HRK Izviđač

Avatar
Kauboj
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2011, 09:52
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Kauboj » 21 apr 2011, 10:05

Trigger je napisao/la:
Kauboj je napisao/la:.....Kad ste tako uvjereni u svoju kvalitetu i dominaciju čemu onda tolika "frka" i upotreba "infrastrukture" RS BiH u liku Halila Skaljića, koji je dozvolio odgađanje utakmica i njihovo igranje onako kako bi najviše odgovaralo tako "neprikosnovenoj" momčadi.
Očito da ste uvjereni u tako veliku kvalitetu ne bi ste koristili „osigurač“ zvani Halil.

Odlična rukometna škola, odnosno, RA Izviđač je u funkciji prvenstveno odgoja mladih ljudi tek onda stvaranja mladih rukometaša koji imaju pravo izbora.
Koliko je dominantna RA Izviđač u BiH dovoljno govori podatak da na dva zadnja prvenstva, RA Izviđač je u svim uzrastima osvojila prvenstvo BiH (mlađi kadeti, kadeti i juniori).
Vjerojatno bi neki željeli da se igra onako kako oni sviraju, da on određuju kakva će se oni opredijeliti i za koga igrati. Problem je samo Izviđač, a kad neki mladi rukometaši odlaze u Katar ili u neku sličnu „destinaciju“ onda to nije problem.
Drugar sve mi se čini da si pomiješao "babe i žabe"...
Ja i dalje stojim pri stavu da Izviđač ima sjajnu rukometnu školu i nisam govorio o pravu izbora (to nikad nikom ne sporim), nego o tom da uložite mnogo truda, znanja, novaca....a korist od toga imaju više ekipe iz susjedstva nego Izviđač, kao seniorska momčad! Zadnjih godina ste, de facto, samo 'rasadnik' - ispostava a meni je bilo drago kad ste kao predstavnik Bosne i Hercegovine bili relevantni u europskim takmičenjima. Nakon toga ste promijenili "politiku" (vaše pravo) i zato vam nije kriva šampionska Bosna koja je primjenila (u okviru mogućnosti) europski model stvaranja tima i zato jeste godinama dominantna u domaćem prvenstvu, a značajna i u međunarodnom. Tu leži "problem", odnosno muka onih koji snuju da šampion 'potone'!
Bosna je klub sa tradicijom, klub koji je veoma dobro organizovan i u kojem se zna ko šta radi i zato i ima rezultate. Naravno, nema kluba na svijetu koji može 'trajno' da dominira, svi imaju i uspone i padove... I Bosna ne mora uvijek biti najbolja, najdominantnija...ali do sad i sad to jeste, to je činjenica.
I Zagreb u Hrvatskoj je koncentracija sveg najboljeg pa ne blista uvijek...teško pobjediše Našice sa samo +1 a bolji je za +10!

Sve ostalo što si 'pobrojao' nema veze sa mojom opaskom i sve je u domenu insuniacija....
A opaska za "Katar" - to je već "teža kvalifikacija", ali ona govori sam po sebi o onom ko ju je izrekao.... :cry:
Pozz
Vidiš najlakše je nekoga diskvalificirati frazama o „babama i žabama“ i „težim kvalifikacijama“.
Ja sam govorio o“frci“ i „osiguraču,“ a priča se priča o odlično organiziranom klubu u kojem se zna što ko radi. Tko je govorio o krivici „šampionske Bosne“ za poziciju Izviđača ?
Govorilo se o istim kriterijima.
Samo da napomenem Izviđač je prije Bosne igrao ligu prvaka i došao do polufinala Kupa pobjednika kupova a nije imao povlašten položaj već je za 9 dana morao odigrati četiri utakmice. I ove sezone je u srijedu igrao u Visokom, a u petak u Goraždu. To nikome nije smetalo, a posebice Halilu Škaljiću kojem nije smetalo da stavi potpis na takvo delegiranje. Kad je u pitanju Bosna onda kako on kaže ni da mu odsjeku desnu ruku ne bi stavio potpis na takvo nešto.
Onda se nađu mediji u stilu Goebbelsove propagande izokreću činjenice i traže krivnju na sve strane, a ne na pravom mjestu. Odjednom tu su se Dodig, Čović i ko zna ko sve ne udružio da bi srušio „Veliku“ Bosnu.
E vidiš u tome je problem, a lijepo Pravilnik i Propozicije natjecanja propisuju kako se odgađaju i igraju odgođene utakmice o tome niko neće da govori.
Kad sam napisao da se potencira da je Izviđač rasadnik rukometaša hrvatske reprezentacije a da se ne spominje da mnogi odlaze u Katar i slične destinacije onda je to „teža kvalifikacija“, a to su sve činjenice.
Gdje će ko i za koga igrati je pravo izbora pojedinca koje ima svatko i ne može se nikome nametati nešto drugo, a jeli to nekome „pravo ili krivo“ to je njegov problem

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la imeime » 21 apr 2011, 10:08

bravo kauboj...
imperator, prodavac magle

matrix1982
Postovi: 141
Pridružen/a: 25 jan 2011, 12:03
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la matrix1982 » 21 apr 2011, 12:33

Onda se nađu mediji u stilu Goebbelsove propagande izokreću činjenice i traže krivnju na sve strane, a ne na pravom mjestu. Odjednom tu su se Dodig, Čović i ko zna ko sve ne udružio da bi srušio „Veliku“ Bosnu.
E vidiš u tome je problem, a lijepo Pravilnik i Propozicije natjecanja propisuju kako se odgađaju i igraju odgođene utakmice o tome niko neće da govori.
Kad sam napisao da se potencira da je Izviđač rasadnik rukometaša hrvatske reprezentacije a da se ne spominje da mnogi odlaze u Katar i slične destinacije onda je to „teža kvalifikacija“, a to su sve činjenice.
Gdje će ko i za koga igrati je pravo izbora pojedinca koje ima svatko i ne može se nikome nametati nešto drugo, a jeli to nekome „pravo ili krivo“ to je njegov problem[/quote]


Pa puno pametujes eto mi necemo igrati srijeda-petak i gotovo

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Trigger » 21 apr 2011, 14:25

imeime je napisao/la:bravo kauboj...
Bravo za obojicu! :mrgreen:

PS:
Cowboy - ja napisah što napisah, a ti 'poentiraraš' na moj post baš "babama i žabama', jer nigdje nikog poimenice nisam spomenuo a tih ih nabroja...a onda i 'vadiona' za "Katar".....a toliko providno i niđe veze sa RK Bosna, ali....znaš ti (a i čestitar ti) o čemu se tu radi - i to odlično, ali najlakše se skrivati pozivanjem na pravilnike, zakone, prava... a kad zatreba od istih uzimati samo ono što voliš, što ti odgovara..."švedski stol"...
Nemamo svi baš kratko pamćenje i znamo kako je RK Izviđač 100% "čistunac" po svakom pitanju i kad je dominirao a i danas.....
Ne bi više, ne bi dalje....
O sportu uvijek za raspravu, ali o ovom tvom "panel-metodu" (ko li napisa "Goebbelsove"!) pisanije - hvala, ja tu ne igram :roll:

EDIT:
Eto, sad imate (obojica) novu odluku IO RS BiH - koja će valjda zadovoljiti vaše želje za "pravdom i regularnošću"...
http://www.sportsport.ba/rukomet/izvidj ... rila/55532
8-)
Bosno moja poharana....

Avatar
Kauboj
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2011, 09:52
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Kauboj » 21 apr 2011, 15:44

Trigger je napisao/la:
imeime je napisao/la:bravo kauboj...
Bravo za obojicu! :mrgreen:

PS:
Cowboy - ja napisah što napisah, a ti 'poentiraraš' na moj post baš "babama i žabama', jer nigdje nikog poimenice nisam spomenuo a tih ih nabroja...a onda i 'vadiona' za "Katar".....a toliko providno i niđe veze sa RK Bosna, ali....znaš ti (a i čestitar ti) o čemu se tu radi - i to odlično, ali najlakše se skrivati pozivanjem na pravilnike, zakone, prava... a kad zatreba od istih uzimati samo ono što voliš, što ti odgovara..."švedski stol"...
Nemamo svi baš kratko pamćenje i znamo kako je RK Izviđač 100% "čistunac" po svakom pitanju i kad je dominirao a i danas.....
Ne bi više, ne bi dalje....
O sportu uvijek za raspravu, ali o ovom tvom "panel-metodu" (ko li napisa "Goebbelsove"!) pisanije - hvala, ja tu ne igram :roll:

Opet ista priča, najlakše je izvrtati činjenice i optuživati duge.
Čini mi se da ti bolje od mene znaš što ja mislim. Ta teza o Izviđaču kao "filijali Zagreba i Hrvatske" često koristiš kao argument u svojim raspravama i kada želiš natrljati nos nekome ko navija i voli Izviđač.

U ovu raspravu sam se uključio zbog toga što se na nekorektan način izvrću teze i onda drugima se traže krivci i druge se optužuje za mešetarenje, mržnju, rasturanje, rušenje i što ti ja znam za sve ne još …

Naveo sam primjer „objektivnih“ medija kako objektivno pišu o problemu a i ovaj link koga si naveo u svom postu je na istom tragu. To ti ne smeta jer je to i tvoja istina.

Što je to što se to uzima na kako kažeš „švedskom stolu“. Očito ti RS BiH smatraš svojim „švedskim stolom“ i vjerojatno nam ništa s njega ne pripada već je on napravljen za neke druge.

Evo ti još jednom linkova pa pročitaj kako „objektivni“ mediji pišu i kako se izvrću teze.

http://www.san.ba/index.php?id=18123
http://www.san.ba/index.php?id=18098


EDIT:
Eto, sad imate (obojica) novu odluku IO RS BiH - koja će valjda zadovoljiti vaše želje za "pravdom i regularnošću"...
http://www.sportsport.ba/rukomet/izvidj ... rila/55532
8-)

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Trigger » 21 apr 2011, 17:45

Kauboj je napisao/la:......Opet ista priča, najlakše je izvrtati činjenice i optuživati duge.
Čini mi se da ti bolje od mene znaš što ja mislim. Ta teza o Izviđaču kao "filijali Zagreba i Hrvatske" često koristiš kao argument u svojim raspravama i kada želiš natrljati nos nekome ko navija i voli Izviđač.
.......Što je to što se to uzima na kako kažeš „švedskom stolu“. Očito ti RS BiH smatraš svojim „švedskim stolom“ i vjerojatno nam ništa s njega ne pripada već je on napravljen za neke druge.......
Ja ti kazah - hajdemo o sportu, pusti te tvoje frustracije vezane "okolo sporta", bit ćeš zadovoljeniji, al' ti po svom....koji li ti je prethodni "nick" bio??? Slutim, al' nevažno.

"Obojio" sam ti plavim činjenicu a ne tezu - a ostajem uvijek pri tom (činjenici), samo bi i ti trebao biti u najmanju ruku korektan, pa pronaći i navesti kad ja to uz takvu tvrdnju-činjenicu nisam dao i napomenu da je to ljudsko pravo na izbor!?
I kakve to veze ima sa "trljanjem nosa" navijačima Izviđača!!!!
Pa normalno je da da svaki klub ima svoje navijače i ne kontam šta ti znači to "natrljaš nos"????
Vjerovao ili ne, ali ja sam uvijek zdušno navijao za sve bh.klubove kad nastupaju u međunarodnim takmičenjima, a normalno da mi je najdraže ako je to moj klub, klub za koji navijam. Razlika je, 'mala', i u tome što ja ne mrzim niti jedan bh.klub pa i kad ga kritikujem, kad imam zamjerke, primjedbe....

Za "tvoju "interpretaciju" - "švedski stol" - No Comment!

Čitaš li ti ono što se napiše - pročitaš li ti i ono što sam napišeš????
I od sad - na volju ti.
Piši šta god želiš, tvoje pravo, ali polemisaću s tobom samo kad je direktno sportska tema, rukomet kao igra u pitanju.
Sa ovom "polemikom", sam zaista završio - besmislena je i nepotrebna

PS:
Evo i drugar "imeime" (znaš, onaj "bravo kauboj") i ja počesto polemišemo o sportskim temama najviše, imamo različite stavove, često se i 'složimo'....navijamo za različite klubove... I ?
Čak mislim da obojica imamo slično ili isto mišljenje jedan o drugom.... :D
Bosno moja poharana....

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la imeime » 21 apr 2011, 22:53

bravo sam mislio za ovo:
Samo da napomenem Izviđač je prije Bosne igrao ligu prvaka i došao do polufinala Kupa pobjednika kupova a nije imao povlašten položaj već je za 9 dana morao odigrati četiri utakmice. I ove sezone je u srijedu igrao u Visokom, a u petak u Goraždu. To nikome nije smetalo, a posebice Halilu Škaljiću kojem nije smetalo da stavi potpis na takvo delegiranje. Kad je u pitanju Bosna onda kako on kaže ni da mu odsjeku desnu ruku ne bi stavio potpis na takvo nešto.
imperator, prodavac magle

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Trigger » 21 apr 2011, 23:54

imeime je napisao/la:bravo sam mislio za ovo:
Samo da napomenem Izviđač je prije Bosne igrao ligu prvaka i došao do polufinala Kupa pobjednika kupova a nije imao povlašten položaj već je za 9 dana morao odigrati četiri utakmice. I ove sezone je u srijedu igrao u Visokom, a u petak u Goraždu. To nikome nije smetalo, a posebice Halilu Škaljiću kojem nije smetalo da stavi potpis na takvo delegiranje. Kad je u pitanju Bosna onda kako on kaže ni da mu odsjeku desnu ruku ne bi stavio potpis na takvo nešto.
Ma pusti Halila - čova je bar iskren kad voli voli ;) a ne ko mnogi drugi - lafo sve pošteno pa ko koga prevari!
Kako god ko mislio, koliko god ja volio svoj(e) klubove za koje navijam - kod mene je prioritet isključivo sportski aspekt i REGULARNOST - zato imam alergiju na sudije, naprimjer, i da se ponovim (po znam koji put) to je najveće zlo - kancer sporta.....a mešetarenja će vazda biti, nažalost.....
I pored svega odavno prvenstvo nije bilo zanimljivije i 'gore i dole'.... :oops:
Pozz mom forumskom i sportskom drugaru..... :)
Bosno moja poharana....

D-mol
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 apr 2011, 01:46
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la D-mol » 22 apr 2011, 01:52

Trigger je napisao/la:
imeime je napisao/la:bravo sam mislio za ovo:
Samo da napomenem Izviđač je prije Bosne igrao ligu prvaka i došao do polufinala Kupa pobjednika kupova a nije imao povlašten položaj već je za 9 dana morao odigrati četiri utakmice. I ove sezone je u srijedu igrao u Visokom, a u petak u Goraždu. To nikome nije smetalo, a posebice Halilu Škaljiću kojem nije smetalo da stavi potpis na takvo delegiranje. Kad je u pitanju Bosna onda kako on kaže ni da mu odsjeku desnu ruku ne bi stavio potpis na takvo nešto.
Ma pusti Halila - čova je bar iskren kad voli voli ;) a ne ko mnogi drugi - lafo sve pošteno pa ko koga prevari!
Kako god ko mislio, koliko god ja volio svoj(e) klubove za koje navijam - kod mene je prioritet isključivo sportski aspekt i REGULARNOST - zato imam alergiju na sudije, naprimjer, i da se ponovim (po znam koji put) to je najveće zlo - kancer sporta.....a mešetarenja će vazda biti, nažalost.....
I pored svega odavno prvenstvo nije bilo zanimljivije i 'gore i dole'.... :oops:
Pozz mom forumskom i sportskom drugaru..... :)

Slazem se s koloegom :)
Horde Zla

Avatar
Kauboj
Postovi: 11
Pridružen/a: 20 apr 2011, 09:52
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Kauboj » 22 apr 2011, 10:00

Čitaš li ti ono što se napiše - pročitaš li ti i ono što sam napišeš????
I od sad - na volju ti.
Piši šta god želiš, tvoje pravo, ali polemisaću s tobom samo kad je direktno sportska tema, rukomet kao igra u pitanju.
Sa ovom "polemikom", sam zaista završio - besmislena je i nepotrebna

PS:
Evo i drugar "imeime" (znaš, onaj "bravo kauboj") i ja počesto polemišemo o sportskim temama najviše, imamo različite stavove, često se i 'složimo'....navijamo za različite klubove... I ?
Čak mislim da obojica imamo slično ili isto mišljenje jedan o drugom.... :D[/quote]

Ponovno ista stvar, optužbe, optužbe, optužbe, …..

Tema je bila odgoda utakmica RK Bosne BH Gas i moj je stav da je gosp. Povjerenik natjecanja poštivao Propozicije i Pravilnik o natjecanju ne bi se o ovome raspravljalo. Međutim, stvari se izokreću i kaže se „Kome smeta sarajevska Bosna?“. Optužuju se „neprincipijelna koalicija“ koja se stvorila da bi srušila „nedodirljivu Bosnu“, rasturi i uništi rukomet u BiH. O tome je priča.

A ti meni:
koji li ti je prethodni "nick" bio??? Slutim, al' nevažno.

Vjerovao ili ne, ali ja sam uvijek zdušno navijao za sve bh.klubove kad nastupaju u međunarodnim takmičenjima, a normalno da mi je najdraže ako je to moj klub, klub za koji navijam. Razlika je, 'mala', i u tome što ja ne mrzim niti jedan bh.klub pa i kad ga kritikujem, kad imam zamjerke, primjedbe....

Ispada ja sam neki uljez koji ako ne misli kao ti mijenja „nick“ – ove, jer ti tako slutiš, i onda kažeš „nevažno“. Ti navijaš i voliš sve BiH klubove, a ja eto po tvome ispada da mrzim.

Ako se ja pozivam na pravilnik i propozicije onda je to skrivanje iza propozicija, pravilnika i prava.

'ali najlakše se skrivati pozivanjem na pravilnike, zakone, prava... a kad zatreba od istih uzimati samo ono što voliš, što ti odgovara..."švedski stol"...'

I kad sam ti dao primjer kako pišu pojedini mediji o ovom problemu onda se meni imputira da ja koristim te metode. Jer ne kaže se jeli to istina ili ne već se kaže:

'O sportu uvijek za raspravu, ali o ovom tvom "panel-metodu" (ko li napisa "Goebbelsove"!) pisanije - hvala, ja tu ne igram'

„Drugar“ kako ti kažeš - oslobodi se predrasuda. Argumentima o problemu.

I za kraj kažeš polemizirat ćeš sa mnom samo o sportskim temama, jer ja očito raspravljam o nečem što nije u okviru sporta.
Očito, i ja kažem, više nema smisla, o ovome smo završili, jer priča ide u smjeru „ja u klin ti u ploču“.

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Rosas7 » 27 apr 2011, 17:40

ANTE BORAS: UZ POMOĆ PUBLIKE SUTRA ĆEMO POBIJEDITI SARAJEVSKU BOSNU



slika





Nakon različitih natezanja oko datuma odigravanja zaostale utakmice s Bosnom, dugo očekivani derbi gdje je HRK Izviđač Mi Grupa domaćin će se odigrati sutra, 27.04. s početkom u 20 sati. RK Bosna BH Gas kao aktualni prvak je uvijek zanimljiv i težak protivnik, ali Skauti se nadaju pobjedi. Ipak, nesumnjivo je da će to biti prava rukometna poslastica za sve ljubitelje rukometa i Izviđača. Za mišljenje u vezi utakmice pitali smo Antu Borasa, jednog od najdugovječnijih u redovima Skauta.

Što očekujete od utakmice s RK Bosnom?
Očekujemo pobjedu na domaćem terenu! Biti će to zaista teška utakmica, ali uz pomoć domaće publike možemo osigurati pobjedu. Naravno da je RK Bosna jak protivnik koji je ove sezone igrao teške utakmice u Ligi prvaka, ali ja vjerujem u nas. Također, u ovoj sezoni nismo izgubili niti jednu utakmicu na našem parketu, pa želimo očuvati i tu tradiciju.

Kakva je atmosfera u klubu?
Situacija među igračima i trenerom je odlična. Imali smo kratki odmor za blagdane, a sada je sve po uobičajenom rasporedu. Treninzi su standardni, trudimo se što bolje uigrati, jer ovako teška utakmica neće trpjeti tehničke pogreške. I moja ozljeda noge je prošla, tako da sam spreman kao i drugi igrači. Svi smo u pogonu osim Petra Mucića koji ima ozljedu koljena, tako da će biti odsutan do kraja sezone.
Osim što sutra želimo pobijediti Bosnu naš cilj je ove godine osvojiti Kup, što znači još jednom pobijediti Bosnu u polufinalu Kupa čija će se završnica igrati u Banja Luci 20./21.svibnja.
Ovom prigodom pozivam navijače da dođu u što većem broju dati podršku svom klubu,istaknuo je Boras na kraju razgovora.
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Raikkonen
Postovi: 193
Pridružen/a: 04 avg 2010, 13:53
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Raikkonen » 28 apr 2011, 00:04

HAAAAAAAAHAHAHAAHAH........i dobro vi pobijediste BOSNU ......hahahahahha........đetici sta cete vi s Bosnom igratiiiii... :lol: :lol: :lol:

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Rosas7 » 29 apr 2011, 10:47

Raikkonen je napisao/la:HAAAAAAAAHAHAHAAHAH........i dobro vi pobijediste BOSNU ......hahahahahha........đetici sta cete vi s Bosnom igratiiiii... :lol: :lol: :lol:
dobri su sa prosjekom ekipe 19,5 godina nemozes bolje ocekivati ovo je izvrstan rezultat za njih u europi su dogurali dobro,ako zadrze ovu ekipu e onda bi moglo biti problema za bosnu ;) ;)
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4


Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Trigger » 06 maj 2011, 23:36

Hm...
Simptomatično je kako voliš da "citiraš" totalno anonimnu i irelevantnu web-stranicu sa tekstovima koji nemaju veze sa realnošću, u domenu klasičnih špekulacija i uvijek zaboraviš kako se "mudri, nikad potpisani, autor" ogradi od svake odgovornosti za napisano u samom naslovu - obavezno 'majstor' naslov završi i upitnikom - :?:
Nadam se da znaš šta to znači i zar je tako teško priznati da je neko bolji, kvalitetniji....da je Bosna šampion 6. put zaredom, da igra "LP"...da odavno ne zna za poraz u domaćem prvenstvu....
Voli svoj klub, al' uvažavaj i druge barem sporta radi, a ostale osobne frustracije drži za ...
:mrgreen:
Bosno moja poharana....

Avatar
Freddy Krueger
Postovi: 221
Pridružen/a: 16 apr 2011, 16:10
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Freddy Krueger » 07 maj 2011, 00:29

Bosna umjetna tvorevina???Hahahahaha.Kakve gluposti.Meni stvarno nije jasno otkud tolika ljubomora prema RK Bosna.Prema vašoj logici svaki klub koji ne proizvodi igrače tj.ima relativno slab omladinski pogon treba se odmah ugasiti.RK Izviđać ima jedan od ponajboljih omladinski pogon u regionu,to je realnost međutim to može biti i mač sa 2 oštrice ako to ne iskoristite kako treba.Stalnom proizvodnjom kvalitetnih mladih igrača i njihovom prodajom RK Zagreb(za male pare) nakon 1 sezone u prvom timu može samo dovesti do toga da RK Izviđać postane filijala Zagrebu-tim bez budućnosti.Ne možete oćekivati dobre rezultate sa takvom politikom.Prodajete talente a dovodite polovnjake iz Metkovića,Poreča itd.I onda se žalite kako Bosna kupuje utakmice,podmićuje sudije i kako su se svi okrenuli protiv jadnih Hrvata i RK Izviđać.Samo ste jednu generaciju mladih igrača ostavili na okupu nekoliko sezone i šta je ona uradila.Dominirala je našom ligom i Evropom(polufinale Kupa kupova,izgubili ste 2 razlike u gostima od Ciudad Reala-to rijetko koja ekipa uspije).Buntić,Alilović,Prce,Terzić,Harmandić su danas nosioci igre u svojim ekipama i reprezentacijama.Ova sadašnja generacija(mladih igrača) je vjerovatno jedna od najboljih u istoriji i ako je(igrače) zadržite na okupu narednih nekoliko sezona sigurno će te skinuti Bosnu sa trona.Baš me interesuje koliko ću negativnih komentara dobiti.Nadam se puno.

Veliki pozdrav Triggeru.Legendo znam tko si.

Btw mogu se kladiti da će ovog ljeta Mirko Herceg preći u Zagreb.
One, two, Freddy's coming for you
"Welcome to prime time, bitch!"

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Trigger » 07 maj 2011, 01:06

Nije sporno ništa što se tiče RA Izviđač - to su nepobitne činjenice i već sam pisao da Ljubuški i Banja Luka imaju najbolje rukometne škole u BiH, ali i zašto Izviđač već godinama nije ono što bi trebao biti - vrhunska seniorska ekipa.

U ekonomiji važi (gruba) podjela na tri segmenta: primarni, sekundarni i tercijarni. Uticaj na dohodak (rezutate) je obrnutim redoslijedom.

BiH ima zavidan broj rukometnih talenata koji spadaju u prirodne resurse - primarna djelatnost.
Izviđač je klasičan primjer sekundarne djelatnosti - proizvodnja za druge...
Jedini, za sad, klub u BiH koji se može svrstati u tercijarnu djelatnost (usluge, finansije, trgovina...) je RK Bosna i kako je to inače trend u europskom rukometu Bosnaši su to skontali i počeli primjenjivati - zato jesu gdje jesu, već 6. godina.
Ima RK Bosna i svoju sekundarnu djelatnost, ali koja tek sad dobija moderne "oblike" i koja će dati rezultate uskoro ali za za vlastite potrebe a ne tuđe....

U tom je suština Bosninih uspjeha i stagnacije-tavorenja (na višem nivou) Izviđača kao seniorske ekipe.

PS:
Mirko Herceg je sjajn potencijal, prošao dobru školu i sad mu treba "nadogradnja".... Kako kaže drugar vjerovatno će 'via Zagreb' a onda negdje na posudbu.... Korisnije bi mu bilo da svoju "rukometnu nadogradnju" nastavi kod Pipeta.... a i bliže je kuči 8-)
Bosno moja poharana....

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Rosas7 » 07 maj 2011, 19:43

Freddy Krueger je napisao/la:
Bosna umjetna tvorevina???Hahahahaha.Kakve gluposti.Meni stvarno nije jasno otkud tolika ljubomora prema RK Bosna.Prema vašoj logici svaki klub koji ne proizvodi igrače tj.ima relativno slab omladinski pogon treba se odmah ugasiti.RK Izviđać ima jedan od ponajboljih omladinski pogon u regionu,to je realnost međutim to može biti i mač sa 2 oštrice ako to ne iskoristite kako treba.Stalnom proizvodnjom kvalitetnih mladih igrača i njihovom prodajom RK Zagreb(za male pare) nakon 1 sezone u prvom timu može samo dovesti do toga da RK Izviđać postane filijala Zagrebu-tim bez budućnosti.Ne možete oćekivati dobre rezultate sa takvom politikom.Prodajete talente a dovodite polovnjake iz Metkovića,Poreča itd.I onda se žalite kako Bosna kupuje utakmice,podmićuje sudije i kako su se svi okrenuli protiv jadnih Hrvata i RK Izviđać.Samo ste jednu generaciju mladih igrača ostavili na okupu nekoliko sezone i šta je ona uradila.Dominirala je našom ligom i Evropom(polufinale Kupa kupova,izgubili ste 2 razlike u gostima od Ciudad Reala-to rijetko koja ekipa uspije).Buntić,Alilović,Prce,Terzić,Harmandić su danas nosioci igre u svojim ekipama i reprezentacijama.Ova sadašnja generacija(mladih igrača) je vjerovatno jedna od najboljih u istoriji i ako je(igrače) zadržite na okupu narednih nekoliko sezona sigurno će te skinuti Bosnu sa trona.Baš me interesuje koliko ću negativnih komentara dobiti.Nadam se puno.

Veliki pozdrav Triggeru.Legendo znam tko si.

Btw mogu se kladiti da će ovog ljeta Mirko Herceg preći u Zagreb.
One, two, Freddy's coming for you

zagreb tim bez buducnosti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: decko poklopi se usima i nejavljaj se vise
a herceg sigurno nece u zagreb momku je prioritet fakultet studira u mostaru grajdevinu
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

plemic
Postovi: 80
Pridružen/a: 09 apr 2011, 18:11
Lokacija: Zapadni Mostar
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la plemic » 07 maj 2011, 19:55

Trigger je napisao/la:Nije sporno ništa što se tiče RA Izviđač - to su nepobitne činjenice i već sam pisao da Ljubuški i Banja Luka imaju najbolje rukometne škole u BiH, ali i zašto Izviđač već godinama nije ono što bi trebao biti - vrhunska seniorska ekipa.

U ekonomiji važi (gruba) podjela na tri segmenta: primarni, sekundarni i tercijarni. Uticaj na dohodak (rezutate) je obrnutim redoslijedom.

BiH ima zavidan broj rukometnih talenata koji spadaju u prirodne resurse - primarna djelatnost.
Izviđač je klasičan primjer sekundarne djelatnosti - proizvodnja za druge...
Jedini, za sad, klub u BiH koji se može svrstati u tercijarnu djelatnost (usluge, finansije, trgovina...) je RK Bosna i kako je to inače trend u europskom rukometu Bosnaši su to skontali i počeli primjenjivati - zato jesu gdje jesu, već 6. godina.
Ima RK Bosna i svoju sekundarnu djelatnost, ali koja tek sad dobija moderne "oblike" i koja će dati rezultate uskoro ali za za vlastite potrebe a ne tuđe....

U tom je suština Bosninih uspjeha i stagnacije-tavorenja (na višem nivou) Izviđača kao seniorske ekipe.

PS:
Mirko Herceg je sjajn potencijal, prošao dobru školu i sad mu treba "nadogradnja".... Kako kaže drugar vjerovatno će 'via Zagreb' a onda negdje na posudbu.... Korisnije bi mu bilo da svoju "rukometnu nadogradnju" nastavi kod Pipeta.... a i bliže je kuči 8-)
ako bi vec momak isao bolje mu je u zagreb koji je puno veci tim,od nekakve bosne,al on nece ici studira i ostat ce u izvidjacu,
Najstariji nogometni klub u BiH
HŠKZ 1905

Avatar
Freddy Krueger
Postovi: 221
Pridružen/a: 16 apr 2011, 16:10
Kontakt:

Re: HRK Izviđač

Post Postao/la Freddy Krueger » 07 maj 2011, 21:20

Rosas7 je napisao/la:
Freddy Krueger je napisao/la:
Bosna umjetna tvorevina???Hahahahaha.Kakve gluposti.Meni stvarno nije jasno otkud tolika ljubomora prema RK Bosna.Prema vašoj logici svaki klub koji ne proizvodi igrače tj.ima relativno slab omladinski pogon treba se odmah ugasiti.RK Izviđać ima jedan od ponajboljih omladinski pogon u regionu,to je realnost međutim to može biti i mač sa 2 oštrice ako to ne iskoristite kako treba.Stalnom proizvodnjom kvalitetnih mladih igrača i njihovom prodajom RK Zagreb(za male pare) nakon 1 sezone u prvom timu može samo dovesti do toga da RK Izviđać postane filijala Zagrebu-tim bez budućnosti.Ne možete oćekivati dobre rezultate sa takvom politikom.Prodajete talente a dovodite polovnjake iz Metkovića,Poreča itd.I onda se žalite kako Bosna kupuje utakmice,podmićuje sudije i kako su se svi okrenuli protiv jadnih Hrvata i RK Izviđać.Samo ste jednu generaciju mladih igrača ostavili na okupu nekoliko sezone i šta je ona uradila.Dominirala je našom ligom i Evropom(polufinale Kupa kupova,izgubili ste 2 razlike u gostima od Ciudad Reala-to rijetko koja ekipa uspije).Buntić,Alilović,Prce,Terzić,Harmandić su danas nosioci igre u svojim ekipama i reprezentacijama.Ova sadašnja generacija(mladih igrača) je vjerovatno jedna od najboljih u istoriji i ako je(igrače) zadržite na okupu narednih nekoliko sezona sigurno će te skinuti Bosnu sa trona.Baš me interesuje koliko ću negativnih komentara dobiti.Nadam se puno.

Veliki pozdrav Triggeru.Legendo znam tko si.

Btw mogu se kladiti da će ovog ljeta Mirko Herceg preći u Zagreb.
One, two, Freddy's coming for you

zagreb tim bez buducnosti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: decko poklopi se usima i nejavljaj se vise
a herceg sigurno nece u zagreb momku je prioritet fakultet studira u mostaru grajdevinu
Pogrešno si shvatio.Ako RK Izviđać nastavi sa ovakvom politikom to može rezultirati da oni postanu filijala Zagrebu.Nešto kao u nogometu Lokomotiva i Dinamo.Nisam rekao da RK Zagreb nema budućnost već da će RK Izviđać postati samo lokalni klub ako se nastavi(uprava) tako lako odricati talentovanih igrača.Kontaš.? Realno da ste malo pametniji,i da iskoristite svoj potencijal danas bi bili mnogo bolji i od Bosne i Borca.

Btw sve što ne razumiješ slobodno me pitaj.Ma ustvari najbolje bi bilo da te večeras posjetim u snu i da ti objasnim.

Five, six, grab your crucifix
"Welcome to prime time, bitch!"

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.