KK Partizan

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la The Game » 27 nov 2009, 21:05

Partizan je ponovo u žiži evropske košarkaške javnosti. Na pleća je u grotlu Pionira oborio velikog rivala - moćni Olimpijakos. Bio je ovo najlepši mogući poklon Rašića, Marića, Mekejleba i drugova Grobarima.

Samo pet minuta je trebalo Olimpijakosu da dođe do ogromnih devet poena viška, pri čemu je njegov rival ubacio samo jedan koš. Konfuzija i dekoncentracija (0-4 slobodna bacanja) crno-belih startera rezultiralo je komotnom kapitalu Pirejaca. Ali, onda je Vujošević povukao potez za povratak u život, uveo je oporavljenog kapitena Božića i nekog novog Aleksandra Rašića.

Partizan sigurno sada ne bi imao skor koji ima da je sjajni plejmejker do sada igrao kao u prvoj četvrtini meča sa Olimpijakosom. Nosio je crno-bele, bio lider kakvog je Vujošević tražio u njemu, za samo pet minuta postigao 10 poena i imao tri skoka. Naravno, bio je najzaslužniji zbog toga što je u 11. minutu Pionir goreo zbog prvog vođstva domaćih (21:19).

Onda se probudio moćni gost, nije se dao borbeni domaćin, pa je zavladala rezultatska klackalica. Zona crno-belih je jedno vreme davala rezultat, dok Čildres nije počeo da koristi atletsku dominaciju u odnosu na rivala. Na drugoj strani Mekejleb je odgovarao poenima (11 u drugoj četvrtini), dok se Marić sjajno snalazio pod obručima i maksimalno koristio činjenicu da je Skorcijanidis već u 3. minutu iskrenuo skočni zglob.

Na žalost domaćih, snalažljivost je donela Janakisovim pulenima pet poena prednosti na poluvremenu. Čini se previše s obzirom na viđeno. Međutim, nije rezultatski zaostatak bio glavna briga crno-belih pred nastavak. To je bila nova opterećenost faulovima Jana Veselog, statistički najgrubljeg igrača Evrolige.

Pravu reakciju pokazao je Parni valjak posle 47:38 odmah na početku trećeg perioda. Božić je dominirao u odbrani, Rašić, Mekejleb i Marić u napadu, pa su Grobari zagrmeli a Janakis zatražio tajm u 24. minutu na 47:47. Maestralni Kleiza je u tim trenucima dobijao duele sa Robertsom, ali ne i sa navijačima koji su ga potpuno dekoncentrisali gađajući ga raznim predmetima.

Ako je najbolja napadačka ekipa Evrolige za četiri minuta, postigla samo dva poena, onda vam to jasno govori kako je funkcionisala odbrana Partizana. Na terenu je i dalje vladala rovovska bitka. Jedan po jedan crno-beli su prikuplajući faulove otežavali Vujoševiću rotaciju, ali je napad i dalje bio apsolutno na plećima trija Marića – Mekejleb – Rašić. Dovoljno za samo minus jedan Partizana uoči poslednjih 10 minuta.

Veseli je, pre nego što je izašao zbog petog faula u 33. minutu, odradio svoje prema Evroligi i sa dva zakucavanja verovatno došao do Top 10 kola. Drama je visila u vazduhu. Koš je bio prava retkost, jači nervi su odlučivali. A Rašić je svoje predstavio na otvorenoj sceni.

Bio je sve u napadu Partizana, jednom od njegove dve trojke Parni valjak je došao do najvećih 73:68 u 37. minutu. Mekejleb je izašao 200 sekundi pre kraja zbog pet faulova, ali su odbranom crno-beli grabili ka pobedi. A u napadu – Marić na pravom mestu u pravo vreme. Minut i deset skundi pre kraja na semaforu je pisalo 80:72. Sve je išlo na vodenicu domaćina koji je do kraja samo pokazao od kakvog je kova. Top 16 je i dalje daleko, ali je u takvim situacijama Partizan uvek najopasniji. To je osetio i Olimpijakos.

Partizan – Olimpijakos 86:80 (19:19, 19:24, 22:18, 26:19)
Partizan: Roberts 5, Sinovec, Mekejleb 19, Kecman 6, Milošević, Rašić 25, Mitrović, Božić 2, Marić 23, Veseli 5, Đekić 1, Vraneš.
Olimpijakos: Čajldres 18, Vujčić 4, Burusis 7, Halperin 15, Kleiza, 18 Vasilopulos 2, Glinijadakis, Papanikolau, Beverli 2, Teodosić 12, Skorcijanidis 2, Vejfer.

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la frenki » 27 nov 2009, 23:54

svaka čast!
ovaj partizan je neuništiv, pola tima otišlo, svi ih otpišu, a oni opet jašu po euroligi, skidaju skalp olimpijakosu...
vuja je jedan od najboljih trenera u evropi...

Avatar
Barney Stinson
Postovi: 1646
Pridružen/a: 10 okt 2009, 17:01
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Barney Stinson » 02 dec 2009, 22:39

iako sam pao na klad. :evil: čestitke za pobjedu
19 - ђ - 11
HKK Široki - Sportski ponos Hercegovine

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la neno#4 » 02 dec 2009, 23:34

tvrdjavu gradili smo godinama i to samo od drveca i pruca i zato nikada nemoj zaboraviti gdje je tvoja prava kuca mi cemo ostati ovdje ponosni da sirimo mit o jednom decku koga smo zvali UBICA....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Nade
Postovi: 420
Pridružen/a: 02 jul 2009, 04:33
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Nade » 03 dec 2009, 00:55

Joj Unicaje sto zna namjestit utakmicu...Ne zna niko onako.....To namjerno puste,vec osigurali plasman.... :roll: SVe zbog kladionica se u sadasnjosti radi!
------------------------Cech---------------------
--Bosingwa---Carvalho---Terry---A.Cole-----
---------Essien(Balack)-----Lampard----------
---J.Cole------------------------Malouda(Deco)
-----------Drogba-----Anelka(Kalou)-----------

Avatar
Barney Stinson
Postovi: 1646
Pridružen/a: 10 okt 2009, 17:01
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Barney Stinson » 03 dec 2009, 01:22

Nade je napisao/la:Joj Unicaje sto zna namjestit utakmicu...Ne zna niko onako.....To namjerno puste,vec osigurali plasman.... :roll: SVe zbog kladionica se u sadasnjosti radi!
to meni ostalo za 50 kermi pa se zove odmah da ja ne bi dobio :lol: :lol:
19 - ђ - 11
HKK Široki - Sportski ponos Hercegovine

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la neno#4 » 03 dec 2009, 14:19

Barney Stinson je napisao/la:
Nade je napisao/la:Joj Unicaje sto zna namjestit utakmicu...Ne zna niko onako.....To namjerno puste,vec osigurali plasman.... :roll: SVe zbog kladionica se u sadasnjosti radi!
to meni ostalo za 50 kermi pa se zove odmah da ja ne bi dobio :lol: :lol:
:D :D :D :D :D :D :D .......

ne znam da li se utakmica gledala ali kod unicaje su falili archibald printezis i jimenez...tri kljucna igraca uz omara cooka i joela freelanda....partizan je citavo vrijeme kontrolirao igru i rezultat i to uz poluspremnog aleksa marica........
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Melo15 » 03 dec 2009, 21:22

ma partizan je naviko da njih tamo uzima :lol: :lol: :lol:
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

H1N1
Postovi: 254
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:07
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la H1N1 » 03 dec 2009, 21:33

Nade je napisao/la:Joj Unicaje sto zna namjestit utakmicu...Ne zna niko onako.....To namjerno puste,vec osigurali plasman.... :roll: SVe zbog kladionica se u sadasnjosti radi!
Koliko ja vidim tebi je krivo i malo si ljubomoran na uspjeh Partizana.... 8-) 8-) 8-)

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la The Game » 03 dec 2009, 21:41

H1N1 je napisao/la:
Nade je napisao/la:Joj Unicaje sto zna namjestit utakmicu...Ne zna niko onako.....To namjerno puste,vec osigurali plasman.... :roll: SVe zbog kladionica se u sadasnjosti radi!
Koliko ja vidim tebi je krivo i malo si ljubomoran na uspjeh Partizana.... 8-) 8-) 8-)
Prije bi rek'o da su ga povalili na kladionici

Avatar
Bily Piton
Postovi: 311
Pridružen/a: 09 dec 2009, 13:02
Lokacija: $,PC
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Bily Piton » 10 dec 2009, 20:25

Šta Vujošević kaže kad uđe u svlačionicu na poluvremenu?
"Ili ćete me slušati ili vas neće biti!" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..(by Mirko Topalović :D )

Ma najjači smo,Dule ječarobnjak stvarno! 8-)
PFC Forever!!!

Ponosan što sam Srbin!

Jedan je CLEO 9 !!!

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la The Game » 10 dec 2009, 22:48

fina tekma, da ih oce partizan okrenut

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la The Game » 10 dec 2009, 22:59

Pobijedi Partizan na kraju, Kecman zabi odlucujuci 2,8 s prije kraja.
Onako tekma, mogla se gledati, i drago mi je da je Partizan opet pobijedio ove plaćenike

Avatar
Шајин
Postovi: 585
Pridružen/a: 28 sep 2009, 21:47
Lokacija: " $ на " - & ? !
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Шајин » 10 dec 2009, 23:18

The Game je napisao/la:Pobijedi Partizan na kraju, Kecman zabi odlucujuci 2,8 s prije kraja.
Onako tekma, mogla se gledati, i drago mi je da je Partizan opet pobijedio ove plaćenike
јао " ' " ? $ ' $ :D

прво " " $ " јер ? " ' $ стараца у " а " ? $ спавају(") :mrgreen:

па ' $ $ % пренос & нета...

$ ", & напета, " " " $ %, & " на &...
све у ', " ? :)
"" ПУТ ""

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la neno#4 » 10 dec 2009, 23:34

The Game je napisao/la:Pobijedi Partizan na kraju, Kecman zabi odlucujuci 2,8 s prije kraja.
Onako tekma, mogla se gledati, i drago mi je da je Partizan opet pobijedio ove plaćenike
tvrdjavu gradili smo od drveca i pruca i nikada nemoj zaboraviti gdje je tvoja prava kuca, mi cemo ostati tu da sirimo mit o jednom decku koga zvali smo KECMAN :D :D :D :D
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Bily Piton
Postovi: 311
Pridružen/a: 09 dec 2009, 13:02
Lokacija: $,PC
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Bily Piton » 10 dec 2009, 23:41

Uuuuh e zbog ovakvih velikih utakmica volim Partizan 8-) ...ovo mogu samo oni..kako mi je slatka ova pobjeda....onaj Vujošević je stvarno DOKTOR.. :!: :!: :!: ..pokazali smo turcima i njihovim plaćenicima da ćemo uvjek biti klasa za njih u košarci,džaba im milioni...džaba im sve.... :twisted:

Marić superioran,veliki igrač...Kecman ko Kecman,,suviše trošiti riječi.. 8-) ...Mekkaaleb solidan,mada zakazao u ključnim momentima,to je garant manjak iskustva u ovakvim mečevima...Rašić..slabo....Veseli,očigledno nije u formi..Roberts diže formu i igra veoma dobro,baš me iznenadio..prava je mašina.. :twisted: :twisted: :twisted: ...Nek kukaju cigani :lol: ....Vraneš najjači :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Ovo je van svih očekivanja,samo hrabro crno-beli :!: :!: :!:
PFC Forever!!!

Ponosan što sam Srbin!

Jedan je CLEO 9 !!!

zorz
Postovi: 105
Pridružen/a: 11 nov 2009, 13:14
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la zorz » 10 dec 2009, 23:54

Bily Piton je napisao/la:Uuuuh e zbog ovakvih velikih utakmica volim Partizan 8-) ...ovo mogu samo oni..kako mi je slatka ova pobjeda....onaj Vujošević je stvarno DOKTOR.. :!: :!: :!: ..pokazali smo turcima i njihovim plaćenicima da ćemo uvjek biti klasa za njih u košarci,džaba im milioni...džaba im sve.... :twisted:

Marić superioran,veliki igrač...Kecman ko Kecman,,suviše trošiti riječi.. 8-) ...Mekkaaleb solidan,mada zakazao u ključnim momentima,to je garant manjak iskustva u ovakvim mečevima...Rašić..slabo....Veseli,očigledno nije u formi..Roberts diže formu i igra veoma dobro,baš me iznenadio..prava je mašina.. :twisted: :twisted: :twisted: ...Nek kukaju cigani :lol: ....Vraneš najjači :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Ovo je van svih očekivanja,samo hrabro crno-beli :!: :!: :!:
a to ti imas nesto protiv turaka jeli

Avatar
Bily Piton
Postovi: 311
Pridružen/a: 09 dec 2009, 13:02
Lokacija: $,PC
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Bily Piton » 11 dec 2009, 00:03

zorz je napisao/la:
Bily Piton je napisao/la:Uuuuh e zbog ovakvih velikih utakmica volim Partizan 8-) ...ovo mogu samo oni..kako mi je slatka ova pobjeda....onaj Vujošević je stvarno DOKTOR.. :!: :!: :!: ..pokazali smo turcima i njihovim plaćenicima da ćemo uvjek biti klasa za njih u košarci,džaba im milioni...džaba im sve.... :twisted:

Marić superioran,veliki igrač...Kecman ko Kecman,,suviše trošiti riječi.. 8-) ...Mekkaaleb solidan,mada zakazao u ključnim momentima,to je garant manjak iskustva u ovakvim mečevima...Rašić..slabo....Veseli,očigledno nije u formi..Roberts diže formu i igra veoma dobro,baš me iznenadio..prava je mašina.. :twisted: :twisted: :twisted: ...Nek kukaju cigani :lol: ....Vraneš najjači :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Ovo je van svih očekivanja,samo hrabro crno-beli :!: :!: :!:
a to ti imas nesto protiv turaka jeli

Ne simpatišem ih,ne može me niko natjerati da ih volim 8-) ..zato mi je slatka sve i jedna pobjeda protiv njih,u bilo kom sportu,
PFC Forever!!!

Ponosan što sam Srbin!

Jedan je CLEO 9 !!!

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Neutral » 11 dec 2009, 00:32

Bravo, svaka vam čast.

Avatar
Bily Piton
Postovi: 311
Pridružen/a: 09 dec 2009, 13:02
Lokacija: $,PC
Kontakt:

Re: KK Partizan

Post Postao/la Bily Piton » 11 dec 2009, 00:33

Rz88 je napisao/la:Bravo, svaka vam čast.

Što volim kad je čovjek sportista 8-) :D ..pozzz
PFC Forever!!!

Ponosan što sam Srbin!

Jedan je CLEO 9 !!!

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.