Utakmice SP-a na TV kanalima

O navijačima, zanimljivostima, sličice, TV prijenosi, prognoze, takmičenja forumaša i druge zabavne teme.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
Otelo
Postovi: 33515
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Otelo » 10 maj 2014, 13:59

BHT ce da prenosi sve tekme dana tj. od one prve u 18h do zadnje u ponoc ?


Sve osim toga bi bilo razocarenje i mora da bude u digitalnom signalu da bi to licili na nesto ;)
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Padovan
Postovi: 12650
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Padovan » 10 maj 2014, 14:20

Vjerovatno kao i do sad idu sve utakmice (osim 3.kolo grupa kad se igraju utakmice u isto vrijeme), ovaj put će biti više programa, jer smo i mi učesnici :) .

Ja se nadam da će BHT1 napokon oduševiti, dobro su odradili doček iz Litvanije, Spaho dominirao :mrgreen:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la BelminM23 » 10 maj 2014, 14:23

Otelo je napisao/la:BHT ce da prenosi sve tekme dana tj. od one prve u 18h do zadnje u ponoc ?


Sve osim toga bi bilo razocarenje i mora da bude u digitalnom signalu da bi to licili na nesto ;)
Uvijek je i bilo tako sve utakmice su prenošene, samo sad kako će raditi one zadnje utakmice u grupi kada budu 2 u istom terminu to ne znam, prije su radili zajedno sa FTV i RTRS pa su FTV i RTRS radili jednu a BHT1 drugu...

Avatar
jestamaji
Postovi: 16533
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la jestamaji » 10 maj 2014, 14:23

BHTV nije još nikad ništa na nivou odradila kad je fudbal u pitanju, ali nije niko kod nas, tako da ja ne bi tu ništa posebno očekivao

btw gledao sam prije par sedmica u brazilu najave brazilske televizije kako će oni raditi svjetsko, to je i ako održe 50% onoga što su najavili da ti se zaledi krv u žilama.

Avatar
Interista
Postovi: 2760
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Interista » 10 maj 2014, 16:18

Sta im vrijedi digitalna oprema kad im komentatori nisu ni za k. prave uspavanku od svake utakmice hajd donekle mogu trpiti Igora ali onu dvojicu Suku primjer kad padne gol kaze gollll i 10 sekundi sutnje pa onda ediiiin dzekoooo i opet sutnja.. Spaho ubija sa ć ć za utakmicu se mozda pripremaju pola sata prije meca iznesu neke osnovne podatke i nista posebno..

Avatar
Lillard
Postovi: 26300
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Lillard » 12 maj 2014, 15:27

Pripremite se za Brazucu! Tijekom Svjetskog prvenstva u Brazilu kroz emisije na Drugom programu HRT-a iz zagrebačkog studija vodit će vas Bruno Kovačević i Viki Ivanović, uz sjajne nogometne stručnjake Igora Štimca, Roberta Prosinečkog, Elvisa Scoriju i Antona Samovojsku. Tu je i naš brand s rubrikom Oko sokolovo, dubrovački gospar Mateo Beusan.

Posebna ekipa HRT-a i HR-a bit će uz hrvatsku nogometnu reprezentaciju u kampu i na stadionu gdje će Vatreniigrati svoje susrete. Ta slatka zadaća pripala je Mili Horvat i Robertu Jelečeviću kao televizijskim, odnosnoSrđanu Fabijancu, Marku Šivaku i Davoru Luliću kao radijskim novinarima.

Osim voditelja projekta Drage Ćosića, komentatorsku ekipu čine još Stjepan Balog, Marko Šapit, Krešimir Čampa i Saša Sušec.

Bit će to prvi pravi multimedijski događaj koji će HRT pratiti na svim platformama i razinama. Uz izravne prijenose i live stream, prvi će se put jedan tako veliki događaj naći i na zaslonima tzv. pametnih telefona s posebnom aplikacijom.
:damn:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Elegant » 12 maj 2014, 15:46

Nasi su nesposobni za bilo sta, kad oni dva mjeseca pred SP obezbjeđuju opremu i tu digitalizaciju da uopste mozemo gledati SP sta imas dalje pricati. A neko ocekuje neke izvjestaje non-stop, da se prati medijski i ne znam ti sta vise.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12579
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la dr.van nostrand » 12 maj 2014, 16:04

Lillard je napisao/la:
Tijekom Svjetskog prvenstva u Brazilu kroz emisije na Drugom programu HRT-a iz zagrebačkog studija vodit će vas Bruno Kovačević i Viki Ivanović, uz sjajne nogometne stručnjake...
:damn:
:rol: :rol:
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Unofficialpage » 13 maj 2014, 21:58

BHRT traži 0,50 KM za HD sliku. Znao sam da će nešto ovako biti. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
edo07
Postovi: 1813
Pridružen/a: 01 jul 2008, 11:15
Kontakt:

Re: Odg: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la edo07 » 13 maj 2014, 22:13

Unofficialpage je napisao/la:BHRT traži 0,50 KM za HD sliku. Znao sam da će nešto ovako biti. :mrgreen:
Nece ni jedan jedini kablovski operater pristati na ovo...na kraju ce sami sebe zeznuti

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Elegant » 13 maj 2014, 22:17

Bojim se da cemo na kraju ostati i bez ovog analognog prijenosa a ne digitalnog.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la 123456 » 13 maj 2014, 22:38

Elegant je napisao/la:Bojim se da cemo na kraju ostati i bez ovog analognog prijenosa a ne digitalnog.

Pa srusili bi i Sivi dom i sve operatere :njanjanja:
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
RockyMaivia
Postovi: 656
Pridružen/a: 07 jan 2014, 12:21
Lokacija: Kod RAje...
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la RockyMaivia » 13 maj 2014, 22:43

Mogu zamisliti gostiju:Konjic,Glavas :urnebes: :urnebes: :rol: :rol: :rol:
StarMo nije skutorija...

Avatar
kanarinac
Postovi: 2736
Pridružen/a: 28 jun 2011, 22:53
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la kanarinac » 13 maj 2014, 22:47

[quote="RockyMaivia"]Mogu zamisliti gostiju:Konjic,Glavas :urnebes: :urnebes: :rol: :rol: :rol:[/quotepa ja hrvatima ja zanimljiv stimac prosinecki a nama nase legende sus mijesne konjic glup glavas jos gluplji bolic pojma nema niko nam ne godi al zato nam godi stimac i ostala bagra na hrt halal vam ****
Samo Sarajevo

Avatar
Saurman
Postovi: 29512
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Saurman » 13 maj 2014, 22:47

Standardna postavka gostiju dovodiće ih dok ne umru u studiju,Glavaš,Konjić a jedno vrijeme je bio i Alispahić. :lol:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Head
Postovi: 12367
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Head » 14 maj 2014, 00:09

Bice sad tu i Blazevic ko da gledam.
1946

Avatar
soxx
Postovi: 13596
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la soxx » 14 maj 2014, 00:12

Hocel biti ovi nasi kanali digitalni ? Ako ne, nek se pobiju svi medjusobno. Bolje da su pustili Face da prenosi.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la DukeOfWellington » 14 maj 2014, 00:24

Prije nekog vremena bio je nekakav prilog na BHT-u gdje neko govori kako će BHT reproducirati signal koji bude dolazio iz Brazila, a dolaziće full HD signal.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la legenda reala » 14 maj 2014, 01:21

Head je napisao/la:Vidim da moja tv reklamira da ce se SP moci gledati u HD-u.
Sad me zanima da li ce BHT1 uraditi digitalizaciju an nivou citave zemlje i svih kablovskih operatera ili ce napraviti neku zaebanciju da samo korisnici moje tv mogu gledati u HD ?
Ma oni će uraditi samo za tri glavna centra Sarajevo,Mostar i Banja Luka nemaju ni vremena za više, a biće i poseban kanala BHT 1 HD samo za kablovske, sve je do opremljenosti kablovskih i gledatelja, ove jače Moja TV i sl. će imati BHT 1 HD

Elegant je napisao/la:Nasi su nesposobni za bilo sta, kad oni dva mjeseca pred SP obezbjeđuju opremu i tu digitalizaciju da uopste mozemo gledati SP sta imas dalje pricati. A neko ocekuje neke izvjestaje non-stop, da se prati medijski i ne znam ti sta vise.
Ne kontaš ti da je ovo sve politika i da BHT nema tu nikave uloge, sve je do toga kad će se glavešine dogovoriti i krenuti u realizaciju projekata digitalizacije, BHRT je državno vlasništvo i država nabavlja opremu i angažuje ljude koji će tu opremu instalirati

I biće sve skoro kao i na HRT-u, samo je važno da se promjeni oprema u televiziji da oni iz rtv doma mogu slati dobru sliku, uvjeren sam da će sve se odraditi do prvenstva i da će startati kanal za potrebe kablovskih operatera u HD-u, a vi iz većih centara SA,MO,BL moći ćete i putem zemaljskog signala gledati BHT sa dosta boljom slikom nego dosad MPEG 2, ne znam hoće li i zemaljski ići HD odmah


DukeOfWellington je napisao/la:Prije nekog vremena bio je nekakav prilog na BHT-u gdje neko govori kako će BHT reproducirati signal koji bude dolazio iz Brazila, a dolaziće full HD signal.
Pa ne znam, ako oni u televiziji promjene svu opremu, nema potrebe za reprodukovanje, ako BH telekom već danima najavljuje prenos utakmica sa SP u HD-u, znači da nema reprodukcije da će oni dati kablovskim MPEG 4 pa ko ima opremu isporučit će i gledateljima, a ostaje vjerovatno i onaj stari BHT biće u MPEG 2 slika u rangu sada OBN-a

sad ne znam tačno ko ima opremu al Moja TV i Super TV imaju sigurno, za korisnike Moja TV neće biti potrebno ništa jer oni svakako idu preko resivera, dok za ove ostale koje ne idu mislim da će trebati televizori novije generacije
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
FliX
Postovi: 4709
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la FliX » 15 maj 2014, 12:34

legenda reala je napisao/la:
Head je napisao/la:Vidim da moja tv reklamira da ce se SP moci gledati u HD-u.
Sad me zanima da li ce BHT1 uraditi digitalizaciju an nivou citave zemlje i svih kablovskih operatera ili ce napraviti neku zaebanciju da samo korisnici moje tv mogu gledati u HD ?
Ma oni će uraditi samo za tri glavna centra Sarajevo,Mostar i Banja Luka nemaju ni vremena za više, a biće i poseban kanala BHT 1 HD samo za kablovske, sve je do opremljenosti kablovskih i gledatelja, ove jače Moja TV i sl. će imati BHT 1 HD
Ma nabijem ih na kuvajt. Kamo Zenica, kamo Tuzla? Sta smo mi, karine? Zenica je za repku valjala vise nego i Mostar i Banja Luka zajedno... Nedam satelitskog resivera nikome :njanjanja:

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.