Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la pazzarac » 12 jul 2010, 19:38

Devil je napisao/la:Ja vase rasprave jbt. :roll:
JSL:Po meni najkvalitetnija liga,ne znam da li zato sto je najvise gledam ali je zaista tako,sto pokazuje veliko interesovanje stanih ekipa za igrace iz prosecnih klubova.
Partizan,Zvezda i Vosa po meni spadaju u vrh Ex-Yu klubova.Veoma kvalitetni igraci,u poslednje vreme odlicno poslovanje klubova.Ispod njih sledeci je OFK-a,odlican rad sa mladjim kategorijama kada su dobri odnosi u klubu konstantno su u vrhu oko 3-4 pozicije.Ostali su manje vise tu kao i vecina regionalnih ekipa ali kada bi se gledao kvalitet tih klubova u odnosu na kvalitet klubova koji su u istom delu tabele kao i oni u regionu siguran sam da su jaci.
PL BIH:
Liga koju posle JSL najvise pratim,Zeljeznicar i Siroki su odlicno organizovani i trenutno verujem da bi odmah bili tu iza Dinama,Zvezde,Partizana,Hajduka,Vose.Dalje slede Sarajevo,Zrinjski,Borac koji su tu negde u rangu sa OFK-a.Ostali klubovi su manje vise slicni kao i ostatak regiona.
Hrvatska:
Slabo pratim ovu ligu osim poneku tekmu kada imam vremena.Dinamo je daleko od svojih rivala i bez premca je u Hrvatskoj.
Jaci je zasigurno od Partizana i Zvezde ali ne puno.
Hajduk je dosta oslabio poslednjih godina ali je i dalje u vrhu regiona no po igrama je iza ova 4 tima.Sibenik je prosle godine bio jak ali je ove godine postao slabi nego prosle sezone pa se i on utapa u kvalitet.Hrvatska liga je po meni odmah iza JSL kvalitetom igre,ali sto se tice infrastrukture oni su daleko ispred.Gotovo citava liga im stadione sa reflektorima,koliko sam cuo i sa grejacima ispod trave.
Slovenci:Slovenci su jedna od najujednacenih liga regiona.Od prvog do zadnjeg im 15 bodova razlika konstantno.Ali kvalitetom su ispod BIH lige koja je po meni na trecem mestu.No i oni kao i Slovenci imaju strasno dobru infrastrukturu bar ovi jaci klubovi.Maribor je nekako najjaci tamo ali odmah tu iza njega su Gorica,Kopar,Domzale,Olimpija...
Makedonci:Ova liga je jedna od najlosih u regionu uz Crnogorce,nizak kvalitet lige,stalne malverzacije izbacivanja u nize lige,suspenzije,infrastruktura veoma losa.Rabotnicki je tamo ubedljivo najjaci ostali kako im inspiracija nadodje.
Crna Gora:Najmladja liga i jedna od losih.Infrastruktura nikakva.Jedva da stadion u Niksicu i Podogrici ispunjavaju uslove(za ovaj drugi nisam ni 100%siguran).kvalitet strasno los,jedino sto imaju neke dobre mlade igrace koji sve vise idu u Zvezdu i Partizan.Jaci timovi su sto bi rekli u 5 deka,Buducnost,Zeta,Mogren,Rudar,Sutjeska sve je to tu negde.

DAkle moj konacni raspored sto se tice kvalieteta(ali samo kvaliteta ne racunam uslove i ostalo)fudbala je:

1.JSL
2.HNL
3.PL BIH
4.Slovenska liga
5.Makedonija
6.Crna GOra
Dosta dobra analiza ali kakvo crno poslovanje kada dugovanja C.Zvezde dostizu milione eura ,Partizan je ove godine znacajno smanjio budzet kluba dok Vojvodina posluje gotovo kao privatan klub jer troskove pokriva jedno lice i sve se svodi na prodaju klinaca kao belo roblje

druga stvar je kako stavi vojvodinu ispred Hajduka po kom kriterijumu jer ni jednom nije ispred Hajduka,Vojvodina ove godine nije izborila Evropu

treca stvar je stadion u Podgorici ako si na njega mislio koji zadovoljava kriterijume igranja kvalifikacija a ne moze biti dobar za moguce reg. takmicenje

ovo je trenutno stanje po UEFA bodovanju liga po rezultatima u evrokupovima

22 (27) Hrvatska liga
23 (24) Švedska liga
24 (22) Norveška liga
25 (26) Poljska liga
26 (23) Slovačka liga
27 (28) Beloruska liga
28 (25) Srpska liga
29 (31) Bosanskohercegovačka liga
30 (29) Irska liga
31 (30) Finska liga

Avatar
Babilon
Postovi: 898
Pridružen/a: 10 feb 2010, 19:15
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Babilon » 12 jul 2010, 19:39

Tko je prosao u drugi krug?Zrinjski ili Partizan?! :mrgreen: :mrgreen:
Nismo mi jos za regionalne lige jer je 80% pucanstva zeljno raznoraznih "osveta"!
A onih 11:1 u dvije utakmice ce nas uvijek pretiti al nije bas tolika razlika u kvaliteti pogotovo kad se pogleda sto je sve utjecalo na taj rezultat koji je na kraju i prevelik!
Za ostale lige iz ex you me boli neka stvar,nasa liga bi bila daleko najjaca da ima 10,12 klubova !
Ta će rvati i sumadije! :mrgreen:
HSK Zrinjski Mostar

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 12 jul 2010, 19:54

pazzarac je napisao/la:
Devil je napisao/la:Ja vase rasprave jbt. :roll:
JSL:Po meni najkvalitetnija liga,ne znam da li zato sto je najvise gledam ali je zaista tako,sto pokazuje veliko interesovanje stanih ekipa za igrace iz prosecnih klubova.
Partizan,Zvezda i Vosa po meni spadaju u vrh Ex-Yu klubova.Veoma kvalitetni igraci,u poslednje vreme odlicno poslovanje klubova.Ispod njih sledeci je OFK-a,odlican rad sa mladjim kategorijama kada su dobri odnosi u klubu konstantno su u vrhu oko 3-4 pozicije.Ostali su manje vise tu kao i vecina regionalnih ekipa ali kada bi se gledao kvalitet tih klubova u odnosu na kvalitet klubova koji su u istom delu tabele kao i oni u regionu siguran sam da su jaci.
PL BIH:
Liga koju posle JSL najvise pratim,Zeljeznicar i Siroki su odlicno organizovani i trenutno verujem da bi odmah bili tu iza Dinama,Zvezde,Partizana,Hajduka,Vose.Dalje slede Sarajevo,Zrinjski,Borac koji su tu negde u rangu sa OFK-a.Ostali klubovi su manje vise slicni kao i ostatak regiona.
Hrvatska:
Slabo pratim ovu ligu osim poneku tekmu kada imam vremena.Dinamo je daleko od svojih rivala i bez premca je u Hrvatskoj.
Jaci je zasigurno od Partizana i Zvezde ali ne puno.
Hajduk je dosta oslabio poslednjih godina ali je i dalje u vrhu regiona no po igrama je iza ova 4 tima.Sibenik je prosle godine bio jak ali je ove godine postao slabi nego prosle sezone pa se i on utapa u kvalitet.Hrvatska liga je po meni odmah iza JSL kvalitetom igre,ali sto se tice infrastrukture oni su daleko ispred.Gotovo citava liga im stadione sa reflektorima,koliko sam cuo i sa grejacima ispod trave.
Slovenci:Slovenci su jedna od najujednacenih liga regiona.Od prvog do zadnjeg im 15 bodova razlika konstantno.Ali kvalitetom su ispod BIH lige koja je po meni na trecem mestu.No i oni kao i Slovenci imaju strasno dobru infrastrukturu bar ovi jaci klubovi.Maribor je nekako najjaci tamo ali odmah tu iza njega su Gorica,Kopar,Domzale,Olimpija...
Makedonci:Ova liga je jedna od najlosih u regionu uz Crnogorce,nizak kvalitet lige,stalne malverzacije izbacivanja u nize lige,suspenzije,infrastruktura veoma losa.Rabotnicki je tamo ubedljivo najjaci ostali kako im inspiracija nadodje.
Crna Gora:Najmladja liga i jedna od losih.Infrastruktura nikakva.Jedva da stadion u Niksicu i Podogrici ispunjavaju uslove(za ovaj drugi nisam ni 100%siguran).kvalitet strasno los,jedino sto imaju neke dobre mlade igrace koji sve vise idu u Zvezdu i Partizan.Jaci timovi su sto bi rekli u 5 deka,Buducnost,Zeta,Mogren,Rudar,Sutjeska sve je to tu negde.

DAkle moj konacni raspored sto se tice kvalieteta(ali samo kvaliteta ne racunam uslove i ostalo)fudbala je:

1.JSL
2.HNL
3.PL BIH
4.Slovenska liga
5.Makedonija
6.Crna GOra
Dosta dobra analiza ali kakvo crno poslovanje kada dugovanja C.Zvezde dostizu milione eura ,Partizan je ove godine znacajno smanjio budzet kluba dok Vojvodina posluje gotovo kao privatan klub jer troskove pokriva jedno lice i sve se svodi na prodaju klinaca kao belo roblje

druga stvar je kako stavi vojvodinu ispred Hajduka po kom kriterijumu jer ni jednom nije ispred Hajduka,Vojvodina ove godine nije izborila Evropu

treca stvar je stadion u Podgorici ako si na njega mislio koji zadovoljava kriterijume igranja kvalifikacija a ne moze biti dobar za moguce reg. takmicenje

ovo je trenutno stanje po UEFA bodovanju liga po rezultatima u evrokupovima

22 (27) Hrvatska liga
23 (24) Švedska liga
24 (22) Norveška liga
25 (26) Poljska liga
26 (23) Slovačka liga
27 (28) Beloruska liga
28 (25) Srpska liga
29 (31) Bosanskohercegovačka liga
30 (29) Irska liga
31 (30) Finska liga
Ajmo redom. :lol: Poslovanje jednostavno,da li pratis stvarno JSL.Znas li kada je napravljen dug Zvezde od 25 mil.Poceo se praviti od 2000.kada je zvanicno iznosio 2.2 mil eura(tada u dinarima).I rastao je sve do vladavine Piksija,Toplice,Yankeea...i onda dolazi gospodin Lukic.I smanjuje taj dug na sada nekih 10-12 mil za godinu dana.Zar to nije poslovanje.Vraca publiku na Marakanu gde sada retka pojava da nas ima manje od 18000.Donosi nove sponzore(oko 20 u poslednjih godinu dana medju kojima i Gazprom koji ulaze u klub oko 2-3 mil.godisnje jos nije zvanicno receno ali se predpostavlja da je tako.Prvi u regionu osniva clanske karte za Crvenu Zvezdu,slicno onome sto u Spaniji ima vec odavno,odlicno se radi na transferima gde si sigurno u dobitku.Pogledaj Partizan kakvo oni poslovanje imaju dovedu relativno nepoznate igrace,Diarru doveli za mizernih 50000 iz Beira Mar a vidi mu sada cene,prvo ce uzeti na ime pozajmice Arapima bar 500000 a onda ce ga nekome utrpati za 3-4 miliona.
Pogledaj malog Ljajica,koji ide u Fiorentinu,Bambi Tosic,mizerna suma izdvojena za njega Banatu a vidi ga za koliko je otisao,zatim Tomic dosao iz Radnickog za male novce prodace ga za najmanje 5-10 milona.
Vosa-Pogledaj njihovo ulaganje u fudbal i infrastrukturu zadnjih godina.Lagano im odlaze igraci za ove uslove fenomenalne novce,utrkuju se sa Zvezdom i PArtizanom za igrace,snazni su da ucenjuju velike ekipe za njihove igrace kako bi otisli.Pogledaj samo igrace:Mrdja nema ko ga nije hteo u ovome roku najblizi Ajaxu,Tadic veliki se klubovi otimali oko njega na kraju on izabrao Groningen,Aleksic-supertalenat jedan od najboljih mladih napadaca evrope bio u svome uzrastu sada je u Genoi iako je postojao interes Manchestera,Arsenala,Juvea...o tome poslovanju pricam.
Dalje VOsa ispred Hajduka-Pa ove sezone su tu negde,pogledaj "bile" svi su skepticni sa svojom ekipom ove godine.Iskreno nisam ih gledao ali ako pravi navijaci tog kluba kazu da nisu zadovoljni onda nemamo o cemu da pricamo,a VOsu sam gledao pratim je veoma su dobri ove sezone sa novim igracima Yaw,Ilic...odlican potencijal i zato sam ih stavio ispred,vreme ce pokazati da li sam u pravu.
Da mislio sam na njega da li zadovoljava kriterije jer vidim da su se svi crnogorci odluceli za NIksic u ovim evrokupovima pa sam zato mislio da ne ispunjava uslove,ali po nekim mojim procenama veoma dobar stadion.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la pazzarac » 12 jul 2010, 20:48

@Devil
Dobro si upucen svaka cast :mrgreen:
Kljucna stvar je u svemu ovom je da su Zvezda i Partizan drzavni i nacionalni (kako neki kazu "stubovi srpstva") klubovi za koje navija 99% Srba pa shodno tome im je daleko lakse naci sponzora nego bilo kom drugom klubu i u vecini slucajeva su tu drzavne kompanije ali i pored toga zavisi da li ce se ostvariti transfer koji ce odrzati klub na infuziji kao sto je bio slucaj Ljajic kada je propao transfer sa ManU postavilo se pitanje daljeg funkionisanje pa su ga prodali brze-bolje u Fiorentinu sa 18 god.,ako je to poslovanje onda svaka cast

jedna od stvari koja im omogucava kako ti kazes dobro poslovanje je katastrofalno stanje u ostalim klubovima u kojima oni mogu uzeti ili platiti igraca za mizeran novac kao sto je Zvezda kupila na polusezoni 5 igraca uz ukupno obestecenje 100 hilj. eura da ne pricamo da mogu zbog pristojnih uslova uzeti bilo kog talenta na teritoriji Srbija,BIH,Makedonija,CG i sve to takodje zahvaljujuci katasrtofalnom stanju ostalih klubova

Poredjenje Hajduk Vojvodina se moze praviti tek od ove godine jer se Vojvodina uzasno pojacala i skoro je igracki u Rangu sa "blizancima" ali u protekloj sezoni nije napravila nikakav rezultat

Jedna od mana Srbijanske lige je sto je Srbija Navijacki podeljena izmedju Partizana i Zvezde cak i Vojvodina u svom gradu ima manje navijaca kad gostuju ova dva beogradska kluba da ne idemo dalje u problem umirucih fudbalskih centrara kao sto je na zalost Radnicki Nis ili moj FK Novi Pazar

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 12 jul 2010, 21:08

pazzarac je napisao/la:@Devil
Dobro si upucen svaka cast :mrgreen:
Kljucna stvar je u svemu ovom je da su Zvezda i Partizan drzavni i nacionalni (kako neki kazu "stubovi srpstva") klubovi za koje navija 99% Srba pa shodno tome im je daleko lakse naci sponzora nego bilo kom drugom klubu i u vecini slucajeva su tu drzavne kompanije ali i pored toga zavisi da li ce se ostvariti transfer koji ce odrzati klub na infuziji kao sto je bio slucaj Ljajic kada je propao transfer sa ManU postavilo se pitanje daljeg funkionisanje pa su ga prodali brze-bolje u Fiorentinu sa 18 god.,ako je to poslovanje onda svaka cast

jedna od stvari koja im omogucava kako ti kazes dobro poslovanje je katastrofalno stanje u ostalim klubovima u kojima oni mogu uzeti ili platiti igraca za mizeran novac kao sto je Zvezda kupila na polusezoni 5 igraca uz ukupno obestecenje 100 hilj. eura da ne pricamo da mogu zbog pristojnih uslova uzeti bilo kog talenta na teritoriji Srbija,BIH,Makedonija,CG i sve to takodje zahvaljujuci katasrtofalnom stanju ostalih klubova

Poredjenje Hajduk Vojvodina se moze praviti tek od ove godine jer se Vojvodina uzasno pojacala i skoro je igracki u Rangu sa "blizancima" ali u protekloj sezoni nije napravila nikakav rezultat

Jedna od mana Srbijanske lige je sto je Srbija Navijacki podeljena izmedju Partizana i Zvezde cak i Vojvodina u svom gradu ima manje navijaca kad gostuju ova dva beogradska kluba da ne idemo dalje u problem umirucih fudbalskih centrara kao sto je na zalost Radnicki Nis ili moj FK Novi Pazar
Pa dobro za transfere to stoji,ali nije to toliko do klubova koliko do mladjih igraca koji posto poto hoce da idu dalje,da urade nesta u karijeri i daju kao neki ultimatum da ga prodaju jer ne zele da produze ugovor i samim tim klubovima je bolje da uzmu bilo kakve pare za njih.
Sto se tice navijanja ako se malo bolje posmatra navijacka scena videces da je poslednjih godina navijacka scena znatno napredovala.Nije vise toliko izrazeno u ostalim delovima Srbije Delije-Grobati iako naravno toga ce uvek biti,isto kao sto ce za Zelju i Sarajevo navijati ljudi po raznim delovima Bh,isto kao sto ce za Dinamo i Hajduk uvek navijati ljudi sirom Hrvatske.Ali okosnice grupa ne cine Delije i Grobari niti idu na tekme.Pogledaj UF apsolutno niti jedan nema simpatije prema Zvezdi/Partizanu.Isto tako ove manje grupe tipa Blue Union,Crveni Djavoli,Meraklije,Taurunum,Torcida pogotovo nema simpatije prema Zvezdi/PArtizanu,sto mi je veoma drago jer su samim tim i gostovanja u tom gradu gde ima prava navijacka grupa mnogo zanimljivi.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la HOPLIT » 12 jul 2010, 21:46

Na ovim prostorima je potrebno uvesti pravilo da igrači mladji od recimo 26 godina ne smiju u inostranstvo. Brez toga osudjeni smo na jad i bijedu. Uništi nas ova globalizacija.
YNWA!

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 09:29

Najsmesniji mi ipsade ovaj sto je rekao da Zeljeznicar ima bolju posetu od Zvezde i Partizana a Zvezda ove sezone kod kuce imala prosek oko 20,000 ljudi...


Partizan je ovih dana potpisao ugovor sa Adidasom i stao rame uz rame najvecim evropskim klubovima, Zvezdin sponzor je NIKE i to govori o ugledima ova dva kluba, a ko je Dinamo i Hajduku spoznor(njih uzimam kao najvece rivale i najvise se upredjuju sa Zvezdm i Partizanom), Dinamu dreseve pravi Diadora(?!) a Hajduku Umbro.

Sad uporedite: NIKE i Addidas - Umbro i Diadora

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 09:32

Najsmesniji mi ispade ovaj sto je rekao da Zeljeznicar ima bolju posetu od Zvezde i Partizana a Zvezda ove sezone kod kuce imala prosek oko 20,000 ljudi...


Partizan je ovih dana potpisao ugovor sa Adidasom i stao rame uz rame sa najvecim evropskim klubovima, Zvezdin sponzor je NIKE i to govori o ugledima ova dva kluba, a ko je Dinamu i Hajduku sponzor(njih uzimam kao najvece rivale i najvise se upredjuju sa Zvezdm i Partizanom), Dinamu dreseve pravi Diadora(?!) a Hajduku Umbro.

Sad uporedite: Nike i Adidas - Umbro i Diadora


Evo i jos par detalja o ugledu kluba:

Sajtovi klubova:
http://www.partizan.rs/
http://www.crvenazvezdafk.com/

http://www.nk-dinamo.hr/
http://www.hajduk.hr/


O kojoj reci mi pricamo? Zeljeznicar ne znam ni da li ima svoj sajt...

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 13:05

Klosarska Zvezda vratila Koromana i Milovanovica i prica se da hoce Mrdju da dovedu...Bice zanimljivo ove sezone

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Galion » 13 jul 2010, 13:18

Šta mislite bi li bilo dobro da nakon završetka sezone igramo turnir kao skandinavci, npr. 4 iz HRV, 4 iz SRB, po 2 iz ostalih, ukupno 16 ekipa u 4 grupe. Za regionalnu ligu nisam, ali ovo mi se čini OK.

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 13:20

To bi bilo zanimljivo, trajalo bi par dana i bio bi lep test...Al' tesko da ce to pasti na pamet ovim dijabolama...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 13 jul 2010, 14:09

NukeR je napisao/la:Klosarska Zvezda vratila Koromana i Milovanovica i prica se da hoce Mrdju da dovedu...Bice zanimljivo ove sezone
A koga je to groblje dovelo Kizita :lol: :P i da Mrdja nece sigurno doci. :(
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
ĆeMa
Postovi: 1579
Pridružen/a: 27 jun 2009, 15:54
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la ĆeMa » 13 jul 2010, 14:22

NukeR je napisao/la:Najsmesniji mi ipsade ovaj sto je rekao da Zeljeznicar ima bolju posetu od Zvezde i Partizana a Zvezda ove sezone kod kuce imala prosek oko 20,000 ljudi...


Partizan je ovih dana potpisao ugovor sa Adidasom i stao rame uz rame najvecim evropskim klubovima, Zvezdin sponzor je NIKE i to govori o ugledima ova dva kluba, a ko je Dinamo i Hajduku spoznor(njih uzimam kao najvece rivale i najvise se upredjuju sa Zvezdm i Partizanom), Dinamu dreseve pravi Diadora(?!) a Hajduku Umbro.

Sad uporedite: NIKE i Addidas - Umbro i Diadora
ebo te sponzor, pa andorra ima adidas, a recimo engleska ima umbro, i po tvojoj logici andorra je bolja od engleza :lol: pa dobro, tu su negdje :mrgreen:
Djevojka koja mijenja puno momaka je kur*a, a momak koji mijenja puno djevojaka je frajer. Mnogi se pitaju: zašto? Evo zašto: ključ koji otvara svaku bravu je dobar ključ, a brava koju otvara svaki ključ nije dobra brava

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 15:50

Engleska vec godinama ima saradnju sa Umbroom, pa pogledaj reprezentacije na SP, 90% su bili Adidas i Nike...

Nije isto kad vidis Diadoru i Adidas...


A i pogledajmo naprimer sportske centre, Partizan ima SC Teleoptik koji je ubedljivo najbolji u regionu...

Avatar
Fare_Sa
Postovi: 176
Pridružen/a: 02 jan 2010, 17:12
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Fare_Sa » 13 jul 2010, 16:02

NukeR je napisao/la:Engleska vec godinama ima saradnju sa Umbroom, pa pogledaj reprezentacije na SP, 90% su bili Adidas i Nike...

Nije isto kad vidis Diadoru i Adidas...


A i pogledajmo naprimer sportske centre, Partizan ima SC Teleoptik koji je ubedljivo najbolji u regionu...
Sportski centri su nevjerovatna stvar i tu je Partizna sa,pa ja mislim Dinamom uvjerljivo najbolji !
I Sarajevo je imalo opremu od Nike ! :mrgreen: :mrgreen: :roll:
...a ne kao u zadnjih četiri-pet godina misliti samo na dvije utakmice derbija, odnosno na to kako pobijediti Sarajevo ili u krajnjem slučaju kako im odmoći da oni ne bi nešto osvojili !

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 16:10

Realno ne znam ko je zadnji igrao u Ligi Sampiona i osmini finala Kupa UEFA, dal' Dinamo ili Partizan?

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 20:37

Gde su sad oni sto su dizali Zeljeznicar i Dinamo u nebesa? :)


Momci, Partizan je sampion!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la dubrava » 13 jul 2010, 20:50

NukeR je napisao/la:Gde su sad oni sto su dizali Zeljeznicar i Dinamo u nebesa? :)


Momci, Partizan je sampion!
Polako momče, ne trči pred rudu, tek je prva utakmica (ovo govorim za Dinamo), obično loše otvore europske tekme, kao što je to bilo i u prijašnjim godinama. Međutim, ne želim ispast kao advokat Dinama (nisam njihov ni navijač), oni će sami pokazati svoju (ne)kvalitetu na terenu.

Što se tiče ovog tvog prethodnog pitanja, znam da je Dinamo prije 10godina igrao dvi godine zaredom u grupnoj fazi Lige prvaka, redovno je gost grupne faze Europa Lige, a Hajduk u sezoni 94/95 dogurao do 1/4 LP. Al, svejedno, sve je to sitno..

A što se tiče teme kakvo je stanje u Ex-Yu republikama, ukratko: NIKAKVO :mrgreen: može svatko svoga konja hvaliti, al od silne trke naših konja nema velike koristi...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
NukeR
Postovi: 198
Pridružen/a: 10 jun 2010, 17:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR » 13 jul 2010, 20:57

Brate nije fora sta je bilo devedesetih, pricam ti u skorije vreme, igrao je i Partizan finale Lige Sampiona, Zvezda je osvojila 91 pa nista...

A i Partizan je redovan ucesnik Lige Evrope...

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la dubrava » 13 jul 2010, 20:59

NukeR je napisao/la:Brate nije fora sta je bilo devedesetih, pricam ti u skorije vreme, igra je i Partizan finale Lige Sampiona, zvezda je osvojila 91 pa nista...

A i Partizan je redovan ucesnik Lige Evrope...
Pa i govorio sam u skorije vrijeme, tj.rezultate poslije rata. Al, opet kažem, nebitno. Sve je to sitno.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.