Skijaski skokovi

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Neutral » 25 dec 2009, 13:22

Cool, hvala.

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la daffy » 27 dec 2009, 00:26

jbte prije nisam propustao ni jednu skakaonicu.. volio vise nego hljeba jesti.. dok su bili Schmit, Adam Malis, Sven Hanivald, Jane Ahonen.. znam da neki od njih jos uvijek skacu, ali i da su prave trube.. Hanivald je cinio cuda u Salt Lake City-u i nedugo nakon toga se povukao.. pametan.. ne bruka svoje ime kao sto to brukaju Schmit i Malis..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Neutral » 27 dec 2009, 11:32

Sven je onda sve pobijeđivao, i kada je najviše trebalo on padne. Šta ćeš, preletio čitavu skakaonicu, morao je pasti. Martin je dosta oslabio, nikako da se vrati u formu. Također Adam, kako je on skakao. Dosta je tu dobrih skakača i nadolazećih nada tip Morgenstern i Gregora.

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 11:34

Neutral je napisao/la:Sven je onda sve pobijeđivao, i kada je najviše trebalo on padne. Šta ćeš, preletio čitavu skakaonicu, morao je pasti. Martin je dosta oslabio, nikako da se vrati u formu. Također Adam, kako je on skakao. Dosta je tu dobrih skakača i nadolazećih nada tip Morgenstern i Gregora.
Martin se prolse godine bio vratio u formu pa zavrsio je 6 u svj kupu cak je bio drugi na svjetskom prventsvu na velikoj skakaonici,ove godine skace dobro ali nemoze da spojo 2 dobra skoka tako da dodje sa 20 na 10 ili padne sa 10 na dvadeset i neko mjesto :D :D :D

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Neutral » 27 dec 2009, 11:36

Hah, i Uhrmann , uvijek jedan dobar skok, onda loš, ili obrnuto. Ja sam uvijek volio Njemce. Jao prije, Harada ili kako li se prezivao te Martin, to je borba bila. Masahiko. Ima li i dalje Funaki najbolji stil u zraku, kako frajer leti. Tu je i Primoz Peterka :mrgreen:

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 11:38

Neutral je napisao/la:Hah, i Uhrmann , uvijek jedan dobar skok, onda loš, ili obrnuto. Ja sam uvijek volio Njemce. Jao prije, Harada ili kako li se prezivao te Martin, to je borba bila. Masahiko. Ima li i dalje Funaki najbolji stil u zraku, kako frajer leti. Tu je i Primoz Peterka :mrgreen:
Funaki se mislim oprostio vise ne skace ali tu su Kasai i Okabe,oni mogu bit očevi Schlirenzaueru,Bodmeru,Wanku :mrgreen: :mrgreen: Urhmann je doabr ove sezone mislim da je u svj kupu muedju privh 10 :D

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Neutral » 27 dec 2009, 11:39

Heh, ne pamtim kada sam gledao skokove, a prije sam ih redovno gledao. Nadam se da ću imati ako Bog da priliku da gledam turneju 4 skakaonica.

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 11:40

Neutral je napisao/la:Heh, ne pamtim kada sam gledao skokove, a prije sam ih redovno gledao. Nadam se da ću imati ako Bog da priliku da gledam turneju 4 skakaonica.
ja nisam ove godine ni jedno takmicenje propustio ni u ski skokovima ni u biathlonu, :D :D
Aman ce da dere na turneji u najboljoj je formi od zadnja 4 takmicenja on je 3 puta pobjedio jednom drugi bio ;)

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la daffy » 27 dec 2009, 11:41

Jakub Janda je prije 2,3 godine bio na vrhu i osvojio svjetsko cini mi se.. i od tada nisam nikad nista cuo o njemu.. to je malo glupo kod skokova, budes jedno vrijeme glavni i onda naglo padnes i nema te..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 11:44

daffy je napisao/la:Jakub Janda je prije 2,3 godine bio na vrhu i osvojio svjetsko cini mi se.. i od tada nisam nikad nista cuo o njemu.. to je malo glupo kod skokova, budes jedno vrijeme glavni i onda naglo padnes i :D :D nema te..
janda josh nastupa ali to nije ni sjena od onog sto je bio 2006 kada je osvojio svjetski kupi i novogodisnju turneju uvjek se vuce od 20-tog do 30-tog mjesta,vratio se jane Ahonen ali je u skroz slabvoj formi jedva se plasira u drugu seriju ,jos samo da se vrati Sven Hanavald i opwet stari dueli :D :D

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Neutral » 27 dec 2009, 11:48

Jakub je dobar bio, Čeh mislim. A skače li još Hautameki , mislim braća, mislim Matti i Jussie, tako nešto. Matti uvijek u samom vrhu ali nikako da eksplodira i da bude broj 1. Norvežani su jaki otkako ih je bio preuzeo onaj trener što je trenirao prije Fince. Ah, stara dobra vremena.

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 11:52

Neutral je napisao/la:Jakub je dobar bio, Čeh mislim. A skače li još Hautameki , mislim braća, mislim Matti i Jussie, tako nešto. Matti uvijek u samom vrhu ali nikako da eksplodira i da bude broj 1. Norvežani su jaki otkako ih je bio preuzeo onaj trener što je trenirao prije Fince. Ah, stara dobra vremena.
Mati jos skace ali slabo,norvezani su dobrii u provm dijelu sezone
Bjorn Einar Romoren je pobjedio na provm takmicenju u Kuusamu i treci je u svjetskom kupu i jos ih vodi Mika KOjakowski finac ;) Jussi Haumteaki ne ksace u svjetskom kupu,skace u europa kupu-to je slabije takmicenje tu skacu 2 timovi reprenzetacija

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Neutral » 27 dec 2009, 11:57

Da, odoh ja ići, bilo je lijepo prisjećati se malo skokova. Posebna priča su skijaški letovi hehe.

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 11:59

Neutral je napisao/la:Da, odoh ja ići, bilo je lijepo prisjećati se malo skokova. Posebna priča su skijaški letovi hehe.
Planicaaaaaa
Bjorn Einar ROmoren 239m 2005g :)
Ahonen skace 241m ali pada i ne priznaje se :D :D
Kulm Obersdorf Planica tri najvece letaonice ;) ;)

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la rob do bagro » 27 dec 2009, 13:03

Je li sutra Vierschanzentournee...gledam na txt-u na bht i ftv nema nista, da nema mozda na zdf-u ili ard, ako neko zna neka javi.
Ja navijam za svicarce i nijemce 8-)
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la reds_forever » 27 dec 2009, 18:26

rob do bagro je napisao/la:Je li sutra Vierschanzentournee...gledam na txt-u na bht i ftv nema nista, da nema mozda na zdf-u ili ard, ako neko zna neka javi.
Ja navijam za svicarce i nijemce 8-)
moguce da ce na BHTu biti ostale 3...postala je tradicija da prenose novogodisnju turneju...valjda nas nece razocarati ove sezone :?

edit :

za BHT 1.1.2010. - 13:45 Garmisch-PartenkirchenNovogodišnja turneja četiri skakaonice: Ski skokovi,prijenos

a tek ovo : 3.1 12:40 Zagreb: Svjetski kup u alpskom skijanju
Slalom (ž), 2. utrka, prijenos
13:35 Innsbruck: Novogodišnja turneja četiri skakaonice
Ski skokovi, prijenos

taman jedno iza drugog :)
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la The Game » 27 dec 2009, 18:38

rob do bagro je napisao/la:Je li sutra Vierschanzentournee...gledam na txt-u na bht i ftv nema nista, da nema mozda na zdf-u ili ard, ako neko zna neka javi.
Ja navijam za svicarce i nijemce 8-)
Pocinje u utorak, ne sutra (kvalifikacije)
Bice ti na Eurosportu (njemackom) sve skakaonice, kvalifikacije i barem 3-4 snimka za svaku.
A bice i na BHT-u u utorak iz Oberstdorfa: http://www.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=39&n=29.12.2009

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Neutral » 27 dec 2009, 18:40

Heh, ma redovno oni to prenose. Jao koliko je samo bilo slučajeva kada pobijedi neko u 3 od 4 skakaonice , pa ne bude prvak. ;)

Jedan pad i sve si zijanio.

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 18:41

rob do bagro je napisao/la:Je li sutra Vierschanzentournee...gledam na txt-u na bht i ftv nema nista, da nema mozda na zdf-u ili ard, ako neko zna neka javi.
Ja navijam za svicarce i nijemce 8-)
to robe isti smo :D :D :D Simon Aman Andi Kuettel Martin Schmit Pascal Bodmer...itd :D

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la MElloo » 27 dec 2009, 18:43

Neutral je napisao/la:Heh, ma redovno oni to prenose. Jao koliko je samo bilo slučajeva kada pobijedi neko u 3 od 4 skakaonice , pa ne bude prvak. ;)

Jedan pad i sve si zijanio.
jedino Sven Hanavald 4 od 4
Sigurd Pettersen je jednom 3-4 pobjedio i osvojio
a Adam Malysz je 2001g osvojio a nije ni jednom pobjedio tri puta drugi a jednom treci

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.