Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 jul 2019, 21:39

peglati se sa aktivatorima pored kljuceva koji kostaju 5-6 dolara

Avatar
Azpi
Postovi: 4465
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 13 jul 2019, 22:05

Pa zasto dati cenera kad mozes u par klikova ga aktivirati, ne kontam poentu bacanja para :crazy:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
harden
Postovi: 23678
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 13 jul 2019, 23:42

QUARESMA 18<<< je napisao/la:peglati se sa aktivatorima pored kljuceva koji kostaju 5-6 dolara
Kakvo je peglanje u pitanju, citav proces traje manje od pet minuta ... zasto bih dao cenera za nesto sto mogu dzabe dobit :crazy:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la ItsRamiz » 13 jul 2019, 23:46

QUARESMA 18<<< je napisao/la:peglati se sa aktivatorima pored kljuceva koji kostaju 5-6 dolara
bukvalno
ali eto navikao narod da nista ne placa
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
harden
Postovi: 23678
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 13 jul 2019, 23:55

bukvalno nema nikakvog peglanja, komplicirate
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la ItsRamiz » 13 jul 2019, 23:58

ima virusa
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
harden
Postovi: 23678
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 14 jul 2019, 00:02

ti si virus sam po sebi
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

filip13
Postovi: 38192
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la filip13 » 15 jul 2019, 11:12

moze li se na laptopu,na kojem se ima instaliran viber,blokirati poruke neke osobe?

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21806
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Unofficialpage » 15 jul 2019, 11:58

QUARESMA 18<<< je napisao/la:peglati se sa aktivatorima pored kljuceva koji kostaju 5-6 dolara
I manje budu, ja sam uzimao i za 3 dolara. Ne bih tražio aktivator kad sve mogu uraditi za 5 min i manje, plus mi je jednom aktivator i virus instalirao, jedva ga se kutarisao. Od tad fino ebay i uzmem ključ i miran.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tesnjak1991 » 19 jul 2019, 18:49

Jel' ima neko preporuku za neku knjigu/skriptu za učenje Autocad-a na netu, može i na engleskom. Skinuo sam neke, al' kontam da neko možda zna neku provjereno dobru pa da i nju potražim.

Također me zanima dal' je neko od vas išao možda na neki kurs za učenje Autocad-a, ili Solidworksa, u principu dal' se to isplati? :kafa:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 19 jul 2019, 21:57

Tesnjak1991 je napisao/la:Jel' ima neko preporuku za neku knjigu/skriptu za učenje Autocad-a na netu, može i na engleskom. Skinuo sam neke, al' kontam da neko možda zna neku provjereno dobru pa da i nju potražim.

Također me zanima dal' je neko od vas išao možda na neki kurs za učenje Autocad-a, ili Solidworksa, u principu dal' se to isplati? :kafa:

Neke kurseve se isplati, neke ne **** šta naletiš. Ja sam u školi počeo učit.

Ne znam koliko znaš ACAD šta ti je cilj? Crtanje ili modeliranje? Koji nivo ti je cilj? Koja upotreba?
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tesnjak1991 » 19 jul 2019, 22:32

Penaltiky je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la:Jel' ima neko preporuku za neku knjigu/skriptu za učenje Autocad-a na netu, može i na engleskom. Skinuo sam neke, al' kontam da neko možda zna neku provjereno dobru pa da i nju potražim.

Također me zanima dal' je neko od vas išao možda na neki kurs za učenje Autocad-a, ili Solidworksa, u principu dal' se to isplati? :kafa:

Neke kurseve se isplati, neke ne **** šta naletiš. Ja sam u školi počeo učit.

Ne znam koliko znaš ACAD šta ti je cilj? Crtanje ili modeliranje? Koji nivo ti je cilj? Koja upotreba?
Znam poprilično dobro osnove, šta i kako to otprilike ide. Volio bih da to nekako poboljšam preko neke literature, gdje će biti objašnjeno od početka do kraja, šta i kako. U principu me zanima crtanje, 2D više-manje. Dok to usavršim na neki zadovoljavajući nivo, onda bih se bacio na vježbanje 3D. Trenutno nemam konkretan cilj, želja mi je savladati CAD, koliko je to moguće zasad, jer koliko sam čitao ljudi ga koriste svakodnevno duži niz godina pa opet nalete na neke nove stvari, nove načine kako šta uraditi.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 19 jul 2019, 22:38

Naravno da naletiš jer CAD je svemoguć. Meni su izazovi bili način učenja.

A ovako sam se zaljubio u CAD.

Meni je u srednjoj bilo mrsko crtat rukom, al baš mrsko. I padam ja iz finomehanike u 4. i da bi prošao zada mi nastavnik da nacrtam reduktor, i to rukom. Neka sličica ko toalet papir.

Ja nacrtam rukom. On baci, to je ništa niščim. I to s dvojicom forumaša odradim.

Ja nacrtam onda za 3 dana, poginem u ACAD. On kaže nisi ti, ali ja nacrtam i pojačam rapidogeafom linije, on kaže nisi.

E pa kontam saću ti **** mater, ja opet isprintam, ovaj put sa dosta tanjim i svijetlosivim linijama i pred njom pojačam. I pade trojka zaključna. Tad sam skonto da je CAD svemoguć.

Elem ako si ikako upoznat nalazi zadatke i deri.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tesnjak1991 » 20 jul 2019, 14:31

Penaltiky je napisao/la:Naravno da naletiš jer CAD je svemoguć. Meni su izazovi bili način učenja.

A ovako sam se zaljubio u CAD.

Meni je u srednjoj bilo mrsko crtat rukom, al baš mrsko. I padam ja iz finomehanike u 4. i da bi prošao zada mi nastavnik da nacrtam reduktor, i to rukom. Neka sličica ko toalet papir.

Ja nacrtam rukom. On baci, to je ništa niščim. I to s dvojicom forumaša odradim.

Ja nacrtam onda za 3 dana, poginem u ACAD. On kaže nisi ti, ali ja nacrtam i pojačam rapidogeafom linije, on kaže nisi.

E pa kontam saću ti **** mater, ja opet isprintam, ovaj put sa dosta tanjim i svijetlosivim linijama i pred njom pojačam. I pade trojka zaključna. Tad sam skonto da je CAD svemoguć.

Elem ako si ikako upoznat nalazi zadatke i deri.
Ma ovo je nevjerovatno, sinoć gledao neki tutorijal, i danas napravio plan svoje kuće, odnosno jednog sprata. :urnebes: Kud dosta stvari, tipa namještaja i to se da skinuti sa neta, kao gotovi blokovi. Najveći mi je izazov bilo ovo oko layera, zaboravim stalno promjeniti kad npr. pređem sa vanjskog na neki unutrašnji zid, pa se poslije handrim oko toga, al' vjerovatno je to samo danak neiskustvu :mrgreen: . Nisam bio svjestan koliko je offset komanda korisna :wtf: .

Na faxu imali tehničko crtanje i dokumentaciju, od predmeta veznih za to, al' nažalost osim kratkog spominjanja Solidworksa i Autocada, nikakvih vježbi praktičnih vezanih za to nismo imali. Sve se svodilo na to da ili crtaš ručno, il' platiš nekome.. :lolno:

Pretpostavljam da je Solidworks dosta bolji za 3d, modeling dijelova itd? Crtanje 3d mi u Cadu djeluje dosta komplikovano, il' je to samo zato što nemam iskustva?
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 20 jul 2019, 14:41

Ma bitno se uštelit. Offset, miror i cut su meni najbolje funkcije
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Murga
Postovi: 3116
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 20 jul 2019, 23:25

Za Solidworks imas jako fine tutorials i na YouTube koji traju po par sati. Naravno to nije kao kad ides na kurs da dobijes certifikat, ali vise nego dovoljno da ucis i vjezbas.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tesnjak1991 » 22 jul 2019, 10:34

Murga je napisao/la:Za Solidworks imas jako fine tutorials i na YouTube koji traju po par sati. Naravno to nije kao kad ides na kurs da dobijes certifikat, ali vise nego dovoljno da ucis i vjezbas.
Ma i ovi naši kursevi i certifikati su haman goli q..
Nisam još počeo efektivno sa Solidworksom, al' za Autocad ima stvarno dobrih.

Koga zanima
ima na našem jezikututorijal Arhisoft Beograd, pravo fino u dijelovima objašnjava. Na engleskom CAM CAD Tutorials, te skinuo sam sa torrenta prejak video tutorijal, naziv je Lynda - AutoCAD 2019 Essential Training.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Murga
Postovi: 3116
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 23 jul 2019, 08:19

Tesnjak1991 je napisao/la:
Murga je napisao/la:Za Solidworks imas jako fine tutorials i na YouTube koji traju po par sati. Naravno to nije kao kad ides na kurs da dobijes certifikat, ali vise nego dovoljno da ucis i vjezbas.
Ma i ovi naši kursevi i certifikati su haman goli q..
Nisam još počeo efektivno sa Solidworksom, al' za Autocad ima stvarno dobrih.

Koga zanima
ima na našem jezikututorijal Arhisoft Beograd, pravo fino u dijelovima objašnjava. Na engleskom CAM CAD Tutorials, te skinuo sam sa torrenta prejak video tutorijal, naziv je Lynda - AutoCAD 2019 Essential Training.
Ja sam Solidworks malo ucio na poslu onako usput, nije nesto sto inace koristim. Probao sam naci web stranicu koju sam takodjer koristio za ucenje, ali ne mogu sad da nadjem. Ako se sjetim probacu naci nakon godisnjeg.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

filip13
Postovi: 38192
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la filip13 » 02 avg 2019, 08:12

je li moguce da se na c disku laptopa nicim izazvan poveca broj GB iskoristenog prostora a nista zadnjih dva mjeseca nisam instalirao,skidao sa neta na komp?

Avatar
Brokula
Postovi: 31184
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 02 avg 2019, 13:44

filip13 je napisao/la:je li moguce da se na c disku laptopa nicim izazvan poveca broj GB iskoristenog prostora a nista zadnjih dva mjeseca nisam instalirao,skidao sa neta na komp?
Jest
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.