FK Sarajevo - Tema za članove

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste za smjenu stručnog štaba?

Da
18
26%
Ne
52
74%
 
Ukupno glasova: 70

Sazg
Postovi: 47
Pridružen/a: 11 apr 2023, 20:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Sazg » 27 mar 2024, 12:07

Prekjucer sam u Zagreb sreo jednog bivseg fudbalera sa kojom sam u extra odnosima. Ekstra je dobar sa Senijadom i kućni prijatelj.
Kaže da poznavajući Senijada misli da smo spremni za borbu jer ovaj sigurno ne bi krenu grlom u jagode.
Kaže da su u UEFI bijesni na savez i da će posle kraja prvenstva nastati totalni lom prema savezu od strane UEFE.
A vjerovatno i ovo oko pregovora za EU ima odraz jer nema goreg stanja u državi od N/FS.
Pitam za kazne danas, kaže da mogu qurcu svirati ako ih UEFA poništi, sve zavisi koliko smo jaki u UEFA.
Pošto kupio poto prodo… 😊😊😊

Avatar
luckystrike
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la luckystrike » 27 mar 2024, 14:35

Evo i službeno

Zabrane vršenja funkcija:
Ismir - godina
Senijad - 7 mjeseci
Simon - uslovno - 3 mjeseca

Pom. tr. Gobec također suspendovan na dvije utakmice.

Klub je kažnjen s oduzimanjem tri boda.

Sveukupno klupske i individualne kazne u novcu iznose 31,500 KM.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 27 mar 2024, 14:38

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tabba77
Postovi: 2262
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la tabba77 » 27 mar 2024, 15:14

Očekivana i sasvim realna kazna. U slučaju žalbe, koji je po vašem mišljenju najbolji scenario?
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1841
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la AVNOJ » 27 mar 2024, 17:42

tabba77 je napisao/la:
27 mar 2024, 15:14
Očekivana i sasvim realna kazna. U slučaju žalbe, koji je po vašem mišljenju najbolji scenario?
Ako išta čitam u posljednje vrijeme je taj pravilnik, za ono što smo mi uradili sigurno će biti kazne po tri osnova

1. Novčana kazna za klub,
2. Suspenzija za službene predstavnike kluba,
3. Oduzimanje bodova.

Koliki će biti brojevi vidjet čemo sigurno da če ovi bodovni najviše boljeti pa makar i minimalni bili.

Ali opet dosta toga zavisi i od toga šta piše u zapisniku i šta je delegat naveo kao uzrok prekida utakmice
Nedavno sam ovo napisao na zajedničkoj temi i manje više je to to!
Komisija je išla po pravilniku i realno odrezala kaznu i iz koje je vidljivo u kojem če pravcu ići ta žalba.

Novčano će biti skoro isto jer ta kazna nije vezana za prekid utakmice
Suspenzije če se mijenjati najviše
Bodovi su ionako minimalni tako da tu nema promjena
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 27 mar 2024, 17:47

Pa najbolji scenario je da nam bodovi ostanu. Financijske, zabrane i uslovne kazne funkcionerima ne bi previše ni gledao jer svi mogu raditi isti u praksi, samo će na papiru biti drugačije. Šta se konkretno mijenja u slučaju Ibričića? Apsolutno ništa, samo se nemoj potpisivati i gotova stvar.
Vidim da su pojedinci uvjereni kako će nam vratiti 3 boda nakon žalbe. Ja nisam iz razloga jer nemamo većinu tu jer i o tome odlučuje komisija.
Uglavnom, mislim da ostajemo bez 3 boda uz malo manje kazne pojedincima i to je to.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
nokee
Postovi: 2215
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la nokee » 27 mar 2024, 20:53

Ocito moramo vise aktivirati ovu temu, ona je bas otisla u q.

Avatar
robertkosar
Postovi: 3456
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la robertkosar » 27 mar 2024, 20:57

Samo da pozdravim clanove FK Sarajevo moju porodicu bracu i sestre😍
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Torino
Postovi: 1600
Pridružen/a: 16 feb 2022, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Torino » 27 mar 2024, 21:07

Pozdrav pravoj raji. Možemo ovdje napravi neku zdravu temu. Ono tamo baš zaudara na anamo one.

Nego kako nam sad stvari stoje, žalbom možemo vratiti bodove i smanjiti kazne. Ma da te kazne ne igraju neku ulogu u vođenju kluba. Sve se to može nadomjestiti.

Ovdje naša borba tek treba da počne, prvo suspendovati preko uefe naše klubove što se tiče Europe. Onda ganjat normalizaciju. Tebi jedan Dodik javno govori da će Borac biti šampion, Tegeltija u klubu, pa sad Nešić, znamo kakav stav Uefa ima prema politici u fudbalu. Fino se sve ovo može upakovati i poslati na more adresa.

Popuniti safove, zbit se maksimalno i tu smo, pa bujrum.
🇵🇸

Torino
Postovi: 1600
Pridružen/a: 16 feb 2022, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Torino » 27 mar 2024, 21:12

Nego šta bi od nadogradnje istoka? Jel savez imao neke veze sa tim kao pomoć nama ili samo mi i opština?
🇵🇸

Avatar
Vanja8
Postovi: 10235
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Vanja8 » 27 mar 2024, 21:13

Torino je napisao/la:
27 mar 2024, 21:07
Pozdrav pravoj raji. Možemo ovdje napravi neku zdravu temu. Ono tamo baš zaudara na anamo one.

Nego kako nam sad stvari stoje, žalbom možemo vratiti bodove i smanjiti kazne. Ma da te kazne ne igraju neku ulogu u vođenju kluba. Sve se to može nadomjestiti.

Ovdje naša borba tek treba da počne, prvo suspendovati preko uefe naše klubove što se tiče Europe. Onda ganjat normalizaciju. Tebi jedan Dodik javno govori da će Borac biti šampion, Tegeltija u klubu, pa sad Nešić, znamo kakav stav Uefa ima prema politici u fudbalu. Fino se sve ovo može upakovati i poslati na more adresa.

Popuniti safove, zbit se maksimalno i tu smo, pa bujrum.
I da kupimo ponekad haše... :rol: :rol:

Avatar
XRP
Postovi: 17
Pridružen/a: 04 avg 2023, 10:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la XRP » 27 mar 2024, 21:14

A znamo li kada ce biti zalba razmatrana, 14 dana nakon ove zvanicne objave ili kako to ide?

Torino
Postovi: 1600
Pridružen/a: 16 feb 2022, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Torino » 27 mar 2024, 21:16

Vanja8 je napisao/la:
27 mar 2024, 21:13
Torino je napisao/la:
27 mar 2024, 21:07
Pozdrav pravoj raji. Možemo ovdje napravi neku zdravu temu. Ono tamo baš zaudara na anamo one.

Nego kako nam sad stvari stoje, žalbom možemo vratiti bodove i smanjiti kazne. Ma da te kazne ne igraju neku ulogu u vođenju kluba. Sve se to može nadomjestiti.

Ovdje naša borba tek treba da počne, prvo suspendovati preko uefe naše klubove što se tiče Europe. Onda ganjat normalizaciju. Tebi jedan Dodik javno govori da će Borac biti šampion, Tegeltija u klubu, pa sad Nešić, znamo kakav stav Uefa ima prema politici u fudbalu. Fino se sve ovo može upakovati i poslati na more adresa.

Popuniti safove, zbit se maksimalno i tu smo, pa bujrum.
I da kupimo ponekad haše... :rol: :rol:
Joj da mi ih je pola srest, kupio bi maramice od njih.
🇵🇸

Avatar
Vanja8
Postovi: 10235
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Vanja8 » 27 mar 2024, 21:22

Torino je napisao/la:
27 mar 2024, 21:16
Vanja8 je napisao/la:
27 mar 2024, 21:13
Torino je napisao/la:
27 mar 2024, 21:07
Pozdrav pravoj raji. Možemo ovdje napravi neku zdravu temu. Ono tamo baš zaudara na anamo one.

Nego kako nam sad stvari stoje, žalbom možemo vratiti bodove i smanjiti kazne. Ma da te kazne ne igraju neku ulogu u vođenju kluba. Sve se to može nadomjestiti.

Ovdje naša borba tek treba da počne, prvo suspendovati preko uefe naše klubove što se tiče Europe. Onda ganjat normalizaciju. Tebi jedan Dodik javno govori da će Borac biti šampion, Tegeltija u klubu, pa sad Nešić, znamo kakav stav Uefa ima prema politici u fudbalu. Fino se sve ovo može upakovati i poslati na more adresa.

Popuniti safove, zbit se maksimalno i tu smo, pa bujrum.
I da kupimo ponekad haše... :rol: :rol:
Joj da mi ih je pola srest, kupio bi maramice od njih.
Bjezi ba talijan, oplako sam majke mi i ne pamtim kad sam ono haše vidio... :urnebes: :urnebes:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 27 mar 2024, 21:26

Torino je napisao/la:
27 mar 2024, 21:12
Nego šta bi od nadogradnje istoka? Jel savez imao neke veze sa tim kao pomoć nama ili samo mi i opština?
Mi smo imali sastanak u Vijećnici sa predstavnicima više nivoa vlasti i svi su obećali pomoć koliko je to u mogućnosti. Po meni je jedina greška što nismo kontaktirali entitet jer oni imaju najveći budžet u državi, bukvalno milione prebacuju za ove projekte, nedavno su to uradili Zrinjskom i Veležu.
FK Sarajevo i Općina Centar nažalost ne mogu ni blizu pokriti taj iznos jer bi ovo koštalo 17 miliona maraka. Mirvić bi tehnički mogao sa Tanom, preko svojih kompanija i saradnika to učiniti vrlo lako ali mislim da neće da bacaju pare ''u prazno'' pošto stadion nije u našem vlasništvu na papiru.
Klub je izjavio da će financijski sudjelovati ali mislim da se to odnosilo da recimo dodamo neki manji iznos na kraju a da većinu pokriju vlasti od budžeta koje mi punimo. Ovo je moj dojam.

Kanton Sarajevo (tačnije ministarstvo kulture i sporta, Kenan Magoda)
Općina Centar (načelnik Srđan Mandić i asistent Sara Arslanagić zajedno sa više vijećnika)
Grad Sarajevo (gradonačelnica Benjamina Karić sa predsjedavajućim i jednim vijećnikom)
N/FSBiH (Adnan Džemidžić je prestavljao savez)
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

kogmagie46
Postovi: 134
Pridružen/a: 03 jul 2023, 23:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la kogmagie46 » 27 mar 2024, 21:27

Torino je napisao/la:
27 mar 2024, 21:12
Nego šta bi od nadogradnje istoka? Jel savez imao neke veze sa tim kao pomoć nama ili samo mi i opština?
Moj Torino, ako nama savez pomogne, komotno mozemo praviti haše :D :D :D

pjankesarajevo
Postovi: 478
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la pjankesarajevo » 27 mar 2024, 21:34

Sazg je napisao/la:
27 mar 2024, 12:07
Prekjucer sam u Zagreb sreo jednog bivseg fudbalera sa kojom sam u extra odnosima. Ekstra je dobar sa Senijadom i kućni prijatelj.
Kaže da poznavajući Senijada misli da smo spremni za borbu jer ovaj sigurno ne bi krenu grlom u jagode.
Kaže da su u UEFI bijesni na savez i da će posle kraja prvenstva nastati totalni lom prema savezu od strane UEFE.
A vjerovatno i ovo oko pregovora za EU ima odraz jer nema goreg stanja u državi od N/FS.
Pitam za kazne danas, kaže da mogu qurcu svirati ako ih UEFA poništi, sve zavisi koliko smo jaki u UEFA.
Pošto kupio poto prodo… 😊😊😊
Jako mi se svidja ovo i Senijad pise na Instagramu sa jednim mojim drugom. Vidi se da je covjek elokventan i zna sta radi. Malo su upali ovdje obojica sa najboljim namjerama i treba im vremena da se prilagode i naprave dobru ekipu. Rozman mlad, zeljan uspjeha, ja vjerujem u njih na duze staze.
Sto se tice ovog prekida, i kazne, smanjice je NSBiH sigurno, pogotovo Senijadu i Mirvicu, preinacice je na uslovnu, i smanjice bodove na 2.
Samo se treba zaliti.
Osvjestiti sportsku javnost sta ovi cetnici rade ovdje, i da se reaguje ako treba da niko ne ide u Europu 2-3 godine. Samo da istrijebimo Dodickove narkomane.
Zadnja izmjena: pjankesarajevo, dana/u 27 mar 2024, 21:35, ukupno mijenjano 2 puta.
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

Avatar
tabba77
Postovi: 2262
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la tabba77 » 27 mar 2024, 21:35

Lijepo je vidjeti sve veći broj ljudi koji su se aktivirali na ovoj temi. Tema bez psovki, gdje svako može iznijeti svoje mišljenje i gdje su svi “razumom obdareni” i svjesni su da ništa ne ide preko noći. Konstruktivna kritika, pohvale i normalna diskusija, što potvrđuje svaka ispisana stranica.

Što se kazne tiče, po meni je ovo ok jer pravilnik tako nalaže a žalbom se može dosta toga umanjiti. Suspenzije kao suspenzije su manje bitne, po meni samo samo šteta ovih bodova i nadam se da će ukinuti bar tu kaznu. Da ne bude kasnije žal za Europom (za koju iskreno i nisam nešto zagrijan jer smatram da nismo dovoljno dobri) i koja osim finansijske injekcije neće donijeti ništa dobro.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

pjankesarajevo
Postovi: 478
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la pjankesarajevo » 27 mar 2024, 21:37

Vanja8 je napisao/la:
27 mar 2024, 21:22
Torino je napisao/la:
27 mar 2024, 21:16
Vanja8 je napisao/la:
27 mar 2024, 21:13


I da kupimo ponekad haše... :rol: :rol:
Joj da mi ih je pola srest, kupio bi maramice od njih.
Bjezi ba talijan, oplako sam majke mi i ne pamtim kad sam ono haše vidio... :urnebes: :urnebes:
Pa vidis da ne odgovaraju na zdravu zaje banciju, ne znaju primitivci kako…to je najveca prepreka za primitivca, komunicirati normalno a sukati ga :rol: Bravo Talijan
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1841
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la AVNOJ » 27 mar 2024, 22:19

Jasno piše u ovoj odluci disciplinske komisije a na osnovu izvještaja službenih lica, da je utakmica prekinuta zbog napuštanja terena igrača domačeg tima.
"Školski" primjer kako prekršiti taj član 66.
Nagovaranje igrača da napuste teren i njihov pristanak što se i desilo a po svemu sudeći i po zapisniku od delegata krši dvije odredbe tog člana.
Žalbom se može postići da te suspenzije budu minimalne za taj prekršaj kao što su i bodovi minimalni.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: JavierBosnia i 26 gostiju.