Football Manager 2024

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 10 okt 2023, 16:48

Eh narode, pošto se bliži izlazak nove verzije igre, da načnemo polako i temu. Prije svega šta mislite o tome što će se FM od 25' prebaciti na Unity engine? Jeste li vidjeli nove stvari koje su dodane u 24? Kako vam se komplet igra čini?
@drzgemnoadislic Je li još uvijek radiš na FM387 ili je projekat stao?
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Avatar
morsecode
Postovi: 459
Pridružen/a: 18 feb 2018, 00:32
Lokacija: nula tries tri najluigi smo
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la morsecode » 12 okt 2023, 16:01

MrAmarOsim je napisao/la:
10 okt 2023, 16:48
Eh narode, pošto se bliži izlazak nove verzije igre, da načnemo polako i temu. Prije svega šta mislite o tome što će se FM od 25' prebaciti na Unity engine? Jeste li vidjeli nove stvari koje su dodane u 24? Kako vam se komplet igra čini?
@drzgemnoadislic Je li još uvijek radiš na FM387 ili je projekat stao?

Pratio sam ja, ima sitnica ali manje vise kozmeticke promjene.

FM 25 ce biti potpuno druga igrica, a nadam se da ce konacno i rijesiti one glupe regen face...

Sto se tice nase baze, godinama editujem, ali nisam nikad izbacio projekat. Razmisljam da ove godine izbacim moj edit baze. Mora se i pisat SI-u da sredi stvari, jer tretiraju Slo i Hrv kao EU a ne kao ex-yu republike. Bruku ekipa ce imati problem oko registracije igraca sa ovim novim pravilima
"To je jednostavno SARAJEVO"

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 13 okt 2023, 17:51

morsecode je napisao/la:
12 okt 2023, 16:01
MrAmarOsim je napisao/la:
10 okt 2023, 16:48
Eh narode, pošto se bliži izlazak nove verzije igre, da načnemo polako i temu. Prije svega šta mislite o tome što će se FM od 25' prebaciti na Unity engine? Jeste li vidjeli nove stvari koje su dodane u 24? Kako vam se komplet igra čini?
@drzgemnoadislic Je li još uvijek radiš na FM387 ili je projekat stao?

Pratio sam ja, ima sitnica ali manje vise kozmeticke promjene.

FM 25 ce biti potpuno druga igrica, a nadam se da ce konacno i rijesiti one glupe regen face...

Sto se tice nase baze, godinama editujem, ali nisam nikad izbacio projekat. Razmisljam da ove godine izbacim moj edit baze. Mora se i pisat SI-u da sredi stvari, jer tretiraju Slo i Hrv kao EU a ne kao ex-yu republike. Bruku ekipa ce imati problem oko registracije igraca sa ovim novim pravilima
Ja sam vidio promjene u taktici po pitanju prekida, kornera i faulova najviše, što mi se sviđa. Isto transferi su sada drugačiji, kao možeš angažovati agente koji će tvog igrača prodati brže i po cijeni koja ti je pristupačna, nisam puno zagledao ali sam tako nekako skontao. :hmmmmm:
Regen face su mi najveća bolest te igre, brate ako pravi igrači ih nemaju, nek ih ne regeni nemaju, lakše će mi biti.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Avatar
morsecode
Postovi: 459
Pridružen/a: 18 feb 2018, 00:32
Lokacija: nula tries tri najluigi smo
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la morsecode » 13 okt 2023, 21:06

MrAmarOsim je napisao/la:
13 okt 2023, 17:51
morsecode je napisao/la:
12 okt 2023, 16:01
MrAmarOsim je napisao/la:
10 okt 2023, 16:48
Eh narode, pošto se bliži izlazak nove verzije igre, da načnemo polako i temu. Prije svega šta mislite o tome što će se FM od 25' prebaciti na Unity engine? Jeste li vidjeli nove stvari koje su dodane u 24? Kako vam se komplet igra čini?
@drzgemnoadislic Je li još uvijek radiš na FM387 ili je projekat stao?

Pratio sam ja, ima sitnica ali manje vise kozmeticke promjene.

FM 25 ce biti potpuno druga igrica, a nadam se da ce konacno i rijesiti one glupe regen face...

Sto se tice nase baze, godinama editujem, ali nisam nikad izbacio projekat. Razmisljam da ove godine izbacim moj edit baze. Mora se i pisat SI-u da sredi stvari, jer tretiraju Slo i Hrv kao EU a ne kao ex-yu republike. Bruku ekipa ce imati problem oko registracije igraca sa ovim novim pravilima
Ja sam vidio promjene u taktici po pitanju prekida, kornera i faulova najviše, što mi se sviđa. Isto transferi su sada drugačiji, kao možeš angažovati agente koji će tvog igrača prodati brže i po cijeni koja ti je pristupačna, nisam puno zagledao ali sam tako nekako skontao. :hmmmmm:
Regen face su mi najveća bolest te igre, brate ako pravi igrači ih nemaju, nek ih ne regeni nemaju, lakše će mi biti.

Pa eto kao bice, ali iskreno neki moj rezon je da su sve to neke sitnice. Mislim da je veliki broj developera zaduzen iskljucivo za fm25, imaju godinu dana da srede stvari, a navodno su odavno poceli jos nakon sto je fm22 izbacen. Bice to veliki hajp, jer koliko smo vec na ovom enginu? Od 2013. tako nesto? Jer ima tu bruku posla, haj engine ali gdje su ostale sitnice, glupa press pitanja, igraci koji se ponasaju ko mlade ako ga pohvalis jer je zabio gol za repku, regen face itd itd

Nisam mislio kupovat 24, ali jbg kad si navucen tesko se skinuti :D
"To je jednostavno SARAJEVO"

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 15 okt 2023, 13:11

morsecode je napisao/la:
13 okt 2023, 21:06
Pa eto kao bice, ali iskreno neki moj rezon je da su sve to neke sitnice. Mislim da je veliki broj developera zaduzen iskljucivo za fm25, imaju godinu dana da srede stvari, a navodno su odavno poceli jos nakon sto je fm22 izbacen. Bice to veliki hajp, jer koliko smo vec na ovom enginu? Od 2013. tako nesto? Jer ima tu bruku posla, haj engine ali gdje su ostale sitnice, glupa press pitanja, igraci koji se ponasaju ko mlade ako ga pohvalis jer je zabio gol za repku, regen face itd itd

Nisam mislio kupovat 24, ali jbg kad si navucen tesko se skinuti :D
Ma vala ako budem mogao igrača prodati za neku približnu cifru njegove vrijednosti, znači da su barem nešto uradili. Najgore mi je kad igram, pogotovo našu ligu, npr bek, igrač osvoji duplu, ima prosječnu ocjenu 7.1, nabio 20 asistencija, igrao osminu finala LPa, tj ono doigravanje od 9. do 23. mjesta, stavim ga na transfer listu za neku cifru koja je približne vrijednosti, i na kraju mi dođe samo neki arapski klub i dadne mi 100 milja eto da se nađe.
A jeste koliko mislim, da je na ovom enginu od 2013. godine, tako da stvarno više čekam 25. nego ovu iduću ali dobro.
Ma dobro to je standardno, ali kad i skontaš, vazda budu neka sniženja tamo vamo, te ne izađe "puno" mada vjerujem da većina ljudi koja i uzima igru da nema problem sa finansijama. Zaboravih te u prošlom postu pitati, kako radiš izmjenu databaze i kako napraviš da se i naša liga može igrati. Ja koliko sam upratio, teško da će ko praviti išta vezano za našu ligu, a vala to je i najveći razlog zašto igram igru. Zbog toga mene samo zanima hoće li ikad oni dodati našu ligu, kao i FIFA, pa da i tamo cijepam Career mode. U svakom slučaju, bit će zabavno svakako.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Avatar
Arvid
Postovi: 17211
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Arvid » 15 okt 2023, 13:13

Zapravo će ovaj FM imati najviše promjena u odnosu na prethodne 3-4 verzije. Od 21 do zadnjeg ja ni te kozmetičke nisam primjetio. Dopadaju mi se stvari vezane za transfere, to sam vidio, a najavili su neke promjene po pitanju individualnih razvijanja igrača.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
morsecode
Postovi: 459
Pridružen/a: 18 feb 2018, 00:32
Lokacija: nula tries tri najluigi smo
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la morsecode » 15 okt 2023, 22:36

MrAmarOsim je napisao/la:
15 okt 2023, 13:11
morsecode je napisao/la:
13 okt 2023, 21:06
Pa eto kao bice, ali iskreno neki moj rezon je da su sve to neke sitnice. Mislim da je veliki broj developera zaduzen iskljucivo za fm25, imaju godinu dana da srede stvari, a navodno su odavno poceli jos nakon sto je fm22 izbacen. Bice to veliki hajp, jer koliko smo vec na ovom enginu? Od 2013. tako nesto? Jer ima tu bruku posla, haj engine ali gdje su ostale sitnice, glupa press pitanja, igraci koji se ponasaju ko mlade ako ga pohvalis jer je zabio gol za repku, regen face itd itd

Nisam mislio kupovat 24, ali jbg kad si navucen tesko se skinuti :D
Ma vala ako budem mogao igrača prodati za neku približnu cifru njegove vrijednosti, znači da su barem nešto uradili. Najgore mi je kad igram, pogotovo našu ligu, npr bek, igrač osvoji duplu, ima prosječnu ocjenu 7.1, nabio 20 asistencija, igrao osminu finala LPa, tj ono doigravanje od 9. do 23. mjesta, stavim ga na transfer listu za neku cifru koja je približne vrijednosti, i na kraju mi dođe samo neki arapski klub i dadne mi 100 milja eto da se nađe.
A jeste koliko mislim, da je na ovom enginu od 2013. godine, tako da stvarno više čekam 25. nego ovu iduću ali dobro.
Ma dobro to je standardno, ali kad i skontaš, vazda budu neka sniženja tamo vamo, te ne izađe "puno" mada vjerujem da većina ljudi koja i uzima igru da nema problem sa finansijama. Zaboravih te u prošlom postu pitati, kako radiš izmjenu databaze i kako napraviš da se i naša liga može igrati. Ja koliko sam upratio, teško da će ko praviti išta vezano za našu ligu, a vala to je i najveći razlog zašto igram igru. Zbog toga mene samo zanima hoće li ikad oni dodati našu ligu, kao i FIFA, pa da i tamo cijepam Career mode. U svakom slučaju, bit će zabavno svakako.
Iskreno nije tesko, ali ima posla bruku. Pogotovo sto je nasa baza u haosu sama po sebi, a uz to ima "samo" 180 klubova. Koristim zvanicni fm editor, ne onaj sto se kupuje, nego koji dobijes kao tool u steam library. Prije je bilo lakse, jer bila je velika zajednica fm igraca sa ovih prostora i svi smo ucestvovali,a jedne godine mislim da je bila 17ka, baza se radila cak do kantonalnih i opstinskih liga, ali to se raspalo sve. Uz to, ne pomaze sto se neke stranice kantonalnih saveza ne azuriraju, pa imas neke saveze gdje jos stoji sezona 2018/2019, pa je i tesko da nafatas sve klubove :D
"To je jednostavno SARAJEVO"

Avatar
OnoNa
Postovi: 15
Pridružen/a: 03 jan 2015, 00:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la OnoNa » 19 okt 2023, 11:52

Hocel iko raditi nasu ligu za fm 24, zna li se ista

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2105
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la CAGarfia » 19 okt 2023, 22:05

Je li se samo meni čini ili je brži osjetno od 23?

Ja još nastavio sejv sa FM23. 9. sezona sa Ajaxom.

Avatar
morsecode
Postovi: 459
Pridružen/a: 18 feb 2018, 00:32
Lokacija: nula tries tri najluigi smo
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la morsecode » 20 okt 2023, 11:04

CAGarfia je napisao/la:
19 okt 2023, 22:05
Je li se samo meni čini ili je brži osjetno od 23?

Ja još nastavio sejv sa FM23. 9. sezona sa Ajaxom.
Saudija je ludilo, salju ponude od 80 milliona eura za igrace koji imaju 35 godina.

Wing backovi konacno igraju kako treba, inside forwardi se vracaju u odbranu.
"To je jednostavno SARAJEVO"

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Ethel » 20 okt 2023, 11:22

Pošto nisam nikad igrao ovu early access verziju, jel ima neka ograničenja što se tiče save-a i da li mogu nastaviti igrati isti save kad izađe full verzija naravno ako je kupim?
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la xinxee » 25 okt 2023, 00:47

FM koji aBda kupujem , nisam posteno zaigrao od fm12/13 :D , nesto malo free fm20 al nista posebno, s Novim Pazarom 5 sezona
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

minimalist
Postovi: 18
Pridružen/a: 23 apr 2023, 21:22
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la minimalist » 25 okt 2023, 08:18

OnoNa je napisao/la:
19 okt 2023, 11:52
Hocel iko raditi nasu ligu za fm 24, zna li se ista
Nadam se da će se to aktivirati malo, sjećam se davno na FM 10, 11 naša liga se odlično radila, sve do kantonalnih liga. Bilo bi super da se jednom detaljno i kvalitetno uradi

vedex
Postovi: 103
Pridružen/a: 19 okt 2012, 02:04
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la vedex » 25 okt 2023, 09:36

Koliko ce se moci igrati sezona na PS5?

MOCTAP1981
Postovi: 41
Pridružen/a: 03 okt 2023, 22:08
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MOCTAP1981 » 25 okt 2023, 09:39

Ima li naše lige kojim slučajem?
MOCTAP У СРЦУ

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la xinxee » 26 okt 2023, 12:24

MOCTAP1981 je napisao/la:
25 okt 2023, 09:39
Ima li naše lige kojim slučajem?
Moze se otkljucat kao svake godine, mada nije to to100%, steta sto nema vise fmbosnia ekipe da to usminka kako treba. Ovako jedino da se neko hvati posla preko editora i izbaci sta 😁
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

ALLSTARR
Postovi: 266
Pridružen/a: 23 jul 2019, 05:24
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la ALLSTARR » 26 okt 2023, 12:44

Kad izlazi FM24 mobile

TheNoblesMo
Postovi: 197
Pridružen/a: 26 jul 2023, 07:52
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la TheNoblesMo » 06 nov 2023, 09:29

Bude naša liga u megapackovima na fm-scoutu skupa sa skoro svim drugim svjetskim ligama, ali bude dosta grešaka. Igrao sam FM23 sa Zrinjskim do 2030te kada je BiH ušla u EU. Kao što sigurno znate ako ste ikada igrali sa BiH klubom, pravilo o broju stranaca je daleko najveća prepreka za neki veliki napredak. Kada je BiH ušla u EU, umjesto da tada svi EU igrači budu "domaći", onaj koji je pravio database to nije promijenio pa su se i dalje računali kao stranci. Tada sam prestao igrati save.
Ako imate neki dobar pack za FM24 sa Premijer Ligom ili je netko od vas pravio na editoru, pošaljite.
"Pola ti vijeka ime branili, trn u oku uvijek bio si."

Avatar
Sheyi
Postovi: 12169
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Sheyi » 06 nov 2023, 14:12

ALLSTARR je napisao/la:
26 okt 2023, 12:44
Kad izlazi FM24 mobile
Danas u 5, ko ima netflix moze dzaba skinuti

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Ethel » 06 nov 2023, 14:19

Može neka preporuka za FM 24 offline verziju gdje ima kupiti?
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.