Eh, ta stara vremena...

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 19 apr 2011, 12:35

jesu smor ovi iz mostara, neka se ne uvrijede, al nebi me zacudilo da se na temi finale svjetskog prvenstva vi pocnete raspravljat oko veleza i zrinjskog .. zrinjskom je zabranjeno igrat zbog nacionalnog predznaka, kao i svim klubovima koji su ispred imali nacionalni predznak .. dinamo se prije zvao hsk gradjanski, nakon sto su i njemu zabranili nastup klub je rasformiran i ponovno formiran sa istom upravom i istim igracima, te su igrali na istom stadionu, samo su promijenili ime .. tako je rasformiran i zrinjski, samo sto nije promijenio ime zbog komunista vec se vratio na scenu kad su komunisti otisli s vlasti .. i buduci je u mostaru tad igrao samo velez logicno da su svi mostarci za njega navijali, kao i ocevi i poneki danasnji navijaci zrinjskog .. u to doba komunizma je velez zbog petokrake na grbu logicno pokupio simpatije svih mostaraca, a nakon sto je pao komunizam i svi su nacionalno nastrojeni onda su hrvati presli navijat za zrinjski, a bosnjacima je ostao velez .. nako gledajuci komunizam je ukrao slavu zrinjskom i podario ju velezu .. rat je ukrao buducnost velezu, ali nije bas neku podario zrinjskom, u svakom slucaju zasad svjetliju nego velezu, al kako god .. I DOSTA VISE VELEZA I ZRINJSKOG

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 30 apr 2011, 00:49

Hteo bih da dodam da je Crvena Zvezda naslednik FK Jugoslavija,kluba osnovanog 1913. godine.Odlicna tema.Zagore svaka cast za postove o navijacima u Bosni pred sam rat.Ako zelite da shvatite npr. strukturu navijaca Zvezde i Partizana,preporucujem domaci film "Bal na vodi",naime rec je o veslackim klubovima,ali cete shvatiti sta je poenta.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 30 apr 2011, 14:20

Tribalian je napisao/la:Hteo bih da dodam da je Crvena Zvezda naslednik FK Jugoslavija,kluba osnovanog 1913. godine.Odlicna tema.Zagore svaka cast za postove o navijacima u Bosni pred sam rat.Ako zelite da shvatite npr. strukturu navijaca Zvezde i Partizana,preporucujem domaci film "Bal na vodi",naime rec je o veslackim klubovima,ali cete shvatiti sta je poenta.
Ovde moram da te ispravim.
Zvezda nije pravi naslednik Fk ili SK Jugoslavije.Taj klub je rasformiran 1941,postojale su neke naznake da ce klub da obnovi rad 1945.ali nisu uspeli.Tada je osnovana Zvezda,ona je uzela crveno belu boju dresova,a na koristenje je dobila stadion Jugoslavije.Mnogi igraci Jugoslavije kada se Zvezda oformila presli su tamo,a publika koja je do tada navijala za Jugoslaviju zbog istih boja te igraca presla je da navija za Crvenu Zvezdu.

Ali Crvena Zvezda nikada nije dobila pravno nasledje FK Jugoslavije,jer da jeste bile bi priznate 2 titule prvaka od Jugoslavije te jos nekoliko slabih kupova.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 02 maj 2011, 15:57

Nisam se lepo izrazio,al znas verovatno na sta sam mislio,skoro isti nam je grb (nas stari) ,Jugoslavija je imala isti takav samo bez zvezde na sredini.A u pravu si sto se tice titula,a i imali bi i sedmu zvezdinu zvezdu tj. prvu Milutinca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3533
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la mozak » 03 maj 2011, 10:38

Evo jedan video o finalu kupa marsala izmedju veleza i dinama!
Oko 5 min se prikazuje polazak navijaca veleza iz mostara, pa dolazak na stadion..izjave cire blazevica, envera marica, cvetkovica..itd!
Navijaci veleza su bili mnogobrojniji u odnosu na navijace dinama.

[youtube][/youtube]


zatim video sa stadiona pod bjelim brijegom, koji je bio ispunjen ko šibica.
Pocetak prenosa bi krasila velezova himna, zatim poznato ale ale ale aleeeee

[youtube][/youtube]


ustvari, uvjek je bio dobro ispunjen..

[youtube][/youtube]


Najsmjesnije je kada neko kaze da se velez morao voliti..a simpatisali su ga sirom yugoslavije..mnogi ga simpatisu i danas, a ne kako se on dozivljavao u mostaru.
Bilo je sto je bilo, ponosim se ovako svjetlom prosloscu moga kluba.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 03 maj 2011, 17:10

Ja navijam za Zvezdu,ali Velez i Sarajevo nisam mrzeo nikad,uvek sam simpatisao te klubove.Ovo gore sto si okacio Velez-Borusija,mislim da smo tad imali u cetvrt finalu kupa uefa 4 nasa kluba .To sad zvuci neverovatno,ali tako je bilo.Sto se tice navijaca Dinama oni nikad nisu imali neka brojna gostovanja u Beogradu, za razliku od Torcide koja je dolazila u velikom broju.Rekao bih da i dan danas znam da nabrojim vise igraca Veleza od vecine Mostaraca iz posle-ratne generacije ;) .Bili ste veliki klub,i nadam se da cete opet biti!!!
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
kimbo
Postovi: 3402
Pridružen/a: 04 avg 2009, 16:27
Lokacija: ŽITO- MISLIĆI
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la kimbo » 26 avg 2011, 04:00

Evo par sekvenci kada sam kao izrasli pubertietlija bio na finalu kupa Velez  - Dinamo.


Golem je osjecaj kada je jedan cijeli voz pun navijaca i kada je okicen onako jarkim crvenim bojama !!

Nas je bilo nesto vise od Dinamovaca. Obavezna posjeta kuci cvijeca. Samo da kazem oni izlaze iz kuce cvjeca mi ulazimo gledamo se onako ogromne kolicine ljudi na jednom mjestu a ne mozes da cujes glasa, da vidis grimase ili deranja jednina druge. Zanimljivo zaista iz ove danasnje perspektive.


Ogromna kolicina policajaca oko stadiona , tada sam prvi put u zivotu vidio policajce na konjima ;). Stadion JNA ruzna betonska konstrkcija. Ulazak Grobara na jugu i njihov poluambiciozni zalet prema Dinamovim navijacima na istoku. I onda ide tekma. Jednostavno nitko nije mogao zamisliti da mozemo izgubiti. Igra rahmetli Nenad Bijedic (eto neki dan umro) kao u transu ne mogu da vjerujem sta je ovo jer nikad nije bio medju boljim u prvih 11.
Na jugu Grobari navijaju za nas. Na sjeveru Zvjezdasi se pomijesali sa jednom grupom Rodjenih isto navijanje .. . Nemoguce stvari iz ove perspektive ... Sve ce ovo nekada biti zaboravljeno, sve te neke sitnice koje prikazuju duh tog vremena. Poslije toga Mostaru se desilo to sto se desilo i tko zna od onih 20-ak hiljada Rodjenih sto je bilo tada u Beogradu koliko ih ima u zivotu.
To me, Pink Floyd were Aliens from another Galaxy far far away. They were our Brothers who came to Earth to heal us, help us fight to get through wars, greed, crime, corruption, loneliness, heartbreak, to warn us of the path humanity is heading,

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 26 avg 2011, 11:24

Tribalian je napisao/la:Ja navijam za Zvezdu,ali Velez i Sarajevo nisam mrzeo nikad,uvek sam simpatisao te klubove.Ovo gore sto si okacio Velez-Borusija,mislim da smo tad imali u cetvrt finalu kupa uefa 4 nasa kluba .To sad zvuci neverovatno,ali tako je bilo.Sto se tice navijaca Dinama oni nikad nisu imali neka brojna gostovanja u Beogradu, za razliku od Torcide koja je dolazila u velikom broju.Rekao bih da i dan danas znam da nabrojim vise igraca Veleza od vecine Mostaraca iz posle-ratne generacije ;) .Bili ste veliki klub,i nadam se da cete opet biti!!!

ne, malo sam istrazio i nismo u 1/4 finalu imali ni jedan klub te sezone
u 2.rundi, odnosto 1/16 finala su ispali Zvezda od Club Bruggea i Velez od Dortmunda...u 1.rundi je bila ona
legendarna  utakmice gdje je albanski Flamurtari izbacio Partizna...i ta 3 su nam bili predstavnici i ni jedan
nije dospio do 1/4 finala kako ti navodis ;)

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 25 okt 2011, 23:37

gospodin Seljakovic je napisao/la:
Tribalian je napisao/la:Ja navijam za Zvezdu,ali Velez i Sarajevo nisam mrzeo nikad,uvek sam simpatisao te klubove.Ovo gore sto si okacio Velez-Borusija,mislim da smo tad imali u cetvrt finalu kupa uefa 4 nasa kluba .To sad zvuci neverovatno,ali tako je bilo.Sto se tice navijaca Dinama oni nikad nisu imali neka brojna gostovanja u Beogradu, za razliku od Torcide koja je dolazila u velikom broju.Rekao bih da i dan danas znam da nabrojim vise igraca Veleza od vecine Mostaraca iz posle-ratne generacije ;) .Bili ste veliki klub,i nadam se da cete opet biti!!!

ne, malo sam istrazio i nismo u 1/4 finalu imali ni jedan klub te sezone
u 2.rundi, odnosto 1/16 finala su ispali Zvezda od Club Bruggea i Velez od Dortmunda...u 1.rundi je bila ona
legendarna  utakmice gdje je albanski Flamurtari izbacio Partizna...i ta 3 su nam bili predstavnici i ni jedan
nije dospio do 1/4 finala kako ti navodis ;)
Brate onda sam omasio sezonu :( Znam da smo sredinom 80-tih u nekom takmicenju (evropa) imala 4 od 8 nasa kluba.
kimbo je napisao/la:
Stadion JNA ruzna betonska konstrkcija.
Da smo negde blizu sad bih ti pice platio za ovo sto si napisao :mrgreen:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 26 okt 2011, 00:37

Za ovo bi ga komsije trebali castiti picem sto je rekao da je samo betonska konstrukcija losa. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Admir_Sa » 26 okt 2011, 00:43

u cugu pogleda ovaj clip velez-dinamo finale kupa, koja su to vremena bila i kakvi majstori na terenu

mislim da bi sejo kajtaz u ovim danasnjim godinama bio ubjedljivo najbolje krilo nashe lige

haman svaki klub je imao neshto svoje, svoje trenutke, svoje price, svoje zvijezde....a danas tuga gdje god pogledas

lijevo tuce, desno kajtaz....aj covjece...onda pape i paja u sarajevu, mesha u zelji, mance u partizanu...pa zvezdina ekipa snova i taman kad smo se kao reprezentacija trebali popet na krov svijeta desi se sto se desilo
nema potpisa

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8234
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la geronimo » 26 okt 2011, 00:46

Devil je napisao/la:Za ovo bi ga komsije trebali castiti picem sto je rekao da je samo betonska konstrukcija losa. :mrgreen:
Pa zašto bi, kada se ni oni ne mogu pohvaliti nečim boljim. :D

@Admir, promjeni potpis. Ružno ti stoji.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
kimbo
Postovi: 3402
Pridružen/a: 04 avg 2009, 16:27
Lokacija: ŽITO- MISLIĆI
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la kimbo » 26 okt 2011, 13:44

Admir_Sa je napisao/la:u cugu pogleda ovaj clip velez-dinamo finale kupa, koja su to vremena bila i kakvi majstori na terenu

mislim da bi sejo kajtaz u ovim danasnjim godinama bio ubjedljivo najbolje krilo nashe lige

haman svaki klub je imao neshto svoje, svoje trenutke, svoje price, svoje zvijezde....a danas tuga gdje god pogledas

lijevo tuce, desno kajtaz....aj covjece...onda pape i paja u sarajevu, mesha u zelji, mance u partizanu...pa zvezdina ekipa snova i taman kad smo se kao reprezentacija trebali popet na krov svijeta desi se sto se desilo
To što pišeš za Kajtaza nemaš pojma koliko si u pravu. Iako je u široj javnosti Tuce prestavljen kao bolje krilo i igrač meni je Sejo uvijek imao veči potencijal. Iskreno da ti kažen ne vidim skoro pa ni u svijetu čovjeka koji je imao bolja prva 4-5 koraka i onu eksplozivnost i brzinu. Uz to uvijek oštar i precizan centaršut u punom trku. Gledam onog Johnssona iz City-a i kontam e moj Alane da znaš kako je to Sejo radio. :lol: :lol: A čuvali su ga svi najbolji bekovi ex Juge od Mihajlovića iz Zvijezde pa do Jarnog iz Hajduka i ostalih. Nikad nikog nisam vidio da ga je zaustavio ....
To me, Pink Floyd were Aliens from another Galaxy far far away. They were our Brothers who came to Earth to heal us, help us fight to get through wars, greed, crime, corruption, loneliness, heartbreak, to warn us of the path humanity is heading,

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Buu » 26 okt 2011, 21:24

Uh procita ovo napokon, dosta zanimljivih stvari napisano. Dosta stvari koje su me zanimale pronaso sam tu. Ako ima te vremena napiste jos koju zanimljivost. :)
NO PYRO NO PARTY

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 21:51

Pomenu Admir u stilu "kad smo trebali da se popnemo na krov sveta desilo se to sto se desilo..." ,to je tacno. Ali i pre nego sto se to desilo ,mislim da smo imali svoju veliku sansu za sta mnogi kazu " da smo tad osvojili rata ne bi ni bilo..." .Mislim na SP 1990. u Italiji,neverovatno prvenstvo ,skup velikog broja fudbalskih majstora sirom planete.Ludaci iz Kameruna hit prvenstva :mrgreen: SSSR kiksirao kao i Brazil ,na prvoj tekmi Nemci nas igrom slucaja ukantali 4:1 ,pa onda mi dobijamo Kolumbiju 1:0,pa onda i UEA 4:1 . A osmini finala za protivnika dobijamo najvece sportske ljige 20. veka ,medju jugoslovenskim narodom davno omrznutu Spaniju 8-) Ekipu zbog koje se 1978. godine nismo plasirali na SP zbog njihovog valjanja po terenu Marakane u odlucujucoj utakmici koja je poznata i po "slucaju Huanito" :mrgreen: za ove mladje forumase HUanito je pokazivao srednji prst YU publici pa je sa zapadne tribine Marakane dobio flasicu coca cole u glavu :mrgreen: Ali vratimo se SP-u 1990.,znaci tekma sa Spancima nasa pobeda 2:1,dva maestralna gola fudbalera Crvene Zvezde Dragana Stojkovica Piksija. 8-)

[youtube][/youtube]

A onda u cetvrtfinalu "velicanstvena " Argentina :roll: predvodjena tada zvezdom Napolija, Maradonom.Ako se ne varam utakmica se igrala u Veroni,nesnosna vrucina.Ceo stadion navija za nas :mrgreen: ne iz razloga sto toliko vole Jugoslaviju vec iz razloga sto mrze Maradonu i Napoli.I tada pocinje da se desava ono sto se svima nama i dan danas desava,a to je pisanje sudija po nama :roll: za jedan naizgled bezazleni faul sudijski saban pokazuje Refiku Sabanadzovicu crveni karton polovinom prvog poluvremena zbog faula na d Maradonom.Do kraja igramo sa 10 igraca i opet smo bili bolji ,redjale su se sanse ali lopta nije htela u gol.Utakmicu gubimo na penale i to penale sa nase strane promasuju dva coveka koja nikad do tad nisu promasili penal Piksi i kapiten Hadzibegic,a pogadjaju koliko se secam Savicevic,prosinecki i Brnovic. Napomenuo bih samo da su ovo prvenstvo propustili Mesa Bazdarevic koji je tokom kvalifikacija pljunuo sudiju :mrgreen: na utakmici protiv Poljske ja mislim ,kao i Zvonimir Boban zbog onog incidenta 13.05. 1990. n Maksimiru.

[youtube][/youtube]

U narednim kvalifikacijama mi smo se kao prvi u grupi plasirali za EP u Svedskoj 1992. ali svi znamo sta se dogodilo tad,mi smo izbaceni i umesto nas upali su Danci koji su kao drugi iz nase grupe uleteli umesto nas i osvojili ovo EP :roll: Vazda je bilo i bice " UEFA MAFIOSI" :!: :!: :!:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la 123456 » 26 okt 2011, 22:21

@Tribalian lijepo a ujedno i tuzo se sjetiti tog svjetskog prvenstva u Italiji.Moram te malo korigovati oko jedanesteraca.Za nas su pogodili Savicevic i Pancev a fulili Stojkovic,Hadibegic i Brnovic.Pokusat cu se sjetiti redoslijeda pucanja penala.

Prvi puca Maradona i fula.Piksi isto fula. e dalje neznam ko je pucao za argentince ali drugi Argentinac pogadja.savicevic pogadja.Treci Argentinac fula ili Ivkovic brani.Pancev pogadja.2:1 za nas.Cetvrti Argentinac pogadja 2:2.Tad sa centra krece Hadzibrgic.Dolazi do pola terena od centra i sesnesterca i tada najvjerovatnije dobija sa klupe informaciju da on puca zadnji i vraca se.Tada sam rekao da ce Brnovic fuliti.I zaista Brnovic uzima loptu i golman brani.Jos je 2:2.Peti Argentinac pogadja i onda Hadzibegic fula.I to je jedna od najteze prozivljeni utakmica za mene.Da smo nji prosli 10000% bi dosli u finale.A tad bi sve bilo moguce.Ali eto......................

Edit.Sad pogleda na YouTube.Ide ovako.Argentinci pucaju prvi i gol.Stojkovic pogadja precku.Argentinci pucaju i 2:0.Prosinecki puca i gol.2:1.E treci puca Maradona i Ivkovic mu hvata loptu.Za nas puca savicevic i gol.2:2.Pocinje cetvrta serija.Argentinci pogadjaju stativu.Ostaje 2:2.E tad Hadzibegic namjesta loptu na jedanes metara ali sudija trazi da puca Brnovic jer je tako napisano u zapisniku i Brnovicu golman brani.Pocinje peta serija jos je 2:2.Peti Argentinac pogadja i Argentina vodi 3:2.Peti za nas puca Hadzibegic i golman mu brani.
Zadnja izmjena: 123456, dana/u 26 okt 2011, 22:36, ukupno mijenjano 1 put.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la dubrava » 26 okt 2011, 22:26

ma oduvijek je bivša Yuga imala odlične pojedince i pucala na visok plasman, al nikad nije imala ekipu. Džaba sve klase imat u ekipi kad ih se ne zna voditi (izuzev te zadnje reprezentacije koju je vodio Osim).. Imala je sve predispozicije da bude nogometna sila broj 1, al nikad nije mogla tu jedinicu doseći..
previše taštine je tu bilo..A i bilo je tu drugih stvari...van sportskih..gledalo se pri selektiranju i na klupi i na terenu...
tribalian, pri kvalifikacijama za 92, već je neka druga Yuga igrala...nastup na SP, po mom sudu je i posljednji zajednički nastup one nekadašnje države..ovo poslije je sve krnje...
Zadnja izmjena: dubrava, dana/u 26 okt 2011, 22:28, ukupno mijenjano 1 put.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 22:28

@ 123456, jel se secas one price koja je isla po YU gradovima nakon te utakmice kao " kladili se Maradona i Ivkovic u 1000 maraka da ce ovaj odbraniti penal" :lol: :lol: :lol: A jeste ga Ivkovic tad malo "plasio" pre pucanja :mrgreen: Dijego nije bio sav svoj ,pamtim Ivkoviceve reci iz jedne emisije u Kojoj kaze da mu je rekao " Dijego znam gde ces pucati" :mrgreen:

@ Dubrava , svi kazu da smo bili najjaci 1982. ,ali kaze to je bilo 11 majstora na terenu a nijedan "radnik" zato smo i lose prosli plus onaj sukob oko sponzora (puma i adidas).
Zadnja izmjena: Tribalian, dana/u 26 okt 2011, 22:30, ukupno mijenjano 1 put.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Buu » 26 okt 2011, 22:29

Kako su klubovi finansijski stajali? Jesu li igraci fino zaradjivali u to vrijeme, sponzori glavni koji su bili itd. ?
NO PYRO NO PARTY

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 22:32

@ Dubraca gresis za qval. za EP 1992. igrali su svi igraci iz SFRJ,samo za samo EP odustali Hrvati. Svi ostali su krenuli da igraju ,tj. otputovali za Svedsku ali su nas borbeni avioni vratili nazad,tj. nisu dozvolili da se spuste igraci na aerodrom u Stokholmu.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.