OKK Spars

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la InatSilniBosanski » 26 mar 2021, 22:50

Ghuraba je napisao/la:
26 mar 2021, 22:45
InatSilniBosanski je napisao/la:
26 mar 2021, 21:44
Ovaj Thomas igra za manje para od Pondsa sigurno, razlika je izgledna
Ne mogu da vjerujem kako i Spars i Sloboda uvijek fulaju s ovim Amerikancima.
bas tako . . .

ovo sto si napisao prije par dana sad je bas dobilo na snazi Ponds je teska fula
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la MElloo » 26 mar 2021, 22:56

Ghuraba je napisao/la:
26 mar 2021, 22:45
InatSilniBosanski je napisao/la:
26 mar 2021, 21:44
Ovaj Thomas igra za manje para od Pondsa sigurno, razlika je izgledna
Ne mogu da vjerujem kako i Spars i Sloboda uvijek fulaju s ovim Amerikancima.
Vakuf dovodi evo vec drugu sezonu bolje amere i od sparsa i slobode :mrgreen:

Avatar
shotokan1
Postovi: 162
Pridružen/a: 06 jul 2018, 20:09
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la shotokan1 » 26 mar 2021, 23:08

Pa dobro onda imamo fine šanse da uđemo u aba ligu i uz koje pojačanje da se ganja neka sredina tabele. Samo jako da se vrati košarka u naše Sarajevo
DAS IST WALTER

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4224
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Spars

Post Postao/la Ghuraba » 26 mar 2021, 23:12

MElloo je napisao/la:
26 mar 2021, 22:56
Ghuraba je napisao/la:
26 mar 2021, 22:45
InatSilniBosanski je napisao/la:
26 mar 2021, 21:44
Ovaj Thomas igra za manje para od Pondsa sigurno, razlika je izgledna
Ne mogu da vjerujem kako i Spars i Sloboda uvijek fulaju s ovim Amerikancima.
Vakuf dovodi evo vec drugu sezonu bolje amere i od sparsa i slobode :mrgreen:
Haha, tako nekako. Glavu dajem da bi i onaj mali Amer iz Zivinica bio korisniji od Pondsa i Stronga. :D

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la ovisnik » 26 mar 2021, 23:14

Loš izbor amerikanaca, Ponds tanak, Bashir ne registrovan, Sparse bi mogao koštati 1ABA lige, domaći igrači Kameni i Gegić igraju odlično, i iritantni Zahiragić solidno igra, Orelik konstantno dobar, ali im fale igrači upravo na ove dvije pozicije koje pokrivaju amerikanci, uz ovakvu njihovu igru i malu Kadijinu rotaciju, teško se može proći Studentski centar, jer su ovi pravo dobro pokriveni na svim pozicijama. Šteta, jer je ovo odlična prilika da se uđe u ABA1, a time bi se povećale šanse da Kameni i Gegić ostanu još jednu sezonu i da imamo pravu BiH ekipu u ABA ligi koja bi razvijala BiH igrače.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Mancini » 26 mar 2021, 23:17

Uglavnom negativne kritike a malo pozitivnih.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la InatSilniBosanski » 27 mar 2021, 09:30

Ghuraba je napisao/la:
26 mar 2021, 23:12
MElloo je napisao/la:
26 mar 2021, 22:56
Ghuraba je napisao/la:
26 mar 2021, 22:45


Ne mogu da vjerujem kako i Spars i Sloboda uvijek fulaju s ovim Amerikancima.
Vakuf dovodi evo vec drugu sezonu bolje amere i od sparsa i slobode :mrgreen:
Haha, tako nekako. Glavu dajem da bi i onaj mali Amer iz Zivinica bio korisniji od Pondsa i Stronga. :D
Mahlon Jones sjajan igrac brate sjajan, poceo u nekom desetom univerzitetu, problematicno odrastanje, dode na korak do G League, odbace ga i tamo dode u KK Bihac unisti sezonu sa 12 asistencija i 35 poena u prosjeku, sad u Zivinicama igra valjda dobro ali tamo loptu niko ne moze dobiti od Korkutovica. Sigurno bolji 2,3 puta od Pondsa.

ne razumijem bas Kadiju kao iskusnog strucnjaka da se odluci dovesti igraca iz Amerike koji ce na osnovu 2 minute u NBA uzimati podosta a nista ne nudi, uzasan igrac sa jednom kretnjom na terenu, siguran sam da u Madarskoj, Italiji i slicnim ligama ima dosta plejeva koji bi za iste pare prepisali ABA 2 pa Partizan je doveo pleja iz Poljske lige . . .
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Tiktaktoe » 27 mar 2021, 10:08

Kadija je jako los trener.

Prica se da se sa buzom zakrvio, i onda Selimović tjera buzu. Nihad je ocaran kadijom
Vrabac kriminalac

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Zabit » 27 mar 2021, 17:27

Ponds je bio igracina u koledzu. A za Selimovica i Kadiju me ne cudi, ipak je to ista vrsta ljudi. Provjereno znam da su igraci mnogo vise gotivili Dzemica, ali eto na kraju krajeva ako ovaj izbori ABA 1 ligu to je i najbitnije.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4224
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Spars

Post Postao/la Ghuraba » 28 mar 2021, 05:55

InatSilniBosanski je napisao/la:
27 mar 2021, 09:30
Mahlon Jones sjajan igrac brate sjajan, poceo u nekom desetom univerzitetu, problematicno odrastanje, dode na korak do G League, odbace ga i tamo dode u KK Bihac unisti sezonu sa 12 asistencija i 35 poena u prosjeku, sad u Zivinicama igra valjda dobro ali tamo loptu niko ne moze dobiti od Korkutovica. Sigurno bolji 2,3 puta od Pondsa.

ne razumijem bas Kadiju kao iskusnog strucnjaka da se odluci dovesti igraca iz Amerike koji ce na osnovu 2 minute u NBA uzimati podosta a nista ne nudi, uzasan igrac sa jednom kretnjom na terenu, siguran sam da u Madarskoj, Italiji i slicnim ligama ima dosta plejeva koji bi za iste pare prepisali ABA 2 pa Partizan je doveo pleja iz Poljske lige . . .
Ma uzimao je i u Zivinicama ponajvise suteva, ali oni su opet dosta ozbiljnija ekipa od Bihaca. Latifagic, Korkutovic i on su bili glavni igraci i pucali su na ulazak u Ligu12. Na kraju su izgubili nakon produzetaka u Hadzicima, a onda u Zivinicama prosuli prednost od 20-ak razlike. Mahlon se dolje poprilicno zapustio, ima poprilican visak kilograma, ali opet igra odlicnu kosarku. Jeste to nivo ispod, ali dovoljno je vidjeti kako frajer rutinski zavrsava na obrucu i sve ti odmah bude jasno.

Sto se tice Pondsa, dobar je on nekad bio. Medjutim, i kod njega je ocito da se udebljao, da je totalno nespreman i van takmicarskog ritma. Od takvih igraca nemas nikakvu korist kad ih dovedes ovako napola sezone.

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la InatSilniBosanski » 28 mar 2021, 09:37

Ghuraba je napisao/la:
28 mar 2021, 05:55
InatSilniBosanski je napisao/la:
27 mar 2021, 09:30
Mahlon Jones sjajan igrac brate sjajan, poceo u nekom desetom univerzitetu, problematicno odrastanje, dode na korak do G League, odbace ga i tamo dode u KK Bihac unisti sezonu sa 12 asistencija i 35 poena u prosjeku, sad u Zivinicama igra valjda dobro ali tamo loptu niko ne moze dobiti od Korkutovica. Sigurno bolji 2,3 puta od Pondsa.

ne razumijem bas Kadiju kao iskusnog strucnjaka da se odluci dovesti igraca iz Amerike koji ce na osnovu 2 minute u NBA uzimati podosta a nista ne nudi, uzasan igrac sa jednom kretnjom na terenu, siguran sam da u Madarskoj, Italiji i slicnim ligama ima dosta plejeva koji bi za iste pare prepisali ABA 2 pa Partizan je doveo pleja iz Poljske lige . . .
Ma uzimao je i u Zivinicama ponajvise suteva, ali oni su opet dosta ozbiljnija ekipa od Bihaca. Latifagic, Korkutovic i on su bili glavni igraci i pucali su na ulazak u Ligu12. Na kraju su izgubili nakon produzetaka u Hadzicima, a onda u Zivinicama prosuli prednost od 20-ak razlike. Mahlon se dolje poprilicno zapustio, ima poprilican visak kilograma, ali opet igra odlicnu kosarku. Jeste to nivo ispod, ali dovoljno je vidjeti kako frajer rutinski zavrsava na obrucu i sve ti odmah bude jasno.

Sto se tice Pondsa, dobar je on nekad bio. Medjutim, i kod njega je ocito da se udebljao, da je totalno nespreman i van takmicarskog ritma. Od takvih igraca nemas nikakvu korist kad ih dovedes ovako napola sezone.
mislis li ti iskreno da je Ponds u stanju popraviti igru i vratiti se u optimalnu formu, ja znam sigurno da su u Sparsima od njega ocekivali veliko pojacanje.
nisam upoznat za njegove ranije igre, ali cujem da je bio dobar i na koledzu i u G ligi, meni licno kod njega sto smeta je to sto prevede loptu preko pola, baca vecinom Gegicu ako igra i kroz reket bjezi u korner, pogledajte snimke slobodno dok je u igri tu kretnju ponavlja do beskonacnosti
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Drape » 29 mar 2021, 00:43


Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la InatSilniBosanski » 29 mar 2021, 09:53

Drape je napisao/la:
29 mar 2021, 00:43
:?: :?: :hmmmmm:
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4224
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Spars

Post Postao/la Ghuraba » 29 mar 2021, 14:17

InatSilniBosanski je napisao/la:
28 mar 2021, 09:37
mislis li ti iskreno da je Ponds u stanju popraviti igru i vratiti se u optimalnu formu, ja znam sigurno da su u Sparsima od njega ocekivali veliko pojacanje.
nisam upoznat za njegove ranije igre, ali cujem da je bio dobar i na koledzu i u G ligi, meni licno kod njega sto smeta je to sto prevede loptu preko pola, baca vecinom Gegicu ako igra i kroz reket bjezi u korner, pogledajte snimke slobodno dok je u igri tu kretnju ponavlja do beskonacnosti
Mislim da je definitivno u stanju da bude od koristi ovoj ekipi, pa makar to bilo kao sesti igrac s klupe. Da sam na Kadijinom mjestu, u domacoj ligi bih mu bar u 3 vezane utakmice dao po 25+ minuta i rekao mu da uzme 10+ suteva. Istovremeno bih trazio od njega da se maksimalno angazuje po pitanju popravljanja kondicije i fizicke spreme. Siguran sam da s klupe moze biti korisniji od Klavzara, Ilica, Memica i Polutka.

On je na koledzu bio zajedno s Amarom Alibegovicem i imao je strasne brojke (oko 20 ppf, 5 rpg i 5 apg, ako se ne varam). Taj isti Alibegovic je imao manje od 5 minuta u prosjeku, a sad je legitimni EC igrac u ponajjacoj ekipi tog takmicenja. Medjutim, ono sto sam ja vidio u hajlajtsima i onako na nekim klipovima mi se i ne svidja nesto previse. Ok, to sve moze itekako zavarati, ali ako na tim klipovima vecina toga budu pogodjene trojke, a on ovamo ima ispod 35% u sutu za tri, onda tu nesto ne stima. Takodjer, mislim da nisam vidio gotovo nijednu situaciju u kojoj je probio do kosa i rutinski zabio na postavljenu odbranu. Skoro sve su bile neke kontre i igra 2 ili 3 na 1.

Isto vazi i za Ahmeda, koji je sigurno bolji kosarkas od svih Sparsovih rezervi i zato mu se treba dati prilika. Ako ga ne budu mogli prijaviti za zavrsnicu aba2 lige, onda su ga dzaba doveli.

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Ethel » 29 mar 2021, 20:58

InatSilniBosanski je napisao/la:
29 mar 2021, 09:53
Drape je napisao/la:
29 mar 2021, 00:43
:?: :?: :hmmmmm:
Ako se ne varam zato sto Srbija ima maksimalan broj klubova u Aba 1...Mladost bi mogla igrati jedino protiv pretposljednjeg tima i to ako to bude Borac Cacak.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la InatSilniBosanski » 29 mar 2021, 23:39

Ethel je napisao/la:
29 mar 2021, 20:58
InatSilniBosanski je napisao/la:
29 mar 2021, 09:53
Drape je napisao/la:
29 mar 2021, 00:43
:?: :?: :hmmmmm:
Ako se ne varam zato sto Srbija ima maksimalan broj klubova u Aba 1...Mladost bi mogla igrati jedino protiv pretposljednjeg tima i to ako to bude Borac Cacak.
aha u tome je stvar . . .
ima li zvanican podatak igra li se jedna ili tri utakmice po seriji u jednoj utakmici Mladost sa ludim Dreschelom je tvrd orah
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la InatSilniBosanski » 29 mar 2021, 23:51

Ghuraba je napisao/la:
29 mar 2021, 14:17
InatSilniBosanski je napisao/la:
28 mar 2021, 09:37
mislis li ti iskreno da je Ponds u stanju popraviti igru i vratiti se u optimalnu formu, ja znam sigurno da su u Sparsima od njega ocekivali veliko pojacanje.
nisam upoznat za njegove ranije igre, ali cujem da je bio dobar i na koledzu i u G ligi, meni licno kod njega sto smeta je to sto prevede loptu preko pola, baca vecinom Gegicu ako igra i kroz reket bjezi u korner, pogledajte snimke slobodno dok je u igri tu kretnju ponavlja do beskonacnosti
Mislim da je definitivno u stanju da bude od koristi ovoj ekipi, pa makar to bilo kao sesti igrac s klupe. Da sam na Kadijinom mjestu, u domacoj ligi bih mu bar u 3 vezane utakmice dao po 25+ minuta i rekao mu da uzme 10+ suteva. Istovremeno bih trazio od njega da se maksimalno angazuje po pitanju popravljanja kondicije i fizicke spreme. Siguran sam da s klupe moze biti korisniji od Klavzara, Ilica, Memica i Polutka.

On je na koledzu bio zajedno s Amarom Alibegovicem i imao je strasne brojke (oko 20 ppf, 5 rpg i 5 apg, ako se ne varam). Taj isti Alibegovic je imao manje od 5 minuta u prosjeku, a sad je legitimni EC igrac u ponajjacoj ekipi tog takmicenja. Medjutim, ono sto sam ja vidio u hajlajtsima i onako na nekim klipovima mi se i ne svidja nesto previse. Ok, to sve moze itekako zavarati, ali ako na tim klipovima vecina toga budu pogodjene trojke, a on ovamo ima ispod 35% u sutu za tri, onda tu nesto ne stima. Takodjer, mislim da nisam vidio gotovo nijednu situaciju u kojoj je probio do kosa i rutinski zabio na postavljenu odbranu. Skoro sve su bile neke kontre i igra 2 ili 3 na 1.

Isto vazi i za Ahmeda, koji je sigurno bolji kosarkas od svih Sparsovih rezervi i zato mu se treba dati prilika. Ako ga ne budu mogli prijaviti za zavrsnicu aba2 lige, onda su ga dzaba doveli.
e svaka cast na ovome :thumbup:

dobra i objektivna analiza, kad sam malo bolje pogledao bas se vidi da se puno udebljao to je naravno krucijalni faktor kod jednog beka, takoder nasao sam info da je prosle godine trebao potpisati za Virtus Romu, nesto se izjalovilo u posljednji tren, moguce svakako da ima i do Kadije tesko je bas povjerovati da igrac takve reputacije ne moze biti dominantan u ABA 2 ligi

moze on naravno eksplodirati mada je po meni puno bolje rjesenje bilo dovodenje pleja sa iskustvom igranja u europi koji ima "garantovane" poene, za Ahmeda mislim da bi trebao biti instant pojacanje on je sjajan defanzivac zaista, u napadu cesto varira, zna poluditi, ali odbrana je na nivou. :cool:
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Ethel » 29 mar 2021, 23:59

InatSilniBosanski je napisao/la:
29 mar 2021, 23:39
Ethel je napisao/la:
29 mar 2021, 20:58
InatSilniBosanski je napisao/la:
29 mar 2021, 09:53


:?: :?: :hmmmmm:
Ako se ne varam zato sto Srbija ima maksimalan broj klubova u Aba 1...Mladost bi mogla igrati jedino protiv pretposljednjeg tima i to ako to bude Borac Cacak.
aha u tome je stvar . . .
ima li zvanican podatak igra li se jedna ili tri utakmice po seriji u jednoj utakmici Mladost sa ludim Dreschelom je tvrd orah
Sve se igra na jednu utakmicu...
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Spars

Post Postao/la Federer17 » 30 mar 2021, 00:51

Ethel je napisao/la:
29 mar 2021, 23:59
Sve se igra na jednu utakmicu...
Je li moguce da sam Edina i Koleta u njihovoj emisiji cuo da ce se igrati dvije utakmice, u kojima ce se gledati kos razlika (ako bude 1-1)?

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Ethel » 30 mar 2021, 00:56

Federer17 je napisao/la:
30 mar 2021, 00:51
Ethel je napisao/la:
29 mar 2021, 23:59
Sve se igra na jednu utakmicu...
Je li moguce da sam Edina i Koleta u njihovoj emisiji cuo da ce se igrati dvije utakmice, u kojima ce se gledati kos razlika (ako bude 1-1)?
Vidis moguce je, procitao sam to negdje na pocetku sezone ali sam mislio da nije tacno jer nije bilo zvanicno...

Moja greska onda :)
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.