Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la AlemC85 » 27 mar 2020, 19:40

UstanikSBII je napisao/la:
27 mar 2020, 19:19
Ma džaba je sve pričati šta je pošteno šta nije! Ako UEFA odluči da se ova sezona "poništava" nema tu priče ako bude tako jačim ligama (koje su njima sigurno u većem fokusu nego mi) tako će i nama biti! Ja se nadam da do toga neće doći al ništa nije isključeno u ovoj situaciji! Niti jedan scenariji koji se spominje nije najpošteniji al eto kako svima tako će i nama biti!
Postavlja se pitanje ko bi nadoknadio troškove timovima u slučaju da se odluči da se ova sezona poništi?

Nije to baš tako jednostavno.

fks74
Postovi: 9264
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la fks74 » 27 mar 2020, 20:05

AlemC85 je napisao/la:
27 mar 2020, 19:40
UstanikSBII je napisao/la:
27 mar 2020, 19:19
Ma džaba je sve pričati šta je pošteno šta nije! Ako UEFA odluči da se ova sezona "poništava" nema tu priče ako bude tako jačim ligama (koje su njima sigurno u većem fokusu nego mi) tako će i nama biti! Ja se nadam da do toga neće doći al ništa nije isključeno u ovoj situaciji! Niti jedan scenariji koji se spominje nije najpošteniji al eto kako svima tako će i nama biti!
Postavlja se pitanje ko bi nadoknadio troškove timovima u slučaju da se odluči da se ova sezona poništi?

Nije to baš tako jednostavno.
Upravo tako, koliko je ulozeno u plate, transfere, porez itd. I da neko ponisti, nema od toga nista. Ili odigrati preostalo ili proglasiti prvaka.

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la AlemC85 » 27 mar 2020, 20:21

fks74 je napisao/la:
27 mar 2020, 20:05
AlemC85 je napisao/la:
27 mar 2020, 19:40
UstanikSBII je napisao/la:
27 mar 2020, 19:19
Ma džaba je sve pričati šta je pošteno šta nije! Ako UEFA odluči da se ova sezona "poništava" nema tu priče ako bude tako jačim ligama (koje su njima sigurno u većem fokusu nego mi) tako će i nama biti! Ja se nadam da do toga neće doći al ništa nije isključeno u ovoj situaciji! Niti jedan scenariji koji se spominje nije najpošteniji al eto kako svima tako će i nama biti!
Postavlja se pitanje ko bi nadoknadio troškove timovima u slučaju da se odluči da se ova sezona poništi?

Nije to baš tako jednostavno.
Upravo tako, koliko je ulozeno u plate, transfere, porez itd. I da neko ponisti, nema od toga nista. Ili odigrati preostalo ili proglasiti prvaka.
Bas tako. Ili odigrati do kraja i registrovati trenutnu tabelu.

marun90
Postovi: 283
Pridružen/a: 04 nov 2019, 21:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la marun90 » 27 mar 2020, 20:42

Eno talijani donijeli odluku ukoliko se prvenstvo ne bude moglo nastaviti zakljucit ce tabelu prema trenutnom stanju.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12904
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Pantelija » 27 mar 2020, 21:08

Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

TheIvicnjak
Postovi: 2344
Pridružen/a: 11 dec 2019, 18:03
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la TheIvicnjak » 27 mar 2020, 21:38

Ali talijani ne znaju da je zeljo pobjedio FK Sarajevo.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12904
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Pantelija » 27 mar 2020, 21:42

TheIvicnjak je napisao/la:
27 mar 2020, 21:38
Ali talijani ne znaju da je zeljo pobjedio FK Sarajevo.
ta će talijani :shifty:
zeljeznimar je prvvak jer je dva puta dobio šampione :kafa:
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

TheIvicnjak
Postovi: 2344
Pridružen/a: 11 dec 2019, 18:03
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la TheIvicnjak » 27 mar 2020, 21:46

Pantelija je napisao/la:
27 mar 2020, 21:42
TheIvicnjak je napisao/la:
27 mar 2020, 21:38
Ali talijani ne znaju da je zeljo pobjedio FK Sarajevo.
ta će talijani :shifty:
zeljeznimar je prvvak jer je dva puta dobio šampione :kafa:
To bi bilo najpostenije jer poredak na tabeli je nebitan. Kad im vec nisu odstampali majice onda nek im daju bar titulu.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UstanikSBII » 27 mar 2020, 22:09

fks74 je napisao/la:
27 mar 2020, 20:05
AlemC85 je napisao/la:
27 mar 2020, 19:40
UstanikSBII je napisao/la:
27 mar 2020, 19:19
Ma džaba je sve pričati šta je pošteno šta nije! Ako UEFA odluči da se ova sezona "poništava" nema tu priče ako bude tako jačim ligama (koje su njima sigurno u većem fokusu nego mi) tako će i nama biti! Ja se nadam da do toga neće doći al ništa nije isključeno u ovoj situaciji! Niti jedan scenariji koji se spominje nije najpošteniji al eto kako svima tako će i nama biti!
Postavlja se pitanje ko bi nadoknadio troškove timovima u slučaju da se odluči da se ova sezona poništi?

Nije to baš tako jednostavno.
Upravo tako, koliko je ulozeno u plate, transfere, porez itd. I da neko ponisti, nema od toga nista. Ili odigrati preostalo ili proglasiti prvaka.
A tko će nadoknaditi troškove čitavoj svjetskoj ekonomiji? Pa tko te pita u ovoj situaciji, sigurno je kako god da odluče (osim nastavka prvenstava) da će biti nepošteno i NE fer prema svima al ovo je ipak viša sila!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Pantelija
Postovi: 12904
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Pantelija » 27 mar 2020, 22:14

lobo nekoga racku za svjetskU EKONOMIJU, Dakle igrao je svako sa svakim, igracima placane plate, doprinosi (bar kod nas na 100%), lacane kotizacije, sudije, pripreme i eto nema onda nista ponistava se,,, hahaha ma ja bolan :D
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

fks74
Postovi: 9264
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la fks74 » 27 mar 2020, 22:15

UstanikSBII je napisao/la:
27 mar 2020, 22:09
fks74 je napisao/la:
27 mar 2020, 20:05
AlemC85 je napisao/la:
27 mar 2020, 19:40


Postavlja se pitanje ko bi nadoknadio troškove timovima u slučaju da se odluči da se ova sezona poništi?

Nije to baš tako jednostavno.
Upravo tako, koliko je ulozeno u plate, transfere, porez itd. I da neko ponisti, nema od toga nista. Ili odigrati preostalo ili proglasiti prvaka.
A tko će nadoknaditi troškove čitavoj svjetskoj ekonomiji? Pa tko te pita u ovoj situaciji, sigurno je kako god da odluče (osim nastavka prvenstava) da će biti nepošteno i NE fer prema svima al ovo je ipak viša sila!
U normalnim drzavama ce biti nadoknadjeno, kod nas sami mogu uzeti.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UstanikSBII » 27 mar 2020, 23:59

Pantelija je napisao/la:
27 mar 2020, 22:14
lobo nekoga racku za svjetskU EKONOMIJU, Dakle igrao je svako sa svakim, igracima placane plate, doprinosi (bar kod nas na 100%), lacane kotizacije, sudije, pripreme i eto nema onda nista ponistava se,,, hahaha ma ja bolan :D
Pa svakako da to nije pošteno al kažem ti što pišu po njemačkim forumima! Niti sam na UEFA niti si ti :mrgreen: al ako oni kažu da će tako biti tako će ti i biti :D
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
Pantelija
Postovi: 12904
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Pantelija » 28 mar 2020, 00:10

UstanikSBII je napisao/la:
27 mar 2020, 23:59
Pantelija je napisao/la:
27 mar 2020, 22:14
lobo nekoga racku za svjetskU EKONOMIJU, Dakle igrao je svako sa svakim, igracima placane plate, doprinosi (bar kod nas na 100%), lacane kotizacije, sudije, pripreme i eto nema onda nista ponistava se,,, hahaha ma ja bolan :D
Pa svakako da to nije pošteno al kažem ti što pišu po njemačkim forumima! Niti sam na UEFA niti si ti :mrgreen: al ako oni kažu da će tako biti tako će ti i biti :D
svaka liga nece isto reagovati.... mislimda ce uef dati pravac u kome ce se ici ....
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

TheIvicnjak
Postovi: 2344
Pridružen/a: 11 dec 2019, 18:03
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la TheIvicnjak » 28 mar 2020, 00:21

A kakve to gubitke imaju nasi klubovi zbog neigranja? Prije ce biti da imaju ustede jer ne moraju organizovati utakmice i ici na gostovanja. Svaki nas klub koji ovu situaciju pokusava iskoristiti da se docepa para, treba momentalno ugasiti!

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Sabinho » 28 mar 2020, 00:25

Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Brkooo
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Brkooo » 28 mar 2020, 00:27

Ako je istina ovo sto pisu pojedini portali u Radniku je bas rasulo. Moraju ubrzo skupiti skoro 2 miliona KM, kako bi sacuvali svoj status i ostali u ligi, igracima nisu mjesecima dali platu, nemaju za goriva itd. Transfer Memisevica isto sumnjiv. Umjesto da dobiju 21% od narednog transfera(ovaj sad transfer u Kinu), Tomic stavio potpis i promijenio uslove prijasnjeg ugovora i Radnik ce dobti samo 3% dok ostatak od 18% ide Memisevicu(znaci umjesto sto bi dobili 420 hiljada eura, skoro ko njihov budzet oni ce dobiti oko 60 hiljada eura)..

Avatar
Riziko
Postovi: 5863
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Riziko » 28 mar 2020, 07:23

TheIvicnjak je napisao/la:
28 mar 2020, 00:21
A kakve to gubitke imaju nasi klubovi zbog neigranja? Prije ce biti da imaju ustede jer ne moraju organizovati utakmice i ici na gostovanja. Svaki nas klub koji ovu situaciju pokusava iskoristiti da se docepa para, treba momentalno ugasiti!
Plate igračima idu i dalje, a nisu baš skromne kod Želje, FKS, Zrinjskog, Tuzle, kod mojih...
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Pantelija
Postovi: 12904
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Pantelija » 28 mar 2020, 12:26

Riziko je napisao/la:
28 mar 2020, 07:23
TheIvicnjak je napisao/la:
28 mar 2020, 00:21
A kakve to gubitke imaju nasi klubovi zbog neigranja? Prije ce biti da imaju ustede jer ne moraju organizovati utakmice i ici na gostovanja. Svaki nas klub koji ovu situaciju pokusava iskoristiti da se docepa para, treba momentalno ugasiti!
Plate igračima idu i dalje, a nisu baš skromne kod Želje, FKS, Zrinjskog, Tuzle, kod mojih...
pa kakve to veze ima? ti igraca moras placati 12 mjeseci igrao ili ne?
ako se prvenstvo nastravi on ce odraditi svoje svakako zar ne?
pa ne placas igraca samo kad se igra prvenstvo.... jao logike
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Tatamata1946
Postovi: 1651
Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Tatamata1946 » 28 mar 2020, 12:27

UEFA poslala jasno upozorenje: Lige koje ponište sezonu ostat će bez mjesta u Evropi
Ako se nastavi vjerovatno ce se igrati bez publike. Problem su igraci jer ce biti izlozeni cestim povredama zbog pauze i zgusnutog termina. A mozda budu izlozeni i virusu.

Druga opcija po meni je proglasiti tabelu konacnom s tim da niko ne ispada iz lige a da slijedecu sezonu ispadnu 4 kluba. Kup odigrati bez gledalaca po jednu utakmicu.

Kako god odluce sve su prilike da titula ostaje na Kosevu jer imamo najbolji raspored, najbolju ekipu, ne igramo kup i imamo tri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranog ;)

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54379
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la MortemHz » 28 mar 2020, 12:34

UEFA poslala jasno upozorenje: Lige koje ponište sezonu ostat će bez mjesta u Evropi

Nogomet nije bio u ovakvoj krizi od Drugog svjetskog rata. Zbog pandemije smrtonosnog korona virusa, koji dnevno po cijelom svijetu odnosi hiljade života, takmičenja su prekinuta, a niko sa sigurnošću ne može kazati kad će i hoće li biti nastavljena.

Premda čelnici najjačih evropskih liga insistiraju na tome da se domaća prvenstva po svaku cijenu odigraju do kraja i da se na terenu dobiju prvaci kako bi izgubili što manje novca, sve je više onih kojih smatraju da nogomet u trenucima ovakve krize nema smisla i da se prvenstva moraju poništiti.

Međutim, lige koje se odluče na takav korak mogle bi osjetiti bijes krovne kuće evropskog nogometa.

Engleski The Sun piše kako UEFA insistira na tome da se sva prvenstva dovedu do kraja. Nebitno na koji način. Prvaci se moraju dobiti.

UEFA je kao rok postavila datum 30. juna kad bi domaće lige trebale dobiti prvake, ali veliki su izgledi da će se taj datum pomaknuti čak i do zadnjeg dana avgusta.

“Puno klubova Premiershipa želi da trenutna sezona završi odmah i da se nastavi čim se situacija popravi, čak i ako to znači da Liverpool ostaje bez naslova prvaka nakon 30 godina”, jučer je pisao ugledni The Athletic.

Međutim, danas engleski mediji pišu da je UEFA poslala strogo upozorenje klubovima – oni koji odluče prekršiti upute iz Niona i ponište cijelo prvenstvo, ostat će bez mjesta u Evropi iduće sezone.

Dogodi li se taj scenarij, ako recimo Englezi ponište sezonu (dovoljno je da 14 od 20 klubova Premiershipa tako odluči), a Liverpool ostane i nakon 30 godine bez titule, niko iz Premiershipa iduće sezone neće moći igrati evropska natjecanja.

Pretpostavlja se da će se zbog toga prvak ipak dobiti, makar na osnovi zatečenog stanja na tabeli uoči prekida. Dakle, i to je jedan od načina, ali u svakom slučaju sezona nigdje ne smije biti poništena.

Trenutno se jako malo toga zna. Poznato je jedino da nogometa u Engleskoj neće biti barem do 30. aprila i da će iduće nedjelje biti zakazana nova video-konferencija čelnika klubova lige i saveza na kojoj će se odlučivati o idućim potezima.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.