Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Arnelinho » 09 okt 2011, 01:40

@alan: I u skupini kod Hrvata je sve gotovo. Grci imaju iz medjusobnih duela 4 boda protiv Hrvata, tako da je Grčka sigurno prva, Hrvatska sigurno druga.

Postoji dilema Turska/Belgija, Irska/Armenija, Estonija/Srbija, Danska/Portugal/Norveška i Škotska/Češka. Naravno BiH/Francuska, al' tu je situacija prvi vs drugi. Nisam još nabroj'o one sigurne druge: Švedska, Hrvatska i Crna Gora.

Otprilike kako stvari govore Norveška nema nikakve šanse za drugo mjesto, jer su na 3 boda od Danaca i Portugalaca, igra im samo da Danci pobjede čim višom gol razlikom ,a i oni moraju čim više dati golova, tj. moraju nadoknaditi -9 golova spram Portugala.Al' eto šanse su minimalne, nikakve, tako da idu dalje Danci i Portugalci, ko prvi pitanje je.

Turska je vjerovatno druga u A grupi, Irci bi trebali takodje, Estonci su ,ruku na srce, u boljem položaju, kao i Česi, ako na ovo nadodamo CG,Hrvate, BiH i Švede onda tek vidimo da je sve neizvijesno. :D

Najbolja opcija je svakako Estonija (mada je Srbija jedna od gorih, ako prodje, za bilo koga), pa onad CG, Irci i Česi, a Turci i Hrvati jedna od gorih. Švedi su po mom mišljenju "tu i tam " , od svakog mogu izgubiti ,a sve ove mogu pobjediti, a vjerovatno će i direkt na Euro.

Kad bih bir'o protivnika za BiH ne bih uzeo Srbe (ako prodju) i Hrvate, zbog svega oko stadiona što se zna dešavati, onda ne ni Skandinavce. Idealni su Irci, Crnogorci i Estonci.

Budući da je BiH vjerovatno u II grupi, tj. onoj nenositelja, onda je za očekivati nekog od petorke: Turska, Češka, Hrvatska, Švedska i Irska. Sve je jasno ko je jak ,a ko slab medju ovih 5.

Švedi su skoro sigurno najbolji 2., sa Hrvatima se možemo nositi, al' neka hvala, radi drugih razloga, Turska je jako teška reprezentacija, njih krasi kolektiv. Protiv Čeha i Iraca se može komotno igrati.

I još jednom da rezimiram: Dakle, najradije bih Čehe, onda Irce, a onda Hrvate, Turke po svaku cijenu izbjeći, to savjetujem svima, jer će se svako mučiti sa njima, nema tu dominiranja, jer samo jedna ekipa može dominirati , a to su oni.
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la alan_kardec » 09 okt 2011, 01:53

Arnelinho je napisao/la:@alan: I u skupini kod Hrvata je sve gotovo. Grci imaju iz medjusobnih duela 4 boda protiv Hrvata, tako da je Grčka sigurno prva, Hrvatska sigurno druga.
Nije sve gotovo i grci nisu osigurali prvo mjesto, a evo i zašto. Trenutno su Grci prvi sa 21 bodom, Hrvati su drugi sa 19. U slučaju poraza Grka u Gruziji što i nije nerealno (gruzijci su kući dobili hrvate) grci ostaju na tom 21 bodu, a ako Hrvatska dobije letoniju ima 22 boda i prva je u grupi. A to za međusobni duel znam, u zagrebu je bilo 0:0, grci su kući dobili 2:0 tako da je grcima u gruziji dovoljan i bod za sigurno prvo mjesto.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Edin TM87 » 09 okt 2011, 02:02

Ma Grci ce odigrat 0:0 tamo i zdravo, glupo je i pricat' o tome, autobus na gol i 0:0 klasicno Grcki ;)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Dylan Dog » 09 okt 2011, 02:12

Bitno je da je Rusija prva.
Ocekujem polufinale sledeceg eura od ekipe koju vodi veliki strucnjak Dick Advokat.
Velika prednost je uigranost,golman i odbrana sastavljena od igraca Cska,vezni red i napad od igraca Zenita, +Zhirkov i Arshavin,bivsi igraci tih timova.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Arnelinho » 09 okt 2011, 02:16

alan_kardec je napisao/la:
Arnelinho je napisao/la:@alan: I u skupini kod Hrvata je sve gotovo. Grci imaju iz medjusobnih duela 4 boda protiv Hrvata, tako da je Grčka sigurno prva, Hrvatska sigurno druga.
Nije sve gotovo i grci nisu osigurali prvo mjesto, a evo i zašto. Trenutno su Grci prvi sa 21 bodom, Hrvati su drugi sa 19. U slučaju poraza Grka u Gruziji što i nije nerealno (gruzijci su kući dobili hrvate) grci ostaju na tom 21 bodu, a ako Hrvatska dobije letoniju ima 22 boda i prva je u grupi. A to za međusobni duel znam, u zagrebu je bilo 0:0, grci su kući dobili 2:0 tako da je grcima u gruziji dovoljan i bod za sigurno prvo mjesto.
Sorry onda, mislio sam da su Grci na +3. :oops:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la alan_kardec » 09 okt 2011, 02:16

Edin TM87 je napisao/la:Ma Grci ce odigrat 0:0 tamo i zdravo, glupo je i pricat' o tome, autobus na gol i 0:0 klasicno Grcki ;)
Što klasično grčki? Ljudi su zasluženo na prvom mjestu. Nadigrali su hrvate koji su preksinoć imali jedan jedini šut na gol. igrački su limitirani, ali oni kao ekipa vrijede mnogo više nego neke druge repke. 2004. su napravili nezamisliv uspjeh upravo takvom igrom.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Saurman
Postovi: 29512
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Saurman » 09 okt 2011, 11:02

Grčka igra je antipropaganda fudbala i samo zahvaljujući ogromnom padu u igri Hrvatske su sad prvi , jer Hrvati već odavno ne liče na sebe Bilić je pogubio konce i pitanje je dana kad će dobiti otkaz.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3534
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la mozak » 09 okt 2011, 11:17

Arnelinho je napisao/la:@alan: I u skupini kod Hrvata je sve gotovo. Grci imaju iz medjusobnih duela 4 boda protiv Hrvata, tako da je Grčka sigurno prva, Hrvatska sigurno druga.

Postoji dilema Turska/Belgija, Irska/Armenija, Estonija/Srbija, Danska/Portugal/Norveška i Škotska/Češka. Naravno BiH/Francuska, al' tu je situacija prvi vs drugi. Nisam još nabroj'o one sigurne druge: Švedska, Hrvatska i Crna Gora.

Otprilike kako stvari govore Norveška nema nikakve šanse za drugo mjesto, jer su na 3 boda od Danaca i Portugalaca, igra im samo da Danci pobjede čim višom gol razlikom ,a i oni moraju čim više dati golova, tj. moraju nadoknaditi -9 golova spram Portugala.Al' eto šanse su minimalne, nikakve, tako da idu dalje Danci i Portugalci, ko prvi pitanje je.

Turska je vjerovatno druga u A grupi, Irci bi trebali takodje, Estonci su ,ruku na srce, u boljem položaju, kao i Česi, ako na ovo nadodamo CG,Hrvate, BiH i Švede onda tek vidimo da je sve neizvijesno. :D

Najbolja opcija je svakako Estonija (mada je Srbija jedna od gorih, ako prodje, za bilo koga), pa onad CG, Irci i Česi, a Turci i Hrvati jedna od gorih. Švedi su po mom mišljenju "tu i tam " , od svakog mogu izgubiti ,a sve ove mogu pobjediti, a vjerovatno će i direkt na Euro.

Kad bih bir'o protivnika za BiH ne bih uzeo Srbe (ako prodju) i Hrvate, zbog svega oko stadiona što se zna dešavati, onda ne ni Skandinavce. Idealni su Irci, Crnogorci i Estonci.

Budući da je BiH vjerovatno u II grupi, tj. onoj nenositelja, onda je za očekivati nekog od petorke: Turska, Češka, Hrvatska, Švedska i Irska. Sve je jasno ko je jak ,a ko slab medju ovih 5.

Švedi su skoro sigurno najbolji 2., sa Hrvatima se možemo nositi, al' neka hvala, radi drugih razloga, Turska je jako teška reprezentacija, njih krasi kolektiv. Protiv Čeha i Iraca se može komotno igrati.

I još jednom da rezimiram: Dakle, najradije bih Čehe, onda Irce, a onda Hrvate, Turke po svaku cijenu izbjeći, to savjetujem svima, jer će se svako mučiti sa njima, nema tu dominiranja, jer samo jedna ekipa može dominirati , a to su oni.
Dobar post!
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Edin TM87 » 09 okt 2011, 16:07

alan_kardec je napisao/la:
Edin TM87 je napisao/la:Ma Grci ce odigrat 0:0 tamo i zdravo, glupo je i pricat' o tome, autobus na gol i 0:0 klasicno Grcki ;)
Što klasično grčki? Ljudi su zasluženo na prvom mjestu. Nadigrali su hrvate koji su preksinoć imali jedan jedini šut na gol. igrački su limitirani, ali oni kao ekipa vrijede mnogo više nego neke druge repke. 2004. su napravili nezamisliv uspjeh upravo takvom igrom.
Nisam ja rek'o da su oni nezasluzeno prvi, nego znaju odigrat na 0:0 i to ce i uradit u Gruziji ;)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la spielführer_21 » 09 okt 2011, 16:40

Saurman je napisao/la:Grčka igra je antipropaganda fudbala i samo zahvaljujući ogromnom padu u igri Hrvatske su sad prvi , jer Hrvati već odavno ne liče na sebe Bilić je pogubio konce i pitanje je dana kad će dobiti otkaz.
i tako jedne za drugim kvalifikacijama Grci prolaze, ako ne izgube u Gruziji ovo će im biti četvrto od 5 velikih takmičenja u zadnjih 8 godina.. Da bar i mi igramo takvu antipropagandu fudbala :roll:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Arnelinho » 10 okt 2011, 12:53

Ovde se naveliko priča (medju navijačima) da će Slovenci "prodati" tekmu Srbima. :? :lol:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
M. Scofield
Postovi: 539
Pridružen/a: 03 mar 2010, 15:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la M. Scofield » 10 okt 2011, 13:11

mislim da će u baraž:
Hrvatska
Turska
Danska
Češka kao nositelji
i
Irska
BiH
Monetnegro
Estonija kao nenositelji
Švedi idu kao najbolji drugi jer imam filing da će dobiti Nizozemce, a Srbi idu dalje samo ako ih Slovenci puste.
Audere est Facere

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Elegant » 10 okt 2011, 13:18

Arnelinho je napisao/la:Ovde se naveliko priča (medju navijačima) da će Slovenci "prodati" tekmu Srbima. :? :lol:
Ja se iskreno nadam da se to nece desit, bas bi mi bilo drago da Slovenija pobjedi ili da bude nerjeseno.

Steta sto Jenezi nisu u konkurenciji za Baraz.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Arnelinho » 10 okt 2011, 13:36

Elegant je napisao/la:
Arnelinho je napisao/la:Ovde se naveliko priča (medju navijačima) da će Slovenci "prodati" tekmu Srbima. :? :lol:
Ja se iskreno nadam da se to nece desit, bas bi mi bilo drago da Slovenija pobjedi ili da bude nerjeseno.

Steta sto Jenezi nisu u konkurenciji za Baraz.
Po nas ,u slučaju našeg neuspjeha u Parizu, bi bilo odlično da bude 1x, al' mulja se nešto svašta. :mrgreen:
Najgore od svega neće biti navijača na tribinama: Srpskih znamo zbog čega (ili je možda NS Srbije zabranio navijačima ići na gostujuće tekme ? :? ) ,a slovenski se nisu k'o fol mogli dogovoriti sa Savezom oko cijene. :mrgreen: Što nas navodi na to da će sve biti iza zatvorenih vrata. :oops:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Elegant » 10 okt 2011, 13:58

Mene brine ovakav scenariji. :|

[youtube][/youtube]
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Nimla_RZ » 10 okt 2011, 14:22

M. Scofield je napisao/la:mislim da će u baraž:
Hrvatska
Turska
Danska
Češka kao nositelji
i
Irska
BiH
Monetnegro
Estonija kao nenositelji
Ovo si potpuno pobrko, mislim na nositelje i na nenositelje!
Čelik Zenica 1945

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Edin TM87 » 10 okt 2011, 15:37

Nimla_RZ je napisao/la:
M. Scofield je napisao/la:mislim da će u baraž:
Hrvatska
Turska
Danska
Češka kao nositelji
i
Irska
BiH
Monetnegro
Estonija kao nenositelji
Ovo si potpuno pobrko, mislim na nositelje i na nenositelje!
Sta je pobrko?
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
M. Scofield
Postovi: 539
Pridružen/a: 03 mar 2010, 15:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la M. Scofield » 10 okt 2011, 16:29

Nimla_RZ je napisao/la:
M. Scofield je napisao/la:mislim da će u baraž:
Hrvatska
Turska
Danska
Češka kao nositelji
i
Irska
BiH
Monetnegro
Estonija kao nenositelji
Ovo si potpuno pobrko, mislim na nositelje i na nenositelje!
mislim da nisam http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
ovo je sa Uefine stranice tablica po kojoj će se određivati nositelji, s tim da će Srbija biti nositelj ako prođe, a Turska ide u nenositelje
Audere est Facere

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la Devil » 10 okt 2011, 20:29

Arnelinho je napisao/la:
Elegant je napisao/la:
Arnelinho je napisao/la:Ovde se naveliko priča (medju navijačima) da će Slovenci "prodati" tekmu Srbima. :? :lol:
Ja se iskreno nadam da se to nece desit, bas bi mi bilo drago da Slovenija pobjedi ili da bude nerjeseno.

Steta sto Jenezi nisu u konkurenciji za Baraz.
Po nas ,u slučaju našeg neuspjeha u Parizu, bi bilo odlično da bude 1x, al' mulja se nešto svašta. :mrgreen:
Najgore od svega neće biti navijača na tribinama: Srpskih znamo zbog čega (ili je možda NS Srbije zabranio navijačima ići na gostujuće tekme ? :? ) ,a slovenski se nisu k'o fol mogli dogovoriti sa Savezom oko cijene. :mrgreen: Što nas navodi na to da će sve biti iza zatvorenih vrata. :oops:
Nama su zabranjena gostovanja do kraja kvalifikacija(mislim da tu ne spada eventualni baraz :? ),i srpski drzavljani ce na stadion moci uci jedino ako sa njima budu drzavljani Slovenije zajedno,ili da pokazu neko uverenje tipa boravisna dozvola.Naravno to je u teoriji tako. :roll:
Sa druge strane Slovenci najavljuju da je stadion rasprodat i pored tih "strajkova".
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EP 2012 (ostale grupe)

Post Postao/la alan_kardec » 10 okt 2011, 22:35

Možda je stadion rasprodat, ali će sutra uveče biti mnogo Srba, možda i fifty-fifty na tribinama. Kek je pred otkazom tako da on sigurno ima veliki motiv da pokuša da nekako sačuva fotelju koja se žestoko drma, ali je pitanje kakav je motiv kod igrača. kvalifikacije su za njih završene, većina igrača je i u nekoj vrsti svađe sa medijima, priča se i da Novaković neće igrati, najvatrenijih navijača neće biti na tribinama jer im je cijena karata od 10 evra previsoka za, iz slovenačkog ugla gledano, beznačajnu tekmu. i pored svega navedenog neće biti lako pižonovim pulenima. Nadam se najboljem.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.