Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
Papilon20
Postovi: 809
Pridružen/a: 25 dec 2008, 16:14
Lokacija: Sarajevo-Kosevsko Brdo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Papilon20 » 04 jun 2011, 00:14

bistrikboy je napisao/la:Poceli su me nervirati!

Östereich kann halt nur ski fahren :cry:
šta znaci ovo alkoholicaru :D ?

Mario trpa li trpa ,sreca pa je "kloc " ,zamislite sta bi radio da nije :lol:

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la bistrikboy » 04 jun 2011, 00:29

Papilon20 je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la:Poceli su me nervirati!

Östereich kann halt nur ski fahren :cry:
šta znaci ovo alkoholicaru :D ?

Mario trpa li trpa ,sreca pa je "kloc " ,zamislite sta bi radio da nije :lol:
Rekoh ja tebi zamrzit cu ih svega mi :mrgreen: Dobro je sad,trijezan sam,za promjenu :lol:
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 04 jun 2011, 20:19

Sinoc ne tako ubjedljiva i prepoznatljiva igra "Elfa", ali ipak dovoljno za minimalnu pobjedu kod Austrijanaca. Gomez je sinoc pokazao da je dostojna zamjena za Klosea i da se nalazi u odlicnoj formi.
U Utorak ih ocekuje utakmica protiv Azerbejdzana gdje pobjedom mogu obezbijediti i zvanicno plasman na EP, i mislim da nece biti problema protiv Bertija i njegovih izabranika.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 06 jun 2011, 14:52

goetze bi mogao počet utakmicu protiv azerbejdžana...s obzirom da izostaju schweini, rolfes, traesch, bender, loew razmišlja da igra samo s jednim defanzivnim veznim (kroosom)...ova je utakmica prilika da dfb team ostvari 7. uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama (do sad su sve pobijedili)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la tm84 » 06 jun 2011, 16:17

da li loew racuna na klose-a za EP u poljskoj?
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Bilal » 06 jun 2011, 17:39

tm84 je napisao/la:da li loew racuna na klose-a za EP u poljskoj?
A sto da ne? 8-)

Avatar
Bistrik
Postovi: 1468
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Bistrik » 07 jun 2011, 12:10

znači pobjeda protiv Azerbejđana i onda i zvanično na EP. šetaju se ovim kvalifikacijama. nevjerovatno!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Omerbavarac » 07 jun 2011, 18:53

Evo Svabe šocinju protiv Azerbejdzana.

Neuer-Aogo-Badstuber-Hummles-Howedes-Kroos-Lahm-Podolski-Ozil-Muller-Gomez.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Hare_BvB » 07 jun 2011, 19:56

Rutinskih 2-0 na poluvremenu protiv Bertijevih ratnika. Golove su postigli Mesha i Gomez. Treba istaci da su i domaci imali nekoliko dobrih prilika. Zanimljivo je da Lahm igra na poziciji zadnjeg veznog. Nijemci su vec na EP - respect.
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1468
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Bistrik » 08 jun 2011, 08:36

sada su i definitivno na EP, odnosno treba im 1 bod i to je to. a do kraja kvalifikacija sada nemora igrati najjaći sastav i komotno može probati nove igrače i nove takitke.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 08 jun 2011, 08:37

njemačka impresivno i ubjedljivo igra kvalifikacije, a prosjek godina sinocnje ekipe je bio 23,45 što još nevjerovatnije zvuci.....sinoc nije bilo neko potpuno ubjedljivo izdanje "Elfa" ali ipak rutinska pobjeda i odlicni skor od 7 pobjeda u 7 utakmica
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 08 jun 2011, 09:01

"Elf" je sinoc i (ne)zvanicno obezbijedio odlazak na EP, jer u najgorem slucaju ce otici kao najbolju drugoplasirani.
Sinoc ne tako ubjedljiva igra "Elfa", ali ipak dovoljno za pobjedu i ako su prije ove dvije utakmice imali problema sa povredama kljucnih igraca no ipak su pokazali da imaju kvalitet i u zamjenama kljucnih igraca.
Pred "Elfom" je velika buducnost i svaki navijac ove reprezentacije treba biti zahvalan Sammeru koji je ovo omogucio "remontom" omladinskog pogona.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 15 jun 2011, 15:59

Joachim Löw je nakon transfera Rafinhe u Bayern izjavio da ce ubuduce i Philipp Lahm u reprezntaciji igrati lijevi bek i da ce za poziciju desnog beka traziti novo rjesenje. Po meni ne logican potez Löwa ukoliko se uzme u obzir da na desnoj strani nema previse kvalitetnih igraca, a na lijevoj bi u Schmelzer-u i Aogo-u imao dva igraca pojednake kvalitete koji bi se mogli boriti za to mjesto.
Jednostavno "Elf" nema klasicnog desnog beka izuzev Lahma. Anderas Beck je cisti prosjek i Löw ga bas previse i ne simpatise, zatim tu je Christian Träsch, ali je njegova prirodna pozicija u veznom redu i na kraju Dennis Diekmeier koji je veliki potencijal, ali mora popraviti svoju igru u odbrani ukoliko zeli biti pozvan u "Elf". Prije su tu poziciju igrali Arne Friedrich, ali je covjek u godinama i sigurno bi po toj strani bilo veselo i na kraju Jerome Boateng koji je odlican u defenzivi ali nema taj napadacki potencijal koji nekad zna itekako biti potreban.
Za mene licno glup potez Löwa. NJegovo opravdanje je to da ce cijelu sezonu igrati na poziciji lijevog beka i da ne bi bilo fer prema njemu da ga onda u reprezentaciju prekomanduje na desni bek. Uostalom to je Lahmova prirodna pozicija i sigurno nece zaboraviti igrati na istoj, i ako u Bayernu igra na poziciji lijevog beka.
Po meni bi Löw i repka vise dobili kada bi Lahma ostavili na poziciji desnog beka.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Hare_BvB » 15 jun 2011, 16:27

Šmelco je bio loš protiv ''Habsburgovaca'', pa je Aogo igrao protiv Azera. Mene nijedan nije posebno impresionirao u mečevima koje su odigrali (igrali su i ranije u kvalama i prijateljskim), pogotovo me naš Žućo razočarao, ni sjena onog igrača kad je u žutom dresu. U zadnjem meču Howedes je igro desnog beka i nije bio loš, ali to mu je neprirodna pozicija, a i protivnik je bio loš. Howedes je odličan štoper i tu ga treba forsirati.

Ima još dosta do Eura pa može isprobati N različitih varijanti. Na desnom beku može igrati i Castro, koji je poslije Lahma ponajbolji, samo je i on ove sezone kod Juppa previše vremena provodio na krilnoj poziciji.

Ali u svakom slučaju, dosta nelogičan potez Jegija. :roll:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 16 jun 2011, 13:13

loew definitivno vise ne racuna na ballacka....ballack će imati oproštajnu utakmicu 10.avgusta protiv brazila ako prihvati ovu ponudu DFB-a.....loew je na press konferenciji istakao kako je ballack obiljezio jedno desetljece u reprezentaciji
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 17 jun 2011, 23:19

Nakon sto je Loew objavio da vise ne racuna na Ballacka - navodno tu odluku je donio 30.marta - Ballck je danas odbio prijedlog da odigra oprostajnu utakmicu protiv Brazila 10.avgusta u Stuttgartu i nazvao Loewa dvolicnom i licemjernom osobom.
Po meni logican i pametan potez Loewa, jer Ballack nije vise onaj stari i Loew postepeno podmladjuje ekipu i za jednog Ballacka tu nema mjesta.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8234
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la geronimo » 17 jun 2011, 23:22

Ballack bljak. :mrgreen:
Nikada ga nisam volia...
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Saurman
Postovi: 29512
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Saurman » 17 jun 2011, 23:52

Ballack izgleda kipti od bijesa , nakon što mu je ponuđena oproštajna utakmica protiv Brazila 10.Avgusta njegova 99.Izjavio je :
"Stil i sadržaj onoga što je rekao u skladu su s načinom kako me tretirao od ozljede zadobivene prošloga ljeta. Nazvati davno dogovorenu prijateljsku utakmicu mojom oproštajnom je farsa. Znam da svojim navijačima dugujem tu utakmicu, ali ponudu neću prihvatiti",..
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Omerbavarac » 17 jun 2011, 23:54

Hoce Ballack da nagura na stoju, al ne moze nikako. :D
Treba mu srediti dvije oprostajne, vjerujem da bi bio puno zadovoljniji. :D
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 18 jun 2011, 01:16

iako sam neko ko jako cijeni rad joachima loewa ipak njegovo ponašanje prema ballacku nije ni malo bilo korektno....ballack je kao igrač koji je nekoliko godina zaista bio svjetska klasa (i čak nakon kahna dugo vremena i jedini takav kalibar u reprezentaciji) zaslužio bolji oproštaj.....na mundijalu 2002 je bio kljucna figura i u godinama poslije.....tek su se nove prave zvijezde pocele u repki pojavljivat 2006. a ipak tek mozda 2010. da kazemo da su neki izrasli u zvijezde...tako da je ballack u kriznim godinama njemackog fudbala uz kahna bio jedini koji se mogao nazvat svjetskom zvijezdom....loew nastavlja lošu praksu klinsmana a to je loše ophodjenje prema velikanima, znamo kako se klinsi ponašao prema kahnu dok ga nije makao sa gola....
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.