BiH - Ukrajina (21. Mart 2024.)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

BiH - Ukrajina (21. Mart 2024.)

Post Postao/la Virtu4l » 17 okt 2023, 07:38

Trenutne pojekcije baraža su da prvu utakmicu igramo protiv Finske na domaćem terenu, u finalu bi trebali igrati sa pobjednikom meča Izrael - Ukrajina.

To se još uvijek može promijeniti.

Prvi meč smo sigurno domaćini dok će se domaćinstvo u finalu odrediti izvlačenjem 23. Novembra.


slika
Zadnja izmjena: Virtu4l, dana/u 23 nov 2023, 12:19, ukupno mijenjano 6 puta.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DamirT
Postovi: 14007
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la DamirT » 17 okt 2023, 07:51

Naguzit ce nas svaka od ove 3 reprezentacije. Nema nama jos dugo hajra...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Virtu4l » 17 okt 2023, 08:37

Ne smijemo tako razmišljati. Ok, imamo loša iskustva sa Finskom, imamo i dobra, ali sigurno smo dosta kvalitetniji od njih i bićemo favoriti.

Valjalo bi da se Ukrajina direktno plasira, u tom slučaju Island ide u baraž ako sam dobro shvatio.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Beduin
Postovi: 16357
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Beduin » 17 okt 2023, 09:18

A u finalu idemo u Izrael ili Ukrajinu pod pratnjom UN-a. 😂
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Arvid
Postovi: 17212
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Arvid » 17 okt 2023, 09:19

Gdje bi se igralo kad bi kojim čudom završili u finalu sa Ukrajinom pa kuglice izvuku Ukrajincima domaćinstvo? Uf kad bi u Njemačkoj bilo, valjalo bi. Moj je život Dizeldorf.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Virtu4l » 17 okt 2023, 09:22

Arvid je napisao/la:
17 okt 2023, 09:19
Gdje bi se igralo kad bi kojim čudom završili u finalu sa Ukrajinom pa kuglice izvuku Ukrajincima domaćinstvo? Uf kad bi u Njemačkoj bilo, valjalo bi. Moj je život Dizeldorf.
Pa do sad su igrali u različitim državama, Slovačka, Češka, Poljska, a protiv Italije će igrati u Leverkusenu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 okt 2023, 09:24

Svaka ekipa ce nas karnut od ovih navedenih
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8129
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 17 okt 2023, 09:45

Arvid je napisao/la:
17 okt 2023, 09:19
Gdje bi se igralo kad bi kojim čudom završili u finalu sa Ukrajinom pa kuglice izvuku Ukrajincima domaćinstvo? Uf kad bi u Njemačkoj bilo, valjalo bi. Moj je život Dizeldorf.
Nemoj boga ti, ima puno nargila barova i kafana za Pjanketa i ekipu.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

1921ljoze
Postovi: 570
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la 1921ljoze » 17 okt 2023, 09:47

Italija i ukrajina isto bodova a Italija tekma manje i to sa englezima
Vjv zadnje kolo Ukrajina Italija za drugo mjesto ,kako bi nam leglo da ukrajina bude druga ...Italijani bi isli u baraz lige A a nama bi uskocio island.

montolivo18
Postovi: 822
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la montolivo18 » 17 okt 2023, 09:47

Kao što je rekao Savo Milošević, ovoj reprezentaciji treba svježa krv. Moje mišljenje je da u ovoj reprezentaciji više nema šta raditi Sehić, čovjek ima 35 godina, klasični onaj linijaš. Sinoc 2-3 puta krene pa stane, igra nogom katastrofa. On više nema šta ponuditi. Treba vidjeti sa Kovačević sta i kako, ne treba se tek tako odreći njega. On je golman za narednih 10 godina. Ako od njega ne bude ništa, ima tu Vasilj koji po meni nije neka sreća, ali eto, ima tu još i Sahinović kojeg kritikuju navijači Sarajeva. Meni on uopšte nije loš. Spomenuo bi i Gorana Karačića. Dalje, Barisic po meni flop, što prije riješiti situaciju sa Ahmedhodžicem. Hadžiahmetovic, Cimirot, također out. Godinama su tu, od njih ništa nema. Stevanoviću isto hvala za sve što je uradio, u godinama je, i to bi bilo to od njega. Ima tu još kandidata, po meni tipa Prevljak i Piric,koji samo griju klupu.Demirović isto bez ikakvog učinka. Isto mi nije jasno zašto pozive dobijaju Menalo, Ziljkic, Varešanović, kad uopšte nemaju ni prilike da igraju. Sve u svemu, ovdje su potrebni opasni rezovi i to je činjenica.

Avatar
Arvid
Postovi: 17212
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Arvid » 17 okt 2023, 09:54

baboedindzeko09 je napisao/la:
17 okt 2023, 09:45
Arvid je napisao/la:
17 okt 2023, 09:19
Gdje bi se igralo kad bi kojim čudom završili u finalu sa Ukrajinom pa kuglice izvuku Ukrajincima domaćinstvo? Uf kad bi u Njemačkoj bilo, valjalo bi. Moj je život Dizeldorf.
Nemoj boga ti, ima puno nargila barova i kafana za Pjanketa i ekipu.
Ja se nadam da će on tada biti povredžen
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
hurem
Postovi: 8626
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la hurem » 17 okt 2023, 10:38

- Tahirovic - Nama je od krucijalne vaznosti da Tahirovic ima ozbiljan status u Ajaxu i da napreduje do marta jer je to najvaznija pozicija u timu - DM. Od Rahimica nemamo takvog igrača. Trebao je to biti Besic ali povrede i pohlepa su ga unistili.

-- Savo Milošević - sada je on na potezu.
Nadam se da je veći inadzija nego što se čini i da će željeti dokazati neke stvari i popraviti ovu i njegovu sramotu (0:5).
Očekujem da će ispuniti obećanje u vezi s "pojacanjima" i da će ciljano roviti po Europi.
Ne vidim ništa loše da pozove 4,5 novih imena, odnosno 27+ igrača i novima da priliku da pokažu koliko mogu s obzirom da mi igramo faktički dvije prijateljske utakmice.

- Tabakovic je vrlo izvjesno nas ali osim golova mene ničim u polju nije zadivio posljednje 3 utakmice koje sam gledao (u njima nije ni zabio a ranije ga nisam nesto ni pratio pa ne mogu suditi). Ali evo, ako je postao rasni strijelac, nek zabija. Imat ce priliku i u reprezentaciji. On je zamjena Dzeki jer su iste konstitucije.

- Bašić - očekivao sam da će mu dati minute sinoć i kaparisati ga za sva vremena ali pretpostavljam da su povrede Sehica i Barisica poremetile to.

- Ahmedhodzic - selektore, na noge i rjesavaj to.

- Bristric - zaslužio je da dobije priliku u novembru.

Iz ove perspektive, kada bi svi bili zdravi, to uopće nije losa ekipa...ali problem je sto nisu nikad svi zdravi. Zato nam je važna kvalitetna širina:

- Huseinbašić (liga 5)
- Kovačević V.
- Omeragic (liga 5)
- Spikic
- Karic (liga 5)
- i sl.

Avatar
Surreal
Postovi: 7221
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Surreal » 17 okt 2023, 11:14

Zar stvarno i dalje stavljate Vladana u sklopu reprezentacije, hiljadu puta kontaktiran - ne želi da igra za nas i kraj.

Huseinbašić isto imao priliku, moljakali ga da dođe, elegantno nas odbio. Ako misliš na onog Švicarca Omeragića, ne bih ga zovnuo nikad u životu - zavlačio nas, da bi na kraju ponosno odabrao Švicarsku.

Špikić i Svetozar Marković će izvjesno igrati za nas, nisam siguran da li Dejan Joveljić može igrati za našu reprezentaciju, ali bi ga mogao Savo premuntati.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4488
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la MoodyHank » 17 okt 2023, 11:27

montolivo18 je napisao/la:
17 okt 2023, 09:47
Kao što je rekao Savo Milošević, ovoj reprezentaciji treba svježa krv. Moje mišljenje je da u ovoj reprezentaciji više nema šta raditi Sehić, čovjek ima 35 godina, klasični onaj linijaš. Sinoc 2-3 puta krene pa stane, igra nogom katastrofa. On više nema šta ponuditi. Treba vidjeti sa Kovačević sta i kako, ne treba se tek tako odreći njega. On je golman za narednih 10 godina. Ako od njega ne bude ništa, ima tu Vasilj koji po meni nije neka sreća, ali eto, ima tu još i Sahinović kojeg kritikuju navijači Sarajeva. Meni on uopšte nije loš. Spomenuo bi i Gorana Karačića. Dalje, Barisic po meni flop, što prije riješiti situaciju sa Ahmedhodžicem. Hadžiahmetovic, Cimirot, također out. Godinama su tu, od njih ništa nema. Stevanoviću isto hvala za sve što je uradio, u godinama je, i to bi bilo to od njega. Ima tu još kandidata, po meni tipa Prevljak i Piric,koji samo griju klupu.Demirović isto bez ikakvog učinka. Isto mi nije jasno zašto pozive dobijaju Menalo, Ziljkic, Varešanović, kad uopšte nemaju ni prilike da igraju. Sve u svemu, ovdje su potrebni opasni rezovi i to je činjenica.
Ti bi znači pola reprezentacije otjerao, okej. Pitanje je, kojim bi ih igračima zamijenio? Pišeš kako je Šehić linijaš, a da si ikad pogledao Šahinovića, vidio bi da je on još gori linijaš. Goran Karačić nema klub. Ne bi ti škodilo da malo pratiš igrače o kojima pišeš.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

montolivo18
Postovi: 822
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la montolivo18 » 17 okt 2023, 12:10

MoodyHank je napisao/la:
17 okt 2023, 11:27
montolivo18 je napisao/la:
17 okt 2023, 09:47
Kao što je rekao Savo Milošević, ovoj reprezentaciji treba svježa krv. Moje mišljenje je da u ovoj reprezentaciji više nema šta raditi Sehić, čovjek ima 35 godina, klasični onaj linijaš. Sinoc 2-3 puta krene pa stane, igra nogom katastrofa. On više nema šta ponuditi. Treba vidjeti sa Kovačević sta i kako, ne treba se tek tako odreći njega. On je golman za narednih 10 godina. Ako od njega ne bude ništa, ima tu Vasilj koji po meni nije neka sreća, ali eto, ima tu još i Sahinović kojeg kritikuju navijači Sarajeva. Meni on uopšte nije loš. Spomenuo bi i Gorana Karačića. Dalje, Barisic po meni flop, što prije riješiti situaciju sa Ahmedhodžicem. Hadžiahmetovic, Cimirot, također out. Godinama su tu, od njih ništa nema. Stevanoviću isto hvala za sve što je uradio, u godinama je, i to bi bilo to od njega. Ima tu još kandidata, po meni tipa Prevljak i Piric,koji samo griju klupu.Demirović isto bez ikakvog učinka. Isto mi nije jasno zašto pozive dobijaju Menalo, Ziljkic, Varešanović, kad uopšte nemaju ni prilike da igraju. Sve u svemu, ovdje su potrebni opasni rezovi i to je činjenica.
Ti bi znači pola reprezentacije otjerao, okej. Pitanje je, kojim bi ih igračima zamijenio? Pišeš kako je Šehić linijaš, a da si ikad pogledao Šahinovića, vidio bi da je on još gori linijaš. Goran Karačić nema klub. Ne bi ti škodilo da malo pratiš igrače o kojima pišeš.
Recimo da poziciju Stevanovića može igrati Špikić, Buljubašić i Sučić umjesto Cimirota i Hadžiahmetovića, na primjer.Ovo vezano za golmane, ja sam prvo napisao za Kovačevića, on treba da bude prva opcija. Šahinović je možda linijski golman, ali ima samo 20 godina, dok Sehić ima 35, velika je to razlika. Karačića sam spomenuo jer sam gledao neke njegove odbrane u Turskoj, siguran sam da će naći dobar klub. Znao sam da ga trenutno nema. Pored njega je tu i Hadžikić, kojeg je neko spominjao, također je korektan golman.
Zadnja izmjena: montolivo18, dana/u 17 okt 2023, 12:11, ukupno mijenjano 1 put.

19vendetta87
Postovi: 4619
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la 19vendetta87 » 17 okt 2023, 12:10

Surreal je napisao/la:
17 okt 2023, 11:14
Zar stvarno i dalje stavljate Vladana u sklopu reprezentacije, hiljadu puta kontaktiran - ne želi da igra za nas i kraj.

Huseinbašić isto imao priliku, moljakali ga da dođe, elegantno nas odbio. Ako misliš na onog Švicarca Omeragića, ne bih ga zovnuo nikad u životu - zavlačio nas, da bi na kraju ponosno odabrao Švicarsku.

Špikić i Svetozar Marković će izvjesno igrati za nas, nisam siguran da li Dejan Joveljić može igrati za našu reprezentaciju, ali bi ga mogao Savo premuntati.
Kakav Joveljic, lik u junu igrao protiv Bugarske i Jordana
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4488
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la MoodyHank » 17 okt 2023, 12:14

montolivo18 je napisao/la:
17 okt 2023, 12:10
MoodyHank je napisao/la:
17 okt 2023, 11:27
montolivo18 je napisao/la:
17 okt 2023, 09:47
Kao što je rekao Savo Milošević, ovoj reprezentaciji treba svježa krv. Moje mišljenje je da u ovoj reprezentaciji više nema šta raditi Sehić, čovjek ima 35 godina, klasični onaj linijaš. Sinoc 2-3 puta krene pa stane, igra nogom katastrofa. On više nema šta ponuditi. Treba vidjeti sa Kovačević sta i kako, ne treba se tek tako odreći njega. On je golman za narednih 10 godina. Ako od njega ne bude ništa, ima tu Vasilj koji po meni nije neka sreća, ali eto, ima tu još i Sahinović kojeg kritikuju navijači Sarajeva. Meni on uopšte nije loš. Spomenuo bi i Gorana Karačića. Dalje, Barisic po meni flop, što prije riješiti situaciju sa Ahmedhodžicem. Hadžiahmetovic, Cimirot, također out. Godinama su tu, od njih ništa nema. Stevanoviću isto hvala za sve što je uradio, u godinama je, i to bi bilo to od njega. Ima tu još kandidata, po meni tipa Prevljak i Piric,koji samo griju klupu.Demirović isto bez ikakvog učinka. Isto mi nije jasno zašto pozive dobijaju Menalo, Ziljkic, Varešanović, kad uopšte nemaju ni prilike da igraju. Sve u svemu, ovdje su potrebni opasni rezovi i to je činjenica.
Ti bi znači pola reprezentacije otjerao, okej. Pitanje je, kojim bi ih igračima zamijenio? Pišeš kako je Šehić linijaš, a da si ikad pogledao Šahinovića, vidio bi da je on još gori linijaš. Goran Karačić nema klub. Ne bi ti škodilo da malo pratiš igrače o kojima pišeš.
Recimo da poziciju Stevanovića može igrati Špikić, Buljubašić i Sučić umjesto Cimirota i Hadžiahmetovića, na primjer.Ovo vezano za golmane, ja sam prvo napisao za Kovačevića, on treba da bude prva opcija. Šahinović je možda linijski golman, ali ima samo 20 godina, dok Sehić ma 35, velika je to razlika. Karačić sam spomenuo jer sam gledao neke njegove odbrane u Turskoj, siguran sam da će naći dobar klub. Znao sam da ga trenutno nema. Pored njega je tu i Hadžikić, kojeg je neko spominjao, također je korektan golman.
Šehić je loš i tu nema spora, ali je i dalje bolji od Hadžikića, koji će završiti ovu sezonu s 28 godina braneći u Veležu. Ne možeš nazor praviti smjenu generacija kad nemaš materijala za to. Vladan neće da igra za nas i tu se sve završava. Karačić u zadnje dvije sezone ima sedam nastupa, slovom i brojem, 7 (sedam). Tu nema kvaliteta za golmansku poziciju.

Sučića sam gledao uživo, kao i Buljubašića, oni su miljama daleko od nekog ozbiljnog seniorskog nivoa, jedini koji ima kvalitet je Bašić i to je selektor već prepoznao. Cimirot ima 30 godina, Hadžiahmetović 26 i nisu prestari za reprezentaciju. Ja bih bio za da ih se zamijeni kad bi se pojavio neki 20-godišnjak koji ima kvalitet, ali mijenjati ih 20-godišnjacima koji su debelo ispod kvalitetom nema logike.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

19vendetta87
Postovi: 4619
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la 19vendetta87 » 17 okt 2023, 12:23

Meni stvarno nije jasno sta je ovim ljudima u glavi sto igrace iz plbih traze u reprezentaciji? Cuj Julardzija, Buljubasic i Hadzikic??
Jedini igraci iz nase lige koji bi imali mjesto u reprezentaciji su Renan Oliveira, i bivsi igrac Zelje Clarismario Santos jer takav tip igraca nemamo, pogotovo na lijevoj strani.
Ali s obzirom da su obojica Brazilci, dolazimo do cifre od 0 igraca iz plbih koji bi mogli igrati u reprezentaciji
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Kamaga11
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 jul 2023, 12:47
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Kamaga11 » 17 okt 2023, 12:30

Ispadamo ko god nam dodje u barazu
MI SMO ŽELJINI ŽELJO JE NAŠ
90KA pobjednik SS foruma.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Kaunas » 17 okt 2023, 12:36

19vendetta87 je napisao/la:
17 okt 2023, 12:23
Meni stvarno nije jasno sta je ovim ljudima u glavi sto igrace iz plbih traze u reprezentaciji? Cuj Julardzija, Buljubasic i Hadzikic??
Jedini igraci iz nase lige koji bi imali mjesto u reprezentaciji su Renan Oliveira, i bivsi igrac Zelje Clarismario Santos jer takav tip igraca nemamo, pogotovo na lijevoj strani.
Ali s obzirom da su obojica Brazilci, dolazimo do cifre od 0 igraca iz plbih koji bi mogli igrati u reprezentaciji
Kakav Renan njega ce Brazilci pozvat iduce okupljanje ako ovako nastavi.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: dinomerlin123, Sveti i 37 gostiju.