Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 22 nov 2010, 01:42

SEZONA 1957/1958

Prva savezna liga (DINAMO ZAGREB PRVAK, 3.put)

1. Dinamo Zagreb 26 15 7 4 53-33 37
2. Partizan Beograd 26 13 7 6 46-33 33
3. Radnički Beograd 26 11 6 9 50-38 28
4. Crvena Zvezda Beograd 26 10 8 8 45-38 28
5. Vojvodina Novi Sad 26 12 3 11 55-32 27
6. Velež Mostar 26 11 4 11 40-42 26
7. Vardar Skoplje 26 10 6 10 30-44 26
8. Željezničar Sarajevo (+) 26 9 7 10 47-44 25
9. Hajduk Split 26 10 5 11 42-43 25
10. Budućnost Titograd 26 8 9 9 30-36 25
----------------------------------------------------
11. RNK Split (+) 26 12 1 13 35-42 25 (nakon kvalifikacija)
12. Spartak Subotica 26 10 4 12 50-45 24 (nakon kvalifikacija)
13. OFK Beograd 26 6 8 12 27-50 20
14. NK Zagreb 26 5 5 16 31-61 15

Liga se smanjuje sa 14 na 12 timova!

ispadaju: NK Zagreb i OFK Beograd direktno

RNK Split i Spartak Subotica igraju dodatne kvalifikacije sa 4 zonska prvaka za opstanak u ligi (neuspjesno)


KVALIFIKACIJE ZA PRVU SAVEZNU LIGU

Prvak zonske lige 1: NK Rijeka
Prvak zonske lige 2: FK Sarajevo
Prvak zonske lige 3: Proleter Osijek
Prvak zonske lige 4: Napredak Kruševac

+ RNK Split i Spartak Subotica

Grupa I:
Rijeka - Spartak 3-0
Spartak - Napredak 6-0
Napredak - Rijeka 0-0
Spartak - Rijeka 0-0
Napredak - Spartak 2-1
Rijeka - Napredak 6-4

1. NK Rijeka 4 2 2 0 9-4 6; ulazi u prvu ligu
2. Spartak Subotica 4 1 1 2 7-5 3
3. Napredak Kruševac 4 1 1 2 6-13 3

Grupa II:
Split - Sarajevo 0-0
Proleter - Split 2-2
Sarajevo - Proleter 5-4
Sarajevo - Split 4-0
Split - Proleter 1-4
Proleter - Sarajevo 2-1

1. FK Sarajevo 4 2 1 1 10-6 5, ulazi u prvu ligu
2. Proleter Osijek 4 2 1 1 10-7 5
3. RNK Split 4 0 2 2 3-10 2


PRVA ZONSKA LIGA:
1. NK Rijeka 26 19 2 5 71:18 40, učestvuje u kvalifikacijama za prvu ligu (uspješno)
2. Lokomotiva Zagreb 26 17 4 5 56:25 38
3. Trešnjevka Zagreb 26 15 3 8 40:27 33
4. Varteks Varaždin 26 13 4 9 42:31 30
5. NK Šibenik 26 13 4 9 47:36 30
6. Branik (NK) Maribor 26 13 4 9 37:28 30
7. Odred (Olimpija) Ljubljana 26 14 1 11 56:41 29
8. Elektrostroj Zagreb 26 10 7 9 43:39 27
9. Segesta Sisak 26 10 3 13 40:53 23
10. NK Ljubljana 26 9 4 13 36:50 22
11. Metalac Zagreb 26 9 2 15 44:53 20
12. Orijent Rijeka 26 6 3 17 27:63 15
13. Uljanik Pula 26 6 2 18 26:64 14
14. Jadran Kaštel Sućurac 26 2 7 17 22:60 11

DRUGA ZONSKA LIGA A:
1. FK Sarajevo 22 17 2 3 93:23 36, učestvuje u kvalifikacijama za prvu ligu (uspješno)
2. Sloboda Tuzla 22 14 4 4 61:24 32
3. FK (Čelik) Zenica 22 13 5 4 69:23 31
4. Borac Banja Luka 22 12 3 7 58:34 27
5. Jedinstvo Brčko 22 10 4 8 41:50 24
6. Neretva Metković 22 11 2 9 40:50 24
7. Željezničar Zenica 22 7 5 10 29:38 19
8. Jedinstvo Bihać 22 8 2 12 31:44 18
9. Borac Čapljina 22 6 5 11 35:55 17
10. Mladost Prijedor 22 5 4 13 22:52 14
11. Sloga Doboj 22 6 2 14 22:59 14
12. Velež Nevesinje 22 1 6 15 16:65 8

DRUGA ZONSKA LIGA B:
1. Sutjeska Nikšić 18 12 3 3 50:19 27, ispada od Sarajeva za zonskog prvaka grupe 2
2. Lovćen Cetinje 18 13 1 4 49:20 27
3. Arsenal Tivat 18 11 2 5 43:28 24
4. Leotar Trebinje 18 10 2 6 52:35 22
5. NK Dubrovnik 18 9 3 6 41:28 21
6. GOŠK Dubrovnik 18 7 3 8 31:40 17
7. Mladost Titograd 18 7 2 9 37:34 16
8. Bokelj Kotor 18 6 1 11 32:44 13
9. Jedinstvo Bijelo Polje 18 4 3 11 22:40 11
10. Jedinstvo Herceg Novi 18 1 0 17 17:86 2

TREĆA ZONSKA LIGA:
1. Proleter (NK) Osijek 26 18 4 4 85:34 40, učestvuje u kvalifikacijama za prvu ligu (neuspješno)
2. Proleter Zrenjanin 26 16 3 7 70:40 35
3. Radnički Sombor 26 15 5 6 54:33 35
4. RFK Novi Sad 26 15 3 8 78:52 33
5. Srem Sremska Mitrovica 26 13 7 6 57:45 33
6. Hajduk Kula 26 13 4 9 61:50 30
7. NK Borovo 26 12 4 10 56:44 28
8. Budućnost Smederevo 26 11 6 9 53:57 28
9. Zvezda Subotica 26 12 3 11 58:52 27
10. Naša Krila Zemun 26 10 3 13 44:63 23
11. Šparta Beli Manastir 26 5 7 14 27:59 17
12. Rusanda Melenci 26 5 4 17 40:73 14
13. Dinamo Pančevo 26 5 2 19 33:63 12
14. Dinamo Vinkovci 26 3 3 20 22:73 9

ČETVRTA ZONSKA LIGA:
1. Napredak Kruševac 22 14 3 5 39:21 31, učestvuje u kvalifikacijama za prvu ligu (neuspješno)
2. Rabotnički Skoplje 22 14 1 7 55:23 29
3. Radnički Niš 22 13 3 6 62:28 29
4. Trepča Titova Mitrovica 22 10 8 4 46:27 28
5. Pobeda Prilep 22 13 1 8 52:35 27
6. Radnički Kragujevac 22 13 0 9 42:31 26
7. Dubočica Leskovac 22 11 3 8 39:27 25
8. Sloga Kraljevo 22 11 3 8 45:31 25
9. Vlasina Vlasotince 22 7 1 14 22:48 15
10. Morava Svetozarevo 22 5 2 15 25:53 12
11. Pelister Bitola 22 4 2 16 22:74 10
12. Sloga Skopje 22 3 1 18 22:73 7

Nakon ove sezone, mjenja se (ponovo) sistem takmičenja. Ukidaju se zonske lige a ponovo se 1958. uvodi druga liga, koja se dijeli na zapadnu i istočnu.

Za novoformiranu drugu ligu zapad direktno su se plasirale sljedeće ekipe:
NK Zagreb (nakon ispadanja iz prve lige)
Proleter (NK) Osijek (nakon neuspjesnih kvalifikacija za prvu ligu)
RNK Split (nakon neuspjesnih kvalifikacija za prvu ligu)
Lokomotiva Zagreb (drugoplasirani tim zonske liga 1)
Trešnjevka Zagreb (trećeplasirani tim zonske lige 1)
Sloboda Tuzla (drugoplasirani tim zonske liga 2A)

Za preostala 6 mjesta, igrale su kvalifikacije. Od BH timova, u njima su učestvovali FK (Čelik) Zenica, Borac Banja Luka, Jedinstvo Brčko te Rudar Kakanj i Tekstilac Derventa.

Samo Borac Banja Luka i Rudar Kakanj su uspjeli da izbore ulazak u drugu ligu od nasih timova. Preostala 4 tima su bili NK Šibenik, Odred (Olimpija) Ljubljana, Elektrostroj Zagreb i NK Borovo.

Za novoformiranu drugu ligu istok direktno su plasirali sljedeci timovi:
OFK Beograd (nakon ispadanja iz prve lige)
Spartak Subotica (nakon neuspjesnih kvalifikacija za prvu ligu)
Napredak Kruševac (nakon neuspjesnih kvalifikacija za prvu ligu)
Sutjeska Nikšić (prvak zonske lige 2B)
Proleter Zrenjanin (drugoplasirani tim zonske lige 3)
Radnički Sombor (trećeplasirani tim zonske lige 3)
Rabotnički Skoplje (drugoplasirani tim zonske lige 4)
Radnički Niš (trećeplasirani tim zonske lige 4)

Za preostala 4 mjesta u drugoj ligi istok, ekipe FK Novi Sad, Lovćen Cetinje, Srem Sremska Mitrovica i Radnički Kragujevac su kroz kvalifikacije izborile mjesto.
Zadnja izmjena: tm84, dana/u 23 nov 2010, 16:47, ukupno mijenjano 4 puta.
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 23 nov 2010, 15:01

Hvala na javljanju, dokaz da nas veći broj poseduje završne tabele liga sa "etiketom" - Savezni rang takmičenja",odnosno prvi idrugi stepen takmičenja. Ono što malo ko ima, ono što nama statističarima treba ko hleb (kruh) nasušni su niže lige, od republičkih, ka zonskim i opštinskim. Ljudi javljajte se, ugledajte na prethodnike iz Visokog, pišite ili skenirajte tabele, iz knjiga, biltena, starih novina, sasvim svejedno. Ne morate čak ni redom, ono šti imate, ono što Va, padne pod ruku.

Uz rethodnu sezonu mali "aneks". Budućnost (10.mesto) i RNK Split su mali isti broj bodova po 25 i isti količnik (0.833) pa su u razigravanju odlučivali o opstanku u ligi (0:0 i 4:0 za Budućnost). Na taj način Splot se pridružio Spartaku (Subotica) u kvalifikacijama za opstanak u ligu, koje su detaljno obrazložene.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 23 nov 2010, 16:51

Da bi slika za sezonu 158/59 bila kompletna dajemo i kvalifikacije za popunu obnovljene Druge savezne lige (grupe Zapad i Istok) hronološki. po učinku (plasmanu) klubova na kraju sezone 1957/58:

Od sezone 1958/1959 ponovo je uvedena Druga liga sa dve grupe. U nju su ušli:
• OFK Beograd i Zagreb , dve poslednje ekipe iz Prve lige
• Spartak (Subotica) , Napredak (Kruševac), Proleter (Osijek) i Split, četiri ekipe koje se nisu kvalifikovale za Prvu ligu
• Lokomotiva i Trešnjevka (I zona), Sloboda (IIA zona), Nikšić (IIB zona), Proleter (Zrenjanin) i Radnički (Sombor) iz III zone, Rabotnički i Radnički (Niš) iz IV zone, direktno iz prvenstva zona prema plasmanu.
• Za preostalih 10 mesta su odigrane kvalifikacije 16 ekipa za Istočnu grupu i 19 ekipa za Zapadnu grupu.
• Osim 21 ekipe iz prvenstva zona prema plasmanu
o Zona I: od 4. do 10. ekipe po plasmanu
o Zone II A: od 3. do 6. ekipa po plasmanu
o Zona II B: 2. ekipa po plasmanu
o Zona III: od 4. do 9. ekipe po plasmanu
o Zona IV: tri ekipe po plasmanu , ali su preskočene Pobeda i Dubočica jer nisu imali uslove
• Uključeno je u kvalifikacije i 14 prvaka potsaveznih prvenstava: ŽAK (Kikinda), Beograd, Bečej, Radnički (Vrbas), Timok (Zaječar), Sloboda (T.Užice), Rudar (Trepča), Rudar (Trbovlje), Metalac (Sisak), Krim (Ljubljana), Proleter (Belišće), Dalmatinac (Split), Tekstilac (Derventa) i Rudar (Kakanj).
• Igralo se na Istoku u 4 grupe po 4 ekipe, a na Zapadu jedna grupa sa 4 ekipe i 5 grupa sa 3 ekipe.

Zapad

Grupa I:

21.7./ 3.8. Šibenik - Segesta 1:1 i 1:0, Metalac - Varteks 0:2 i 2:3
27.7./10.8. Segesta - Varteks 5:1 i 0:4, Šibenik - Metalac 6:0 i 1:1
30.7./17.8. Metalac - Segesta 1:1 i 2:2, Varteks - Šibenik 3:0 i 0:7
1 Šibenik 6 3 2 1 16:5 +11 8
2 Varteks, Varaždin 6 4 0 2 13:14 -1 8
3 Segesta, Sisak 6 1 3 1 9:10 -1 5
4 Metalac, Zagreb 6 0 3 3 6:15 -9 3
Napomena: Šibenik se plasirao u Drugu ligu - Zapad

Grupa II:

21.7./ 3.8. Odred - Rudar 1:1 i 2:2
27.7./10.8. Metalac - Odred 1:1 i 1:13
30.7./17.8. Rudar - Metalac 7:1 i 3:3
1 Odred, Ljubljana 4 1 3 0 17:5 +12 5
2 Rudar, Trbovlje 4 1 3 0 13:7 +6 5
3 Metalac, Sisak 4 0 2 2 6:24 +18 2
Napomena: Odred (Ljubljana) se plasirao u Drugu ligu - Zapad

Grupa III:

21.7./ 3.8. Krim - Branik 2:5 i 0:8
27.7./10.8. Elektrostroj - Krim 6:0 i 3:2
30.7./17.8. Branik - Elektrostroj 0:0 i 0:1
1 Elektrostroj, Zagreb 4 3 1 0 10:2 +8 7
2 Branik, Maribor 4 2 1 1 13:3 +10 5
3 Krim, Ljubljana 4 0 0 4 4:22 -18 0
Napomena: Elektrostroj (Zagreb) se plasirao u Drugu ligu - Zapad

Grupa IV:

21.7./ 3.8. Proleter - Jedinstvo 2:2 i 1:1
27.7./10.8. Borovo - Proleter 12:1 i 4:1
30.7./17.8. Jedinstvo - Borovo 0:1 i 0:11
1 Borovo 4 4 0 0 28:2 +26 8
2 Proleter, Belišće 4 0 2 2 5:19 -14 2
3 Jedinstvo, Brčko 4 0 2 2 3:15 -12 2
Napomena: Borovo se plasiralo u Drugu ligu - Zapad

Grupa V:

21.7./ 3.8. Neretva - Zenica 0:0 i 0:1
27.7./10.8. Rudar - Neretva 2:0 i 3:1
30.7./17.8. Zenica - Rudar 4:2 i 0:1
1 Rudar, Kakanj 4 3 0 1 8:5 +3 6
2 Zenica 4 2 1 1 5:3 +2 5
3 Neretva, Metković 4 0 1 3 1:6 -5 1
Napomena: Rudar (Kakanj) se plasirao u Drugu ligu - Zapad

Grupa VI:
21.7 / 3.8 Tekstilac - Borac 1:5 i 3:8
27.7 /10.8 Tekstilac - Dalmatinac 3:1 i 4:7
30.7 /17.8 Borac - Dalmatinac 10:2 i 3:4
1 Borac, Banja Luka 4 3 0 1 29:10 +19 6
2 Dalmatinac, Split 4 2 0 2 14:23 -9 4
3 Tekstilac, Derventa 4 1 0 3 11:21 -10 2
Napomena: Borac (Banjaluka) se plasirao u Drugu ligu – Zapad

Istok

Grupa I:

21.7./ 3.8. Zvezda - Novi Sad 1:2 i 0:2, ŽAK - Beograd 1:2 i 1:4
27.7./10.8. Beograd - Novi Sad 2:2 i 0:9, ŽAK - Zvezda 2:0 i 2:2
30.7./17.8. Zvezda - Beograd 0:0 i 2:0, Novi Sad - ŽAK 15:0 i 1:1
1 Novi Sad 6 4 2 0 31:4 +27 10
2 Beograd 6 2 2 2 8:15 -7 6
3 Zvezda, Subotica 6 1 2 3 5:8 -3 4
4 ŽAK Kikinda 6 1 2 3 7:24 -17 4
Napomena: Novi Sad se plasirao u Drugu ligu - Istok

Grupa II:

21.7./ 3.8. Lovćen - Trepča 3:0 i 4:1, Sloboda - Sloga 2:0 i 0:4
27.7./10.8. Lovćen - Sloboda 3:0 i 0:2, Trepča - Sloga 1:2 i 0:5
30.7./17.8. Sloboda - Trepča 4:1 i 4:1, Sloga - Lovćen 2:2 i 2:3
1 Lovćen, Cetinje 6 4 1 1 15:7 +8 9
2 Sloboda, Titovo Užice 6 4 0 2 12:9 +3 8
3 Sloga, Kraljevo 6 3 1 2 15:8 +7 7
4 Trepča, Kosovska Mitrovica 6 0 0 6 4:22 -18 0
Napomena: Lovćen (Cetinje) se plasirao u Drugu ligu - Istok

Grupa III:
21.7./ 3.8. Radnik - Bečej 3:1 i 1:3, Srem - Hajduk 2:1 i 1:4
27.7./10.8. Bečej - Hajduk 3:2 i 2:4, Radnik - Srem 1:2 i 0:4
30.7./17.8. Srem - Bečej 5:0 i 1:0, Hajduk - Radnik 4:0 i 6:0
1 Srem, Sremska Mitrovica 6 5 0 1 15:6 +9 10
2 Hajduk, Kula 6 4 0 2 21:8 +13 8
3 Bečej 6 2 0 4 9:16 -7 6
Radnički, Vrbas 6 1 0 5 5:20 +15 2
Napomena: Srem (Sremska Mitrovica) se plasirao u Drugu ligu - Istok

Grupa IV:

21.7./ 3.8. Rudar - Budućnost 1:2 i 1:5, Radnički - Timok 2:1 i 1:0
27.7./10.8. Rudar - Radnički 0:2 i 0:2, Budućnost - Timok 1:1 i 1:4
30.7./17.8. Radnički - Budućnost 6:1 i 3:1, Timok - Rudar 4:0 i 1:6
1 Radnički, Kragujevac 6 6 0 0 16:3 +13 12
2 Timok, Zaječar 6 2 1 3 11:11 0 5
3 Budućnost, Smederevo 6 2 1 3 11:16 -5 5
4 Rudar, Stari Trg 6 1 0 5 8:16 -8 2
Napomena: Radnički (Kragujevac) se plasirao u Drugu ligu - Istok

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 26 nov 2010, 22:34

"Zaspao sam" čekajući da neko od posetilaca foruma i ove rubrike "ubaci" neku tabelu, sa domaćeg terena, zonsku, regionalnu, opštinsku ili međuopštinsku. Ispade kao da se nisu ni igrale.

No dobro, nadam se da će biti bolje u "mlađem" periodu.

Do idemo sa onim što ja i dvojica - trojica "saveznika" imamo, to su lige na "visokom "novou i sastavi timova. Na redu je sezona 1958/59:

Prva savezna liga

Vreme: 30.avgust 1958 - 22.jun 1959. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 22 14 3 5 50:19 +31 31
2 Partizan, Beograd 22 14 3 5 39:29 +10 31
3 Vojvodina, Novi Sad 22 13 4 5 47:22 +25 30
4 Radnički, Beograd 22 9 4 9 35:27 +8 22
5 Dinamo, Zagreb 22 9 4 9 35:28 +7 22
6 Velež, Mostar 22 10 2 10 35:38 -3 22
7 Hajduk, Split 22 7 7 8 33:35 -2 21
8 NK Rijeka 22 8 4 10 29:44 -15 20
9 Budućnost,Titograd 22 7 5 10 25:41 -16 19
10 Sarajevo 22 7 4 11 24:36 -12 18
11 Željezničar, Sarajevo 22 7 3 12 26:35 -9 17
12 Vardar, Skoplje 22 4 3 15 23:47 -24 11

Ispali: Vardar (Skoplje) i Željezničar (Sarajevo)
Novi članovi: OFK Beograd i Sloboda (Tuzla)


Crvena zvezda: Beara Vladimir (19/10), Radunović Tatomir (2/5), Đurić Špira (1/4) – Zeković Miljan (20/0), Spajić Ljubomir (20/0), Durković Vladimir (180/), Tasić Lazar (15/1), Popović Vladimir (15/0), Borozan Ranko (13/0), Stojnović Dimitrije (70/), Nešović Branko (2/0) – Kostić Borivoje (22/25), Šekularac Dragoslav (18/2), Rudinski Anton (17/7), Stipić Nikola (17/2), Maravić Dušan (15/3), Mitić Rajko (11/2), Popović Ivan (10/6), Milošević Selimir (3/1), Nikolovski Vladimir (2/0) i Toplak Ivan (1/0). Ukupno igrača 21. Trenert: Pavić Milorad.

Lista strelaca:
Kostić Borivoje (C. Zvezda) 25 (22)
Rajkov Zdravko (Vojvodina) 12 (21)
Dončevski Andon (Vardar) 11 (22)
________________________________________

Druga savezna liga

Istok

Formiranje lige:
• OFK Beograd, povratnik iz Prve savezne lige
• Spartak (Subotica), Napredak (Kruševac) i Proleter (Zrenjanin) nisu uspeli u kvalifikacijama za Prvu saveznu ligu
• Radnički (Sombor), Radnički (Niš) i Rabotnički (Skopje) i Niškić, u međuvremenu promenio ime u Sutjeska, direktno iz Zonskih liga
• Novi Sad, Lovćen (Cetinje), Srem (Sremska Mitrovca) i Radnički (Kragujevac) posle kvalifikacija

1 OFK Beograd 22 14 6 2 52:17 +35 34
2 Spartak, Subotica 22 13 3 6 46:30 +16 29
3 Radnički, Sombor 22 11 6 5 59:34 +25 28
4 Novi Sad 22 10 4 8 55:36 +19 23
5 Napredak, Kruševac 22 8 7 7 35:39 -4 23
6 Srem, Sremska Mitrovica 22 8 6 8 40:48 -8 22
7 Radnički, Kragujevac 22 9 4 9 32:42 -10 22
8 Proleter, Zrenjanin 22 9 3 10 38:34 +4 21
9 Radnički, Niš 22 8 4 10 48:36 +12 20
10 Sutjeska, Nikšić 22 8 1 13 40:59 -19 17
11 Rabotnički, Skoplje 22 7 1 14 30:59 -29 15
12 Lovćen, Cetinje 22 4 1 17 20:61 -41 9

Viši rang: OFK Beograd se plasirao u Prvu savezni ligu
Ispali: Lovćen (Cetinje) i Rabotnički (Skoplje)
Novi članovi:
• Vardar (Skoplje) iz Prve savezne lige
• Pobeda (Prilep) i Mačva (Šabac)


Lista strelaca:
19 Popović Radivoj (Radnički Sombor)
18 Pozder (Radnički Sombor)
17 Josić (OFK Beograd), Sovrović (Radnički Niš)
16 Klipa (Novi Sad)
15 Ognjanov (Spartak)

Kvalifikacije za popunu lige:
???

Sastavi timova:

OFK BEOGRAD
g: Srboljub Krivokuća 11 Petar Radenković 10 Milan Marić 1
o: Sreten Davidović 20 Miloš Grujić 19 Vasilije Šijaković 16/5 Momčiilo Uzelac 11 Petrović 11 Radovan Gojkov 11 Blaž Granić 11 Velibor Milutinović 9/1 Dragoljub Marić 2/1 Stanišić 2 Milorad Milutinović 2 Petar Đorđević 1
n: Živko Josić 20/18 Sava Antić 18/6 Vojislav Gaković 16/3 Sreten Banović 13/2 Vladan Mladenović 12/1 Veroslav Mladenović 9/4 Stanoje Jocić 9/2 Miloš Milutinović 8/9 Ivan Ostojić 5 Petar Nikolić 2 Radulović 1 Dragoljub Župac 1

SPARTAK
g: Stjepan Kadović 13 Miloš Glončak 10
o: Dimitrije Stefanović 22 Ranko Leškov 19 Antal Tapiška 14 Zvonimir Rašić 12 Stevan Ćopić 10/1 Branimir Vitković 10 Milenko Poznanov 9 Miklenović 6 Julije Kilijanović 3 Šarčević 2 Tomo Pejić 1 Lajčo Mačković 1 Kosić 1
n: Ladislav Jenovai 22/6 Tihomir Ognjanov 21/15 Stevan Tonković 20/9 Grgo Čović 8/1 Nikola Vukomanović 8/1 Rade Maravić 7/3 Gojko Rupar 7/2 Matija Hiršman 7/1 Marko Bajić 3/2 Šeruga 3/1 J.Kujundžić 3 Bela Milodanović 3 Đorđe Terzić 2/1 GustavFuto 2 Dušan Drašković 2

RADNIČKI (S)
g: Radislav Milenković 11 Pavle Ristić 10 Veljko Kirinić 1
o: Dobrivoje Jergić 22/5 Milan Vučićević 22/1 Nikola Utvić 22 Slavko Rukavina 21/2 Roko Vojnić 16 Milorad Popović 5 Božidar Nestorović 1
n: Radivoj Popović 22/19 Stevan Pozder 22/18 Jovan Majer 22/6 Dušan Buzadžić 11/2 Gradimir Bogojevac 11/1 Stevan Vodalov 11/1 Vladimir Vrbaški 9/1 Mata Mišanji 4/1 Stipan Eustahio 3/1 Vladislav Protić 1/1

NOVI SAD
g: Radovan Dražić 11 Milivojević 7 Bora Belić 4 Miškov 2
o: Dokse Damjanov 22 Mirko Barbarić 21 Aleksandar Damjanović 16/2 Nemet 14/1 Svetozar Vlaović 13/1 Ilija Tojagić 11 Petar Jablanov 7 Jagodić 4 Aleksandar Kozlina 2
n: Đura Major 22/8 Stevan Vorgić 21/8 Dušan Klipa 17/16 Vladimir Šal 11/5 Milošević 10/6 Stevanović 8/4 Nastos Stojanović 8 Muharem Hadžibeganović 6 Spasojević 5 Grgurević 4 Živković 3 Miodrag Vlaški 2/2 Terecki 2/1

NAPREDAK
g: Milutin Stepić 17 Miroslav Isajlović 4 Đunić 3
o: Dragutin Vulić 22/1 Jugoslav Petrović 20/2 Desimir Zdravković 19 Dragomir Ivković 18 Vitorović 10 Graovac 8 Stanojević 7 Ljubomir Petrović 5 Vlastimir Ivezić 5
n: Slavoljub Tomić 18/3 Ljubomir Aksentijević 18/2 Rade Milovanović 17/5 Tomislav Jovčić 16/10 Nikolić 16/8 Bliznaković 9/2 Tomislav Milićević 7/2 Nenad Kušić 4 Stojadinović 4 Ljubodrag Ristić 3 Jovanović 3

SREM
g: Josif Dragišić 11 Boško Crnjaković 7 Ivan Štelerman 4
o: Milorad Vučković 20/1 Petar Ramljak 19 Ljubiša Arsenović 11/1 Svetislav Kuzmić 11 Aleksandar Zarić 11 Nemanja Rosić 11 Petar Škorić 7/2 Borislav Radovanov 7 Borislav Rađenović 6 Papić 5 Gojko Talirović 2
n: Dušan Damjanović 22/14 Branko Kostić 20/2 Gojko Medan 19/5 Krešimir Arapović 11/9 Momčilo Ilić 9/4 Mata Jukić 8 Vladimir Eraković 7 Branko Lukač 6/1 Aleksandar Grujić 5 Aleksandar Ljubenović 2 Pejović 2 Dušan Popović 1 Milenko Čajević 1 Vladimir Jagodić 1

RADNIČKI (K)
g: Berislav Milosavljević 8 Borivoje Raca 7 Tanasije Stefanović 6 Nenad Đorđević 3
o: Branislav Milenković 19/3 Radojko Kujundžić 18 Ivan Matulović 17 Zoran Ristić 13 Jovan Jakovljević 11 Dragiša Đorđević 10 Dušan Šuković 6 Tošić 5 Radoslav Bušetić 2 Miodrag Milovanović 1
n: Ljubiša Rašić 22/10 Slavoljub Petrović 22/4 Slobodan Negovanović 16/3 Ivan Čabrinović 15/3 Zvonimir Bojović 14/1 Vitomir Marković 9/3 Milorad Vešković 9/1 Miroslav Milenković 7/1 Andreja Čolić 5/1 Svetozar Stojanović 4 Bratiša Branisavljević 2 Dragoš Dimitrijević 2 Andrić 1

PROLETER (Z)
g: Aleksandar Martinović 22 Petar Vojin 2
o: Branislav Čepski 22/1 Stevan Fratucan 22 Ferenc Tamaši 21 Kemal Omeragić 18/1 Mihajlo Đuričin 11 Milenko Rus 8 Radomir Dabetić 7 Stevan Kerekeš 6 Janko Desnica 2 Stojan Nićetin 2 Vajda 1 Milovan Ševar 1
n: Milorad Popov 21/9 Stevan Veselinov 17/11 Radule Nenadić 11/6 Branimir Vratnjan 11 Aleksandar Bulatović 9/3 Radoslav Bečejac 8/1 Božidar Sandić 7/2 Ješić 7 Radiša Zdravković 3/2 Milorad Ugrinov 3/1 Sreten Begović 3 Svetozar Ignjatov 2/1 Lazar Mraović 2/1 Gligorije Mladenović 1

RADNIČKI (N)
g: Ranko Bukvić 19 Ljubomir Ozimić 3 Slaviša Mitić 2
o: Ljubiša Bogdanović 22 Dobrosav Jocić 21/1 Mirko Grbić 19/1 Bratislav Mladenović 13 Avdo Bašić 11 Velimir Todorovski 10 Bratislav Stebih 6 Zubanović 5 Miroslav Stefanović 3/2
n: Vitomir Sovrović 22/17 Petar Mičić 22/6 Pavle Mičić 20/7 Milan Stanisavljević 15/4 Miletić 14/4 Aleksandar Nikolić 12/3 Miroljub Milićević 8 Radomir Cvetković 7/3

SUTJESKA
g: Stanislav Martinović 16 Božidar Trajić 5 Momčilo Minić 1
o: Momčilo Šakotić 21/2 Novak Bulatović 20/5 Dragoljub Brajović 17/2 Božo Kamenar 17 Milan Zirojević 7 Sava Dragojev 7 Đorđije Perunović 4/1 Spasoje Glomazić 4 Dušan Abramović 4 Ilija Kaljević 4 Miljković 4 Slobo Marković 2 Todorović 1
n: Dragoslav Radulović 22/4 Borislav Spajić 20/1 Vlado Čogura 13/1 Nikola Bukelica 11/6 Stevo Adžić 11/5 Simonović 11/5 Đurović 6/3 Vaso Bošković 6/1 Mirković 4/1 Ilija Burić 3 Radoslav Zlopaša 2/1 Slobodan Mićunović 1

RABOTNIČKI
g: Zoran Miševski 19 Kiril Gičevski 6
o: Mile Žernovski 21/1 Ilija Atanasov 17/1 Dragan Nančev 17 J.Markovski 14 Duško Stefanovski 12 Naum Butevski 7 Hristo Hristovski 6 Novevski 6 Filip Đurčinovski 6 Gegovski 6 Ugrinovski 1 Ristovski 1 Teofanov 1
n: Dimitar Kovačevski 19/5 Spasoje Dabetić 13/8 Đorđe Dedov 13/1 Radović 11/4 Alki Fotevski 11/1 Branko Petkovski 10/3 Abdula Nedžipi 10/1 Borče Stojkovski 10 Trifunovski 6/1 Miodrag Popović 5/2 Pantelej Todorovski 1 Torbarovski 1

LOVĆEN
g: Labud Jovanović 13 Vitomir Marković 8 Mihajlo Petanović 3 Mirko Stojanović 2 Čedomir Milošević 1
o: Jovo Petanović 22 Rajko Ivanović 22 Vukašin Vujović 21 Đorđije Lubarda 20 Branko Popović 16/1 Momir Popović 1 Jabučanin 1 Milo Raičković 1
n: Cvjetko Ljumović 19/1 Đorđije Petrović 13/2 Kljajević 11/1 Ilija Stojanović 10/1 Danilo Matović 10 Vukčević 9/4 Radoslav Zlopaša 9/3 Miloš Pajević 8/4 Božidar Vrbica 6/1 Ivan Kvesić 5 Šemsudin Kajtazi 4 Božidar Jovićević 3 Radisav Marjanović 3 Rako Vujović 3 Mihajlo Popović 2 Pravilović 2 Đorđe Kusovac 2 Miodrag Mijanović 1 Svetozar Brajović 1

Zapad

Formiranje lige:

• Zagreb, povratnik iz Prve savezne lige
• RNK Split nije uspeo u kvalfikacijama za Prvu saveznu ligu
• Lokomotiva (Zagreb),Trešnjevka (Zagreb), Sloboda (Tuzla ) i Proleter (Osijek), direktno iz Zonskih liga
• Šibenik, Odred (Ljubljana), Borovo, Rudar (Kakanj), Borac (Banjaluka) i Elektrostroj (Zagreb), posle kvalifikacija

1 Sloboda, Tuzla 20 14 2 4 46:19 +27 30
2 Lokomotiva, Zagreb 20 11 3 6 43:30 +13 25
3 RNK Split 20 11 3 6 44:31 +13 25
4 Elektrostroj, Zagreb 20 7 8 5 32:31 +1 22
5 Borac, Banja Luka 20 8 5 7 41:30 +11 21
6 Trešnjevka, Zagreb 20 9 3 8 34:29 +5 21
7 NK Zagreb 20 7 4 9 33:45 -12 18
8 NK Šibenik 20 6 6 8 27:34 -7 18
9 Proleter, Osijek 20 7 4 9 42:48 -6 18
10 Odred, Ljubljana 20 4 3 13 23:42 -19 11
11 Borovo 20 5 1 14 24:50 -26 11
Rudar, Kakanj

Viši rang: Sloboda (Tuzla) se plasirala u Prvu savezni ligu
Ispali: Rudar (Kakanj) i Borovo
Novi članovi:
• Željezničar (Sarajevo) iz Prve savezne lige
• Varteks (Varaždin) i Igman (Konjic)
Napomena: Rudar (Kakanj) je izbačen nakon 3 kola zbog navodnog lažiranja utakmice sa Neretvom u kvalifikacijama za drugu ligu prethodne sezone


Lista strelaca
19 Marković Miroslav (Sloboda)
18 Gulin (Split)
16 Kasumović (Borac)
11 Radić (Sloboda), Ivković (Lokomotiva), Horvatić (Elektrostroj)
8 Jovanović (Trešnjevka), Ćuk (Zagreb)

Kvalifikacije za popunu lige:
???

Sastavi timova:

SLOBODA
g: Fuad Hajrović 18 Slavko Ćurak 2
o: Miroslav Lazić 20 Miljenko Rusmir 19 Srećko Petković 19 Branko Stipić 19 Momir Radović 12 Tomislav Vovna 9 Franjo Kiš 1
n: Miroslav Marković 20/19 Ilija Radić 20/11 Franjo Podvalej 20/5 Aleksandar Panić 19/1 Nazif Šehić 11/5 Branimir Bevanda 9/3 Vlado Ćukteraš 7/2 Branko Anović 2

LOKOMOTIVA
g: Lovro Manestar 8 Stanko Harar 6 Branko Zrilić 4 Petar Lulić 1 Branko Pleše1
o: Franjo Kesejić 20 Božo Canjek 17 Hrvoje Jukić 16/2 Ivan Ožegović 16 Zvonko Balan 15 Egon Feld 10 Mirza Međedović 4 Stjepan Sakač 3 Žilić 1 Otto Bobek 1 Velimir Aljinović 1 Bernard Hügl 1
n: Ivica Zuban 18/6 Vladimir Lacković 16/2 Risto Ivković 14/10 Zdravko Rauš 14/9 Kadrija Abadžić 12/6 Božo Soboćan 12/5 Drago Mezak 11/2

SPLIT
g: Paško Viđak 7 Domingo Franulović 7 Zdenko Vukasović 6 Dragan Gabrić 1
o: Joško Sisgoreo 20 Mario Duplančić 19/3 Tomislav Ivić 19/3 Marcel Boban 18 Boris Krstulović 17/1 Pero Alfirević 6 Stanko Poklepović 4 Stipe Čelan 1
n: Ante Gulin 20/18 Branko Kraljević 20/5 Ante Mladinić 16/3 Zdravko Alujević 9/3 Ante Pletikosić 9/2 Nikša Borović 8 Stane Krstulović 7/3 Leonard Dadić 6/1 Nikica Pancirov 3 Nikša Dumanić 1

ELEKTROSTROJ
g: Zlatko Škorić 19 Krešo Kleščić 1
o: Ivica Sack 20/1 Zlatko Ranogajec 19/1 Josip Šebalj 17 Feri Petrinec 13 Dragutin Kristović 12 Tušak 10 Marijan Štajcer 8 Rudolf Rizman 3
n: Franjo Šaban 19/3 Branko Horvatić 18/11 Branko Jagušt 17/5 Pavao Petrović 14/3 Ivica Kežman 11/3 Marijan Hercigonja 9/1 Bek 6/3 Boško Šimić 5/2 Rade Milošević 5

BORAC
g: Branko Nežmah 16/2 Jovo Radević 4
o: Velimir Sombolac 19 Andrija Jurić 18 Ivica Andrijević 17/1 Muhamed Kulenović 16 Ivan Blažević 16 Nedeljko Kralj 8/1 Karadža 7/1 Dušomir Đorđević 3 Gojko Milaković 3
n: Adem Kasumović 20/16 Radomir Janković 19/2 Ilija Miljuš 18/6 Mile Tomljenović 12/1 Tomislav Knez 11/6 Dragutin Bestvina 9/5 Aleksandar Čekerevac 3 Ismet Biščević 3 Ahmet Ibrahimpašić 2 Krsto Lazić 1

TREŠNJEVKA
g: Božo Stinčić 6 Nenad Vranješ 6 Romeo Majdić 4 Stanko Mrduljaš 4
o: Franjo Frančić 19 Pero Zobić 16 Slavko Petrić 12 Svemir Delić 11 Josip Ladović 10 Nikica Sertić 9 Ivica Šantek 8 Dragan Erak 8 Dragan Uhoda 7 Štajner 6 Branko Delić 5 Dragiša Milačić 2
n: Zvonko Orsag 20/6 Veroljub Jovanović 18/7 Franjo Špirk 17/3 Ivan Lojen 14/7 Boško Božović 10/3 Petar Radonjić 5/3 Boris Štamfelj 4/2 Žignić 3/1 Antun Perija 2 Antonio Bradač 1/1

ZAGREB
g: Vlado Maček 14 Anton Šporer 8 Boris Duplančić 1
o: Ivan Martinko 16/1 Franjo Beseredi 15 Ante Vidošević 14 Vlado Aumiler 12/1 Josip Jakšić 12 Savo Joksimović 10/1 Branko Galeković 10 Branko Rezar 6/1 Joakim Marušić 6 Darko Stanišić 4 Trčak 3 Vladimir Klaić 2
n: Vilim Medved 16 Mladen Klobučar 15/2 Nebojša Ćuk 13/7 Tomislav Mušković 13/5 Božidar Škarec 9/5 Ljubo Benčić 9/5 Dionizije Dvornić 7/4 Tomislav Kralj 4/1 Milivoj Stojanović 4 Mladen Azinović 3 Mladen Wacha 3 Kahlina 1

ŠIBENIK
g: Kosta Miloševski 17 Ivo Aras 5
o: Ante Jelenković 16/1 Stanko Tambača 16 Marko Živković 15/1 Nikola Iljadica 14 Nikša Cvitanović 12 Frane Ivančić 10 Urukalo 8 Ivan Šangulin 6 Mikulandra 2 Pavić 2
n: Petar Stošić 18/5 Slavko Luštica 18/2 Šime Šupe 14/4 Velimir Orošnjak 13/3 Zvonko Tedling 12/2 Mladen Škugor 8/3 Miodrag Zambata 8/1 Damir Marenci 7/2 Boško Miljević 6/1 Josip Bego 4 Marković 1


PROLETER (O)
g: Stevica Divjački 14 Đuro Jarić 7 Stjepan Jeger 3
o: Ivica Rukavina 19/1 Nikola Jarić 19 Josip Ham 15 Stjepan Peršić 11 Đuro Pintarić 9 Bruno Medić 8 Dražen Dragović 6 Ivan Miličić 3 Branko Karapandža 2 Dragutin Fegeli 1
n: Mato Kasač 18/9 Franjo Rupnik 17/2 Miloš Jovanović 17/1 Nikola Rudić 14/13 Josip Verner 10/4 Miroslav Birger 9/3 Andrija Vekić 7/3 Vilim Retl 7/2 Mile Bjelogrlić 6/1 Ivan Gucmirtl 4 Vojislav Janković 1

ODRED
g: Rudi Mozetič 18 Petar Babnik 2
o: Rešad Limo 20 Franc Berginc 16 Milan Medved 14 Andrej Udovič 10 Pirc 10 Gruden 10 Dušan Piskar 9 Borislav Jovanović 8 Zvonko Klančišar 2 Žumbar 2 Bečić 1 Jože Eltrin 1
n: Ivan Virant 17/3 Edvard Hočevar 16/4 Andrej Oblak 13/6 Plastić 10/3 Alojz Kranjc 9/3 Suljo Halilagić 8/1 Igor Regally 8 Danilo Cuban 5/1 Živko Velkavrh 5/1 Rašković 4 Leopold Hacler 2/1 Peter Fišer 1 Vlado Berglez 2 Franc Klenovšek 2 Vojnov 1

BOROVO
g: Miroslav Šakić 13 Ćamil Turković 2 Ištvan Tot 5 Ivan Eles 2
o: Miodrag Stamenković 20 Vojislav Florić 17 Milan Relić 16/2 Stjepan Rastija 15 Ivan Horvat 12 Miodrag Marković 10/1 Stevan Becin 10 Petar Šolić 9 Dubravko Dokonal 5
n: Ivan Gotal 20/4 Josip Preš 14/1 Tilić 12/7 Rudolf Norković 12/3 Mirko Fišer 11/1 Miroslav Gotal 6/1 Ivan Virc 6 Soldo 4/2 Anton Hajar 4/1 Bašić 3 Gomiršek 2 Jovan Reseli 2

RUDAR (KA)
g: Izet Džafić 2 Drago Župančić 1
o: Predrag Spasojević 3 Anton Duvnjak 3 Salem Merdanović 3 Srećko Šimunac 3 Zijo Prežić 2 Stanislav Vidović 1
n: Alojz Šimunac 3 Ivan Hornung 3 Čedo Vranjić 3 Zoran Bešlić 2/1 Vitomir Đurđević 2 Tomislav Miškulin 2

Kao što vidite ostala su dva rebusa, a to su utakmice kvalifikacija za učazak u Drugu saveznu ligu, za narednu sezonu. Može li neko da nam pomogne da rešimo i taj rebus ?
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 27 nov 2010, 15:35, ukupno mijenjano 1 put.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 26 nov 2010, 22:38

Molim posetioce foruma koji peseduju monogagrafije pojedinih klubova ili saveza da mni se jave na PP. Hvala
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 27 nov 2010, 15:37, ukupno mijenjano 2 puta.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 26 nov 2010, 22:44

Sezona 1958/59

REPUBNIČKA LIGA (III stepen takmičenja)

Liga je bila podeljena u tri zone.

Prva zona:

1 Sloboda, Doboj 24 13 6 5 53:35 +18 32
2 Borac, Bosanski Šamac 24 12 3 9 43:33 +10 27
3 Radnički, Prijedor 24 10 6 8 53:39 +14 26
4 Jedinstvo, Brčko 24 11 3 10 46:33 +13 25
5 Kozara, Bosanska Gradiška 24 11 3 10 44:43 +1 25
6 Tekstilac, Derventa 24 9 6 9 56:56 0 24
7 Jedinstvo, Bihać 24 11 2 11 43:51 -8 24
8 Proleter, Teslić 24 9 5 10 37:33 +4 23
9 Napredak, Modriča 24 10 3 11 39:46 -7 23
10 Radnik, Bijeljina 24 10 3 11 36:46 -10 23
11 Podgrmeč, Sanski Most 24 9 4 11 47:46 +1 22
12 Jedinstvo, Tuzla 24 8 4 12 48:54 -6 20
13 Signal, Bihać 24 8 2 14 29:60 -31 18

Viši rang:
Ispali: Signal (Bihać)
Novi članovi:
Napomena:


Druga zona:

1 Igman, Ilidža 23 16 4 3 52:24 +28 36
2 Radnički, Zenica 23 14 6 3 59:25 +34 34
3 Romanija, Sarajevo 23 10 5 8 36:33 +3 25
4 Rudar, Kakanj 23 10 4 9 48:42 +6 24
5 Bosna, Sarajevo 23 9 5 9 53:34 +19 23
6 Bosna, Visko 23 11 1 11 44:38 +6 23
7 Famos, Hrasnica 23 9 5 9 46:44 +2 23
8 Bratstvo, Travnik 23 9 5 9 45:53 -8 23
9 Pretis, Vogošća 23 9 2 12 46:40 +6 20
10 Drina, Višegrad 23 8 1 14 42:73 -31 17
11 Vlašić, Tube 23 6 1 16 44:77 -33 13
12 Krivaja, Zavidovići 23 5 3 15 34:77 -43 13
Zenica

Viši rang: Igman (Ilidža)
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:
• Tokom prvenstva Radnik je postao Famos (Hrasnica). Radnički je postao Pretis (Vogošća). Željezničar je postao Radnički (Zenica)
• Zenica je odustao od natjecanja tokom zime.


Treća zona:

1 Leotar, Trebinje 16 11 1 4 49:24 +25 23
2 Velež, Nevesinje 16 9 4 3 31:16 +15 22
3 GOŠK Dubrovnik 16 7 3 6 32:20 +12 17
4 Iskra, Stolac 16 7 3 6 29:36 -7 17
5 Netetva, Metković 16 7 2 7 26:37 -11 16
6 Borac, Čapljina 16 6 3 7 31:33 -2 15
7 Metalac, Konjic 16 5 4 7 33:29 +4 14
8 Lokomotiva, Mostar 16 5 2 9 33:37 -4 12
9 Dubrovnik 16 2 4 10 20:41 -21 8

Viši rang:
Ispali: Niko – zbog proširenja lige
Novi članovi:
Napomena:


Na ovom mestu mi "puca film". Znam samo da je Igman učestvovao u kvalifikacijama za ulazak u Drugu saveznu ligu i uspeo. Ima li neko "trasu" do uspeha Igmana, drugim rečima rezultate kvalifiakcija, najpre u Bosni i Hercegovini.

Za niže lige ponavlajm se,kaopapagaj - jednostavno potrebna mi je pomoć priajtelja - nemam podataka

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 27 nov 2010, 00:52

@samit jesil siguran da je kakanjski rudar igrao republicku ligu 1958/1959?

zar nije igrao drugu ligu zapad? znam da su te sezone izbaceni zbog namjestanja utakmica...
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 27 nov 2010, 15:54

Tačno tako kako je i napisano.

Rudar iz kaknja je "pedaliran" iz Druge savezne lige grupa Zapad, posle tri odigrana kola. Uključio se u Drugu zonu Republičke lige.

Tako je uostalom zapuisano i u mopnografiji ovog kluba:

Zbog afere "Pilipović", rešenjem disciplinskog fuda FSJ od 25.09.1958. godine Rudar je iz Druge lige prebačen u Zonsku ligu).

Čekajući konačni ishod ovih događaja, "zeleno - crni" su novu sezonu, u Zoni, počeli tek 26.oktobra (sa zakašnjenjem od sedam kola), zbog čega su do kraja polusezone igrali i sredom i nedeljom.

Ovi potresi bitno su uticali na igru i rezultate, a smaim tim i na konačni plasman (4.mesto - 23, 10, 4, 9, golrazlika 49:42. 24 osvojena boda)


Dragi prijatelji,upravo zbog ovakvim situacija, zbog ispravljanja krive Drine,odnosno pojašnejnja pojava i događaja molim, još jednom, sve one koji imaju monografije da mi se jave, da i samodgonetnem neke svoje rebuse

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 27 nov 2010, 15:56

Umalo da zaboravim, podsećam i drugog prijatelja - saradnika da dopuni epizodu, Prva liga sastavima timova koje ja ne posedujem.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 27 nov 2010, 18:00

Pošto sam prozvan, evo i sastava prvoligaša koje imam za sezonu 1958-59.
LISTA STRIJELACA:
25 golova – Borivoje Kostić (Crvena Zvezda)
12 golova – Zdravko Rajkov (Vojvodina)
11 golova – Andon Dončevski (Vardar)
10 golova – Branislav Mihajlović (Partizan), Vlado Zelenika (Velež), Medle (Rijeka)
8 golova – Aleksandar Ivoš, Todor Veselinović (Vojvodina), Joško Vidošević (Hajduk), Naumović (Rijeka)...

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
CRVENA ZVEZDA
Borivoje Kostić 22/25, Miljan Zeković 20, Ljubomir Spajić 20, Vladimir Beara 19, Vladimir Durković 18, Dragoslav Šekularac 18/2, Anton Rudinski 17/7, Nikola Stipić 17/2, Lazar Tasić 15/1, Vladimir Popović 15, Dušan Maravić 15/3, Ranko Borozan 13, Rajko Mitić 11/2, Ivan Popović 10/6, Dimitrije Stojanović 7, Selimir Milošević 3/1, Tatomir Radunović 2, Branko Nešović 2, Vladimir Nikolovski 2, Špiro Đurić 1, Ivan Toplak 1.
PARTIZAN
Fahrudin Jusufi 22, Bruno Belin 21, Božidar Pajević 20, Branislav Mihajlović 18/10, Milutin Šoškić 16, Tomislav Kaloperović 15/3, Milan Vukelić 14/3, Aleksandar Jončić 13, Zvezdan Čebinac 13/1, Jovan Miladinović 12/5, Ilija Mitić 11/1, Milan Galić 10/7, Branko Zebec 9/2, Srđan Čebinac 9/3, Dragoljub Blažić 8, Slavko Stojanović 6, Lazar Radović 6, Miroslav Rede 6/2, Marko Valok 5/2, Stjepan Bobek 5, Velibor Vasović 4, Vladimir Kovačević 4, Milan Kranjčić 1, Dragoslav Jovanović 1, Čedomir Lazarević 1.
VOJVODINA
Zdravko Rajkov 21/12, Čedomir Sentin 20/2, Slavko Svinjrević 20, Stevan Bena 20/6, Novak Roganović 19, Žarko Nikolić 19, Aleksandar Ivoš 18/8, Andraš Vereš 14, Todor Veselinović 12/8, Mladen Vučinić 11, Silvester Takač 10/4, Radomir Krstić 10/1, Luka Malešev 9, Lazar Vasić 8, Dobroslav Krstić 8/4, Stevan Sekereš 8/1, Miladin Radičević 6, Veljko Aleksić 5, Ilija Belić 3, Vujadin Boškov 3, Imre Blanarik 2, Josip Duvančić 2, Petar Hevizi 1.
DINAMO
Josip Šikić 22, Franjo Gašpert 21/5, Ivan Šantek 21/1, Željko Matuš 21/6, Gordan Irović 18, Vladimir Čonč 18/5, Luka Lipošinović 18/1, Mladen Koščak 17, Tomislav Crnković 17, Željko Perušić 16/2, Dražan Jerković 14/7, Branko Režek 9, Ivica Banožić 8, Vlatko Marković 7/1, Nedeljko Dugandžija 5/3, Zdravko Prelčec 4/1, Vladimir Majerović 3, Emil Ferković 3/2, Mirko Stojanović 1, Marijan Kolonić 1/1, Milorad Jovičić 1.
VELEŽ
Kruno Radiljević 22/4, Meho Handžić 22/3, Anton Bolfek 22/2, Zdravko Rodin 22/1, Sulejman Rebac 20/3, Dane Prajo 18, Brno Repar 16/1, Zdravko Brkljačić 16, Milorad Lazović 15/4, Vlado Zelenika 13/10, Franjo Džidić 13, Žarko Barbarić 7, Nikola Beno 7, Josip Odžak 5, Neđo Ćubela 5, Muhamed Mjić 4/2, Vlado Slišković 4, Šefik Alajbegović 4, Omer Oručević 3/1, Mensud Dilberović 3, Mladen Timotijević 3, Zejnil Selimotić 2/2, Momčilo Stanić 2, Ismet Dugalić 1, Kemal Šestić 1, Milan Maksimović 1.
HAJDUK
Miroslav Brkljača 22, Vladimir Šenauer 22/5, Ante Jurić 21, Ivo Bego 21, Zvonko Bego 19/7, Ante Žanetić 19, Joško Vidošević 18/8, Zlatko Papec 18/6, Stjepan Ilić 14, Bogdan Kragić 11, Davor Grčić 10, Pave Garov 9/1, Ante Vičević 8, Bogdan Vastić 7/2, Vinko Cuzzi 7, Andrija Anković 7/2, Nikola Radović 5, Branko Rezar 3, Aleksandar Kozlina 3/1, Joško Pleško 2, Ante Vulić 2, Ferante Colnago 1.
RIJEKA
Medle 10, Naumović 8, Bosanac 3, Lukarić 2, Berek 2, Veselica 1, Plavšić 1, Lalić 1, Čolović 1.
ŽELJEZNIČAR
Osman Jusufbegović 21, Marcel Žigante 21/6, Risto Bukvić 21/1, Vjekoslav Krajnc 20/1, Drago Smajlović 19/7, Ilijas Pašić 19/6, Vladimir Radojčić 18, Rastislav Matić 18, Vasilije Radović 17, Asim Karajica 14, Milan Ribar 13/1, Ahmet Dizdarević 10/1, Ahmet Ibrahimpašić 8/1, Josip Babić 6, Đuro Vujinović 6/1, Fahrudin Fazlagić 4/1, Asim Imamović 3, Stevan Kresojević 3, Božidar Jovičević 3, Sulejman Kulović 3, Kasim Kokot 3, Slavko Vrebac 1, Husein Oprašić 1.

Evo i 1959-60.

LISTA STRIJELACA:
19 golova – Borivoje Kostić (Crvena Zvezda)
17 golova – Andrija Anković (Hajduk)
16 golova – Dražan Jerković (Dinamo)
10 golova – Milan Galić (Partizan), Zlatko Papec (Hajduk)
9 golova – Todor Veselinović (Vojvodina), Lukarić (Rijeka), Milorad Lazović (Velež)
8 golova – Luka Lipošinović, Željko Matuš (Dinamo), Branislav Mihajlović (Partizan), Silvester Takač (Vojvodina), Sulejman Rebac (Velež)

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
CRVENA ZVEZDA
Vladimir Durković 22, Ljubomir Spajić 22, Vladimir Beara 21, Borivoje Kostić 21/19, Lazar Tasić 20, Vladimir Popović 14, Nikola Stipić 14/5, Dušan Maravić 13/5, Dimitrije Stojanović 12, Selimir Milošević 12/3, Ivan Toplak 11/5, Dragoslav Šekularac 11/3, Anton Rudinski 11/1, Miljan Zeković 10, Blagoje Mitić 10, Ivan Popović 7/3, Branko Zebec 7/2, Ranko Borozan 5, Vladimir Nikolovski 4/1, Nikola Mijušković 4, Petar Ćosić 1.
DINAMO
Željko Matuš 22/8, Tomislav Crnković 21, Željko Perušić 21/4, Josip Šikić 19, Luka Lipošinović 19/8, Gordan Irović 18, Franjo Gašpert 18/1, Vladimir Čonč 17/3, Dražen Jerković 16/16, Nedeljko Dugandžija 14/3, Ilijas Pašić 11, Vlatko Marković 10, Mladen Koščak 8, Branko Režek 6/1, Ivica Cvitković 6, Ivan Šantek 4, Miroslav Rede 4, Ivica Banožić 4, Vladimir Majerović 3, Slaven Zambata 3, Mirko Stojanović 2, Božo Jurišić 2, Dragoljub Blažić 2/4, Igor Vogrinčić 2.
PARTIZAN
Fahrudin Jusufi 22/1, Milan Galić 22/10, Milutin Šoškić 21, Vladimir Kovačević 19/7, Velimir Sombolac 18, Zvezdan Čebinac 17/3, Velibor Vasović 16/1, Ilija Mitić 15/2, Branislav Mihajlović 14/8, Tomislav Kaloperović 13/5, Jovan Miladinović 12/2, Milan Vukelić 10/2, Božidar Pajević 9, Milan Kranjčić 9, Bruno Belin 8, Lazar Radović 8/5, Srđan Čebinac 5/3, Aleksandar Jončić 4, Mihalj Mesaroš 2, Joakim Vislavski 2, Slavko Stojanović 1, Momčilo Spasojević 1.
VOJVODINA
Novak Roganović 22/1, Aleksandar Ivoš 22/4, Žarko Nikolić 20/3, Silvester Takač 19/8, Todor Veselinović 18/9, Josip Duvančić 17/1, Andraš Vereš 16, Čedomir Sentin 16/1, Zdravko Rajkov 16/2, Slavko Svinjarević 14, Dobroslav Krstić 13/1, Stevan Sekereš 13/1, Mladen Vučinić 12, Stevan Bena 11, Veljko Aleksić 9/3, Zdravko Brkljačić 7, Laslo Borbelj 3, Radoslav Zlopaša 3/1, Dimitrije Radović 2, Radovan Radivojević 1.
HAJDUK
Ante Vulić 22/2, Andrija Anković 22/17, Ante Žanetić 21/3, Zlatko Papec 21/10, Zvonko Bego 21/6, Stjepan Ilić 18, Aleksandar Kozlina 17, Vladimir Šenauer 17/2, Davor Grčić 16, Bernard Vukas 16/2, Miroslav Brkljača 13, Ivo Bego 11, Pave Garov 11/2, Joško Vidošević 5/2, Branko Rezar 4, Ante Vičević 4/1, Ferante Colnago 4, Nikola Radović 4, Bogdan Kragić 3, Vinko Cuzzi 1, Damir Delić 1.
OFK BEOGRAD
Vasilije Šijaković 21/3, Srboljub Krivokuća 19, Živko Josić 19/3, Sava Antić 19/2, Sreten Banović 19, Miloš Grujić 18, Josip Skoblar 18/5, Vladan Mladenović 17/6, Milorad Milutinović 14, Sreten Davidović 12, Petar Nikolić 12, Veroslav Mladenović 11/2, Ranko Borozan 9/2, Dragoljub Marić 9, Uzelac 8, Velibor Milutinović 6/2, Momčilo Gavrić 4, Spasoje Samardžić 4/1, Petar Radaković 3, Vojislav Gaković 3, Blaž Granić 2, Nebojša Ćuk 2, Radovan Gojkov 2, Miroslav Milovanović 1/1, Boro Runjaić 1, Ranđić 1.
RIJEKA
Lukarić 9, Medle 7, Radaković 5, Naumović 4, Berek 3, Veselica 2, Blažević 1.
VELEŽ
Žarko Barbarić 22, Zdravko Rodin 22, Muhamed Mujić 21/4, Dane Prajo 21, Kruno Radiljević 21, Sulejman Rebac 20/8, Meho Handžić 20, Milorad Lazović 19/9, Bruno Repar 18/3, Franjo Džidić 15, Vlado Slišković 14, Zejnil Selimotić 13/2, Omer Oručević 10, Nikola Benco 7, Anton Bolfek 2, Eugen Krizmanić 1, Ismet Dugalić 1, Vlado Zelenika 1, Šefik Alajbegović 1.

Iz sezone 1959-60. imam učesnike Opštinske lige Visoko.

OPŠTINSKA LIGA VISOKO
GRADSKA LIGA
1.Mladost
2.Rosulje
3.Centar
4.Jezero
5.Omladinac Pertac
6.Student
SEOSKA LIGA
1.Polet Zimča
2.Uskok Dobrinje
3.Borac Čekrčići
4.Napredak Radovlje
5.Moštre
6.Stanica sa Banjerom.
MAJSTORICA ZA PRVAKA:
Mladost pobijedila Polet.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 28 nov 2010, 18:00

Svaka čast prijatelju. Nemoj me pogrešno shvatiti, nisi prozvan. Naprotiv, smatram te delom tandema i to uhodanog.

Kada sam se već javio imam i jednu molbu. Molim one koji poseduju dole navedenu literaturu da mi se jave privatnom porukomili na e-mail [email protected] kako bi se dogovorili oko eventualne pomoći kroz slanje određenih podataka ili pojedinih završnih tabela po rangovima takmičenja koje ne posedujem.

TRIDESET PET GODINA BORCA (1926 – 1961), autor Aleksandar Ravlić

RSD SLOBODA 1919-1989

60 GODINA USD BOSNA


FK KOZARA 1913-1988, autori Limun Papić - Tomo Marić

ŠEST DECENIJA KAKANJSKOG FUDBALA FK RUDAR KAKANJ 1928-1988

FK KRAJINA 50 GODINA IGRE I LJUBAVI (1946-1996)
. Krajina (Krajišnik), autor Branko Atlagić

HŠK ZRINJSKI 1905-1993

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 29 nov 2010, 15:28

Sezona 1959/60

Prva savezna liga

Vreme: 29.avgust 1959 - 19.jun 1960. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 22 15 3 4 47:25 +22 33
2 Dinamo, Zagreb 22 14 4 4 48:20 +28 32
3 Partizan, Beograd 22 11 5 6 49:29 +20 27
4 Vojvodina, Novi Sad 22 10 7 5 36:22 +14 27
5 Hajduk, Split 22 10 6 6 47:26 +21 26
6 FK Sarajevo 22 9 5 8 35:39 -4 23
7 OFK Beograd 22 7 7 8 28:30 -2 21
8 NK Rijeka 22 7 4 11 30:52 -22 18
9 Radnički, Beograd 22 5 7 10 31:38 -7 17
10 Velež, Mostar 22 5 7 10 27:39 -12 17
11 Budućnost,Titograd 22 4 4 14 16:40 -24 12
12 Sloboda, Tuzla 22 3 5 14 15:49 -34 11

Ispali: Sloboda (Tuzla) i Vardar (Skoplje)
Novi članovi: Vardar (Skoplje) i RNK Split


Crvena zvezda: Beara Vladimir (21/22), Ćosić Petar (1/2), Vukićević Dragomir (1/1) – Durković Vladimir (22/0), Spajić Ljubomit (22/0), Tasić Lazar (20/0), Popović Vladimir (14/1), Stojanović Dimitrije (12/0), Zeković Miljan (10/0), Mitić Blagoje (10/0), Borozan Ranko (5/0) – Kostić Borivoje (21/19), Stipić Nikola (14/5), Maravić Dušan (13/5), Milošević Selimir (12/3), Toplak Ivan (11/5), Šekularac Dragoslav (11/3), Rudinski Anton (11/1), Popović Ivan (7/2), Zebec Branko (7/2), Nikolovski Vladimir (4/1), Mijušković Nikola (4/0). Ukupno 22 igrača. Trener: Pavić Milorad.

Lista strelaca:
Kostić Borivoje (C. Zvezda) 19 (21)
Anković Andrija (Hajduk) 18 (22)
Jerković Dražen (Dinamo) 16 (16)
________________________________________

Druga savezna liga

Istok

1 Vardar, Skoplje 22 13 3 6 49:29 +20 29
2 Novi Sad 22 13 2 7 59:36 +23 28
3 Sutjeska, Nikšić 22 12 2 8 32:46 -14 26
4 Pobeda, Prilep 22 9 6 7 47:41 +6 24
5 Spartak, Subotica 22 9 5 8 48:31 +17 23
6 Mačva, Šabac 22 8 7 7 32:25 +7 23
7 Radnički, Sombor 22 10 2 10 44:42 +2 22
8 Srem, Sremska Mitrovica 22 9 3 10 44:43 +1 21
9 Radnički, Niš 22 7 6 9 43:46 -3 20
10 Radnički, Kragujevac 22 7 6 9 33:45 -12 20
11 Proleter, Zrenjanin 22 7 4 11 26:37 -11 18
12 Napredak, Kruševac 22 2 6 14 29:65 -36 10

Viši rang: Vardar (Skoplje) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Napredak(Kruševac) i Proleter (Zrenjanin)
Novi članovi:
• Budućnost (Titograd) iz Prve savezne lige
• Rudar (Kosovska Mitrovica) i Bačka (Bačka Palanka)
Napomene:


Lista strelaca:
22 Jakimovski Tome (Pobeda)
19 Pozder (Radnički Sombor)
17 D.Klipa (Novi Sad)
13 Abadžić (Spartak), Damjanović (Srem)
12 Dončevski (Vardar), Krgin (Novi Sad), Balov (Radnički Niš)

Kvalifikacije za popunu Druge lige – Istok

Klubovi su bili podeljeni u dve grupe.

Prva grupa

Učesnici: Dinamo (Pančevo), Bačka (Baka Palanka), Bratsvo Jedinstvo (Bečej), Metalac (Valjevo) i Metalac (Beograd)

Pretkolo:
Dinamo (Pančevo) –Metalac (Valjevo) 3:1 i 0:1
1.kolo:
Dinamo (Pančevo) – Metalac (Beograd) 3:1 i 0:1
Bratstvo Jedinstvo (Bečej) – Bačka (Bačka Palanka) 0:2 i 2:3
Finale:
Dinamo (Pančevo) – Bačka (Bačka Palanka) 1:3 i 1:3

Druga grupa

Učesnici: Sloga (Kraljevo), Dubočica (Leskovac), Rudar (Kosovska Mitrovica), Pelister (Bitolj) i Lovćen (Cetinje)

Pretkolo:
Sloga (Kraljevo) – Dubočica (Leskovac) 2:0 i 0:4
1.kolo:
Dubočica (Leskovac) – Rudar (Kosovska Mitrovica) 4:2 i ?
Pelister (Btolj) – Lovćen (Cetinje) 3:3 i ?
Finale:
Rudar (Kosovska Mtrovca) - ???

Napomena: U drugu saveznu ligu - Istok su se plasirali Bačka (Bačka Palanka) i Rudar (Kosovska Mitrovca)

Zapad

Vreme: od 30.avgusta 1959. do 19.juna 1960. godine

1 RNK Split 22 16 2 4 60:24 +36 34
2 Trešnjevka, Zagreb 22 13 3 6 43:29 +14 29
3 Borac, Banja Luka 22 13 2 7 55:34 +21 28
4 Željezničar, Sarajevo 22 11 3 8 33:29 +4 25
5 Šibenik 22 11 2 9 44:36 +8 24
6 Proleter, Osijek 22 9 4 9 39:40 -1 22
7 Varteks, Varaždin 22 8 5 9 30:41 -11 21
8 Lokomotiva. Zagreb 22 7 6 9 37:37 0 20
9 NK Zagreb 22 8 3 11 46:54 -8 19
10 Odred, Ljubljana 22 8 1 13 26:44 -18 17
11 Igman, Ilidža 22 6 2 14 32:46 -14 14
12 Elektrostroj, Zagreb 22 4 3 15 22:53 -31 11

Viši rang: RNK Split se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: Igman (Ilidža) i Elektrostroj (Zagreb)
Novi članovi:
• Sloboda (Tuzla) iz Prve savezne lige
• NK Karlovac i Čelik (Zenica)
Napomene:


Lista strelaca:
23 Gulin Ante (Split)
20 Knez (Borac)
14 S.Krstulović (Split), Rudić (Proleter)
13 Ninčević (Šibenik)
12 Oblak (Odred)

Kvalifikacije za popunu Druge lige – Zapad

Prva grupa:

Učesnici: NK Karlovac, Uljanik (Pula). Metalac (Zagreb)...

Pretkolo:
NK Karlovac (Karlovac) - Uljanik Pula 2:3 i 3:0
1.kolo:
NK Karlovac (Karlovac) - Metalac (Zagreb) 1:0 i 4:0
Branik (Maribor) - ???
Finale:
NK Karlovac (Karlovac) - Branik (Maribor) 2:0, nije igrano

Druga grupa:

Učesnici: Čelik (Zenica), Bosna (Sarajevo), Jedinstvo (Brčko), Borac (Čapljina), NK Borovo …

Pretkolo:
Čelik (Zenica) - Bosna (Sarajevo?) 5:0 i 1:1
1.kolo:
...
Finale:
Čelik (Zenica) - NK Borovo (Borovo) 2:1 i 0:0

Napomena: Novi članovi Druge savezne lige postali su i NK Karlovac i Čelik (Zenica)

NAPOMENA: Kvalifikacije za Zapadnu grupu Druge savezne lige su mi nepotpune. Ima li neko sve rezulatte?

________________________________________

Liga Bosne i Hercegovine (III rangtakmičenja)

Prva zona (Sarajevo)

1 Bosna, Sarajevo 18 12 1 5 43:22 +21 25
2 Famos, Hrasnica 18 11 2 5 39:30 +9 24
3 Drina, Višegard 18 9 3 6 38:45 -7 21
4 Bosna, Visoko 18 8 3 7 40:35 +5 19
5 Sutjeska, Foča 18 7 3 8 30:26 +4 17
6 Pretis, Vogošća 18 7 3 8 35:32 +3 17
7 Rudar, Kakanj 18 5 7 6 27:27 0 17
8 Partizan, Sarajevo 18 6 5 7 28:28 0 17
9 Romanija, Sarajevo 18 6 1 11 20:36 -16 13
10 Sloga, Ilijaš 18 3 4 11 28:47 -19 10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Druga zona (Tuzla)

1 Jedinstvo, Brčko 22 16 3 3 82:33 +49 35
2 Sloga, ??? 22 12 2 8 59:39 +20 26
3 Tekstilac, Derventa 22 12 2 8 61:50 +11 26
4 Borac, Bosanski Šamac 22 11 4 7 57:52 +5 26
5 Proleter, Tuzla 22 11 3 8 52:40 +12 25
6 Napredak, Modriča 22 10 2 10 37:41 -4 22
7 Randik, Bijeljina 22 8 4 10 39:37 +2 20
8 Radnički, Zenica 22 7 6 9 41:52 -11 20
9 Zvijezda, Gradačac 22 8 3 11 44:69 -25 19
10 Proleter, Teslić 22 8 2 12 37:44 -7 18
11 Jedinstvo, Tuzla 22 7 2 13 37:59 -22 16
12 Hajduk, Orašje 22 5 1 16 35:65 -30 11

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Druga zona (Banja Luka)

1 Jedinstvo, Bihać 22 14 5 3 59:28 +30 34
2 Podgrmeč, Sanski Most 22 13 4 5 50:29 +21 30
3 Radnički, Prijedor 22 12 4 6 53:34 +19 28
4 Borac, Drvar 22 12 3 7 43:25 +18 27
5 Sloboda, Doboj 22 11 4 7 52:32 +20 26
6 Rudar, Ljubija 22 11 3 8 34:35 -1 25
7 Kozara, Bosanska Gradiška 22 7 6 9 41:39 +2 20
8 BSK Banja Luka 22 8 2 12 38:43 -5 18
9 Železničar, Prijedor 22 7 4 11 41:48 -7 18
10 Borac, Bosanska Dubica 22 5 7 10 26:47 -21 17
11 Bratstvo, Travnik 22 5 2 15 34:55 -21 12
12 Železničar, Banja Luka 22 4 1 17 25:70 -45 10

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:


Treća zona (Mostar)

1 Borac, Čapljina 22 15 4 3 59:28 +31 34
2 Leotar, Trebinje 22 15 3 4 51:21 +30 33
3 GOŠK, Dubrovnik 22 10 8 4 51:27 +24 28
4 Lokomotiva, Mostar 22 10 4 8 38:31 +7 24
5 Hercegovac, Bileća 22 10 3 9 32:40 -8 23
6 Dubrovnik, 22 10 2 10 35:35 0 22
7 Neretva, Metković 22 7 6 9 38:35 +3 20
8 Velež, Nevesinje 22 7 6 9 37:42 -5 20
9 Iskra, Stolac 22 7 4 11 27:47 -20 18
10 Metalac, Konjic 22 7 2 13 44:45 -1 16
11 Mladost, Lištica 22 5 4 13 37:63 -26 14
12 Neretvanac, Opuzen 22 4 4 14 26:50 -24 12

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomene:
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 29 nov 2010, 16:59, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 29 nov 2010, 15:54

mala pomoc:

tamo gdje su stavio upitnike kod timova, to su slijedeci timovi:

1. Partizan Sarajevo
2. Hajduk Orašje
3. Željezničar Banja Luka

a imam sad pitanje, gdje je igrao celik? igrao je kvalifikacije za drugu ligu a nema ga u republickim ligama. jel to on preskoci tu ligu ili kako?
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 29 nov 2010, 16:57

Hvala na dopunama.

Što se tiče Čelika i za mene je to velika enigma, drugim rečima domaći zadatak za sve nas. Napomenuo sam da u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige grupa Zapad imam dosta "pukotina", počev od spiska klubova koji su učestvovali do rezultata kvalifikacionih utakmica.

Nadam se da ću u toku narednih dana rešiti bar neki "rebus". Podrazumeva se uz pomoć prijatelja. Najbolje bi bilo da neko (ko je ima) pogleda u monografiju nekih od klubova koji su učestvovali u ovimkvalifikacijama, prvenstveno Čelikovu.

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 29 nov 2010, 17:01

Fudbalska sezona 1959/60. je sezona u kojoj se ponovo vraća staro ime FK Čelik. Zeničani su prebrodili krizu. Kormilo tima preuzimaju Vlatko Konjevod i Vujica Radosaljević. Nižu se pobjede i Čelik ubjedljivo osvaja prvo mjesto i razigrava za ulazak u Drugu ligu. Na putu do odlučujuće utakmice sa prvakom Hrvatske - Borovom, Čelik je eliminisao Bosnu sa 5:0 i 1:1, brčansko Jedinstvo sa 4:2 2:0 i čapljinskog Borca 4:0 i 1:0. Jula 1960. godine odigrana je prva utakmice između FK Čelika i Borova.

meni nista sad nije jasno... :?

ovo je sa stranice robijasi1988.com
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 29 nov 2010, 21:41

tm84 WroteColonFudbalska sezona 1959/60. je sezona u kojoj se ponovo vraća staro ime FK Čelik. Zeničani su prebrodili krizu. Kormilo tima preuzimaju Vlatko Konjevod i Vujica Radosaljević. Nižu se pobjede i Čelik ubjedljivo osvaja prvo mjesto i razigrava za ulazak u Drugu ligu. Na putu do odlučujuće utakmice sa prvakom Hrvatske - Borovom, Čelik je eliminisao Bosnu sa 5:0 i 1:1, brčansko Jedinstvo sa 4:2 2:0 i čapljinskog Borca 4:0 i 1:0. Jula 1960. godine odigrana je prva utakmice između FK Čelika i Borova.

meni nista sad nije jasno... :?

ovo je sa stranice robijasi1988.com


Sva je verovatnoća da jepsotojala još jedna grupa - zona u kojoj je Čelik osvojio prvo mesto.

Provereno: 1959.godine, posle nekoliko bezuspešnih pokušaja da Zenica, ponovo, dobije drugoligaša došlo je do fuzije "komšija" istoimenog kluba i Železničara u novi klub Radnički. Pred početak sezone 1959/60 klub menja ime u FK Čelik i osvaja prvo mesto u svojoj zoni. U finalu dugih kvalifikacija bi je uspešniji od Borova, prvi susret, na svom terenu dobio je sa 2:1, a u Borovu nije primio gol (0:0)

Molim nekoga iz Zeničkog kraja kome je ova "materija", posebno tablica lige bliža da nas dopuni - potvrdi pretpostavku

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 29 nov 2010, 22:33

Ako obratite pažnju na predhodnu sezonu treća liga u BiH je podijeljena u tri zone, od kojih jedna obuhvata Hercegovinu. U sezoni 1959-60. Prva i Druga zona se dijele na po dvije grupe. Prva zona na Sarajevo i Zenicu, a Druga zona na Tuzlu i Banja Luku.
Prvaci Prve zone Sarajevo (Bosna) i Zenice (Čelik) igraju pretkolo, kao i prvaci Druge zone Tuzla (Jedinstvo Brčko) i Banja Luka (Jedinstvo Bihać), te Hercegovačke zone (Borac) i Dalmatinske zone (Dalmatinac).
U 1.kolu igraju prvak Slavonske zone (Borovo) i pobjednik Druge zone BIH (Jedinstvo Brčko), te pobjednik Prve zone BIH (Čelik) i pobjednik Hercegovačka-Dalmatinska zona (Borac).
U prvoj zoni (Zenica) pored Čelika igrali su Bratstvo (Travnik), Krivaja (Zavidovići), Vlašić (Turbe) ....
Nadam se da sam pomogao u rješavanju određenih dilema.

Avatar
tm84
Postovi: 1716
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la tm84 » 30 nov 2010, 11:51

zmaj0712 WroteColonAko obratite pažnju na predhodnu sezonu treća liga u BiH je podijeljena u tri zone, od kojih jedna obuhvata Hercegovinu. U sezoni 1959-60. Prva i Druga zona se dijele na po dvije grupe. Prva zona na Sarajevo i Zenicu, a Druga zona na Tuzlu i Banja Luku.
Prvaci Prve zone Sarajevo (Bosna) i Zenice (Čelik) igraju pretkolo, kao i prvaci Druge zone Tuzla (Jedinstvo Brčko) i Banja Luka (Jedinstvo Bihać), te Hercegovačke zone (Borac) i Dalmatinske zone (Dalmatinac).
U 1.kolu igraju prvak Slavonske zone (Borovo) i pobjednik Druge zone BIH (Jedinstvo Brčko), te pobjednik Prve zone BIH (Čelik) i pobjednik Hercegovačka-Dalmatinska zona (Borac).
U prvoj zoni (Zenica) pored Čelika igrali su Bratstvo (Travnik), Krivaja (Zavidovići), Vlašić (Turbe) ....
Nadam se da sam pomogao u rješavanju određenih dilema.

zar ne vidis travnika da igra u banjaluckoj zoni? btw... ova sloga sto je na drugom mejstu u tuzlanskoj zoni... odakle je?

samit, radnicki zenica igrala tuzlansku zonu... ili je to onda neki drugi tim radnickog... :?

ja nazalost nemam ni jednu monografiju koja bi odgonetila ovo... ale nadam se da ce zenicani malo pomoci...
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 30 nov 2010, 13:28

Bratstvo iz Banjalučke zone može biti iz Bosanske Krupe, a nikako iz Travnika jer tu geografski ne pripada.
Sloboda iz Banjalučke zone je iz Bosanskog Novog, a ne Doboja.
Sloga iz Tuzlanske zone je iz Doboja.
Radnički iz Tuzlanske zone nemože biti iz Zenice, opet zbog geografije, možda iz Lukavca.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 01 dec 2010, 10:58

zmaj0712 WroteColonBratstvo iz Banjalučke zone može biti iz Bosanske Krupe, a nikako iz Travnika jer tu geografski ne pripada.
Sloboda iz Banjalučke zone je iz Bosanskog Novog, a ne Doboja.
Sloga iz Tuzlanske zone je iz Doboja.
Radnički iz Tuzlanske zone nemože biti iz Zenice, opet zbog geografije, možda iz Lukavca.


Dobro je što je,najzad, otvoren "debatni klub", što ćemo kroz razmenu mišljenja uspeti da pronađemo mnoge odgovore, otklonimo mnoge dileme. Samo napred. Čekamo i druge posetioce foruma, dobre poznavaoce fudbalskih (ne)prilika da nam se pridruže.

Između redova, ovaj gordijev čvor bi najlakše uz pomoć literature (znači crno nabelo) mogli da razreže Zeničani.


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: JaskoBiH i 6 gostiju.