The Ring (sve o boksu)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Ko je po vama najbolji "teškaš" danas?

Joshua
31
24%
Wilder
9
7%
Fury
75
58%
neko drugi
14
11%
 
Ukupno glasova: 129

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Bundesliga » 09 mar 2024, 01:58

FCB1986 je napisao/la:
09 mar 2024, 01:49
Ma idu svi zbog love, ovaj ce veceras uzeti 20M, za to bi u UFC trebao se tuci nekoliko godina sa top ugovorom i pobjedjivati redom sve. Valja istrpiti i batine za ovakvu lovu
Ma nije ovo samo zbog love. Naravno da jeste to jedan od glavnih razloga, ali kao sto si i rekao zive u iluzijama. Misle da mogu boksati sa ovakvim bokserima tipa Joshua. Fury nema nokaut power kao Joshua ni blizu, pa je Ngannou bolje prosao. Smijesni su mu i ovi "treneri. " Pokriva strane, a po sredini uvijek otvoren za direkt. Tako ga je Joshua i slao u nokdaun par puta, pa onda preko ruke nokaut. Inace Joshua jako graciozan u pobjedi, podrzava Ngannoua, ne ponizava ga. Svaka cast.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Donnie Darko » 09 mar 2024, 01:59

Bundesliga je napisao/la:
09 mar 2024, 01:44
Ne bi ni Jones bolje prošao. MMA momci bi se trebali kloniti boksa, ovo je drugi svemir za njih. Kad ga ne ubi Joshua, jos kao govorili niko ne moze nokautirati Ngannoua hahaha.
jonesu je boks najslabiji atribut, logicno da ne bi bolje prosao

kao da se joshua usyk ili bilo ko ide hrvat sa joneson, ili bjj

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Bundesliga » 09 mar 2024, 02:03

Donnie Darko je napisao/la:
09 mar 2024, 01:59
jonesu je boks najslabiji atribut, logicno da ne bi bolje prosao

kao da se joshua usyk ili bilo ko ide hrvat sa joneson, ili bjj
Usyk ni ne govori da bi razbio nekog u MMA, to je razlika. Ovi iz MMA stalno govore da bi oni nekog u boksu prebili, zive u iluzijama. Jedino koga sam cuo da bi htio probati MMA je Wilder. Ngannou bi i protiv Wildera popusio direkt i bio nokautiran u boksu.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la ASD » 09 mar 2024, 02:06

Bundesliga je napisao/la:
09 mar 2024, 01:58
FCB1986 je napisao/la:
09 mar 2024, 01:49
Ma idu svi zbog love, ovaj ce veceras uzeti 20M, za to bi u UFC trebao se tuci nekoliko godina sa top ugovorom i pobjedjivati redom sve. Valja istrpiti i batine za ovakvu lovu
Ma nije ovo samo zbog love. Naravno da jeste to jedan od glavnih razloga, ali kao sto si i rekao zive u iluzijama. Misle da mogu boksati sa ovakvim bokserima tipa Joshua. Fury nema nokaut power kao Joshua ni blizu, pa je Ngannou bolje prosao. Smijesni su mu i ovi "treneri. " Pokriva strane, a po sredini uvijek otvoren za direkt. Tako ga je Joshua i slao u nokdaun par puta, pa onda preko ruke nokaut. Inace Joshua jako graciozan u pobjedi, podrzava Ngannoua, ne ponizava ga. Svaka cast.
Ne mogu tu treneri puno učiniti.
Nepravilne kretnje, bez eskiviranja glavom, pa onda tek jako loš gard kojeg je više panično pravio.
To su sve stvari koje se uče čitav život. Ne može te to ni najbolji trener na Svijetu naučiti za godinu dana.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Bundesliga » 09 mar 2024, 02:16

ASD je napisao/la:
09 mar 2024, 02:06
Ne mogu tu treneri puno učiniti.
Nepravilne kretnje, bez eskiviranja glavom, pa onda tek jako loš gard kojeg je više panično pravio.
To su sve stvari koje se uče čitav život. Ne može te to ni najbolji trener na Svijetu naučiti za godinu dana.
Slazem se sa svime sto si rekao. Samo ovdje mu je strategija bila ista kao i protiv Furya, dakle tako mu je receno da se bori. Isti gard, desna ruka ispred, lijeva pokriva lijevu stranu i otvoren potpuno po sredini. Ne treba se vise nikad boriti sa power puncherima u boksu dok ne nauci braniti direkt. Jer ce ga neko ubit. Sreca mu je pa i nema puno jakih udaraca.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Fuerza
Postovi: 1885
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Fuerza » 09 mar 2024, 03:09

Do kakvih je mečeva došao čovjek sa skorom 0-0 drago mi je da se ovako završilo. Mislim, svaka čast za Ngannoua što je uopšte došao do toga, ali mnogi pro bokseri koji su za Ngannoua doktori boksa moraju da čekaju u redu za borbe protiv Joshue i Furyja dok ova dvojica boksuju protiv MMA borca.
I eto šta se desi kad neko nije Fury koji je spreman da neozbiljno shvati meč, dođe Joshua koji je disciplinovaniji i jače udara i zamalo ubije Ngannoua u ringu.
Ngannou je samo nakratko zavarao ljude da se radi o nekoj klasi od boksera.

Avatar
Gumistucna
Postovi: 601
Pridružen/a: 29 mar 2019, 19:48
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Gumistucna » 09 mar 2024, 07:58

svaka čast Aj, Ngannou ako zeli nastavit s boksom,neka nađe kojeg journeymana,payday je dobio u ove dvije borbe.Al otkud niko ne komenatriše razočaravajuću predstavu Zhileija,čovjek misli s dva udarca dobit borbu
А " &, & ?
В ? ? &
Не $ свій & &
& " в &.
Slava Ukraini

Avatar
FCB1986
Postovi: 2662
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la FCB1986 » 09 mar 2024, 08:56

Boks je odavno postao cirkus, pare rade sve. Neki kozoyeb iz Arabije pravi plan ko ce s kim boksati. Profesionalni bokseri(Hrgovic recimo) ne mogu doci do prave borbe, a Francis dobije ovakva dva meca. Joshua dobije par borbi protiv drugorazrednih boksaca i vec se ga gura u mec za apsolutnega prvaka protiv Usyk/Fury.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la ASD » 09 mar 2024, 10:37

FCB1986 je napisao/la:
09 mar 2024, 08:56
Boks je odavno postao cirkus, pare rade sve. Neki kozoyeb iz Arabije pravi plan ko ce s kim boksati. Profesionalni bokseri(Hrgovic recimo) ne mogu doci do prave borbe, a Francis dobije ovakva dva meca. Joshua dobije par borbi protiv drugorazrednih boksaca i vec se ga gura u mec za apsolutnega prvaka protiv Usyk/Fury.
Hrgović je sam kriv. Skoro osam godina je prošlo od Ria i do sad je mogao izgraditi ime.
Ima samo Zhilei Zhanga kao jako ime koje je dobio, a gledaj mu zadnjih borbi (Mark de Mori, Demsey Mckean, Emir Ahmatović, Marko Radonjić). Ko su ti likovi?

Avatar
jestamaji
Postovi: 16528
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la jestamaji » 09 mar 2024, 10:53

boks je uvijek bio takav, važnije je imati dobru reklamu i dobrog promotera nego skor 20-0
hrgović će sigurno dobiti šansu ako nastavi pobjeđivati, svakako je prvi izazivač na IBF listi, ali dok god ima interesantnijih potencijalnih mečeva on je na čekanju. neće morati još predugo čekati

i onda kad popije batine nikom ništa :D

Avatar
alemsa
Postovi: 23950
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la alemsa » 09 mar 2024, 17:44

jestamaji je napisao/la:
09 mar 2024, 10:53
boks je uvijek bio takav, važnije je imati dobru reklamu i dobrog promotera nego skor 20-0
hrgović će sigurno dobiti šansu ako nastavi pobjeđivati, svakako je prvi izazivač na IBF listi, ali dok god ima interesantnijih potencijalnih mečeva on je na čekanju. neće morati još predugo čekati

i onda kad popije batine nikom ništa :D
Istina, no kod teskasa i stil ima uticaja, ako je "dosadan" dzaba mu sve to. A imas lika poput Gervonta Davisa koji ima sve stil, promociju itd. 29-0, 27 knockouta, ali nije teskas a i nea vise Manny i Mayweathera, da na slabiju diviziju stave vise svjetla, do sad bi sigurno cuo za njeg da je boxo prije 10-15 godina
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37577
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la tuzlak1987 » 09 mar 2024, 18:00

FCB1986 je napisao/la:
09 mar 2024, 08:56
Boks je odavno postao cirkus, pare rade sve. Neki kozoyeb iz Arabije pravi plan ko ce s kim boksati. Profesionalni bokseri(Hrgovic recimo) ne mogu doci do prave borbe, a Francis dobije ovakva dva meca. Joshua dobije par borbi protiv drugorazrednih boksaca i vec se ga gura u mec za apsolutnega prvaka protiv Usyk/Fury.
A Hrgovic ti je poznat kao najveci takticar u historiji boksa. Nije kriv ni njegov stil niti bilo sta drugo vec to sto je on citavu karijeru pravio scenarij da dobije protivnika koji je sigurna pobjeda i tako usminka omjer. Njegov omjer je kao da nije nikog ni dobio, zato i nece dobiti sansu. On nije dobio cak ni nikog solidnog, a sad bi da uzme pare.

Joshua je isti takav nakon Usyka malo nabija omjer i ubjedjuje sebe da je nesto.

Joshua da je dobio Usyka ovaj bi cekao 4 godine na revans jer bi Joshua bjezao od toga.

Avatar
Gumistucna
Postovi: 601
Pridružen/a: 29 mar 2019, 19:48
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Gumistucna » 09 mar 2024, 18:07

ASD je napisao/la:
09 mar 2024, 10:37
FCB1986 je napisao/la:
09 mar 2024, 08:56
Boks je odavno postao cirkus, pare rade sve. Neki kozoyeb iz Arabije pravi plan ko ce s kim boksati. Profesionalni bokseri(Hrgovic recimo) ne mogu doci do prave borbe, a Francis dobije ovakva dva meca. Joshua dobije par borbi protiv drugorazrednih boksaca i vec se ga gura u mec za apsolutnega prvaka protiv Usyk/Fury.
Hrgović je sam kriv. Skoro osam godina je prošlo od Ria i do sad je mogao izgraditi ime.
Ima samo Zhilei Zhanga kao jako ime koje je dobio, a gledaj mu zadnjih borbi (Mark de Mori, Demsey Mckean, Emir Ahmatović, Marko Radonjić). Ko su ti likovi?
i protiv zhanga mu je pobjeda najblaže rečeno sumnjiva
А " &, & ?
В ? ? &
Не $ свій & &
& " в &.
Slava Ukraini

Avatar
FCB1986
Postovi: 2662
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la FCB1986 » 09 mar 2024, 19:25

Ma bas zbog tih takticara bi ja volio da ima neko pravilo ugovaranja meceva, i da kako napredujes boris se sa boljim borcima, imao bi vise meceva izmedju najboljih. Ovako imas slucaj da bokseri sumnjive kvalitete imaju omjere po 20-0 i slicno. Ali to su samo zelje jbga gleda se isplativost.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la ASD » 09 mar 2024, 21:14

FCB1986 je napisao/la:
09 mar 2024, 19:25
Ma bas zbog tih takticara bi ja volio da ima neko pravilo ugovaranja meceva, i da kako napredujes boris se sa boljim borcima, imao bi vise meceva izmedju najboljih. Ovako imas slucaj da bokseri sumnjive kvalitete imaju omjere po 20-0 i slicno. Ali to su samo zelje jbga gleda se isplativost.
Mislim da to ne bi bilo zanimljivo. Ovako imamo dosta misterija šta bi bilo kad bi bilo, koje traju godinama.
U tom slučaju bi se sve razriješilo za godinu dana.

Avatar
alemsa
Postovi: 23950
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la alemsa » 09 mar 2024, 22:02

ASD je napisao/la:
09 mar 2024, 21:14
FCB1986 je napisao/la:
09 mar 2024, 19:25
Ma bas zbog tih takticara bi ja volio da ima neko pravilo ugovaranja meceva, i da kako napredujes boris se sa boljim borcima, imao bi vise meceva izmedju najboljih. Ovako imas slucaj da bokseri sumnjive kvalitete imaju omjere po 20-0 i slicno. Ali to su samo zelje jbga gleda se isplativost.
Mislim da to ne bi bilo zanimljivo. Ovako imamo dosta misterija šta bi bilo kad bi bilo, koje traju godinama.
U tom slučaju bi se sve razriješilo za godinu dana.
Bolje da se zna a ne kao Floyd i Manny. Floyd ga izbjegavo godinama i onda ono "reda radi". Svako hoce da vidi najboljeg protiv najboljeg u prime-u.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Fuerza
Postovi: 1885
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Fuerza » 09 mar 2024, 22:17

Predugo sve traje u boksu. Kad skontaš da su se Wilder i Joshua trebali boriti još prije 6 godina. Tad su obojica bili u primeu. Ovako i nema više smisla, Joshua se i dalje bori i na nivou je, ali po Wilderu se vidi da je jednom nogom u penziji.
Fury-Joshua daj Bože ikad da vidimo. I opet mi tu Fury više ne izgleda gladno, kao da su Wilder i Fury iscrpili sve iz sebe onom trilogijom.
Tolike godine dva boksera na vrhu svetskog boksa i ne dobiješ tu borbu nikad. Neshvatljivo.
Onda je čak i meč Crawford-Spence kasnio nekoliko godina, desio se tek kad se Spence izlupao autom, ali eto može se reći da smo dobili taj meč dok obojica nisu ostarili.

Avatar
alemsa
Postovi: 23950
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la alemsa » 14 mar 2024, 17:03

Fuerza je napisao/la:
09 mar 2024, 22:17
.
Jel vrijedno gledati Wardley vs Clarke 31og?

Ovsj Wardley 17-0, 16 KOs
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Fuerza
Postovi: 1885
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: The Ring (sve o boksu)

Post Postao/la Fuerza » 14 mar 2024, 17:32

alemsa je napisao/la:
14 mar 2024, 17:03
Fuerza je napisao/la:
09 mar 2024, 22:17
.
Jel vrijedno gledati Wardley vs Clarke 31og?

Ovsj Wardley 17-0, 16 KOs
Pa ja ću sigurno baciti oko na taj meč čisto jer su to dva nova britanska hype traina. Ne mislim da su haman neka klasa od boksera, ali za ljubitelje boksa solidan meč za ispratiti.
Htjeli to priznati ili ne Britanci solidno drže boks i u teškoj kategoriji a ni u nižim ne zaostaju, ima se kod njih gledati solidnog boksa.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.