FK Sarajevo - Tema za članove

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste za smjenu stručnog štaba?

Da
18
26%
Ne
52
74%
 
Ukupno glasova: 70

pjankesarajevo
Postovi: 480
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la pjankesarajevo » 07 apr 2024, 12:22

luckystrike je napisao/la:
06 apr 2024, 11:37
Od 7 do 8 hiljada.

Šta mislite vraćamo li se na 4 3 3 / 4 2 3 1 ili ostajemo na 3 5 2?
Potrefio si brate svaka cast :bow:
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1866
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la AVNOJ » 07 apr 2024, 18:00

Pogledo jutros utakmicu pa malo detaljnije....dva poluvremena dvije različite ekipe.
(Ponove ne ulazeći ko nam je protivnik)
Prvo poluvrijeme za poželitib konstantan pritisak, dobar protok lopte, šest fantastičnih prilika iz kojih smo dali tri gola. Otvoreno, napadački, dosta visoko u biti to je ono što.se i očekuje od Sarajeva kad igra na Koševu.

Drugo poluvrijeme apsolutna bezidejnost, izmjene nam nikakvu prevagu ne donose.
Ponovo još jedan Rozmanov eksperiment skro 30 minuta igre bez klasičnog napadača. Renan je morao dobiti minute da malo sjeti igru nakon toliko pauze valjda nam on treba u top formi više nego Anđušić koji je sa Duljevićem kao glumio napadača.
Nedostatak Mustafića se zaista osjetio jer Hasić na onoj poziciji kao što sam bio i pretpostavio da če igrati, ne može bez obzira na kvalitet koji posjeduje jesnostavno mu ne leži naročito defanzivno gdje su nam po toj strani sad pa sad dolazili 35-40 metara od našeg gola.
Čelik, ok je momak ali dosta neodlučnosti nije samo.dovoljno prati igrača 40 metara sa loptom instajati metar od njega mora se odlučnije tu reagovati puštaš igrača sa centra sa lotom da dođe u naš šesnesterac tu ili uzmeš loptu ili praviš faul nije dovoljno ga samo ispratit. Ali eto imamo šta imamo valda če mu neko iz sš ukazati na te neke stvari i ako bude sad igrao protiv zeljezničara ko bude na beku na toj njegovoj strani morat če da bude bobro defanzivno orijentisan kao ispomoć.

Igrači koji ulaze sa klupe moraju davati veći doprinos u igri.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54409
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 07 apr 2024, 18:26

tabba77 je napisao/la:
07 apr 2024, 00:54
slika

🔴⚪️
:ljepota:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
PikachuSA
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la PikachuSA » 07 apr 2024, 19:24

pjankesarajevo je napisao/la:
07 apr 2024, 12:19
PikachuSA je napisao/la:
06 apr 2024, 14:20
PeppermintSA je napisao/la:
05 apr 2024, 18:50
Saznao sam svasta o Ziljkicu i dešavanjima i posljednje vrijeme. Mnogo je gore nego sto se nagadjalo. Postoji objektivni razlog zbog kojeg smo onako očajno odigrali derbi. Priča zaista nije za foruma, ali samo ću reci da su igrači i SŠ heroji.
Vozdra, može li i meni u pp?
Ignorise nas brat peppermint
Vjerujem da ima dobar razlog. Razumijem ga u potpunosti ako je u pitanju predostrožnost od curenja povjerljivih informacija. Primarni razlog mog upita je bio želja da jednom sumnjičavom članu svog domaćinstva crno na bijelo pokažem šta se dešavalo u klubu.
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54409
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 07 apr 2024, 20:04

Pa detaljno se objašnjavalo na prvoj temi šta je sve bilo, ne vjerujem da je nešto drugačija priča u ovom slučaju.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

pjankesarajevo
Postovi: 480
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la pjankesarajevo » 07 apr 2024, 21:01

MortemHz je napisao/la:
07 apr 2024, 20:04
Pa detaljno se objašnjavalo na prvoj temi šta je sve bilo, ne vjerujem da je nešto drugačija priča u ovom slučaju.
Za nas koji nismo sve upratili, bilo bi fino da neko sazetak napravi. Jer ocito je da je to razvaljivalo atmosferu u svlacionici. Kako proigrase normalnije poslije ****, nije mi jasno.
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

sarajevo19461987
Postovi: 51
Pridružen/a: 16 sep 2021, 02:32
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la sarajevo19461987 » 08 apr 2024, 06:34

Ma nema se šta tu posebno pričati osim da se sandzo udružio sa smrkom i tu su počele prijetnje igračima trenerima i svima u stručnom štabu.
Kad sa Sjevera pjesmu čuješ ti, dole na terenu srce ostavi a tvoje horde će tebi pjevati i na kraju svijeta tebe bodriti ♥️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54409
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 09 apr 2024, 14:36

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
luckystrike
Postovi: 758
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la luckystrike » 10 apr 2024, 12:29

Bajram mubarek olsun bordo familiji.

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1866
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la AVNOJ » 15 apr 2024, 00:29

Strah od poraza je učinio svoje, previše su bili opterečeni da se ne primi gol pa i kad su nam se sami ponudili mi to nismo znali iskoristiti. Igrači su skontali da u debiju nema pravila i da te najlošiji zeljezničar može natamburat i onda ti se desi ono najgore kad uđeš u derbi da ne izgubiš p, pružene prilke jednostavni ne znaš iskoristiti.

Sa bodom je dosta raje bila zadovoljna prije tekme ali niko ni u snu nije mogao predvidjeti ovakav razvoj događaja.

Još jedna zanimljiva stvar je koliko sam ja skontao.po Rozmanu, je da su tek nakon što ke uveo Hasića skontali da nema Radovića? Pa reče da su morali nešto improvizovati na terenu. To je za mene veliki propust sš koji vodi utakmicu
Malo jbg realnosti i sa naše strane ako je pripremao ekipu za drugo poluvrijeme sa dva igrača više logično je da je Hasić ta opcija sa odličnim šutem van šesnesterca jer če se povući i tu nema više prostora za brze igrače poout Keremeha. Puno više se prilika tu trebalo otvoriti na 20-25 metara od njihovog gola.
Kao što sam i napočetku napisao previše smo bili podeđenintome da ne izgubimo i zato smo tako loše, bezmudnno, bezidejno izgledali prema naprijed.
Ostaje samo ponovo žal što oni iznremija izlaze kao heroji a mi kao luzeri, mada čitajuči večeras komentare bolje i ne zaslužujemo.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
luckystrike
Postovi: 758
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la luckystrike » 15 apr 2024, 11:35

ja bih volio da već danas simon bude bivši.

primjetim da se ne slažem u navedenom ni sa dosta drugova i kolega, ali ja sam uvjeren da je trenutni trener izrazito limitiran. razumijem da je svima puna kapa turbulencija i promjena međutim ne vidim svrhu u istrajavanju u nečemu što nema naznaka da će donijeti željeni rezultat.

smatram da bi novi trener u ovom momentu imao sasvim dovoljno vremena da upozna ekipu i napravi selekciju za iduću sezonu. evropa ako bude dobro i jeste, ako ne bude i ne mora.

fks74
Postovi: 9277
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la fks74 » 15 apr 2024, 16:49

Ostaviti Rožmana, čovjek će napraviti dobar posao.

Avatar
PikachuSA
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la PikachuSA » 15 apr 2024, 18:11

Iskreno, ne znam šta pametno napisati. Noć uoči bitnog ispita odvojim dva sata da pogledam, dam podršku, a oni nisu bili u stanju dobiti pretposljednju ekipu na tabeli sa igračem više.
Čestitke momcima koji su bili jučer na tribinama.
Poruka većini igrača, stručnom štabu i ostaloj odgovornoj gospodi unutar kluba:
Prestanite se za*ebavat, pi*ka vam materina! Pun mi je k*rac vaših alibija, radite ono za šta ste (pre)plaćeni! Da sam studirao onako kako vi radite svoj posao, još uvijek bih bio prva godina!
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
Mourinhokilledbarca
Postovi: 495
Pridružen/a: 15 maj 2010, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Mourinhokilledbarca » 15 apr 2024, 23:18

Idalje mislim da je najmanje do trenera. Mi mijenjamo trenera prakticno svako malo, a nikad ne pogledamo “u glavu” igraca.

Dzaba Hamzi stotinu golova kad frajer treba sest prilika usr.ati da bi jedan dao. Hvala Bogu nek ga je procepilo ali nije to to.

Znajuci koliko je mitomanima bitno Sarajevo pobjediti -meni je sasvim okej i ovaj bod.

Ostaviti Rozmana da bi mogli detaljnije na kraju sezone sve sagledat i imati veci uzorak utakmica. Najvise su se razocarali oni sto su ocekivali da cemo ih pregaziti ko plitak potok. Iskustvo mi je reklo da se ne nadam previse pa sam samim tim koliko toliko okej sa ovim bodEm. 😁
1946

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54409
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 16 apr 2024, 14:46

Mourinhokilledbarca je napisao/la:
15 apr 2024, 23:18
Idalje mislim da je najmanje do trenera. Mi mijenjamo trenera prakticno svako malo, a nikad ne pogledamo “u glavu” igraca.

Dzaba Hamzi stotinu golova kad frajer treba sest prilika usr.ati da bi jedan dao. Hvala Bogu nek ga je procepilo ali nije to to.

Znajuci koliko je mitomanima bitno Sarajevo pobjediti -meni je sasvim okej i ovaj bod.

Ostaviti Rozmana da bi mogli detaljnije na kraju sezone sve sagledat i imati veci uzorak utakmica. Najvise su se razocarali oni sto su ocekivali da cemo ih pregaziti ko plitak potok. Iskustvo mi je reklo da se ne nadam previse pa sam samim tim koliko toliko okej sa ovim bodEm. 😁
Naravno da je najmanje do trenera, pogotovo u ovoj ligi i našem sistemu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tabba77
Postovi: 2274
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la tabba77 » 16 apr 2024, 15:14

Rozmanova jedina greška ovaj derbi je bila što se previše plašio kontre i novog poraza. Jednostavno je morao izvaditi trećeg štopera i ubaciti Durakovica/Kapetanovica koji su ofenzivniji od Solde koji je nominalno igrao lijevog beka. Bez ikakvih ofanzivnoh zadataka. Lakše bi nam bilo da se igralo 11 na 10, jer bi se kad tad otvorili i krenuli malo više naprijed i tu bi mi imali šansu da to iskoristimo. Ovako, kako je bilo, njihovo je bilo samo da se poredaju na 20 metara od gola i pomjeraju linije. A i spasio ih je golman, imao je 2-3 dobre intervencije. Da je kojim slučajem ušla jedna, druga bi sad priča bila. Ovako, ništa ne valja.

Btw ni ja nisam zadovoljan ovim rezultatom ali to nije razlog da psujem mrtve, djecu i ostale gnusne psovke. Jako do kraja sezone, pa ćemo onda vidjeti šta i kako dalje.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
Maroon1946
Postovi: 148
Pridružen/a: 11 mar 2024, 12:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Maroon1946 » 16 apr 2024, 16:05

tabba77 je napisao/la:
16 apr 2024, 15:14
Rozmanova jedina greška ovaj derbi je bila što se previše plašio kontre i novog poraza. Jednostavno je morao izvaditi trećeg štopera i ubaciti Durakovica/Kapetanovica koji su ofenzivniji od Solde koji je nominalno igrao lijevog beka. Bez ikakvih ofanzivnoh zadataka. Lakše bi nam bilo da se igralo 11 na 10, jer bi se kad tad otvorili i krenuli malo više naprijed i tu bi mi imali šansu da to iskoristimo. Ovako, kako je bilo, njihovo je bilo samo da se poredaju na 20 metara od gola i pomjeraju linije. A i spasio ih je golman, imao je 2-3 dobre intervencije. Da je kojim slučajem ušla jedna, druga bi sad priča bila. Ovako, ništa ne valja.

Btw ni ja nisam zadovoljan ovim rezultatom ali to nije razlog da psujem mrtve, djecu i ostale gnusne psovke. Jako do kraja sezone, pa ćemo onda vidjeti šta i kako dalje.
Nije mi jasno ovo sto se prica da je Muftić imao neku fenomenalnu tekmu i izvukao nkž?? Imao je jednu odličnu odbranu Mehmedoviću i neki poluvolej Renanu koji realno brani svaki golman lige. Veliku šansu je imao u prvom poluvremenu Francis pogodio stativu i tjt. Jedno je jasno igrali smo ko **** i nismo smijeli napasti ekipu koja je 11. na tabeli. Odnosno nismo smijeli napasti ekipu koja je 11. na tabeli i igra sa 9 igrača. Rožman ovu ekipu nije preuzeo jučer te dobro zna šta ima od ekipe a ja moram aplaudirat što smo izvukli bod i tako dodatno ugrozili Evropu za koju se svake godine borimo. Rožman je 10 grešaka napravio na derbiju drugovi kakva 1. Sere mi se od ove priča i branjenja Rožmana čime je on zaslužio on to? Neka ga nek je živ i i zdrav i nek ostane do kraja sezone ako se situacija preokrene aBd bit će super i ja ću reći da sam pogriješio. Ali uzimajući sve u obzir dosad mi sa ovim likom nikad nećemo ni prismrdit tituli. I manite se priča da smo ih ubili i da su se oni samo branili bar je njih 9 poginulo na terenu a ovih naših stid treba biti za ono smijanje i nezalaganje sem Buljubašića i Beganovića donekle.

Avatar
tabba77
Postovi: 2274
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la tabba77 » 16 apr 2024, 18:31

Maroon1946 je napisao/la:
16 apr 2024, 16:05
tabba77 je napisao/la:
16 apr 2024, 15:14
Rozmanova jedina greška ovaj derbi je bila što se previše plašio kontre i novog poraza. Jednostavno je morao izvaditi trećeg štopera i ubaciti Durakovica/Kapetanovica koji su ofenzivniji od Solde koji je nominalno igrao lijevog beka. Bez ikakvih ofanzivnoh zadataka. Lakše bi nam bilo da se igralo 11 na 10, jer bi se kad tad otvorili i krenuli malo više naprijed i tu bi mi imali šansu da to iskoristimo. Ovako, kako je bilo, njihovo je bilo samo da se poredaju na 20 metara od gola i pomjeraju linije. A i spasio ih je golman, imao je 2-3 dobre intervencije. Da je kojim slučajem ušla jedna, druga bi sad priča bila. Ovako, ništa ne valja.

Btw ni ja nisam zadovoljan ovim rezultatom ali to nije razlog da psujem mrtve, djecu i ostale gnusne psovke. Jako do kraja sezone, pa ćemo onda vidjeti šta i kako dalje.
Nije mi jasno ovo sto se prica da je Muftić imao neku fenomenalnu tekmu i izvukao nkž?? Imao je jednu odličnu odbranu Mehmedoviću i neki poluvolej Renanu koji realno brani svaki golman lige. Veliku šansu je imao u prvom poluvremenu Francis pogodio stativu i tjt. Jedno je jasno igrali smo ko **** i nismo smijeli napasti ekipu koja je 11. na tabeli. Odnosno nismo smijeli napasti ekipu koja je 11. na tabeli i igra sa 9 igrača. Rožman ovu ekipu nije preuzeo jučer te dobro zna šta ima od ekipe a ja moram aplaudirat što smo izvukli bod i tako dodatno ugrozili Evropu za koju se svake godine borimo. Rožman je 10 grešaka napravio na derbiju drugovi kakva 1. Sere mi se od ove priča i branjenja Rožmana čime je on zaslužio on to? Neka ga nek je živ i i zdrav i nek ostane do kraja sezone ako se situacija preokrene aBd bit će super i ja ću reći da sam pogriješio. Ali uzimajući sve u obzir dosad mi sa ovim likom nikad nećemo ni prismrdit tituli. I manite se priča da smo ih ubili i da su se oni samo branili bar je njih 9 poginulo na terenu a ovih naših stid treba biti za ono smijanje i nezalaganje sem Buljubašića i Beganovića donekle.
Pa gdje onda skupi 6 odbrana ako je imao samo odbranu Mehmedovicu i Renanu?
Htjeli mi to priznati ili ne, mi imamo itekako limitirane igrače, kojima je maximalni domet borba za 3. mjesto. Nama je to nažalost teško priznati. Renan, Buljubašić, Hasić. Jedini klase, od kojih jedan neprepoznatljiv (van forme), drugi dijete a treći igrač koji je posuđen i opet najviše grize od svih koje imamo. Iliev jeste dobar ali treba malo veći uzorak utakmica da se pokaže i da kažemo imamo klasu na golu. Glavu za glavu upoređujući igrače sa ekipama Veleža i komšija, svaki igrač je tu negdje kvalitetom. A to mi nažalost nikad nećemo priznati.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
luckystrike
Postovi: 758
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la luckystrike » 16 apr 2024, 18:58

Tabba, kažeš da je jedina Rožmanova greška što se plašio poraza, a onda veliš da nam nije neka ekipa, pa da te pitam ko je istu sastavio?

Avatar
tabba77
Postovi: 2274
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la tabba77 » 16 apr 2024, 19:58

luckystrike je napisao/la:
16 apr 2024, 18:58
Tabba, kažeš da je jedina Rožmanova greška što se plašio poraza, a onda veliš da nam nije neka ekipa, pa da te pitam ko je istu sastavio?
Koliko igrača koji su počeli/dobili priliku u derbiju je doveo Rožman? Ne računaj igrače koji su dovedeni u ljetnom prelaznom roku prije Rožmana. Odabir prvih 11 za derbi je bio sasvim ok s obzirom na dostupne igrače i one koji su van forme ili se tek oporavili od povrede.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.