Skijaski skokovi

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
NekoNovi
Postovi: 200
Pridružen/a: 15 avg 2020, 02:12
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la NekoNovi » 04 feb 2024, 23:44

Dobi Welinger danas. Loš vikend za Krafta i prednost se malo smanjila. Valjalo bi da padne ispod 100 bodova pa da gledamo dramu u finalu na Planici.

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 06 feb 2024, 22:18

Nestabilni uvjeti čitav vikend u Wellingenu su dosta toga uvjetovali ,Kraft prvi dan nije ni prošao u 2.rudnu što se
nikad nije desilo ili jako rijetko , nije ni Kobayashi daleko, a do Planice ima još mnogo natjecanja.

A Peter Prevc na kraju sezone završava sa skokovima ,velika karijera sa onom neponovljivom sezonom 15/16 kad
je bio nedodirljiv,vjerovatno najbolji slovenski skakač iako je meni Peterka draži,bio je luđi. :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la jestamaji » 07 feb 2024, 13:11

đulaga je jedan i jedini :mrgreen: :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 16 feb 2024, 16:55

Čovjek koji ne skida osmijeh opet u glavnoj rundi SK. :tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la jestamaji » 17 mar 2024, 17:46

jel mi može neko objasniti otkad se pika svjetski rekord ako skakač(ica) ne ustane iz čučnja prije zelene ćize?

slika

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la jestamaji » 17 mar 2024, 18:37

naravno i ovi imbecili na skokovima pokušavaju sve nasilu promijeniti nebili našli dodatna tri gledaoca. čuj raw air, čuj prvi skokovi jedna serija a drugi tri :crazy:

koje proseravanje! treba im neko objasniti da je to marginalni sport koji se gleda u 5-6 zemalja bez ikakve šanse za više, da ga prestanu upropaštavati i to je to


ovaj vikersund je definitivno najcool skakaonica na touru! ono što je nekad bio bišofshofen sad je vikersund :thumbup:

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la branimir85 » 19 mar 2024, 17:31

jestamaji je napisao/la:
17 mar 2024, 17:46
jel mi može neko objasniti otkad se pika svjetski rekord ako skakač(ica) ne ustane iz čučnja prije zelene ćize?

slika

Ovdje zelena vjerovatno pokazuje koliko treba skočiti kako bi prestigla najbolju to tada.
Po slici govoreći vjerovatno je sletila blizu ravnog ,gdje je nemoguće izvesti telemark i ne znam zašto je čučanj
bitan ,dok ne dira površinu bilo kojim dijelom tijela.

U vezi ovog drugog ,prvi skokovi su imali samo jednu seriju jer je to nadoknada bila od prijašnjeg dana koji je otkazan
zbog vjetra,dok ovo sa 3. serije nije loše jer konkurencija letača je još manja i već nakon jednog skoka razlike su
ogromne između prvog i tridesetog.
Ne znam u čemu ti je problem s raw air ,mini norveška turneja gdje skakači dobiju i dodatni novac za pobjedu na
njoj ,a generalno ništa ne mjenja u ukupnom poretku jer bi se svakako skakalo.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la jestamaji » 20 mar 2024, 08:14

nije to ta linija, izguglo sam
ako ne ustane prije ćize skok važi ali se odbijaju tri poena za stil. ja odnekud imam u glavi da je prije bilo drugačije ali možda griješim

apropo problema, ma svi nešto izvode nasilu. nba uvodi in season turnir, ovi imaju sada mislim 4 ili 5 poluodvojenih takmičenja …sve nasilu ne bi li zaradili tri dolara više

Mukebir
Postovi: 271
Pridružen/a: 18 feb 2024, 18:05
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Mukebir » 21 mar 2024, 16:26

Do zelene linije se ocjenjuje skok i ista predstavlja ulazak u tzv. outrun zonu gdje možeš dodirnuti tijelom snijeg a da to ne utiče na konačnu ocjenu za stil. Rekord se dakle pika sve dok ne dodirnes snijeg prije ulaska u outrun zonu.
Ne znam koliko ima tačno da je uvedeno, ali se od sad za rekord skakaonice broji i ono sto se uradilo u kvalifikacijama i trening seriji.
Domen Prevc je prošle godine u Oberstdorfu na treningu letio 242 m i to je sada službeni rekord te letaonice.
Zaniolo és la meva gossa. Es folla a la seva mare al cony.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7220
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la TonySosa » 21 mar 2024, 16:51

Pa ova zelena linija je ono sto ubace da znas dokle ti treba za prvo mjesto s nekim prosjecnim ocjenama.

A ona druga linija je obicno od neke travčuge.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Mukebir
Postovi: 271
Pridružen/a: 18 feb 2024, 18:05
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Mukebir » 22 mar 2024, 16:13

Norvezani praktikuju farbanje ove donje linije.

Jesu opali skokovi. Evo na Planici sve neki prosječni letovi. Što je najgore ni ovi u vrhu organizacije takmičenja to ne dozvoljavaju. Dosadili su sa skracivanjem zaletista.
Zaniolo és la meva gossa. Es folla a la seva mare al cony.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la jestamaji » 24 apr 2024, 15:34

redbull ima ideje. . prvo su natjerali hiršera da se vrati a onda su kobajašiju napravili skakaonicu na islandu na kojoj bi trebao da skoči preko 300m ... nešto na fazon kipčogevog maratona ispod dva sata.

sve za reklamu!!!

Mukebir
Postovi: 271
Pridružen/a: 18 feb 2024, 18:05
Kontakt:

Re: Skijaski skokovi

Post Postao/la Mukebir » 24 apr 2024, 17:48

Rijoju 291 metar danas letio.
Zaniolo és la meva gossa. Es folla a la seva mare al cony.

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.