Eh, ta stara vremena...

Avatar
drH
Postovi: 1966
Pridružen/a: 13 jun 2010, 15:31
Lokacija: Mostar/Sarajevo
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la drH » 26 jun 2010, 00:43

Necu da kvarim temu ali mi nemoj samo tih da je Zrinjski veci od Veleza...Mozda za 50 godina ako vi nastavite ovako a Velez isto nastavi ovako...Ali cisto sumnjam :twisted: :twisted:
Eto toliko necu vise da komentarisem ovdje samo cu jos ostaviti link na utakmici kupa UEFA 1987 VELEZ - B.DORTMUND

[youtube][/youtube]

Avatar
Babilon
Postovi: 898
Pridružen/a: 10 feb 2010, 19:15
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Babilon » 26 jun 2010, 00:45

drH je napisao/la:Necu da kvarim temu ali mi nemoj samo tih da je Zrinjski veci od Veleza...Mozda za 50 godina ako vi nastavite ovako a Velez isto nastavi ovako...Ali cisto sumnjam :twisted: :twisted:
Eto toliko necu vise da komentarisem ovdje samo cu jos ostaviti link na utakmici kupa UEFA 1987 VELEZ - B.DORTMUND

Samo ti nastavi trazit linkove,samo izostavi vrijeđanje mog kluba!pozdrav tebi!
Svoje bodri tuđe postuj! ;)
HSK Zrinjski Mostar

Avatar
drH
Postovi: 1966
Pridružen/a: 13 jun 2010, 15:31
Lokacija: Mostar/Sarajevo
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la drH » 26 jun 2010, 00:52

Zrinjski nemogu postovati jer sam antifasista!!!
(pod antifasista nemislim komunista nego neko ko nevoli fasizam - znam da vi volite to dvoje poistovjecivati)

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la dubrava » 26 jun 2010, 19:10

Da ne bi otišli predaleko sa fašistima i antifašistima, držat cu se zadane teme.
Dakle,

dana, 09.05.1976.godine, u Beogradu, na stadionu JNA, dogodila se možda i najveća pobjeda Hajduka od početka igranja Prve savezne Jugo lige. Rezultat je na kraju glasio; Partizan -Hajduk 1:6. Hajduk je došao u Beograd pokušati ostati u utrci sa Zvezdom i Partizanom za prvaka i pokušati osvojiti treću uzastopnu duplu krunu, nešto sto nikome dotad nije uspjelo. Bili su zaostajali 6 bodova za Zvezdom, tri za Partizanom. Hajduk je pobjedio Partizana, međutim naslov nije uzeo. Osim visoke pobjede Hajduka, utakmica će ostati zapamćena i po fanatičnom navijanju Grobara, koji i usprkos porazu nisu prestajali s navijanjem.

Inače, sedamdesete su bile zlatne godine za Hajduk, koje je predvodio šjor Tomislav Ivić.

Sastav Hajduka: Katalinić, Boljat, Rožić, Luketin, Peruzović, Buljan, Žungul, Mužinić, Đorđević, Jerković, Šurjak.
Strijelci za Hajduk: Žungul (2), Đorđević (2), Buljan i Jerković, te za Partizan Vjeković.

Nemojte zamjerit sto nemam sastav Partizana, nisam nigdje našao. Em se nisam rodio u to doba, em su mi jedini izvor ćaća :D i net. Možda sam nešto i previdio sa sastavom Hajduka jer ni ćaća nije ko nekad :D

Ovi stariji slobodno nek pišu ako znaju.

evo sto sam nasao na jutubu, pa pogledajte. Muzika u pozadini je ko stvorena za cjelokupan klip (Those were the days my friend)
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

Više manje se klipovi poklapaju ali vrijedi pogledati. Naravno, tko ima vremena i strpljenja ;)
pa uzivajte u romantičarskom nogometu :)
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 26 jun 2010, 19:19

Ah,sto lepo zvuci 1:6 na JNA :lol:

Za Partizan su igrali:

Ivancevic,Tomic,Kozic,Pejovic,Djurovic,Kunovac,ZAvisic,Trifunovic,Bjekovic,Vukotic,Grubjesic
Usli:Golac,Trifunovic,Todorovic
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la dubrava » 26 jun 2010, 19:36

Devil je napisao/la:Ah,sto lepo zvuci 1:6 na JNA :lol:

Za Partizan su igrali:

Ivancevic,Tomic,Kozic,Pejovic,Djurovic,Kunovac,ZAvisic,Trifunovic,Bjekovic,Vukotic,Grubjesic
Usli:Golac,Trifunovic,Todorovic
:D :D

Hvala Devil :) Il ti bolje surfaš po netu il je tvoj ćale bolji od mog :D :D
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 26 jun 2010, 20:08

dubrava je napisao/la:
Devil je napisao/la:Ah,sto lepo zvuci 1:6 na JNA :lol:

Za Partizan su igrali:

Ivancevic,Tomic,Kozic,Pejovic,Djurovic,Kunovac,ZAvisic,Trifunovic,Bjekovic,Vukotic,Grubjesic
Usli:Golac,Trifunovic,Todorovic
:D :D

Hvala Devil :) Il ti bolje surfaš po netu il je tvoj ćale bolji od mog :D :D
Nit jedno ni drugo, :mrgreen: Cale mi je u Bg ja sam u Sarajevu.
A za sastave nasao sam sliku kod rodjaka na kompu,kako je ko igrao,ali mi je mrsko bilo upload pa samo prepisao sastave.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la HOPLIT » 26 jun 2010, 23:16

Upravo gledam ovaj serijal:


žao mi što sam premlad pa sam propustio sve čari Yu lige :(
YNWA!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 26 jun 2010, 23:25

HOPLIT je napisao/la:Upravo gledam ovaj serijal:


žao mi što sam premlad pa sam propustio sve čari Yu lige :(
Da,stvarno dobar serijal,odlicno uradjeno,cak imam i na Cd-u ovo.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la HOPLIT » 27 jun 2010, 11:49

Stvarno je ovo odličan serijal. Sve se priče u yugo fudbalu svode na isto, generacije jako perspektivne ali uvijek nešto nije bilo u redu, te sudija te premije te uvijek se moglo i zaslužilo bolje... :roll:
Zadnja izmjena: HOPLIT, dana/u 28 jun 2010, 19:10, ukupno mijenjano 1 put.
YNWA!

Samo F.K.S !!
Postovi: 4088
Pridružen/a: 18 jun 2010, 11:10
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Samo F.K.S !! » 28 jun 2010, 12:11

Eh sta sam se tih prica od dede naslusao :p mogu mislit kako je nekad fino bilo fudbal odlican,klubovi odlicni,repka odlicna,navijaci odlicni,policija odnosno milicija odlicna ma sve odlicno a sad :cry: :cry: :cry:

Avatar
King Kenny
Postovi: 2516
Pridružen/a: 24 jul 2010, 16:34
Lokacija: ...na zrnu soli...
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la King Kenny » 26 jul 2010, 17:43

Samo F.K.S !! je napisao/la:Eh sta sam se tih prica od dede naslusao :p mogu mislit kako je nekad fino bilo fudbal odlican,klubovi odlicni,repka odlicna,navijaci odlicni,policija odnosno milicija odlicna ma sve odlicno a sad :cry: :cry: :cry:
sve suprotno :x
Ljubav prema crveno-crnoj boji ~Fk Sloboda~ ~Ac Milan~

YNWA!

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la dubrava » 27 nov 2010, 13:03

Šta je ovo, odumrla ova tema skroz...nema triggera, nema bh hrvata, harishp-a....
evo što sam našao na jutubu; lob Roberta Prosinečkog dok je još igrao fudbal za Zvezdu :D protiv radničkog iz Niša

[youtube][/youtube]

p.s. slušaj mjuzu :lol: :lol: :lol:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la dubrava » 27 nov 2010, 13:48

Sigurno možda i najlegendarnija utakmica bivše Jugoslavije. Utakmica protiv Bugarske 1983.g. na Poljudu. Pobjedom Bugara, išla bi dalje Bugarska naravno, neriješenim rezultatom išao bi dalje Wales, a pobjedom Jugoslavije, naravno, Jugoslavija.

Rezultat je bio 3:2, uz infarkt završnicu.
Glavni glumci; Safet Sušić (2 gola i par odličnih, fantastičnih driblinga), Ljubomir Radanović (treći odlučujući i pobjedosni zgoditak), golman Simović (fantastično je branio, na kaju mu čitav Poljud skandira) i asistent Zlatko Vujović (prije nego što je nabacio loptu za Radanovića, zatvorio je oči i žmirećki ubacio :D )

Režiser; jedan i jedini neponovljivi Mladen Delić;
".....nema više vremena za bilo šta, nema vermena, 45:38, Vujović, Vujović, evo šansa, gooool, gooool, goool, pa ljudi je li to moguće, ludnicaaa..." :D :D "Nemam šta drugo reći poštovani gledaoci nego ludnica" :D :D

[youtube][/youtube]

i duži klip sa sva tri pogotka;
[youtube][/youtube]
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 27 nov 2010, 14:03

Ajde da ti i ja pomognem,evo jos nekih nasih golova.
Piksi iz kornera na JNA '87.
[youtube][/youtube]

Mara '91 protiv Sarajeva na Marakani.
[youtube][/youtube]

Dejo iskuc'o Fahrudina u 1990. :mrgreen:
[youtube][/youtube]

Polumakazice Nese protiv komsija,jedan od najlepsih golova koje sam vidio uzivo.
[youtube][/youtube]
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
omnys
Postovi: 25
Pridružen/a: 26 dec 2010, 10:48
Lokacija: Fratton Park
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la omnys » 26 dec 2010, 11:11

to su bila vremena, a ne danas raznorazni manekeni zgrću lovu na marketingu za sponzore, a fudbal, kad zabije gol sa 20 metara zna cijeli svijet, kao da je postigao neznam ti sta, a neki igrac iz manje poznatog kluba nek postigne pogodak za pamcenje, raslje, slobodnjak i ti folovi, znat ce prisutni na tribinama i pokoji medij.
Play up Pompey!

taramajdic
Postovi: 1
Pridružen/a: 10 jan 2011, 12:07
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la taramajdic » 10 jan 2011, 12:10

Super što se netko toga sijetio.

RsehaA
Postovi: 74
Pridružen/a: 18 jan 2011, 17:54
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la RsehaA » 19 jan 2011, 13:30

Sjeca li se iko onog Bakinog gola u dresu veleza. Mislim da se igralo protiv Dinama. Onaj slobodnjak ?? Prelijep go :D :D
Valdes, Puyol, Pique, Xavi, Iniesta, Busquets, Messi, Pedro, Bojan...... Made in LA MASIA

Avatar
kimbo
Postovi: 3402
Pridružen/a: 04 avg 2009, 16:27
Lokacija: ŽITO- MISLIĆI
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la kimbo » 14 feb 2011, 02:24

Malo sjecanja iz proslih vremena :
Sjecam se kada sam prvi put pod BB vidjeo mladog Boksica ,njegova prva sezona u dresu Hajduka. Tada totalno nepoznat. Udje lik ledja kao trokrilni noge jake . Covjek kao robot .Gonjaju ga Sisic,Hadziabdic,Juric koji su u poredjenju sa sadasnjim standardima bili Carlosi a ne mogu mu nista a njemu samo 18/19 godina.
Brzi ,jaci ... Pitam se ko je ovaj j.ebote odakle ga izvukose. Ono sto kazu REST IS HISTORY !!!!!!!
To me, Pink Floyd were Aliens from another Galaxy far far away. They were our Brothers who came to Earth to heal us, help us fight to get through wars, greed, crime, corruption, loneliness, heartbreak, to warn us of the path humanity is heading,

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Eh, ta davna vremena...

Post Postao/la Titova-Juga » 19 apr 2011, 02:22

benajon je napisao/la:ona dobra dobra stara vremena

ZIVIO TITO I NJEGOVA KOMUNISTICKA PARTIJA I CJELA JUGA
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.