Zdravlje - problem

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

dadnan
Postovi: 354
Pridružen/a: 02 jul 2010, 11:11
Kontakt:

Zdravlje - problem

Post Postao/la dadnan » 02 apr 2013, 11:27

Ovako. Posto sam vidio da nema ovakve teme vezane za zdravlje, volio bih napraviti ovu temu iz razloga sto i ja imam jedno pitanje.
Jest da ovaj portal nema veze sa zdravljem ljudi, ali jako mnogo korisnika ima svih zanimanja i siguran sam da kada neko pita neko pitanje kao sto ga ja sada imam da ce se naci barem neko ko bi mogao pomoci.

Sto se mene tice, imao bih jedno pitanje. Dakle, vec nekoliko dana sam imao problem da me boli malo u onom predjelu ispod oka, ali nista ozbiljno mi se nije cinilo. Mislio sam da je rijec o propuhu i slicno. Znate nas narod.
Medjutim, jucer mi se pocelo nesto i pojavljivati. Pomislio sam da je to ono sto se u narodu kaze jačmir. I posto me malko smeta i kad trepcem kao boli, odlucio sam da odem doktorici.

I tako sam danas otiso, i kaze mi da nije bas skroz bezazleno. Kaze nije obicni konjuktivitis ili sta vec (ne razumijem se mnogo u te bolesti) nego da je nesto pa promrmljala neki naziv i kaze nesto slicno je vjerovatno onoga sto u narodu kazu jacmir (sto sam i ja pomislio).
Eh sad, kaze mi isto tako da mi je mogla dat neke masti, kreme ili sta vec ali ne vjeruje da ce proci samo od sebe nego mi rekla da sutra ujutro odem ocnom da se to pogleda jer ce kaze morat pravit neki rez.

Eh sad mene zanima da li ima ovdje mozda neki doktor koji bi mozda znao otprilike kako to ide i funkcionise i koiko ozbiljno moze biti? I ovo vezano za rez, da li je bas neophodno buduci da ce vjerovatno ostat neki oziljak nakon toga a ako se moze za neki period uklonit mastima i tako to onda zasto to raditi, a i momak sam nisam neki stariji covjek, pa mislim da je olaksavajuca okolnost.
Pa eto ako ima neko ko bi bio voljan dati komentar vezano za ovo bio bih vrlo zahvalan.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Zdravlje - problem

Post Postao/la Monolog » 02 apr 2013, 11:35

Moj prijatelj je imao/ima taj problem. Još su njemu napočetku i doktori rekli da je propuh u pitanju i da će brzo proći. No, pogoršalo se i morao je operisati (ukloniti tu "kesicu"). Kreme i kojekakve masti mu nisu pomogle i operacija je bila jedino moguće rješenje. Problem je u tome što mu se još jednom vratilo, pa je ponovo operisao. Uglavnom, rečeno mu je da to nije opasno po život, ali je preporuka doktora kod kojih je išao (ne računajući gospodina zvanog Propuh :mrgreen: ) da se to što prije odstrani. ;) Što se tiče ožiljka, primjećujemo ga samo mi koji znamo da je išao na operaciju, dok ostali to ne vide. Eto, nadam se da sam ti barem malo pomogao. Sretno.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Zaključano

Natrag na “Diskusije”