2. Bundesliga - Cvajta

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koji klubovi će ostvariti ulazak u viši rang?

1) Schalke
19
26%
2) Werder
20
27%
3) St. Pauli
10
14%
4) Darmstadt
7
10%
5) Nürnberg
5
7%
6) HSV
12
16%
 
Ukupno glasova: 73

Avatar
ledar
Postovi: 3818
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la ledar » 19 mar 2024, 09:28

Ja mislim da bi, pogotovo Paulaneri koji su ove sezone odlična ekipa.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 19 mar 2024, 09:49

Ne mogu o njima nista konkretno reci jer ih nisam pratio mnogo,nisam ni očekivao St.Pauli i Kiel na prve dvije pozicije.
Fortunu i Hannover bih volio u BL ali izgleda teško da ce to biti,skoro pa nemoguce.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 30 mar 2024, 15:03

Kiel se nimalo ne šali oko borbe za BL.
Nakon današnje pobjede sve su bliži da sa St.Pauli izbore direktan plasman.
Fortuna se budi ali za drugo mjesto mislim prekasno.
Vidjet cemo sta jos mogu HSV i Hannover

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 31 mar 2024, 15:39

St.Pauli jednom nogom u BL.
Sve je izglednija borba Fortune,HSV-a i Hannovera za trece mjestoo i baraz za BL.
KSC i Furth polako ispadaju iz borbe za trece mjesto.
Na dnu je itekako zanimljivo.Od Wehena do Hanse vodit ce se velika borba koja ekipa ce uz Osnabruck direktno ispasti u 3 ligu,a koja ekipa ce igrati doigravanje za ostanak u 2 ligi.

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 15:58

Bože sačuvaj šta Dresden uradi sa skoro sigurnom promocijom iz 3. lige. Iako mislim da će ipak uz Regensburg završiti u prva dva, bruka da su se uopšte doveli u situaciju da se moraju osvrtati na Münster i Ulm.

U drugoj klasika, HSV je postao uklet kolektiv. Weltpokalsiegerbesieger je haman već ušao, Kiel jako blizu. Nadam se da će Hannover u relegaciju.

U obje "Abstiegskampf pur". Pogotovo u trećoj sa Duisburgom i Bielefeldom.. inače oni večeras igraju međusobni, to bi moglo biti interesantno.
The saddest thing in life is wasted talent.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 31 mar 2024, 16:16

Dresden ako nastavi sa igrom i ŕezuĺtatima kao zadnjih 5-6 utakmica ,trece mjesto ce im biti predaleko za 2-3 kola s obzirom na konkurenciju.
Ako je ijedna ekipa zaslužila biti u top2 po nekom progresu,to je svakako Ulm.
Munster nenormalno dobru seriju rezultata ima,samo je pitanje ko ce ih zaustaviti.
Uz Ulm ,želio sam u cvajtu Unterchahing/Saarbrucken ili Essen,ali nažalost daleko su te ekipe od borbe i za trece mjesto.
Regensburg nikako ne bih želio ponovo u cvajtu,ali izgleda da ce se vratiti.
Dresden ako i uspije,zadržat ce se jednu sezonu,tako smo navikli od njih.
Duisburg i Arminia ogromna razočarenja

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 16:39

Skroz si u pravu za Ulm. Definitivno su samo zbog tog nekog kontinuiteta dobrog rada iz proteklih godina zaslužili 2. ligu.

Ma iščupat će se Dresden. Imaju ozbiljnog trenera i realno bolju ekipu nego ova dva glavna konkurenta. Nakon prvog dijela sezone sam mislio da će lagano proći kroz ligu (a haman su i oni tako mislili). Očekivao sam recimo Regensburg negdje u ovoj njihovoj trenutnoj poziciji.

Al eto, fudbal je čudo, pogotovo švabski.

Volio bih i ja Haching i Essen.. kad je već 1860 miljama daleko od toga. Bielefeld mi je baš iznenađenje. Lagano durchgereicht - što Švabe kažu.
The saddest thing in life is wasted talent.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 31 mar 2024, 17:15

Da je više prisebnosti,rada,truda,želje,motiva-Dresden bi trebao igrati BL kao i klubovi K'lautern,Minhen 1860,Nurnberg,Hannover i Duseldorf.
Duisburg ili Arminia,vrlo vjerovatno jedna od ovih ekipa igrat ce u regionalnoj ligi,a u nekom scenariju moguce i obje.
Duisburg je još poslije zadnjeg ispadanja iz BL izgubio kompas,lutao 2-3 liga,da bi sad navihači docekali ovako nešto.
Ali preživjet ce,kad može jedan stadion Tivoli godinama igrati regionalnu ligu,mogu i zebre barem jednu sezonu.
Kad smo kod Tivolija,Ahen je vrlo blizu povratka u trecu ligu.
Imat cu omiljeni klub u trecoj ligi iduce sezone😃

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 17:49

Ma svakako. Ogromni su to klubovi, puni tradicije, navijača.. a baš ih je dosta u qrcu. Al uvijek je tako bilo, skoro svi su kroz historiju mali milion puta padali i dizali se, nije da im je nepoznat teren.

Tu te apsolutno razumijem. Onaj Aachen sa početka 2000tih ću pamtiti čitav život.. Vedo, Grlić, Landgraf, Schlaudraff, masa drugih ikona, liga bila beton, promocija, ludilo kup utakmice, atmosfera, još bilo onih emisija na DSF-u za sve to pratiti - ma baš fudbalska romantika 1/1. :mrgreen:

Još nekako Cottbus, da mi doživljaj bude potpun. :salut:
The saddest thing in life is wasted talent.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 31 mar 2024, 18:18

scholsey je napisao/la:
31 mar 2024, 17:49
Ma svakako. Ogromni su to klubovi, puni tradicije, navijača.. a baš ih je dosta u qrcu. Al uvijek je tako bilo, skoro svi su kroz historiju mali milion puta padali i dizali se, nije da im je nepoznat teren.

Tu te apsolutno razumijem. Onaj Aachen sa početka 2000tih ću pamtiti čitav život.. Vedo, Grlić, Landgraf, Schlaudraff, masa drugih ikona, liga bila beton, promocija, ludilo kup utakmice, atmosfera, još bilo onih emisija na DSF-u za sve to pratiti - ma baš fudbalska romantika 1/1. :mrgreen:

Još nekako Cottbus, da mi doživljaj bude potpun. :salut:
:D vidim iz posta u post da se kontamo,znamo kad su bila najbolja vremena u Bundeski😃.
Teško cemo dočekati Piplicin Cottbus u trecoj ligi,nije nemoguce,ali morat ce se do kraja dobro potruditi za prvo mjesto.
Za njih ce biti nakon sljedeceg kola,iduce dvije utakmice biti finalna karta za promociju.
Prvo igraju u Jeni -tesko gostovanje.
A zatim domaca utakmica protiv Greifswald,ekipe koja je trenutno prva.
Volio bih da se vrate,dosta dugo su i oni u regionalnoj.

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 18:59

Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 18:18
:D vidim iz posta u post da se kontamo,znamo kad su bila najbolja vremena u Bundeski😃.
Teško cemo dočekati Piplicin Cottbus u trecoj ligi,nije nemoguce,ali morat ce se do kraja dobro potruditi za prvo mjesto.
Za njih ce biti nakon sljedeceg kola,iduce dvije utakmice biti finalna karta za promociju.
Prvo igraju u Jeni -tesko gostovanje.
A zatim domaca utakmica protiv Greifswald,ekipe koja je trenutno prva.
Volio bih da se vrate,dosta dugo su i oni u regionalnoj.
Tačno imam flashbackove na onaj Hattrick pregled golova kad pročitam Aachen, Cottbus, Unterhaching i slične ikone tog doba. :mrgreen:

Nisu sigurno bez šansi. Pele Wollitz je tu, stari furač, moguće da ih naloži pa da uđu u neku seriju do kraja. Treba ispratiti svakako.
The saddest thing in life is wasted talent.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 31 mar 2024, 19:18

scholsey je napisao/la:
31 mar 2024, 18:59
Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 18:18
:D vidim iz posta u post da se kontamo,znamo kad su bila najbolja vremena u Bundeski😃.
Teško cemo dočekati Piplicin Cottbus u trecoj ligi,nije nemoguce,ali morat ce se do kraja dobro potruditi za prvo mjesto.
Za njih ce biti nakon sljedeceg kola,iduce dvije utakmice biti finalna karta za promociju.
Prvo igraju u Jeni -tesko gostovanje.
A zatim domaca utakmica protiv Greifswald,ekipe koja je trenutno prva.
Volio bih da se vrate,dosta dugo su i oni u regionalnoj.
Tačno imam flashbackove na onaj Hattrick pregled golova kad pročitam Aachen, Cottbus, Unterhaching i slične ikone tog doba. :mrgreen:

Nisu sigurno bez šansi. Pele Wollitz je tu, stari furač, moguće da ih naloži pa da uđu u neku seriju do kraja. Treba ispratiti svakako.
Dobra stara vremena,s nestrpljenjem se čekalo 15:30 subota i nedeljni termini :bow:
Ovo sad prati se,ali nije kao sto je bilo.
Osim niza navedenih ekipa ima tu još ekipa koje nedostaju a koje bi želio vidjeti u drugom ili trecem rangu:
Burghausen,Koblenc,Trier,Oberhausen,Offenbach,Siegen,Erfurt.
Cottbus ima sve u svojim rukama -nogama,do njih je najviše,s pobjedom u Jeni i domacoj pobjedi protiv Greifswalda,bili bi u dobroj situaciji da se vrate.
I prošle sezone su bili dobri,blizu ,ali nisu uspjeli.
Idemo još ovih par sedmica ispratiti Bundeske i regionall lige😎

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 20:02

Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 19:18
Dobra stara vremena,s nestrpljenjem se čekalo 15:30 subota i nedeljni termini :bow:
Ovo sad prati se,ali nije kao sto je bilo.
Osim niza navedenih ekipa ima tu još ekipa koje nedostaju a koje bi želio vidjeti u drugom ili trecem rangu:
Burghausen,Koblenc,Trier,Oberhausen,Offenbach,Siegen,Erfurt.
Cottbus ima sve u svojim rukama -nogama,do njih je najviše,s pobjedom u Jeni i domacoj pobjedi protiv Greifswalda,bili bi u dobroj situaciji da se vrate.
I prošle sezone su bili dobri,blizu ,ali nisu uspjeli.
Idemo još ovih par sedmica ispratiti Bundeske i regionall lige😎
Baš se bilo ko navijen. Beton su mi bili i oni dvoranski turniri preko zime. :bow:

Vjeruj da sad u ovim nižim ligama ima puno više ekipa koje me interesuju nego u prvoj Bundesligi. Odem i pogledati kad imam priliku.. i svako malo naletim na nekoga s kim imam slične konverzacije kao ovu s tobom - definitivno neponovljivo vrijeme.

Kraj sezone je posebno u Njemačkoj uvijek najjači. Specifična energija u borbama za promociju/opstanak, puno žara i borbe, uvijek neka luda dešavanja.. uživancija zagarantovana. :zviz:
The saddest thing in life is wasted talent.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 31 mar 2024, 20:21

scholsey je napisao/la:
31 mar 2024, 20:02
Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 19:18
Dobra stara vremena,s nestrpljenjem se čekalo 15:30 subota i nedeljni termini :bow:
Ovo sad prati se,ali nije kao sto je bilo.
Osim niza navedenih ekipa ima tu još ekipa koje nedostaju a koje bi želio vidjeti u drugom ili trecem rangu:
Burghausen,Koblenc,Trier,Oberhausen,Offenbach,Siegen,Erfurt.
Cottbus ima sve u svojim rukama -nogama,do njih je najviše,s pobjedom u Jeni i domacoj pobjedi protiv Greifswalda,bili bi u dobroj situaciji da se vrate.
I prošle sezone su bili dobri,blizu ,ali nisu uspjeli.
Idemo još ovih par sedmica ispratiti Bundeske i regionall lige😎
Baš se bilo ko navijen. Beton su mi bili i oni dvoranski turniri preko zime. :bow:

Vjeruj da sad u ovim nižim ligama ima puno više ekipa koje me interesuju nego u prvoj Bundesligi. Odem i pogledati kad imam priliku.. i svako malo naletim na nekoga s kim imam slične konverzacije kao ovu s tobom - definitivno neponovljivo vrijeme.

Kraj sezone je posebno u Njemačkoj uvijek najjači. Specifična energija u borbama za promociju/opstanak, puno žara i borbe, uvijek neka luda dešavanja.. uživancija zagarantovana. :zviz:
Nažalost druže prošla su vremena 2000-te,kada je sve bilo kako treba,pa i sportu.
Da nije Wolfsburga,za kojeg navijam jako dugo,i prije Džeka,BL ne bih pratio ovakvu kakva jeste ni pod razno,iako je Wolfsburg dosta slab poslije veličanstvenog Magatha.
2 i 3 liga,pronadje se svake sezone par ekipa koje se prate,a regionalne lige volim jer nažalost u njima igraju neke ekipe koje vrate u ta stara dobra vremena.

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 20:56

Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 20:21
Nažalost druže prošla su vremena 2000-te,kada je sve bilo kako treba,pa i sportu.
Da nije Wolfsburga,za kojeg navijam jako dugo,i prije Džeka,BL ne bih pratio ovakvu kakva jeste ni pod razno,iako je Wolfsburg dosta slab poslije veličanstvenog Magatha.
2 i 3 liga,pronadje se svake sezone par ekipa koje se prate,a regionalne lige volim jer nažalost u njima igraju neke ekipe koje vrate u ta stara dobra vremena.
E haj da čujem i da ih je neko naš gotivio u vrijeme Karhana, Jentzscha, Prägera, Klimowicza i ostale klape. :salut: :mrgreen:

Ma vala ne znam kako neko osim navijača Bayerna može pratiti prvu zadnjih godina. Ove donje su zakon.. što kažeš, nađe se uvijek neki highlight, a i nostalgija je čudo.
The saddest thing in life is wasted talent.

Amirutah1988
Postovi: 825
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Amirutah1988 » 31 mar 2024, 21:18

scholsey je napisao/la:
31 mar 2024, 20:56
Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 20:21
Nažalost druže prošla su vremena 2000-te,kada je sve bilo kako treba,pa i sportu.
Da nije Wolfsburga,za kojeg navijam jako dugo,i prije Džeka,BL ne bih pratio ovakvu kakva jeste ni pod razno,iako je Wolfsburg dosta slab poslije veličanstvenog Magatha.
2 i 3 liga,pronadje se svake sezone par ekipa koje se prate,a regionalne lige volim jer nažalost u njima igraju neke ekipe koje vrate u ta stara dobra vremena.
E haj da čujem i da ih je neko naš gotivio u vrijeme Karhana, Jentzscha, Prägera, Klimowicza i ostale klape. :salut: :mrgreen:

Ma vala ne znam kako neko osim navijača Bayerna može pratiti prvu zadnjih godina. Ove donje su zakon.. što kažeš, nađe se uvijek neki highlight, a i nostalgija je čudo.
:lol: Legendarni Simon Jentzsch,Topic,Klimovicz,Petrov,De Alessandro ,ehhhh to su bila vremena.....sjeti se tad Klasnica u Bremenu :bow: ,nema vise toga :nene:

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Kaunas » 31 mar 2024, 21:25

slika
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 21:43

Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 21:18
:lol: Legendarni Simon Jentzsch,Topic,Klimovicz,Petrov,De Alessandro ,ehhhh to su bila vremena.....sjeti se tad Klasnica u Bremenu :bow: ,nema vise toga :nene:
Jao kakvu je ljevicu imao Andres D'Alessandro. :bow: :bow:

Klasnić, Ailton i sav onaj šampionski Werder je legenda. Brutalna ekipa. Baš sam nedavno pisao kako me ovogodišnji Leverkusen nekako podsjeća na njihovo osvajanje titule.

@Kaunas, mislim da je grijeh staviti neki sastav Schalkea iz tog vremena bez Ebbe Sanda. :mrgreen:
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Kaunas » 31 mar 2024, 21:53

scholsey je napisao/la:
31 mar 2024, 21:43
Amirutah1988 je napisao/la:
31 mar 2024, 21:18
:lol: Legendarni Simon Jentzsch,Topic,Klimovicz,Petrov,De Alessandro ,ehhhh to su bila vremena.....sjeti se tad Klasnica u Bremenu :bow: ,nema vise toga :nene:
Jao kakvu je ljevicu imao Andres D'Alessandro. :bow: :bow:

Klasnić, Ailton i sav onaj šampionski Werder je legenda. Brutalna ekipa. Baš sam nedavno pisao kako me ovogodišnji Leverkusen nekako podsjeća na njihovo osvajanje titule.

@Kaunas, mislim da je grijeh staviti neki sastav Schalkea iz tog vremena bez Ebbe Sanda. :mrgreen:
Ovo je sastav protiv Kamen Ingrada kad su igrali u Kup Uefa, ocigledno je imao postedu. :mrgreen:

Kad si vec spomenuo Leverkusen


slika
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la scholsey » 31 mar 2024, 22:08

Kaunas je napisao/la:
31 mar 2024, 21:53
Ovo je sastav protiv Kamen Ingrada kad su igrali u Kup Uefa, ocigledno je imao postedu. :mrgreen:

Kad si vec spomenuo Leverkusen

slika
Sad vidim, Jakirović, Rendulić i Zekić svi skupa u sastavu Kamen Ingrada za ovu utakmicu. Nisam znao da su sve trojica baš u isto vrijeme negdje igrali skupa. Interesantno. :mrgreen:

Straaašni Vizekusen sa Reinerom Calmundom na vrhuncu. Stvarno je fudbalska tragedija što tih godina barem nešto nisu uzeli.. sklopljeni kao na manageru jbt, top ekipe.
The saddest thing in life is wasted talent.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.