Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

denirob
Postovi: 81
Pridružen/a: 09 mar 2013, 23:06
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la denirob » 05 maj 2013, 22:40

ma ne gleda se broj stanovnika, gleda se uspjeh nacije i tacka. kad bi se gledo broj stanovnika sigurno su hr i srbija u vrhu. naravno kao sto vecina kaze USA je tito. amerikancima da je stalo do nogometa takodje bi preuzeli i taj sport al nije. toliko imaju para da zele napravit ligu neku super svjetsku ligu mogu u roku 2 godine i pokupovat sve najbolje igrace al fudbal tamo nije popularan. fudbal u americi igra djeca do 12 13 godina i onda stanu... ****. al nije fudbal jedini sport. dominiraju olimpijade uvjek, godinama, u kosarci su pojam. eto dovoljno je samo pogledat olimpijadu i broj medalja i dobijete tu odgovor ko je najveca sportska nacija na svijetu.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la DANTES » 09 maj 2013, 00:54

Crna Gora bez ikakve sumnje... po broju stanovništva oni su ko Luksemburg... a igraju na prvenstvima u košarci(imaju dva nba igrača i to baš igrača ne vodonose, + i ženska rekla im je dobra), u rukometu(žene su sila živa, muškaraci onako), u vaterpolu pa sami vrh, u fudbalu evo opet će u baraž... onda Ivan Strugar svi znate ko je, budućnost isto tako... treba napomenuti i da su Ivanovićka i Nole porijeklom iz cg...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

merdanovic
Postovi: 661
Pridružen/a: 28 avg 2012, 03:38
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la merdanovic » 09 maj 2013, 23:10

Ja mislim da je Srbija najuspiješnija u ekipnim sportovima obzirom na broj stavnonika.
Nogomet posjeduju ogroman kvalitet ali nisu složni zbog toga ih i nema nigdje.
Rukomet srebro.
Odbojka vrhunski rezultati u obe konkurencije.
Košarka 2 puta svjetski prvaci,par NBA igrača u ovom trenutku kroz zadnjih 20tak godina taj broj je daleko veći.
Tenis dovoljno je reći ime Novaka Đokovića.
Vaterpolo,Partizan 7 puta Europski prvak,sad koliko je Srbija ne znam ali isto ubijaju te su uz Hrvate i Crnogorce uvijek u borbi za zlato.
Također Crna Gora je vrijedna spomena,prvenstveno zbog košarke i rukometa(ženskog).
Hrvatska također dobra sportska nacija.
A u Bosni se još mnogo stvari mora da popravi da bi došli i rezultati kakve želimo,a siguran sam da možemo samo volje treba.

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Cepi1981 » 12 maj 2013, 23:07

Velika Amerika je prva u svjetu ne samo u sportu nego malte ne u svemu htjeli mnogi priznati ili ne to je cinjenica.
Pogledajte npr njihove univerzitetske like (ncaa I druge) tu se milioni vrte I te skole su giganti koji pune stadione od 70, 80 000 gledalaca
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
samovasposmatram
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 mar 2009, 20:47
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la samovasposmatram » 19 maj 2013, 14:25

Cepi1981 je napisao/la:Velika Amerika je prva u svjetu ne samo u sportu nego malte ne u svemu htjeli mnogi priznati ili ne to je cinjenica.
Pogledajte npr njihove univerzitetske like (ncaa I druge) tu se milioni vrte I te skole su giganti koji pune stadione od 70, 80 000 gledalaca
A jel se uspjeh mjeri po parama? po publici? ili po trofejama, medaljama? samo nako pitam reda radi.
WHUFC

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Cepi1981 » 19 maj 2013, 19:06

samovasposmatram je napisao/la:
Cepi1981 je napisao/la:Velika Amerika je prva u svjetu ne samo u sportu nego malte ne u svemu htjeli mnogi priznati ili ne to je cinjenica.
Pogledajte npr njihove univerzitetske like (ncaa I druge) tu se milioni vrte I te skole su giganti koji pune stadione od 70, 80 000 gledalaca
A jel se uspjeh mjeri po parama? po publici? ili po trofejama, medaljama? samo nako pitam reda radi.
Amerika koliko ulaze love u sport I nisu bas toliko uspjesni koliko bi trebali biti, ali isto obrcu veliku lovu najvecu lovu u kosarci, onda hokej, onda njihovi sportovi baseball I americki fudbal su najplaceniji...
Ako cemo mjeriti u medaljama recimo na olimpijati konstatno su prvi po broju medalja.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

denirob
Postovi: 81
Pridružen/a: 09 mar 2013, 23:06
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la denirob » 02 jul 2013, 03:55

kao prvo, te pare sto obrcu, obrcu u svoje sportove, i boli ih qrc za ostatak svijeta. znaci njihov ragbi, bejzbol, kosarka....
A jel se uspjeh mjeri po parama? po publici? ili po trofejama, medaljama? samo nako pitam reda radi.
covjek se samo dodo i cinjenicu da im skolske lige vrte vecu paru ( i kvalitet ) nego sve ostale lige u ostatku svijeta (izuzev nogometa naravno, al oni to neyebu). ali da, uspjeh se mjeri po trofejima i medaljama, a valjda je olimpijada tu da se mjere kvaliteti nacija u svakom mogucem sportu, pa po broju medalja na najvecem svjetskom sportskom takmicenju, amerika je DALEKO ispred ostatka svijeta ako nisi znao, po broju osvojenih medalja. i to ne samo zadnja olimpijada u londonu, nego SVAKA u zadnjih 50 godina (nisam 100%, mozda su kina il rusija bili bolji jednom, al cisto sumnjam). a na olimpijadi se mjere sportske nacije. kontash ono, trcanje, plivanje, skakanje, atletika, gimnastika, sportovi, fajtove, sve moguce...
tako ko sto vam je covjek reko, htjeli vi to priznat ili ne, amerika je daleko najuspjesnija nacija na svijetu. eh sad ako cemo mjerit po broju stanovnika, naravno crna gora, srrbija i hrvatska su mozda i top 3, a nas nema ni u top 300 :lol: (tuzno, ali istinito)

Avatar
iskratel
Postovi: 314
Pridružen/a: 26 jun 2012, 10:17
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la iskratel » 30 jul 2013, 13:05

Trenutno u godini 2013 najuspjesnija sportska nacija po broju stanovnika je Norveska. Slovenija je na 2.mjestu!
Ako gledamo samo zene, onda je Slovenija cak najuspjesnija sporstka nacija po broju stanovnika! Evo i stranica, koja se bavi time http://www.greatestsportingnation.com/p ... 13/results" onclick="window.open(this.href);return false;.

Ovo se sve zbroji na bazi 170 sportskih prvenstava, znaci od OI, SP, EP, etc etc.

Toliko samo malo, da se vise ne nagadja ko je najbolji i kako su CG, CRO, i SRB u top3 po broju ljudi u drzavi. Ove tri drzave uopce nisu medju najboljih 27 na svijetu. A tablica od 27 dalje vise ne pokazuje.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Kenonan » 30 jul 2013, 13:51

Pa ako racunaju pikado, bacanje pogleda u vis i trcanje u vrecama, onda da.

Postoje raznorazni sportovi, znamo svi koji su najbitniji, bar na nasim prostorima.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la edinjo-bih » 31 jul 2013, 13:18

izvinjavam se za OFF TOPIC, kako izgleda plan stvaranja vaterpolske reprezentacije BiH, znam da smo igrali onaj turnir u Sarajevu protiv Japana i da je onaj covjek iz Hercegovine koji je bio najaktivniji na stvaranju reprezentacije nazalost preminuo ako se nevaram jos prije 2-3 godine i da je onda bukvalno skoro sve stalo...

hvala!
selam

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la marconato » 17 sep 2013, 18:38

"Alucard" sa druge teme
Ma nema...Hrvatska je Bog i batina u sportu svima u regionu i tako će biti i u budućnosti. Srbija im je od ostalih najbliža ali su i oni nekoliko stepenica ispod. Ljude hoće uspjesi u sportovima i tačka! Najvjerovatnije im se i ovdje smiješi jedna od medalja. Svaka čast nema govora!
Ovo me bas potaklo da popisem i zbrojim medelja ove 2 drzave u kolektivnim sportovima! Naime, u obzir sam uzeo 5 najpopularnijih ekipnih sportova kako kod nas, tako i u Evropi - fudbal, kosarka, odbojka, rukomet i vaterpolo sa 3 najveca takmicenja - SP, EP i OI.

Srbija ukupno ima 40 medalja: 14 zlatnih, 10 srebrnih i 16 bronzanih.
Hrvatska ukupno ima 26 medalja: 6 zlatnih, 9 srebrnih i 11 bronzanih.

Srbija nema ni jednu medalju u fudbalu, a Hrvatska u odbojci.

U pojedinacnim uspjesima su ove 2 drzave takodje veoma uspijesne, ali je to malo teze prebrojati i popisati... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la dubrava » 17 sep 2013, 18:42

Jesi tu računao i žene i muškarce ili samo muškarce?
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

slobodnjak
Postovi: 881
Pridružen/a: 29 maj 2013, 23:34
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la slobodnjak » 17 sep 2013, 18:45

dubrava je napisao/la:Jesi tu računao i žene i muškarce ili samo muškarce?
Pa mislim da se nacija sastoji i od muškaraca i od žena... :D

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la dubrava » 17 sep 2013, 18:47

slobodnjak je napisao/la:
dubrava je napisao/la:Jesi tu računao i žene i muškarce ili samo muškarce?
Pa mislim da se nacija sastoji i od muškaraca i od žena... :D
Pa znam :D ali onda mu računica nije točna, niti vjerodostojna.
Hrvatska ženska odbojka ima 3 medalje (sva tri srebra), tamo devedesetih. Tako da, i ovo ostalo ostaje upitno :P :P
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la marconato » 17 sep 2013, 18:54

Samo sam muskarce racunao... :D
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la dubrava » 17 sep 2013, 18:55

marconato je napisao/la:Samo sam muskarce racunao... :D
Baš si gay :D :lol:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la marconato » 17 sep 2013, 18:56

The gay is ok... :D :lol:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
MaiBlajdri
Postovi: 79
Pridružen/a: 03 sep 2013, 23:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la MaiBlajdri » 17 sep 2013, 19:12

marconato je napisao/la:"Alucard" sa druge teme
Ma nema...Hrvatska je Bog i batina u sportu svima u regionu i tako će biti i u budućnosti. Srbija im je od ostalih najbliža ali su i oni nekoliko stepenica ispod. Ljude hoće uspjesi u sportovima i tačka! Najvjerovatnije im se i ovdje smiješi jedna od medalja. Svaka čast nema govora!
Ovo me bas potaklo da popisem i zbrojim medelja ove 2 drzave u kolektivnim sportovima! Naime, u obzir sam uzeo 5 najpopularnijih ekipnih sportova kako kod nas, tako i u Evropi - fudbal, kosarka, odbojka, rukomet i vaterpolo sa 3 najveca takmicenja - SP, EP i OI.

Srbija ukupno ima 40 medalja: 14 zlatnih, 10 srebrnih i 16 bronzanih.
Hrvatska ukupno ima 26 medalja: 6 zlatnih, 9 srebrnih i 11 bronzanih.

Srbija nema ni jednu medalju u fudbalu, a Hrvatska u odbojci.

U pojedinacnim uspjesima su ove 2 drzave takodje veoma uspijesne, ali je to malo teze prebrojati i popisati... ;)

Nema Srbija ni 1/3 tih medalja, kada je Srbija postala samostalna drzava, ona je daleko ispod Hrvatske, ovo je laz. Zar onda i Crna Gora ima toliko medalja ?
...jako mi je žal, s tebe nigdar orginal...

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la SiamoNoi » 17 sep 2013, 19:18

Ja se ispričavam sto skrecem s teme,ali zanima me imali gdje podataka o najboljim strijelcima,dodavačima,skakačima,blokerima itd.Ista stvar i za timove!?

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la marconato » 17 sep 2013, 19:38

MaiBlajdri je napisao/la:
marconato je napisao/la:"Alucard" sa druge teme
Ma nema...Hrvatska je Bog i batina u sportu svima u regionu i tako će biti i u budućnosti. Srbija im je od ostalih najbliža ali su i oni nekoliko stepenica ispod. Ljude hoće uspjesi u sportovima i tačka! Najvjerovatnije im se i ovdje smiješi jedna od medalja. Svaka čast nema govora!
Ovo me bas potaklo da popisem i zbrojim medelja ove 2 drzave u kolektivnim sportovima! Naime, u obzir sam uzeo 5 najpopularnijih ekipnih sportova kako kod nas, tako i u Evropi - fudbal, kosarka, odbojka, rukomet i vaterpolo sa 3 najveca takmicenja - SP, EP i OI.

Srbija ukupno ima 40 medalja: 14 zlatnih, 10 srebrnih i 16 bronzanih.
Hrvatska ukupno ima 26 medalja: 6 zlatnih, 9 srebrnih i 11 bronzanih.

Srbija nema ni jednu medalju u fudbalu, a Hrvatska u odbojci.

U pojedinacnim uspjesima su ove 2 drzave takodje veoma uspijesne, ali je to malo teze prebrojati i popisati... ;)

Nema Srbija ni 1/3 tih medalja, kada je Srbija postala samostalna drzava, ona je daleko ispod Hrvatske, ovo je laz. Zar onda i Crna Gora ima toliko medalja ?
Srbija je legitimni naslednik medalja ostvarenih u periodu od '92 pa nadalje, sto je i logicno s obzirom da je u sastavu sa Crnom Gorom imala 90+ % sportista koji su ostvarili te uspjehe + sto nisu svi porijekom iz Crne Gore Crnogorci, jer se 40 % stanovnistva u Crnoj Gori izjasnjava po nacionalnosti kao Srbi! ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.