U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

fanatik19
Postovi: 103
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la fanatik19 » 23 mar 2024, 15:42

ReX2 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:41
fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:39
U19 sam gledao neku vecer protiv izraela, golman im je sjebo utakmicu i danas je radi tog preselio na klupu. Bili su u najmanju ruku podjednaki i na 0 0 imali zicer al jbg kako to obicno bude stize kazna. Generalno smo u u19 repki zadnjih god od svih selekcija ponajbolji, takodjer smo u elitnoj rundi kval. Za euro ima mozda 2 godine sa Ivicom Barbaricem u odlucujucoj tekmi protiv Francuza izgubili 1 2 na slican nacin kao repka protiv ukrajine. Tad su igrali Sucic, Sakota, Bristric, Cuic.. Tako da ako negdje imamo talentovanih momaka to je sigurno ta generacija ali ocigledno da je u interesu da nam odu svi koji icemu valjaju
Ja sam prije elitne runde kazao da najvise nade polazem u juniore, a zbog Rascica sam se poselamio sa U17 i prije prvog zvizduka protiv poljaka.

Znas li ima li stream juniora?
Nema, trazio sam sad gdje sam gledao sinoc protiv Izraela. I to je prenosila neka Izraelska televizija..

Horoz
Postovi: 1629
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 23 mar 2024, 15:42

Nije Šakota talenat nivoa Alena Halilovića, možda bude bolji ali trenutno nije. On jedva da se izborio za minutažu u Slaven Belupu i ne treba sada pretjerivati i paranoisati.
Ne možemo mi svakog Hrvata teenagera koji upiše minute u HNL, zvati u seniore da ga osiguramo.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

ReX2
Postovi: 145
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX2 » 23 mar 2024, 15:46

fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:42
ReX2 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:41
fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:39
U19 sam gledao neku vecer protiv izraela, golman im je sjebo utakmicu i danas je radi tog preselio na klupu. Bili su u najmanju ruku podjednaki i na 0 0 imali zicer al jbg kako to obicno bude stize kazna. Generalno smo u u19 repki zadnjih god od svih selekcija ponajbolji, takodjer smo u elitnoj rundi kval. Za euro ima mozda 2 godine sa Ivicom Barbaricem u odlucujucoj tekmi protiv Francuza izgubili 1 2 na slican nacin kao repka protiv ukrajine. Tad su igrali Sucic, Sakota, Bristric, Cuic.. Tako da ako negdje imamo talentovanih momaka to je sigurno ta generacija ali ocigledno da je u interesu da nam odu svi koji icemu valjaju
Ja sam prije elitne runde kazao da najvise nade polazem u juniore, a zbog Rascica sam se poselamio sa U17 i prije prvog zvizduka protiv poljaka.

Znas li ima li stream juniora?
Nema, trazio sam sad gdje sam gledao sinoc protiv Izraela. I to je prenosila neka Izraelska televizija..
Steta. Prenose norvezani preko svog saveza, ali se mora platiti. Zohari. :facepalm:

Kobayashi
Postovi: 204
Pridružen/a: 09 okt 2020, 23:40
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Kobayashi » 23 mar 2024, 15:47

Vucevich je napisao/la:
23 mar 2024, 15:39
Admir Raščić

Trenersko iskustvo: FK Azot Vitkovići, BiH U17

16 utakmica: 2 pobjede (Bjelorusija, Andora), 6 remija, 8 poraza

:salut:

Smije li iko od novinara da to pita ove iz saveza na nekoj press konferenciji??
Da objavi detaljan clanak i analizu??

Iko??

Svi se boje da se ne zamjere nekome iz saveza. Pizde.

fanatik19
Postovi: 103
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la fanatik19 » 23 mar 2024, 15:49

Horoz je napisao/la:
23 mar 2024, 15:42
Nije Šakota talenat nivoa Alena Halilovića, možda bude bolji ali trenutno nije. On jedva da se izborio za minutažu u Slaven Belupu i ne treba sada pretjerivati i paranoisati.
Ne možemo mi svakog Hrvata teenagera koji upiše minute u HNL, zvati u seniore da ga osiguramo.
Poenta sto ti sad slijede utakmice od kojih rezultatski ne ocekujes nista i to je idealna prilika za isprobat mlade igrace koji su potencijalni reprezentativci a jednom momku kojem je ovo prva godina seniorskog iskustva kako treba izuzev par utakmica u zrinjskom prije nego sto je otisao u juniore dinama bi bio veliki izazov da igra protiv italije engleske madjarske njemacke. Ne mozemo mi druze cekat da se on proda u ligu petice il najbolje hrvatske klubove pa da ocekujemo da cemo borbu za kvalitetnog igraca dobit sa Hrvatskom koja je 10 svjetlosnih godina ispred nas. Uostalom, koliko smo nakaradan sistem dokaz ti je da npr neki Racic koji nije zajedno 5 tekma odigro u Gosku i Zvijezdi 09 dobija konstantno pozive i pocinje utakmicu protiv Slovenije kuci a Sakota prva 2 okupljanja mlade repke uopste ne bude pozvan a u Belupu u 1. Postavi nije igrao prvih par kola kad je poceo hnl. Koliko ocekuje Belupo od njeg dovoljno ti govori da su trazili od dinama kad su im prodali Hoxhu da se odreknu procenta od Sakotinog narednog transfera na koji su imali pravo s obzirom da je prije Belupa bio njihov igrac tako da stvarno ne znam o cemu pricate moramo s3 borit za svakog igraca a pogotovo ne smijemo tek tako propustit igraca kojeg nakon 20 utakmica seniorskog iskustva ni manje ni vise trazi klub iz lige petice(Lecce)

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 23 mar 2024, 15:57

https://sportsport.ba/fudbal/admir-rasc ... bih/447431

Sudimo ti sada, kretenu nepotistički.

Horoz
Postovi: 1629
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 23 mar 2024, 15:59

fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:49
Horoz je napisao/la:
23 mar 2024, 15:42
Nije Šakota talenat nivoa Alena Halilovića, možda bude bolji ali trenutno nije. On jedva da se izborio za minutažu u Slaven Belupu i ne treba sada pretjerivati i paranoisati.
Ne možemo mi svakog Hrvata teenagera koji upiše minute u HNL, zvati u seniore da ga osiguramo.
Poenta sto ti sad slijede utakmice od kojih rezultatski ne ocekujes nista i to je idealna prilika za isprobat mlade igrace koji su potencijalni reprezentativci a jednom momku kojem je ovo prva godina seniorskog iskustva kako treba izuzev par utakmica u zrinjskom prije nego sto je otisao u juniore dinama bi bio veliki izazov da igra protiv italije engleske madjarske njemacke. Ne mozemo mi druze cekat da se on proda u ligu petice il najbolje hrvatske klubove pa da ocekujemo da cemo borbu za kvalitetnog igraca dobit sa Hrvatskom koja je 10 svjetlosnih godina ispred nas. Uostalom, koliko smo nakaradan sistem dokaz ti je da npr neki Racic koji nije zajedno 5 tekma odigro u Gosku i Zvijezdi 09 dobija konstantno pozive i pocinje utakmicu protiv Slovenije kuci a Sakota prva 2 okupljanja mlade repke uopste ne bude pozvan a u Belupu u 1. Postavi nije igrao prvih par kola kad je poceo hnl. Koliko ocekuje Belupo od njeg dovoljno ti govori da su trazili od dinama kad su im prodali Hoxhu da se odreknu procenta od Sakotinog narednog transfera na koji su imali pravo s obzirom da je prije Belupa bio njihov igrac tako da stvarno ne znam o cemu pricate moramo s3 borit za svakog igraca a pogotovo ne smijemo tek tako propustit igraca kojeg nakon 20 utakmica seniorskog iskustva ni manje ni vise trazi klub iz lige petice(Lecce)
Razumijem ja, ali Šakota još nije standardni prvotimac Slaven Belupa, ekipe koja je na predposljednjem mjestu HNL. Mora postojati neki kriterij na osnovu čega ga zovemo, inače je to cirkus.
Rizik sa takvim igračima će uvijek postojati i to moramo prihvatiti. Sučića smo izgubili, ne zato što je poziv zakasnio, nego zato što smo mu dozvolili da se premišlja i vaga, kada je dobio poziv u našu A selekciju.
Ali ako Šakota bude standardan i do kraja sezone zabije dodatnih nekoliko golova, onda se možda i može pozvati.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Kobayashi
Postovi: 204
Pridružen/a: 09 okt 2020, 23:40
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Kobayashi » 23 mar 2024, 16:04

fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:49
Horoz je napisao/la:
23 mar 2024, 15:42
Nije Šakota talenat nivoa Alena Halilovića, možda bude bolji ali trenutno nije. On jedva da se izborio za minutažu u Slaven Belupu i ne treba sada pretjerivati i paranoisati.
Ne možemo mi svakog Hrvata teenagera koji upiše minute u HNL, zvati u seniore da ga osiguramo.
Poenta sto ti sad slijede utakmice od kojih rezultatski ne ocekujes nista i to je idealna prilika za isprobat mlade igrace koji su potencijalni reprezentativci a jednom momku kojem je ovo prva godina seniorskog iskustva kako treba izuzev par utakmica u zrinjskom prije nego sto je otisao u juniore dinama bi bio veliki izazov da igra protiv italije engleske madjarske njemacke. Ne mozemo mi druze cekat da se on proda u ligu petice il najbolje hrvatske klubove pa da ocekujemo da cemo borbu za kvalitetnog igraca dobit sa Hrvatskom koja je 10 svjetlosnih godina ispred nas. Uostalom, koliko smo nakaradan sistem dokaz ti je da npr neki Racic koji nije zajedno 5 tekma odigro u Gosku i Zvijezdi 09 dobija konstantno pozive i pocinje utakmicu protiv Slovenije kuci a Sakota prva 2 okupljanja mlade repke uopste ne bude pozvan a u Belupu u 1. Postavi nije igrao prvih par kola kad je poceo hnl. Koliko ocekuje Belupo od njeg dovoljno ti govori da su trazili od dinama kad su im prodali Hoxhu da se odreknu procenta od Sakotinog narednog transfera na koji su imali pravo s obzirom da je prije Belupa bio njihov igrac tako da stvarno ne znam o cemu pricate moramo s3 borit za svakog igraca a pogotovo ne smijemo tek tako propustit igraca kojeg nakon 20 utakmica seniorskog iskustva ni manje ni vise trazi klub iz lige petice(Lecce)
Bravo. Problem je nemanje mu.da. Jedino je nama problem pozvati momka od 17 18 godina. Nikome to drugom nije.
Mi bi sa 2 3 poziva mladim igračima dali svima neki vid ohrabrenja. A samim tim i da oni osjete kako je to biti dio A reprezentacije. Da mesto i nauce od starijih.

Evo nek mi neko kate kakva je razlika pozvati Sakotu sa jedne i Bilbiju ili tako nekoga ko ima 30+ godina sa druge strane. Svakako ih ne ubacujes u igru ili ti igraju garbage time.
Kod mladih bar mozes očekivati nesto da napreduju.

fanatik19
Postovi: 103
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la fanatik19 » 23 mar 2024, 16:07

Horoz je napisao/la:
23 mar 2024, 15:59
fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 15:49
Horoz je napisao/la:
23 mar 2024, 15:42
Nije Šakota talenat nivoa Alena Halilovića, možda bude bolji ali trenutno nije. On jedva da se izborio za minutažu u Slaven Belupu i ne treba sada pretjerivati i paranoisati.
Ne možemo mi svakog Hrvata teenagera koji upiše minute u HNL, zvati u seniore da ga osiguramo.
Poenta sto ti sad slijede utakmice od kojih rezultatski ne ocekujes nista i to je idealna prilika za isprobat mlade igrace koji su potencijalni reprezentativci a jednom momku kojem je ovo prva godina seniorskog iskustva kako treba izuzev par utakmica u zrinjskom prije nego sto je otisao u juniore dinama bi bio veliki izazov da igra protiv italije engleske madjarske njemacke. Ne mozemo mi druze cekat da se on proda u ligu petice il najbolje hrvatske klubove pa da ocekujemo da cemo borbu za kvalitetnog igraca dobit sa Hrvatskom koja je 10 svjetlosnih godina ispred nas. Uostalom, koliko smo nakaradan sistem dokaz ti je da npr neki Racic koji nije zajedno 5 tekma odigro u Gosku i Zvijezdi 09 dobija konstantno pozive i pocinje utakmicu protiv Slovenije kuci a Sakota prva 2 okupljanja mlade repke uopste ne bude pozvan a u Belupu u 1. Postavi nije igrao prvih par kola kad je poceo hnl. Koliko ocekuje Belupo od njeg dovoljno ti govori da su trazili od dinama kad su im prodali Hoxhu da se odreknu procenta od Sakotinog narednog transfera na koji su imali pravo s obzirom da je prije Belupa bio njihov igrac tako da stvarno ne znam o cemu pricate moramo s3 borit za svakog igraca a pogotovo ne smijemo tek tako propustit igraca kojeg nakon 20 utakmica seniorskog iskustva ni manje ni vise trazi klub iz lige petice(Lecce)
Razumijem ja, ali Šakota još nije standardni prvotimac Slaven Belupa, ekipe koja je na predposljednjem mjestu HNL. Mora postojati neki kriterij na osnovu čega ga zovemo, inače je to cirkus.
Rizik sa takvim igračima će uvijek postojati i to moramo prihvatiti. Sučića smo izgubili, ne zato što je poziv zakasnio, nego zato što smo mu dozvolili da se premišlja i vaga, kada je dobio poziv u našu A selekciju.
Iskreno, ne pratim Slaven Belupo u Hrvatskoj toliko, tek sam ga nedavno gledao protiv Dinama kad su izgubili 5 2 i to je to. Istina, nije se do kraja ustalio u 1. Postavi ali je u 70% meceva starter ali isto tako ni Sucic nije bio starter pa su ga htjeli zvat u A selekciju dok je imao tanku minutazu. Ja uopste nisam favorit bilo kojeg igraca ali ako j3 neko kvalitetan to se ne moze sakriti, a kvalitet na jucerasnjem debaklu protiv Slovenije je pokazalo svega 3 4 igraca među kojima je i on sam), a ostali izvadit qrac i popišat. Ko je gledao utakmicu jucer, zna sta govorim i ja samo upozoravam da se ne desi ista situacija kao sa Sucicem pa se shodno tome mi ovdje ne prepucavamo 3 dana sta kako i zasto. Odma vidjet s momkom na cemu smo hoces super neces cao prijatno ne trebas nam nikako.

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la mercurial » 23 mar 2024, 16:11

Kakav shupak je ovaj Rascic i onaj ko ga postavi...jel to onaj sto mu buraza roknuse ? Kriminalna familija. Mi sml definitivno drzava familija, **** Italiju. Ne trebaju nama vanjski neprijatelji pored ovakvih domacih izdajnika u savezu i oko njega.
Njegovo postavljanje za selektora je vrijedjanje inteligencije svih nas koji posteno radimo i placamo porez ovoj drzavi od cega i on dobija platu za svoj nerad. Znaci pljacka nas. Ima li ikakav kriterij za biti selektor u BiH ?? Moras li prije toga biti negdje trener ili neku licencu zasluziti ? Osvojiti barem jednom bar kadetsku ligu BiH..

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la h1a2s3o4 » 23 mar 2024, 16:12

Sheyi je napisao/la:
23 mar 2024, 12:13
Kad bi barem Federacija u saradnji sa klubovima investirala neku paru u razvoj igraca, prije svega u infrastrukturu i ljudstvo(skolovane i moderne strucnjake, kao i skolovanje mladih trenera), da se igraci razvijaju u Velezu, Sarajevu, Zeljeznicaru, Celiku, Slobodi i Jedinstvu, tako bi pokrili bosnjacki teritorij i da svaki klub ima za cilj okupiti talentovanu djecu iz tih krajeva i razvijati ih, vjerovatno rade tako i sad, ali to mora da bude na jednom vecem i boljem nivou, novi sistem, da se promjeni kompletna klupska politika bosnajckih klubova, da se forsiraju mladi igraci, mogli bismo prepisivati kako to rade u razvijenim zemljama, dakle, ne bi trebali izmisljati toplu vodu, ako imamo talentovanu djecu moras im pruziti idealne uslove i od istih ce nesto biti. Nesto bi se moralo poduzeti, jer je sve manje djece u drzavi, zato se mora poboljsati rad sa ovim sto imamo.
Pisao sam ja o tome nedavno kako nam treba suštinska promjena u pristupu i razmisljanjima.
Nova ili u našem slučaju prva funkcionalna strategija za razvoj fudbalera, pa su me razni pametnjakovići napali kako mi nemamo pare za to kao razvijene države kao da se očekuje da se odmah uloži 2 milijarde.

Da ne analiziramo budžet Federacije, evo da uzmemo kantonalne, pa čak i gradske ili općinse budžete. Koliko se tu sredstava izdvoji za nepostojeća(postoje samo na papiruI) ili stranacka udruženja za izvlacenje para, ili razna lovačka udruženja(čitaj kurvanje) bar da se dio tih sredstava preusmjeri za razvoj fudbalera to bi več bio pomak i uspjeh.

Da svaki nivo vlasti izdvoji po nešto za 4 godine bi to bila uzbiljna sredstva i nešto bi se napravilo, ali stas kad nas vode hadalji. Da su htjeli od rata do danas mogli su napraviti minimalno neki pristojan sistem, ali radije daj kurave i kradi od naroda.

A najgore i najgluplje je kad neko kaže da mi nemamo para. To je za zatvora.
h1a2s3o4 je napisao/la:
14 sep 2023, 21:16
Ja i dalje smatram da nama treba temeljna i radikalna reforma cjelokupnog sistema u Bosni i Hercegovini što se tiče fudbala. Nije ni loše što smo u ovakvoj situaciji, možda nekome i dođe u glavu da ovo ne vodi nigdje.

Treba nam višegodišnji plan oporavka i plan razvijanja mladih igrača. Nažalost, mislim da to nema ko ni predložiti, ni isplanirati, a još manje ima želje za provođenjem toga.

Naprimjer, današnja Belgija je produkt jednog takvog plana i dugoročnog razmišljanja.
How a small nation became a European football superpower
https://edition.cnn.com/interactive/202 ... -spt-intl/
The system wasn’t working.

By 2000, the Belgian national team had been stuck in a rut in international play for years. It had been two decades since its runner-up finish in the 1980 UEFA European Football Championship...

The problem was that there were limited options for young players to develop and funnel up into the elite ranks.
After the 2000 debacle, the Royal Belgian Football Association convened a working group to devise a plan to return the country to football prominence. Among those involved were Michel Sablon, then the technical director, and Werner Helsen, a former footballer-turned-sports scientist at the Catholic University in Leuven, just outside Brussels. Helsen was the first academic to apply the 10,000-hour rule, made popular by Malcolm Gladwell, to sports. Performance, he found, was linked to the number of practice hours. At the time, teenage footballers in Belgium practiced four or five times per week. (Games were often played on the weekend, which amounted to some 12 hours per week.) It wasn’t enough, Helsen thought. “We need to double the amount of practise,” he said.
They worked to establish “Top Sports Schools” across the country, where flexible curricula allowed students, beginning at age 13, to train for three hours every morning except Wednesdays. “The football training is integrated in the school plan, which means that these students can have a normal graduation,” Helsen said. Players would meet the threshold of 20 weekly hours—school and club commitments included—that Helsen believed was required for success.
https://bleacherreport.com/articles/278 ... um-process
Sablon commissioned the University of Louvain to carry out an extensive study on youth football in Belgium, which involved filming 1,500 matches across different age groups. He had worked closely with the clubs for some time, holding regular meetings with academy directors to exchange ideas and encourage them to contribute towards the changing face of Belgian football, but not everyone was convinced.

The university’s results, Sablon says, were a turning point. “That’s why we started with scientific analysis. If we showed the clubs the figures of young boys and girls playing at under-eight and under-nine, and they touched the ball twice in half an hour, no one can say that it’s good. We had the proof. We had the figures. And this was people who were known in football. The guy who made the analysis, Werner Helsen, was a player and a coach in the second division, so he’s a professor in university but also a real football man.”
https://www.theguardian.com/football/bl ... world-cup-

Mi čekamo nekog našeg Sablona. Čovjeka koji će uvesti bar neki sistem i red u naš fudbal.
Michel Sablon: The Man Who Re-Engineered Belgian Football
https://bleacherreport.com/articles/264 ... n-football

Dogan se blamira u onoj emisiji za utakmicu sa Islandom. Kaže, ograničava nas pravilo da igrači iz susjednih zamelja nisu stranci. OK, nije pravilo bajno, ali ko tebe sprečava da razvijaš igrače? Fudbal i jeste natjecanje/takmičenje, ako ti ne možeš proizvesti boljeg igrača na svom tržištu, onda o čemu pričaš?! Pusti klubove da uzmu igrača gdje mogu, jer neko ko ima pare neće da čeka nesposobne trenere da mu naprave igrača.
To pravilo treba i proširiti da bude još stranaca. Npr. sad je tri, neka bude pet.
Pa ja, ako će mladi igrači igrati samo radi merhameta nemoj ga ni stavljati!

Sve tražimo neke alibije. Nismo uspjeli igrača kako treba izbaciti od rata. Nikakvog plana.

Nema plana ni na klupskim nivoima, a da ne pricamo o nacionalnom gdje u Savezu sjede ljudi zadnje kategorije, bez ambicije i želje da išta promijene.
Na hajr da izađe sve ovo, svjetlo na kraju tunele se ne vidi. Samo mijenjati trenere A reprezentacije neće ništa donijeti, čak i pogoršava situaciju.

"Jarane nekako ovdje
Godine ti sporo lete
Ova zemlja ne trpi
Planere, vizionare i arhitekte
Predvidit' namjestit',
Ni'ko ovdje nema tu pamet"
Samo namjestit znamo :mrgreen:

ReX2
Postovi: 145
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX2 » 23 mar 2024, 16:12

❌ Poraz, 🇨🇿 (Q)
❌ Poraz, 🇵🇱 (Q)
❌ Poraz, 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
➖ Remi, 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
➖ Remi, 🇸🇮
❌ Poraz, 🇸🇮🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
❌ Poraz, 🇭🇺 (Q)
✅ Pobjeda, 🇦🇩 (Q)
➖ Remi, 🇧🇬 (Q)
❌ Poraz, 🇭🇷
❌ Poraz, 🇭🇷
✅ Pobjeda, 🇧🇾 (Q)
❌ Poraz, 🇷🇸 (Q)
➖ Remi, 🇮🇱 (Q)
➖ Remi, 🇦🇱
➖ Remi, 🇦🇱

:oops: :oops:

Avatar
redbull93
Postovi: 14408
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la redbull93 » 23 mar 2024, 16:12

Vucevich je napisao/la:
23 mar 2024, 15:57
https://sportsport.ba/fudbal/admir-rasc ... bih/447431

Sudimo ti sada, kretenu nepotistički.
Jedan od vecih poltrona najgoreg fudbalskog saveza u europi.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

RubikovaKocka
Postovi: 1138
Pridružen/a: 09 jun 2022, 12:41
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la RubikovaKocka » 23 mar 2024, 16:15

Koliko sam skontao otac od ovog tuhliba Raščića je u savezu ?

fanatik19
Postovi: 103
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la fanatik19 » 23 mar 2024, 16:17

Nikad mi ne mozemo znat sta se sve unutra desava i kakvi su to talovi. Šuta npr kapiten Goska svaku utakmicu igra u premier ligi po 90 minuta momak dobija naknadne pozive i sjedi na klupi jucer a ulazi neki Racic momak nije 10 seniorskih utakmica odigrao. Druga stvar i najveca enigma je Karic iz Zelje, lik je znaci dok je u lokomotivi bio i nije minute odigrao za pola godine konstantno dobijao pozive a sad kad igra standardno u zelji dobije naknadni poziv kad se desi ovo sa Sucicem(jos si u tom periodu imao i Basica kad su ga pozivali). Halo ???? O cemu pricamo mi i onda dodje Jankovic i kaze kako nam uzimaju igrace kako nam igraci ne igraju standardno u svojim klubovima i kako je to problem. Prvo pozovi igrace koji zasluzuju igrat a ne one koji ne mogu prismrdit Hrvatskoj i Srbiji i kojima reprezentacija dodje kao termin. Ne igraju ni u21 reprezentativci iz 1. Postave Slovenije svi u svojim klubovima standardno pa nekakav Cipot koji u Speziji nije odigrao 5 utakmica za citavu sezonu i igra utakmice svako 3 4 mjeseca kad je okupljanje u21 reprezentacije izgleda ko Mbappe protiv nas i daje nam gol i na Grbavici i u Sloveniji

Horoz
Postovi: 1629
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 23 mar 2024, 16:17

fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 16:07
Iskreno, ne pratim Slaven Belupo u Hrvatskoj toliko, tek sam ga nedavno gledao protiv Dinama kad su izgubili 5 2 i to je to. Istina, nije se do kraja ustalio u 1. Postavi ali je u 70% meceva starter ali isto tako ni Sucic nije bio starter pa su ga htjeli zvat u A selekciju dok je imao tanku minutazu. Ja uopste nisam favorit bilo kojeg igraca ali ako j3 neko kvalitetan to se ne moze sakriti, a kvalitet na jucerasnjem debaklu protiv Slovenije je pokazalo svega 3 4 igraca među kojima je i on sam), a ostali izvadit qrac i popišat. Ko je gledao utakmicu jucer, zna sta govorim i ja samo upozoravam da se ne desi ista situacija kao sa Sucicem pa se shodno tome mi ovdje ne prepucavamo 3 dana sta kako i zasto. Odma vidjet s momkom na cemu smo hoces super neces cao prijatno ne trebas nam nikako.
Kažem ti, razumijem šta hoćeš reći i u osnovu se slažem, ali mora postojati kriterij. Čak i kada igrača zovemo samo da bi ga osigurali.
Ne može se porediti igranje u Dinamu i Slaven Belupu, to je nebo i zemlja.
Ali ako Šakota bude napredovao do kraja sezone, ok. U ovom trenutku nije mogao i ne može biti pozvan, ne znam koliko loša iskustva da imamo.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 23 mar 2024, 16:17

RubikovaKocka je napisao/la:
23 mar 2024, 16:15
Koliko sam skontao otac od ovog tuhliba Raščića je u savezu ?
Jeste, on ga je i postavio za selektora. Zato i kažem, nepotistički kreten. Slika i prilika našeg fudbala.

slika

Horoz
Postovi: 1629
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 23 mar 2024, 16:20

Mi smo stvarno fenomen bijede i korumpiranosti. Da li igdje postoji ovakav narod? Dobro smo ikako živi, a i to je zahvaljujući drugima.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

fanatik19
Postovi: 103
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la fanatik19 » 23 mar 2024, 16:22

Horoz je napisao/la:
23 mar 2024, 16:17
fanatik19 je napisao/la:
23 mar 2024, 16:07
Iskreno, ne pratim Slaven Belupo u Hrvatskoj toliko, tek sam ga nedavno gledao protiv Dinama kad su izgubili 5 2 i to je to. Istina, nije se do kraja ustalio u 1. Postavi ali je u 70% meceva starter ali isto tako ni Sucic nije bio starter pa su ga htjeli zvat u A selekciju dok je imao tanku minutazu. Ja uopste nisam favorit bilo kojeg igraca ali ako j3 neko kvalitetan to se ne moze sakriti, a kvalitet na jucerasnjem debaklu protiv Slovenije je pokazalo svega 3 4 igraca među kojima je i on sam), a ostali izvadit qrac i popišat. Ko je gledao utakmicu jucer, zna sta govorim i ja samo upozoravam da se ne desi ista situacija kao sa Sucicem pa se shodno tome mi ovdje ne prepucavamo 3 dana sta kako i zasto. Odma vidjet s momkom na cemu smo hoces super neces cao prijatno ne trebas nam nikako.
Kažem ti, razumijem šta hoćeš reći i u osnovu se slažem, ali mora postojati kriterij. Čak i kada igrača zovemo samo da bi ga osigurali.
Ne može se porediti igranje u Dinamu i Slaven Belupu, to je nebo i zemlja.
Ali ako Šakota bude napredovao do kraja sezone, ok. U ovom trenutku nije mogao i ne može biti pozvan, ne znam koliko loša iskustva da imamo.
Nisam ja ni rekao za ovo okupljanje nego za naredna gdje cemo svakako od 8 utakmica barem pola izgubiti bilo da igra on ili neko drugi. Cilj je osigurat igraca a ne dozvolit da se udje u borbu s Hrvatskom koja je u startu izgubljena ako postane ponajbolji igrac HNL-a.

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la mercurial » 23 mar 2024, 16:23

Sto se tice ulaganja Federacije i kantona u nas Sport. USK nema nijednog terena da valja ni za fudbal ni za kosarku. O drugim sportovima da ne govorim. A to je kanton sa 300 hiljada Bosnjaka domoljuba. 30 godina od rata. Djeca nemaju gdje trenirati nikakve sportove.
Kod nas je politika u sportu. Politika bira kantonalne odbore koji biraju ljude u savezu na pozicije. I onda ti ovakve fukare poput rascica ili durica odlucuju o nasem fudbalu, a ljudi koji nesto znaju o fudbalu kao npr bolic, glavas, barbarez ne mogu prismrditi.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.