ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1476
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la NerminFatic » 14 apr 2024, 06:51

jestamaji je napisao/la:
13 apr 2024, 23:39
jeli mi može neko objasniti šta se desilo na sinner-tsitaipas? nisam mogao gledati
vidim nisu mu zvali veliki aut. zar se ne provjerava trag lopte? ili je sinner nastavio igrati?
i jeli povreda u pitanju ili samo grčevi?
Nije stao (Sinner) kod velikog auta (ocigledno previse fin igrac) da jeste poveo bi 4:1 jer bi ball inspection mu dodijelio poen. To sto tuka Aurelie nije vidjela je drugi problem.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19264
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 14 apr 2024, 10:11

jestamaji je napisao/la:
13 apr 2024, 23:39
jeli mi može neko objasniti šta se desilo na sinner-tsitaipas? nisam mogao gledati
vidim nisu mu zvali veliki aut. zar se ne provjerava trag lopte? ili je sinner nastavio igrati?
i jeli povreda u pitanju ili samo grčevi?
3-1 za Sinnera u trećem setu i brejk lopta za dupli brejk, Cicipas drugi servis aut desetak centimetara, linijski ništa, debela kravetina u stolici ništa iako je imala savršenu poziciju i najlakšu liniju za gledati, Sinner vratio servis, izgubio poen, i nikom ništa

Evo auta u spojleru,
slika
A što se tiče fizičkih problema, grčevi su u pitanju, nije povreda, otkazale mu noge skroz
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2116
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la CAGarfia » 14 apr 2024, 14:15

Evo da se malo smijemo novim zvijezdama.
Sinner: “I won’t go to Madrid to win the tournament. I’d be happy winning one or two matches.”
I think it's not something worrying. Here a journalist who knows Carlos and who was present at today's training in Murcia, clarifies that Carlos no longer has an injury, that the medical tests carried out yesterday confirmed it. But the problem is that he still hasn't regained the confidence to hit the drive hard.
:rol: :rol: :rol:

Avatar
L-Train
Postovi: 18385
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la L-Train » 14 apr 2024, 14:55

Jel Rafa sigurno igra Barcelonu?
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16666
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 14 apr 2024, 14:58

L-Train je napisao/la:
14 apr 2024, 14:55
Jel Rafa sigurno igra Barcelonu?
Igra, jutros je na trenig setu dobio Rubleva 6-1 :D

Avatar
L-Train
Postovi: 18385
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la L-Train » 14 apr 2024, 14:59

ronaldo99 je napisao/la:
14 apr 2024, 14:58
L-Train je napisao/la:
14 apr 2024, 14:55
Jel Rafa sigurno igra Barcelonu?
Igra, jutros je na trenig setu dobio Rubleva 6-1 :D
:salut:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Licniznanstvenik
Postovi: 847
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Licniznanstvenik » 14 apr 2024, 15:37

ma Rafa kad kaže da je gotovo, onda je gotovo...
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16533
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 14 apr 2024, 16:14

rafa kofol igra alcaraz kobiva neigra … kino

Avatar
L-Train
Postovi: 18385
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la L-Train » 14 apr 2024, 16:19

Decko je u ozbiljnim problemima,u ovim godinama propustati toliki broj turnira je znak da nesto ne valja.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16666
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 14 apr 2024, 17:03

Propustao je i Rafa u njegovim godinama, previliki hajp se digao oko njega

Nego bravo Tsitsipas, drago mi je zbog njega da se vratio sa jednom velikom tituluom, al opet sa druge strane mi zao Ruuda da nije osvojio, uvijek je tu na kraju al nikad da se omrsi :)

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16666
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 15 apr 2024, 09:32

Prosla sedmica u Minhenu suncana i bas topla bila i sad iva sedmica kad je turnir je citava skoro kisa i bas ledeno vrijeme, opet ce biti organizatorima tesko da odrade turnir

Uopste mi nije jasno zasto stave turnir u minhenu u 4-om mjesecu kad se zna da je tu kisovito i hladno, izmjesti ga brate u 7-mi mjesec kad je Umag

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1024
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Zaniolo » 15 apr 2024, 10:05

ronaldo99 je napisao/la:
14 apr 2024, 17:03
Propustao je i Rafa u njegovim godinama, previliki hajp se digao oko njega

Nego bravo Tsitsipas, drago mi je zbog njega da se vratio sa jednom velikom tituluom, al opet sa druge strane mi zao Ruuda da nije osvojio, uvijek je tu na kraju al nikad da se omrsi :)
Grk ne bi ni uzeo da mu nije nasiljeno.

Sad ove Masterse kupe Sinner i Djokovic.

Rafa ce uzeti Barcelonu.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19264
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 15 apr 2024, 10:26

Monte Carlo je jedini turnir na svijetu gdje je teško, da ne kažem nemoguće, eksploatisati Stefanosov bekend i sve mane koje udarac nosi sa sobom. Štaviše, rekao bih da mu u ovako sporim uslovima, najsporijoj šljaci, bez nadmorske visine, bekend uopšte nije slabost, više je oružje. Ima dovoljno vremena da se namjesti na udarac i ne kasni sa zamahom, tako da nema defanzivnih problema kada se mora pomjerati u lijevu stranu, a ta velika količina topspina koju generiše na ovakvoj podlozi daje ogromnu efikasnost i prodornost.

Iako i kao takav, Sinner ga je razbio u 2. i 3. setu i zaslužio pobjedu da nije Aurelie nesposobna da vidi očigledan aut od 10 centimetara 3 metra ispred sebe.

Ali dobro hajde neka ga, treba touru što više kvalitetnih igrača.

Sudeći po ovim mini-insertima sa trening mečeva Nadala, djeluje mi da više ne može uopšte servirati sa starim motionom, nego je morao izbaciti napor stomačnih mišića u cijelom procesu servisa i sada defakto s mišićima na rukama generiše najveći dio snage, a ništa sa abdomenom, kao neki rekreativac. Nema uopšte onog prepoznatljivog odskoka tijela od podlogu poslije kontakta s lopticom. Na šta će to ličiti u pravim mečevima i koliko će mu osakatiti servis, vidjet ćemo.

Ostalo nije problem, kretanje djeluje jako solidno, tehnički nivo također, udara čisto po ovome što sam vidio.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Felixians4 » 15 apr 2024, 18:22

bodi123 je napisao/la:
15 apr 2024, 10:26
Monte Carlo je jedini turnir na svijetu gdje je teško, da ne kažem nemoguće, eksploatisati Stefanosov bekend i sve mane koje udarac nosi sa sobom. Štaviše, rekao bih da mu u ovako sporim uslovima, najsporijoj šljaci, bez nadmorske visine, bekend uopšte nije slabost, više je oružje. Ima dovoljno vremena da se namjesti na udarac i ne kasni sa zamahom, tako da nema defanzivnih problema kada se mora pomjerati u lijevu stranu, a ta velika količina topspina koju generiše na ovakvoj podlozi daje ogromnu efikasnost i prodornost.

Iako i kao takav, Sinner ga je razbio u 2. i 3. setu i zaslužio pobjedu da nije Aurelie nesposobna da vidi očigledan aut od 10 centimetara 3 metra ispred sebe.

Ali dobro hajde neka ga, treba touru što više kvalitetnih igrača.

Sudeći po ovim mini-insertima sa trening mečeva Nadala, djeluje mi da više ne može uopšte servirati sa starim motionom, nego je morao izbaciti napor stomačnih mišića u cijelom procesu servisa i sada defakto s mišićima na rukama generiše najveći dio snage, a ništa sa abdomenom, kao neki rekreativac. Nema uopšte onog prepoznatljivog odskoka tijela od podlogu poslije kontakta s lopticom. Na šta će to ličiti u pravim mečevima i koliko će mu osakatiti servis, vidjet ćemo.

Ostalo nije problem, kretanje djeluje jako solidno, tehnički nivo također, udara čisto po ovome što sam vidio.
Jest lijepo čitati tvoje analize. U srž. Rafu nikada ne otpisivati, na zemlji, nikada. Čak i ako on sam ne vjeruje.

Touru jako fali dubine od 20. do 100. pozicije mi se čini nikad oskudniji kvalitetom. Da se Thiem nije raspao, a nažalost i FAA, bilo bi OK. Fali i taj Amer superstar

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 16 apr 2024, 08:57

Tour kvalitetom od 20. do 100. mjesta nikad jači bio nije, nemoguće naći lošeg igrača sa lošim neki udarcem, manje više svi sve znaju da igraju, bukvalno nema laganog meča kojeg iko moze dobiti kao nekada kada ti tipa dodje C. Rochus na travu, Roddick na šljaku ili slično. Svi igraju u svim uslovima. Brutalno.

Avatar
L-Train
Postovi: 18385
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la L-Train » 16 apr 2024, 18:22

Ko bi rekao da ce mi nekada biti drago da gledam Rafana :D
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la forgempp » 16 apr 2024, 18:37

shminka je napisao/la:
16 apr 2024, 08:57
Tour kvalitetom od 20. do 100. mjesta nikad jači bio nije, nemoguće naći lošeg igrača sa lošim neki udarcem, manje više svi sve znaju da igraju, bukvalno nema laganog meča kojeg iko moze dobiti kao nekada kada ti tipa dodje C. Rochus na travu, Roddick na šljaku ili slično. Svi igraju u svim uslovima. Brutalno.
A i ispod 100. mjesta ima vrhunskih igraca, rekao bih do 300. mjesta je tour vrhunski. Danas je dosta teze pobijedit igraca izvan npr top100 nego sto je to bio slucaj prije 10-15 godina. Svi su fizicke zvijeri, svi su spremni i svi igraju, nema onih nekih kad ih vidis da se zacudis kako uopste zive od tenisa.
I Dzumhur je u nekom podcastu pricao o tome.



Inace Rafa danas vrlo dobar. Servis je problem ociti i vjerovatno ga u startu ne zeli toliko ni forsirati, ali protiv potencijalno jakih igraca ce to biti ogroman problem ako brzine ne budu vece, i prvi i drugi servis.

Razmjene klasika vrhunske, cak je i kretanje izuzetno bilo dns, ali treba sacekati mec protiv Demona da se vidi pravo stanje stvari protiv igraca iz ne tako davno TOP10.

Sve u svemu prelijepo ga je opet vidjeti. :salut:
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15737
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BosniaBoston » 16 apr 2024, 18:55

shminka je napisao/la:
16 apr 2024, 08:57
Tour kvalitetom od 20. do 100. mjesta nikad jači bio nije, nemoguće naći lošeg igrača sa lošim neki udarcem, manje više svi sve znaju da igraju, bukvalno nema laganog meča kojeg iko moze dobiti kao nekada kada ti tipa dodje C. Rochus na travu, Roddick na šljaku ili slično. Svi igraju u svim uslovima. Brutalno.
Eno favoriti mole boga da u žrijebu na RG ne vide Manarina, Bublika, Sheltona…
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
L-Train
Postovi: 18385
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la L-Train » 16 apr 2024, 19:06

BosniaBoston je napisao/la:
16 apr 2024, 18:55
shminka je napisao/la:
16 apr 2024, 08:57
Tour kvalitetom od 20. do 100. mjesta nikad jači bio nije, nemoguće naći lošeg igrača sa lošim neki udarcem, manje više svi sve znaju da igraju, bukvalno nema laganog meča kojeg iko moze dobiti kao nekada kada ti tipa dodje C. Rochus na travu, Roddick na šljaku ili slično. Svi igraju u svim uslovima. Brutalno.
Eno favoriti mole boga da u žrijebu na RG ne vide Manarina, Bublika, Sheltona…
:lol:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 16 apr 2024, 19:10

BosniaBoston je napisao/la:
16 apr 2024, 18:55
shminka je napisao/la:
16 apr 2024, 08:57
Tour kvalitetom od 20. do 100. mjesta nikad jači bio nije, nemoguće naći lošeg igrača sa lošim neki udarcem, manje više svi sve znaju da igraju, bukvalno nema laganog meča kojeg iko moze dobiti kao nekada kada ti tipa dodje C. Rochus na travu, Roddick na šljaku ili slično. Svi igraju u svim uslovima. Brutalno.
Eno favoriti mole boga da u žrijebu na RG ne vide Manarina, Bublika, Sheltona…
Favoriti nisu bez razloga favoriti, a ostali ce dobro da se oznoje da dobiju pomenuti trojac koji je generalno - odličan. Odlični teniseri.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia i 1 gost.