RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
aimar21
Postovi: 610
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la aimar21 » 25 mar 2024, 12:56

Cernica22 je napisao/la:
25 mar 2024, 12:40

Pa i ova Lokomotiva koja danas postoji u gradu, ako se ne varam ne vuce korijene od stare KK Lokomotive vec su se samo preimenovali iz KK Spars u Lokomotiva. Mislim da su isti ljudi koji vode Lokomotivu sad prije par godina i krenuli u pricu oko KK Velez, ali ne znam sta se desilo pa je klub prestao sa radom.
Bilo je tu dosta komplikacija, ponajviše pravnih, ali ipak jeste ova Lokomotiva nasljednik one prijašnje. Ne znam ti tačno po godinama kako je išlo, ali znam koji je bio proces... KK Lokomotiva je preimenovana u KK Velež kako bi se na osnovu imena privukli sponzori. To je trajalo nekoliko godina i klub je bio dosta uspješan. Kada je nestalo para, sve se urušilo. U to vrijeme je osnovana podružnica KK Spars u Mostaru i okupili su dosta veliki broj djece. Nakon nekog vremena došlo je do spajanja Sparsa i Lokomotive. Mislim da su jedno vrijeme imali oba naziva u imenu. Nakon što se sarajevska ekipa povukla, ostali su ljudi koji su i sada u klubu i on funkcioniše kao Lokomotiva. Pokušavalo se sa nekih strana srušiti i osporiti, ali koliko znam pravno je dokazano da je ova Lokomotiva nasljednik one stare. Ako neko bolje zna, neka me ispravi jer sam neko vrijeme bio dosta van svega toga, ali mislim da je proces tekao ovako...
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11369
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la OnlyLeft22 » 25 mar 2024, 13:26

aimar21 je napisao/la:
25 mar 2024, 12:27
OnlyLeft22 je napisao/la:
25 mar 2024, 11:18

Ti si očigledno vise upućen od mene sto se ovoga tiče. Ali kad već imamo FK, RK, PK i futsal itd.., dobro bi bilo imati i KK

Znam da je Lokomotiva simbol košarke u gradu. Ali oni nemaju nikakve korelacije sa nama, mi trebamo sebe gledati i možemo osnovati svoj klub. Vjeruj mi, ako sam imaš djecu pitaj njih. Je li im draze reci da igraju za Velež ili za Lokomotivu
Očigledno na ovu temu imamo različito mišljenje, ali to mi je super, ne bi valjalo da svi isto mislimo... :D

Odmah po rođenju sam dobio fudbalsku loptu i učlanjen sam u FK Velež. U mojoj porodici to tako funkcioniše. Prošao sam neke omladinske kategorije i nakon toga sam se prebacio na košarku. Prošao sam kroz sve uzraste KK Lokomotiva, nakon toga sam i vodio neke selekcije. U glavi imam neko jasno razgraničenje: fudbal-Velež, košarka-Lokomotiva. Iskreno sam protivnik umjetnih stvari, a imamo ih svuda oko nas. Naravno da nam niko ne brani da osnujemo KK, ali sam siguran da bi to ugasilo KK Lokomotiva, pogotovo ako bi se ozbiljno pristupilo projektu. Znači nešto novo bi pokušalo da ugasi nešto staro i sa tradicijom. To već imamo u našem gradu sa međugorcima i svima nam se gadi...

Nadam se da sam ti malo približio svoj stav. Jbg, tako sam programiran i ne znam drugačije... :D
Ti si vezan za Lokomotivu pa je tebi to drugačije. Meni je samo Velež bitan i navijam samo za Velež, tako da ako nastane KK Velež samo ću gledati naše interese i uopste me nebi bilo briga za Lokomotivu :D

I ne slažem se da bi bio umjetni klub. Svaki klub je nekad morao nastati, pa RK je nastao skoro 40 godina poslije FK. Umjetni klubovi su na primjer Zrinjski i Inter Miami. A KK Velež ako uđe u našu porodicu onda će odmah imati navijače jer je Velež društvo staro 100+ godina
A mogu nam biti i filijala :D pa da imamo mali gradski derbi
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

CampobelloDiMazara
Postovi: 2904
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 25 mar 2024, 13:34

KK Lokomotiva ZRK Lokomotiva FK Lokomotiva sva tri jos funkcionisu. Kada bi mogli vratiti FK Radobolja i OK Student ali tesko jer gradski sport iz godine u godinu ide nizastranu


Only ima i tvoje ali SD Lokomotiva je poslje Veleza obiljezilo najveci razvoj mostarskog sporta kroz istoriju i to treba cuvati isto kao Velez mada bi zdusno forcao i za KK Velez da se zakotrlja fina prica 😍

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1256
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la Kulesza » 25 mar 2024, 15:14

Sjeća li se neko priče o tavla klubu Velež? Mislim da je pokrenuta priča prošle godine i kao da sam čitao članak o tome, čak su se i imenom spominjali potencijalni osnivači, ali ne mogu ga nikako naći na internetu
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11369
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la OnlyLeft22 » 25 mar 2024, 15:20

Kulesza je napisao/la:
25 mar 2024, 15:14
Sjeća li se neko priče o tavla klubu Velež? Mislim da je pokrenuta priča prošle godine i kao da sam čitao članak o tome, čak su se i imenom spominjali potencijalni osnivači, ali ne mogu ga nikako naći na internetu
TAVLA / BACKGAMMON KLUB "VELEŽ MOSTAR"

I porazi su sastavni dio igre. Nažalost na turniru u Zagrebu nisam uspio napraviti dobar rezultat i ostao sam na 3.mjestu Balkanske lige. U dvije godine Balkanske lige zauzeti 1. i 3. Mjesto za mene je fenomenalan uspjeh. Iduće godine imam namjeru preskočiti Balkanske turnire i usredotičiti se na jedan ili dva svjetska turnira, gdje uz malo sreće očekujem iskorak i na tom području.

Također zajedno sa Omer Sator i Aldin Pobric i u saradnji sa Alen Jaganjac ispred sportske asocijacije "Dragons" i KN Red Army, i uz saglasnost Upravnog odbora "Velež Mostar", odlučili smo se na formiranje tavla/backgammon kluba "Velež Mostar" koji će biti pod pokroviteljstvom Asocijacije sportskih klubova "Velež".

Fokus će biti unaprijediti mlade igrače koji su željni učiti i podizati nivo svog znanja, i na osnovu toga kroz određeni period stvoriti najkvalitetniji klub u BiH koji ce privlačiti sve ljubitelje ove drevne igre. Velež,Mostar,tavla neprocjenjivi spoj Hercegovine.

Ovim putem se želim zahvaliti i mojim sponzorima koji su me konstantno podržavali kroz ove dvije godine i nadam se da će se naša saradnja nastaviti i u narednom periodu.


slika

slika
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

nekazivimostarr
Postovi: 83
Pridružen/a: 24 feb 2024, 23:01
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la nekazivimostarr » 25 mar 2024, 16:19

Pa jel aktivan ovaj tavla klub trenutno i ako jest ide li se na takmicenja i osvaja li se sta

ElimGarak
Postovi: 94
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la ElimGarak » 26 mar 2024, 10:13

Zašto jedan od najuspješnijih sportskih kolektiva u BIH Futsal klub Mostar Stari Grad se ne rebrandira kao Futsal klub Velež Mostar?

Kada se već priča o širenju familije.

Još kad im vidim onaj grb jeftini paintovski odmah me posjeti na poslijeratni Velež kada su mu antikomunisti i kleronacionalisti na silu uklonili fundamentalnu klupsku petokraku s grba.]

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11369
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la OnlyLeft22 » 26 mar 2024, 10:18

ElimGarak je napisao/la:
26 mar 2024, 10:13
Zašto jedan od najuspješnijih sportskih kolektiva u BIH Futsal klub Mostar Stari Grad se ne rebrandira kao Futsal klub Velež Mostar?

Kada se već priča o širenju familije.
Vec imamo futsal klub

Ali nije uopste losa ideja. Da gledamo Veleza u ligi prvaka :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota: :ljepota:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

ElimGarak
Postovi: 94
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la ElimGarak » 26 mar 2024, 10:45

Pa eto onda fuzija Mostar SG i Veleža.

Mostar SG ima kvalitetu, ima profesionalnost, ima podršku, ima novac i vjerovatno je najozbiljniji sportski kolektiv u gradu Mostaru nakon HŠK Zrinjskog.

Ali Mostar SG je plastičan, fali mu duša. Velež bi mu je dao. Mostar SG bi u fuziji s Veležom dobio imidž i identitet koji mu fali a Veleź bi dobio jednog od najboljih futsal klubova u Evropi. Meni nikako nije to jasno. Manje više iste poduzetničke i političke strukture se vrte oko Veleža i Mostar SG-a.

Avatar
aimar21
Postovi: 610
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la aimar21 » 26 mar 2024, 11:14

nekazivimostarr je napisao/la:
25 mar 2024, 16:19
Pa jel aktivan ovaj tavla klub trenutno i ako jest ide li se na takmicenja i osvaja li se sta
Dobio sam informaciju da je klub registrovan za ovu sezonu i da će se aktivno takmičiti na turnirima po rasporedu tavla Saveza.
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Direktorcic
Postovi: 1681
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la Direktorcic » 26 mar 2024, 11:18

ElimGarak je napisao/la:
26 mar 2024, 10:45
Pa eto onda fuzija Mostar SG i Veleža.

Mostar SG ima kvalitetu, ima profesionalnost, ima podršku, ima novac i vjerovatno je najozbiljniji sportski kolektiv u gradu Mostaru nakon HŠK Zrinjskog.

Ali Mostar SG je plastičan, fali mu duša. Velež bi mu je dao. Mostar SG bi u fuziji s Veležom dobio imidž i identitet koji mu fali a Veleź bi dobio jednog od najboljih futsal klubova u Evropi. Meni nikako nije to jasno. Manje više iste poduzetničke i političke strukture se vrte oko Veleža i Mostar SG-a.
U teoriji izvodljivo i zvuci super, u praksi jeste jednako da ja umjesto Oreca na beku igram

Cernica22
Postovi: 1203
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la Cernica22 » 26 mar 2024, 11:48

Direktorcic je napisao/la:
26 mar 2024, 11:18
ElimGarak je napisao/la:
26 mar 2024, 10:45
Pa eto onda fuzija Mostar SG i Veleža.

Mostar SG ima kvalitetu, ima profesionalnost, ima podršku, ima novac i vjerovatno je najozbiljniji sportski kolektiv u gradu Mostaru nakon HŠK Zrinjskog.

Ali Mostar SG je plastičan, fali mu duša. Velež bi mu je dao. Mostar SG bi u fuziji s Veležom dobio imidž i identitet koji mu fali a Veleź bi dobio jednog od najboljih futsal klubova u Evropi. Meni nikako nije to jasno. Manje više iste poduzetničke i političke strukture se vrte oko Veleža i Mostar SG-a.
U teoriji izvodljivo i zvuci super, u praksi jeste jednako da ja umjesto Oreca na beku igram
Kad moze Domic sumnjam da ti ne mozes makar poluvrijeme.
Neka i Starog Grada, ima sigurno ljudi koji prate taj klub, a mi Velez imamo za svoju dusu.
19V22

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11369
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la OnlyLeft22 » 03 apr 2024, 17:04

Najbitnija utakmica u sezoni sad za vikend

Sloga - Velez

AGRESIVNO !
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

nekazivimostarr
Postovi: 83
Pridružen/a: 24 feb 2024, 23:01
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la nekazivimostarr » 03 apr 2024, 18:00

OnlyLeft22 je napisao/la:
03 apr 2024, 17:04
Najbitnija utakmica u sezoni sad za vikend

Sloga - Velez

AGRESIVNO !

Znas li only brate hoce li bit negdje prenos utakmice za vikend

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11369
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la OnlyLeft22 » 03 apr 2024, 18:10

nekazivimostarr je napisao/la:
03 apr 2024, 18:00
OnlyLeft22 je napisao/la:
03 apr 2024, 17:04
Najbitnija utakmica u sezoni sad za vikend

Sloga - Velez

AGRESIVNO !

Znas li only brate hoce li bit negdje prenos utakmice za vikend
Mislim da ce ovdje biti prenos

https://www.youtube.com/@GornjiVakufcom/streams
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Direktorcic
Postovi: 1681
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la Direktorcic » 03 apr 2024, 22:54

OnlyLeft22 je napisao/la:
03 apr 2024, 17:04
Najbitnija utakmica u sezoni sad za vikend

Sloga - Velez

AGRESIVNO !
Uh bit ce pravo yebena rekma,gledma na fb prodali su vec milju karata u pretprodaji. Ali kako god da bude, uvijek Forza Velez !

Avatar
emil02in
Postovi: 3692
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la emil02in » 04 apr 2024, 19:16

Direktorcic je napisao/la:
03 apr 2024, 22:54
OnlyLeft22 je napisao/la:
03 apr 2024, 17:04
Najbitnija utakmica u sezoni sad za vikend

Sloga - Velez

AGRESIVNO !
Uh bit ce pravo yebena rekma,gledma na fb prodali su vec milju karata u pretprodaji. Ali kako god da bude, uvijek Forza Velez !
Gore je rukomet svetinja i uvijek je puna dvorana,biće teško sigurno.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Direktorcic
Postovi: 1681
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la Direktorcic » 06 apr 2024, 11:27

Danas ce gorit u vakufu, oni su se nalozili, nadam se da imamo neki odgovor. Sretno momci do nova 3 boda

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1256
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la Kulesza » 06 apr 2024, 11:37

U rukometu je još 2 boda za pobjedu :D
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Direktorcic
Postovi: 1681
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar - Ostali sportovi

Post Postao/la Direktorcic » 06 apr 2024, 11:54

Kulesza je napisao/la:
06 apr 2024, 11:37
U rukometu je još 2 boda za pobjedu :D
Dokaz koliko znam o sportu a koliko volim Velež :D

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bordo10 i 33 gosta.