Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4224
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Ghuraba » 26 feb 2024, 23:00

Kako se ovdje dosad hiljadu puta ponovilo, da bismo bili konkurentni i da se ne bismo poradjali za svaki poen, moraju se promijeniti sljedece 3 stvari:

1. Fali nam americki play da 30-ak minuta organizuje igru i da doprinese u sutu s distance. To bi maksimalno rasteretilo Musu i Atica, koji se ne bi patili i trosili energiju na prevodjenje lopte. Gegic je sasvim ok za preostalih 10 minuta na poziciji PG.
2. Fali nam igrac na pozicijama 2/3, kojem ce glavni adut biti iskljucivo sut. Nadali smo se Turcinu, pa je otpao. Sad ostaje samo nada da se Amsal nekako ubaci u tu pricu (ili moozda Huseinovic, ako od naredne sezone dodje u Evropu i pokaze kvalitet do novembra). Niko od ostalih nema ni promil sanse da nam donese taj segment. Nekad smo se nadali i Zrni, ali haman nista od njega.
3. Fale nam kvalitetni visoki igraci da se ravnopravno bore za minutazu s Kamenjasem i Alibegovicem, tj. da na parketu budu oni koji su raspolozeniji u datom trenutku. Halilovic bi veceras puno znacio, ali je Sulejmanovic jedini koji bi bar malo mogao usporiti ovakvog Yabuselea. S njima dvojicom bismo bili neuporedivo kvalitetniji na obje strane parketa. Ali, dok je Adis tu, od Sulje sigurno nema nista. Barem pet puta sam pisao da bi Maric mogao odigrati 10 kvalitetnih minuta i da je televizor u boji za Loncara. Frajer je za 5 minuta na parketu napravio vise gresaka nego ikad iko.

Sve su to stvari koje su, uz trud i zelju onih koji se pitaju za njih, do novembra mogu rijesiti. Ok, lijepo je imati odlicne defanzivce u liku Gegica, Atica i Lazica na parketu. Uzivanje je gledati odbranu gdje svi preuzimaju sve, kad protivnici ne znaju sta ih je snaslo. Medjutim, to nije petorka i to nije igra koja ce donijeti poene i na koncu pobjede protiv ovakvih reprezentacija. Ne moraju svi biti brutalne atlete, defanzivci itd. Daj nam ba nesto od 190 cm da pogadi koju trojku. :D

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la gazijabih » 26 feb 2024, 23:04

Bez ozbiljnog PG se ne igra košarka. Ovo je već predugo i neozbiljno. Želimo mladog šutera kojem je primarno asistiranje a da ima staža u Evropi. Pošto pratim određene igrače (skauting po profesiji), Bećiragiću i KSBiH toplo preporučujem da skoknu u Italiju do Trenta i odmah krenu u pregovore oko dobijanja državljanstva i igranja za repku sa ljevorukim vrlo zahvalnim igračem Kamar Baldwin.
Lp

Avatar
donDondon
Postovi: 3505
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la donDondon » 26 feb 2024, 23:10

A pod prvo sjediti na numerisanim mjestima da ne stoje ljudi na stepenicama pa da piš.aš treba ti pola sata

Onaj što je napisao ime Loncara na spisak polomiti mu sve prste i na rukama i na nogama

Aleksandar Lazic,čovjek ljeti igra3x3 i bude najbolji na terenu

I adis aziz malo jaci trener od Preldzica starijeg
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 26 feb 2024, 23:14

donDondon je napisao/la:
26 feb 2024, 23:10
A pod prvo sjediti na numerisanim mjestima da ne stoje ljudi na stepenicama pa da piš.aš treba ti pola sata

Onaj što je napisao ime Loncara na spisak polomiti mu sve prste i na rukama i na nogama

Aleksandar Lazic,čovjek ljeti igra3x3 i bude najbolji na terenu

I adis aziz malo jaci trener od Preldzica starijeg
Ovo je ogroman minus. Jbt ja otisao po pice, 10 minuta silazio niz stepenice zbog onih sto su se poredali na njih. Daj ako nema mjesta (a bilo je, samo nece da pogledaju i dodju na vrijeme), idi sjedi dole u kafic i gledaj utakmicu. Dzaba se guzva pravi.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Madal » 26 feb 2024, 23:16

Nije to do numeracije mjesta vec do uvedi mi ovog malog i 2 jarana i tako 200 ljudi udje dodatno bez karte. Sve pod pretpostavkom da nisu retardirani da stampaju vise od planiranog kapaciteta dvorane za tu noc, a i to me ne bi cudilo.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la VensanKasel » 26 feb 2024, 23:17

Ghuraba je napisao/la:
26 feb 2024, 23:00
Kako se ovdje dosad hiljadu puta ponovilo, da bismo bili konkurentni i da se ne bismo poradjali za svaki poen, moraju se promijeniti sljedece 3 stvari:

1. Fali nam americki play da 30-ak minuta organizuje igru i da doprinese u sutu s distance. To bi maksimalno rasteretilo Musu i Atica, koji se ne bi patili i trosili energiju na prevodjenje lopte. Gegic je sasvim ok za preostalih 10 minuta na poziciji PG.
2. Fali nam igrac na pozicijama 2/3, kojem ce glavni adut biti iskljucivo sut. Nadali smo se Turcinu, pa je otpao. Sad ostaje samo nada da se Amsal nekako ubaci u tu pricu (ili moozda Huseinovic, ako od naredne sezone dodje u Evropu i pokaze kvalitet do novembra). Niko od ostalih nema ni promil sanse da nam donese taj segment. Nekad smo se nadali i Zrni, ali haman nista od njega.
3. Fale nam kvalitetni visoki igraci da se ravnopravno bore za minutazu s Kamenjasem i Alibegovicem, tj. da na parketu budu oni koji su raspolozeniji u datom trenutku. Halilovic bi veceras puno znacio, ali je Sulejmanovic jedini koji bi bar malo mogao usporiti ovakvog Yabuselea. S njima dvojicom bismo bili neuporedivo kvalitetniji na obje strane parketa. Ali, dok je Adis tu, od Sulje sigurno nema nista. Barem pet puta sam pisao da bi Maric mogao odigrati 10 kvalitetnih minuta i da je televizor u boji za Loncara. Frajer je za 5 minuta na parketu napravio vise gresaka nego ikad iko.

Sve su to stvari koje su, uz trud i zelju onih koji se pitaju za njih, do novembra mogu rijesiti. Ok, lijepo je imati odlicne defanzivce u liku Gegica, Atica i Lazica na parketu. Uzivanje je gledati odbranu gdje svi preuzimaju sve, kad protivnici ne znaju sta ih je snaslo. Medjutim, to nije petorka i to nije igra koja ce donijeti poene i na koncu pobjede protiv ovakvih reprezentacija. Ne moraju svi biti brutalne atlete, defanzivci itd. Daj nam ba nesto od 190 cm da pogadi koju trojku. :D
Treba Musi neko reći da nema klupskih kolega kada igra za reprezentaciju , pao onaj degen odvratni Yabusele on trči da ga digne :damn:

Treba da bude kao mrtvi Kobe , koji mi je vazda debil i odvratan bio , ali primjer kako treba igrati za reprezentaciju . Video je loše kvalitete , ali prvi napad na utakmici i on direktno ruši klupskog kolegu Gasola , raznjeo ga




E tako treba da igra . I da mu večerašnja utakmica bude nauk za budućnost , da skonta da ga jedan igrač koji ne igra Euroligu stavi u džep , da se to ne ponovi . Da mu se zabrani pas iz skoka i dovokoraka , yebo li ga Tavares .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la RoninX » 26 feb 2024, 23:22

i ja sam nazalost misljenja da cemo trebati dobiti hrvate dvaput ako mislim na euro... mislim da hrvatska dobija nezainteresovane francuze kuci. sa ili bez dogovora.

ostalo je davno ispricano...najgora suterska reprezentacija u evropi...jer ne treba racunat ono kad nas krene sut jednu od sedam utakmica a i to roberson zabije pola trica
- fizicki jedna od najboljih
-nemamo playmakera
- idioti ne traze amerikanca. nama bi onaj mali Moody sto je bio u Igokei savrseno legao. kamoli neko dokazanije ime.

-pored smjene beciragica,treba maknut sve one ustase iz saveza,koji sad imaju direktan motiv da ne prodjemo grupu
Zadnja izmjena: RoninX, dana/u 26 feb 2024, 23:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
donDondon
Postovi: 3505
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la donDondon » 26 feb 2024, 23:23

Madal je napisao/la:
26 feb 2024, 23:16
Nije to do numeracije mjesta vec do uvedi mi ovog malog i 2 jarana i tako 200 ljudi udje dodatno bez karte. Sve pod pretpostavkom da nisu retardirani da stampaju vise od planiranog kapaciteta dvorane za tu noc, a i to me ne bi cudilo.
Ma u mom redu bilo 7,8 praznih ali zasebnih stolica niko neće da sjedne jer svi došli s nekim pa hoce jedno do drugog i onda gdje ćemo ajmo na stepenice na ulaze :tokralju:
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 26 feb 2024, 23:25

Kada je u pitanju novembar i nastavak kvaliikacija Bećeiragić je rekao da se stalno o tome razmišlja.

- Roberson nije mogao biti s nama zbog povrede. Sada izgleda da ćemo morati podmladiti tim, ako to bude stranac to bi trebao biti neko mlađi. Moramo naći igrača koji će željati da igra, koji neće samo biti na dva prozora i otići. Mislim da će to biti 85 posto igrač na poziciji jedinice, skorer - rekao je Bećiragić.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la LloriS » 26 feb 2024, 23:28

DamirT je napisao/la:
26 feb 2024, 22:10
A fakat, ne kontam sto je lik trazio time out kad je rijesena utakmica, a nije zvao kad je bilo -4 da malo smiri igrace kad se krenulo u promasaje?

Bas citam hrvatski forum, upravu su ljudi kad kazu da smo jedna od fizicki najjacih reprezentacija u Evropi, ali smo jedna od najgorih sto se tice suteva.

Atic suta 4 otvorene trice i sve promasuje. Alibegovic podbacio ponajvise. Musa jbg ne moze sam, ali je i sam u par navrata debelo pogrijesio. Pred kraj utakmice krenu u kontru i umjesto da zavrsi polaganjem, on vrati Aticu loptu ja mislim i napravi faul u napadu...
Koji forum hrvatski citas ?
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 26 feb 2024, 23:30

moj Bekire vise vjeruju meni nego tebi) da kazem ligu?




slika

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 26 feb 2024, 23:31

LloriS je napisao/la:
26 feb 2024, 23:28
DamirT je napisao/la:
26 feb 2024, 22:10
A fakat, ne kontam sto je lik trazio time out kad je rijesena utakmica, a nije zvao kad je bilo -4 da malo smiri igrace kad se krenulo u promasaje?

Bas citam hrvatski forum, upravu su ljudi kad kazu da smo jedna od fizicki najjacih reprezentacija u Evropi, ali smo jedna od najgorih sto se tice suteva.

Atic suta 4 otvorene trice i sve promasuje. Alibegovic podbacio ponajvise. Musa jbg ne moze sam, ali je i sam u par navrata debelo pogrijesio. Pred kraj utakmice krenu u kontru i umjesto da zavrsi polaganjem, on vrati Aticu loptu ja mislim i napravi faul u napadu...
Koji forum hrvatski citas ?
Sportnet
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Madal » 26 feb 2024, 23:32

donDondon je napisao/la:
26 feb 2024, 23:23
Madal je napisao/la:
26 feb 2024, 23:16
Nije to do numeracije mjesta vec do uvedi mi ovog malog i 2 jarana i tako 200 ljudi udje dodatno bez karte. Sve pod pretpostavkom da nisu retardirani da stampaju vise od planiranog kapaciteta dvorane za tu noc, a i to me ne bi cudilo.
Ma u mom redu bilo 7,8 praznih ali zasebnih stolica niko neće da sjedne jer svi došli s nekim pa hoce jedno do drugog i onda gdje ćemo ajmo na stepenice na ulaze :tokralju:
Tu su retardirani i oni koji dodju i ne popune red do onog sjedi vec ostave praznu stolicu izmedju radi nekog komfora. Da se svi u tvom redu zbiju eto 7-8 ljudi manje na stepenicama.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la RoninX » 26 feb 2024, 23:32

DamirT je napisao/la:
26 feb 2024, 23:25
Kada je u pitanju novembar i nastavak kvaliikacija Bećeiragić je rekao da se stalno o tome razmišlja.

- Roberson nije mogao biti s nama zbog povrede. Sada izgleda da ćemo morati podmladiti tim, ako to bude stranac to bi trebao biti neko mlađi. Moramo naći igrača koji će željati da igra, koji neće samo biti na dva prozora i otići. Mislim da će to biti 85 posto igrač na poziciji jedinice, skorer - rekao je Bećiragić.
kasno Adiseee....kasnooo.
valja covjek ublehe da moze primat platu bar do novembra.

ova francuska je bila zrela za poraza veceras

Avatar
Zaniolo
Postovi: 999
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Zaniolo » 26 feb 2024, 23:34

samo otjerat atica kamenjaasa i musu
crnce forsirat i dovodit amerikance
nurkic klosar ne igra nikad svakako a centar nam treba jak da odradi poireja i ovake francuze e moj nurkicu klosaru

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 26 feb 2024, 23:37

Zaniolo je napisao/la:
26 feb 2024, 23:34
samo otjerat atica kamenjaasa i musu
crnce forsirat i dovodit amerikance
nurkic klosar ne igra nikad svakako a centar nam treba jak da odradi poireja i ovake francuze e moj nurkicu klosaru

slika

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la InatSilniBosanski » 26 feb 2024, 23:39

lumani je napisao/la:
26 feb 2024, 23:30
moj Bekire vise vjeruju meni nego tebi) da kazem ligu?




slika
sapni nam
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la VensanKasel » 26 feb 2024, 23:43

lumani je napisao/la:
26 feb 2024, 23:30
moj Bekire vise vjeruju meni nego tebi) da kazem ligu?




slika
De vidi šta sam napisao za Musu i poruči mu tako , yebo li ga Yabusele . Želja je ogromna , ali mora glava voditi . U pichku materinu kada ja kod njega nađem 5,6 grešaka iz škole košarke . Da je bio na 50% svog nivoa iz Eurolige dobili bi . :!:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 26 feb 2024, 23:45

Musa veceras vise slobodnih promasio, nego u Realu za 3 utakmice.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 26 feb 2024, 23:50

VensanKasel je napisao/la:
26 feb 2024, 23:43
lumani je napisao/la:
26 feb 2024, 23:30
moj Bekire vise vjeruju meni nego tebi) da kazem ligu?




slika
De vidi šta sam napisao za Musu i poruči mu tako , yebo li ga Yabusele . Želja je ogromna , ali mora glava voditi . U pichku materinu kada ja kod njega nađem 5,6 grešaka iz škole košarke . Da je bio na 50% svog nivoa iz Eurolige dobili bi . :!:
nemam ja nista sa Musom ;) a nije lako ,kada ti igraci ne znaju pick/roll :salut: Duplali su ga cijelo vrijeme ,on primi loptu ,a jedna strana uvijek bila zatvorena....bice to sve bolje ,kada Novi bude prevodio loptu :opaopa:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.