Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

19vendetta87
Postovi: 4617
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la 19vendetta87 » 24 mar 2024, 20:18

DamirT je napisao/la:
24 mar 2024, 20:15
JonSnow je napisao/la:
24 mar 2024, 20:12
RajvoSA03 je napisao/la:
24 mar 2024, 19:51


Bukvalno su nam najslicniji chokerskim mentalitetom. Igrali X u zadnjim kvalifikacijama sa Bugarskom, Litvanijom i Crnom Gorom :wtf:
Chokanje je jedan segment, ali brzi su, mladi i forsiraju kontre i napade preko krila. Sve što nama ne leži.
To je sve i Ukrajina imala, pa nisu sanse imali do ublehe Civica. Cak bi rekao da je Ukrajina i kvalitetnija od Madjarske za nijansu.
Druze, Mađari su Engleze otresli dva puta, sa Švabama jednom neriješeno, drugi put pobijedili, Srbe oba puta pobijedili...
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Horoz » 24 mar 2024, 20:19

Protiv Ukrajine se potvrdilo da nama igrački kadar nikada nije bio problem. Da je Milošević reagovao kako treba, mogao je napraviti bolje izmjene. Mogao je pozvati kvalitetnije igrače.
Uvijek smo imali igrače koji mogu svakome pružiti otpor i mnoge pobijediti. Problem je u segmentu organizacije, pripreme utakmica i cjelokupnog ambijenta.
U ovoj LN ćemo moći igrati sa svakim, ako organizacija i stručni rad budu na profesionalnom nivou. Ništa spektakularno, samo profesionalno i odgovorno.
Imamo ekipu koja može pružiti dostojan otpor, a što i ne pobijediti Mađare? Bolji su od nas jer su organizovani i motivisani.
Ali to se neće desiti sa kalibrom selektora i stručnog štaba koje smo imali u ovom ciklusu, a i prije.
Zadnja izmjena: Horoz, dana/u 24 mar 2024, 20:24, ukupno mijenjano 1 put.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la DamirT » 24 mar 2024, 20:22

19vendetta87 je napisao/la:
24 mar 2024, 20:18
DamirT je napisao/la:
24 mar 2024, 20:15
JonSnow je napisao/la:
24 mar 2024, 20:12


Chokanje je jedan segment, ali brzi su, mladi i forsiraju kontre i napade preko krila. Sve što nama ne leži.
To je sve i Ukrajina imala, pa nisu sanse imali do ublehe Civica. Cak bi rekao da je Ukrajina i kvalitetnija od Madjarske za nijansu.
Druze, Mađari su Engleze otresli dva puta, sa Švabama jednom neriješeno, drugi put pobijedili, Srbe oba puta pobijedili...
Pa? Ovdje se i od Ukrajine pravio Brazil. Te imali Italiju i Englesku u saci, te igrali cetvrfinale EP itd. Da se razumijemo, favoriti su svi u nasoj grupi protiv nas, ne kazem da smo mi favoriti, ali sto ih ne bi mogli dobiti u BiH? Ako bude zalaganje kao neku noc, ja se nadam pozitivnom rezultatu.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la mercurial » 24 mar 2024, 20:37

Pa nismo ni mi bas toliko losi. Dedic, Gazibegovic, Kolasinac svojim kvalitetom mogu zatvoriti svako krilo Madarske pa i kvalitetnije igrace, pogotovo Dedic i Kolasinac.
Ukrajina nam ne bi dala gola da Dedic i Anel nisu izasli zbog povreda i da je Savo bolje uradio izmjene. Osvjezio sredinu na vrijeme i ostavio Adu i Civu na tribinama. Uz borbu mozemo iznenaditi bar nekog.

Daduli
Postovi: 673
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Daduli » 24 mar 2024, 21:14

Imamo mi šanse za SP vrlo dobre upravo zbog ovakvog sistema , baraž je još lakši nego do sad. Treba se naravno sve poklopiti, stručan selektor sa mudima, dobri igrači, sistem, savez da prati bez politike... odstraniti staronje preko 34 godine i fuš igrače... ta liga nacija nas uvijek vadi, na žalost ne znamo iskoristiti.

Na ove dvije utakmice ja bi probao opet sa četvoricom pozadi ako se svi odazovu, te možda probati 4-3-1-2 opet. Možda i tandem Ahmethodžić-Kolašinac u odbrani bez libera da vidimo kako funkcioniše.

Krila mi nemamo. Osim Stevanovića (desno), koji je u godinama, te Ziljkića i Čivića (lijevo) koji za reprezentacije nisu.
Glory Glory Man United

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8129
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 24 mar 2024, 21:22

Mi samo 3-5-2/3-4-1-2 možemo igrati i to je to. Formacije sa 4 nazad su smrt za nas i ne vrijedi trošiti životnu formu Kolašinca koji kao lijevi štoper sa 3 nazad igra nenormalno dobro.

A i nemamo krila za lijeka nit kakvih znakova da može kakvo krilo iskočiti osim onog malog iz MLS-a.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Sindikat12
Postovi: 656
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Sindikat12 » 24 mar 2024, 21:46

Huseinbasic je pokazao za malo dana na okupljanju da je dosta pouzdaniji i da trenutno dosta vise odskace od Tahirovica. Jako je blizu bio sa starta.

Avatar
Sveti
Postovi: 10200
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Sveti » 24 mar 2024, 21:53

Horoz je napisao/la:
24 mar 2024, 20:19
Protiv Ukrajine se potvrdilo da nama igrački kadar nikada nije bio problem. Da je Milošević reagovao kako treba, mogao je napraviti bolje izmjene. Mogao je pozvati kvalitetnije igrače.
Uvijek smo imali igrače koji mogu svakome pružiti otpor i mnoge pobijediti. Problem je u segmentu organizacije, pripreme utakmica i cjelokupnog ambijenta.
U ovoj LN ćemo moći igrati sa svakim, ako organizacija i stručni rad budu na profesionalnom nivou. Ništa spektakularno, samo profesionalno i odgovorno.
Imamo ekipu koja može pružiti dostojan otpor, a što i ne pobijediti Mađare? Bolji su od nas jer su organizovani i motivisani.
Ali to se neće desiti sa kalibrom selektora i stručnog štaba koje smo imali u ovom ciklusu, a i prije.
Amen brother
naprijed rejal

Kobayashi
Postovi: 204
Pridružen/a: 09 okt 2020, 23:40
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Kobayashi » 24 mar 2024, 22:03

Okosnicu imamo. Vasilj, Seo, Ahmethodzic, Hadžikadunić, Dedic, Gazibeg, Krunic, Tahirovic, Huseinbasic, Hadziahmetovic, Hajradinovica, Demirovic, Pjanic, Basic, Varešanović, Tabaković.
Njima dodati Jasica, Bajraktarevica, Gigovica, Muharemovica, nekoliko U21 koji odskacu i koji u međuvremenu budu izletitli i idemo.
Na prvu sto vidim da smo i vise nego solidni u odbrani, veznom redu, al smo tanki sa krilima i napadom iako sam prije godinu dvije mislio da ce biti suprotno kad su Cuic, Bristric, Hasic, Kahvic i drugi bili u usponu.

Sindikat12
Postovi: 656
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Sindikat12 » 24 mar 2024, 22:18

Kobayashi je napisao/la:
24 mar 2024, 22:03
Okosnicu imamo. Vasilj, Seo, Ahmethodzic, Hadžikadunić, Dedic, Gazibeg, Krunic, Tahirovic, Huseinbasic, Hadziahmetovic, Hajradinovica, Demirovic, Pjanic, Basic, Varešanović, Tabaković.
Njima dodati Jasica, Bajraktarevica, Gigovica, Muharemovica, nekoliko U21 koji odskacu i koji u međuvremenu budu izletitli i idemo.
Na prvu sto vidim da smo i vise nego solidni u odbrani, veznom redu, al smo tanki sa krilima i napadom iako sam prije godinu dvije mislio da ce biti suprotno kad su Cuic, Bristric, Hasic, Kahvic i drugi bili u usponu.
Ne znam meni napad sa Demirovicem i Tabakovicem izgleda sasvim solidno. Tabakovic ce uz malu srece moci sredit neki transfer u Bundesligu, a moce dati ruke jos 4/5 godina. Valjda do tad dodje neki novi napadac.

1921ljoze
Postovi: 570
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la 1921ljoze » 24 mar 2024, 22:29

Ma imamo mi sanse itekao a ono sto je meni zapalo za oko je ovi mladi koji sada ostaju a pokazali su da im je stalo....Dedic,Gazibeg,Ahmedhodzic i ostali su npr stavili post na drustvene mreze kako im krivo i zao sto nisu uspjeli i da ce se vratiti nama nekad...evo danas Demirvoc objavio post i jedan duzi komentar a ispod Dedic komentarise "kad tad" mlada ekipa puna potencijala i stalo im je do repke to moze biti pun pogodak...treba nam pravi selektor i da maknemk Husaru i ostale menadzere
Da vise ne guramo Civice Kovacevice i ostale sa skormnim minutama u klubovima....
:bih: :bih:

Imajednabrigada
Postovi: 1705
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Imajednabrigada » 24 mar 2024, 22:36

1921ljoze je napisao/la:
24 mar 2024, 22:29
Ma imamo mi sanse itekao a ono sto je meni zapalo za oko je ovi mladi koji sada ostaju a pokazali su da im je stalo....Dedic,Gazibeg,Ahmedhodzic i ostali su npr stavili post na drustvene mreze kako im krivo i zao sto nisu uspjeli i da ce se vratiti nama nekad...evo danas Demirvoc objavio post i jedan duzi komentar a ispod Dedic komentarise "kad tad" mlada ekipa puna potencijala i stalo im je do repke to moze biti pun pogodak...treba nam pravi selektor i da maknemk Husaru i ostale menadzere
Da vise ne guramo Civice Kovacevice i ostale sa skormnim minutama u klubovima....
:bih: :bih:

Jeste mlada repka i ima tu potencijala, ali jos nedovoljno niti smo dovoljno pokriveni s tim potencijalom na svim pozicijama. Imajmo na umu da vecina ovih momaka jos nisu doživjeli potpunu afirmaciju, a ovo sad sto igraju nije dovoljno za jaku ekipu.

A to sto nismo dovoljno pokriveni sa potencijalom na svim pozicijama opet moze predstavljati problem jer nemas širinu a vidjeli smo u četvrtak kada su usli Kovacevic i Civic sta se desi, samo ako sripi na jednoj poziciji kamoli vise.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Kobayashi
Postovi: 204
Pridružen/a: 09 okt 2020, 23:40
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Kobayashi » 24 mar 2024, 22:39

Ja nisam vidio nikad da neko place kao Hadžikadunić, Dedic. Da danima poslije tekme se javljaju kako im je krivo. I na stranu to...stvarno su ginuli 90min. Dobro, skoro svi.
Da smo tako igrali kvalifikacije, glavu dajem da bi se plasirali. I to je opet malo i do Save, moramo priznati jbg.

1921ljoze
Postovi: 570
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la 1921ljoze » 24 mar 2024, 22:41

Imajednabrigada je napisao/la:
24 mar 2024, 22:36
1921ljoze je napisao/la:
24 mar 2024, 22:29
Ma imamo mi sanse itekao a ono sto je meni zapalo za oko je ovi mladi koji sada ostaju a pokazali su da im je stalo....Dedic,Gazibeg,Ahmedhodzic i ostali su npr stavili post na drustvene mreze kako im krivo i zao sto nisu uspjeli i da ce se vratiti nama nekad...evo danas Demirvoc objavio post i jedan duzi komentar a ispod Dedic komentarise "kad tad" mlada ekipa puna potencijala i stalo im je do repke to moze biti pun pogodak...treba nam pravi selektor i da maknemk Husaru i ostale menadzere
Da vise ne guramo Civice Kovacevice i ostale sa skormnim minutama u klubovima....
:bih: :bih:

Jeste mlada repka i ima tu potencijala, ali jos nedovoljno niti smo dovoljno pokriveni s tim potencijalom na svim pozicijama. Imajmo na umu da vecina ovih momaka jos nisu doživjeli potpunu afirmaciju, a ovo sad sto igraju nije dovoljno za jaku ekipu.

A to sto nismo dovoljno pokriveni sa potencijalom na svim pozicijama opet moze predstavljati problem jer nemas širinu a vidjeli smo u četvrtak kada su usli Kovacevic i Civic sta se desi, samo ako sripi na jednoj poziciji kamoli vise.
Slazem se da nam fali svega jos....

1921ljoze
Postovi: 570
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la 1921ljoze » 24 mar 2024, 22:51

Kobayashi je napisao/la:
24 mar 2024, 22:39
Ja nisam vidio nikad da neko place kao Hadžikadunić, Dedic. Da danima poslije tekme se javljaju kako im je krivo. I na stranu to...stvarno su ginuli 90min. Dobro, skoro svi.
Da smo tako igrali kvalifikacije, glavu dajem da bi se plasirali. I to je opet malo i do Save, moramo priznati jbg.
E bas to
Zadnjih godina je bilo izgube pola ih neda ni izjave nakon tekme i svak se vrati u klub i sve normala...sad su pokazali da im je stalo,slazem se da smo ovako igrali kvalifikacije pa prosli bi glatko
Jer sramota je u onakvoj grupu uzeti 9 bodova
Island odlicno 3 boda
Poraz u slovackoj nez bes sanse smo bilk
Portugal nije bilo lose
Luksemburg poraz kuci i tu je bio kraj a tu smo imali situaciju slanje Anela na tribine ko zna sta je tu bilo
Ja sam cuo neke price da mu je Vico i ljudi iz saveza nudili da mu oni budu menadjeri a ovaj odbio na kraju su rekli da je povreda a otac je rekao da nije....
Liht jedva uzeli kuci
Pa poraz na islandu
Opet Liht uzeli pa Portugal blamaza
I onda zadnje 2 tekme probavanje igraca i 2 poraza...jako lose sve u svemu i igraci se pogubili sa tri selektora....
Najveci problem je Rusija i zbog toga je Petev dobio nogu
Kada je doveden 2021 jasno je receno da je cilj euro 2024...imali smo solidne na kraju lose kval za Katar gdje smo svi trazili ostavku pa je ostao
2023 godinu 6 utakmica lige nacija prvo mjesto,vratio se kult repke igraci hvale peteva sve super,covjek ode na izvlacenje grupe jbt i na kraju 3 mjeseca pred Island mu das otkaz pa ko to radi?
Evo i sad niko nece snositi posljedice ni Miske koji je doveo 4 selektora...

NoDi80
Postovi: 4061
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la NoDi80 » 25 mar 2024, 12:57

Znaci Bajraktarevicu pasos BiH u procesu
Kikanovica treba iskoristi mlad jak,brz, dobar u glavi
sportista pravi jos krilo lijevak

Voloder takodjer pored Njemackog ima nas pasos
Bivsi nas mladi reprezentativac
Igro je zadnje dvije utakmice bice dobar i on

slika

slika
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Vucevich » 25 mar 2024, 13:09

Smrada Volodera ni slučajno.
Nekadašnji mladi reprezentativac BiH se ograđuje od Zmajeva: "To je za mene prošlost"

Voloder je trenutno mladi reprezentativac Njemačke i to selekcije do 20 godina, a prethodno je nosio dres mlađih kategorija Bosne i Hercegovine. Nakon toga, defanzivac je promijenio državljanstvo i prihvatio poziv omladinskih selekcija Njemačke.

“Igrao sam otprilike dvije godine za Bosnu i Hercegovinu, međutim tada sam dobio poziv Njemačke. Prihvatio sam, to je država u kojoj sam rođen, gdje sam odrastao, gdje imam prijatelje i htio sam to. Bosna i Hercegovina je za mene prošlost” – rekao je Voloder i dodao da bi možda nastupao za Hrvatsku:

“Njemački sam reprezentativac, međutim kad bih me Hrvatska htjela i zvala razmislio bih. Zasad poziv iz Zagreba nije došao“.

NoDi80
Postovi: 4061
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la NoDi80 » 25 mar 2024, 13:13

Nisam to znao
Nema veze bitno je da Ahmedhodzic, Barisic, Hadzikadunic, Kolasinac, Gazibegovic, Zolotic, Jasic budu zdravi i odbranu imas sasvim solidnu za svjetske standarde
Problem su krila Kikanovic i Dedic bi strasni bili
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 25 mar 2024, 13:16, ukupno mijenjano 3 puta.
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Horoz » 25 mar 2024, 13:15

Pa ljudi Voloder je igrao desetine utakmica za naše mlade selekcije, promijenio sportsko državljanstvo i otišao kod Švaba. On ne može više i da hoće, i da valja.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Hazre
Postovi: 686
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: Engleska-BiH/Italija-BiH (3. Juni/9. Juni)

Post Postao/la Hazre » 25 mar 2024, 13:25

Zna li neko sta je sa Gigovica? Jel definitvno ne zeli igrati za nas? Gdje i sta koci?

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: emir79, Rimes87 i 15 gostiju.