Novinarska posla

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

bh_navijac
Postovi: 202
Pridružen/a: 12 avg 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la bh_navijac » 30 maj 2011, 14:16

Jel to nemate svoje novinare i izvjestavaoce iz Prijedora pa ne znate da se i tamo pjevalo ratku mladicu ???

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61549
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Virtu4l » 31 jul 2011, 11:51

Jeste li očekivali da ćete igrati protiv Sarajeva u 3. pretkolu takmičenja koje je po rejtingu drugo u Evropi?

Nisam baš očekivao Sarajevo. No, u žrijebu se nikada ne zna. Međutim, drago mi je što ću doći u glavni grad BiH i igrati na Koševu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Identitet
Postovi: 228
Pridružen/a: 13 okt 2010, 15:53
Lokacija: Stari grad čaršija
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Identitet » 31 jul 2011, 18:29

Virtu4l je napisao/la:
Jeste li očekivali da ćete igrati protiv Sarajeva u 3. pretkolu takmičenja koje je po rejtingu drugo u Evropi?

Nisam baš očekivao Sarajevo. No, u žrijebu se nikada ne zna. Međutim, drago mi je što ću doći u glavni grad BiH i igrati na Koševu.
ne kontam paša moj ovo. ovo je čini mi se onaj kreić rekao što je isanović sa sa-xa intervju pravio s njim jelde?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61549
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Virtu4l » 31 jul 2011, 19:15

Ma smiješno pitanje. Šest ekipa u bubnju, a on pita jeste li očekivali? K'o da na lotu pitaš, jeste li očekivali broj 8?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Megamon » 08 avg 2011, 19:11

Asocijacija sportskih novinara Federacije Bosne i Hercegovine najoštrije osuđuje verbalni napad na novinara Hayat TV-a Kerima Priganicu od strane vlasnika hotela Hercegovina Alije Budnje.


Vidno nervozni Budnjo uz prostakluke i vulgarnosti nedostojne jednog biznismena, zabranio je ekipi Hayat TV-a da snimi razgovor sa povratnikom u reprezentaciju Sašom Papcem, ispred hotela ‘’Hercegovina’’, uz tvrdnju da ‘’novinari nemaju pravo uzimati izjave od igrača’’.

Budnjo se stavio u ulogu i selektora i portparola reprezentacije, pa je Saši Papcu u više navrata skrenuo pažnju na činjenicu da on (Budnjo) vlasnik hotela i da može zabraniti novinarima da rade svoj posao.

Saša Papac je bio šokiran i iznenađen ovakvom reakcijom i primitivnim ponašanjem, pa je ponudio kolegi Priganici da snime izjavu na bilo kojoj drugoj lokaciji, dok je Alija Budnjo u društvu zaštitara ispred hotela nastavio da prijeti novinaru Hayat TV-a.

Asocijacija sportskih novinara Federacije BiH apeluje na organe Nogometnog saveza BiH i druge državne organe, da preduzmu sve neophodne mjere kako bi se konačno stalo na put ovakvom ponašanju neozbiljnih pojedinaca, koji očito u novinarima uvijek vide dežurne krivce, a svojim ponašanjem ne samo da ne doprinose dobroj atmosferi u i oko reprezentacije i Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, već najdirektnije sudjeluju u njenom narušavanju.

Asocijacija sportskih novinara FBiH izražava i protest N/FSBiH i selektoru A tima Safetu Sušiću koji sigurno žele dobru atmosferu na pripremama državnog tima ali, dok je bahatih pojedinaca kao što je Budnjo, teško da će saradnja sa novinarima biti na pravom nivou.


E svasta,cuj ti sarlatana da on zabrani novinaru da uzme intervju sa igracem.Ovaj mora da je neki Sandzaklija koji je sljeg'o u Bosnu i sad glumi nedodirljivog. :evil:
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Puma
Moderator
Postovi: 14281
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Puma » 08 avg 2011, 19:16

Ma kakav sandzaklija, taj krimos je iz I. Bosne ja mislim

Nije to cudno kakva nam je drzava, sve su takvi na vlasti :roll:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Megamon » 08 avg 2011, 19:19

Puma je napisao/la:Ma kakav sandzaklija, taj krimos je iz I. Bosne ja mislim

Nije to cudno kakva nam je drzava, sve su takvi na vlasti :roll:
Ovo je prvi put da cujem ovako prezime,nekako mi djeluje da nije bosnjacko :?
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Puma
Moderator
Postovi: 14281
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Puma » 08 avg 2011, 19:22

Megamon je napisao/la:
Puma je napisao/la:Ma kakav sandzaklija, taj krimos je iz I. Bosne ja mislim

Nije to cudno kakva nam je drzava, sve su takvi na vlasti :roll:
Ovo je prvi put da cujem ovako prezime,nekako mi djeluje da nije bosnjacko :?
Ma moj komsija mu je rodjak, isto prezime, 100% je iz I.Bosne

kako god, krkansko ponasanje, al nije nista cudno od ovakvih tipova :twisted:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

AlemC85
Postovi: 7487
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la AlemC85 » 08 avg 2011, 19:55

Alija Budnjo je porijeklom iz Foče, završio je srednju elektrotehničku šoklu, i radio je kao električar, sve do početka nesretnog rata, a danas je vlasnik Ilidžanskih hotela.

to što se desilo, ma davno sam rekao, đavo došao po svoje...ili svaki alamet pred kijamet, kako vam god prija...

Avatar
Plivadon
Postovi: 830
Pridružen/a: 07 jul 2011, 17:45
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Plivadon » 08 avg 2011, 20:19

pa takvi i jesu došle :)
Originalnih sarajlija skoro da i nema u nekim vlasništvima i javnom životu,doš'o seljak i istiskao gospodu :)

Avatar
The Prodigy
Postovi: 178
Pridružen/a: 01 apr 2008, 00:38
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la The Prodigy » 08 avg 2011, 20:48

Nije bitno odakle je, kako se zove, kome se moli ili koje mu je boje koža. Ako je nekome bitno nešto od nabrojanog nije za ovog foruma. Vratite se temi...

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la NoName » 11 avg 2011, 09:31

Mislim da ste malo pretjerali sa ovom pričom oko Čo(r)sovića, ovo se već pretvara u medijsku hajku, sada ste prešli i na Kulinu, slijedeći je vjerovatno Ljubojević. Kulinu lično poznajem već dugo vremena, dosta puta smo pričali o situaciji u BH fudbalu i čovjek je sasvim realan i pragmatičan, a sada što bi neki ovdje željeli da vide Pušinu do Pušine u Savezu, to je sasvim druga priča.

Ružno je i pisati o tome kako je ko izvještavao u periodu '92 - '95, valjda znamo šta se tada dešavalo u našoj državi. Što kažu, u ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, tako da razvlačenje priče o tome da li je tada neko zvao nekoga po imenu ili po broju na dresu, to je malo i smiješno. Ako je to najveći grijeh to je super. Navijanje za druge reprezentacije je opštepoznata činjenica i ako to bude kriterij, onda komotno možemo i kompletan FSRS i NSHZHB isključiti iz NSBiH i sami poredati stvari kako nam odgovara.

Tolerantniji pristup u kompletnoj ovoj priči i spremnost na postupno mijenjanje situacije će dati rezultat. Ako budemo očekivali da se situacija preko noći promjeni, grdno ćemo se razočarati.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
Identitet
Postovi: 228
Pridružen/a: 13 okt 2010, 15:53
Lokacija: Stari grad čaršija
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Identitet » 11 avg 2011, 10:42

sve nešta pomirdbeno ha? ma ne može ba! ma nek jeebu mater ali ne može. ti paša moj i takvi kao ti, u mojoj mahali imamo izraz ta takve, su najviše krivi za sve loše što nam se dešava. Sve fol priča "nemoj frke, neka ih, biće to sve dobro", pusti ba šuplju. ovog majmuna treba istjerati iz saveza i sve one koji su ga tu doveli, a ti toleranciju gledaj kad sa ženom u krevetu budeš.

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la NoName » 11 avg 2011, 23:32

Identitet je napisao/la:sve nešta pomirdbeno ha? ma ne može ba! ma nek jeebu mater ali ne može. ti paša moj i takvi kao ti, u mojoj mahali imamo izraz ta takve, su najviše krivi za sve loše što nam se dešava. Sve fol priča "nemoj frke, neka ih, biće to sve dobro", pusti ba šuplju. ovog majmuna treba istjerati iz saveza i sve one koji su ga tu doveli, a ti toleranciju gledaj kad sa ženom u krevetu budeš.
Šta veliš, bolan?
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61549
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Virtu4l » 11 avg 2011, 23:39

NoName je napisao/la:Šta veliš, bolan?
Kaže ti da budeš tolerantan u krevetu :mrgreen:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Trigger » 15 avg 2011, 20:20

NoName je napisao/la:Mislim da ste malo pretjerali sa ovom pričom oko Čo(r)sovića, ovo se već pretvara u medijsku hajku, sada ste prešli i na Kulinu, slijedeći je vjerovatno Ljubojević. Kulinu lično poznajem već dugo vremena, dosta puta smo pričali o situaciji u BH fudbalu i čovjek je sasvim realan i pragmatičan, a sada što bi neki ovdje željeli da vide Pušinu do Pušine u Savezu, to je sasvim druga priča.

Ružno je i pisati o tome kako je ko izvještavao u periodu '92 - '95, valjda znamo šta se tada dešavalo u našoj državi. Što kažu, u ljubavi i ratu je sve dozvoljeno, tako da razvlačenje priče o tome da li je tada neko zvao nekoga po imenu ili po broju na dresu, to je malo i smiješno. Ako je to najveći grijeh to je super. Navijanje za druge reprezentacije je opštepoznata činjenica i ako to bude kriterij, onda komotno možemo i kompletan FSRS i NSHZHB isključiti iz NSBiH i sami poredati stvari kako nam odgovara.

Tolerantniji pristup u kompletnoj ovoj priči i spremnost na postupno mijenjanje situacije će dati rezultat. Ako budemo očekivali da se situacija preko noći promjeni, grdno ćemo se razočarati.
Poštujem tvoj stav i težnju k toleranciji, pomirenju.....
Međutim, "pitanje Ćo(r)sovića" nije nimalo bezazleno s obzirom na poziciju, ulogu i odgovornost ljudi koji se bave medijima, novinarstvom.
U svijetu je ozvaničena činjenica da je medijska propaganda jedna od bitnijih u svakom ratu, pa i u ovom prošlom gdje je izvršena agresija na BiH i izvršen genocid i zločini protiv čovječnosti i sve ostalo što "ide uz rat"!
Na prostoru ex-YU mediji su bili ključni akter i čak je, jedno vrijeme, postojala mogućnost da mnogi završe u Haagu, ali su svjetski moćnici to 'zaustavili' iz znaninih razloga (ne zbog BiH).
Nije u redu banalizovati nečiji 'rad i ponašanje' samo kroz to da li je tamo nekog (Mehu Kodru, svjetsko ime u to doba) zvao po imenu ili broju! Mnogo je tu više otvorenih pitanja, a nikako ne prihvatam relativiziranje tipa - morali su, radili su svoj posao, po naređenju.....Znaš ti dobro o čemu pišem.
Razni guzine, đoge, dijane, šagolji, baletićke...pa i ćosovići su bili vrlo opasno 'oružje i oruđe' u ratu i snose veliku odgovornost iako, nažalost, neće nikad za to odgovarati pred sudom, ali možda i mi dobijemo zakon o lustraciji pa ih tu nekako 'utrpamo' (barem toliko).
Nenormalno je, ma šta ko mislio, da ljudi sa sumnjivom (u najmanju ruku) prošlošću obavjljaju vrlo bitne funkcije....Ali, kod nas može SVE, pa i N.Deretić (vidi na Youtube - ratni period) bude u UO državne TV!? :o

Zato, ne mislim da se pisanje o ćosovićima i sličnim može tretirati kao 'hajka' nego kao neophodno ukazivanje (koje mora biti permanentno) na sve one koji nemaju "čiste ruke i obraz".
Hajde da uporedimo, npr. malo rad i djelovanje Pece Lukovića i raznih ćorsovića u istom periodu!
U tome je poenta.
Niko njima ne brani da danas rade - a svi rade (živi) svoj posao ali biti na tako visokim funkcija...Dokle tako!? :evil:

Neko, pa makar i internet portal, MORA na to upozoravati - kratko pamćenje nas nikad neće dovesti do lustracije i prilike za normalno pomirenje i život....
Bosno moja poharana....

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61549
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Virtu4l » 16 sep 2011, 19:34

http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /110916065" onclick="window.open(this.href);return false;

Tiro ponovo pokušava ispasti pametan...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Identitet
Postovi: 228
Pridružen/a: 13 okt 2010, 15:53
Lokacija: Stari grad čaršija
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Identitet » 16 sep 2011, 20:33

Virtu4l je napisao/la:http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /110916065

Tiro ponovo pokušava ispasti pametan...
hahahaha nisam ovo ni procitao do sad meni nije jasno samo sto ga sa-x drzi kad lik ima daleko najdebilnije komentare

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61549
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Virtu4l » 16 sep 2011, 23:01

Identitet je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /110916065

Tiro ponovo pokušava ispasti pametan...
hahahaha nisam ovo ni procitao do sad meni nije jasno samo sto ga sa-x drzi kad lik ima daleko najdebilnije komentare
Čovjek ti objašnjava da je ON bio u Monaku i da je ON birao najboljeg fudbalera Evrope i da mu je drago što ON nije C. Ronaldo. Naravno, ON je Bakir Tiro... jedan i jedini.

Nigdje nije napisao da je dečko prošle godine zabio 53 gola u 54 utakmice. Naravno da ima potpuno pravo da se ponaša kako mu je volja. Kome se ne sviđa, neka ga zaobiđe.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Iker C
Postovi: 1052
Pridružen/a: 04 sep 2009, 19:56
Kontakt:

Re: Novinarska posla

Post Postao/la Iker C » 16 sep 2011, 23:17

Ronaldo je objasnio; mrze ga jer je lijep, bogat i više nego odličan fudbaler. Jednostavno Ronaldo je u svijetu bezrazložno personifikacija zla. Mnogi zaboravljaju da on i dalje trenira 6 sati dnevno, da je u Sportingu prvu platu imao 50 eura. A novinari gledaju u Messia kao u Boga, njegove mane stavljaju ispod tepiha.Jednostano on je personifikacija dobra i šta god da uradi on je dobrica. Najgore kod novinara je to što se vode da dva puta izgovorena laž postaje istina. Novinari to bezobzirno koriste.
FEDERER= KLOC

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.