo88 » 13 dec 2023, 23:33

Ljudi igra li neko online FM24? Drugi put pitam, niko ne odgovara 😭

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2387
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la JayCatwright » 14 dec 2023, 09:18

Kemo88 je napisao/la:
13 dec 2023, 23:33
Ljudi igra li neko online FM24? Drugi put pitam, niko ne odgovara 😭
Sumnjam. Svi ti igraju offline haman. Malo je peglanje online ovo igrati, valja čekat nekog da mi stisne continue :mrgreen:

Mislim, volio bih probati, ali imam osjećaj da bi bila patnja.

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3563
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la tutankamon1905 » 14 dec 2023, 13:22

U svojim zlatnim danima i to sam igrao..doduse vecinom turnire..a sad da igras s nekim karijeru, za to ipak treba i vremena i zivaca i svega

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 03 jan 2024, 17:33

Davidoffgold je napisao/la:
12 dec 2023, 13:46
Ajd jedno takticko pitanje za sve. Ev skinuo sam demo malo da udjem u fazon to se igra pola sezone pa cu kupiti aBd uskoro fullgame. Uvijek, svaki menadzer zadnjih 5 godina sam pokusavao da igram 442. Razlozi su jednostavni
1. Volim tu kontru i sirinu koju ti 442 omoguci
2. Volim da imam 2 spica (krauc i defo haha)
3. Mislim da je najlaksa i najprostija za igru
Medjutim rijetko mi uspjeva ili skoro nikako da je implementiram IG.
Ima li neko nekih savijeta ili isprobanih taktika da slika/podjeli
Pozz
Sve zavisi šta te zanima i kakav roster imaš. Generalno najpopularnija i najučinkovitija je svakako 4-2-3-1 i varijacije uloga te formacije. Ostalo je manje više loše, mada na jednom sejvu sam ja probao 3-4-3 sa jednom ekipom, i te dvije sezone nisam imao loš učinak. Kao planirani fenjeraš završio sam 4. tj u Europi, sa učinkom ako se ne varam 15-15-3, jer igram jako na sredini, pa samim tim i rijetko se dešavaju situacije za gol.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.